Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32551) spurika válasza Kornel (#32550) üzenetére


spurika
senior tag

Na arra én is nagyon kíváncsi leszek.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32552) Kornel válasza spurika (#32551) üzenetére


Kornel
veterán

Én már A8-al nyomom :D 2,2 GHz-en már nem olyan lassú, de még nem teszteltem mit bír, csak beállítottam ennyire, alapfeszen :D

(#32553) spurika válasza Kornel (#32552) üzenetére


spurika
senior tag

Énmeg remélem hamarosan azon fogom,hónapokon belűl. :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32554) bandus


bandus
veterán

egy radeon 6470M mennyivel erősebb az intel 3000-nél? van jelentős különbség?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32555) xlinux


xlinux
tag

Üdvözlet Mindenkinek !

Nem gondoltam, hogy írni fogok ebbe a topikba de már két hete vacillálok laptop vásárláson mert egyszerűen nem tudok választani.

Öt évvel ezelőtt vettem egy Acer Aspire 5920 gépet annak idején 330.000 forintért egy 8600GT kártyával, ami egészen jól működött eddig, de a kártya forrasztása elengedett.
A következőt forrasztást már nem vártam meg és így eladtam.

Választottam volna egy ASUS gépet ami meg is tetszett de már égen földön nem lehet kapni. ASUS G53SX-S1147

Van még három gép, ami bejöhetne de félek attól, hogy túlmelegedéssel ugyan-úgy járok velük mint az Acer-el.Ráadásul sokkal gyengébbek hardveresen mint az Asus és szinte árban ugyanazok.

1.
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-y570a-59-313993-p52456875/termek-leiras.html

2.
http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=HP++Pavilion+DV6-6110EH+%28QC770EA%29+Ez%C3%BCst&mid=1&lkod=105&skod=8705

Valamint volna még egy Asus masina, de mivel én ha vesszek egy gépet 5-6 évre tervezném félek egy kicsit, hogy az i5 proci 5-6év múlva semmit nem fog tudni produkálni.

http://www.grando.hu/szamitastechnika/laptop-notebook-netbook/asus/egyeb/asus-g53sx-s1166-laptop-notebook-1500598926.html?id=1500598926

Hát ennyi, sokat segítenétek ha adnátok valamilyen tanácsot.

Előre is köszi

Üdv.

(#32556) endruboy1 válasza xlinux (#32555) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ha i7-et veszel garantált a plusz fűtőegység a házban :D .
Mire használnád? Nem az a kérdés hogy az új generációkhoz képest elavul-e hanem hogy a te felhasználási céljaidnak megfelel-e. Nem fogsz kapni olyan noteszt ami 5-6 év múlva nem fog gyengének számítani ez nem az autóipar :) .

[ Szerkesztve ]

(#32557) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Ismételten irok,de most azért,mert kinéztem egy gépet és kíváncsi vagyok,hogy szerintetek vegyem meg vagy?Ő lenne az.

Előre köszönöm a véleményeket és ha valaki tud máshol jobb árban azt is légyszi linkeljétek.Nagy köszönet. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#32558) xlinux válasza endruboy1 (#32556) üzenetére


xlinux
tag

Igazából itthon elég sokat használom, de néha játszani is szeretnék vele. Hétköznap legalább 8 órát van bekapcsolva, hétvégén szinte egész nap. A játék ebből 1-2 óra hossza.

Talán ennyi. Végül is az Asus-nak a hűtése a legjobb és ezért is gondoltam rá.

(#32559) Borote válasza xlinux (#32558) üzenetére


Borote
addikt

Mennyit fogod hordozni? :B és amikor hordozod, mire használod?

[ Szerkesztve ]

(#32560) xlinux válasza Borote (#32559) üzenetére


xlinux
tag

Változó, de havonta 3-4 alkalommal.

