Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31601) Dhampir


Dhampir
félisten

Ennyi kiéheztetés után most már krónikus gépszegénységben szenvedek. :DDD

Jövő hétre döntést kell hoznom. :U

[ Szerkesztve ]

(#31602) Mercutio_ válasza Borote (#31599) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy értettem a messzét, hogy 120 a maximum, és az A530 alapból 130 körül indul.

Inkább a többi kérdésemre felelj :DDD és próbáljuk meg kitalálni mitől volt olyan szörnyen lassú a B800-as proci csúcsbicepsz szerint :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31603) csucsbicep válasza Borote (#31599) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor nem tudom mi volt a gond, de baromi lassú volt. A gépet már 3-4 napja használták és nem a win is lassú volt rajta, nem csak a betöltés.

(#31604) vagabor válasza Borote (#31599) üzenetére


vagabor
aktív tag

köszi!
Mivel játékra is keresem a gépet és úgy hallottam a nativ felbontás megváltoztatása játék esetében csak csökkenti a teljesítményt, ezért inkább kisebb felbontású gépet néznék. Bár nem vagyok profi ilyen téren, nem tudom ennek van e valós alapja.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#31605) Borote válasza csucsbicep (#31603) üzenetére


Borote
addikt

Van itt más is, aki B800-as procit használ... Én jelenleg egy T2400-at használok, ez még egy 65nm-es Yonah processzor, a maga 1,83GHz-jével erősen elmarad még a B800-tól is, de a Win7 szépen elmegyek rajta 2GB memóriával is.
Várj egy picit itt, vagy olvass vissza, és beszélj olyannal, akinek ilyen procija van, esetleg próbálj ki még más gépet is. Olyan rettentő lassú nem lehet, hiszen 2-3 éve is használtak számítógépet, márpedig a B800 akkor még simán elment volna középkategóriának :)

Azt mondjuk aláírom, hogy asztali teljesítményt nem kell tőle várni.

vagabor: a GTX560M sokkal erősebb grafikus kártya, mint bármelyik másik, amit a közelben találnál, nézz utána nyugodtan, már elég fHD játékra is :) Ráadásul ha még alacsonyabb is a részletesség, a sokkal szebb felbontás és kijelző még kárpótolhat is.
Annak a gépnek ráadásul a hűtése is teljesen rendben van, egyetlen hátulütője az Asus néha nem túl jó supportja lehet.
Remélem azért olvasod ezt így, hogy szerkesztettem :D

Illetve mi lenne, ha mondjuk asztali gépet vennél, és egy gyengébb notit hordozásra? Sokkal jobb teljesítményt tudsz kihozni :)

[ Szerkesztve ]

(#31606) sniphoe válasza Borote (#31599) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Játék is.. :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#31607) Draken


Draken
őstag

Erre vki pls

(#31608) Titinho31 válasza Dhampir (#31584) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Dhampir: Igen 240 volt! Magyar a billentyűzet és megmondom őszintén én sem számítottam rá hogy az lesz. :)

kilac: Köszi szépen kicsit aggódtam miatta. De tök jó, hogy nem kell a garancia miatt is szaladgálnom a városban.

[ Szerkesztve ]

(#31609) Borote válasza Titinho31 (#31608) üzenetére


Borote
addikt

Laptopesztergom új gépek terén magyart árul, ha jól tudom. Egyedül a használt ThinkPadjeik jönnek német billentyűzettel, de az szerintem szokható, meg adnak is mellé még 6 hó garanciát :)

Nade ha jó a külföldi gép is, miért nem a Tomtektől vetted? :D

(#31610) Khelben


Khelben
nagyúr

Megvettem a laptopesztergom-féle G770-et. Ha valakinek kérdése van, ne kíméljen :)

(#31611) Titinho31 válasza Borote (#31609) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Ezt a linket kaptam tőletek, és szerelem volt első látásra. Nekem úgy tűnt, hogy árban itt elég jó ez a noti, és hardverben sem találtam pontosan ugyan ilyen gépet. Nagyon fontos volt az is hogy a gépet a héten megkapjam, és itt a srácokkal letudtam beszélni azt is, hogy ma megjöjjön biztosra. Ezek mellett még nagyon szimpatikus, és segítőkész volt a gyerek akivel telefonon beszéltem. Őszinte leszek miután először telefonáltam, már nem is gondoltam arra hogy máshol keresgéljek. :)
Nem tudtam hogy külföldi gépeket árulnak, de ez változtat valamin? Ettől rosszabb valami nekem? Nem nagyon értek hozzá :). Jelenleg én is külföldön dolgozom végén még előnyöm is származhat belőle.

