Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#173001) kress


kress
aktív tag

ha jol ertem akkor ez a ket tipus nagyabol hasonloan ajanlott, idotallo, jo a hutese, nincsenek bele forrasztgatva a dolgok?

ami elterest latok, hogy a dellen tobb a csatlakozo (2x thunderbolt) valamint minimalisan erosebb proci van benne 1255U / 1265U

14" / 15"
DELL Latitude 5430 / 5530
HP EliteBook 640 G9 / 650 G9

(#173002) fateless válasza kress (#173001) üzenetére


fateless
veterán

Igen, mindkettő jó, egy kategória

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173003) SeniorTilla válasza fateless (#173000) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezért van a témaösszefoglaló a topic elején :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173004) B.Zoli89


B.Zoli89
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket kérem elsősorban új vagy akár használt laptop keresésben. Előre is köszönöm!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Ha megtalálom a megfelelőt rögtön.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Bruttó 400 ezer magyar birodalmi kredit.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Solidworks és ezeknek társai (modellező program)+filmnézés+kis játék

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

World of Tanks (fullHD) és itt kifújt.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15,6", IPS de ebben rugalmas vagyok

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Ritkán lesz hordozva és nem használnám utazás közben.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Van egy Windows 10 kulcsom

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

HDD és vagy SSD Memória mennyisége 8+

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Elsősorban új.

(#173005) aginor válasza aginor (#172911) üzenetére


aginor
addikt

Erre van valakinek ötlete? :B :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#173006) Pyttawrx válasza aginor (#173005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha követted a topikot, akkor volt pár noti írva ami jó lehet neked is, plusz az összefoglalóban is van.

(#173007) fateless válasza SeniorTilla (#173003) üzenetére


fateless
veterán

Tudod, hogy minden benne van, ami lényeges infó :U

Alapvetően egy használt gép lest az, ami az elvárások mellezt az ár tekintetében is az emészthető kategóriában lesz, de gondoltam, hátha van valami, amit nem veszek észre - amit alapbetően kétlek.

Használtan egy Latitude 5430 pl egész közel van, mint említettem, spectre is volt egy (csak későn írtam az eladónak).

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173008) Dhampir válasza fateless (#172992) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg LG gram 14

Hátrányok:

- A 2021-es modellnek még tükröződik a kijelzője
- A webkamera olyan, amilyen
- A RAM nem bővíthető, de a 16GB megvan
- Nem olcsó

A Prohardver cikke:
A legkisebb testvér: LG Gram 14 notebook

Az LG oldala:
LG gram

(#173009) fateless válasza Dhampir (#173008) üzenetére


fateless
veterán

Igen, néztem azt is, mint esetleges alternatívát, köszönöm. Nem győzött meg, de nem volt olyan csalódás, mint a matebook 14 a webcam-mel (ez utóbbit vissza is küldtem inkább)
De az egész közel volt az "álmaimhoz", de az egy soros enter esetén az "ű" elhelyezése nagyon frusztrál.
Megírtam egy szakdogát egy Asus 14-ason, ami remek gép volt, de annyi idő alatt sem szoktam át. Ez lenne itt is a bajom.
Régen még simán használtam US layout-ot is, a hosszú "í" sem zavart, de megöregedtem, és ráállt az ujjam a mi kiosztásunkra, így volt, hogy enter helyett "ű"-t ütöttem és viszont.
Ha már ennyi pénzt elköltök, nem szeretnék vacakolni ezzel megint.

Köszi a javaslatot

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173010) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Ezek között mi a különbség?
[link] vs [link]

[ Szerkesztve ]

(#173011) sunavlys válasza Dinter (#173010) üzenetére


sunavlys
senior tag

szerintem (szinte) semmi, csak drágák

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#173012) Pyttawrx válasza Dinter (#173010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Semmi, még a típusszám is ugyanaz

(#173013) Benőke válasza fateless (#173009) üzenetére


Benőke
őstag

HP Pavilion aero 13 ?

