Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101951) anonymus89 válasza premete (#101949) üzenetére


anonymus89
addikt

Csak újat, más nem jöhet szóba.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#101952) zs-mate


zs-mate
tag

HELP! :Y

Korábban javasoltátok itt az ASUS K501-est laptopszalonnál, i5 940M kombóval 190-ért, viszont most vettem észre hogy az i3-es verzióban 950M van 175-ért.

[link]
[link]

Szerintetek melyik érné meg jobban otthoni mindenes használatra, melyik a jobb ár/érték arány? Látom van benne SSD foglalat, azt mennyi lenne esetleg a gyengébbe beletenni?

Köszi :R

(#101953) premete válasza anonymus89 (#101951) üzenetére


premete
veterán

Akkor marad a teszkóban a találomra rámutatás; én újban, minőséget napi hordozásra, matt, ips, hosszú akkuidőt 200-ért nem tudok: ezt valahol a cégnek, aki állná a cechet is illene tudnia. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101954) balbekk12 válasza premete (#101944) üzenetére


balbekk12
tag

Nem az aktuális ArchiCAD-del dolgozom. (Hanem a vers. 15-tel vagy 16-tal)

Szóval azért csak lehet valamit összehozni.

Ugyanis jelenleg egy ASUS F3S ősgépet használok....

Pl.: DELL

(#101955) cronyzje


cronyzje
csendes tag

Sziasztok! A segitsegeteket kernem!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-225e Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Általános felhasználás, heti pár óra játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Új játékok közepes beállításon futnának az remek lenne
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" matt és full HD ha lehet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Itthoni használat, évi 1-2 hosszabb út
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy Freedos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB Hdd, 8Gb Ram, optikai meghajtó egyenlőre kell később cserélném ssd-re ha máshogy nem fér be
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webcam, BT
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával?
Lehetőleg új, de a használttól sem zárkózom el

(#101956) kerlac válasza vandor01 (#101950) üzenetére


kerlac
őstag

pontosan, minél jobbat akarok és minél többet olvasok utána, annál szarabb lesz mind. meg ha már 500e, akkor miért ne 700, vagy ha 700, miért ne mindjárt egy misiért, nem? :-)

mondjuk én asztali gép párti vagyok, de kell egy noti is. legutóbbi egy egyszerű Samsung gép, bőven kiszolgált. anno mindenki fikázta és le akart beszélni, mert bráá Samsung noti, fúj, így meg úgy. na, erre volt keretem, meg azt is részletre vettem. egyszer sem volt vele bajom, amire kellett megfelelt, kiszolgált. erről ennyit. igazán Dell_HP vonalon agyaltam, amiből az írt 17-es Dell maradt, de adatokban az asus erősebbnek tűnik.

(#101957) Chaser válasza kerlac (#101956) üzenetére


Chaser
titán

Az elmélet ott hibádzik, egy gép nem elég statisztikához. 10 sem, 100-nál már lehet valamiféle véleményt kialakítani nagyságrendileg. Adatokról a téma összefoglalóban olvashatsz. Tudomásom szerint a notebook komplett rendszer, nem pedig adathalmaz. Bár adathalmaz alapján is lehet választani, kár hogy ott nem derül ki a billzet minősége, szerelhetőség, hűtés, ház, support, ilyen kis apróságok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101958) anonymus89 válasza premete (#101953) üzenetére


anonymus89
addikt

200-t nincs egy megbízható gép, jobb üzemidővel?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#101959) Chaser válasza anonymus89 (#101958) üzenetére