(#32561) Borote válasza xlinux (#32560) üzenetére


Borote
addikt

És amikor hordozod, mire szeretnéd használni?
Mert esélyes, hogy jobban járnál egy asztali géppel és egy használt üzleti notival hordozható gépnek.
250-ből már sokkal jobb gépet össze lehet rakni, mint egy G53-as, hozzá egy 23"-os IPS monitorral.... hordozni meg egy használt ThinkPad és EliteBook is tökéletes, azokat még sajnálni sem kell nagyon, mert bírják az áldást :D

(#32562) xlinux válasza Borote (#32561) üzenetére


xlinux
tag

Nem szeretnék asztalit, mert nincs helyem, egyrészt. Másrészt meg kivág az asszony mert úgy zakatol az asztali mint egy gőzmozdony. :Y Ezt az utat már megjártam. :DDD

(#32563) Borote válasza xlinux (#32562) üzenetére


Borote
addikt

A helyigény az még úgy ahogy érthető, de a zaj... Meg lehet csinálni egy asztali gépet is jól, hogy ne legyen hangos alapjáraton :) Ha meg játszol, egy gép sem lesz csöndes :D Bár a G szériás Asusoknak még így is kiemelkedően jó a hűtése.

Pontosan mennyit szánsz rá amúgy?
Az i5-ös processzor pedig bőven elég lesz, sehol sem éri meg a felárat az i7. Amit írtál, azzal egyszerűen nem lehet kihasználni. Ha meg 2-3 év múlva mégis úgy éreznéd, hogy kevés, akkor veszel bele egyet használtan és kicseréled ;)
Ami érezhetően gyorsítja a gépet, az meg úgy is az SSD.

(#32564) xlinux válasza Borote (#32563) üzenetére


xlinux
tag

Akkor Te a három közül melyiket ajánlod megvételre ? Egyébként 350.000-ig elmehetünk.

(#32565) pokerstar85


pokerstar85
csendes tag

Már igy is segítettél "Borote"..de találtam még egy gépet, ami tetszene, kíváncsi lennek a véleményedre, ill. természetesen máséra is..

Lenovo IdeaPad Z575Am

http://www.usanotebook.hu/lenovo/ideapad-z575am-amd-a6-series-quad-core-a6-3400m-14ghz-23ghz-6-gb-ram-750-gb-hdd-windows-7-home-premium-szurke-hatlap-59-316675/P26423

Az ebben lévő v.kártya többet tud mint a gt525?
Illetve az érdekelne hogy a a6 os procija az jobb vagy rosszabb mint ami a 4535s ben van?!

(#32566) Maltheus


Maltheus
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lecserélem az asztali gépem, és mivel sokszor jól jönne munkahelyen, egyetemen a gép, úgy döntöttem laptopot veszek.
A lényeg, hogy próbálok előre tervezni és olyan gépet venni ami kiszolgál 4 - 5 évig.

A nagy kérdés a i7-2670QM vs i5-2430M , mert az oké hogy jelenleg se program se játék nem nagyon támogatja a 4 magot tehát most bőven elég az i5 de vajon megéri e a plusz 30e az i7, hogy a jövőben lesz program ami kihasználja. Igazából mind2 mellé egy nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3 video kártya megy, ami a jövőben (gondolom, de javítsatok ha tévedek) nagyobb limitáló tényező lesz pl játéknál mint az i5 a magok hiánya miatt. Remélem érthető mit akarok kérdezni :)

A másik kérdés, amiben nem vagyok biztos hogy az i7 melegedése mennyire vesz vissza az élettartamból? érezhető? Meleg, fűti a többi áramköri elemet, és a laptopoknál amúgy is nagy probléma a melegedés... (és ugye a melegben visszaesik a teljesítmény is rendesen.)

Az eddigi olvasatok alapján valami olyasmit szűrtem le, hogy az i5-t érdemesebb lenne választani, mert kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira ( jobb élettartam ?) és 4-5 év múlva a gyenge Vid.kari miatt sem nyújtana annyi pluszt az i7.

