Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#157001) Khelben válasza Inqontrol (#156997) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtan kapsz Thinkpad T460p-t. A Lenovo volt olyan galád, hogy 14-es gépbe 4 magos cpu-t tegyen. Melegszik, mint a fene, de van benne erő rendesen. Ha annyira nem nagyok azok a fotók és nem szempont a teljesítmény, akkor Dell Latitude 7480, szintén használtan 240 körül megvan. 15-ös méretben, jó hűtéssel pedig HP Zbook 15 G3, de ott a hordozhatóság fog erősen csökkenni (vonaton pl. ki se lehet nyitni rendesen egy 15-ös gépet). Újak közül ennyiért biztosan csak U-s processzort kapsz, komolyabb képszerkesztés esetén szűkös lesz a teljesítmény.

(#157002) Khelben válasza mokus1 (#156998) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem kapsz új fémházas gépet. Acer Aspire 5 esetleg, aminek fém a csuklótámasza, de a ház ott is műanyag.

(#157003) Khelben válasza krisz77 (#156999) üzenetére


Khelben
nagyúr

L, mint light. Az L nem igazi Thinkpad, csak ráírták, hogy el lehessen adni. Gyengébb anyagok, gyengébb ház, kb mindenben gyengébb a T-nél.

(#157004) mokus1 válasza Khelben (#157002) üzenetére


mokus1
addikt

Koszi, akkor esetleg egy jobb műanyag? :) hasonló feltételekkel.

(#157005) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Használt 4. generációs thinkpad x1 carbon vs Latitude E7470 közül melyiket vennétek normál, netezős, filmnézős, játék nélküli felhasználásra? Konfig, akku állapot azonos, a dell felbontása wqhd és olcsóbb 15%-kal.

[ Szerkesztve ]

(#157006) Pyttawrx válasza Blackhole13 (#157005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én thinkpad-et venném. :)

[ Szerkesztve ]

(#157007) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az eljövő 1-2 hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100k körül, kicsit fölé is mehetünk talán
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Teljesen alap felhasználás otthonra, netezés és velejárói
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Eddig 17" volt, de gondolom ilyen árban ez felejtős
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem, otthon lesz az asztalon végig
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD nem lenne hátrány, de az is jó, ha lehet bele tenni egy HDD-t tárolónak, ha nem az se baj, mert akkor külsőként lesz megoldva.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Dell legyen! Csak Dell jöhet szóba! Ha nagyon nincs más, akkor Lenovo...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, a lehető legtöbb gyártói garanciával (Dell, vagy Lenovo)

Köszi előre is! Kellemes Ünnepeket! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157008) 5766


5766
csendes tag

Üdv! Segítséget, véleményt, tanácsot szeretnék kérni.
Rám testálta a rokonság, hogy válasszak és vegyek nekik laptopot, mert talán jobban értek hozzá mint ők, hát nem......
Nagy nehezen néhány fontosabb infót sikerült kicsikarni belőlük, hogy mégis mit szeretnének feltétlen az asztalon látni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200000 max, kicsit fölé is mehetünk talán +5%
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Teljesen alap felhasználás otthonra, netezés, filmnézés, letöltések stb...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17" FHD matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem, otthon lesz az asztalon végig
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD a rendszernek, és egy 1TB HDD-t tárolónak!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
------------
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, a lehető legtöbb gyártói garanciával!

Nézelődtem a napokban és ezen az oldalon(linken) találtam az első három ajánlatot ami még a keretbe belefér, és sehol máshol adott paraméterekkel nem találtam hasonlókat.
https://www.digiprime.hu/laptop?laptop_kijelzomeret=17.3|17.3&laptop_kijelzofelbontas=1920x1080&laptop_kijelzotipus=Matt&laptop_merevlemeztipus=SSD-HDD&laptop_operaciosrendszer=Microsoft%20Windows%2010

Kérdésem az lenne van-e ezen a két típuson kívül van amit nem vettem észre a neten és jó lehetne, és ha esetleg nincs melyik lenne jobb választás,
a DELL Inspiron 3781 - i3-7020U, 17.3FULL HD, 1000 GB+128 GB, 8GB, HD Graphics 620, DVD RW, Win10
vagy a ASUS VivoBook 17 X712FA - i3-8145U, 17.3FULL HD, 1000 GB+256 GB, 8GB, UHD Graphics 620, Win10 + ASUS UT280 optikai egér

Előre is köszönöm ha tud valaki valamit segíteni, tanácsolni.

