Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101802) Chaser válasza joergie (#101800) üzenetére


Chaser
titán

Akkor már ketten vagyunk, mert én sem tudok ilyenről. Fizikailag belemegy biztos, talán ivyről sandyre downgradelni is lehet. De sandys lapról ivy cpu-ra legjobb tudomásom szerint nincs upgrade, nem csak BIOS miatt.

szerk: Szabad tudni milyen info alapján mondod ezt?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101803) joergie válasza Chaser (#101802) üzenetére


joergie
őstag

[link]

Na mindegy. Azért, mert kevés a hozzászólásom, még nem vagyok hülye.

Azt hittem van aki itt tud ilyesmiről, mert én nem találtam. De nem azt jelenti, hogy nem is kerestem.
Szóval lehetséges, csak a csillagok együttállása kell hozzá.

szabonagyur elnézést a hangnemért, csak igazodtam a tiedhez.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#101804) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Ismerősnek lesz majd egy lapotop, át is linkelt nekem egy párat, amiket inkább be se raknék ide. :(
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? 160k. +/-10-15k ha van valami ami megéri
(3) Felhasználás? Általános felhasználás, kevés játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Leauge Of Legends(nekem GF740M , i3 3110m el 150fps közepesen, szóval nem nagy az igénye)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", FHD(ha belefér), IPS gondolom nincs ebben a kategóriában.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyik helyről a másikra, autóval. Nem igazán megterhelő a 2-3kilós gép.
(7) Operációs rendszer? Van. Windows7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500GB és min. 4GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, Webcamera, DVI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új.
Nekem kb ugyan ezekre az igényekre van egy Lenovo ThikPad Edge e531 (i3 3110m, 740m) és teljesen megfelel szóval nem nagyok az igények. Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#101805) Khelben válasza joergie (#101803) üzenetére


Khelben
nagyúr

Valamit nagyon félreértettél. A cikk nem arról szól, hogy sandys gépeket ivysra lehet fejleszteni, hanem arról, hogy a sandys vostrok mellé kijöttek az ivysok, amik többe kerülnek.

(#101806) Chaser válasza joergie (#101803) üzenetére


Chaser
titán

Senki nem mondta hogy hülye lennél, hsz számot sem firtatott senki. Ez a cikk új ivy-s gépről szól ahogy előttem mondták. Nem tudom pontosan mi az oka, de én még egy szervizestől sem hallottam hogy sandy lapban ivy cpu ment volna, neten sincs semmi ilyen info.

szerk: Öröm az ürömben, ivy cpu max 10%-kal erősebb, de jellemzően 5. Ha sandy nem volt elég ivy sem lenne az. Gpu erőben léptek kb 20%-ot és fejlettebb. De érdemi játékra az is kevés, filmezés terén vannak előnyök.

Ha időt álló vasat akarsz nézel egy sandys üzletit amibe lehet tenni 4 magos i7-et.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101807) Tikakukac válasza joergie (#101803) üzenetére


Tikakukac
titán

Na látom moderálni is kellett már kora reggel.

Minden tiszteletem a tied, de értelmezted azt a hírt amit belinkeltél? Szerintem nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101808) Suprax5 válasza dorika87 (#101784) üzenetére


Suprax5
csendes tag

Köszönöm.

(#101809) MSIVR601


MSIVR601
újonc

Sziasztok!

A jól bevált (8 éves) szeretett de már kicsit bicegve járó gépünket szeretném lecserélni (MSI VR601), ebben kérném ki a tanácsotokat.
1. Ebben a hónapban.
2. 200-250e
3. Nagyrészt netezés, alkalmanként fotó és FullHD video szerkesztés amatőr szinten.
4. Nem jellemző
5. 15,6 lehetőleg IPS ami max.belefér az összegbe
6. Ritkán, max. a nappaliból ki a teraszra.
7. Windows ami passzol hozzá
8. A nagy tárhely fontos (1TB) lenne de ha létezik akkor kombinált. Mivel Blu-Ray írót szeretnék nem lényeg, mert a beépített az "drága" így marad a külső író.
9. HDMI mindenképp, min.1db 3-as USB.
10. Elsősorban most az új érdekelne.

MSI jelenleg csak játék célú felhasználásra van itthon a piacon?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#101810) codmester


codmester
tag

Sziasztok
A Thikpad T400 mi a véleményetek?