Videót szerkeszteni nem fogok, viszon otthon az 1080p-s tv-t használom monitorként
és valószínűleg ha már van vas kipróbálok 1-2 új játékot is :)

A két konfig:

DELL Inspiron N7110 17.3" HD+

processzor Intel Core i5-2430M, 3GHz turbo, 3MB cache
memória 8GB 1333MHz DDR3
winchester 640GB SATA
grafika nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3
kijelző HD+ LED 17,3" wide 1600 x 900

Ár: 209.990 Ft

DELL Inspiron N7110 17.3" HD+

processzor Intel Core i7-2670QM, 4 mag, 3.1GHz turbo, 6MB cache
memória 8GB 1333MHz DDR3
winchester 640GB SATA
grafika nVidia GeForce GT 525M 2GB DDR3
kijelző HD+ LED 17,3" wide 1600 x 900

Ár: 239.990 Ft

A segítséget köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#32567) Borote válasza xlinux (#32564) üzenetére


Borote
addikt

Ja, ha 350-ig el lehet menni, akkor Asus G74, ennek még a kijelzője is matt... Találsz olcsóbban is árgépen, csak ott nincs feltüntetve a specifikációja.

Illetve Tom1939 fórumtárstól érdeklődd meg, hogy mennyiért vette a Dell M6600-asát, mert az is baromi jó vétel - illetve a kistestvére az M4600. Garanciálisan jobb, mint bármelyik általad nézett!
De vedd számításba azt is, hogy 250-ből milyen asztalit tudnál összerakni, mert SOKKAL erősebb lenne, mint ezek, és alapjáraton meg lehet oldani, hogy ne legyen hangos!

pokerstar85: erősebb, mint a GT525M, úgyhogy az jobb választás ;)

Maltheus: már az i3-as processzor is BŐŐŐŐVEN elég, proci limitbe ezzel a kártyával nem fogsz ütközni, az i7 teljességgel fölösleges, csak hő és ez által hibaforrás lenne a gépben! Sokkal inkább megéri, ha a plusz pénzt egy SSD-re költöd ;) Ott legalább valós gyorsulást is fogsz tapasztalni ;)
Én ehhez az Inspironhoz nem értek, de a kistestvére az N5110 elég silány munka... Esetleg érdemes még számításba venni a G770-es IdeaPad-et is.

[ Szerkesztve ]

(#32568) doser0717 válasza Borote (#32567) üzenetére


doser0717
aktív tag

Az M6600 nem áll meg 350.000 Ft-ban. ;] Még 450ben sem! :Y

xlinux: Részemről is Asus G74. Nekem volt! Jó kis gép. Esetleg kontaktal USA-ból annyiban áll meg egy fullos, mint itt egy alap. (az enyém usa-ból jött a nyáron)

FK8, Valoriani Baby 75

(#32569) xlinux válasza doser0717 (#32568) üzenetére


xlinux
tag

Ok köszönöm a segítséget.

(#32570) Maltheus válasza Borote (#32567) üzenetére


Maltheus
csendes tag

Silány? ezt fejtsd ki kérlek! egyébként az n5110 és az n7110 kb. teljesen ugyanaz csak nagyobb kijelzővel.

Én alapból Dell párti vagyok, de tény hogy ez a Dell belépő kategóriás laptopja ami ugye meglátszik a kivitelezésen..

Megnéztem a G770-et, találtam is egyet jó áron és tetszik a csiszolt álúmíníum belső, de a Lenovót nem ismerem, foggalmam sincs mire lehet számítani. Egy év plusz garit meg remélem lehet venni rá.. :D

Csak hát 2GB-al kevesebb mem, egy picit erősebb Vid.kari.(AMD Radeon HD 6650 2GB) és 500 GB-s HDD

(#32571) doser0717 válasza LaptopSystem (#32481) üzenetére


doser0717
aktív tag

17.000 a 06-os. :)

Nekem most 19709. ;] Az élményindex meg:

7,5
7,7
7,2
7,2
7,7
;]

FK8, Valoriani Baby 75

(#32572) Borote válasza Maltheus (#32570) üzenetére


Borote
addikt

Attól még, hogy valami Dell, nem lesz jó. Nem túl jó anyagminőség és billentyűzet, továbbá rossz hűtés jellemzi - az N5110-t. Consumer, ocsóság, nagyprofit.
A kevesebb memóriát kevésbé fogod érezni, mint a gyengébb videokártyát ;) Ráadásul előbbit lehet bővíteni! Élőben is érdemes azért megnézni, hogy mekkora élmény rajtuk gépelni! Nekem szimpatikusabb a Lenovo, garit pedig lehet bővíteni. (Bár nem helyszíni, az pluszpont a Dellnél).