(#157009) Khelben válasza 5766 (#157008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Inspiron lesz az egyetlen értelmes választás. Valami olyan boltból kéne, ami megbízható.

(#157010) Khelben válasza Tsebacsi (#157007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Inspiron 3-as sorozatból a legolcsóbb I3-as. De HP 15 vagy 250 is ugyanaz. Lenovot pl. kerülném ebben az ársávban.

(#157011) Tsebacsi válasza Khelben (#157010) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm Szépen! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157012) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Főként grafikai munkára, 3d-s tervezésre (egyszerűbb renderelési munkák), esetenként játékra keresek laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 300e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Grafikai munka, Photoshop, 3D-s renderelés. Sok mindent csinálok egyszerre, így a multitaskingra alkalmas "célszemélyt" keresnék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alkalmanként: Assassins Creed sorozat jó lenne, ha futna rajta (medium beállítás tökéletes, nincs igényem "ultra hd-ra"), illetve Football Manager (sebességre lenne fontos inkább).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17-es IPS-ben gondolkozom. Jelenleg 15-ös van, és mivel ez az állandó gépem, fontos szempont lenne a nagy képernyő. (Anno is abban gondolkodtam, végül kompromisszumként kisebb lett, de mégiscsak 17-es kellene.)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset lesz hordozva. (De akkor hosszabb időre viszem, így mindenképp laptop lenne a legjobb megoldás)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, nem fontos az előre telepítés
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Kisebb SSD-re gondoltam a rendszernek és a legfontosabb programoknak, illetve kb 1 TB-ra a fájloknak.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Azt hiszem, nincs. Esetleg annyi, hogy a kinézete picit legyen szolidabb (csajosabb). A brutál hűtők nagyon nem tetszenek, pl ROG-nál, amiket láttam.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kezdetben csak újban gondolkodtam, de csábítóak a Prohardveres eladó gépek. Nin cs tapasztalatom használt gépek terén, de mondjuk egy 2 éves gép, ami új korában 5-6 százezer Ft-ba került, most vonzó lenne max 250e Ft-ért. Szóval nincs kőbe vésve, hogy új.

Köszönöm előre is! :))

[ Szerkesztve ]

(#157013) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?: 2 - 3 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?: Maximum 290 ezer forint
(3) Felhasználás?: Leginkább játékra lenne használva
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?: A vágyam, hogy a World of Warcraft játék minimum stabil 30 fps-el fusson (a jelenlegi max 15 fps-el futtatja a legalacsonyabb grafikán), lehetőleg közepes grafikán akár 1366x768 vagy FullHD felbontáson, (de a max grafikát se bánnám, ha ekkora összegből ki lehetne hozni), illetve esetleg Grand Theft Auto V még amit játszanék rajta (közép - max grafika)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?: Kijelző mérete nekem tökéletesen megfelel a 15,6'; továbbá a felbontás ahogy fentebb is írtam (nem tudom, egyáltalán kapható-e még 1366x768-as felbontású notebook :D) , vagy 1366x768 vagy FullHD felbontás megfelel, leginkább IPS kijelző érdekelne

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?: Leginkább otthon lenne használva, elvétve lenne hordozva. Sajnos helyhiány miatt szeretnék notebook-ot asztali számítógép helyett.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.): Windows 10-es rendszert preferálnám ez esetben
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?: SSD lenne a legjobb, nekem a 256 GB-os tárhely is megfelelne, ha úgyvan idővel úgyis bővíteném. RAM minimum 8 GB, optikai meghajtó nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…): Ilyen speciális igényem nincs, ha csak az Ethernet csatlakozó nem számít annak. :D
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?: Kizárólag új gépet szeretnék venni, használtban nem gondolkozok.

