Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101201) Ákos1111 válasza Tikakukac (#101200) üzenetére


Ákos1111
tag

akkor kicsit módosítanék: elfogadható billentyűzet

(#101202) Tikakukac válasza Ákos1111 (#101201) üzenetére


Tikakukac
titán

Módosítsuk arra: van billentyűzet.

Ettől mondjuk még multi task élmény nem lesz továbbra sem sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101203) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy notebook-ot

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben, minél előbb, de nem sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 200.000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
általános, programozás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inább matt-kevésbé fontos faktor, lehetőleg 17''-os
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset, néha talán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win, de aztán fene tudja, változhat
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
hdd + 120-as ssd kellene az oprendszernek, min 8gb memória, de 16gb jobb lenne, de ilyen árban még nem láttam
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi, ubs3, stb...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
ha újszerű állapotban van, lehet használt is.
olyan ami annak is néz ki, nem kell :)

A legfontosabb az lenne, hogy sok memória és ssd legyen a gépben egy tisztességes profival, böngésző IDE minél előbb nyíljanak meg.
Még egy fontos tényező lenne, hogy ne legyen nagy a súlya, lehetőleg minél könnyebb legyen, nem baj, ha kicsi benne az aksi, és az sem, ha kisebb a kijelző mint 17 csak a billentyűzet ne legyen összezsúfolva.
A kis súly fontosabb, mint a nagy méret :)

Ha esetleg tudtok valami tuti vételt, esetleg egy teszttel is megtámogatva, annak nagyon örülnék:)

Köszönöm,
W

(#101204) Khelben válasza Ákos1111 (#101199) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 500k-s Lenovo Yoga 3 Pro-t is csak azért nem csaptam falhoz, mert nem az enyém volt. Felejtsd el ezeket a vackokat és vegyél tisztességes notebookot. Bár 200k alatt az is ritka.

(#101203) wolandino : itt a géped: HP 8560w, a maradék pénzből vehetsz hozzá garikiterjesztést, ramot, ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#101205) rundll32.exe


rundll32.exe
csendes újonc

Hali!

Október-november tájékán 150 000 Ft rengeti meg majd bankszámlámat, s mivel napi szinten órákat buszozgatok friss egyetemistaként, ezért a kihasználatlan időben érdemesebb volna a webfejlesztést és programozást folytatni. Grafika igényes játékra nincs szükségem, viszont sokat fogok gépelni, illetve Arch Linux rendszeren is menne a fekete mágia. Nem kell hogy ultra vékony meg pehelysúlyú legyen, az érintőképernyő sem lényeges, de az akkumlátora bírhatná 2 óránál többre is. Ha nagyobb a felbontása 13xx*768-nál az már igencsak pluszt jelent, de nincs örjöngés ha mégis annyi. Újonnan venném és több évig használnám. Ó és az SSD sem létszükség, amúgy is évek óta használok egy E5200 @2,5 GHz pentium procis 2 GB DDR2 ramos 80 GB merevlemezes gépet intel iGPU-val :DDD .

A külön videókártyán még gondolkodom, mert kitudja hogy használunk-e majd valamilyen CAD programot gépészmérnökin, de játék is nálam maximum a Doom 1, Quake 1 meg a Half-Life 1 jelenti, amiket bőven viszi az integrált csoda.

Tehát 150 000 Ft alatt egy strapabíró, jó billentyűzettel és erős akkumlátorral felszerelt programozós munkára való új laptop vásárlásához kérem szépen a segítségüket. :R

(#101206) Khelben válasza rundll32.exe (#101205) üzenetére


Khelben
nagyúr

150-ért csak használtan lesz ilyen gép, az már most biztos. Javaslom, hogy inkább olyan irányban nézelődj. Egy 1600x900-as felbontású HP Elitebook 8560p kijön már 80-90k körül, a maradék pénzből vehetsz bele ramot, ssd-t és körberöhögi az összes új gépet 300k alatt minőségben, strapabírásban és főleg billentyűzetben.

(#101207) wolandino válasza Khelben (#101204) üzenetére


wolandino
tag

Jó cucc, jó áron :C
Kicsit nehéz, de megfontolandó, viszont asszonynak lesz, ő meg könnyűt akar.
A mostani 2,5 kiló, és utálja, mert nehéz.
Kicsit könnyebb nincs esetleg?

