Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31101) Gery15


Gery15
addikt

Na meg jött a lapos. És hát igen... ST9500325AS Seagate hdd van benne... :((( Na most tolok rá egy win7-et és majd meglátjuk mi lesz...

HyperX

(#31102) papp_no1 válasza Gery15 (#31098) üzenetére


papp_no1
senior tag

Igen de pl egy másik weblapon 1/3ad annyi memóriával normális minőségű (WD) hdd-vel szerelt gépeket kapni ugyanannyi pénzért. Nem tudom melyik ajánlat a kedvezőbb . 1 butább gép ugyanannyi pénzért, vagy egy okosabb gép hdd problémákkal :C :C

élménybeszámolót itt olvashattok

[ Szerkesztve ]

(#31103) _adaml21_ válasza Khelben (#31099) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nekem full hd-s L502X-em van, és nagyon szeretem. Weblap böngészésnél, hogy kényelmes legyen, fel szoktam rakni a nagyítást 130 %-ra, de csak azért, mert én hozzászoktam a nagy méretekhez (az otthoni gépemnek 23 collos monitorja van). Akit azonban nem zavar a kis betűméret (ami egyébként éles, és jól olvasható), akkor simán elég a 15 collos is (amit mellesleg sokkal könnyebb szállítani, mint egy 17.3, vagy annál nagyobb képernyőjű gépet).
Programozásra egy FHD-s Latitude, az álom! :)

(#31104) SirKero


SirKero
őstag

Tegnap óta több alkalommal is lefuttattam a SeaTools for Dos tesztet. ( Y570 )
Többször lement hibátlanul de de többször le is fagyott. Általában úgy hogy lement rendesen és az következő már fagyott. Újra indítás akkor megint lement elsőre de ha ismét elindítottam akkor már megint le fagyott. A fagyások nem ugyan annál a százaléknál történnek volt amikor rögtön még 0%-nál volt amikor 84%-nál.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31105) Gery15 válasza Gery15 (#31101) üzenetére


Gery15
addikt

Win7 feltéve plusz hard disk sentinel és 99%-ról indul a vinyó 2 gyanús adatszektorral... :O :(((

HyperX

(#31106) forzaroma válasza papp_no1 (#31102) üzenetére


forzaroma
tag

Vajon ennek a gépnek is ilyen kondíciójú lehet a vinyója?
[link]

Realme GT2

(#31107) Gazda1 válasza papp_no1 (#31102) üzenetére


Gazda1
tag

Elolvastam a beszámolódat. Elég szomorú, hogy az értékesítő a szervizre mutogat és fordítva. Pedig 3 napon belül kötelesek cserélni és az lenne a minimum, hogy nem próbálnak a szerviz felé terelgetni... Én is megszívtam párszor garanciális dolgokkal, amikor kis boltokban vásároltam, ezért ma már csak megbízható forrásból vásárolok mindent.

Akkor most ugyanolyat fogsz kapni? Mármint ugyanolyan HDD-vel?

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31108) Gazda1 válasza SirKero (#31104) üzenetére


Gazda1
tag

HDD Sentinelt nézted? Tovább romlott a kondíció tegnaphoz képest?

(#31106) forzaroma

Ahogy nézem, mindig az 500 gigásakkal van gond, azok szoktak Seagate-ek lenni. Most nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy az a gond, hogy az 500 gigás HDD-kben 3 tányér van és azok valamiért nem bírják annyira a strapát?!

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31109) runner 125 válasza Gery15 (#31105) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnálatos, de lehetett rá számítani ennyi tapasztalat után.
_

mod.

