Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31201) Chabee


Chabee
tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék az alábbi tulajdonságokkal rendelkező laptopra típus ajánlatokat kérni. Nem vagyok elkötelezve egyik gyártó mellett sem.
CPU: Brazos E-350 v. E-450
RAM: min.: 2 GB
HDD: 500 GB
Képernyő átmérő: min. 15”
Ami még fontos, legyen rajta op.rendszer (W7 valamelyik 64 bites típusa), beépített webcam, HDMI kimenet (de gondolom ez széria), min.: 2 év gari.

Fáradozásotokat előre is köszönettel:

Chabee

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#31202) PainKiller13 válasza Csababá (#31200) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem az Akoya P6812 van és nagyon megvagyok vele elégedve :))

(#31203) Gazda1 válasza drzozo (#31198) üzenetére


Gazda1
tag

Neked WD van, a Seagate HDD-k esetén lehet probléma.

(#31200) Csababá

Állítólag valahol van most 20e kedvezmény a Chilire. Nekem Medionom van, utólag arra gondoltam, hogy egy Chili is elég lenne, mert ezt sem használom ki. Amúgy tegnap LAN partyzni voltam vele és kibírta. :DD

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31204) GaborGh válasza Chabee (#31201) üzenetére


GaborGh
őstag

Árban mennyire gondoltál és miért ragaszkodsz a leggyengébb Brazos platformhoz?

(#31205) Hunter2 válasza Csababá (#31200) üzenetére


Hunter2
addikt

ha lenne 120000-em notebookra akkor én nem az aldiban vennék egy Chili green-t.
Ennyi pénzért már kapsz normális gyártótól is gépet.

(#31206) forzaroma


forzaroma
tag

BUÉK mindenkinek!

Szerintetek a 130-150k közötti kategóriában érdemes USB3.0 -ás gépet keresni, vagy ez nem fontos szempont?

Realme GT2

(#31207) forzaroma


forzaroma
tag

A 2-3 éves, nem csúcskategóriás játékokhoz , letöltéshez és netezéshez szerintetek elég a hd3000 integrált videokari, vagy kell a dedikált?

Realme GT2

(#31208) GaborGh válasza forzaroma (#31206) üzenetére


GaborGh
őstag

HP ProBook 4530

BÚÉK!

:)

[ Szerkesztve ]

(#31209) spyduck


spyduck
nagyúr

A Lenovo HDD mizériájára reagálva....

A HardDisk Sentinel egy Windows-os program, nem feltétlenül életbiztosítás, mivel nem biztos, h kompatibilis a hardverrel mivel az újabb vagy stb...
Nézzük csak meg, h az Everest egyes verziói, hogyan reagálnak mondjuk a Core i CPU-kra. Olykor 200 meg 700 fokos hőmérsékleteket mutatnak. Én azt mondom, h amíg a HD Tune hozza az elvárható sebességet és nincs BAD sector a HDD-n addig nincs gond. Saját tapasztalat, h amíg a HDS Bad Sectort jelzett egy régi gépemben addig az összes többi tesztprogram 100%-osnak látta.

Az is lehet, h hibásak de az nem csak a Lenovo-t érinti hanem az összes olyan gyártót akik kapott ebből a hibás szériából, feltéve ha hibás a széria.....

(#31210) PainKiller13 válasza forzaroma (#31206) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem fontos, jövőben minden külső winyó usb3as lesz:) és jóval gyorsabb :DD

(#31211) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Először is: Boldog új évet minden kedves fórumozónak!
Másodszor:Az a problémám hogy már jó ideje nem tudom megnyitni az időjárás nevű alkalmazást.Már utána olvastam a webhelyen is,de semmi,nem találtam rá megoldást.Nem tudja valaki,hogy tudnám javítani ezt,hogy müködjön?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31212) hajraolaj1 válasza hajraolaj1 (#31211) üzenetére


hajraolaj1
tag

Képet hogy tudok linkelni? :F :U
Na valahogy sikerült,most az a kérdésem,ezt a hsz-t hogy lehet törölni? :DD

[ Szerkesztve ]

(#31213) M3oH válasza hajraolaj1 (#31212) üzenetére


M3oH
addikt

Limk gomb. De nem ertem, miert ide irod, hogy gondod van egy win alkalmazassal?

(#31214) hajraolaj1 válasza M3oH (#31213) üzenetére


hajraolaj1
tag

Nem tom,bocs a kellemetlenségért,felteszem máshol is.Csak mindig ezt a fórumot olvasom és automatikusan ideírtam... :U

(#31215) M3oH válasza hajraolaj1 (#31214) üzenetére


M3oH
addikt

Semmi baj :) Csak Win7 topicban tobb segitseget kapsz esetleg, mint egy itt.