(#101208) Tikakukac válasza wolandino (#101207) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan 3-4 oximoron található az igényben, el kell dönteni mit akar, mert ez így wtf jellegű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101209) wolandino válasza Tikakukac (#101208) üzenetére


wolandino
tag

ha elmondod az oximoronokat, akkor fel tudom oldani :)

(#101210) Chaser válasza Khelben (#101193) üzenetére


Chaser
titán

Az i5-ösökben lenne backlit billzet?

wolandino 17" semmiképp, ha kis tömeget akarsz. Hogy egálban legyen kijelző és tömeg max 15" jöhet szóba. Használt üzletik nem épp könnyűek, az ajánlott 8560w pl pöpec, de nehéz. 8560p is nagyon jó és jóval olcsóbb, de szintén nem könnyű. Újban asus K501, dell 5558. Utóbbi fhd ips panellel van 200e körül. Előbbiben fhd ips panel van, i3-mal 160e körül, még bőven belefér egy ssd bővítés is. Nem néztem az asus tömegét, 2kg körül lehet saccra.

szerk: A legnagyobb "oximoron" a 17" és legyen könnyű:) Igazából más extra kérésed nincs. Ennyiből kijöhet ssd-s korrekt gép is újan. Extra jó billentyűzet az nem feltétlen lesz. Win meg ebbe az árba nem fér bele ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101211) Tikakukac válasza wolandino (#101209) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát úgy kb. az egész, méret, súly, hardver minden, sorról sorra.

Ha könnyű gép kell, 12" subnoti. Ha batár kell 17" de az nehéz lesz. Ha brutál hardver kell akkor lehet tolni a pénzt bele vastagon. Használtban megint ugyanezek lépnek fel, max kicsit könnyebb erőset venni.

Ezt úgy tisztázni kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101212) Chaser válasza Tikakukac (#101211) üzenetére


Chaser
titán

Azért ez annyira nem vészes lista:) Méret-tömeg oké, de:
"A legfontosabb az lenne, hogy sok memória és ssd legyen a gépben egy tisztességes profival, böngésző IDE minél előbb nyíljanak meg." Ehhez elég egy mostani i3, ha kevés 4 magos i7 is az lesz. SSD+8GB rammal megtámogatva még programozni is megvan a K501-gyel a gép. Most néztem, elvileg 2kg akkuval. Billzetről sokat nem tudok nyilatkozni, nem volt alkalmam kipróbálni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101213) Tikakukac válasza Chaser (#101212) üzenetére


Tikakukac
titán

Okés, csak megint az van, hogy igazándiból semmi sem teljesül rendesen az eredeti kiírásból. Ezért is mondtam már néha megjegyzés szinten, hogy nem az a baj, hogy nem töltenek emberek kérdéssort, hanem, hogy fogalmuk sincs mennyi az annyi, mi az a gyors, mi a termékpaletta stb stb. Enélkül pedig ilyenek születnek, mint most. A vége olyan gép lesz ami az eredeti kiírás felét nem teljesíti. Mert impossibru.
És ez nem az ember hibája, mert nem is kell tudnia mi mennyi és hány méter. Ez a klasszik óriásplakát és "informatikus ismerős" probléma, akik televerték a népet a sok hülyeséggel amiket ha megszakadok sem tudok kiverni a fejekből.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101214) Khelben válasza wolandino (#101207) üzenetére


Khelben
nagyúr

A könnyű meg a strapabírás üti egymást sajnos ebben az árkategóriában.
De vehetsz 8460p-t, az könnyebb és majdnem ilyen minőségű, csak dedikált vga nincs benne. Abból is van 1600x900-as felbontású.
A K501 jó gép, de a billentyűzete kb. olyan az Elitebookokhoz képest, mintha egy Opel Corsát hasonlítanék egy BMW-hez.

