Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#77001) Scooter válasza milanmylo (#76998) üzenetére


Scooter
tag

Csak annyit tudok mondani erre, hogy jelenleg én egy t400ason nagy ritkán tolom az Aiont, egy Ati hd3470 társaságában. :D

(#77002) Khelben válasza Mr. Csonti (#77000) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem ismerem a BF4 gépigényét, de ha youtube-on rákeresel a vga-ra és a bf4-re akkor biztosan találsz gameplay videókat, abból kiderül.

(#77003) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok, és végül két modellre szűkült a választottaim száma.
1. [link]
2. [link]
Tudom, hogy máshol kicsit olcsóbban is megtalálnám mindkettőt, de náluk kell megvennem, mert cseregép lesz egy Lenovo E540 helyett (ez itt az antireklám helye). Ti melyikre szavaztok, és miért? Főleg a minőség és tartósság lenne a szempont... A specifikáció fül alatt találtok részletes leírást a hardverről mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#77004) redwhite78 válasza Praetorianus (#77003) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Az nem gond, hogy nem egyforma méret a kettő? (14-15,6")
Dellben
- jobb a kijelző és felbontás
- jobb hordozhatóság
- gyengébb cpu, cserébe jobb akkuidő
- van benne egy "felesleges" (az integráltnál alig erősebb) dedikált gpu. (+ hibaforrás és csökkenő akkuidő)
- 3 év NBD gari

Probook:
- nincs dgpu, helyette az integrált erősebb
- erős cpu
- gyenge kijelző /csak HD felbontás
- 3 év "sima" gari

Egyébként mindkettő jó gép. Ha tök egyforma paraméterekkel (méret, hardver) rendelkeznének, akkor a Probook-ra szavaznék, mert az új szériás Dell 5x40 gyengébb lett a tavalyinál, nekem a probook 6xx meggyőzőbb. Így viszont a kijelző + a gari miatt inkább Dell, de keresnék olyat amiben csak integrált gpu van.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#77005) redwhite78 válasza mclaren777 (#76999) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Fujitsu A544

never go full retard

(#77006) Mr. Csonti válasza Khelben (#77002) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Rendben, és köszönöm hogy segítettél! :)

Üdv:
Csongi

(#77007) Tikakukac válasza Mr. Csonti (#76966) üzenetére


Tikakukac
titán

Szériahibában törős zsanérral? Erősen nem venném.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77008) forzaroma


forzaroma
tag

Mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort!
Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? karácsonyra-17 éves lányomnak
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-135K
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
netezés, youtube, hd filmezés, levelezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! néztem chromebookokat 16GB SSd-vel, de nem tudom az mire lehet elég
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14-15,6"
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500GB elég
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#77009) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok! Segítséget kérek! Elkezdtem nézegetni, hogy milyen notit vegyek de elvesztem a választékban...
Ami jó lenne illetve kellene:
- matt kijelző
- 1600*900 vagy 1920 x 1080-as felbontás
- 15 vagy 17 col, sokat nem lesz hurcolászva, szóval belefér a 17'
- proci nem nagyon számit, legyen mondjuk i3
- ram 4 vagy 8gb (inkább 8, de ha 4 az sem gond)
- hdd mindegy, a következő miatt
- ami fontos, hogy legyen benne egy cd, amit kidobhatok, és belerakok egy 128-as ssd-t.
- ha lehet, akkor Dell

Szóval valami ilyesmi kellene szigorúan munkára, tehát a videokártya is teljesen mindegy, hogy milyen 3D-s sebességet tud. A keret, amit erre szánok olyan 180-200, de a 200 már nagyon max, a 180 körüli jobb lenne.

Mindenkinek hálás köszönet a segítségért :R :R , én is nézelődök...

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#77010) Praetorianus válasza redwhite78 (#77004) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Mindkét méret megfelel, szóval nem ez fog dönteni. Találtam ilyet, elvileg ugyanaz, mint amit előbb linkeltem, csak alaplapi vga-val. Erre gondoltál? [link] Az ára is barátságosabb, így alig kéne ráfizetnem a selejtes Lenovóra. Csak azt nem tudom, hogy ez a gpu elbír-e egy kis szerkesztés. Photoshop nem érdekel, de Corel Draw-t napi szinten használok. Ezért néztem az Intel vga-val szereltet, gondoltam egy tizest plusszban megér. De ha szerinted az integrált is elég, akkor boldogan lemondok róla :) Köszönöm a segítséged :)

(#77011) kiir válasza kiir (#76930) üzenetére


kiir
tag

Sziasztok!