(#173014) SeniorTilla válasza fateless (#173009) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erre a legjobb megoldás a külső billentyűzet. Nincs olyan laptop a világon, aminek a billentyűzete lesz olyan tökéletes, mint a külső rendes méretű nagy bill. Főleg ha már öreg vagy, és PC-n nevelkedtél a főiskolán, mint pl. én :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173015) Firehand


Firehand
tag

Egy barátomnak kellene csak havi 15 számla megírására egy laptop, ha tudtok ajánljátok már egy jó vételt, közvetlen linket is elfogadok, nem csak géptípust.

Köszönöm szépen

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Havonta 15 darab számla megírása, semmi más, max internetezés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz használva
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 coll
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
ha lehet legyen legális win
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 8 gb Ram/256 GB tárhely
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nyomtató lesz hozzá csatlakoztatva
Ha lehet 3 év garancia
Magyar számlás
Numerikus billentyűzet fontos lenne
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, magyar, számlás

[ Szerkesztve ]

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#173016) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne laptopot venni, grafikai munkára. A kerete 300e forint nagyon max. Annyiban egyedibb az esete, hogy szeretné, hogy a képernyő touch screen-es legyen, hogy tudjon azon is rajzolni.

Köszi előre is!

(#173017) Pyttawrx válasza Skinny26 (#173016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kevés a keret így ebben a topicban kérdezz.

(#173018) Pyttawrx válasza Firehand (#173015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nagyon a legalja, de akkor ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#173019) SeniorTilla válasza Firehand (#173015) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ennyiért nincs jó vétel, vegye meg ami szembe jön, és kész.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173020) fateless válasza SeniorTilla (#173014) üzenetére


fateless
veterán

2001-től átváltottam laptopra (egy Compaq géppel kezdtem 375.000, mostani fejjel felfoghatatlanul sok - Forintért), már a laptop bill-hez szoktam, Latitude, Elitebook, Thinkpad sorrendben, ezzel nincs gond.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173021) SeniorTilla válasza fateless (#173020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én egy almással kezdtem a laptop pályafutást, valamikor 99-2000 körül. Tetszett az oprendszer felhasználóbarátsága, de a fenti tálca érdekes volt.

Csak egy olyan gépem volt, aminek használható volt a saját billentyűzete, a HP Dragon, mert az akkora volt, hogy a rendes méretű bill. fért bele. 20". Az ára akkor egy használt autó ára volt, 600-800k amennyiért én adtam, boltban nem volt kapható MAO-n soha, külföldön milla felett volt bőven. Még mindig itt van a raktárban a kicsike, nem volt szívem eladni, múzeumi darab lesz :)

A többit csak akkor használom saját billel, ha elutazunk. Egyébként külső bill.

A touchpadokat egyenesen utálom, egyedül az Omen X-ben van jobboldalt, azaz a jó helyen, a többi gépben középen, agyrém. Nem is értem, miért nem teszik ki jobb oldalra, sokkal kényelmesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173022) arcitec válasza SeniorTilla (#173021) üzenetére


arcitec
addikt

Érdekes a DELL a touchpad-ot meg a középtől kissé balra helyezi - bal oldali részen kb középen. Így jön ki pont a space alá arányosan. Mondjuk sok éven át pc-t használtam. Nekem egyáltalán nem gond a laptop bill. használata. Teljesen rendben van. Bár 15.6"-os.

Ellenben azt szeretném kérdezni, hogy lehet a külső billt. és egy külső monitort használni?
Mit, hogy kell állítani? Ekkor le lehet csukni a fedelet? A laptop monitora és bill. ekkor nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#173023) Mikulásbá válasza SeniorTilla (#173021) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem csak HP gép van jobboldali touchpad-el, több Zephyrus gépnek is ott van, bár a leújabbaknak megint közép tájra tették.

(#173024) Benőke válasza SeniorTilla (#173021) üzenetére


Benőke
őstag

Hm érdekes ez a jobb oldali megoldás.
Gondolom azért van középen vagy KB középen mert így jobb és bal kezeseknek is jó.
Ha jobb oldalon van akkor a balkezeseknek hát nem igazán kényelmes :)
Bár hozzá teszem hogy ezt meg lehetne oldani úgy mint a hűtő ajtót hogy jobb vagy bal oldalra nyílik. Akarat kérdése. Mondjuk wines gépeken a touch pad az amit én láttam használtam az olyan is. Bár manapság használhatóbbak azért. Alma ebben köröket ver mindenkire.

