Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100851) szabonagyur válasza blush4rk (#100849) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig más nincs ennyiből amin játszani is lehet csak a K501, a Fujitsu teljesen alkalmatlan rá.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100852) szabonagyur válasza catPee (#100850) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyik kinézett gép sem jó játékra, neked is Asus K501 950M-el az ajánlott.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100853) Skizz válasza szabonagyur (#100852) üzenetére


Skizz
addikt

Abban az ASUSban mekkora különbség van U-s i5 és i7 között 950-nel?

(#100854) blush4rk


blush4rk
csendes tag

Ha nem ennyi lenne rá mit ajánlanál? Dellek közül valamelyik (főleg garancia miatt)?

(#100855) szabonagyur válasza Skizz (#100853) üzenetére


szabonagyur
félisten

NIncs akkora amennyi felára van az i7-nek.

(#100854) blush4rk: melyik garira gondolsz? NBD? Ha erre akkor új ennyiből nem lesz, játék meg totálisan nem. Ha csak simán Dell a cél akkor Dell 5558 de ott a játék az inkább 3-4+ évesek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100856) blush4rk válasza szabonagyur (#100855) üzenetére


blush4rk
csendes tag

Nem a NBD miatt, csak úgy általánosan... Lenovot ezért sem nézegettem.
Nem kell feltétlenül Dell. Valami más?

A K501-ért sajnálom a 180+t. :Y

Bocs a sok kérdés miatt. :))

Szerk.: Az se tetszik benne, hogy nem modulos az alja... meg cserélhetetlen a ram szerviz nélkül. Mondjuk a sata bővítőhely pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#100857) szabonagyur válasza blush4rk (#100856) üzenetére


szabonagyur
félisten

Más nincs, illetve előbb Dell-re vágytál még...

De van még HP 450 és ezzel vége a körnek, felsoroltam minden ajánlható gépet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100858) Khelben válasza blush4rk (#100856) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor vedd meg a K501-et I3-mal és 940M-mel, 160-ért.

(#100859) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

Sziasztok.Egy kis segítségre lenne szükségem.Notebook-ok között nézelődtem és rátaláltam akciósan az Emag-on a Lenovo Idea Pad G50-70-re.Nem igazán vagyok otthon a témában,de próbáltam utána nézni,jónak tűnik.Ha esetleg valaki tudna jobbat 140k-ig általános felhasználásra (filmek,böngészés,Skype,néhány újabb játék),azt megköszönném
A Lenovo specifikációi:
Processzor típusa: Intel core i5 4210U
Integrált grafikus processzor: Intel HD Graphics 4400
Képernyő átló: 15.6"
Felbontása: 1366x768
RAM: 4GB
Merevlemez: 500GB

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#100860) QwErTy42 válasza Zsoltesz93 (#100859) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Töltsd ki kérlek az összefoglalót!
Se a bolt, se a gép nem ajánlott.
Fujitsu A514-et tudjuk ajánlani ebben a kategóriában.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100861) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Na, ha valakit érdekel nálam végül az Elitebook 840 G1 lett a befutó. :)

Sajnos a kinézett Latitude E7440 tulaja felemelte a gép árát 20.000Ft-al azelőtt mielőtt mentem volna megvenni a gépet (így 220e Ft lett volna a végösszeg), így inkább kis alkuval elhoztam az Elitebook-ot 160k-ért. Tökéletes állapot, vadonat új billentyűzet, alig használt akksi, még 2 év NBD gari. A felépítéssel teljesen elégedett vagyok, ahhoz képest milyen vékonyka gép nagyon masszív. A maradék 40-ből még megy bele egy SSD és egy FHD IPS kijelző és minden tökéletes lesz. Ha valaki 200e Ft körül keres használt üzleti gépet programozásra bátran ajánlom. :K

What I cannot create, I do not understand

(#100862) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb 2 hét múlva

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb.140 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni,általános felhasználásra

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Újabb,nem túl erőforrás igényes játékokra low-on,esetleg mediumon

