Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32401) dave118


dave118
senior tag

Hello

2 gép között vacilálok és a segítségeteket kérném:

Lenovo IdeaPad G570GH és LENOVO IdeaPad G575GL

Az egyik B800as proci+integrált VGA, a másik viszont AMD és HD6320 vga szintén integrált.
Az amd vga fronton jobbnak tűnik, viszont magáról a prociról meg nem sok jót hallottam, max a fogyasztása kisebb. Szerintetek melyik a jobb választás? Nagy igények nincsenek, netezés stb, viszont filmeknél se halljon be. (játék kizárva, csajos gép lesz)

Előre is kösz!!
ÜDv :R

... Ami ami, az az.

(#32402) VANESSZA1 válasza GLOCK34 (#32379) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi, de annyira nem vagyok Dell párti.
Amúgy újjat vagy használtat?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#32403) PainKiller13 válasza Khelben (#32398) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nagyon jól tudom miaz, így meg 22 éve zsákmányolnak ki törvényesen, azt a néhány hónapot kibírjuk. Utána pedig emberi szinten fogunk élni, nem mint rabszolgák.

(#32404) ktommy91 válasza VANESSZA1 (#32328) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez szerintem nem rossz: [link]

Nincs kerítés.

(#32406) apuc válasza PainKiller13 (#32403) üzenetére


apuc
őstag

Úgyis megegyeznek, ekkora "üzletet" nem hagynak elveszni a Zájemefék sem.. :(

(#32407) Khelben válasza PainKiller13 (#32403) üzenetére


Khelben
nagyúr

Néhány hónap lesz, mire lesz újra villany meg kórház. Utána meg 15 év, mire eljutunk a mostani szintre. És a mostani emberek nem olyanok, mint akik a 20-as években éltek, nem fogják eltűrni, hogy évekig kenyéren meg krumplin éljenek 30-an egy lakásban egy szem kályha körül ülve. Úgyhogy borítékolható a polgárháború, a tömeges menekülés meg pár tízezer halott. Ebbe nem igazán gondolnak bele a hozzád hasonló csődpártiak.

(#32408) pzg


pzg
tag

Ez most már átment ilyen politikai topikba, vagy mi van?

(#32409) apuc válasza kerekfej (#32380) üzenetére


apuc
őstag

Én is szívok a 2 hete szervízben lévő alaplapcserés HP 635-ös notimmal, ott jövő hét végéig nem is reklamálhatok- szerintük..Mert nem küldik az alkatrészt, arra vár hogy összeszerelhessék a szervízben.

(#32410) GLOCK34 válasza VANESSZA1 (#32402) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Használt,mert használtam egy keveset,most egy ideje már pihen. Nincs vele semmi gondom,csak a mobilitásra nincs már szükségem,az asztali meg kb ugyanazt tudja. Ez az.

(#32411) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Hello!

A napokban szeretnék venni laptopot. Netezésre, filmezésre kellene, de lehetőleg ne legyen dög lassú és 110 ezer a max amit rátudok szánni.
Ezt néztem ki:
[link]
Vélemény?
Vagy van ebben az árban jobb,gyorsabb?

(#32412) Cobra.


Cobra.
őstag

Azért ez az alkatrész hiány vicc. Ennyire sok a selejt, vagy ennyire nem érdekli a nagyobb cégeket se az ügyfelek elégedettsége?

más: Asus K43S (i3/520M) vagy Acer 4755G (i3/540M)? Elsősorban a kijelző ás a billentyűzet minősége szempont (meg persze a komplett gépé), az 520M is elég lenne az igényeimnek. Mondjuk a mindössze +6k az 540-ért azért vonzó :)

(#32413) endruboy1 válasza Cobra. (#32412) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ha már Acer és Asus között gondolkodsz, akkor inkább Acer. Nekem 4741G-m van már több mint 1,5 éve, nagyon elégedett vagyok vele.

(#32414) apuc válasza Cobra. (#32412) üzenetére


apuc
őstag

Sok a selejt- az elégedetleneket pedíg beleszámítják, ez a "káló"..sajnos.

(#32415) Collos23


Collos23
tag

Hellósztok!
Éppen új laptop vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni... Szerintetek melyik lenne jobb?

Ez
vagy pedig
Ez

(#32416) runner 125 válasza Collos23 (#32415) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alapvetően egyik széria sem ajánlott.

A helyedben néznék egy Y570-es Lenovo-t, HP-t, esetleg Toshiba-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32417) bandus


bandus
veterán

Ha valaki y570a-t venne a laptopszalonból, az húzzon bele, mert 2db maradt, és a következő szállítmány legalább 10%-kal drágább lesz, azok alapján amit ma mondtak nekem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32418) Cobra. válasza Collos23 (#32415) üzenetére


Cobra.
őstag

Érdekes összevetés, a 2 gép nemcsak árban, de hardverben is erősen eltér egymástól. A Dellben egy erős processzor és egy alsó középkategóriás videókártya van, az Asusban meg egy felső középkategóriás GPU és egy közepes processzor. Játékra egyértelműen az Asus, processzorigényes programok futtatására meg a Dell.