(#101811) Tikakukac válasza MSIVR601 (#101809) üzenetére


Tikakukac
titán

MSI-t ne, nem tudom van-e egyáltalán itthon nem gamer széria, de kb. olyan mint a packard bell, nem akaródzik forgalmazni, mert olyan is. Ha nálad 6 évet lehúzott, akkor bejöhet a lottó is. Nem véletlen áll hegyekben a burkolat hozzájuk, jellemzően 3 év után a G meg GX-ek is kezdenek megmakkanni/törni.

Ennyiből 5558-as Dellt mondanék, FHD IPS-el. K501 Asus még esetleg.

codmester: Mint eddig. Jó dolog, HD+-al erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101812) joergie válasza Tikakukac (#101807) üzenetére


joergie
őstag

Én kérek elnézést, segítségért jöttem ide, és le lettem hülyézve. Nem kellett moderálni.

A cikk nem egyértelmű a' tekintetben, hogy az alaplap és a bios megegyezik e a sandy bridge-s és ivy bridge-s összeállítások esetén. Ebben igazatok van.

Jó étvágyat mindenkinek, aki még nem ebédelt!

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#101813) Yummy


Yummy
tag

Bocs, hogy ide írok ,de ez a topic jobban pörög mint a többi.
Milyen notebook hűtőt ajánlanátok ha főleg ölben van a gép? Azért ne valami használhatatlan vacak legyen, meg lehetőleg kényelmes legyen ha ölben van használva.
Előre is köszi :)

(#101814) Khelben válasza Yummy (#101813) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy könyv ugyanannyit ér, mint bármelyik notebookhűtő. Nekem van egy ikeás notebookpárnám, az is teljesen jó. A ventilátor csak parasztvakítás mindegyikben.

(#101815) Tikakukac válasza joergie (#101812) üzenetére


Tikakukac
titán

Ok-okozati összefüggésben mondtam a moderálást, a topikot sem sikerült megtalálni.

A cikk nagyon egyértelmű (főleg mivel az nem egy tech alapú írás hanem csak piaci), maximum nem érted miről szól vagy ez hogyan működik. Mindegy mert egyik sem erre a topikra tartozik.

Az alaplap és a BIOS sem ugyanaz. Nem is lehet ugyanaz, mert ez nem úgy működik, hogy betolnak a foglalatba egy másik procit és mehet. Méretre lehet stimmel, ilyenek vannak/voltak a piacon és akkor tudsz cserélni komplett lapot, de ebben az esetben nyugodtan beszélhetünk ésszerűtlenségről, mert árban bukós a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101816) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Én is a segítségeteket kérném a jó/jobb döntés meghozatalában. Hogy kövessem az első hozzászólásban megfogalmazott kérdésköröket, a következőről lenne szó:

- A vásárlás aktuális, kb. egy héten belül kerülne rá sor, tekintve a Media Markt 18 hónapra szóló 0% THM-es akcióját.
- olyan 150e Ft lélektani határt húztam meg, de amennyiben indokoltnak találnátok, ezt még max. 10e Ft-al hajlandó vagyok kitolni :)
- Amolyan öszvérnek szánnám a gépet, nem lenne speciális felhasználási köre, szóval kicsit mindenre lehessen használni, egy egyszerűbb irodai alkalmazásra de adott esetben ne ijedjen meg egy egyszerűbb 3D motort használó játéktól sem, ezért alapvetően is dedikált GPU-val rendelkező típusokat néztem.
- Kijelző 15" nagyságrend
- Alapvetően szobai felhasználásra lenne szánva, nem annyira szempont a mobilitás.
- Az operációs rendszer nem szempont, tehát ez ne okozzon vételár többletet.
- A márka nem érdekel, kivéve ha valami típushibára adhat okot.

Amiket eddig néztem:

Ezt ár/teljesítmény arányában több helyen is dicsérték és az én kiszabott pénzügyi keretembe is belefér:
[LENOVO-IdeaPad-Z50-75-notebook-80EC004AHV]

Egy hasonló kaliberű Intel/nvidia megoldás, erősebb VGA-val, kisebb felbontással, és kisebb tároló kapacitással:
[ACER-Aspire-E5-571G-notebook-NX-MLCEU-003]

Aztán itt van a következő ami árban ugyan kívül esik az eredetileg megállapított lélektani határon, de a Full HD felbontástól eltekintve szinte mindenben jobb is a fentieknél. A kérdés már csak az, hogy megéri e a 25000 Ft többletet pl az először linkelt LENOVO-IdeaPad-Z50-75-höz képest.
[ACER-Aspire-E5-572G-notebook-NX-MQ0EU-028]