Nézegettem oldalakat, az ASUS TUF FX505 DT az amin úgy megakadt a szemem, de szeretném a szakértőket is megkérdezni, Ti mit tudnátok nekem ajánlani.

A segítséget előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#157014) Khelben válasza ViharVadász (#157013) üzenetére


Khelben
nagyúr

TUF gépeket kerüld el messzire. Asus G531, Acer Predator és Dell G5 közül keress olyat, ami befér a költségvetésbe.

(#157015) Khelben válasza RoSSo3 (#157012) üzenetére


Khelben
nagyúr

2 út van előtted: használt munkaállomás, amin dolgozni lehet, de játszani nem nagyon (HP Zbook, Dell Precision), másik lehetőség egy új játékgép, de 300-ból csak a belépő szintet fogod karcolgatni, lásd az előző hozzászólásban felsorolt típusokat.

(#157016) RoSSo3 válasza Khelben (#157015) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm!
Dell 5750 és 5770-eseket nézegetem a hardveraprón, egész korrektnek tűnnek. (Árban akár már 200 körül).
A mostani gépem i5, 8 gb memória és 2 gb-os videókártya (csak 15-ös méret: Fujitsu A555G). Viszi ez is a 3d-t is és még a játékokkal is el-elbánik, csak képernyőméretileg kicsinek találom és már kezd hibákat produkálni, illetve gyorsaságilag nem bánnám a fejlődést. Ha ebből indulok ki, akkor i7 + 8 gb + 4gb-os videókártya kombinációval nagyon nem nyúlhatok mellé, stimm? És akkor a fent említett Dell-ek, használtan (netán garanciával) nem tűnnek rossz választásnak. Annyi, hogy sokat nyúznám a gépet, mert sokat megy naponta, ezért az új jobb lenne, de max 330-ig nem nagyon találok újban ilyen specifikációt, ami nem brutál kinézetű.

(#157017) 5766 válasza Khelben (#157009) üzenetére


5766
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!
"Valami olyan boltból kéne, ami megbízható."
A digiprime.hu kerülendő, nem ajánlott kategória?

(#157018) #45687808 válasza ViharVadász (#157013) üzenetére


#45687808
törölt tag

Nézegettem új laptopokat, de 300k fölött kezdődnek a normális termékek. Dell G5, Acer Predator Helios 300. Acer Aspire 7 A715-ből találtam egyet az árnak megfelelően i5-9300 + GTX1650 kombóval, de ezt nem ajánlanám játékra.. Ha úgy számolunk, hogy operációs rendszer és SSD nélkül (előbbit olcsón be lehet szerezni, utóbbival meg később tudod bővíteni a gépet) vennél, akkor se jönne ki.

(#157019) ViharVadász válasza Khelben (#157014) üzenetére


ViharVadász
őstag

Köszönöm a válaszod, megpróbálok akkor az Acer márkánál tovább nézelődni.:)
Mr. Bean969: Neked is köszönöm a válaszod, egyenlőre nézelődök tovább,de 290 ezer fölé már nem nagyon merek menni. Legfeljebb eladók az igényemből és megbarátkozok az alacsonyabb grafikával.:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#157020) KISDUCK válasza ViharVadász (#157019) üzenetére


KISDUCK
addikt

Esetleg DELL G5 5587? Még újan 290k-ért kapni i5-8300 és 1050ti-vel. Notebookcheck -en van teszt a 1060 maxq-s verzióról.

(#157021) ViharVadász válasza KISDUCK (#157020) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szimpatikusnak tűnik a gép.:) Összeírok magamnak 2-3 gépet amiket ajánlottatok aztán bemegyek az üzletbe őket megérdeklődni, mert nincsen weboldaluk. :D
Köszönöm a válaszod, remélhetőleg valamelyik beválik majd. :R

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#157022) krisz77 válasza Khelben (#157003) üzenetére


krisz77
tag

és a S?