[ Szerkesztve ]

(#32573) xlinux válasza Borote (#32572) üzenetére


xlinux
tag

Egyébként az Asus G-sorozatú laptopok hűtésén túl, a Lenovo és Hp hűtésére hallottatok panaszt ?

(#32574) __Keskin__


__Keskin__
tag

Sziasztok!

Egy kis kedvcsináló azoknak aki memória bővítés előtt állnak.
Én a Photoshop miatt bővítettem főleg meg kicsit fusztrált, hogy single channel ram volt benne(1*4GB).

Mos miről is van szó?
gondolom sokan ismeritek a Kingston HyperX ramokat pontosabban Kingston HyperX 1600Mhz DDR3,
[link]
most megint lement az ár ezért gondoltam az a plusz 10 ezer nem vág földhöz ha már bővítek akkor kapjon már valami fincsit.
Tudom most biztos sokan gondoljátok, hogy fölösleges bele, először én is azt hittem amíg nem teszteltem le mert ugye a gépemben lévő i5 hivatalos leírásban csak 1066/1333Mz-t támogat ezek meg ugye 1600Mhz-ek biosban nem volt beállítási lehetőség, erre inicializáltam a ramokat gép bekacs, nagy meglepetés fogad a CPU-zben a ramot 1600-on süvítenek .
Itt van a teszt nem egy nagy videó de a lényeg látszik.
A gyárilag belerakott ramot(single) hasonlítottam össze az új ramokkal(dual)
[link]
Nem csak a rendszer rugalmassága lett sokkal jobb de mit ahogy látszik egy két helyzetben még a processzor teljesítménye is gyorsult.
Az integrált VGA-nak szintén oda vert mert az új játékok 3 FPS-el gyorsultak (Crysis,stb) a régebbiek átlagosan 10 FPS-el mondjuk sokat nem érdekel, mert azért van benne az a szegény GT540M, hogy legyen kraft ha ritkán elkap a gamer fíling meg legyen ami abálja a Photoshopot esetleg néha valami videó szerkesztőt.
Lényegében ezért is állapodtam meg az i5 mellet mert gondolkodtam AMD-ben is mert olyanom nem volt még de amire én használom ott jobb az i széria.

A gyártó oldala szerint ezek az első ramok a világon amelyek támogatják a sandy bridge cpu-ket de szerintem az AMD-s gépek is elviszik mert, ha jól tudom ott viszont 1600Mhz-memóriakezelés van hivatalosan.
Itt egy ellenőrző link amit ha kitöltesz a géped márkájával és típusával akkor kidobja az összes belerakható ramot (persze csak kingston-t)
[link]

Ha valakinek bármilyen kérdése van szívesen válaszolok vagy csinálok neki valamilyen tesztet.
itt pedig egy olyan videó ahol két 3d-s alkalmazás fut egy időben.(itt még érintetlen gépen)
[link]
Bocsi a hosszas írásért de nem akartam összecsapva felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#32575) Apika válasza Borote (#32572) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A kollégámnak Dell notebookja van, ami garanciaidőben elromlott. (A képernyőn nem volt kép.) A szerelőt kérdezte, hogy mik a tapasztalatai. Azt válaszolta, hogy elég sokat szervizeli őket... (Egyébként képernyőt cserélt neki.)

[ Szerkesztve ]

(#32576) Borote válasza xlinux (#32573) üzenetére


Borote
addikt

A Lenovo-ról tudok nyilatkozni, az rendben van i5-tel, de i7-tel nem venném és ez igaz a DV6-osra is. Külön hőcsővel megy, de egy hűtőbordája van ennek a kettőnek ellenben az Asussal, ahol teljesen elkülönült a két komponens hűtése...
Amire Neked kell, én is az Asust venném, SOKKAL jobb a teljesítménye, mint a másik kettőnek. Idővel majd még érdemes lesz beruházni egy SSD-re és egy 1 éves garanciabővítésre!
Ja, és továbbra is fHD matt kijelzője van :D _Meg háttérvilágításos billentyűzete...

