Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#132001) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#131999) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha eredeti vásárlós számlád van, akkor nagy baj nem lehet. Használt, aprós és egyéb üzleti gépeknél ennek az esélye szerintem 1% alatti.

Kvelstadt:

Ezt aszomszédnak készül dolgot nem értem.

Mint a nagyon pucc és erős autók amik helyett sokkal célszerűbb lenne egy funkcionálisabb darab, csak reprezentálni kell ilyen-olyan okból. Ezért van agyig verve minden gémer cucc RGB leddel, pirossal, lakkos feketével.

De ha már itt tartunk mondanal pár szóban ezt azt a márkákról mint pl ez az msi, asus, acer, dell, lenovo.

Mindegyik képes jobbat-rosszabbat gyártani. Tonnaszám tudom sorolni a fél milkós üzleti gépeket, ahol tényleg nem a hardvert fizeted ki, mégis olyan hibákkal szállnak el, hogy a bőr lesül az arcomról. Plusz ugye kinti shopping, nem ismerem ennyire tüzetesen az angol garikat sem.

Ez az msi tetszik meg árban most akciós de semmi fogalmam nincs laptopban mit tud az msi.

Konkrét darabot meg kell nézni. Volt nálam párban jó MSI és brutál rossz is egyszerre, ugyanannyiért.

Mert pl egy dell-t meg mernék venni bátran.

Háááát, én mondjuk nem. De ez márkafüggetlenül igaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132002) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132001) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja így értem. Csak nem ismertem ezt a kifejezést.

Ha lonkelnék neked pár gépet tundál mondani rájuk valamit? Hogy azt ne vagy ebből a márkából ez aszéria felejtsős stb.
Meg te is ajánlhatsz pl azokról az oldalakról amiket linkelek.
Meg nem tudom hogy hálálnám de roppant örülnék ha tudnál segíteni hogy közelebb jussak a kiválasztotthoz.

Cél az xcom 2 gépigényéhez közeli lapos 600£ért. Talsn 700ig elmegyek ha annyival jobban megéri.

Régebben mindig hallottam olvastam a dell dicséreteket úgy általánosságban és innen maradt meg hogy a dell biztos jó.
De ezért vagyok itt. Hogy ha nem úgy van sz akkor te/ti megmondjátok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132003) xenom0rph válasza Kvelstadt (#132002) üzenetére


xenom0rph
őstag

Alapvetően nem a márka hanem a típus dönti el, hogy ajánlott/ nem ajánlott valamelyik termék.

halahala

(#132004) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132002) üzenetére


Tikakukac
titán

Jöhet, csak kérdés mennyire lesznek ezek itthon is megtalálhatóak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132005) celf


celf
őstag

lenovo-ket amúgy hogy-hogy nem ajánljátok nagyon?

(#132006) Tikakukac válasza celf (#132005) üzenetére


Tikakukac
titán

Telemax garizza őket, plusz azért az olcsóságot olykor elég szépen támogatja a minőség is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132007) celf válasza Tikakukac (#132006) üzenetére


celf
őstag

Telemax ezek szerint nem megbízhható?
Thinkpadok azért csak nem olyan rosszak. Nem?

(#132008) Tikakukac válasza celf (#132007) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne tépjünk fel sebeket. Épp tabot kéne oda garizni, de inkább a németekkel tárgyalok egy hete, hátha. Ha már Amazonos.

Hát, nem olyan rosszak. Ha nem jön valamelyik ordító típushiba szerethetőek. Más kérdés mennyire fér bele, hogy 2-3 év után kitérdel egy 400k-s üzleti gépben a panel, szinte kötelező jelleggel. Pölö.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132009) Kvelstadt válasza xenom0rph (#132003) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megint okosabb lettem.

Tikak.
Mihez kell az otthoni megtalálhatóság? Linkelek majd, te megnézed ott vagy kicsit jobban rákeresel és szerintem fogod látni mi a helyzet.
Külföldön élek és nekem az lenne a macerásabb ha otthonról intéznék gépet.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132010) Dißnäëß válasza Frawly (#131975) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát ja jókat írsz, csak na. Nem ragaszkodnék én a HDMI 2.0-hoz, ha lenne DisplayPort (1.2 vagy 1.2a) a consumer laptopokon, de nem nagyon dívik :( pedig az aktív DP - HDMI 2.0 átalakító árát még lenyelném eBay-ről simán..