Chaser
titán

De van. Egy fuji lifebook, E554. Nem egy tank, nincs frankó kijelzője, nincs erős vga-ja. Nem butított u-s a cpu, van Gb Lan, sőőőőt rs232 - soros - port. Dokkolható, normális akku van benne nem 3-4 cellás mint a legtöbb mai gépben, sőt DVD helyére is mehet akku. 5, azaz öt év garancia és windows is az árban 180e ft-ért. Újan ez mindent összevetve még mindig instant bestbuy.
Ha kell frankó kijelző akkor marad a dell 5558 200-ért fhd ips-sel, 3 év garival. Kb minden előbb felsorolt dolog hiányzik belőle, de a kijelzője jó. Játékosoknak meg az asus K501 amiből szintén minden előbb felsorolt hiányzik és nem ips a kijelzője. Ez a mai kínálat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101960) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

N2840-es procis, 4GB ramos notebook általános felhasználásra elég lenne? Egy rokonomnak kellene egy tök általános netezős, képnézegetős, Office-os gép. A következő lépcső az i3 lenne, de árban megérné a különbséget ilyen felhasználásra? (100e vs 135e)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#101961) Chaser válasza r3dsnake (#101960) üzenetére


Chaser
titán

Stztem ne kínozza magát ilyesmivel, 110e-ért van nem butított i3-as fujitsu.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101962) köli


köli
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy DELL Inspiron 5521-es noti, most lett 2 éves, aztán úgy július körül a kijelzője elsötétült filmnézés közben, nem fagyott le, nem képernyővédő stb hanem mintha lekapcsoltam volna (szalag vágás stb..), se újraindítás se semmi nem hozta helyre (még a bios sem látszódott, szóval nem szoftveres hiba gondolom)...
Aztán egyszer csak visszajött egy pár nap múlva, mintha mi sem történt volna. Tesóm gépe, nem tudtam róla, de ez a hibajelenség ismét jelentkezett tegnap előtt, semmit sem tudtam vele csinálni... másnap le akartam menteni az adatokat hogy küldöm vissza gariba erre felnyitom a fedelét és visszajött ismét a kép...
Valaki találkozott ilyesmivel? Mi lehet a hiba? Szerintetek küldjem vissza gariba? Nem néznének hülyének ha visszaküldöm és ott meg működik? :)

Köszi!

(#101963) Chaser válasza köli (#101962) üzenetére


Chaser
titán

A szervizes dolgoknak is van topikja. Talán megtört a kábel. Külső monitoron ha jól sejtem nem nézted. Ha ott okés akkor biztos kábel. Ha úgy sem okés akkor lehet majd sakkozni tovább. Szervizbe mehet, nagy vastag betűkkel fel kell tüntetni, hogy a jelenség véletlenszerű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101964) nexwo válasza köli (#101962) üzenetére


nexwo
őstag

Ctrl + C -> Dell topic -> Ctrl + V

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101965) kerlac válasza Chaser (#101957) üzenetére


kerlac
őstag

Ez minden komolyabb technikára igaz, autóra, TV-re, stbstb. Viszont mivel szubjektív lények vagyunk, elég kifogni egy márkát, amivel nagyon rossz tapasztalatokat gyűjtesz, és többé nem aakrsz olyat. Lehet, hogy ez volt az 1000-ből egy hiba, de ha pont Nálad, akkor ez mindegy. Aztán persze racionállisan túl lehet ezen is lépni, főleg sok idő múlva :-)

(#101966) nexwo


nexwo
őstag

IPS paneles üzleti laptop nemlétezik? (új)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101967) Khelben válasza nexwo (#101966) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dehogynem, csak a legtöbb nem kiskereskedelemben.

(#101968) Tikakukac válasza nexwo (#101966) üzenetére


Tikakukac
titán

Van belőle bőven, csak kicsit kutakodni meg ügyeskedni kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101969) r3dsnake válasza Chaser (#101961) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

HP játszik csak jelenleg, és 0% THM-mel. Netre nem elég?

(#101970) Khelben válasza r3dsnake (#101969) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik ismerősömnek van egy 250-ese, szó szerint (de tényleg) kimentünk kávézni, míg elindult a windows.