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?Minimum 15-ös és HD felbontású,a többi számomra lényegtelen

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?A legtöbbet itthon használnám,esetleg néha egy-két utazásra.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?minimum 500GB-os HDD és 4GB RAM+optikai meghajtó

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)webkamera és esetleg háttérvilágítással rendelkező billentyűzet

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Csak új

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#100863) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két noti között vacilálok, az egyik:

ASUS X550JX XX046D: [link]

illetve a másik:

ASUS K501LX DM045D: [link]

Na most a rendelkezésre álló összeg 200k HUF, egy fillérrel sem több.
A felhasználás egyetemi.. ( CAD programok,filmezés, némi játék - itt nyilván nem BF Hardline Ultrahigh, full HD beállításokra kell gondolni)

Az alábbiakkal kapcsolatban kérném ki a véleményetek:

Az első pozitívuma a valamivel "erősebb" processzor [link], ez nyilván előny lenne játékoknál.. gondolom én.
A RAM-ot nem említem, mert a másikba is bármikor bepattintok egy 4GB-os modult és ott a 8GB., de itt vége is az előnyeinek.

A második pozitívuma, hogy matt és FHD a kijelző, ami nem annyira a játékok szempontjából (ez egy 200k-s laptop nyilván nem fogok FHD-ban játszani rajta) mint inkább a filmnézésnél lenne lelki erekció, továbbá az, hogy erősebb fényben sem magamat kell néznem a kijelzőn tükröződve. Itt viszont ugye valamivel gyengébb a processzor és attól félek esetleg ez a játékoknál előjönne némi "kellemes" lagg formájában.

Nyilván kiderült mostanra, a kérdésem az lenne hogy a két processzor közötti teljesítmény különbség mennyire jelentős? Kérdezem mindezt úgy, hogy én 30FPS alatt nem tudok játszani, vannak emberek akik azt mondják az emberi szem tehetetlenségéből adódóan 20-25 FPS is.. bla bla.. sajnálom akkor bennem van a hiba 30 alatt szaggat a kép nekem.

Kérném tehát az itt lévő tapasztalt és sokat látott, esetleg ilyen területen dolgozó szakik véleményét!

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

"Cogito ergo Sum."

(#100864) szabonagyur válasza Axel pRo (#100863) üzenetére


szabonagyur
félisten

ASUS K501LX DM045D

Kérdezem mindezt úgy, hogy én 30FPS alatt nem tudok játszani, vannak emberek akik azt mondják az emberi szem tehetetlenségéből adódóan 20-25 FPS is.. bla bla..

Nem fogsz mindent 30 fps-el játszani csak ha leveszel sokmindent.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100865) PandaMonium válasza Axel pRo (#100863) üzenetére


PandaMonium
őstag

... vannak emberek akik azt mondják az emberi szem tehetetlenségéből adódóan 20-25 FPS is.. bla bla..

Ez nettó baromság, ne hidd el az ilyeneket. Bármilyen interaktív médiához 30FPS a minimum ami még élvezhető, de inkább 60.

What I cannot create, I do not understand

(#100866) szabonagyur válasza PandaMonium (#100865) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért olvasd el a kolléga TELJES mondatát, azt írta ő is, hogy kell neki 30FPS :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100867) fematthew89


fematthew89
tag

Üdv urak!

Erre a notira kérnék egy ajánlást:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. 100 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni,általános felhasználásra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3", közepes minőség.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente kétszer-háromszor.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?minimum 500GB-os HDD és 4GB RAM+optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)webkamera és esetleg Fehér színű legyen a gép, mert hölgynek lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet szép állapotban minél több garanciával.

Ha nincs az árban, akkor kb. mennyibe lenne egy ilyen laptop?

Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#100868) szabonagyur válasza fematthew89 (#100867) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell 6330

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100869) Khelben válasza Zsoltesz93 (#100862) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha ennyi lenne a különbség a két gép között, akkor ez a forum nem létezne. Mert ezt mindenki le tudja olvasni az adatlapról. Az viszont nincs rakta, hogy míg a K501 egy masszív, fémborítású és jó hűtésű gép, addig at X sorozat egy vacak, műanyag, nyeklő nyakló, túlmelegedő roncshalmaz. Szóval K501et vegyél.

(#100870) PandaMonium válasza szabonagyur (#100866) üzenetére


PandaMonium
őstag

Elolvastam, csak ő annyit mondott, hogy neki kell a 30fps. Nem. Mindenkinek kell. Akinek meg nem, mert nem lát különbséget 25fps meg 60fps között az sürgősen menjen szemészetre.

What I cannot create, I do not understand

(#100871) fematthew89 válasza szabonagyur (#100868) üzenetére


fematthew89
tag

Köszönöm. :R Vajon kapni fehér színben? :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#100872) Axel pRo válasza Khelben (#100869) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Feltételezem, hogy ezt nekem címezted. Ez esetben köszönöm! :D

"Cogito ergo Sum."

(#100873) szabonagyur válasza fematthew89 (#100871) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, max fedlapot lehet matricázni fehérre.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100874) fematthew89 válasza szabonagyur (#100873) üzenetére


fematthew89
tag

Értem, köszönöm! :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#100875) Khelben válasza Axel pRo (#100872) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, telefonon elég gáz fórumozni. Főleg itt a vízparton :D

(#100876) gnagy1


gnagy1
csendes tag

Sziasztok,

Lenovo IdeaPad Z50-70-est néztem ki (59-444252). Általános otthoni felhasználásra kerestem egy freedosos / linuxos gépet, játékra és HD video nézésre NEM lesz használva. Némi családi fotó szerkesztés plusz internetezés és office futtatás. A nagy HDD szintén nem elvárás, márka preferenciám nincs, kijelz típusa tök mindegy.

Amiért tetszik: Core I5 4210U, 8GB RAM, 2 év garancia, hibrid 8 GB SSD. Tudtok nekem ajánlani jobbat maxx 170e-ért a fenti szempontok alapján. Valós többlet a +8 GB SSD? :F

Köszi!

(#100877) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

Látom,sokan ajánljátok a Fujitsu A514-et.Nagy különbség van az A514 és A544 között?

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#100878) szabonagyur válasza Zsoltesz93 (#100877) üzenetére


szabonagyur
félisten

U vs M proci illetve megjelenési idő, lényegében ennyi.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100879) Chaser válasza gnagy1 (#100876) üzenetére


Chaser
titán

HD filmnézés ezer éve nem gond gépeknek. Kinéztél egy béna gépet, lenovonak legrosszabb a garija extraként. Asus K501 fhd kijelzővel 160e körül. Olcsóbban fuji A512 pl, i3-mal 110-ért, i5-től nem sokkal marad el. Bőven tudsz bele venni + ramot, 2év mellé még egy év gart, ssd-t is.

Zsoltesz93 Egy gen különbség van, A514-es cpu-ja viszont sokkal erősebb, vga-ja gyengébb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100880) szabonagyur válasza Chaser (#100879) üzenetére


szabonagyur
félisten

A514 CPU-ban hogy lenne erősebb?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100881) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek ez:http://www.laptopsystem.hu/adatlap/14032698934804
vagy egy Windowsos tablet ennyiért? Hevernak kellene, leginkább filmnézésre, ennél többet nem tud adni érte. Vagy esetleg tőletek egy 3. versenyző is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#100882) szabonagyur válasza IMIIKE1998 (#100881) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alma vs. körte megint...

Ez egy teljes értékű, normál laptop, mely bővíthető.
A tablet egy fix hardverrel ellátott eszköz, ennyiből amit kapsz az sok mindenben korlátozott lesz.
Ha tablet kell azt kell venni, ha laptop meg ezt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100883) Tikakukac válasza IMIIKE1998 (#100881) üzenetére


Tikakukac
titán

Kb. 2 hónapja próbálok csak iPaddal megoldani mindent.