Az tuti, h SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S02HU-ban is WD van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31110) papp_no1 válasza Gazda1 (#31107) üzenetére


papp_no1
senior tag

Igen,az Ati kártyásba 139.990 ftért " Tejesember" a fórumról WD-vel szerelt gépet kapott

(#31111) SirKero válasza Gazda1 (#31108) üzenetére


SirKero
őstag

Az maradt 70%

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31112) Draken


Draken
őstag

Mivel az asus termékekről le lettem beszélve a support és az anyaghasználat miatt ( Asus N55) ezért maradt a lenovo y570. Tudtok még nekem ajánlani olyan gépet ami hasonlóan jól fel van szerelve(erős i5 proci és erős vga)? Az új generációs proceszorrokkal szerelt gépek előreláthatólag mikor érkeznek, csak mert én se tudom pontosan mikor kerül megvételre a gép? köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#31113) Zoli1222 válasza Khelben (#31099) üzenetére


Zoli1222
őstag

Még az 1680x1050 is nagy akkora kijelzőre. Persze ez szubjektív. De én is azt mondom, h min. 17". :K

(#31114) ktommy91 válasza Draken (#31112) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez még jó vétel 200 körül: [link] szvsz a legjobb.

Nincs kerítés.

(#31115) Gery15 válasza runner 125 (#31109) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, de hamarabb leadtam a megrendelést, mint hogy kiderült volna a hdd probléma...

Közben gyilkolom a vinyót a CrystalDiskMark nevű programmal beállítottam 100mb-ra kezdésnek. Az eredményt majd linkelem.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#31116) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Megnéztem az egyik külső USB-s winyómon arra azt írja a sentinal hogy a 100%/40% és hogy nem gariztatható... Akkor ez valszeg 0%on lesz az? :C

(#31117) Gazda1 válasza SirKero (#31111) üzenetére


Gazda1
tag

Igen, viszont a becsült hátralévő időtartam egy nappal csökkent (888 nap).

(#31116) PainKiller13

Szerintem meg gariztathatónak kellene lennie, mert a boot szektor is sérülhet és az sem viszi le nullára. Én már jártam úgy korábban, hogy a boot szektor behalt és többé nem látta a gép a HDD-t. Végül pedig vettem hozzá egy rack-et és külsőként azóta is üzemel.

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31118) kilac


kilac
csendes tag

Nekem a Lenovo y570-ben WD az 500 gigás hdd...egy hónapos és 100% az állapota

(#31119) papp_no1 válasza kilac (#31118) üzenetére


papp_no1
senior tag

Seagete-nél áll fen a probléma :C

[ Szerkesztve ]

(#31120) kilac válasza papp_no1 (#31119) üzenetére


kilac
csendes tag

tudom, azért írtam :DD

(#31121) SirKero válasza kilac (#31120) üzenetére


SirKero
őstag

Látom neked az a jó a másiknak minél rosszabb gratulálok :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31122) Khelben válasza Zoli1222 (#31113) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na akkor mondjatok nekem egy konkrét gépet.
- 17-es kijelző, fullhd vagy 1600x900-as felbontás (ha lehet, matt kijelző)
- i5-ös proci, (ha i3 jobb ár-érték arányban, akkor az is jó)
- min. 8gb-ra bővíthető ram (gyárilag elég 4 is),
- ssd+hdd megoldható legyen akár az optikai meghajtó feláldozásával,
- numerikus billentyűzet
- megbízható garancia és support
- ha rámjön éppen, akkor játszani is lehessen rajta valamennyire
- hordozni is fogom, de 90%-ban járművel, tehát a súly és a méret annyira nem számít.
- esetleg billentyűzetvilágítás még jó lenne

Egy P8600/4GB ram/Intel G4500 kombóról váltanék, ehhez képest jelentős előrelépést szeretnék tapasztalni.

Árakat nem ismerem, úgyhogy azt nem írok, nyilván nem 800ezerért kell, hanem emberi áron (200-250k? nemtom mennyi most egy ilyen notebook)

[ Szerkesztve ]

(#31123) papp_no1


papp_no1
senior tag

Hasonló , vagy ilyen árban lévő másik gépet tudnátok ajánlani? ez a gép van most , 0 percesen fog érkezni hétfői napon, de ha továbbra is rosszalkodó hdd-problémákkal küszködő gépet kapok visszakérem a pénzemet.