(#101971) codmester válasza r3dsnake (#101969) üzenetére


codmester
tag

Nekem a win7 1-2 perc alatt indul el munka készre,nem olyan zavaró ez a n2840-s de azért türelem nem árt

(#101972) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A boot idő tökmindegy, valós használat (mégegyszer hangsúlyozom: netezés) a mérvadó.

Amúgy win10-zel lenne használva, szóval tuti gördülékenyebb lenne.

(#101973) Chaser válasza kerlac (#101965) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen alapon semmit se vennék, tudni kell elvonatkoztatni. Pont olyan ez, hogy x dell egy rakás trágya, y meg mestermű, hiába egy a gyártó. Ennyi erővel notebookom se lenne, mert az elsővel igen mellényúltam.

r3dsnake Nekem biztos nem. Élmény lehet egy tablet cpu-n netezni notebookban. Netezés is elég tág fogalom, van ami normál órajeles i3-at is megizzaszt, van aminek c2d is bőven elég.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101974) Khelben válasza r3dsnake (#101972) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amúgy win10-zel lenne használva, szóval tuti gördülékenyebb lenne.

Mármint minél? A DOS-nál? :)

(#101975) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
5-600.000 Ft-ból kellene kihoznom a lehető legtöbb laptopot

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Kizárólag irodai, de nonstop felhasználás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Teljesen mindegy, használható, tartós legyen.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte soha.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, céges win megy majd rá

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem lényeg, hálózati tárhelyet használunk.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Elvileg semmi, hálózati csatlakozó legyen.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, minél több garanciával.

Max. kb. 600.000-ből kellene minél több megbízható használható sokgaranciás munkaeszköz, kb csak Word jellegű felhasználására, de a munkafolyamatok között azért ne kelljen túl sokat várni. Az sem baj ha több típust veszek, hátha más problémákat tapasztalok az idők folyamán.
Bestbuy ötlet?
Nem tudom, hogy elég-e pl. 13" egész napos iratkészítésre, de akár az sem rossz.

Köszönöm előre is!

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#101976) premete válasza Khelben (#101974) üzenetére


premete
veterán

A DOS az gördülékenyebb és gyorsabb a windows 10-nél, és sokkal stabilabb, nincsenek a napi BSOD-k.
@Gabbana: Miért nem vesztek thin klienseket?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101977) Gabbana válasza premete (#101976) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Őőő tudomámmiaz... :)

NEm gondoltam erre.. jó opció lehet. Utánaolvasok addig. Laptopból ötlet ?

Szerintem ez drágábban jönne ki, és nem tudod vinni sehova. 69.000-ért láttam eddig fullalap laptopot.
Bekapcsolási idő mindegy, évente egyszer kell kivárni kb...

LENOVO 66.900.-
ASUS Eeebox 46.800.- de kell egér, billentyűzet, monitor, nem hordozható és összesen ez lehet h drágább

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#101978) premete válasza Gabbana (#101977) üzenetére


premete
veterán

Az a baj, hogy folyamatos használatra alkalmas laptop már nem olcsó; egy thin kliensnél pedig ha szétverik a billentyűzetet, lehet venni egy ezresért másikat. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#101979) kerlac válasza Chaser (#101973) üzenetére


kerlac
őstag

Pont erre célozta, vágod! :D

(#101980) Chaser válasza Gabbana (#101977) üzenetére


Chaser
titán

Kinéztél egy csoda baytrailes vackot. Biztos nem kell a munkafolyamatok közt sokat várni, azok lesznek a kávészünetek, óránként 3-4 ;] Ezeket nagyon nem 24/7-re tervezik. A jelenleg leghitványabb garanciával rendelkezik ráadásnak a lenovo. El kéne dönteni strapa minőségi gép kell vagy egy ótvar kommersz, abból is a leghitványabb. Fuji A512 110e, abból tudsz venni 5-öt. Az is messze van az erős strapától. 13" egész napos melóra biztos nem a legjobb. Nyugodtan elfelejtheted az 1,1ghz-es celeront is sztem...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101981) Khelben válasza Gabbana (#101975) üzenetére


Khelben
nagyúr

5-600k-ból egy olyan gépet is nehéz kihozni, ami kibírja a nonstop nyüstölést egy évnél tovább. Asztali gépeket vegyetek, az való erre, nem laptop.