Nem megy, beleszakad a kezed a gépelésbe, kötött a rendszer, nem jó. Ha noti kell noti, ha tab akkor tab. Mint ahogy asztalit sem tudok kiváltani notival. Akinek kell nagy kraft, kell hordozós munkavégzős meg ágyban fetrengős/másnapos agyzsibbasztás illetve gyorsan bedobom facséra stb-re, de nem nyomorkodok telefonnal dolog az bezony vesz asztalit meg notit és tabot. 5 éve kísérletezek saját magamon és bezony ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100884) gnagy1


gnagy1
csendes tag

Sokan ajánljátok a Fujitsu A514-et. Mi ennek az oka, mivel jobb, mint a többi hasonló paraméterű gép ebben az árkategóriában?

Illetve:

Elindulva a Fujitsu A514 vonalán találtam még két potenciális versenyzőt: Dell Inspiron 3542 és Toshiba Sat. C50-B-149.

Mindhárom azonos memória mennyiséggel (4GB), HDDvel (500GB) grafikus kártyával (4400) és procival (I3 4005U) van szerelve a Dell és a toshiba előnye a 3 év gari (vs. 2 év a Fujitsunál)

Teljesítményre azonosak, így első ránézésre marad a garanciális ügyintézés problémamentessége illetve a szervíz tapasztalatok illetve a fizikai megépítettség / összerakottság mint szempont, amiről viszont nincs infóm / tapasztalatom.

Melyik lenne a jobb választás és miért?

[ Szerkesztve ]

(#100885) vandor01 válasza IMIIKE1998 (#100881) üzenetére


vandor01
őstag

HA CSAK FILMNÉZÉSRE! akkor tablet ami akar lehet android is!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100886) codmester válasza IMIIKE1998 (#100881) üzenetére


codmester
tag

Szia én is így vagyok vele,ha net,film (némi office) akkor tab
Ha valami igényesebb: pl játék akkor noti

Én pl:telót használok ezzekre

(#100887) Corvu$ válasza Chaser (#100879) üzenetére


Corvu$
csendes tag

A Lenovo garral én is megjártam. 2 hónap lett, fenyegetés fogyvédelemmel után végre vissza adták a pénzt. Nem ajánlom senkinek a márkát.

(#100888) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egy barátom keres gépet az alábbi feltételekkel.

Még idén szükséges, lehetőleg novemberig.
100k.
Suli (Pdf, szövegszerkesztők), programozás (Andriodos telefonokhoz szoftver) , fotószerkesztés (Adobe - Photoshop), konvertálás (filmek).
14-15,6, matt, HD+ vagy fullHD.
Csak suliba, otthon pedig dokkolóról hajtana egy TV-t.
Operációs rendszer nem kell.
500-1000Gb HDD, ODD, 4-8-12GB.
HDMI, eSata, webkamera, backlight keyboard, dokkolhatóság.
Még érvényes garancia előny.
Használt (is).

Én T420-at, E6420-at, 8460P-t ajánlottam neki, i7-el, végül a Dell tetszett neki. Megfelelő lenne számára, vagy nézzen mást?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#100889) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Laptopot keresek max 70-100k-ig, akár használt is jöhet (sőt), egy öreg hp 6730s-t váltana le.
Igények:
- minimum 15" matt kijelző jó lenne
- egy külső fullhd monitort bírjon el
- 250 gb hdd bőven elég, mert majdnem mindent külső tárolókon tartok
- az öreg hp hardverileg már nagyon gyenge és elavult, de a mai napig tökéletesen műkszik, szal jó lenne ha az új gép is viszonylag megbízható lenne
- op rendszer nem kell
Nagyjából netezésre használnám, néha futtatnék rajta Ps-t meg Illustratort, de tényleg csak minimális feladatokat végeznék el ezekkel a progikkal, semmi extra, gyakorlatilag a régi gép is megbírkózik ezekkel.
Amiért váltanék: az öreg noteszem pár megnyitott chrome ablakkal vagy egy fullhd videóval már nagyon izzad, melegszik, utóbbit néha le sem tudja játszani akadás mentesen, a háttérben lassan semmi nem futhat, pl. chrome értesítések vagy utorrent sem, mert belassul, akadozik, forrósodik stb., szal gyengécske már alap felhasználásra is...
Valaki valami ötlet?
szerk: esetleg ha ram tuningolható lenne az sem hátrány...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#100890) meili