Természetesen ennél jóval több notebook szerepel a MM kínálatában, így ha van jobb tippetek a fentieknél a felsorolt feltételek mellett, természetesen azokat is szívesen várom :)

(#101817) kall válasza Sulc88 (#101780) üzenetére


kall
csendes tag

yoyo, én 250-ből egyértelműen ezt venném:
[link]
+ 120 gb m.2 sata. az épp 250 ezer. És a leggyorsabb, legjobb lesz az általad felsoroltak közül.

(#101818) Khelben válasza Danecay (#101816) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501

Az általad kinézetteket meg felejtsd el, egyik sem üti meg azt a szintet, amiért pénzt érdemes adni.

[ Szerkesztve ]

(#101819) Zolly444 válasza Zolly444 (#101804) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Valaki valamit? :U

(#101820) Khelben válasza Zolly444 (#101819) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért csak az Asus K501 van.

(#101821) Zolly444 válasza Khelben (#101820) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Akkor jól gondoltam. Jó lett volna 1-2 alternatíva de ha nem hát nem. Köszönöm

(#101822) szabolcsdj2


szabolcsdj2
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-1 hét mulva körülbelül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-Olyan 330.000ft körül.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
-Játékra szeretném.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Ha lehetséges ebben az árkategóriában a legjobbat amit csak lehet. Sajnos sok fajta van nemtudom melyik lenne a jó.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-Full hd, ips ami biztos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Utazás közben nem használnám.Kocsival lenne hordozva majdnem minden nap!
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Vagy windows 7 vagy windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-Amelyikkel jobban kijön árba, de azért 1000gb HDD legyen benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-------
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-Ha lehet csak új!

Köszönöm előre is a segítséget!

(#101823) Khelben válasza szabolcsdj2 (#101822) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551 vagy G551.

(#101824) Danecay válasza Khelben (#101818) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ!
Sajnos a MM kínálatában nem szerepel ilyen típusú notebook, és számomra a vásárláshoz sajnos feltétel a fentebb leírt részletfizetési lehetőség. Elfogadom a véleményed de miért is ennyire rosszak a fentebb linkelt példányok? Hogy tisztább legyen a kép, az asszony 7-8 éves HP Compaq masináját váltaná az új várományos, amin még a böngészős farmos játékok is szaggatnak amivel játszik. Játék alatt nem Battle Field 4-et vagy Shadow of Mordor-t értettem, az ilyenekre van asztali gép :), hanem már mondjuk némi 3D vel felvértezett hidden object és hasonló kaliberű játékokat. Nyilván kifejezetten gamer notebook-ot nem ennyiért akarnék venni.
Egy ilyet találtam, nem tudom ez mennyivel lenne jobb vagy rosszabb választás a többinél, vagy kérdezhetném melyik lenne akkor a kevésbé rossz választás :)
[ASUS-X554LJ-XO099D-notebook]

[ Szerkesztve ]

(#101825) Tikakukac válasza Danecay (#101824) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan volt már olyan érzésed, mikor valamilyen szituáció ért, hogy basszus itt most baj lesz, nagy baj. Ez afféle védelmi mechanizmus ami a megelőző tapasztalatokból és történésekből már megmaradt benned és reflexből jön.

A felsorolt gépek fixen kiváltják belőlem ezt az ingert. Törik-hullik-süpped-nyekereg-random hibázik-szervizzel üvöltözés bármi amit szeretnél.

Na ebbe akarsz fejest ugrani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101826) vandor01 válasza szabolcsdj2 (#101822) üzenetére


vandor01
őstag

clevo 1100 euro...
a "ceg"tol rendelve: [link]

177SMA
- 17" FHD
- 880M 8GB DDR5 (ez kicsivel erosebb mint a 960m)
- i7 4712MQ (ez elég a 880m hez)
- 1 terra HDD
- 16gb ram

1070euro 24ho gari!
ugyenez 15" ban 1050eu!
ennyiert a fos hutésű lenovot/asus/acer triobol sem tudsz venni.
de a configuratorban te is varialhatsz... de ennel csak tobb lehet!