Notik billentyűzete rossz irányba halad, gondolom gyártás olcsósítás a hajtóereje.
Mikor lesz az a pont mikor felárért normális billentyűzet is lesz?
Nem is a full vagy nem full a baj, hanem a sok összekombinált meg ide oda pakolászott.
Nekem az a vég mikor összenyomják a nyilakat hogy jó van az úgy. Gyártani igen, na de használni? :) Na meg mikor dupla funkciót kap olyan gomb amelyikből mindkettő gyakran használt. Kurzorokra erőltetik a page UP/Down/Home/End gombokat :O
Az konkrétan használhatatlanná teszi hiába akármilyen jó a gép. HP -nál láttam hogy oldalra plusz odatolják ezeket na az használható megoldás.

Külső bill hát külső monitorral igen az jó megoldás ha van hely idő, vagy értelme ennek. De ha viszed akkor marad a belső...

(#173025) fateless válasza SeniorTilla (#173021) üzenetére


fateless
veterán

Mások vagyunk. Nekem a két kedvencem a 2530p volt és az e7270. Mindkettő 12,5" gép, mégis szerettem őket.

Mellesleg sosem szerettem a hagyományos bill-t, még a külsős bill-em is az, ami már kb másfél évtizede megvan, és a motorola atrix 4g telefonhoz adták. Az irodában néha odaülök a gépekhez (többnyire a saját gépem használom), de akkor sem a külső bill-t használom, hanem lekapom az állványról a régi e5520-ast.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173026) SeniorTilla válasza arcitec (#173022) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen a bill. közepén van a touchpad. Ha van numbill, akkor kicsit balra kerül.

Állítani semmit nem kell, automatán felismer a win mindent.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173027) SeniorTilla válasza Benőke (#173024) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az idősebbik fiam balkezes, és simán a jobbal használja az egeret. Nem is láttam még balkezeseket ballal egerezni :) Nem hiszem, hogy ez az oka. Ha a touchpad méretére gondolsz, egy Spectre vagy Envy TP-ja akkora, mint a fél palmrest, mint Almáéknál. De akkor is egy érintésérzékeny valami, nincs visszajelzés, nincs súlya, tömege, mint egy prémium egérnek (itt most nem Mickey Mouse-ra gondolok :) ). Egy olcsó egér se jobb, mert egyszerűen nem érzed a visszacsatolást. Nekem Logitech MX1100-asom van vagy 15 éve, már a második, örültem, hogy anno tudtam venni egyet ami új volt de évekig állt valakinél az ágyneműtartóban.

Kipróbáltam többet is, 20-30 ezreseket akkor, és egyik sem tudta azt amit ez.

Lehet, hogy én vagyok maradi így lassan 50 évesen, de az tény, hogy a régebbi dolgok jobban meg voltak csinálva. Ez igaz a billentyűzetekre is, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173028) arcitec válasza SeniorTilla (#173026) üzenetére


arcitec
addikt

Kösz. Tehát akkor autó nem megy sem a bill., sem a kijelző, ha érzékeli a külsőket, igaz?
Ekkor a laptop kijelzőjét le lehet hajtani?

(#173029) SeniorTilla válasza arcitec (#173028) üzenetére


SeniorTilla
veterán

De megy a noti billje is, miért ne menne. A kijelzőt pedig a winben be tudod állítani, hogy tükrözze vagy kiterjessze, vagy csak a külsőt használja.

