Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31951) GaborGh válasza ChelseaFC26 (#31949) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo V570

Toshiba L750

Asus K53TA - Erős, játékra alkalmasabb vga-val mint a másik kettő, de kevésbé ajánlott a megbízhatóság és a gyengébb support miatt.

Te döntöd el neked melyik a fontosabb, érdemes megnézned élőben és kipróbálni vásárlás előtt...
(Én a V570-est venném, kicsit többért Y570) :)

[ Szerkesztve ]

(#31952) spurika válasza GaborGh (#31951) üzenetére


spurika
senior tag

Nagyon tetszik a Lenovo aluminium háza,nem volt hülye gyerek aki kitalálta :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31953) GaborGh válasza spurika (#31952) üzenetére


GaborGh
őstag

Szép noti, aránylag erős hardverrel én csak a matt kijelzőt hiányolom belőle, persze ez is egyén függő, van aki a kontrasztosabb élénkebb, teltebb színű fényesre esküszik, pláne ha keveset használja szabadban...

[ Szerkesztve ]

(#31954) spurika válasza GaborGh (#31953) üzenetére


spurika
senior tag

Mivel jobb a matt kijelző azon kívűl hogy aksi kímélő?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31955) Khelben válasza Turbobacsi (#31950) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem eddig csak hp-im voltak, de ennek a lenovonak a billentyűzete álom azokhoz képest :) Persze nem tudom, milyen a mostani hp-k billentyűzete, az utolsó hp-m két éves. Én is pont ebben az ársávban nézegettem pár napja. Igaz, nekem szempont volt a 3d/játék is, mert az eddig használt gépem abszolút alkalmatlan volt rá.

(#31954) spurika: nem látod magad és a mögötted lévő dolgokat benne. Sötét részeken tükörként funkcionál. A fényes kijelző egy betegség, ami sajnos nagyon gyorsan elterjedt... Még ha lenne valami tükröződésgátló réteg rajta, mint a plazma tv-ken, akkor azt mondom, oké, de így... Na mindegy, nekem is meg kell szoknom, mert csak fényes kijelzővel találtam olyan notebookot, ami megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#31956) GaborGh válasza spurika (#31954) üzenetére


GaborGh
őstag

Én személy szerint jobban szeretem a matt kijelzőt és felületeket, zavar ha tükröződik, csillog, ha saját magamat, vagy a környezetemet látom benne, világos helyen és szabadban emiatt sokkal jobban használható, nem gyűjti az ujjlenyomatokat és a port, kevésbé látszódnak rajta a karcok, de ez csak az én véleményem... :)

[ Szerkesztve ]

(#31957) Zoli1222 válasza spurika (#31954) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem magadat látod a kijelzőn. :)) Ami nem hátrány. :N Főleg, ha csúnya vagy! :DDD

Ehh! Nem ártana sűrűbben frissítenem az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#31958) spurika válasza GaborGh (#31956) üzenetére


spurika
senior tag

Igen mondjuk a tükröződés nyáron autóban elég grízes tud lenni valóban.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31959) spurika válasza Zoli1222 (#31957) üzenetére


spurika
senior tag

Tükörbe is ritkán merek nézni de nem a csúnyság miatt az asszony szerint :D

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31960) GaborGh válasza spurika (#31958) üzenetére


GaborGh
őstag

Ja-ja, főleg vezetés közben, engem is baromira tud zavarni a fényes kijelzőjű noti... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31961) Turbobacsi válasza Khelben (#31955) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Az összes céges gépen matt monitorok vannak (Dell és Samsung, PVA panellal), nagyon jó rajta dolgozni egész nap. Kivéve az új 27"-es iMac-ok, amik fényesek, viszont brutál jó a képük. (s-ips panel, 2560x1440 felbontás)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31962) Khelben válasza Turbobacsi (#31961) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak az a baj, hogy ugyanez a teljesítmény matt kijelzővel 100k-val drágább... Ha nagyon zavar, majd veszek 20$-ért egy tükröződésgátló fóliát :)

(#31963) Turbobacsi válasza Khelben (#31955) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a Lenovo billentyűzetben (látatlanban) az a zavaró nekem, hogy teljesen egyben van, a Hp-nál meg a numerikus rész külön van.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31964) Turbobacsi válasza Khelben (#31962) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

pont ezért tetszik a HP, mert matt a kijelző :K

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31965) olahmate1991 válasza Turbobacsi (#31963) üzenetére


olahmate1991
tag

Valaki valami infot tud mondani a nem sokara megjeleno gtx660m -es kartyarol?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31966) Khelben válasza Turbobacsi (#31963) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megszokás kérdése. Első nap mindig 7-est ütöttem enter helyett, most meg már nem.
A probook 30ezerrel drágább gyengébb vga-val, lassabb hdd-vel, kevesebb rammal. Pozitívuma a matt kijelző és a +1 év garancia. Ár-értékben szerintem jobb a lenovo. De neked kell felállítani a fontossági sorrendet.