Az IPS-ről meg lehet lemondok, ha ennyire gané, kb. 2-3 gépre mutattam eddig itt rá az elmúlt napokban és mindegyiknél lehúzta mikor ki a kijelzőt, annak ellenére, hogy IPS volt. Szóval ha úgyis hulladék, akkor legalább valami "jobbféle" nem-IPS-est nézek és tényleg felejtem a komoly PS-t, inkább lövök olcsó pici hordozhatóra..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#132011) celf válasza Tikakukac (#132008) üzenetére


celf
őstag

Van most az aprón 1-2 elég olcsósítva... 40-60 között.
De ha a panel megmördöl benne, akkor nem jó befektetés még így sem...

(#132012) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132009) üzenetére


Tikakukac
titán

Mihez kell az otthoni megtalálhatóság?

Hogy közöm legyen hozzá, legalább úgy, hogy előző verzió meglegyen vagy valami kapaszkodó.

Az a baj angol gépekben bejáratos vagyok, de csak használtban.

celf: Én 2 konkrét típusra írtam azt, amit például. Nem mindnek van ilyen baja. Másnak meg más. Azt percig se hidd, hogy más márkánál nincs ilyesmi, van. Sok új gép van, ami meg eleve úgy jön le, hogy hát elég érdekes dolgokat tud. Asus féle N551 első gen wifi gondjai mondjuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132013) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132012) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja értem. Nem tudtam ezt sem hogy ilyen difi lehet angol és magyar gépek között.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132014) zolem


zolem
aktív tag

Hi. A Hp 250 g5 Fhd panelesnek milyen a képminősége árkategóriájában?

にんじん

(#132015) Khelben válasza zolem (#132014) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont olyan, mint az összes többi TN panel.

(#132016) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132013) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrétan van ami forgalomban sincs itthon :B

zolem: Pár napig nézegethettem. Hát. Legalább felbontása van ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132017) zolem válasza Khelben (#132015) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi. Szóval mind ugyanolyan ?

Tikakukac. Felbontása van ? más nincs...szinhűség nem kell, csak betekintés ne 10fokos legyen

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#132018) zolem válasza Tikakukac (#132016) üzenetére


zolem
aktív tag

Miért nézegetted?

にんじん

(#132019) attuska válasza hallerlaller (#131980) üzenetére


attuska
csendes tag

Köszi a válaszod, én is figyelgetek, nem kapkodok, kezdek a DELL és HP felé kacsintgatni. Azokra általábban gond nélkül telepíthető Linux.
A két használt linket is köszönöm, lassan ott tartok, hogy a leendő laposban SSD -hez sem ragaszkodnék.
Van asztali gépem, igaz öregecske, athlon phenom II XII 545, nvidia GF 210, 4 Gb DDR3 Ram, csak sata2 és usb2.
Az x265 ös videók döcögnek, a HD x264 -ek viszont még az nvidia gpu nélkül is izomból mennek a procival framedrop nélkül az mplayerrel, a vdpau alkalmazásával meg unatkoznak a procimagok.
A stuntrally nevezetű OGRE -t használó autóverseny már megfekteti teljes felbontással az asztali masinámat, csak lebudítva van 20 fps, az opendungeon, openmw, sauerbraten, foobillard+ gyönyörűen mennek, gondolom egy i3 proci a benne lévő intel HD-vel is kábé erre lenne képes. Amúgyis inkáb csak a stratégiai játékok, mint 0ad, openttd, meg a pasziánszok érdekelnek már csak unaloműzőként, amiket a laposon sem nagyon szereték nélkülözni.
Tehát inkább aza asztaliba vennék egy ssd -t, vagy egy külső ssd -t, ami majd a laposhoz is jó szolgálatot tehetne. Csak azt nem tudom, hogy a kapható sata3, illetve usb3 cuccok lefelé mennyire kompatibilsek az usb2 , illetve sata2 -val.
Az egyik fejlesztőtársamnak külső HDD-re usb3 -on 4-8x gyorsabb a c kódok fordítása egy i3 -as procis HP laposon, mint nekem, az asztali pécémen. Egy ssd -t kapott kölcsönbe és azzal nagyságrendekkel gyorsabban tudott menni a meló.
Nekem a lapos meg arra kellne, ha elutazom, ne kelljen megszakítanom a c fordítási, csomagkészítési melóimat gép híján, továbbá a társaimmal tarthassam a kapcsolatot, esetleg unalmamban a saját meglévő film videóimat nézzem. Ilyen értelemben "normális" a célom, mert a könnyű áthelyezhetőség a cél a lapossal, nem az utazás közbeni használat, vagy játék.