Teljesen el vagyok bizonytalanodva, hogy szabad-e ennyi pénzt kiadni egy ilyen szerkezetre. Tudtok esetleg alternatív javaslatot ugyanennyi pénz elköltésére, kisigényű felhasználó általános célú laptopjához?

Minden véleménynek örülnék - egyszerűen nem akarom úgy eldönteni, hogy ne hallgatnék meg néhány szakértőt.

Köszönöm szépen előre is :R

(#77012) Mr. Csonti válasza Tikakukac (#77007) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Akkor milyen másik készüléket tudnál ajánlani helyette, ami a newegg oldalon megtalálható? :(

(#77013) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket, az év végéig szeretnék egy új 17"+ os notebookot venni.

1) Nem sürgős, év végiéig, de nem a karácsonyi őrületben szeretnék ezzel foglalkozni.
2) A keret összeg elég tág, inkább jót és tartósat szeretnék venni, de kb. 150-350e Ft
3) Photoshop, net, néha játék
4) Full HD ban szoktam Blizzard játékokkal
5) teljesítmény inkább
6) SSD kell bele, sokat dob, de szerintem én is bele tudom venni
7) 17"+!!! Full HD minimum!
8) Tömege nem számít
9) Op rendszer mindegy, megoldom
10) 1T elegendő + SSD!
11) ÜZEMIDŐ!!! Bírja sokáig!
12) Fentebb leírtam..
13) ASUS N750 !!! Vélemény? Olcsóbb alternatíva? Elég jónak tűnik..
14) Csak új

Köszönöm szépen!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#77014) Khelben válasza stewe780 (#77009) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link], billentyűzetet tudsz cserélni benne, ha nem lenne jó a német nyelvű vagy a matricázás.

(#77015) Theo89


Theo89
csendes tag

sziasztok! Egy asus N550JK boldog tulajdonosa lettem! :) viszont a driverekkel akadnak problémáim! Felraktam a telepítő CD hez adott Wireless drivert és 2 helyiséggel arrébb a routertol az 5 megás netbol kB atjött 1..torrenten maximumon töltöttem, böngészőn belül meg csak 100 al! De amint leszedtem a driver lemezhez adott drivert és így úgy néz ki jó! Nem tettem fel drivert csak amit a 8.1 alapból felismert! Valóban ez lehetett a probléma??

(#77016) Tikakukac válasza Theo89 (#77015) üzenetére


Tikakukac
titán

N551-en már cserélgettem,net ingaozás volt, fájl copy ugyanolyan maradt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77017) Theo89


Theo89
csendes tag

Fájl copy? Ezt hogy érted? Gép hibára gondolsz?

(#77018) Tikakukac válasza Theo89 (#77017) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem. Arra gondolok, hogy a net mérés 1 dolog, a 2 gép közötti másolás meg fix. Ha ez első más, az lehet net ingadozás, ha a második az meg nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77019) Theo89


Theo89
csendes tag

Az oké, de driver nélkül okes a dolog, 2 szobával arrébb is maximumon töltök le,driverrel meg 80-100 kbps el ugrált!

[ Szerkesztve ]

(#77020) Tikakukac válasza Theo89 (#77019) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, ha így jó hagyd így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77021) davidunited


davidunited
tag

Sziasztok!
Hasznàlt gép vàsàrlàs elôtt vagyok... Két gêp közt örlődöm pillanatnyilag:
Dell 5520
i3 2.4 ghz 6gb ddr3 dual radeon hd 76701Gb
Lenovo Z 575
AMD A8-3520m 2GHz, mindez 4 maggal!
HD6650m 1GB plusz alaplapi vga CROSSFIRE-ban! (15,6" 1366x768)
6GB DDR3 dual channel
Dell-re még van 1év jótàllàs!
A gépet főként netezésre filmnézésre hasznàlnàm!
Fifa15 jâtékkal jàtszom csak....az kéne h gond nélkül fusson rajta!
Mindkét gépet 80k-ért tudnàm megvàsàrolni!
Vélemények? Esetleg màs alternatìvàk 80-100k között?
Köszi

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#77022) Theo89 válasza Tikakukac (#77020) üzenetére


Theo89
csendes tag

És az N551 nel megmaradt a probléma?

(#77023) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

[link]
Erről mi a véleményetek?
Minél olcsóbban kellene találnom gépet ismerősnek, de ebben az árkategóriában csak Asusokat és Acereket látok. Viszont erről a prociról még nem is hallottam.
HD filmnézésre alkalmas?

[ Szerkesztve ]

(#77024) Khelben válasza davidunited (#77021) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát ha a Dellre még van garancia, akkor egyértelműen azt. Fifa15 gépigényét nem ismerem, de mindkét vga elég gyenge az újabb játékokhoz, inkább olyan 3-4 éves játékok fognak menni vele.