(#157023) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Testvérem szeretne ballagására egy laptopot, max. 300k értékben, amit majd egyetemista, koleszos évei alatt használhat. Elmondása szerint gamer gépet szeretne, nézte pl. ezt a Lenovo Y540 szériát. Itt kicsit utánaolvasgatva a témának plusz alapból átgondolva a dolgot nem vagyok benne biztos, hogy érdemes "gamer" laptopot vennie. Eleve a nagy hőhatások miatt, plusz ahogy néztem kifejezetten gamer gépeknek az alját kapni ezért az összegért.
Továbbá meglátásom szerint eleve nem nagy élmény pl. 15,6"-on játszani, illetve nem hinném hogy annyira szembetűnő a különbség mondjuk az igényeket kicsit lejjebb adva egy maxról közepes grafra rakni, még ha fullHD-ban játszik sem. Itthon a rendes gépén ilyenekkel játszik, hogy CS GO, Fifa 19, Pubg. Én azt mondanám, legyen inkább tartósabb egy gép és a játékokat valamivel kisebb beállításokon vigye, mert nem olyan vicces vizsgaidőszak közepén szervízt látogatni a bedöglött lapossal.
Én tavaly vettem magamnak egyetemre egy használt HP Elitebook 840 G1-et, én úgy érzem ez már elég minőséginek számít, nem nagyon akar széthullani sem, pedig nem egyszer van hogy a hátizsákban hozom haza 4-5 kiló cuccal mellette. Szerencsére sikerült egy olyan ritkább modellt kifogni, amiben egy HD 8750M van, így ha egy kicsit szórakozni szeretnék néha szoktam csapatni a Dirt 2-ben vagy az ETS2-vel, de többre nem is igazán vágyom megmondom őszintén.
Szóval úgy gondolom neki is valami hasonló lenne egy racionális döntés, hogy valamennyire masszív legyen a gép, de a fentebb említett játékokkal mondjuk közepes grafon el tudjon játszani, bár nem tudom ilyen gép van-e, ezért kérdezek itt. Akár használt gép is játszik, bár szüleim sosem voltak híve a használt cuccoknak, de mondjuk ha 200-220k-ig lenne ilyen gép akkor azt hiszem meggyőzhetőek lennének a megspórolt összeggel.
Ha esetleg a fentiekben valami hülyeséget írtam vagy hozzáfűzni valója van valakinek, szívesen veszem a tanácsokat, korrigálásokat.

Ha valakinek így hosszú lenne, akkor a kérdéssor kitöltve:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Március-május
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300k, semmiképp sem több
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Office, netezés egyetemhez, játék hobbi szinten
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? CS:GO, PUBG, ~közepes graf, legyen mondjuk fullHD vagy 720p
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15,6", fullHD, IPS jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hétvégente hazajönni visszamenni másfél órás vonatúttal, közben nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem lényeges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256 legalább, RAM 8-16 Gb, optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Masszív, strapabíró legyen és az említett játékokkal lehessen játszani
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is max. 200-220k-ig.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#157024) #45687808 válasza hentes555 (#157023) üzenetére


#45687808
törölt tag

Szerintem 300k-ból nem fog menni, még akkor se, ha levonjuk az SSD-t. Masszív kialakítása jellemzően az üzleti gépeknek van, de azok meg értelemszerűen nem játékra valók. Aprón van Asus G531 i5-9300H + 1660Ti párossal, van még újonnan Acer Aspire 7 A715 (i5-9300H + 1650 páros, SSD nélkül, később bővítendő), ha játékról van szó ebben a keretben, de ezeknek közel sincs olyan masszív kialakításuk, mint egy üzletinek..

(#157025) hentes555


hentes555
senior tag

HP Probook 450/455 G6 esetleg?
Ahogy nézem a gpu rész kicsit harmatos mondjuk egy 1050-hez képest, de pont az lenne a lényeg, hogy valamilyen köztes megoldást találjunk a játék és a megbízhatóság közt, amivel még futtathatók a fent említett címek.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#157026) Tikakukac válasza hentes555 (#157025) üzenetére


Tikakukac
titán

A gond, hogy maga a 1050 is már egy harmat bármihez.