Ne hajtsd le a kijelzőt, nem tesz jót a gépnek. Nekem félig lehajtva van, kikapcsolva. Így rendes hűtést kap.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173030) kzm_gns


kzm_gns
újonc

Sziasztok!
A következő felhasználásra szeretnék laptopot venni, és segítséget kérni:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, 1-2 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000-400.000 ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szoftvertesztelő tanfolyamra jelentkezem, az ehhez szükséges programok miatt váltanék.
Ezen kívül otthoni felhasználás, Netflix és Youtube fusson simán. Jó, ha nem félóra, mire bekapcsol. :D irodai programok szintén viszonylag fontosak, előfordul, hogy otthonról dolgozom (Wordöt, Excelt használok ilyenkor, és jellemző, hogy több pdf fájlt is meg kell nyitnom egyszerre).
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon hordoznám, nem lenne hátrány, de kb. utolsó szempont a hordozhatóság.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512 GB tárhely, 8GB memória legalább
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

"Munkagép kell, általános felhasználás, néhány hardverigényesebb feladat, de hordozni is szeretném 380-520.000 Ft"

Ezt a kategóriát nézegettem az összefoglalóban, de a hordozhatóság nálam nem fontos. Jó fele nézelődöm ehhez? :)

(#173031) SeniorTilla válasza kzm_gns (#173030) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy jó HP Elitebook való neked.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173032) Dhampir válasza kzm_gns (#173030) üzenetére


Dhampir
félisten

Dell Latitude 5520

A legolcsóbb 379 900 Ft, de a linken szereplő konfigurációban benne van a Windows 10 Pro is.

Egy kívánalom okán rezeg a léc, mert a tárhelyet bővíteni kellene, ugyanis csak 256GB SSD a gyárilag belehelyezett típus.

A sebességről csupán annyit, hogy Windows 11, SSD háttértár és a jelenlegi korszerű processzorok összessége révén szárnyalnak a gépek a régiekhez képest.

Jóval költséghatékonyabb típusok, de összeszerelésben és apróságokban valamivel elmaradnak az 5-ös Latitude szériától például a Dell Vostro 3500, 3510.

Ugyanakkor mindegyik notebook esetében, az olcsóbbaknál is Budapesten szépen működik a Dell helyszíni kiszállásos szerviz, ha valami gond adódna a géppel.

(#173033) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok


Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Csak annyit, hogy a net az hálózati kábelen jön. Jól látom, hogy nincs ilyen csatlakozó rajta. Csak wifi-vel tudom összekapcsolni, vagy van más lehetőség is ? :U

:R

(#173034) dqdb válasza #73959936 (#173033) üzenetére


dqdb
nagyúr

USB-C Ethernet adapter vagy USB-C dokkoló rajta RJ45 csatlakozóval is megoldás lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#173035) #73959936 válasza dqdb (#173034) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#173036) #73959936 válasza dqdb (#173034) üzenetére


#73959936
törölt tag

pld. ilyen ketyere is megfelelő lehet ? :U

(#173037) dqdb válasza #73959936 (#173036) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg igen, de vedd figyelembe, hogy
1. ez annyira noname, hogy még kínai márkaneve sincsen és ismeretlen az Ethernet vezérlő is rajta (szívás tud lenni, ha a Windows telepítő nem tartalmazza)
2. nem az EMAG árusítja direktben, hanem egy másik cég az EMAG piactér funkcióján keresztül saját szállítással és ügyfélkezeléssel
3. egyetlen USB-C port van a laptopon, és ezzel elfoglalod azt

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#173038) #73959936 válasza dqdb (#173037) üzenetére


#73959936
törölt tag

értem talán, akkor 1 ilyen már megoldás lehet ?

(#173039) #73959936 válasza #73959936 (#173038) üzenetére


#73959936
törölt tag

bocs még ezt is sikerült ellinkelnem

helyesen

(#173040) Mikulásbá válasza #73959936 (#173039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]
Nekem ilyesmi van, tudja amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#173041) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!
A következő felhasználásra szeretnék laptopot venni, és segítséget kérni:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000-200.000 ft között.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni felhasználás, irodai programok, film nézés, youtube, tanulás.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon hordoznám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de ha nincs az sem baj.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min. 256 GB tárhely, 8GB memória
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI port webkamera
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Előre is köszönöm a segítésget!