[ Szerkesztve ]

(#101215) tigerjoco


tigerjoco
tag

Helló! Segítséget szeretnék kérni notebook vásárláshoz. Az elvárások a következők:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -December környékén
(2) A gépre szánt összeg forintban? -130e forint max
(3) Felhasználás? -netezés, filmezés, alap dolgok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 14" vagy az alatt, valami kis kompakt gép legyen, a többi nem annyira fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? -Igen lenne utaztatva is a kicsike, heti egy-két alkalommal.
(7) Operációs rendszer? -Windows, de ha nincs rajta oprendszer az sem gond
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-RAM legyen 4 Gb vagy a felett, HDD legalább 500 Gb, de lehet SSD is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -Kihajtható legyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? -Csak új laptopok érdekelnek.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#101216) Chaser válasza Tikakukac (#101213) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván pénztárcához és igényekhez szabott legjobb ajánlat megy. Itt azért olyan rengeteg kompromisszum nem lesz új gép esetén se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101217) Tikakukac válasza Chaser (#101216) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát mondjuk én azt a billzetet kiskalapáccsal szedném ki, mert úgy begyulladna minden ujjam ha azon kellene nyomorogni, 12"-ban megbocsátok ilyen sűrű elrendezést 15"-ban meg megsiratom.

El kell menni meg kell nézni. De ahol ekkora távok vannak ott szerintem bármi jó lesz, mert nagyon nincs meg a konkrét elképzelés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101218) Khelben válasza tigerjoco (#101215) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új nincs ennyiért ajánlott. A legolcsóbb a Fujitsu A514, esetleg a Dell 5558 valamelyik i3-as változata, ha találsz ennyiért. De mindegyik 15,6-os. Kisebb csak használtból lenne.

(#101219) rundll32.exe válasza Khelben (#101206) üzenetére


rundll32.exe
csendes újonc

Nem is rossz az a 8560p. Billentyűzetvilágításról nem is hallottam, nagyon hasznos lesz úgy érzem :D

Viszont SSD-ből milyet érdemes bele vennem (mert ugye nem mindegy a foglalat stb) és budapesti üzletek közül hol vehetnék?

Meg azért is említettem hogy új legyen, mert nem igazán ismerem a laptopok élettartamát.

[ Szerkesztve ]

(#101220) wolandino válasza Tikakukac (#101211) üzenetére


wolandino
tag

12-es nem kell, biztosan, azon nem lehet gépelni.
nem kell brutál hardver, csak ssd kell bele pluszba meg sok ram, de egyik sem túl nehéz szerintem.
Videókártya nem kell különösebben erős, ahogy szerintem proci sem.
Optikai meghajtó sem kell.

(#101221) wolandino válasza Khelben (#101214) üzenetére


wolandino
tag

strapabírás olyan nagyon nem kell, dobálva, extrém körülményeknek kitéve nem lesz, azért attól nem essen szét ha ránézek, de amúgy nem lesz nyúzva :)

(#101222) premete válasza wolandino (#101220) üzenetére


premete
veterán

14-esen lehet már gépelni?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101223) Tikakukac válasza wolandino (#101220) üzenetére


Tikakukac
titán

12-es nem kell, biztosan, azon nem lehet gépelni

:DDD Jó okés, nem csapom le.

Az a baj, hogy nem az a gond a géppel, hogy optikai meghajtó vagy SSD vagy a RAM. De ha igazándiból minden tippre megy, akkor tényleg nekünk honnan kéne tudni, hogy i3U i5U vagy i7HQ?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101224) wolandino válasza premete (#101222) üzenetére


wolandino
tag

minél nagyobb annál jobb, azért is írtam, hogy 17 colos lenne az ideális.
17 col, 16 gb ram, ssd, proci meg kb mind1, egy sima i3 is megteszi pl, nem szokott gond lenni.
A mostani gépemben is elég gyenge a proci, 10% körül terhelem, van benne 8gb ram és nem ritka, hogy 70-80% használatban van.
Nem a procin fog múlni:)
Prociban inkább az lenne a jó, ha a teljesítmény/fogyasztás mutatója jó lenne, legyen egy tisztességes teljesítménye, de ne zabáljon sokat, mert azt meg hűteni is kell...
Tisztességes teljesítmény(már egy 3 évvel ezelőtti i3-as is jó volt)

(#101225) Chaser válasza rundll32.exe (#101219) üzenetére


Chaser
titán

Nem lesz hasznos, sajnos semmit nem ér az a világítás, dísznek jó. SSD-ből normál 2,5"-s megy bele.

Tikakukac A gépet láttam, de billzetet nem tudtam élesben tesztelni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101226) Kolondrum

NA fiúk! Este kapok részletes infot a Hp 2530P-ről. Mire érdemes odafigyelni? 3-4 óra akkuja van és a DVD helyén van a 200-as HDD. Netezgetni jó lenne 36-ért.