De ha nincs kedved rendelgetni itt van egy user hirdet hasonlokat!
[link]

good luck!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101827) szabolcsdj2 válasza vandor01 (#101826) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Szia. Köszönöm a válaszod!Nem nagyon hallottam még erről a CLEVO-rol! Tudnál még róla mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#101828) Danecay válasza Tikakukac (#101825) üzenetére


Danecay
őstag

Lehet benne igazság de én nem feltétlenül ilyen vagyok. Én egy Kínából interneten vásárolt kínai telefon fél évig tartó garanciaérvényesítési mizéria után is képes voltam egy másik példányt ugyanilyen úton rendelni :Y
Amit leírtál az konkrétan márkára vagy típusra vonatkozik? Éppen a Lenovo-ra vonatkozóan tegnap meséltek egy meglehetősen mostoha körülmények között használt példányról ami ilyen körülmények között is évek óta hiba nélkül üzemel. Na persze vak tyúk is találhat szemet :) Egy Media Markt kaliberű értékesítő sem garancia az esetleges korrekt ügyintézésre? Mégsem egy ismeretlen webáruházból vagy a sarki számtech bóltból venném számla nélkül.

(#101829) szabonagyur válasza Danecay (#101828) üzenetére


szabonagyur
félisten

A MM addig foglalkozik veled amíg megveszed (ahogy minden bolt), utána ha garanciára kerül sor ők sem tudnak csodát tenni, nem ők javítják, beküldik a szervizbe.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#101830) Tikakukac válasza Danecay (#101828) üzenetére


Tikakukac
titán

Én egy Kínából interneten vásárolt kínai telefon fél évig tartó garanciaérvényesítési mizéria után is képes voltam egy másik példányt ugyanilyen úton rendelni :Y

Amennyiben van rá időd és tudsz mondjuk laptopból is kettőt venni, nyugodtan. Igaz, nem értem miért jó, de ha valakinek ez okos örömet én nem gátolom meg benne, sör felett legalább van mit mesélni a krimóban.

Amit leírtál az konkrétan márkára vagy típusra vonatkozik?

Acer és Lenovo nyugodtan mehet ez alá. Utóbbi főleg tud extrém vicces szitukat dobni, mindig elmosolyodom a "micsoda márka, csak a Lenovo" kijelentéseken :P

Éppen a Lenovo-ra vonatkozóan tegnap meséltek egy meglehetősen mostoha körülmények között használt példányról ami ilyen körülmények között is évek óta hiba nélkül üzemel.

Ugye megvan, hogy a Thinkpad és Ideapad között akkora a párhuzam Lenovon belül, mint köztem és a macskám között? Úgy kb. semmi. De TP gari is megvan 1,5 hónapig, szóval ezt is leírhatjuk nullára.

Egy Media Markt kaliberű értékesítő sem garancia az esetleges korrekt ügyintézésre? Mégsem egy ismeretlen webáruházból vagy a sarki számtech bóltból venném számla nélkül.

A MediaMarkt nem ad garit. Az MM a gyári szervizben szervizeltet. És ha ők tesznek rá (mert tesznek is) na onnantól majd mehetsz asztalt borítani és gyújtani az ügyfeles pultot, hogy hát már te kéred vissza a pénzt, de a csereigazolás de a blablablabla, szokásos sztori. Mehetsz te tankkal és számlával is Budaörsre, kiröhögnek a szervizben kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101831) vandor01 válasza szabolcsdj2 (#101827) üzenetére


vandor01
őstag

kulfoldon nagyobb a pc piac ezert vannak cegek akik megelnek abbol hogy gepeket raknak össze kivansagra
olyan alkatreszekbol amik jobb minoseget kepviselnek mint a kommersz nagyuzemi összeépitések..

raadasul ezek a kesobbiekben ugye upgradelhetoek! most nem tellik erosebb procira VGA -ra
vagy kesöbb olcsobbak lesznek akkor 1-2 ev mulva vesz bele az ember erosebbet tobbet...

szamunkra az bonyolitja meg hogy esetleges gari problémak miatt nemetorszagba kell a cuccot eljuttatni...
DE legalabb erdemben foglalkoznak vele nem ugy mit nehany kommersz "nagymarka" magyarorszagi szervize

1 biztos ezekben az epitett gepekben a hutés megfelelő a teljesitményhez!
itt van meg pár ceg akiknel nezelodhetsz...
vannak konfiguratorok.. hogy ossze is tudd hasonlitani az arakat :)