:R :R :R :R :R :R :R

(#31124) Borote válasza forzaroma (#31095) üzenetére


Borote
addikt

A helyett a Samsung helyett azt nézd, amit én mutattam. Sokkal jobb minőség, megér +20k-t ;)

Khelben: hallottál már a nagyítás nevű csodáról? Böngészőben, de még az alap Win-es feliratokkal is gyönyörűen működik :D
Mennyire muszáj Neked a játék? Ennyiért ProBook-ot és Vostro-t lehet kapni, azok már tisztességes gépek :)

Draken: Ivy Bridge-t laptopban szerintem majd fél év múlva, tavasz végén, nyár elején láthatunk. Elvileg április-május környékén debütál ha jól emlékszem - persze lehet, hogy rosszul :D

(#31125) runner 125 válasza papp_no1 (#31123) üzenetére


runner 125
nagyúr

Samsung Series 3, bár, ahogy elnézem szép lassan kúszik fel az ára. Nem hiába, gyengül a Ft.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31126) ktommy91 válasza Khelben (#31122) üzenetére


ktommy91
addikt

(#31127) runner 125 válasza ktommy91 (#31126) üzenetére


runner 125
nagyúr

:K

Nem néztem utána, de tippem szerint 300k alatt nincs FHD kijelzővel szerelt 17,3"-os noti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31128) Khelben válasza runner 125 (#31127) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, erre már én is rájöttem, ahogy böngészem az oldalakat, úgyhogy levittem az igényeket 1600x900-ra.
A lentiek közül specifikáció alapján a toshiba jönne be, csak nagyon ótvarul néz ki szegény :(

(#31129) Borote válasza Khelben (#31128) üzenetére


Borote
addikt

Mennyire fontos a játék? :)
Nézd meg EZT :) Ha fontos a matt kijelző és a háttérvilágításos billentyűzet... Egyébiránt Dell XPS is jó vétel :)

[ Szerkesztve ]

(#31130) Draken


Draken
őstag

Korábban kaptam ezt az ajánlatot, létezik egyáltalán olyan noti, ami ennél erősebb vga-val van szerelve, (nem kell bele feleslegesen i7) support, ház minősége is jó és 260k-n belül van?

(#31131) Borote válasza Draken (#31130) üzenetére


Borote
addikt

Jó kis gép ez :) Arra azért kérdezz rá, hogy van-e hely 'Í'-nek, mert ahogy néztem a szlovák billentyűzet az az International kiosztást követi, azaz eggyel kevesebb billentyű van rajta.

Ha meg ezzel is meg tudsz barátkozni, akkor rendben van ;)

[ Szerkesztve ]

(#31132) papp_no1 válasza runner 125 (#31125) üzenetére


papp_no1
senior tag

Azt szeretném kérdezni, ha a cserélt G570 HDD hibás.Hogy működik a csere ha pl egy drágábbat vagy olcsóbbat szeretnék ugyanezen típusból? Pénzvisszafizetési dolog,hogy smiként működik? :R :R :R

--------

Néztem a vásárlás előtt is, ezt a samut de inkább maradnék a lenovo vonalon :R

(#31133) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv all!

Notebook csere előtt állok, ehhez kérnék egy kis segítséget.

Amit mindenképpen szeretnék az új géptől:
- hosszú akkuidő /4 óra megfelel/
- legyen megbízható, hosszú távra kell
- minimum 10" /kipróbáltam egy ismerősöm Asusának a billentyűzetét, teljesen meg voltam elégedve vele, pedig nincsenek éppen zongoraujjaim/
- normális touchpad /zoom, görgetés, satöbbi/
- erős wifi

Amit jó lenne, ha tudna, de nem alapszükséglet:
- legyen benne annyi erő, hogy szépen futtassa a Win7-et, de valójában kiegyezek az Ubuntuval is, mivel azok a funkciók, amik nekem kellenek, benne vannak abban is
- ha otthon filmeznék rajta, akkor azt külső monitorral tenném, szóval legyen rajta valami épkézláb csatlakozó ilyen célra
- bluetooth sem hátrány, ha van benne, de ez sokadlagos funckió

A nagy tárhely annyira nem lényeg, mivel külső winchesterrel használnám, de azért legyen pár giga hely rajta