(#31216) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv tudnátok segíteni? egy AMD brazos E-450 1.66 ghz procit fellehet húzni valahogy? Előre is köszi.

(#31217) Gery15


Gery15
addikt

BUÉK!

HyperX

(#31218) kerekfej válasza Csababá (#31200) üzenetére


kerekfej
addikt

(#31219) kerekfej


kerekfej
addikt

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#31220) tothir


tothir
tag

Búék!
Azt nem tudja valaki, hogy minöségi anyaghasználattal várható gyengébb hardveres noti?
Gondolok itt pl dell vostrora, ami pl régen volt 130-140ért is.
Nekem a B900as pentium sorozat elég lenne, de nem ártana minöségi ház.
Habár most már úgy vagyok, hogy megpróbálo mmegvárni ivy sorozatot.

(#31221) Csababá válasza Hunter2 (#31205) üzenetére


Csababá
tag

Valószínűleg ezt hívják meddő vitának, még akkor is, ha elvileg jóval olcsóbban is hozzá lehetne jutni.

(#31222) apuc


apuc
őstag

HP 635-öt csak akkor vegyetek, ha vétel előtt letesztelhető a hangja és nem sistereg fel szakaszosan és hangosan indításkor-és egyéb rendszerhangok megszólaltatásánál is.
Nekem ezt produkálja új kora óta,holnap mehetek vele szervízbe :O .
Erről a gépről van szó pontosan:
[link]
Talán jobb lett volna Toshibát vagy Dell-t, esetleg Lenovót vennem-vagy minimum egy Probookot?

[ Szerkesztve ]

(#31223) Naigen


Naigen
aktív tag

BÚÉK. Megemelték az áfát 2%-al, iponéknál egy tegnap még ~201.000Ft-os noti ma ~220.000. Ez mintha nem +2% lenne, hanem közel 10 :) De jó, hogy 2012-re csúszott a vásárlás...

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#31224) runner 125 válasza Naigen (#31223) üzenetére


runner 125
nagyúr

...315 Ft-on van az ajró.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31225) PainKiller13 válasza runner 125 (#31224) üzenetére


PainKiller13
őstag

Sajnos a forint szokásához híven romlott, a legtöbb webshop napi árral kalkulál. Nagyon minimális javulás várható, de tényleg minimális.

(#31226) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Van valakinek ilyen notija? Lenovo Ideapad V470

Lenovo Edge szériához képest milyen lehet? Jobb?

(#31227) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv újra!

Pár napja már kerestem nekem megfelelő netbookot, de közben módosult pár dolog, és rájöttem, hogy nem feltétlen elég nekem a kicsi, de lassú gép, hanem mérete ellenére nem árt, ha van benne egy kis kraft. Ehhez kérnék egy kis segítséget.

Szóval, amire használnám a gépet: szövegírás, netezés, film. Játékra nem, vagy maximum Heroes 3-azni, az meg a gáztűzhelyen is elfut...

A hordozhatóság mellett jó lenne, ha egyfajta hordozható multimédiacenter lenne, ami nálam ennyit jelent, hogy bírja a HD filmeket is, és rá tudjam kötni TV-kre, monitorokra is. Fontos a hosszú akkuidő is /3-4 óra körül legyen Wifi-vel/.

Amennyire tudom, az SSD-vel szerelt gépek kevesebbet fogyasztanak, ráadásul a meghajtó gyorsabb is, mint a hagyományos HDD. A kis tárhely nem probléma, ugyanis vennék hozzá egy külső merevlemezt /USB 3.0-ásat/. Itt inkább az a kérdéses dolog, hogy felmegy-e a Win7 egy 8-16 gigás merevlemezre /szeretem azt a rendszert/. Mivel nem tervezek játékot, ezért a annyira VGA nem lényeg /amíg a HD filmeket gond nélkül játssza/.

Szóval, amit szeretnék:
- 10-12 colos képernyő
- HD filmek futtatása
- Wifi, HDMI, USB 3.0-ás csatlakozó, esetleg beépített BT adapter
- Három-négy órás üzemidő

A memóriát és a processzort azért nem írom, mert egyrészt az utóbbihoz annyira nem értek, másrészt nem tudom, hogy a gyors merevlemez miatt melyikből milyenre/mennyire van szükségem ahhoz, hogy rendesen használni tudjam a masinát. A gépet nem egy évre venném, ezért jó lenne, ha megbízható lenne mind a széria, mind a márka, és lenne normális szervize is itthon, valamint több éves garancialehetőség is.
Konkrét árat nem írok, de szeretnék mindenképpen százezer forint alatt kijönni.

Előre is kösz,
Wlac

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31228) papp_no1


papp_no1
senior tag

elnézést az offért ,de honnan tudhatnám meg,hogy Ebbe a gépbe milyen fajta HDD van?