[link]
[link]

guuugli a baratod keress ra a nevekre...
ezek azert "nemet" cuccok...
persze tuti sok benne a kinai osszetevo! de a nemet minosegbiztositasban megbizok :) :)
Clevo, Schenker, XMG.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101832) Chaser válasza szabonagyur (#101829) üzenetére


Chaser
titán

De náluk lehet az asztalt csapkodni legalább, vannak jogszabályok, majd ők rendezik a többit nagykerrel/szervizzel vagy akivel akarják, nem a vevő dolga. Ezt mondjuk a legtöbb bolt nem tudja nem akarja tudni de attól létezik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101833) Khelben válasza Danecay (#101824) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd, én nem fogok más gépet ajánlani vagy kiválasztani a kisebbik rosszat. Semmi kedvem ahhoz, hogy két héttel a vásárlás után visszagyere és engem szidj, mert nem mondtam, hogy egy kalap szart veszel. Hát mondom és nem ajánlom egyik gépet se, az X-es Asust sem. 160k körül (sőt, 200k alatt) játékra jelenleg egy gép ajánlott, az Asus K501. Ha az nem jó, akkor szükségmegoldásnak bármelyik Dell, de csak a megbízható garancia miatt. Tessék becsukni a szemedet, fordulni kettőt és rábökni az egyikre, ugyanakkora szemét mind.

(#101832) Chaser : próbáltál te már akkora cégnél asztalt csapkodni? Én igen (nem MM), még az sem érdekelte őket, mikor megkapták a fogyasztóvédőktől a csekket. Végül inkább eladtam a cuccot, mert a pereskedés lett volna a következő lépés, azt meg épeszű ember nem vállalja egy 20k-s cuccért. De mindenesetre tanulságos volt, hogy inkább leperkálták az 50k-s büntetést, mint hogy visszaadták volna a 20k Ft-t.

[ Szerkesztve ]

(#101834) szabonagyur válasza Chaser (#101832) üzenetére


szabonagyur
félisten

Senki sem mondta az ellenkezőjét, csupán annyit, hogy csodára ők sem képesek, mindegy rajtuk keresztül vagy magad intézed a garit ha az használhatatlan.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#101835) Tikakukac válasza Chaser (#101832) üzenetére


Tikakukac
titán

Mosógépet próbáltam áttolni garin. A legutolsó sufni boltban is többet értem el életem során, mint MM-ben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101836) Chaser válasza Tikakukac (#101835) üzenetére


Chaser
titán

Legközelebb szóljál, édsanyám 60+, majd segít :K ;]

szerk: Khelben Csapkodtam már több cégnél eredményesen:) Ha úgy lenne hogy az eladónak nincs felelőssége, mutogathat bárkire holnap nyitnék egy notebook boltot, de mivel nem így van...Hol érdekel engem milyen szerviz mit és hogy, és szerencsére egyelőre még vannak idevágó jogszabályok. De ugye abból indulnak ki 100-ból max 1-en verik az asztalt és sz@rnak a 99-re, jó az elgondolásuk.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101837) Sulc88 válasza kall (#101817) üzenetére


Sulc88
újonc

K501 is egy alternatíva lehet, én azt kihagytam. Úgy gondoltam az egy alsóbb kategória. Vélemény a többiek részéről?

(#101838) szabolcsdj2 válasza vandor01 (#101831) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Hát nekem ez macerás lenne.Nem szeretnék külföldi oldalról rendelni! Szóval ezt néztem ki. http://www.digiprime.hu/laptop/asus-g751jt-21295-elado Elvileg ebbe már azért jobb a videókártya. Többet nem találtam róla sajnos

(#101839) Chaser válasza szabolcsdj2 (#101838) üzenetére


Chaser
titán

Jól teszed. Inkább itthonról, ajánlott boltok közül, nem tudom digiprime ajánlott-e, nem értek hozzá. Azért utána olvasnék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101840) Tikakukac válasza szabolcsdj2 (#101838) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem szeretnék külföldi oldalról rendelni!

Akkor miért linkeled be egy külföldi oldal magyar áttelepítését?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101841) szabolcsdj2 válasza Tikakukac (#101840) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Talán mert van székhelye Budapesten és személyesen át lehet venni és nem kell hetetek várni egy rendelésre! :)

(#101842) Tikakukac válasza szabolcsdj2 (#101841) üzenetére


Tikakukac
titán

4 napon belül bármi megjön hozzád a kicsi kezedbe az EU bármely területéről, csak jegyzem meg, teljesen mellékesen.