Apika: naháááát, ez pont az ellentéte annak, amit Polip mondott :P minden esetre köszi az infót ;)

[ Szerkesztve ]

(#32577) rocket


rocket
nagyúr

Auc*ant leszamitva tud valaki jelenlegi 0% THM-es Notebook akciorol? es nem dragabbak a gepek 30+%-al mint mashol :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32578) Borote válasza rocket (#32577) üzenetére


Borote
addikt

Vicces ezeknek a multiknak a 0%THM-es dolguk, mert úgy 0%-os ez, hogy a hitel árát beleépítik a gép árába... Máshol gyakran olcsóbban is meg lehet találni az adott gépet. Ráadásul ha úgy működik ez az akció, mint a TV-knél, akkor 10%-ot be kell fizetni kezdésként, ami az áron felül van :P
Hitelre azt mondják, hogy nem érdemes laptopot venni, de ez mindenkinek a saját dolga...

(#32579) rocket válasza Borote (#32578) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem minden esetben igaz ez.
A Hitelek kamata alap esetben 30-40% korul van, amik vannak naluk most 0% THM-el kb. ~5%-kal dragabbak mint Argep legolcsobb helyein, a nevesebb boltokban meg hasonlok az arazasok.

Megha a 0% THM es 10%-al dragabb mint a legolcsobb kitudja milyen online boltban (ugye valoszinuleg ki se szallitjak ingyen), akkor is jobb 10% "kamatot" fizetni, mint 30-40%-ot.

Van onresz, de azzal egyutt nem lesz magasabb a termek teljes ara, a 129990ft-os HP G6-1201-EH-nal 12999ft az onresz, es 10x 11699ft amivel osszesen 129989ft-ra jon ki :)

Ha valakinek nincs keszpenze, de szuksege van egy laptopra akkor nem merlegelheti azt a dolgot, hogy nem erdemes hitelre venni Laptopot.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32580) Borote válasza rocket (#32579) üzenetére


Borote
addikt

A THM-et sosem értettem... A kinézett gép speciel 121k az iPonnál, 43%-os THM-re 12k-s önrésszel viheted el 12 havi 11k-s részletre: ami 144k-t ad ki össz költségként, szóval nekem lövésem sincs, honnan jön az a 43% :B

Minden esetre a TV-nél egészen biztosan úgy működött (amit szüleim vettek), hogy 120k-ból 12k-t kellett befizetni, a maradék pedig 12 havi 10k-s részlet lett.

Én ezt a gépet mondjuk nem venném... nem a legszimpatikusabb minőségre :(

A Bitstore-ban mondjuk 111-ért adják, csak ott nem tudom, hogy adják-e részletre.
Ja, még hogy nem építik bele az árába a hitelt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32581) rocket válasza Borote (#32580) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem nekem kell a gep, es ez a tipus mar elso korben kiesett, csak peldakent hoztam fel ezt a HP-t :)

Bi*store-nal nincs hitel. (+1k a kiszallitas BP-re, szemelyesen meg Erd-en lehet atvenni.)
A lenyeg, hogy akinek nincs keszpenze, nem tudja ~111000ft-ert megvenni ezt a gepet, hiaba olcsobb ~19000ft-al.

Egyebkent ha mar hasonlitgatni akarunk akkor I*ON jobb alap, mert ott van hitel, de hiaba olcsobb ez a gep bolti aron ~9000ft-al, a vegere a kamattal 144040ft lesz, szemben az Au*han 129989ft-javal. (gari mindkettonel 2 ev alapbol)

THM szamitasi mondjarol bovebben :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32582) Borote válasza rocket (#32581) üzenetére


Borote
addikt

Világos, ha hitelre kell, akkor hitelre veszed, ezen kár lovagolni.
De azzal csak Magadat csapod be, amikor azt mondod, hogy nem fizetsz a hitelért, mert fizetsz érte, csak éppen máshogy hívják ;)

Ejj én mennyire utálom ezt a hitel mizériát, illetve káoszt, amit kedves közgazdászok és bankárok (és egyebek) szabadítottak a világra...