(#31967) GaborGh válasza olahmate1991 (#31965) üzenetére


GaborGh
őstag

Én úgy olvastam és hallottam, hogy nem sok jóra lehet számítani mobil vga-k piacán...
A gyártók megint a legköltséghatékonyabb módját választották a további eladások növelésének mégpedig, hogy fogták és egyszerűen csak átnevezték az előző generációs GPU-kat, megtévesztve ezzel a vásárlókat, így a lehető legkisebb költségvetésből a legnagyobb profitot próbálják elérni, nem túl etikusan... :(

[ Szerkesztve ]

(#31968) Dhampir válasza Turbobacsi (#31964) üzenetére


Dhampir
félisten

HP 8710p, korábbi konstrukció, matt kijelző, dokkolóval, tatyóval, csak 1 év garanciával, Vistával: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31969) spurika válasza Dhampir (#31968) üzenetére


spurika
senior tag

Nagyon komoly az ár :Y UPP neki :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31970) DaWe25


DaWe25
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyiket válasszam?
HP Pavilion g6 1206eh A5M16EA ---> ez már van 140k-ért VAGY
HP Pavilion G6-1202EH A5Q01EA ---> ezt meg már kidobott 128k-ért is igaz, csak 1 év garival (nem tom, h lehet-e vásárolni többet hozzá, vagy hogy miért csak annyi, miközben máshol 2 év) VAGY ESETLEG
Toshiba satellite l750d 16k----> de ez már v 145k
Nem tom, h az gáz-e, hogy a 4magosnak csak 1,4 GHz az órajele? a másik meg, hogy a 2.ban 2 videókártya van, és az jobb is, mint az elsőnél lévő 6470-es? Esetleg tudnátok olyan oldalt mondani, ahol a össze lehetne hasonlítani pl vagy a procikat vagy a videókártyákat?
A keret 140k lenne max, esetleg érdemesebb lenne-e még várni vele január végéig-február elejéig, hátha lentebb mennek az árak, vagy lenne-e olyan, amit tudnátok ajánlani? :)
Előre is köszönöm :)

(#31971) mzprox


mzprox
tag

Packard BEll easynote-okról mi a tapasztalat? a hardwarehez képest nagyon jó árban vannak.. lehet, hogy a borítás nem elsőosztályú, de ezenkívűl van még valami aminek el kéne tántorítania?

(#31972) M3oH válasza mzprox (#31971) üzenetére


M3oH
addikt

Kasznik eleg gatyik, de meg kell oket fogdozni, lehetnek kivetelek. ill. alapbol 1ev gari van csak rajuk.

(#31973) GaborGh válasza mzprox (#31971) üzenetére


GaborGh
őstag

Talán az egy év garancia...
De van külön topikja is, ha mindenképp PB-t szeretnél érdemes oda is bekukkantani, kérdezni és elolvasni az előzményeket.

[ Szerkesztve ]

(#31974) PainKiller13 válasza GaborGh (#31973) üzenetére


PainKiller13
őstag

Van amelyik kifejezetten jó minőségű, de az nem az olcsó kategória. Viszont az 1 év gar tényleg elrettentő.

(#31975) GaborGh válasza DaWe25 (#31970) üzenetére


GaborGh
őstag

Toshiba L750
Lenovo G/V/Z 570

Nem tom, h az gáz-e, hogy a 4magosnak csak 1,4 GHz az órajele?

Alapból igen, de turbóval 2 GHz fölé is megy, valódi 4 mag és jól tuningolható...

Esetleg tudnátok olyan oldalt mondani, ahol a össze lehetne hasonlítani pl vagy a procikat vagy a videókártyákat?

Notebookcheck.com

(#31976) Dhampir


Dhampir
félisten

A computeroutlet.hu-ról lehet tudni valamit, megbízható? Céginfónál semmilyen adat nincsen a honlapjukon.

(#31977) GaborGh válasza Dhampir (#31976) üzenetére


GaborGh
őstag

Ide érdemes benézned és lecsekkolni:

Jó boltok topikja.
Rossz boltok topikja.