Ha neked így jó, toldjad. Homárra ha lett egy mókás garis ügyed majd írj, imádom őket olvasni :DDD

Bortip: ha már Asus és nem nagyon itthon elérhetetlen talán megcsörrentheted valamelyik tuti resellert, aki tényleg csak itthonról vesz gépeket nem csak részben. Mert valahogy mindig elfelejtenek tájékoztatni embereket, hogy hát ha jön a csereutalvány akkor égesse fel az ügyfél, mert ők azzal sokat nem tudnak kezdeni itthon :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101843) Mikulásbá válasza szabolcsdj2 (#101838) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt a boltot felejtsd el sürgősen!Keress máshol ilyen gépet,biztos van,még ha kicsit drágábban is.

(#101844) szabolcsdj2 válasza Mikulásbá (#101843) üzenetére


szabolcsdj2
csendes tag

Nem a legmegbízhatóbbak ? :D

(#101845) kall válasza szabolcsdj2 (#101838) üzenetére


kall
csendes tag

Ha fontos a minél jobb videókártya, akkor vegyed a ASUS ROG G751JY-T7181D szériát, abban van a legjobb, annál most nincs feljebb. És ha van 400 ezred rá, akkor talán van 450 ezred is, amibe a plafon kerül videókártya téren a Rog-oknál.

(#101846) Lord255


Lord255
csendes tag

sziasztok.
melyiket lenne erdemesebb venni:

dell-inspiron-5558-notebook-i5-5200u-4gb-500gb-gf920m-linux-matt-fekete-insp5558-45-375700l
vagy
dell-inspiron-3543-notebook-i7-5500u-4gb-500gb-gt840m-linux-fekete-insp3543-13-353090

a kulonbseg ugye hogy i5 vs i7 (nyilvan az orajel mas, de szerintem nem nagy a kulonbseg) tovabba ugye a videkoartya 920m vs 840m.

elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

nope

(#101847) QwErTy42 válasza Lord255 (#101846) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Töltsd ki kérlek az összefoglalót!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#101848) Khelben válasza Lord255 (#101846) üzenetére


Khelben
nagyúr

Honnan tudjuk, ha nem mondod el, mire kell? -> Összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#101849) vandor01 válasza Lord255 (#101846) üzenetére


vandor01
őstag

sajatmagamnak ebbol a kettobol kene valasztanom?
akkor inkabb az i7+x40-es kartya...
csak kicsivel combosabb mint i5+x20 kartya!
ennyi!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101850) Lord255 válasza Lord255 (#101846) üzenetére


Lord255
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most, minnel hamarabb

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k - 180k

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
neha kis game, de foleg netezes, videozas (youtube, egyeb)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem annyira lenyeges, nem fattlefield-ezni vagy crysis lenne a kiszemelt game

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy, de nyilvan a jobbik ha lehetseges

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
leginkabb a mobilitas miatt kell, ha a hordozas alatt azt ertitek hogy munka/iskola - lakas kozt akkor szinte semennyire. csak otthon.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy, de os nelkul olcsobb. szoval semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ram min 4g, dvd nem fontos de szerintem jo ha van, ssd ha lehet de szinten sokat nyom az aron

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkam, monitort lehessen radugni (hdmi manapsag ha jol lattam mindenen van)
i5 vagy i7
geforce kartya

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
inkabb uj gep.
++ orulnek ha legalabb 5 evig nem kene javitani/cserelni/ujat venni.

------
szoval.. mint irtam kineztem ket gepet, leginkabb azok kozul valasztanek ha csak nem ajanlotok tenyleg valami mast, de munkaba dellt hasznalok (ceges) es nagyon megvagyok vele elegedve.
vacilaltam ugye hogy megeri e a 10k az i7-et de gyengebb a gpu.. az elozo laposom is bedoglott 5 ev utan es szerintem ellenek a sima i5-el is de kivancsi voltam/vagyok a velemenyetekre a cpu es videokartya teren (i5 v i7, 840m v 920m)

dell-inspiron-5558-notebook-i5-5200u-4gb-500gb-gf920m-linux-matt-fekete-insp5558-45-375700l
vs
dell-inspiron-3543-notebook-i7-5500u-4gb-500gb-gt840m-linux-fekete-insp3543-13-353090

[ Szerkesztve ]

nope

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.