(#32583) rocket válasza Borote (#32582) üzenetére


rocket
nagyúr

Mibol allapitod meg, hogy a hitelert fizetsz ezeknel az akcional, es az arkulonbseg nem a magasabb arres kulonbsege?
Alapbol a "kozertekben" mindig dragabbak a Notebookok 0% THM nelkul is, sot ezek az akciok 0% THM nelkuli arakat is jelentenek. (termesztesen KP-re nem "kozertben" lenne megveve, sot hitelre se ha a teljes osszeg olcsobb lenne szakboltban.)

Ez egy ilyen vilag, de mint ebben az esetben is ez nem jelenti azt, hogy az elso olcsobb helyen megveszi ~20%-os kamattal, hanem inkabb megveszi +10%-kal dragabban 0% kamattal (az most teljesen mind, hogy az arres magasabb ennyivel, vagy beepitettek az arba hitel kamatot).
A lenyeg, hogy hitelre valo vasarlasnal a teljes vegosszeg a lenyeg, nem a termek ara olyan boltban ahol hitel sincs :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32584) Borote válasza rocket (#32583) üzenetére


Borote
addikt

Háááát, a beszállítás az kb mindenhol egyforma, van néhány nagyker, szinte mindenkihez tőlük mennek a gépek (multik terén mondjuk nem vagyok biztos :P ).
Az, hogy mikor fizetsz a hitelért, az ugye trükkös kérdés, de mivel semmi sincs ingyen, így joggal feltételezem, hogy a hitelért is fizetsz. (Na meg nálam okosabbak is hozták már ezt fel.)

De nézd az egyszerű logikát: A helyen megveheted 111-ért, B helyen megveheted 130-ért, de hitelre. Effektív hozam: hitelre veszed, EZÉRT 19-cel többet fizetsz.
Nem azt mondom, hogy ne a madarasban vedd, csak az ellen a logikai ficam ellen érvelek, hogy ingyé' van a hitel. Mert nincs :)

(#32585) rocket válasza Borote (#32584) üzenetére


rocket
nagyúr

Az lehet, de az arres nem biztos (meg ugye vannak meg "kiskapuk" az olcsobb arakra.)

Ezen kivul az se ritka, hogy a legolcsobb helyeken a megrendeles utan nem a termeket kapod meg, hanem egy emailt, hogy az ar eliras, gyengult a forint es 130000ft-ert tudnak hozni, nincs mar raktaron es mar nem is lesz, stb.

Annak nincs A hely aki hitelre tud csak vasarolni keszpenz hianyaban, lepjunk mar tul ezen a dolgon, sot az egeszen mert mar unom igy hajnali 3-hoz kozeledve :)

Szoval aki tud 0% THM-nek hirdetett akciot a fentebb megnevezett kozerten kivul, az irja meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32586) Borote válasza rocket (#32585) üzenetére


Borote
addikt

Ha értelmes gépet szeretnél venni, akkor ajánlok egy másik lehetőséget... Tűzz ki egy maximum összeget, amit kiadsz érte, és úgy vegyél gépet. (hitelestül, mindenestül)

Egyéb esetben könnyen előfordulhat, hogy veszel egy vackot 0% THM-re, miközben úgy érzed, hogy baromi jó vételt csináltál... Jóéjt :) (lehet dacból is ellenkezni, csak nem éri meg :DDD )

(#32587) Tom1939 válasza doser0717 (#32571) üzenetére


Tom1939
őstag

Ebből is látszik hogy mennyit ér az élményindex :)
Nekem:
7,5
7,8
7,6
7,6
7,4
Ugyanaz a videókarink és nekem 0,2-vel jobb. Ugyanaz az ssd-nk és neked, 0,3-al jobb.
Szóval legalább 0,3 a szórás :)

(#32588) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egy átlagos notit keresek, nem átlagos felhasználásra. Keret olyan 120-130k-ban ki is merül. Fontos lenne hogy elég masszív, erős és csendes legyen, súly nem számít, kocsiban lesz hordozva. Főleg netezésre, néha egy-egy régebbi játék futtatására lenne használva, illetve nagyrészt filmezésre/letöltésre. HP Probook szériát nézegettem már régóta (főleg a renew 4520-asokat), esetleg lenne más alternatíva?