(#31978) ChelseaFC26 válasza GaborGh (#31951) üzenetére


ChelseaFC26
csendes tag

Uh, a Lenovo V570 nagyon jónak tűnik. Általánosságban mit lehet elmondani a márkáról? Nem sokat hallottam róluk még, ezek szerint gondolom nem túl elterjedt. Dell minőségéhez képest a Lenovo általánosságban? Ennek a hűtéséről mit lehet tudni? (Az a leghangosabb érv mindig a játék ellen laptopok esetében)

(#31979) Khelben válasza ChelseaFC26 (#31978) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az IBM notebookgyártó részlege kínai kézben. HP, Lenovo és Dell a notebookgyártó szentháromság, a többi a "futottak még" kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#31980) Borote válasza GaborGh (#31967) üzenetére


Borote
addikt

Ezt én is hallottam a GT525M-GT555M vonulatban, de arról még semmit sem olvastam, hogy a GTX560M utódja, a GTX660M is csak átnevezés lesz, vagy lesz teljesítménybeli előrelépés is. (Én nem tartom kizártnak, hogy lesz :) )

(#31981) Kbali válasza Khelben (#31979) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tedd hozzá a Toshibát is - több, mint 25 éve gyárt notebookokat. :)

(#31982) DaWe25 válasza GaborGh (#31975) üzenetére


DaWe25
csendes tag

Köszi az infókat :) Még az lenne a kérdésem, hogy a turbóval nem károsodik nagyon a proci, nem megy hamarabb tönkre? A másik meg hogy lehet, h a 2. hp marad 128-ért, csak ugye kevés az az 1 év garancia, nem tod, h hol és mennyiért lehet hozzá venni? mert én próbáltam keresni, de nem nagyon akar összejönni :S

u.i: Többieknek ha van véleménye a fentebbiekhez várom :)

(#31983) Borote válasza DaWe25 (#31982) üzenetére


Borote
addikt

HP G6-osnak szerintem egészen trehány a minősége... Én olyan nem vennék :B
A procinak meg semmi baja nem lesz a turbótól... honnan jutott ez eszedbe? :D

Mire szeretnéd használni a gépet? :)

[ Szerkesztve ]

(#31984) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Ez ennyiért jó vétel? Igaz, maga a laptop abszolút nem tetszik, de a minősége rendben van?

(#31985) DaWe25 válasza Borote (#31983) üzenetére


DaWe25
csendes tag

Trehány? :Y én eddig mindenkitől jót hallottam a HP-ről
A turbót meg azért kérdeztem, h nem-e pörög túl annyira, h tönkremenjen :)

(#31986) Borote válasza csucsbicep (#31984) üzenetére


Borote
addikt

Mire is szeretnéd használni? Én ezt mondjuk nem venném... Régi CPU, gyenge GPU... Egy i3+iHD3000-rel többre mész :B

Esetleg ha muszáj a dedikált kártya, akkor ez :)

DaWe25: Én néztem G6-os élőben... Nem volt valami fényes :P vannak jó HP gépek, de attól még, hogy egy EliteBook frankó, nem lesz még ez is jó.......
A turbótól pedig semmi baja nem lesz a processzornak..........

[ Szerkesztve ]

(#31987) GaborGh válasza DaWe25 (#31982) üzenetére


GaborGh
őstag

Sajnos a HP consumer vonalon elég gyenge gépeket készít, ezért is fogják ezt a vonalat megszüntetni, mert túl sok velük a probléma és rontják a felépített image-et, viszont az üzleti széria erősen ajánlott, ProBook, EliteBook...

A turbó csak az alsó kategóriában nincs jelen, közép és felső szinten már mindegyik cpu-ban jelen van, a meghibásodások nem rá, hanem inkább az alaplapokra és vga-kra jellemzőek.

[ Szerkesztve ]

(#31988) csucsbicep válasza Borote (#31986) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Dedikált vga nem muszáj, de ez a legerősebb gép, amit megtudok itt venni. Ahogy néztem a 370M nem gyenge.

(#31989) GaborGh válasza csucsbicep (#31988) üzenetére


GaborGh
őstag

Ebben az alsó kategóriában inkább Toshiba vagy Lenovo ajánlott.

A 370M-es valóban nem gyenge, kb. a 2310 szintje, de ha ezért a pénzért megkapod a legfrissebb Sandy Bridge technológiát, akkor érdemesebb azt választanod, amiben ráadásul erős grafikus mag van, így szükségtelen a gyenge diszkrét vga...

[ Szerkesztve ]

(#31990) Rhinout válasza priest92 (#31657) üzenetére


Rhinout
csendes tag

www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5470.23698.0.html
Szia! Alacsony grafikai beállításokkal 64 bites rammal éppenhogy indul pár játék. Az oldalon találsz sok másik leírást is. Mondjuk mozilla+google fordító is a segítségedre lehet az angol nyelvű oldalon. Üdv! Gergő

Paradoxon: Az állam megtartja, azt, amit ígér. A paradoxon bizonyítása: Ha pénzt ígér, azt is megtartja.