Igazából 60 ezer forintnál többet nem szeretnék a gépre költeni, éppen ezért a használt cuccok is szóba jöhetnek.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31134) runner 125 válasza papp_no1 (#31132) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, bolttól (webshop) vásárolod meg, 8 napod van, h szó nélkül elállj a vásárlástól.
Kérhetsz pénzvisszafizetést, vagy cserét. A ráfizetéses történetben nem vagyok biztos, szerintem boltja válogatja, de túlnyomórészt valószínűnek tartom, h működik ez az út is.
Nyilván a visszaküldést követően jelezned kell feléjük, h ráfizetnél egy másik típusra - ha kivitelezhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31135) endruboy1 válasza Wlac (#31133) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nézetsz az aprók között egy Lenovo ThinkPad T60-ast, de az sajnos nem bír 4 órát. Ellenben strapabíró :D .
Itt találtam neked egy másik alternatívát is.

[ Szerkesztve ]

(#31136) papp_no1 válasza runner 125 (#31134) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi a tippet ! :R

(#31137) Wlac válasza endruboy1 (#31135) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem rossz a Lenovo, a videó meggyőzött. Annak a mérete nem az igazi, jobban megbarátkoznék egy kisebbel, ami lehetőleg 16:9-es monitorral szerelt. Alternatívaként viszont fejben tartom :D

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31138) papp_no1


papp_no1
senior tag

(#31139) PainKiller13 válasza papp_no1 (#31138) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem ennyi pénzért jó választás, nemtudom mire lesz de i3 erős proci, 6470 meg az elmegy kategória :)

(#31140) csoxy


csoxy
csendes tag

Erröl vélemény?

[link]

[ Szerkesztve ]

MSI B450m Mortar, Ryzen 5 5600, 2x8GB Corsair Vengeance LED 3000Mhz CL15, Corsair RM 850X, Zotac RTX 3080ti Amp HOLO 12Gb

(#31141) GaborGh válasza csoxy (#31140) üzenetére


GaborGh
őstag

Felhasználás?

(#31142) doser0717 válasza csoxy (#31140) üzenetére


doser0717
aktív tag

Találsz jobbat ennyi pénzért.

FK8, Valoriani Baby 75

(#31143) csoxy


csoxy
csendes tag

Játékra kellene elsősorban. (WoW)

MSI B450m Mortar, Ryzen 5 5600, 2x8GB Corsair Vengeance LED 3000Mhz CL15, Corsair RM 850X, Zotac RTX 3080ti Amp HOLO 12Gb

(#31144) PainKiller13 válasza csoxy (#31140) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ennyi pénzért notebookot kapsz, nem f*s-t :)) Acer-t ne vegyél, ennyiért főképp ne.

(#31145) kerekfej válasza endruboy1 (#31078) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy merevlemezen 1 bad sector is sok. Nem szabad hibázni, mint a memóriának és a processzornak se. Hiba nem megengedett! Ha romlik a kondíció akkor miért tárolnának rajta pótolhatatlan fontos adatokat? A megbízhatóság nagyon fontos dolog.

Nekem 1,7 év után is 100/100% a merevlemez kondíciója és sokat használom a gépet.

(#31146) ktommy91 válasza csoxy (#31143) üzenetére


ktommy91
addikt

Inkább Lenovo Ideapad y570-et vegyél. Esetleg egy HP Probook, wow-hoz az is elég.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#31147) GaborGh válasza csoxy (#31143) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo Y570
Asus N55SF

az ajánlott ebben a kategóriában játékra (GT555), főleg ha figyelembe vesszük a garanciabővítést...

(#31145) kerekfej
4 éves Hitachi-m 100/100-as...

[ Szerkesztve ]

(#31148) kerekfej válasza SirKero (#31111) üzenetére


kerekfej
addikt

HD Tune-vel is próbáld meg a felülettesztet, de az biztos, hogy ez már rossz!

(#31149) umek7 válasza csoxy (#31140) üzenetére


umek7
őstag

Ennyiért nem vennék Acer-t, sokkal inkább az előttem is ajánlott Lenovo Y570-be fektetnék be.

(#31150) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Milyen notebookot ajánlatok 100-135e forintból, üzleti munkára? Fontos hogy 15,6"-os legyen. Operációs rendszer nem kell (bár ennyiért nem is mellékelnének ahogy látom).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.