(#77023) -Rolika- : használt üzleti gép garanciával, sokkal jobb megoldás ennyiből. 100 alatt csak szemetet kapsz, kb. mindegy mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#77025) -Rolika- válasza Khelben (#77024) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Én ezt meg is értem és egyet is értek veled, de akinek lesz annak ezt nem lehet elmagyarázni sajnos. Teljesen sötét a témához. :(

(#77026) Khelben válasza -Rolika- (#77025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ilyeneknek szoktam azt mondani, hogy akkor sajnos nem tudok segíteni. Mert megveszi a fos 80k-s gépet, utána meg téged fog szidni, hogy mekkora szart vetettél vele. Menekülj, amíg lehet.

(#77027) Tikakukac válasza -Rolika- (#77025) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegye meg, szívjon vele, bukjon el egy köteg pénzt, majd megtanulja. Ha meg ebből sem tanul akkor nincs mit tenni, ki kell mondani: életre korlátozottan alkalmas.

Amit nem értettem meg soha: ha valaki nyíltan sík egy témához, akkor miért köti az ebet? Ha meg mégis ért hozzá, akkor miért kell segítség? Itt bukik ki, ha valaki korlátolt. Tesóm gépét még én választottam lám mekkora fost lett, pedig agyig volt dícsérve ph-n is meg mindenhol. Valahol emiatt pöccentem be én is.

Theo89: Ugyanaz volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77028) davidunited válasza Khelben (#77024) üzenetére


davidunited
tag

FIFA 15 gépigény - minimum
Minimum
Operációs rendszer: Windows V/7/8/8.1 – 64-Bit

Processzor: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz vagy AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620

RAM: 4GB

Hard Drive Space Required: 13.0 GB

Minimum támogatott videokártyák: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650

DirectX: 11.0

Ez lenne a minimum gépigény...hozzàteszem h az asztali konfigom ettől jelentősen gyengébb de közepes beàllìtàsokkal megy a game!
Még ezt az új gépet néztem...de nem tudom h az a HD4600 mire lehet elég fifa 15 esetében....

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/fujitsu/Fujitsu_Lifebook_A544_Intel_Core_i3_4000M_4GB_500GB_Intel_DOS_Fekete_VFY:A5440M73A5HU_11970.html

[ Szerkesztve ]

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#77029) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Cimborámnak keresnék egy notebookot. Böngészgetne kicsit, de elsősorban online poker menne rajta. Nem baj, ha a Win 7 elfut kényelmesen... Jelenleg a Lenovo T61-et nézegettem. Szerintetek ez jó lesz neki vagy van jobb ötletetek? A keret ez azt árkategória (30-40K)

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#77030) RootRulez válasza RootRulez (#77029) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy akár érdekelhet olcsóbb megoldás is, ha az említett dolgokra lehet használni. :U

═════════════════════════════════════════

(#77031) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Khelben, Titakukac lassan már tényleg igy vagyok ezzel én is.
Még egy utolsó kérdés és nem is zaklatlak titeket ezzel tovább. Ha már ilyen fostalicskát akar venni, akkor a sok hulladék közül melyiknek a legjobb a szervizháttere? Lenovo?

(#77032) Khelben válasza -Rolika- (#77031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell. Lenovonak pont rossz.

(#77033) -Rolika- válasza Khelben (#77032) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszönöm :R

(#77034) stewe780 válasza Khelben (#77014) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#77035) Tikakukac válasza -Rolika- (#77031) üzenetére


Tikakukac
titán

Lenovo :DDD :DDD

Felejtős. Ennyiért csak szervizgari lesz, Dell talán ami adott, de ez a keret oda is marha kevés. Ennyiből tabletet szokás max venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77036) Soma01 válasza Tikakukac (#76980) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen drivert kellene keresnem?

Ez jó lesz? [link]
>Intel RST(e) AHCI/RAID Drivers & Software Set v13.5.0.1056 WHQL<

(#77037) Tikakukac válasza Soma01 (#77036) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyesmi, de passz. Tízezer féle vacakság van, egymásban van ami felrak 8 másik baromságot is. Nézd meg ha olyan olyan ha nem nem. Másik notis topikban van idegrendszerük, nekem így a 10. telepítésnél 3 nap alatt nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77038) Soma01 válasza Tikakukac (#77037) üzenetére


Soma01
veterán

:DDD :C

Ezen kivül csak az INF-eket felrakó csomagot találtam.

(#77039) Mr. Csonti válasza Tikakukac (#77007) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Szervusz!