A 840 g2 tényleg jónak tűnik, de most op rendszer nélkülit nem leltem, minek dobjak ki felesleges pénzt egy legyalulandó windózra? Úgyis csak olyat fogok megvenni, amit ki tudok próbálni a zsebemben lévő UHU telepítő live pendrájvjaim egyikével. Ha az bebootol és a live rendszer elindul, akkor a leendő laposra feltelepíthető.
Nem vagyok hajlandó zsákbamacskát venni.

[ Szerkesztve ]

(#132020) Tikakukac válasza zolem (#132018) üzenetére


Tikakukac
titán

Betekintés is olyan mint a szokásos alap TN-nek. Picit 5 centi után huss már megy is az invert.

Azért nézegettem sokat, mert 4 caddy-t kellett belepörgetni mire egy jó lett és mehetett végre a tulaj a dolgára.

attuska: Rajta lévő winnek már rég nincs plusz ára :B Amúgy rá fog menni random disztró, nekem is ment rajta 3 napig az ökörködés tesztek miatt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132021) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132016) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja. Első körben nekem itt egy asus n551-jw-cn211h-t l8nkeltek ami mint kiderült itt kint nincs.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132022) Dhampir válasza attuska (#132019) üzenetére


Dhampir
félisten

kezdek a DELL és HP felé kacsintgatni. Azokra általában gond nélkül telepíthető Linux.

Intel Skylake/Kaby Lake esetében előfordulhat kezdeti gubanc, vagy valami más egzotikus hardverkörítés esetén, de a disztrótól, illetve az aktuális kerneltől függ.

[ Szerkesztve ]

(#132023) hallerlaller válasza attuska (#132019) üzenetére


hallerlaller
addikt

ssd-ből ne engedj, sokkal jobb már csak általános használatra is.

win7pro matrica ott figyelt a 8570p akksi alatt amit vettem pár hónapja, szerintem nem kérnek érte pénzt, esetleg van aki leszedi és árulja ugyanannyiért? aza vicc több win 10-t is be tudtam aktiválni különböző microsoft fiókokkal vele :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#132024) Tikakukac válasza hallerlaller (#132023) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is van egy barátom aki vagy 20 gépen vitt 1 kulcsot. Volt párhuzamosan 3 is. Pont annyira leglál ez is, mint egy aktivátor ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132025) hallerlaller válasza Tikakukac (#132024) üzenetére


hallerlaller
addikt

akkor ki lehet moderálni az erre vonatkozó részeket, nem tudtam :B

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#132026) dudi6 válasza Khelben (#131922) üzenetére


dudi6
senior tag

Virtualizációt leszámítva milyen gépek jöhetnek szóba? 15,6" az már nagy, mindenképp ennél kisebb kellene.

(#132027) Prowler válasza Kvelstadt (#132002) üzenetére


Prowler
senior tag

Ugyanígy jártam én is, gamer laptop kellett volna, legyen IPS, legyen erős. csak még ez, csak még az, aztán án is eljutottam az 1200 fontos árcéduláig (én is Angliában élek) :)) A történet vége az lett hogy szereztem egy PS3-at tized annyi pénzért és örömboldogság van :DD

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#132028) Frawly válasza Dißnäëß (#132010) üzenetére


Frawly
veterán

Használt üzleti notikon sokszor van display port.

A másik részét jól gondolod. Ha mondjuk képet szerkesztesz, ahhoz veszel egy IPS monitort, és addig dolgozol azzal. Ha meg hordozod a gépet, útközben vagy, akkor meg beéred a gyengébb kijelzővel. El kell döntened, hogy a hordozhatóság oltárán mit tudsz leginkább beáldozni.

Az is tény, hogy IPS panelok között is van különbség. Bár attól, hogy valamelyiket lehúzzák, lehet neked még megfelelne. Igazából nézd meg valahol ezeket a kiszemelt gépeket működés közben.

(#132029) Frawly válasza attuska (#132019) üzenetére


Frawly
veterán

Ez engem is érdekelne, én is most akarok venni USB3-SATA átalakítót. Néha 2,5 colos SSD-t és laptop HDD-t használnék külső drive-nak, de nem tudom milyet érdemes venni. Elvileg az USB3-as átalakítónak mennie kéne USB2-es portban. Nem?