(aki aktívan olvassa a topikot, az tudhatja a Lenovo G570 HDD mizéria miatt ez is szempont )

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#31229) Kornel válasza Wlac (#31227) üzenetére


Kornel
veterán

100ezer alatt nem nagyon fog kijönni, max. netbook.
Ez a Lenovo jó vétel lehet, de 120k.
És nincs USB3, SSD meg ennyiért főleg nem lesz.

(#31230) endruboy1 válasza Wlac (#31227) üzenetére


endruboy1
senior tag

100 ezer forint alatt USB3.0-ás, SSD-s gépet 4-5 órás akkuidővel... meg a többi paraméterrel... hát szerintem ennyi pénzért nem fogsz találni ilyet.

(#31231) Wlac válasza Kornel (#31229) üzenetére


Wlac
Ármester

Van már 50 környékén is SSD-s netbook pl. ez az Asus eeePC X101, aminél nem sokkal kellene erősebb gép nekem /2 giga RAM-nak örülnék, nem tudom, hogy a proci HD filmekkel, hogy áll/. Igaz, ezen nincs USB 3.0, de ha ennyiért sikerül jó gépet kapnom, akkor hajlandó vagyok lemondani róla. Illetve találtam J&W Minix gépeket is 2 giga RAM-mal és 16 gigás SSD-vel, de ez a márka teljesen ismeretlen, és nem igazán bízok benne.

Szerk: illetve az Asusnál még az üzemidőben nem vagyok biztos, a három cellás 2600 mAh-er akku kicsit soványnak tűnik nekem.

[ Szerkesztve ]

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31232) Wlac válasza Wlac (#31231) üzenetére


Wlac
Ármester

Utólag vettem észre, hogy a linkelt Asus-ról hiányzik a HDMI csatlakozó, ami viszont fontos lenne a számomra, szóval kiesik ez a gép is, túl sok az eltérés az eredeti ötletemhez képest.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31233) boldizsar94


boldizsar94
csendes tag

Üdv!

17,3" képátlójú laptopvásárláson töröm a fejem úgy 200 000 Ft környékén. Nézegettem is néhányat és a legjobb specifikációkkal ezt találtam számomra:

[link]

A lényeg nálam az erős hardware dedikált videókártyával. Ennek a laptopnak a cserélhető fedlapjai nagy előny még a kinézet terén.

Mi a véleményetek róla? Van-e valami probléma ezzel a laptoppal? Kerestem róla tesztet, viszont nem nagyon írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#31234) runner 125 válasza boldizsar94 (#31233) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 15,6"-os kategóriában nem ajánlott az Inspiron széria a rossz anyaghasználat miatt - nem tudom mi a helyzet a 17"-os mezőnyben ezzel a típussal, de vásárlás előtt tapogasd meg, - nem hullámzik-e a billentyűzet, illetve mennyire van "minőségi" anyagból, mennyire merev a ház.
A nagy méret miatt elképzelhető, hogy ebbe több anyag került, mint a kistestvérbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31235) archie17


archie17
tag

Sziasztok!

Sajnos mire a vásárlásig jutottam, a boltokból szinte kifogyott az első szériás Lenovo Y570 (az i3 2310M gt555 1 gb-os felszereltségű verzió).

Még néhány számomra ismeretlen boltban látok ilyet:

Android Computer

Digital Trend

- Valakinek van tapasztalata ezekkel a boltokkal kapcsolatban?
- Esetleg tud ilyen gépről más (megbízható) üzletből (és normális áron, mert ElectroWorldben meg Saturnban én is láttam, kb az i5-ös árában az i3-as gépeket)?

- Ha ezek mellett a boltok mellett döntenék, mire kell figyelnem? A szériaszám elegendő biztosíték arra, hogy "normális" magyar billes gépet kapok, vagy attól még lehet matricázott, szitázott?

Előre is köszönöm a segítséget!
Archie

(#31236) PainKiller13 válasza boldizsar94 (#31233) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez a GT 525 az erős hardvertől elég messze áll, Inspiron széria nem túl minőségi, sokan panaszkodnak rájuk.

archie17: webshopot megnézve nem vennék egyiktől sem.

[ Szerkesztve ]

(#31237) Draken válasza archie17 (#31235) üzenetére


Draken
őstag

DigitalTrend megbízható, én eddig 3 terméket vásároltam onnan, semmi probléma nincs velük.

[ Szerkesztve ]

(#31238) GaborGh válasza boldizsar94 (#31233) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo G770 ajánlottabb és erősebb a vga-ja...

(#31239) Chabee válasza GaborGh (#31204) üzenetére


Chabee
tag

Sziasztok!