3 éve a belépő szinthez bőven jó volt. Ismétlem. 3 éve. És ehhez képest nézünk harmatos dolgokat. Itt nem lesz géming. Karácsony volt ugye. Ha én arról bírnék listát írni, hogy mennyi telefon/mail/privi/személyes kérés volt, hogy kellene valami tartós tuti gép, a keret nem kicsi (khm, khm), de csak egy kevés játék kéne, elfusson. Ez nem megy srácok, amikor meghallom, hogy 1050 már zörögnek a csontjaim. Főleg, mikor még ebből kéne jócskán faragni, de úgy, hogy játékos is legyen az a laptop. Nem lesz az. Vegyél xboxot, 50k alatt megkapod, mellé egy laptop meg egy monitor/TV. Kész. Lesz géming és lesz rendes gép is. Nézzük már meg egy box szintű noti megnnyibe fáj aztán pörrenjünk el kicsit ezen a vonalon :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#157027) Pyttawrx válasza hentes555 (#157025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a vonal nem gaming. És ahogy Tikakukac mondja térjünk a jó útra. 😀

(#157028) hentes555


hentes555
senior tag

Na látod ez is jó irány, pont ezért kérdeztem be ebbe a topikba, hogy valami módon össze lehet-e egyáltalán hozni ilyen gépet. Viszont ha külön nézzük, akkor tök jól ki lehet jönni, feltéve hogy a koliba lehet TV-t és boxot felvinni, ezt nem nagyon tudom. De akkor én azt mondom netezésre meg Office-ra bőven elég egy ilyen gép is mint az enyém, 14" még pont jó számomra, látható is de bármelyik hátizsákomba bedobhatom a tokjában pl.
Egy ilyen gép megvan 100 alatt simán, a maradékból meg akár két boxot meg két monitort is vehet..

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#157029) Khelben válasza Tikakukac (#157026) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ismerős azzal keresett meg, hogy a 14 éves gyerek játszana GTA-val meg új játékokkal, 70-ből ajánljak neki új gépet :D

(#157030) mrzed


mrzed
senior tag

Itt az idei best buy:
https://www.zezzla.com/17-3-fhd-ips-high-performance-gaming-laptop
Durván elírhatták a $70 -os ár jó, ha a szállítási költséget fedezi.... pedig de szép is lenne... :))

(#157031) Pyttawrx válasza Khelben (#157029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sok sikert hozzá. 😀.

(#157032) hentes555 válasza Tikakukac (#157026) üzenetére


hentes555
senior tag

Jól látom egyébként, hogy a gondok a következők nagyjából, ha ilyen notit keres az ember egy adott összegért?

1. Egy viszonylag nagy teljesítményt kell bezsúfolni egy kis méretű, zárt tálcába
2. Ha ez sikerül is, akkor az ugye eleve drága lesz a nagy teljesítményű komponensek miatt
3. Ha benne vannak a cuccok, azok elég nagy mennyiségű hőt termelnek, amit el kell valahogy vezetni, különben elég meleg lesz a zárt tálcában és elkezd throttlingolni, ami játék közben nem túl jó élmény, plusz ez esetben már elég meleg is van odabent
4. Ha sikerül is elvezetni a hőt, akkor még mindig megvan rá az esély, hogy a hűtés hangos lesz, hiszen nem egyszerű ennyi hőt kivezetni a házból és adott esetben folyamatosan maxon süvíthet a venti
5. Ha sikerül egy halk hűtést összehozni, akkor is nagy hőmennyiségek áramlanak keresztül a rendszeren, azt hiszem pont te írtad régebben, hogy ezt a burkolat anyaga+forrasztások nem nagyon kedvelik
6. Ha ettől eltekintünk, akkor még mindig ott van az, hogy a gyártó éppen miken spórolt a terméken az árat illetően, itt szerintem elég sok lehetőség van, pl. rossz billentyűzet, színeket nem ismerő kijelző, gyenge anyagok, gyorsan tönkremenő zsanér, minősíthetetlen support/szervíz és hasonló dolgok.