meili
tag

Sziasztok!
Egy laptopot szeretnék vásárolni az alábbi paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- ~200.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
- FullHD filmnézés HDMI-n továbbítva, böngészés, szoftverfejlesztés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- ~15 coll, szoftverfejlesztés miatt fullHD kijelzőt keresek, többi dologgal kompromisszumot tudok kötni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Hordozva néha lehet, utazás közben nem használom, viszont sokat ölben tartva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- HDD minimum 500 GB, RAM minimum 8GB, optikai meghajtó nem annyira fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI és esetleg webkamera kellene. Örülnék neki, ha jó lenne az anyagminősége és nem akar érezhetően szétesni a kezem alatt. Legalább egy i5-ös processzort szeretnék, de az i7-est jobban preferálom, ha érezhetően nagyobb sebességet nyújt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új gép, 3 év garanciát preferálom.

Amiket eddig nézegettem:
Toshiba Satellite L50-B-1K4
Dell Inspiron 5558 i5g14lg

A fenti kettőn kívül még mit ajánlanátok? Illetve közülük melyiket inkább, és miért?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#100891) Khelben válasza meili (#100890) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szoftverfejlesztés munka szinten fog menni vagy tanulás szintjén? Tanuláshoz jó a Dell 5558, munkához inkább üzleti gép kellene, 200ért az csak használtan lesz.

Eazek az U-s cpuk nem túl erősek, az i7 is csak kétmagos, annyival erősebb az i5nél, amennyivel magasabb az órajele, max 10%.

[ Szerkesztve ]

(#100892) meili válasza Khelben (#100891) üzenetére


meili
tag

Hát munkahelyen szoftverfejlesztő vagyok C nyelven, otthon a weblapfejlesztés érdekel (HTML & CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python, Ruby, SQL), amit most még tanulok, de utána dolgozni is szeretnék benne. Szerintem ezek nem túl grafikaigényes dolgok, illetve egy üzletire most még nem ruháznék be.

(#100893) PandaMonium válasza meili (#100892) üzenetére


PandaMonium
őstag

Hogy jött szóba a grafika? Az üzleti annyiból lenne jobb, hogy strapabíróbb volna, jobb billentyűzettel és garanciával (persze a garanciaidő valószínűleg kevesebb volna mint egy új gépnél), nem lenne benne feleslegesen dVGA, így tovább bírná az akku. Természetesen jobban bírná a hurcolászást is. Ha viszont inkább ragaszkodsz az új géphez akkor az Inspiron 5558 nem olyan rossz választás a FHD IPS kijelző és a normális Dell garancia miatt. A billentyűzet és az akkuidő olyan lesz amilyen.

Arra figyelj, hogy ha Linuxon fejlesztesz akkor olyan hardver legyen a gépben amire van szoftveres támogatás. Tehát a Broadcom wireless kártyákat kerülni, lehetőleg Synaptics kompatibilis touchpad, stb...

What I cannot create, I do not understand

(#100894) meili válasza PandaMonium (#100893) üzenetére


meili
tag

Köszi szépen a válaszokat, ezek szerint nem tudtok ennél jobbat ajánlani a kategóriában?
A Toshiba azért jött szóba, mert egy kicsit jobb proci van benne, és valahol láttam 10000 Ft-tal olcsóbban is, mit a Dellt szintén 3 év garanciával. Viszont a minőségről és szerviztapasztalatról nem tudok semmit vele kapcsolatban. A Toshibában Nvidia helyett AMD videokártya van, ami a régi időkben ha jól emlékszem, nem jelentett jót, nem tudom, hogy manapság van-e velük kapcsolatban minőségi illetve driver probléma.