[ Szerkesztve ]

(#31612) Borote válasza Titinho31 (#31611) üzenetére


Borote
addikt

:)
Amúgy jó áron adják itt, illetve hát annyiért, mint máshol. Ez végülis még szerencsés vétel, mert az i5-ös változat fél éve is 240k volt, azóta pedig sok helyen volt nagyobb drágulás.

(#31613) olahmate1991 válasza Borote (#31612) üzenetére


olahmate1991
tag

Valaki mondta, ga mar 320.000 a keret, asus g74et lehet kapni, esetleg valaki tud valami oldalt, ahol lehetne kapni szamlaval?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31614) Borote válasza olahmate1991 (#31613) üzenetére


Borote
addikt

Boltról nem tudok sokat, érdemes utánaérdeklődni hogy számla, származás, minden rendben van-e. Típusszám alapján ezt árulják máshol is :)

Sajnos mostanában minden drágul :(

[ Szerkesztve ]

(#31615) Titinho31 válasza Borote (#31612) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Nekem nagyon tetszik és eddig jó vételnek is tűnik :). Tényleg csak ajánlani tudom másnak is. Bár ez a gép megérkezése óta pár órával tőlem kicsit hülyén hangzik. Még rengetek minden felfedezésre vár. Köztük ilyen alap dolgok is mint a windows 7 és maga a laptop. :))

[ Szerkesztve ]

(#31616) Zekone01 válasza rizso (#33) üzenetére


Zekone01
csendes tag

A kiterjesztés rendkívül egyszerűen működik. Bemegyünk valamelyik laptop boltba, és külön csomagként megvásárolhatjuk. Ha éppen új gépet veszünk, akkor jó eséllyel rá is kérdez a forgalmazó, hogy szeretnénk-e hozzá még egy év garit, esetleg kettőt. Ilyenkor nem kell elfogadnunk rögtön az ajánlatot, mert minden esetben utólag is lehet rendelni ilyen szolgáltatást. Menjünk szépen haza, gondoljuk át, hogy mennyi ideig akarjuk használni a gépet, kérdezzük meg a bővítési csomag árát és mérlegeljünk!

(#31617) Dhampir válasza Khelben (#31610) üzenetére


Dhampir
félisten

:C
Milyen programokkal fogod megkínozni?

(#31618) il_v


il_v
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem, hamarosan esedékes lesz egy új laptop vásárlás és fontos szempont, hogy újabb játékok is fussanak rajta szépen.

A kérdésem az lenne, hogy teljesítményben szerintetek melyik lenne a jobb?

Asus K53TA-SX003D Brown FD (139900 Ft-ért láttam neten) vagy Samsung NP300V5A-S02HU i3 Black W7 (169900 Ft)

Fontos a márka és a megbízhatóság is Azért kérdezlek titeket mert én nem értek hozzá!! Ezt a kettőt néztem eddig.. A Samsung jobban tettszik, de fontos a teljesítmény is!!

(#31619) Zekone01 válasza il_v (#31618) üzenetére


Zekone01
csendes tag

A samsungot ajánlanám a kettő közül egyértelműen játékokhoz.Viszont a gyári akksija picit gyengének tűnik nekem.

(#31620) il_v válasza Zekone01 (#31619) üzenetére


il_v
csendes tag

Megfogadom a tanácsod mindenképp!! Jobb a videókártyája is?

(#31621) Khelben válasza Dhampir (#31617) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyelőre kap egy world of warcraftot :D
Hétfőtől pedig aktívan dolgozni fog, sql server, visual studio.

(#31622) Zekone01 válasza il_v (#31620) üzenetére


Zekone01
csendes tag

512 MB NVIDIA GT 520MX van a samsungban elvileg, és ebben egy darabig nem csalódsz majd.De azért egy hűtő nem árt alá,ha játszani akarsz vele.

(#31623) Thunderzolee válasza il_v (#31620) üzenetére

Az Asusban gyenge a CPU, jó a videokártya.

A Samsungban jó a CPU, de a benne levő VGA már erősen kezd elavulni.
Ráadásul van hozzá oprendszer is, ezért még drágább a gép.

Mennyit akarsz max. rákölteni?
Ajánlanak neked sztem jobb gépet is itt.

Itt meg tudod magad is nézni, mit tud a CPU:
notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.html
Itt pedig a VGA:
notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.html

Zekone01:
P8600 + GT330M kombó már gyengének számít, az új játékok kifognak rajt, az a GT520MX pedig a GT330 alatt van jóval. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31624) Borote válasza il_v (#31618) üzenetére


Borote
addikt

Játékteljesítményre az Asus az erősebb, de ha teheted, akkor inkább a Samsung... Sokkal jobb minőséget képvisel, még ha gyengébb is valamivel játékok terén :)

[ Szerkesztve ]

(#31625) Dhampir válasza Khelben (#31621) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows 7 járt hozzá? :F

(#31626) PainKiller13 válasza Zekone01 (#31622) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hát az 520MX-el már jövőre se fognak szépen menni a játékok, sőt a mostaniak se túl szépen.