[ Szerkesztve ]

(#101227) Tikakukac válasza Chaser (#101225) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden 15-ös gép amin van numpad kényelmetlenül zsúfolt. Ügyféllel beszélgettem tegnap, ő is azért vesz 14-es gépet, mert ott a nyomingerek nem tudják már betolni a numpadot és nem akadnak össze az ujjai. Ez standard sajnos.

SymbianOS: Mindenre ami ahhoz kell, hogy adj érte ennyit. Anélkül, hogy romokra nem bontod úgyis csak azt látod amit a kijelző ad meg amit mondd a sentinel. Gyakorlott meg típusismeret nélkül nem sokan mondják egy egy ventiről, hogy hát azért gyárilag nem ilyen a hangja ez lassan cserés. Pölö.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101228) Toobee válasza Toobee (#101149) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos kicsit kevesebb a keret, mint gondoltam, úgyhogy átírtam a paramétereket:

1. néhány héten belül venném
2. Br. 200.000 Ft office es win nélkül
3. kizárólag irodai munka: nagy táblázatok, nagy pdf-ek, a sajátján kívül egy másik monitor meghajtása
4. nem szempont
5. nem ez a fő prioritás, a jelenlegi Dell E5410-em kijelzőjét ha hozza, akkor rendben vagyunk
6. a hét minden napján utazna a gép, de utazás közben nem használom
7.
8. SSD esetleg, RAM minél több legyen benne
9. DVI, vagy HDMI a 2. monitornak, 3-3,5 évig kell, hogy szolgáljon mellettem.
10. Csak a számla a lényeg

https://barbieripnk.hu/

(#101229) Khelben válasza Toobee (#101228) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtan szokott lenni ennyiért HP Probook 640 vagy 650, esetleg Dell E5440.

[ Szerkesztve ]

(#101230) tigerjoco válasza Khelben (#101218) üzenetére


tigerjoco
tag

lenovo flex 2 , lenovo yoga 300(igaz ez csak 2 giga rammal). Ezeket néztem egyelőre, csak kíváncsi voltam tudtok-e jobbat ajánlani. Illetve kíváncsi vagyok, mennyire ajánljátok ezeket a notebookokat.

[ Szerkesztve ]

(#101231) Kolondrum válasza Tikakukac (#101227) üzenetére

Tehát semmi extra. A cooler pár rongy csak és pikk pakk kicserélem. Köszi!

(#101232) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Notebook piacon teljesen járatlan vagyok, így inkább itt kérnék segítséget.
Öcsém szeretne laptopot venni, főbb paraméterek:
150e Ft körül, wifi legyen benne, és nem annyira játékra, de egy Dota 2 elfusson rajta prímán.
Az se hátrány ha van a gépre sok garancia, nem tudom manapság mi az átlagos, 3 év? Vagy 5?
(Asztali pc-ben az Asus márkát preferálom, nem tudom ár/értékben az mennyire jó notebook terén.)
Előre is köszönöm a segítséget és a tippeket!

Do you see the white shadow?

(#101233) Tikakukac válasza Kolondrum (#101231) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármi lehet, én csak példát mondtam. Szalagkábelek, hőcső gázelfingások, random kijelző háttérvilágítás-halál, amit csak szeretnél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101234) Chaser válasza Tikakukac (#101227) üzenetére


Chaser
titán

8560p-t használok kb két hete, nem tűnik zsúfoltnak. Ritkán csúszik félre karakter. A kurzor gombok az egy vicc:)

Frod 2 ;] Asus épp annyit ad. Wifi az már sok éve alap. Ha asus akkor K501, 160e-ért fhd kijelzővel. Azért nem ártana ha kérdés sort kitöltenéd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101235) Frod válasza Chaser (#101234) üzenetére


Frod
addikt

Rendben, amit tudok kitöltök:

(1) 1-2 hónapon belül
(2) 150.000.
(3) szerkesztés, rajzolás, esetleg videóvágás
(4) Dota 2 fusson rajta high-on, kb ennyi.
(5) Kijelzőkhöz nem értek, ár/értéket figyelembe véve legyen a lehető legkorszerűbb, 15" körüli képátlóval.
(6) Alapvetően nem lenne hordozva, otthoni használatra.
(7) Windows, de nem létfontosságú
(8) tárhellyel bajban vagyok, mert nem tudom mi manapság a "default" méret egy notebookban. gondolom ha van 1 TB az már jó lenne. optikai meghajtó felesleges.
(9) Esetleg webkamera, de nem lényeg.
(10) Mindenképpen új, és ha lehet minél több garanciával.