Úgyhogy én is egyetértek azzal, hogy ha játszani szeretne az ember, arra nem túl jó megoldás egy noti, mert elég nehéz jót és jó áron találni. Ennél tényleg jobb, hogy ahogy tanácsoltad is, vesz az ember egy olyan lapost, ami a játékon kívül minden egyéb követelményt teljesít, tartós, masszív, internet+Office nem okoz neki gondot és ideális méretű. (Ilyen célra vettem én ugye az Elitebook 840 G1-et ami egy 5 éves gép és egy SSD-vel mégis maximálisan kielégít minden igényemet és még mindig egyben van, a zsanéroknak egy hangja sincs, plusz ami különösen tetszik, hogy böngészés, word, ppt alatt be sem kapcsol a hűtése. Ja, és a hűtés kitakarításához egyetlen egy fedelet kell levenni. Ezt nagyon szeretem a régi Acer 5536G-m után, ahol gyakorlatilag alaplapig szét kellett bombázni darabjaira a gépet, ha ki akartad takarítani)
Játékra pedig vesz az ember egy játékra tervezett eszközt, lsd. valamelyik konzol. Vagy ha nagyon windowson szeretne játszani, akkor meg valami SFF vagy hasonló mini PC, abba rendes asztali komponensek vannak és a hűtést is jóval könnyebb megoldani, mint egy noti esetén. És még ezekkel is alatta van annak, ahol egy legalapabb gamer gép kezdődik.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#157033) Khelben válasza hentes555 (#157032) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én ott látom a legnagyobb problémát, hogy mindenki mindenre IS alkalmas gépet akar venni. Pedig ilyen nincs. És az egyes felhasználások ütik a többit. Nagy teljesítményt nem lehet kis házba tenni. Jól hordozható gép nem tud erős lenni. Stabil házas gép nem lehet olcsó. És a többi, lehetne sorolni estig. A laptop vásárlásnak tudatosan kell nekiindulni, meg kell határozni EGY felhasználást, amire gépet akar venni az ember. Autót sem úgy veszünk, hogy legyen sportos, fogyasszon keveset és férjen bele 9 ember meg 4 köbméter sóder is.

(#157034) Dhampir válasza hentes555 (#157032) üzenetére


Dhampir
félisten

Játékra is alkalmas kompromisszumot jelentett például a Dell Alienware 13 R4.
Kicsi, könnyen hordozható, mégis erős, OLED kijelzővel elérhető volt. Angliából olcsóbban rendelhető volt a Delltől.

(#157035) Khelben válasza Dhampir (#157034) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, az R4 milyen, de az R3 addig volt erős, míg nem kapott terhelést. Utána ugyanúgy eldobta az órajelet, mint a gagyi Asusok.

(#157036) Tikakukac válasza hentes555 (#157032) üzenetére


Tikakukac
titán

A gond az, hogy 2cm alatti vékonyságba akarsz betenni valami olyat, amihez mATX méret legalább kéne, minőségi komponensekből. Ennek a kicsinyítésnek piszkosmód nagy a felára.

Ennyi a gond. A technológia a legtöbb problémát meg tudja már oldani. Csak fizesd ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#157037) hentes555


hentes555
senior tag

Köszönöm a válaszokat, korrigálást.

Akkor next question: Olyan gép kellene ~200k-ig újonnan, ami fém házas de legalábbis masszívabb, strapabíróbb, 14-15,6" fullHD IPS panel, könnyen hordozható és halk hűtésű. Ilyet találni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#157038) Tom1939 válasza Khelben (#157033) üzenetére


Tom1939
őstag

Van mindenre alkalmas, nekem volt is párszor, csak egy hiba volt, nem volt olcsó (workstationok) :)

(#157039) Khelben válasza Tom1939 (#157038) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt nehéz cipelni meg utazás közben használni.