Vagy esetleg valami más (az USA-ba kiszállítós) oldalról, nem muszáj a newegg-ről. (előzmény)

(#77040) Tikakukac válasza Mr. Csonti (#77039) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem kell a newegg, akkor G Asust néznék. Abból mi van kint és ezt hogyan hívják passz, itt van kavar rendesen, G551 az rendben van pölö és olcsó is. Relatíve ofc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77041) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, lassan be kéne újítanom egy laptopot. a mostanit kicsit több, mint egy éve vettem, de a legújabb játékokhoz már néha kevéske, ezért szeretném ha ajánlanátok 200k masasságában egy olyat, ami jobb, mint a mostani. illetve ti ezt most ebben a formában mennyiért hirdetnétek meg az aprón? ez a régi (vagy is a mostani) gépem

Lenovo IdeaPad Y500 notebook (59-367191): 193.990,-
- 15.6" LED, 1366x768
- Intel Core i5-3230M
- 2.6GHz/ 3.2GHz, 3MB
- 4Gb DDR-3 1600Mhz RAM
- 1TB SATA HDD 5400rpm
- Nvidia GT650M 2GB VRAM
- 720p webcam,6in1 olvasó
- 802.11 b/g/n Wi-Fi
- 10/100 LAN,Bluetooth 4.0
- D-Sub,HDMI,USB2,2x USB3
- FreeDOS operációs rendszer
- 6 cellás akkumulátor
- Garancia: 2 év

[ Szerkesztve ]

(#77042) Winne válasza Khelben (#76995) üzenetére


Winne
nagyúr

Miért rosszak az X-es Asusok? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#77043) Tikakukac válasza Winne (#77042) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezd meg az Asust miért csinálják meg őket ennyire hulladékosra. És ehhez képest miért annyival sokkal jobb az N és a G.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77044) Winne válasza Tikakukac (#77043) üzenetére


Winne
nagyúr

Tehát ez inkább tapasztalat, vagy az X minőségileg egy gyengébb kategóriának van "építve"? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#77045) Tikakukac válasza Winne (#77044) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha arra gondolsz mennyi szériában is tudott és fusizott műanyagtörés meg alaplaphiba van/volt X és K sorozatban, akkor az mondjuk tapasztalat.

Az, hogy az Asusnak az X sorozata a legalja, az meg tény, mint a Dellnek a 3k-s Inspiron stb stb.

Mindenki vonja le mi a végeredmény és miért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77046) redwhite78 válasza SLYM (#77041) üzenetére


redwhite78
aktív tag

200k-ért nincs ennél erősebb gép játékra. 240-ért már van az N551.

never go full retard

(#77047) Nova_


Nova_
tag

Hali!

A segítségeteket kérném notebook vásárlásban. A hugomnak kellene venni egy notebookot, de nem értek hozzá annyira.

A régi notebookja, egy Asus x54h volt.
Most szeretne egy újat, hasonlót ehhez. Nemsokmindenre használná, netet böngészné, videókat nézegetne rajta. Talán kis photoshop, vagy hasonló programokat használna rajta, de csak könnyeden.

A maximális ár 150.000 Ft lenne.
A méret megegyező legyen ezzel (15.6", méret, súly hasonló ehhez).
Oprendszer nem kellene rá, ha lehetséges.
Valami lányos stílusú, ha van ilyen. :)
(nem használt, új gép legyen)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#77048) MurdR válasza RootRulez (#77029) üzenetére


MurdR
veterán

Lenovo T61-et 35k-ból meg lehet úszni, általában 2GB RAMmal és 100-160as HDD-vel. Esetleg 4GB-ig feltolni a RAMot, és nem lesz vele problémája.

linux alól (pl. Ubuntu, Mint...) pedig a 2GB is bőven elég, és a driverekkel sem kell sz.rozni, szépen felismer mindent a T61-ben.

A következő kategória 50-60k környékén van használt üzleti gépekből. (Viszont a T61-et és társait egy év múlva is el lehet adni, és sanszos, hogy 5-7k-nál többet nem fog bukni. Ha pedig hamarabb akar erősebbet, akkor meg még kevesebb veszteségből...)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77049) Tikakukac válasza MurdR (#77048) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha pókerezni akar és pörög a flash, akkor lesz baja nem is kevés. 4500MHD alatt manapság már a nagyon-nagyon fapad email+word jellegű gépeket szabad venni. Kutyának nem kellenek a T61-ek sem, ellenben 15% plusszal sokkal modernebb T400 elérhető.
És arra lesz kereslet és tényleg annyit fog bukni amennyit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77050) MurdR válasza Tikakukac (#77049) üzenetére


MurdR
veterán

Már ment neki pü a további lehetőségektől. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.