Előre is köszi!

Do you see the white shadow?

(#101236) Khelben válasza Frod (#101235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tegyél hozzá még 10k-t és ott az Asus K501.

(#101237) futo001


futo001
senior tag

Sziasztok,

Aktuális lett számomra is egy laptopújítás sajnos, de az utóbbi 2 évben már nem követem a technikai folyamatokat, így segítségre szorulok. Jelenleg egy VAIO SVE14A2M1EB laptopot használok (i3, HD7670m), és valami hasonló bőven elég lenne.
-12" és 14" közötti legyen, felbontás, típus mindegy
-Minimum Core i3
-C#, Solidworks lenne néha használatban, de csak otthoni felhasználóként, nem munka
-HL2, Left4Dead 2 fut néha, ez a reset az agyamnak, ami néha szükséges :)
-Mostanság venném
-Windows 7 HP minimum
-Tárhely mindegy, a saját SSD-m kerül bele
-Használt és új egyaránt szóba jöhet
-Nem bánnám, ha 350 ezer alatt lenne (használt vagy új esetén egyaránt), de ha a jelenlegi gépemhez hasonlót kaphatok 150 ezerig, bőven elégedett leszek vele
-Sony teljesen kizárt

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#101238) Khelben válasza futo001 (#101237) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E7440 van talán legközelebb az igényeidhez. Használtan kijön ennyiből minden földi jóval (ram, ssd bővítés, +garancia). Csak most épp nincs belőle a laptopsystemnél.

(#101239) |AP|


|AP|
veterán

két gépre szűkült a keresés:
Dell Inspiron 5558 vagy acer Aspire V3-574G-54T5

elvárások: 200k alatt matt FullHD IPS (15,6"), core i5, 4 vagy 8GB RAM, dedikált VGA.
fő felhasználás: Archicad, Photoshop

A Dell mellett szól a 8 GB RAM és a 3 év garancia, az Acer mellett az erősebb VGA. Van esetleg még más szempont, ami segíthet a döntésben?

(#101240) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Nem volt még mobil eszközöm, de lehet, hogy kéne egy, ilyen paramétereket tudok elsőre:

(1) Nem sürgős.
(2) cc. 100000-120000 új, 60000 használt.
(3) Linux disztrók futtatása, kipróbálása, netezés, film, zene. (Linux alatt nem csak az Ubuntut értem!) :)
(4) No game.
(5) Kijelző mérete min. 15" matt/fényes, TN vagy IPS?- passz!? :U
(6) Alig lesz hordozva a gép. Nem használom utazás közben.
(7) Linux, de inkább semmi, Winx is futhatna rajta, hátha kipróbálnám.
(8) 120 GB SSD, minimum 4 GB RAM optikai meghajtó nem lényeges, ha penről képes bootolni minden oprendszer!
(9) sata3, usb3, pendrive bootképesség a legfontosabb!
(10) Ha nem túl régi és megbízható eladótól van, használt is lehet.

Vga lehet APU-s megoldás is. vagy IPS?

Előre is köszönöm a javaslataitokat!

[ Szerkesztve ]

(#101241) szabonagyur válasza futo001 (#101237) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sony mar nem is ad el uj gepet, szoval ettol ne felj. Dell E7440 kellene neked.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#101242) Khelben válasza |AP| (#101239) üzenetére


Khelben
nagyúr

Például a Dell nem fog kettéhajlani, amikor leütöd a space-t ;)

(#101243) martin555 válasza #65675776 (#1) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok.