(#173042) kress


kress
aktív tag

most hogy feljöttek a hubok, univerzális dokkolora van valami ajánlott?
usbc/thunderbolt bement, lan port, 2hdmi vagy dp kimenet, 2usba bill+egérnek

(#173043) Mikulásbá válasza kress (#173042) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ugreen, Baseus, Axagon gyárt ilyeneket, keress rá, biztos találsz neked valót.
Ezek vehetőek.

[ Szerkesztve ]

(#173044) SeniorTilla válasza Mikulásbá (#173040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem eredeti HP és ASUS van, tökéletesen műxik

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173045) kress válasza SeniorTilla (#173044) üzenetére


kress
aktív tag

..

[ Szerkesztve ]

(#173046) kzm_gns válasza Dhampir (#173032) üzenetére


kzm_gns
újonc

Köszönöm a segítséget! :)

(#173047) kzm_gns válasza SeniorTilla (#173031) üzenetére


kzm_gns
újonc

Köszi!

(#173048) Benőke válasza SeniorTilla (#173027) üzenetére


Benőke
őstag

Minden balkezes kollégám bal kézzel egerészik.

Spectre az egy nagy állat tégla :) Jónak jó a TP de alma köröket ver ezekre is. Úgy mindenben, és nem nem a méret ami különbség.
Nem való mindenkinek a Spectre és Envy,

Logitech -el M705 nél kezdtem azt érezni hogy valami változás van mert xar. (Egy évet se bírt a mikrokapcsoló, csere és a vezeték nélküli modul halt meg, csere, mikrokapcsoló, nagyjából évente. nem tudom 2 vagy 3x lett cserélve, mindig meghalt.)
Van odahaza egy őskövület logitech bill és egér. Mai napig hibátlanul működik. Igen nem túl modern meg az egér is csak vezetékes optikai meg már az alja kopik nem a lába de működik.
Miközben egy belépő/közepes egér jó ha kibírja a garancia idejét.

Irodában van egy Doboz a logitech elhullott vackoknak. Logitech Szemetes. Nagyon durva... Egy ideje nem standard az új perifériáknál a logitech, van minden féle a szekrényben tesztelési célból és amelyik darab beválik, nem márka abból veszünk még.
Top line logi holmik jók még, de azt meg nem veszik tömegével. Anyagi keret nekünk sincs rá hogy mindenkinek a legdrágább cucc legyen. Nagyot csalódtam bennük. Kínai kacat lett... Biztos van még ami használható...
Egy ideje már kerülöm őket ha lehet. Nagyon nem vagyok velük megelégedve.

(#173049) SeniorTilla válasza Benőke (#173048) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Spectre az egy nagy állat tégla

?????? láttál már Spectre-t? ;] ;] ;]

A világ legvékonyabb notebookja pl. az ami a Feleségemnek van. Szval nem egy nagy állat tégla, annyi szent.

Nem lesz almája mindnekinek, mert szar a szoftverkörnyezet, drága és egy csomó itthon megszokott dolog nem megy rajta. Tudod hányan állnak át almáról envyre, spectrére csak az én ügyfeleim közül?.....

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173050) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Egy Lenovo Y510p i7 -4700MQ laptopot szeretnék lecserélni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
2. A gépre szánt összeg forintban?
Kb. bruttó 500.000 Ft.
3. Felhasználás?
Internet, excel(nem 1 millió képlettel), word, játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak Raid: Shadow Legends-nek kellene elmennie, mindegy milyen képminőséggel.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A szabvány 15.6 helyett jobb lenne kisebb 14-es, ha nincs ilyen árkategóriában akkor 15.6. Minimum 1920*1080 felbontás. Matt IPS preferált.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva sokat, utazás közben nem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Majd Windows lesz rajt, nem kell hogy alapból rajt legyen.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 256 GB elég, memória min 8gb.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós billentyűzet, minimum 2 usb hely, webkamera (minőség mindegy, szökőévente használom), magyar kiosztású billentyűzet, soha nem volt AMD-m, ezért inkább Intel/NV vonalon maradnék.
Egeret használok, touchpad minősége nem különösebben érdekel.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla, garancia kell, lehet használt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.