Jelenleg ez a befutó :B .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32589) GaborGh válasza Borote (#32586) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszönjük a díjmentes továbbképzést hitelügyintézésből és hiteltanácsadásból :P
Úgy látom nagyon unatkozol és totál kész vagy... :DDD :DDD

(#32588) Tothgera30
Ennyiért nem fogsz kapni masszívabbat és megbízhatóbbat, garanciát azonban érdemes bővítened, vm. egy SSD beszerzése is lényeges lehet autós használathoz, a HDD helyett, mellett.

[ Szerkesztve ]

(#32590) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok.

Kinéztem 3 notit:

HP 635
ASUS X54L
HP 630 (6GB DDR3)

Melyiket éri meg venni? Netezésre, filmezésre, 1-2 office programra kéne.

(#32591) Tothgera30 válasza GaborGh (#32589) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Akkor kibővítem... ...és ha egy picit eltoljuk a rászánt összeg mértékét (HP-ből renew is jöhet)? Hosszú távra tervezem vele kapcsolatban. Autóban nem használnám, csak úgy hordoznám, ezért írtam hogy súly nem lényeges tényező, sőt erősödöm. Attól persze SSD még kerülhet bele. Szóval lehetőleg matt kijelzős legyen, szép képpel, 15,6" és 17,3" között, minimum 2*2Ghz-es CPU, HD-s VGA (régebbi játékok, filmek miatt), minimum 320Gb-os HDD, min. 2-3Gb ram, legalább 1333Mhz-es, minimum 6 cellás akksi, bár hálózatról függ üzemelni 80-85%-ban. Külseje masszív legyen, lehetőleg matt műanyag (ne csillogjon) vagy fém (szál csiszolt alu előnyben), ha megfogom ne tekeredjen, nyekeredjen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32592) Collos23


Collos23
tag

Szerintetek a 3 közül melyiket érdemes mevenni? Játékra is használnám és tervező programok is szóba jönnek még(AutoCAD,Solod Edge).
Z575AM
Z570AM
Y570A

(#32593) PainKiller13 válasza Collos23 (#32592) üzenetére


PainKiller13
őstag

Y570A :) Szerintem egyértelmű, 555m kell a mai játékok futtatásához. (szép grafikán)

(#32594) mokus1


mokus1
addikt

I3 2,1ghz sandy+gt520 vagy a6 3400 + 6510g2 lehet jobban játszani?

(#32595) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

lenne két laptop ami közül lehet választani melyik a jobb?
FSC S7110-es - Core 2: T7200/2048/80/DVD-RW/WIFI
Hp NC6910p: Core 2: T7500/3072/120/DVD-RW/WIFI/ujjlenyomat olvasó/kártyaolvasó

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#32596) olahmate1991


olahmate1991
tag

hello

Nem igazán ide kapcsolódó téma, de hirtelenjében nem tudtam hova feltenni a kérdést! Előre is bocsi :)
valaki tudja, hogy ezeknél alianware, ez valójában mit jelent és hogyan működik?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#32597) PainKiller13 válasza mokus1 (#32594) üzenetére


PainKiller13
őstag

Linkeld be a két laptopot legyél szíves.

(#32598) mokus1 válasza PainKiller13 (#32597) üzenetére


mokus1
addikt

(#32599) Apika válasza mokus1 (#32598) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ha a drágábbikhoz még hozzá tudnál tenni kb. 10.000.- forintot, akkor sokkal erősebb gépeket is vehetnél. És azoknál nem felületszerelt VGA lenne...

(#32600) polip válasza Collos23 (#32592) üzenetére


polip
addikt

hogy tudtad kiválasztani a legdrágább helyet? :)

Z570 majdnem 10-el olcsóbban: link

illetve y570 15ezerrel olcsóbban: [link]

amúgy menj be a laptopszalon teréz krt 47-ben lévő üzletébe, ez egy lenovo és dell márkakereskedés (a nyugatitól 70m az oktogon felé)

ott meg tudod nézni mindkét gépet

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.