1 db notebookot vásárolnék. valószínűleg be tudom vinni a cégbe ezért a papír az fog kelleni hozzá.
140.000 ig elmennék ha az ideálisat megtalálnám.
használt is szóba jöhet, www.notebooksystem.hu nagyon nézegetem,
otthoni használat, egész nap az asztalon lenne egy jól szellőző notebook alátéten.
videókártya nem kell, gyerekek max egyszerűbb webes játékokkal tudjanak eljátszani, semmi más.
NAGY KIJELZŐN (17 colll??) igencsak gondolkodom, mivel szándékosan nincs TV-nk, viszont sorozatokat stb rendszeresen nézünk (ágyba betéve de szintén szigorúan a jól szellőző állvánnyal)
tehát inkább az a szempont hogy CPU ventillátor ne turbón járjon, valami energiatakarékos de azért nem full béna CPU és chipset kéne.
jelenlegi 2007-es ACER ASPIRE notebook sajna a GPU leforrasztotta magát mert 1x elmulasztottam kipucolni a ventijét, de hát már 9 éves.
szívesen venném ha pár jó tippet, konkrét márkát, chipsetet, esetleg konkrét beszerzési forrást adnátok hogy el tudjak indulni. köszi!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#101244) ambatenator


ambatenator
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátomnak szeretnék segíteni notebook vásárlásban. Az asztali gépek alkatrészeihez értek, de a notebookoknál más a helyzet, nem annyira ismerem őket.

A vásárlás jövő évben lesz esedékes. Nem lenne annyit hordozva, mert játékra, filmnézésre, zenehallgatásra, na meg internetezésre lesz használva. A játékok terén az fps-ek jönnek szóba, de a beállításoknál nem számít a maximum. Operációs rendszer Windows 7 bőven elég. Kijelző 15-17", IPS jó lenne. A tárhelynél számít, hogy nagy legyen, de még nem tudni hogy SSD vagy HDD kell. A gépre 200ezer alatti összeg lesz szánva.

Még nincs kiszemelt példány, illetve extra igények sincsenek, mivel ismeretlen vidéken evezünk. :)

(#101245) |AP| válasza Khelben (#101242) üzenetére


|AP|
veterán

ennyire gyenge az Acer V sorozat? Kerestem pár tesztet, de ezt sehol nem hozták fel hátránynak. Személyes tapasztalat?

(#101246) Khelben válasza |AP| (#101245) üzenetére


Khelben
nagyúr

A csúcsmodell VN7 Nitro volt nálam. Igen, ennyire gyenge, főleg ami a házat illeti.

(#101247) Toobee válasza Khelben (#101229) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt néztem ki hirtelen:

HP Probook 450 G2K9K67EA - 164 900.-
i5-5200U,4GB,1TB HDD,Intel HD5500 VGA,FreeDOS. Ehhez vennek meg 4 GB RAM-ot, meg egy 120-as SSD es 200.000 alatt maradok. Szerintetek?

https://barbieripnk.hu/

(#101248) laci1978


laci1978
tag

sziasztok. Még mindig nem nagyon tudom meggyőzni a feleségemet a jóról. Ezeknek a nőknek csak a kinézet a fontos aztán meg ha nem tud vele mit csinálni akkor meg "-apa, vegyél másikat ez szar! " szindróma üti fel a fejét.
Nos és hajlok erre a masinára amit Khelben nagyurunk ajánl viszont! Félve kérdezem meg, hogy csak ebben a színbe, ebben az ezüstbe forgalmazzák csak? Fehérbe :W esetleg nincs? Vagy ha nincs, házat nem tud valaki cserélni nekem? :DD

(#101249) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégiben jártam itt és 200k-s keretemből kiindulva egyetemi felhasználásra (CAD, filmezés, némi játék) a K501-et ajánlottátok core i5 5200U + GTX950m párossal, na egyelőre még mindig nem határoztam el magam, a kérdésem az lenne, mivel fontos lenne azért a teljesítmény ráakadtam erre a darabra, ugyan értem, hogy az X széria egy gyengébb minőség, de ha teljesítmény szempontjából számottevő plusz lenne az i7 4720hq akkor ennyit még hozzá tudnék tenni a 200-hoz, most tekintsünk el attól hogy nem matt, nem full hd, és nem alumínium most csak a kettő közötti teljesítmény különbség érdekel illetve az ha egyáltalán nem ajánlott ez a készülék, persze jó érvvel alátámasztva, nem pedig valaki egyéni véleménye alapján.

"Cogito ergo Sum."

(#101250) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#101240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kieg. az előbbihez:

Lehetőleg erős, stabil váz/ház legyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.