(#101982) Gabbana válasza Khelben (#101981) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Lehet h igazatok van...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#101983) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Ismerősömnek segítek laptopot keresni:

(1) Minél hamarabb.
(2) 130k
(3) irodai munka, iskola (word, exel, powerpoint, net, film. Gondolom vmi egyszerűbb 4*** vagy 5*** i3 as elég )
(4) Nem kell külön vga, lég az apu
(5) 15,6' matt, felbontás 1300 vagy 1600, és ips ( ha jól sejtem csak egy tn 1300 as fér bele )
(6) Nem hucolászós
(7) Akármi ami free
(8) 500 as hdd, odd, és jó lenne ha lenne "kártyás" ssd hely
(9) HDMI, webkamera, min 1db usb 3.0, hagyományos bill kiosztás, sok gépelés lesz rajta
(10) Csak új, boltból. Én a laptopszalont preferálnám.

Remélem tudtok segíteni. :)

Békesség, boldogság! x)

(#101984) Chaser válasza Gabbana (#101982) üzenetére


Chaser
titán

Veheted a legócskább vackot, de főnököd lehet nem fogja díjazni:D Én is elgondolkoznék desktop vonalon, majdnem mindenre adnak 3 év gart, ha egy komponens bedöglik könnyű/gyors cserélni. Ideális esetben még valami kedvezményt is kaphatsz több gépnél, notebooknál nem hiszem pár darabnál. Monitort meg lehet oldani olcsón, sokan árulnak némi garanciával, áfás számlával használtat, azokon lehet spórolni. Egér/billzet filléres, legolcsóbb ezres körüli billzet is van olyan szintű/jobb mint a legtöbb notebookban.

Wikoo 1366x768-as hd-t kapsz ennyiért, ips 200e körül van. Fuji A514 vagy dell 5558.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101985) stevve válasza Khelben (#101981) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez azért érdekes, mert mi számít nonstop-nak? Ha napi 8-12 órát megy irodában, akkor kihozható ebből a pénzből pár darab. Ha 7/24-re kell, valóban nem a laptop a legjobb választás.

Gabbana, mit jelent a "nonstop"? :B

[ Szerkesztve ]

(#101986) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek kellene egy használt laptop, kérem az segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban. (október)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
30-35 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola (office, net)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" ha lehet inkább matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hétvégén lenne hordozva maximum. Utazás közbe max. 2 órát lene használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehetőleg Win 7 kompatibilis.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
2 GB RAM, ODD jó volna, HDD mérete lényegtelen.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen használt, ennyiért más nem jöhet szóba. :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#101987) Khelben válasza Shadowduet (#101986) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#101988) Chaser válasza Shadowduet (#101986) üzenetére


Chaser
titán

Kéz alatt ennyiért kapsz T500-at, az tökéletes választás. Számlával fél év garanciával nem jön össze. Nagy rizikó nincs, strapa gépek. Illetve talán R500-at láttam 35e körül aprón számlával. Vastagabb mint a T500, ez a legfőbb különbség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101989) Shadowduet


Shadowduet
tag

Egy ilyen gép lenne 25 ért:

http://www.cnet.com/products/lg-e500/specs/

Szerintetek megéri ?

2GB RAM van benne, 60 GB-os HDD (98% kondíció)

(#101990) vandor01 válasza Shadowduet (#101989) üzenetére


vandor01
őstag

ennyiert nekem is van elado!
ES jobb nagyobb erosebb gepem :Y

de ennel mar egy telefon is combossabb :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#101991) Khelben válasza Shadowduet (#101989) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mennyi garanciát adnak rá? Anélkül biztos nem mernék ilyen régi gépet venni.