(#32419) kerekfej válasza apuc (#32409) üzenetére


kerekfej
addikt

HP-nél a 6xx széria az a legeslegalja...

Cobra. Asus és Acer gépeket kerüld el jó messzire!

[ Szerkesztve ]

(#32420) Abysmal


Abysmal
aktív tag

A környezetemben nincs senkinek ASUS-a, se ACER-je, de mi a bajotok ezekkel?

(#32421) apuc válasza kerekfej (#32419) üzenetére


apuc
őstag

Ezért sz&pat a szervíz is már 2 hete+még pár hétig sanszos hogy ott dekkolhat náluk?
Azt sem tudják mikorra várható kb..
Állítólag nincs a külföldi raktárban alaplap hozzá- ezért kell várni, a szervíz és a HP is sürgeti.Egyébként azt hogy méltányos elbírálás, rugalmasság még hírből sem ismeri a HP- legalábbis nem ebben a szegmensben,
Életem legnagyobb tévedése.
A szerelő szerint egyébként nem is a hardverelemeivel van az alapvető baj, hanem ahogyan az össze lett lapátolva.Ha kicseréli az alaplapot az újra, sokkal jobb lesz mint egy tökéletes új- mert ígérte hogy körültekintően szereli össze.(Csak győzzem kivárni)
OK hogy 2 év garancia van rá+ hosszabbítható utána is tizenvalamennyiért, ha heteket tölt a szervízben, akkor csesszék meg a supportot és a garanciát.
Természetesen ez az alaplaphiba benne van a pakliban, de érdekes módon egyik Lenovónál sem volt ilyen még, de még az új Samsunggal sem, sőt a randa de jó Toshiba Satellite-el sem. :)
SOHA többet HP, csakis a csúcskategóriásak közül talán egyszer- csakis jó áron.
Eddíg oltári szerencsém volt a számtech cuccokkal, ez az első szivacs- de ez a noti egy klasszikus szop@roller.
Bestbuy mazochistáknak :O

[ Szerkesztve ]

(#32422) bandus


bandus
veterán

ma elmentem megtaperoltam a két lehetséges versenyzőt, az y570a-t és a hp probook 4535s-t. hardveresen a lenovo mellett az erős videokártya és processzor, a hp mellett pedig a nagyobb hdd és a nagyobb memória szólt, illetve a 3 év garancia.

a lenovoval kapcsolatos fenntartásom a fényes kijelző volt. ez asszem élőben megnézve sem változott. igaz a boltban nagyon sok fényforrás volt, de rendkívül zavarónak találtam, csakúgy, mint a képernyőt körbevevő extra fényes keretet. emelett megnéztem még azokat a részleteket, amit fentebb egy kolléga említett: vannak valóban nagyon igénytelen műanyag részei a gépnek és tényleg vágta a csuklótámasz a csuklómat.

a hp-t megnézve sokkal minőségibb érzetet keltett, mint a lenovo, jobban tetszik az anyaghasználat, a billentyűzet a numpaddal együtt minőségibb, talán a fel-le billentyűk kialakítása az egyedüli probléma vele. pluszpont pedig a matt kijelző.

összességében szerintem a hp lesz a befutó, mivel valójában nincsen szükségem az erős processzorra és videokártyára, persze hátrány nem lett volna ha van benne, de ahogyan eddig is, elleszek nélküle :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32423) FehérHolló válasza bandus (#32422) üzenetére


FehérHolló
veterán

A HP (esetleges) szoftveres gondjainak szerintem érdemes lenne utánajárni a megfelelő helyen, esetleg gugliba véletlenszerű, de célirányos kulcsokat bedobálni.
Nemrég egy frissen telepített EliteBook 2760p notihoz hasonló cuccal elég sokat szívott a tudodmelyikegyetem egyik karához tartozó IT részleg. Most nem tudom a pontos típust megnézni, de aránylag új volt és küllemre hasonlított a 2760p-re.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#32424) polip


polip
addikt

érdekesség: a laptopszalon már az új EU-s ajánlásokkal dolgozik

netes vásárlás esetén 14 nap az elállás!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32425) Dhampir válasza bandus (#32422) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, vág a műanyag, és recseg-ropog a fedlap, ezért mindenképpen célszerű vásárlás előtt élőben is kipróbálni.

Majdnem elvágtam a kezemet, amikor megfogtam a fedlap peremét, amikor vízszintesen elhúztam az ujjamat. Már felötlött bennem, hogy kicseréltetem a gépet, mert eddig én még ilyen trehány gyártási hibával nem találkoztam, és nem kétfilléres masináról van szó.