Meg azt is láttam, hogy vannak olyan átalakítók, ahol az áramfelvétel külön USB-csatlakozóról megy, meg olyanok is, ahol külső tápot adnak hozzá, gondolom az utóbbira érdemes rámenni, mert a laptop HDD-nek nagyobb kraft kell, mint egy SSD-nek. Jól tévedek?

(#132030) balazs0726


balazs0726
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200K körül.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Kis Java programozás(erős proci+sok ram előny), fotószerkesztés, lehet hogy renderelés is lenne, valamint filmet akarok még nézni.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem nagyon, amivel játszanék azt az integrált kártya elviszi.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", minimum fHD, matt, IPS (ha belefér az árba)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, de azért 2 óra filmezést bírjon ki telepről. Igazából az lenne a legjobb, ha a gép alapból nem is fogyasztana sokat, mondjuk ha egy 65 wattos táp meg tudná etetni, jó lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nincs kedvem felárat fizetni a Windows-ért (de azért legyen support windows-os driver-ekhez), elég a Linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mivel van SSD-m, ezért jobb lenne, ha csak HDD lenne benne, amit át tudok rakni az optikai meghajtó helyére. Minimum 8 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI mindenképp...; 2 RAM foglalat(DDR4 2400MHz vagy jobb); dedikált videokártyára nincs szükségem; az se lenne baj, ha Lenovo lenne; proci az minimum i5 legyen; előny, ha US billentyűje van
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

(#132031) attuska válasza hallerlaller (#132023) üzenetére


attuska
csendes tag

Eldöntöttem, no nem a típust, hanem a számomra alapkövetelményeket.

128 Gb ssd a leendő op rendszer(ek)nek, több nem kell, mert a nagy adatfájloknak ott lesz a külső vinyó.
Erre 2 darab linux rendszer is vígan felrakható.

Proci i3, és elég bekem a benne lévő intel gpu.

4 Gb RAM, jó a DDR3L is.
Legfeljebb kap 4 Gb swap -ot is a rendszer az ssd -n, ha esetleg több kellne RAM-ból.

Súlya nem érdekes, a térdemen soha nem fogom használni.

Op rendszer nem kell, de a pendrájvomon lévő live Linux rendszerem kapásból elinduljon rajta.
Most azokon kernel verziója 4.4.52, a benne lévő kernel modulokkal (drájverekkel) el kell elindulnia. Nem gond, ha nem tudja az összes hardvert ami a laposban van, tudok bármikor újabb kernelt is adni neki, ha úgy hozná a sors.

Tudjam még használni vagy 3-4 éven át.

A lenovo típusok milyenek?

(#132032) attuska válasza Frawly (#132029) üzenetére


attuska
csendes tag

"Ez engem is érdekelne, én is most akarok venni USB3-SATA átalakítót. Néha 2,5 colos SSD-t és laptop HDD-t használnék külső drive-nak, de nem tudom milyet érdemes venni. Elvileg az USB3-as átalakítónak mennie kéne USB2-es portban. Nem?"

Én úgy tudom, hogy lefelé mindegyik kompatibilis, legfeljebb nem tudja majd a 3 -asok sebességét, csak a 2 -esét.

De ebben azért én is bizonytalan vagyok, mert csak Google mondja ezt, jó lenne, ha egy szaki is megerősitené ezt.

(#132033) Tikakukac válasza Frawly (#132029) üzenetére


Tikakukac
titán

Elvileg az USB3-as átalakítónak mennie kéne USB2-es portban. Nem?

De.

Meg azt is láttam, hogy vannak olyan átalakítók, ahol az áramfelvétel külön USB-csatlakozóról megy

Olyan van, hogy a táp részéhez van külön ág is, ha kellene. Szerintem sosem használtam.

meg olyanok is, ahol külső tápot adnak hozzá, gondolom az utóbbira érdemes rámenni

Biztos van az a 2.5" meghajtó aminek külön táp kell, nem találkoztam ilyennel, felesleges kacat és marhaság.

mert a laptop HDD-nek nagyobb kraft kell, mint egy SSD-nek. Jól tévedek?