VGA jóval fontosabb mint a CPU, az határozza meg a játék minőségét, 520MX-hez elég egy régi turion is.

[ Szerkesztve ]

(#31627) Zekone01 válasza Borote (#31624) üzenetére


Zekone01
csendes tag

A VGA az csak egy dolog,a proci többet számít.És szerintem az asusban nincs annyival jobb vga,mint amennyivel gyengébb a procija.És ha engem kérdezel egy vga-t még mindíg kisebb gond lesz majd lecserélni ha eljön az ideje.Egyébkén meg az asusnak vannak még korlátai bőven,nem az a minőség.

(#31628) Borote válasza Zekone01 (#31627) üzenetére


Borote
addikt

Rosszul látod a dolgokat... VGA-t egyrészt nem lehet cserélni, másrészt játékok terén többet ér az erősebb VGA... cserébe CPU-t pont lehet cserélni :)

Viszont itt egy NAGYON fontos tényező a minőség, és a support is. Az, hogy kapsz Win-t is, az részletkérdés. Nomeg a Samu matt kijelzős. Az JÓ dolog.
Toshiba L750-t nézd majd még meg, az is hasonló árban van!

(#31629) Khelben válasza Dhampir (#31625) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, csak dos.

(#31630) il_v


il_v
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat!!!

Igazából 170e körül... Olvastam a sok jó tanácsot, nehéz lesz a döntés mindenképp. A Samsung azért volt szimpatikusabb mert Samsung és nem néz ki rosszul.
Mivel a teljesítmény is fontos ezért szóba jött az Asus gép is amit leírtam. Ilyen játékokra gondolok mint GTA 4, Mafia 2 meg hogy egy pár újabbal el-el tudjak majd játszani ha lesz kedvem!

Még annyi hogy megéri a Samsung azt a +30at? Attól is függ nekem hogy mekkora teljesítmény van a kettő között...

[ Szerkesztve ]

(#31631) il_v


il_v
csendes tag

*mekkora különbség van a kettő teljesítménye között

(#31632) Kornel válasza il_v (#31630) üzenetére


Kornel
veterán

Játékra az 520mx édes kevés, ellenben a 6650 még elég.
Ha játszani is akarsz, akkor ne add alább GT540 vagy HD6650-nél!

A43300M proci megy 2,5 GHz-en is nekem, úgy már nem olyan lassú, és ráadásul elég olcsó megint: link

Vagy kicsit többért 4 magos A6-os procival, ami 2 GHz-en utoléri az i3-at, és VGA-ban meg elég ütős, főleg ott, ahol működik a dual graphics: link

Minőségre nem egy Lenovo, de van rá 2 év gari.

(#31633) Dhampir válasza Borote (#31628) üzenetére


Dhampir
félisten

Néztem korábban ezt a Toshiba L750-et [link], csak azt nem értem, hogy egy ilyen processzor mellé hogyan tehettek ennyire gyenge videokártyát? Elég lett volna egy i5 is mellé. :U

(#31632) kornelka

Véleményed szerint ez a gép [link] ellenfele lehet az Asusnak?

[ Szerkesztve ]

(#31634) endruboy1 válasza Dhampir (#31633) üzenetére


endruboy1
senior tag

Szinte minden kapható VGA mellé elég az i3 is.

(#31635) Borote válasza Dhampir (#31633) üzenetére


Borote
addikt

Elég lett volna egy i3 is mellé :) És úgy már sokkal jobb vételnek számít ;)
Mert vannak, akiket egy erősebb processzor úgy vonz, mint a mágnes... És megveszik, kifizetik a soksok pénzt, és sosem használják ki igazán, csak fűti a gépet. A 45W az 45W :P

Amúgy annyira nem rossz az kártya, a GT540-esnek egy alacsonyabb órajelű változata.

De MIÉRT a VATERÁN? Ha itt veszed SeniorTillától sicher, hogy olcsóbban kapod....... Megkérdezted már, hogy van-e abból a DV6-osból, amit néztünk?

[ Szerkesztve ]

(#31636) Dhampir válasza Borote (#31635) üzenetére


Dhampir
félisten

Lejárt hirdetés: [link] :(

Ez az APU-s megoldás nem jó, mert még hozzá kell venni egy kis RAM-ot. Olyan gép kellene, amit nem a bővítéssel kezdek, ha már egy vagyont kell fizetni érte.