GaborGh: Ár szerint 100-120e Ft körül. Egyébként azért gondoltam erre, mert amire kelleni fog arra még ez is bőven sok. Internetezés, képek nézegetése, szöveg szerkesztés, de 0-24 menne rajta a torrent is, és erről filmet is néznének HDMI-n keresztül, tehát multimédiában erősnek kell hogy legyen. Viszont nem fognak soha játszani, konvertálni és hasonló erőforrás igényes alkalmazást futtatni rajta. Ezért minél kevesebbet fogyasztó gépet keresek, ami viszont elég a fenti dolgokra is. Nem szeretnék ágyúval verébre lőni. Próbáltam a gyártóknál nézegetni hogy melyek azok a laptopok amelyek erre a platformra épülnek, de nem ajánlotta fel sehol hogy pl. proci szerint keressek.

Hát ennyi.

Szóval várom továbbra is erre az ajánlatokat, tanácsokat.

Köszi!

Chabee

UI: Amúgy nem tudom hogy értetted, de pont a legerősebb Brazos platformot keresem, vagy ha a nagy PC világban a relatíve leggyengébbet keresem, akkor meg azért mert az elég lesz nekem szerintem.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#31240) lacu95


lacu95
csendes tag

Szeretném kikérni a véleményetek arról, hogy melyik gép a jobb ezek közül?

1. Lenovo Ideapad G770 : http://www.laptopesztergom.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G770_i5.jpg
Mellette szól a jobb CPU, RAM, (egér) de a HDD kétséges és op.r. nélkül.

vagy

2. HP Pavilion dv6 6150sl : http://hardverapro.hu/apro/hp_pavilion_dv6-6150sl_steel_gray_gamer_notebook_c_5/hsz_1-200.html
Mellette szól a VGA, aksi, op.r. és megbízható.

?

(#31241) Daneeka


Daneeka
senior tag

Megöltem a Lenovo R61i-met, olyan szögből és sebességgel öntöttem le ami ellen nem nagyon lehet ellenállni. Azonnal elsötétült a kép, kirántottam tápot meg akksit, égett szag nem volt amúgy, lehet miután "kiszárítottam" majd megpróbálom bekapcsolni.

HDD-t kiszedtem, az olvasható. Amúgy bal oldalról kapta a folyadékot a venti felöl.

Ezt leszámítva az elmúlt 4 évben jól bírta a dobálást meg a piát szóval szavam sem lehet. Egyszer még a vállamat is megmentette a porrázúzástól és műtétektől.

Na ez helyett kéne valami durábilis, olcsó gép. (mondjuk max. 150k-ig) Hardveres tudás nem izgat, olyan tuti van bármelyik mint ez volt.
Mondjuk a billentyűzete jó lenne ha lenne ilyen jó mint ennek.

Csinál még jó gépeket a Lenovo vagy már teljesen elk*****tak?

(#31242) M3oH válasza lacu95 (#31240) üzenetére


M3oH
addikt

Kerdes mire kell? Jatekra jobb a HP.

(#31243) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Milyen olcsóbb notebook szériák vannak, ahol a monitor nem TN+film paneles, hanem valami IPS?

(#31244) Televan74 válasza krypton (#31243) üzenetére


Televan74
nagyúr

Olcsóbb szériában csak TN+film panel játszik szerintem. De kérdés, hogy mi neked az olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31245) krypton válasza Televan74 (#31244) üzenetére


krypton
senior tag

Úgy értettem, hogy az IPS panellel szereltek közül melyek az olcsóbbak?

[ Szerkesztve ]

(#31246) olahmate1991 válasza #65675776 (#1) üzenetére


olahmate1991
tag

sziasztok!

érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani a következő laptopokból valami jó vételt, esetleg ajánlani valami oldalt ahol jó áron be lehetne szerezni, számla kellene hozzá, névre szóló!

következő gép érdekelne:
ASUS G53SX-S1147 15.6
esetleg lenovo idepad y570a i7es

előre is köszi

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31247) GaborGh válasza Chabee (#31239) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo G570/575

(#31235) archie17
Jó boltok topikja.

[ Szerkesztve ]

(#31248) GaborGh válasza Daneeka (#31241) üzenetére


GaborGh
őstag

Dell Latitude E5520

Nagyon jó és megbízható gépei vannak továbbra is a Lenovo-nak a "T" és "W" kategóriában, csak ezek nem 150e-be kerülnek... :N

[ Szerkesztve ]

(#31249) cettlee


cettlee
őstag

üdv! asus n55 öt vajon lehet valahogy ss-d vel böviteni? pl dvd iró helyére lehetséges vajon?

(#31250) PainKiller13 válasza cettlee (#31249) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, ez szinte minden új laptopnál lehetséges. Bár szerintem az optika kell bele pl win-t telepíteni, érdemesebb a winyó helyére berakni, és külső winyóval használni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.