Háát, nem feltétlen. Indítási áramra a legtöbb 7200-es HDD igen, esélyesen, egyébként ha már megy akkor totál random melyik eszik többet, érdekes SSD-k vannak/voltak a piacon már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132034) Kvelstadt válasza Prowler (#132027) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem pont abból lett elegem hogy van egy ps4em amivel nincs is semmi baj de az xcom2 játszhatatlan rajta még mindig, úgy hogy több mi t fél éve várom hogyjavítsák.
Jött pár javítás de még mindig játszhatatlan.
Szóval most veszek egy gamer laptopot amin ha elmegy mondjuk nem fullhd-n meg nem max beállításokkal akkor én leszek a legboldogabb ember.
Már csak meg kell talaljuk a jo márka jó tipust.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132035) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132034) üzenetére


Tikakukac
titán

Mármint PC-re bugmentesebb élményeket vársz, mint PS4-re? Nagyon rossz hírem van, nagyon. És még csak fejlesztő sem vagyok, ők tudnának még modani pár sort arról, hogy mire számolj PC-n. :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132036) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132035) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Tudom hogy kb mi a helyzet pc-n.
De ez a játék pc-re jött először és ott fut és vígan játszanak vele míg én november óta csak kinlódok és nem javul a helyzet.
Gyakorlatilag egy bizonyos ellenfél egy bizonyos támadásánál kapok egy fekete képernyőt és hallom hogy fut a játék tovább meg tudok lőni is csak épp azt nem látom mi történik.
És ez előjön ugyan úgy mmindegy mit variálok ajátékon.
Láttam hogy pc-n is volt ilyen probléma. Volt!
Javították a készítők, jöttek modok stb.
Meg ott legalább vannak opcióim. Driverek modok stb.
Ps4en mit tudok csinálni? Letörlöm meg újrarakom a digitális játékot hátha mindej jobb lesz?
Meg az a baj hogy e nélkül a hiba nélkül is sokkal rosszabbul fut mint pc-n.
Nem tudom mi az arány most de ez pont egy olyan játék ami pc-n megy konzolon meg efy optimalizálatlan sz@arkupac és ahogy kinéz az is marad.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132037) StLui válasza Kvelstadt (#132036) üzenetére


StLui
veterán

PS4-et hurcolásztad? ha nem akkor miért kell a nagyon drágább noti az asztali helyett? kijelződ is van, amivel a PS4-t használod

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132038) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132036) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor ez egy erős kivétel. PC-re számolj úgy, hogy 9/10 arányban minden sokkal szemetebb, okokat nem kell taglaljam szerintem miért. Ha emiatt a játék miatt megéri az egészet, nekem okés, csak tényleg számolj a dolgokkal úgy, hogy kénköves szopó tud lenni PC-n játszani, notin főleg, mert ott ha épp driver bajod van még vidkarit sem tudsz cserélni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132039) Kvelstadt válasza StLui (#132037) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nincs helyem asztali gépnek. De jó is lenne ha lenne. De konkrétan a ps+tv-nek is pont van egy sarok ahol elférek vele és annyi.
Mindenképp akartam egy erősebb notit de most ezzel a játékkal jött el az idelye.
Tudom hogy ezzel is segíteni akartok de notit akarok szóval a tovabbiakban is csak ez ügyben szeretném igénybe venni a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132040) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132039) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahol elfért a PS, ott elfog az asztali is, de te tudod. eATX nem kell mindenkinek :B

Nem tudok bővebbet, az a baj, hogy annyira szofisztikált a kérdés, hogy ezt már rendes órabérre se sokan nézegetnék, mert kurta nehéz lesz a végét kihozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132041) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132040) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Hidd el itt nem. Egy kicsi tv álvany ehy polcál a psnek es nem is fér oda nagyobb valami.
Egérrel billentyüzettel sehogy nem férnék oda.

Ma ha hazaértem melóbol linkelek pár oldalt es meglatod mit tehetsz.
Nem hajtalak nem siettetlek nem is tehetném.
Csak itt vokt a masik srác,lehet majd ő is szétnéz meg most itt vagy te és igy legalabb halad a dolog és az a lényeg.
Az eddigi beszélgetésünk alapján azt látom hofy ez nem lesz egy egyszerű menet és majd valahogy meghálálom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132042) NyxNyxNyx válasza Tikakukac (#132038) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát ez így lehet igaz, de emellé jön az egyéni preferencia is, hogy mivel akarsz játszani és hány fps-sel, zavar-e, hogy a controller kortátoltsága bizonyos esetekben a játék erősségét veszi el(pl. Overwatch). Nekem maximum fifára kéne egy PS, viszont arra szuper lenne. Szóval a lényeg, hogy kiegészíti egymást a PS és a PC és szerintem van értelme gamer laptopot venni mellé.