Ez [link] jobb egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#31637) Borote válasza Dhampir (#31636) üzenetére


Borote
addikt

Nem muszáj bővíteni, 4GB sem rossz... De ott is megkérdheted, hogy bővítsenek, és az pont olyan, mint ha nagyobb memóriával vennéd - mert mondjuk ők bővítik önhatalmúlag és úgy árulják....

Nézd... megvan a kereted, annyiért ez a gép legerősebb hardverben, és minőségre sem gyatra. Írtál már levelet neki? Hogy tud-e még szerezni hasonlót?

Az a 'jobb' gép potom 45 ezer forinttal haladja meg a kereted, nem? :)

(#31638) Dhampir válasza Borote (#31637) üzenetére


Dhampir
félisten

Telefonáltam 3 nappal ezelőtt, és onnan tudtam meg, hogy elfogyott.

Amennyiben időtálló konfigurációt szeretnék, akkor viszont picit többet kell rászánnom. Legalább 2 évig ne kelljen gépvásárlással vagy bővítéssel foglalkozni. Fontos az erős számítási teljesítmény.

1 évig az i3-mal is elvoltam, de az minden volt, csak nem erőmű, az akkuja is gyenge volt (Fujitsu A530). Akkor már egy Tescos HP gép is megteszi szövegszerkesztéshez. Hiába volt az A530-ban 2,4 GHz CPU, ha minden másban gyenge volt, előnyt jelentett maximum a 3 év garancia.

W7-et is vennem kellett hozzá, most meg itt maradt a nyakamon az OEM Windows, még a matricája is original.

[ Szerkesztve ]

(#31639) Kornel válasza Dhampir (#31636) üzenetére


Kornel
veterán

Az A6 3410MX támogatja a DDR3 1600-at, az nagyon megdobja az APU teljesítményét. 180-ért jó vétel lett volna, még én is elgondolkoznék rajta.
A HD 6755G2 meg elég jónak tűnik.

(#31641) Dhampir válasza Kornel (#31639) üzenetére


Dhampir
félisten

180-ért tényleg az lett volna, de még 190-ért is lecsaptam volna rá. :K

Na, de majd jön egyszer a Trinity széria is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31642) panniii


panniii
csendes tag

Sziasztok!
A következő szempontok szerint szeretnék laptopot vásárolni, nagyon megköszönném, ha leírnátok a véleményetek, mert eléggé tanácstalan vagyok.

- kisebb, hordozható legyen, beférjen egy női táskába :)
- nem netbook
- nem lesz játékra használva, de munkára igen, tehát tudjon valamit
- max 160 000

Eddig ezeket néztem:
http://laptop.hu/termek/acer-aspire-3750z-b953g32mnkk-black-lx
http://www.mobilx.hu/index.php?dispatch=products.view&product_id=40571
illetve a Samsung np350-et néztem, de nem árulják sehol. :( erre valakinek lenne ötlete?

Köszönöm szépen
Anna

(#31643) Borote válasza 7Days (#31640) üzenetére


Borote
addikt

Bár most épp kifogytak, de 60k szokott lenni a T60-as, és vállalnak még mellé fél év garanciát is!

Dhampir: és nem mondta, hogy tud-e szerezni megint? :) Ha már ennyit szánsz rá, akkor gondolkozhatsz Y570-en is. De akkor játszani szeretnél, ugye? :D
Ja, jobbra mindig lehet amúgy várni :P

panniii: a ProBook jó vétel, szerintem jobb választás sokkal, mint egy Acer! Csak kérdezz rá, hogy ott is 3 év garanciával adják-e, mint ITT :)

[ Szerkesztve ]

(#31645) Borote válasza 7Days (#31644) üzenetére


Borote
addikt

Én a minőség miatt javallottam ThinkPad-et :) Üzleti széria, kisebb meghibásodással, és adnak hozzá garanciát. Ott meg nem kapsz. ThinkPad is meghalhatja magát a 6 hónap után (csak mondjuk addig 'biztos' lesz géped), viszont kisebb valószínűséggel adja meg magát.

(#31647) Borote válasza 7Days (#31646) üzenetére


Borote
addikt

Ha megdöglik, hát megdöglik :D Ezzel sem érdemes harcba szállni :DDD
Te döntesz, sok szerencsét.
Reális ár után Bélánál tudsz érdeklődni.

(#31649) Borote válasza 7Days (#31648) üzenetére


Borote
addikt

Mivel én egyiket sem venném meg, ezért a másik két kérdésedre próbáltam választ adni, miszerint arra voltál kíváncsi, hogy reálisak-e értük a megadott árak.

(#31650) Dhampir válasza Borote (#31643) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindent; munka, játék és muzsika nem csak öt percben, film, prezentáció... :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.