(#157040) Tom1939 válasza Khelben (#157039) üzenetére


Tom1939
őstag

Az mondjuk már méret kérdés, de az alap bölcsesség "gyorsan, jól és olcsón" notebook változata a jó építési minőség, erős és olcsó. Kettőt lehet választani :)

De sokan akarják a cipeljük is és bírja is, erős is legyen, és legyen jó olcsó 3-ból három variációt. Szerintem inkább ez a probléma mint hogy valaki 17-essel akarja a vonaton nyomni (bár igaz ez is előfordul).

De most ebben a szép új világban már vannak egész könnyű utazás közben jól használható workstationok (nyilván eszméletlenül drágán, és még a teljesítmény is azért gyengébb mint egy nagyobbnál, ebben lesz szerintem még durva fejlődés a következő években).

Szerk: Mondom úgy hogy sokáig workstationom volt, most éppen asztali + ipad pro útközben variációval nyomom. De vissza fogok térni következőre workstationra, most éppen a Thinkpad p53 szimpatikus, a 8 évvel ezelőtti m6600 méret már tényleg sok lenne még asztalról asztalra üzemben is.

[ Szerkesztve ]

(#157041) kervantas


kervantas
aktív tag

Hátha van valaki, aki bennfentes.
Hogy van az, hogy a hardverapró tele van jó árú, újnak mondott (és több hónap garanciás), de doboz nélküli ThinkPadekkel?
Kétlem, hogy egy cég le lifecycle selejtezne 30+ hónap garis T480akat és hasonlókat. Honnan jönnek ezek a gépek ilyen mennyiségben?

(#157042) Pyttawrx válasza kervantas (#157041) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sterintem kint "selejtezik" őket. megveszik a cégek 3 év garral, de 1-2 év múlva újabbakat vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#157043) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

A héten.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Bruttó max 250 körül.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Munka: office, firefox
Szórakozás: Photoshop, Lightroom

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem játszom.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Minimum 15,6 coll méret, FHD felbontás, IPS kijelző.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utaztatva lesz, de csak irodák közt kocsival. Nem baj, ha az akku 2 óra üzemidőt legalább ad. Lehet helyzet amikor szükség lehet rá.
A súly nem gond, elbírom a lépcsőn felfelé.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Op rendszer nélkül is jó. Ha oprendszeres akkor win 10 proval kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Olyan gépet keresek ami SSD+HDD megoldású. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI / min 2 de nem baj ha 3db usb csatlakozó, ebből 2 minimum 3.0-as / külön számbillentyűzet jobb szélen / Kártyaolvasó.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új jó, számlával, minimum 2 év garanciával.

(+1)

Eddig használt laptopom:

Lenovo Y570
CPU: Intel Core i7-2630QM @ 2.00 GHz
RAM: 8 GB
SSD: 250 GB
Rendszertípusa: 64 bites oprendszer (Windows 7 Home Premium)

Nagyon szerettem. Legalább ilyet szeretnék napjainkra “frissítve”.

Köszönöm!

(#157044) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2020 januárjában.

2. A gépre szánt összeg forintban?
300-350 ezer forint.

3. Felhasználás?
Egyetemi tanulmányokhoz, a használt programok főleg Adobe Photoshop, Illustrator, CorelDraw és AutoCad.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem fogják használni, legfeljebb régebbi, nagy felbontást nem igénylő játékokra.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" alá nem szeretnék menni, de inkább 15,6"-os kijelzőt szeretnék. Lehetőleg FullHD, a többi paramétert nem adom meg, ahhoz nem értek, melyik a jobb.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A lakás és az egyetem között BKV-n, de utazás közben nem fogják használni.

7. Operációs rendszer?
Windows 10, vagy operációs rendszer nélkül, és veszek rá külön.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 512 GB SSD, legalább 16 GB RAM, optikai meghajtó nem fontos.

9. Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincsenek.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csakis új.