Nekem munkahelyen elég a Linux, nem vagyok az a fajta, aki csak azért Linuxot használ, hogy elmondhassa magáról. :) - Na jó, lehet, hogy ez egy kicsit durva volt, én elhiszem, hogy vannak, akiknek egyszerűbb is kezelni a Linuxot, mint a Windowst, meg jobban tudják használni arra, ami nekik kell, de én nem ez vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#100895) Khelben válasza meili (#100894) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az AMD cpu-ban és vga-ban is le van maradva az Intel-Nvidia pároshoz képest notebookokban, főleg ami a fogyasztást és a melegedést illeti.
Üzletire elsősorban a billentyűzet miatt lenne érdemes beruháznod, én megőrülnék, ha egy Dell 5558-on kellene dolgoznom. Pedig az még a konzumerek közül a jobbak között van.

(#100896) meili válasza Khelben (#100895) üzenetére


meili
tag

Korábban nem volt bajom a konzumer gépek billentyűzetével, de most megértelek, mivel kb. két hete vettem a feleségemnek egy Dell Inspiron 3543-at, és azon például a lefelé kurzor gomb, ha nem elég gyorsan nyomom, akkor kettőször veszi be az értéket. Ez azért van, mert ha csak simogatom, és nem billen át a billenési ponton(?), akkor is megnyomásnak érzékeli.

Meg munkahely miatt tisztában vagyok vele, hogy milyen egy félmillió feletti ThinkPad, de nekem ez otthonra nagyon drága.

(#100897) Khelben válasza meili (#100896) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtan pont megkapod a félmilliós üzleti gépet garanciabővítéssel, ssd-vel annyiért, amennyiért a Dell 5558-at vennéd.

[ Szerkesztve ]

(#100898) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Srácok napok óta várok, hogy hátha valakinek a 100ezres kategóriában lévő használt gép keresésére tesztek valami ajánlatot, de még válaszra sincsenek méltatva. Ez lenne itt az unott/kiutált kategória? Próbáltam nézegetni laptopsystemen, de nem csak hogy el se igazodok a weboldalon a rengeteg lehetőség közül belenyúlni se merek csak úgy hardveres alapon, mert pont megkaptam, hogy mennyi minden számít még egy gépnél amit nem írnak le. Szóval ha valakinek ideje engedi tudna nekem pár lehetőséget mondani, vagy legalább keresési paramétereket megadni, vagy bármi, hogy tudjak 100k-ért egy normális használt gépet venni általános felhasználásra?

(#100899) Khelben válasza TeebyKay (#100898) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, mi az az általános felhasználás, de parancsolj: [link] [link] [link] [link] [link]
Egyikkel sem nyúlsz mellé.

(#100900) meili válasza Khelben (#100897) üzenetére


meili
tag

Hát, ezt nem kellett volna, most erősen elgondolkoztam. :)
- gép ára: 119.990 Ft
- Magyar billentyűzet matrica felragasztással: 3490 Ft
- HDD bővítés 750 GB-ra az előző beszámításával: 12.990 Ft- 5000 Ft = 7990 Ft
- Alap 6 hónap garancia kiterjesztése +1 évvel: 16.000 Ft
Ez így összesen 147.470 Ft.

Meg lehet ezt venni többször egy év kiterjesztett garanciával? Mert összesen 2.5 év garanciával akkor lenne 163.470 Ft

A processzora kicsit erősebb, mint a Dellé, van is benne 8 GB memória, a videokártyáról nem tudok nyilatkozni. Ez hány éves gép lehet? Milyen lehet az akkumulátora? Gondolom arra nem vonatkozik a garancia.

Viszont most a végén észrevettem, hogy HDMI az nincs benne, amit néha azért használnék.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.