(#101992) Gabbana válasza stevve (#101985) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Van meló éjjel is nappal is, emberek dolgoznak irodában területen, és vannak olyan trehányak hogy a gépeket nem kapcsolják ki napokig, hetekig, néha dolgoznak rajta éjjel is.
Képernyővédős kikapcsolási lehetőség van még, de ezt meg átállítgatják folyamatosan, hogy ne kelljen megvárni a bekapcsolást.
Vannak egyszerű laptopjaink, amik működnek jóideje, asztali pc-k meg már ezer évesek. Nézem a lehetőségeket.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#101993) Chaser válasza Khelben (#101991) üzenetére


Chaser
titán

Ez még egy év garral is drága:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101994) Shadowduet válasza vandor01 (#101990) üzenetére


Shadowduet
tag

No milyen géped van? :)

Köszönöm a többieknek a hozzászólást, tárgytalan ez a gép!

(#101995) cronyzje


cronyzje
csendes tag

Fentebb mar irtam, de valahogy mindenki atsiklott rajta szoval ujra:Sziasztok! A segitsegeteket kernem!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-225e Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Általános felhasználás, heti pár óra játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Új játékok közepes beállításon futnának az remek lenne
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" matt és full HD ha lehet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Itthoni használat, évi 1-2 hosszabb út
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy Freedos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB Hdd, 8Gb Ram, optikai meghajtó egyenlőre kell később cserélném ssd-re ha máshogy nem fér be
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webcam, BT
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új, de a használttól sem zárkózom el

(#101996) Bkrisz9 válasza cronyzje (#101995) üzenetére


Bkrisz9
őstag

ASUS K501 lesz a te géped. Ennyiért ez a legjobb gép ami játékra is alkalmas. Fix 30FPS-re közepes állításokon biztosan képes szinte minden mai játékkal. Bár nem Full HD-ban csak ha leveszed a felbontást 1366x768-ra.
RAM csak 4GB ez későbbiekben bővíthető inkább a proci,videókártya legyen erősebb vásárláskor ugyanis azok nem cserélhetők/bővíthetők.1 TB HDD megvan. Optikai meghajtó nincs de van külön m.2 hely SSD-nek.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#101997) Chaser válasza Bkrisz9 (#101996) üzenetére


Chaser
titán

i7-es felesleges, i5-öt ráadásul jóval olcsóbban kap. Azt hiszem ennél a gépnél elég necces a ramot bővíteni, célszerűbb 8gb-tal venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101998) nexwo válasza Chaser (#101997) üzenetére


nexwo
őstag

És ha kinézte akkor LX-es legyen mert abban két ventilátor van!

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#101999) Bkrisz9 válasza Chaser (#101997) üzenetére


Bkrisz9
őstag

i7 az mellékes a 950M miatt linkeltem be ezt. RAM bővítés nem bonyolult. Annyi az egész ,hogy 1 slot van csak mert az alap 4 GB az forrasztott. Legalábbis én így tudom. Persze ha talál i5-öst 950M-el kicsit olcsóbban az jobb választás mert talán bele fér a keretbe az SSD vagy a még 4 GB RAM is. Összességében viszont a K501 a neki való gép én úgy gondolom de javítsatok ki ha nincs igazam.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#102000) nexwo válasza Bkrisz9 (#101999) üzenetére


nexwo
őstag

Nem a slottal van a gond! A bővítést nem tudja megejteni saját kezűleg(persze ha vállalja a szétszedést és esetleges garanciavesztést akkor nincs gond), nincs szervizrekesz.

Amúgy igen: OnBoard Memory 4 GB , 1 x DIMM socket for expansion up to 12 GB SDRAM - ASUS honlapról

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.