(#32426) spurika válasza Dhampir (#32425) üzenetére


spurika
senior tag

Halui nem tudtok valami lejátszót vagy programot amivel hangosabbak lesznek pc-én a zenék.Most vettem egy philips fülest ami amúgy pc füles szépen szól jó a basszus is nagyon csak halk.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32428) priest92 válasza spurika (#32426) üzenetére


priest92
csendes tag

Szerintem tanulmányozd át jobban...valahol csak le van véve a volume :) Fülsesen.., zenelejátszó progin, vagy jobb alsó sarok(Hangerő)? :))
Vagy vegyél hozzá még egy erősítőt..:D

(#32429) spurika válasza priest92 (#32428) üzenetére


spurika
senior tag

Elméletileg mindent megnéztem,direkt azért vettem mert pc fülest,mondjuk lehet hogy süket vagyok a rengeteg zenétől. :DD.Amúgy nincs ilyen progi?Nincs igaz? :(

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32430) ZEN1TH válasza #11527168 (#32427) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Inkább Fujitsu

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#32431) priest92 válasza spurika (#32429) üzenetére


priest92
csendes tag

Hát...passz. Utána olvasgattam és írták, hogy valami driver probléma is lehet ez. De hülyeséget se akarok mondani, szóval inkább nem tudom :)
De itt egy progi [link] nézd azért meg...

(#32432) spurika válasza priest92 (#32431) üzenetére


spurika
senior tag

Oké köszi.Most próbáltam ki a Nokia 700 is meglövi annyira mint a gép,hát nem igaz besz@rok. :W

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32433) tothir válasza ZEN1TH (#32430) üzenetére


tothir
tag

Ez a fujitsu tényleg nem oylan már mint a régiek?

(#32434) runner 125 válasza tothir (#32433) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg.

..már eleve a név sem FujitsuSiemens.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32435) spurika válasza spurika (#32432) üzenetére


spurika
senior tag

Ezt vettem valaki szerint az ohm nem jó?Még ötlet valakinek?

[link]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32436) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősömék kerestek meg, hogy ajánljak a családnak egy laptopot.
Én már egy ideje nem követem a piacot, így hozzátok fordulnék. Mit ajánlotok, mi most a "best buy" a 120ezres árkategóriában? Általános használatra lenne amúgy vagy mondhatni csak multimédia célokra (tehát játékra nem).

Köszönöm

(#32437) Kornel válasza JamesHolden (#32436) üzenetére


Kornel
veterán

Erre a célra ez az olcsóbb lenovo is megfelel, ilyen célra jelenleg ez best buy, ennyiért.

(#32438) GaborGh válasza JamesHolden (#32436) üzenetére


GaborGh
őstag

Pl.

(#32439) spurika válasza GaborGh (#32438) üzenetére


spurika
senior tag

Kik rakják össze a lenovokat?Megbízható gépek?

Ja és nincs ötleted a füles problémámra?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32440) Dhampir válasza spurika (#32439) üzenetére


Dhampir
félisten

A Thinkpadek felső kategóriája megbízható.

(#32441) spurika válasza Dhampir (#32440) üzenetére


spurika
senior tag

Köszönöm barátom. :R

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32442) Silverblue75


Silverblue75
csendes tag

[link]

Erről a gépről informálódnék :) Ár - érték arány érdekelne, és a megbízhatóság!

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#32443) GaborGh válasza spurika (#32439) üzenetére


GaborGh
őstag

Kici Kínaiak :D
Üzleti kategóriában mindenképp, de itt az alsó szegmensben is elég jól megállják a helyüket, szóval erősen ajánlottak...

Füleseket nem kedvelem, zavarnak, kényelmetlenek, telóhoz a gyárit használom, PC-hez, notihoz pedig inkább hangfalat...

[ Szerkesztve ]

(#32444) spurika válasza GaborGh (#32443) üzenetére


spurika
senior tag

Kínai??Nem mondod?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32445) Dhampir válasza spurika (#32444) üzenetére


Dhampir
félisten

Az IBM notebookok gyártója. :K

(#32446) spurika válasza Dhampir (#32445) üzenetére


spurika
senior tag

Mostmár rémlik valami,akkor valóban jó lehet mert állítólag a Nasa is IBM cuccokat használ mindig.Habár nem tudom mi igaz belőlle.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32447) GaborGh válasza Silverblue75 (#32442) üzenetére


GaborGh
őstag

Ajánlott kategóriába tartozik...

(#32444) spurika
Most már ott tartunk, hogy amin nem szerepel a "Made in China" az hamisítvány... :P

(#32427) Aydan
L750 ajánlottabb.

[ Szerkesztve ]

(#32448) endruboy1 válasza spurika (#32446) üzenetére


endruboy1
senior tag

A NASA egyedi gépeket vagy prémium kategóriásakat rendel így ez szinte semmit nem mond el a gyártó minőségéről :D . Nyilván nem ugyan ott, ugyan úgy, ugyan olyan minőségben gyártanak consumer gépeket mint NASA felszerelést :D .

(#32449) spurika válasza endruboy1 (#32448) üzenetére


spurika
senior tag

Nem tudom hol hallottam vagy olvastam de állítólagosan van közük hozzá.Persze az sincs kizárva hogy hülyeség.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32450) spurika válasza GaborGh (#32447) üzenetére


spurika
senior tag

Én megértem csak szimplán utálom őket ennyi. :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.