#132039 "idelye" :O Megbocsátok, mert nem itthon élsz.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#132043) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132041) üzenetére


Tikakukac
titán

2 embernek csináltam már asztalit és konzol helyre befértek :B Minden másra BT-s cuccok. Laptophoz is kell, mert nehogy azt hidd egér meg billzet nélkül fogsz játszogatni te 10 percnél tovább :DDD

NyxNyxNyx: Nem az volt itt a kérdés mit játszol, hogyan játszol. Fejlesztési, bugzási és működési oldalról a PC eddig is szívott, mostanra pedig csúcsra lett járatva a dolog. Játékfejlesztőnek ment el egy egy szép szelete a baráti körömnek egyetem után, ezeket nem én mondom, ők mondják. És igazuk is van.

PC, gémer noti meg konzol is jó lehet, ha végtelen a pénzmag, nyugodtan. Egyébként nyilván tökönlövés. Akkor már eGPU.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132044) Kvelstadt válasza Tikakukac (#132043) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha hazaértem lövök egy képet a helyről ahol a ps van és megnézzük mit mondasz rá.
De pc alkatrészekkel nem ugyan ez lesz a helyzet hogy más és más itt és otthon?

Nyx
Nem kell elnézned de nem tudom megígerni hogy ez javulni fog a jövőben. Bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132045) Tikakukac válasza Kvelstadt (#132044) üzenetére


Tikakukac
titán

Perifériákban van egy kevés eltérés, a hardverek 98%-a kint is az, mint itthon. ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132046) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Néhány éve a Lenovoról azt hallottam, hogy borzasztóan rossz a garanciális ügyintézés.

Most egy ismerősöm laptopvásárlás előtt áll, és engem kért meg, hogy segítsek választani. Lenovo és Dell gépeket kezdtem nézni (személyes pozitív tapasztalatok miatt ezeket preferálom), arra volnék kíváncsi, hogy most mik a tapasztalatok a Lenovoval? Aktuálisak még ezek a problémák? Volt akinek garanciális ügyintézésre volt szüksége? Milyen volt a folyamat?

:R

(#132047) balazs0726 válasza Sidorovich (#132046) üzenetére


balazs0726
csendes tag

Én pont úgy tudom, hogy a Lenovo-nak elég jó a gariztatása. Ingyen házhoz jön a futár és elviszi a géped. Max annyi negatívum van, hogy sokáig ülnek rajta. Nekem anno 2 hetet kellett várnom mire visszahozták, de lehet, hogy csak azért mert vidékre ritkábban járnak :)

(#132048) Andy975


Andy975
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Azt tudom, hogy Magyarországon elvileg az Aldi forgalmaz Medion notebookokat.
A kérdés, hogy van-e más beszerzési lehetőség magyar billentyűzetkiosztással rendelkező gép vásárlására, vagy csak a németektől lehet venni, német billentyűzettel?

Ezt a kettőt néztem ki:

https://www.medion.com/de/shop/multimedia-notebooks-medion-akoya-p7645-md60328-30021520a1.html

https://www.medion.com/de/shop/multimedia-notebooks-medion-akoya-p7645-md-60636-30022857a1.html

Utóbbi talán még jobban megérné az árát. Főleg a magyar árakhoz viszonyítva.
Hasonló Asus vagy Acer 400 ezer felett kezdődik.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#132049) Tikakukac válasza Sidorovich (#132046) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz, mint eddig, bár msot legalább haladnak. Hogy milyen minőségben kapod vissza a géped és hogyan, az lottósorsolás :P

balazs0726: Nem jár senki sehova, ez nekik egy 800 forintos futár, nem saját javítós :B Ha meg valakit ennyivel meg lehet venni, hát, okés. Én inkább fizetek 1090 forintot a futárért, csak ne kelljen ügyvéddel mennem ajtót kopogtatni, hogy akkor mi a helyzet. Megtörtént eset :K

Andy975: Klasszikus értelemben vett forgalmazás itthon nincs. Akinek ilyen vágya van kintről vegyen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132050) balazs0726 válasza Tikakukac (#132049) üzenetére


balazs0726
csendes tag

Nyilván ők is egy futárcéget bérelnek fel. Én arra akartam kilyukadni, hogy ha már elköltök százezreket egy termékre, amire vállalnak x év garanciát, akkor az x éven belül nekem ne kelljen azért fizetnem, mert meghibásodott. Nálam ebben benne van a futár költsége is. Igenis jöjjön ki ingyen.

Sidorovich: Amúgy, a Lenovo-ról még annyit érdemes tudni(nem tudom a többi gyártónál ez hogy működik), hogy a tartozékokra nincs garancia. Szóval ha elromlik a töltő, akkor újat kell venned.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.