(#157045) aragorntoto


aragorntoto
friss újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150 ezer forintig.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Egyszerű otthoni használat, net, office, filmnézés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékre nem használnám.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os kijelző, ha lehet full HD és IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Előre telepített nem kell, a megvétel után windows 10 lesz.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, méret 256 GB, memória 8 GB. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Legyen HDMI kimenet és magyar nyelvű billentyűzet.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#157046) h146207


h146207
tag

Hello.
Munkahelyre kellene egy új laptop, meg itthon is kezd elavulni az asztali gépem.
A kérdés, hogy szerintetek próbáljak két gépet beletolni egy atom notebookba (már meglévő monitorral, billentyűzettel itthon asztaliként funkcionálna), vagy inkább vegyek egy utazós notit és egy normális asztali pc-t?

elvárások asztali gép: mindenkori másodvonalas gép, azt venném, ami épp nem a csúcskategória, de aktuális dolgok azért már elfutnak rajta. 4 böngésző 30 tabbal, tavaly kijött játék high settingen, ilyenek.
elvárások munka: 14 körüli könnyű laptop, amit mindennap hurcolok a hátamon, ami nem a legolcsóbb műanyag, hogy az imagemnek se ártson túl sokat. akksi fontos, a jó billentyűzet, inkább böngészés, jegyzetelés, mobilitás.

Szóval az a megérzésem, hogy egy ilyen laptop, ami faszául hordozható, bírja az akksija, de itthon is megállja a helyét, 500+, míg egy asztali géphez egy fasza alaplap+proci+vga kombót be tudnék újítani 200ból, és egy közepes business laptopot vehetnék a 300ból.

8 éve vettem utoljára gépet, szóval elég felszínes a rálátásom a piacra most, ezért kérdezlek titeket.

Van ilyen 2-in-1 egyáltalán? Próbált már valaki így egy gépben "élni"?

Kicsit határesetnek tűnik a témába, ha tudtok jobb topicot, irányítsatok át. Köszi szépen!

(#157047) Ispy válasza hentes555 (#157032) üzenetére


Ispy
veterán

Nincsenek tisztában az emberek az árakkal, egy közepes gaming pc 300k, de ugye a laptop hozza ezt fele ennyiből, amikor ez egyébként is egy drága sport.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157048) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az asztali gépemet szeretném mobilizálni; helyettesítő notebookot keresek.
i7 4770S, IGP, 32GB RAM, 128+800GB SSD egy Fractal Design Node 804 házban. Persze néma csendben.

Erre kellene egy olyan noti, ami csendes (mint a párom Lenovo Yoga S-e), 14-15 körüli IPS kijelző, mert grafikázok (Corel, PS), 32GB RAM, dokkolható, mert asztali környezetben 2 monitort használok.

Nem kell, hogy új legyen, akár pár éves modell is megfelel.
Lenovo és HP a legszimpibb, de ha van jobb, szívesen veszem a tanácsot.

Köszönöm. :R

(#157049) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

Úgy néz ki, most kellene annyit költenem az 5 éves Fuji AH544-re amennyi jelenleg az ára lehet kb. így szeretnék kérni néhány tippet új gép vásárlás ügyben.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem sürgős, ha találok jót megveszem, ha nem akkor ráér még.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-nál nem szeretnék többet költeni csak ha nagyon indokolt/kihagyhatatlan
(3) Felhasználás? 80%-ban netezés, zenehallgatás, youtube, Full-HD filmezés, Office programok, ritkán videovágás (nem profi programmal és minőségben (Movavi Video Editor)), ezeket kéne tudnia gond nélkül párhuzamosan futtatnia. Illetve egy Autodesk Inventor még nem árt ha megy rajta.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem, vagy csak ritkán, kis igényű játékokra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", minimum 1366x768 a többihez nem értek, nem kell semmi extra, filmet TV-n nézek, a 3. pontban leírtakra alkalmas kijelző kellene
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Sokat. Használnád-e utazás közben is? Ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minimum 500 Gb tárhely kell, ha az árba belefér akkor oprendszer és programok futtatására még egy kisebb SSD. Minimum 8 GB RAM, Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI kimenet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is lehet max fél éves.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#157050) Kbali válasza zetecR (#157048) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egy árkeret nem ártana azért.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.