(#31991) apuc válasza DaWe25 (#31982) üzenetére


apuc
őstag

Én 129-ért vettem Win7-el és 2 év garival a fiamnak egy HP consumer notit.
Kiválóan megfelel a célnak, és mivel rengeteget megy- főleg WAW+ Facebook- így nem mindegy hogy ez csak 18 wattot fogyaszt, szemben a másik, régebbi géppel ami 30-40 wattott is megeszik.
Elmondanám, most utalt vissza 18 ezret az Elmü,az áremelések ellenére ennyivel kevesebb a villanyszámlánk most, mint amikor pl.volt nagy TV, Hifi torony,stb nem energiatakarékosan működtünk otthon.
Most van egy 300-as router,4 noti,2 háttértár,multinyomtató, 80/40-es net- és le is adja a DIGI) így egy jó kis otthoni hálózat.
Rádió, videók, filmek, stb- minden neten, netről.
Megérdeklődtem, és erre a 635-ös típusra a 2 év lejárta előtt ráérek kb.1 hónappal venni garkiterjesztést,Carepack-et, ez kb.15 ezer forint, de így már 3 év gari lesz.Akkun kívül mindenre érvényes, és szervízbe általam bevivős.
Szerintem ennyit megér.
Főleg hogy e hét végére ígérik hogy visszakapom az 1 hónapos gépet a márkaszervízből.
Hibás a hangchipp, emiatt alaplapcsere.
Ez MINDÍG mindegyik típusnál sajna benne van apakliban.
Ez már a 9.laptopunk és csak a 2.szervízlátogatásom az elmúlt 6 év alatt.
Természetesen ez semmibe sem kerül, de 2 hétig nélkülözni kell..Szerencsére van még 3 másik noti otthon.. :)

(#31992) GaborGh válasza Rhinout (#31990) üzenetére


GaborGh
őstag

Hát igen ez a vga (5470) teljesítménye, annyit ér, mint szarnak a pofon, kb. az iHD3000 teljesítményével azonos...

(#31978) ChelseaFC26
A Lenovo az első háromban van a gyártók között, megbízható és minőségi gépeket készít mind az otthoni, mind az üzleti vonalon a "T" "W" üzleti kategóriás ThinkPad-jai szinte a legjobbak és legmegbízhatóbbak a világon...

[ Szerkesztve ]

(#31993) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

rágódok már egy ideje új notebook vásárlásán, spyduck kolléga is sokat segített. ezalatt az idő alatt egy renew elitebooktól eljutottam a lenovo y570a-ig. ez viszont kiesni látszik, a fényes kijelzője miatt.. plusz egy gyors tapizás folyamán is jobban tetszett a hp probook kinézete, összeszerelésének minősége.

ezek alapján kinéztem ezt a modellt: [link]
van valakinek konkrét tapasztalata vele? szerintem marha jó áron van, 8gb rammal és vindózzal, na meg 3 év garival. ami kicsit aggaszt, az az AMD proci, mivel eddig erősen intel párti voltam, de ebben a tesztben elég jókat írtak róla: [link].
hűde nagy proci teljesítményre nincsen szükségem, abból kb kiszolgál a mostani core duo T2080-as is :) lehet leülnék kicsit játszani néha, mw2-vel, esetleg mw3-mal, az elfut rajta, vagy maradjak csak a heroes V-nél? :) ezen kívül nem használok erőforrás-igényes alkalmazást, inkább a ram a lényeg, meg a tárhely.

köszi előre is a segítséget!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31994) M3oH válasza Borote (#31983) üzenetére


M3oH
addikt

Egyetertek, epp karacsony elott volt nalam 2db. GYenge, recsegos kaszni, supedo bill.el. Semmivel nem jobb, mint egy Acer, sot... De hat ilyen az olcso masina, csodat ne varjunk. Bar Lenovo betudja normalisan kasznizni az olcsobb masinakat is :)

(#31995) Borote válasza csucsbicep (#31988) üzenetére


Borote
addikt

Ezt a gépet nézd meg :)
Illetve érdemes máshol is körülnézned... Ha megelégszel a gyengébb processzorral is, ugyanez a gép van 114-ért B950-nel és 95-ért B800-as procival is. Integráltra mondjuk az i3 a legjobb, ha fontos a VGA, akkor azt vedd :)

bandus: jó gép az a ProBook :)
Ha nem mentek volna föl az árak, gyengébb VGA-s alternatívája lett volna még a 3550 Vostro és az E5520 Latitude...
Nem kell félteni azt az A6-os, nem olyan gyenge, ha szeretnéd, húzhatod is.

spurika: Van hozzá program, azzal lehet néhány száz MHz-t emelni rajta feszültségnövelés nélkül. Ez utóbbi egy fontos kitétel, mert ha nem növelsz feszültséget, akkor a fogyasztás illetve a melegedés sem fog számottevően emelkedni.

[ Szerkesztve ]

(#31996) spurika válasza Borote (#31995) üzenetére


spurika
senior tag

Mennyit lehet húzni a 6 oson?Meddig bírja el szó nélkül?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31997) Kornel válasza spurika (#31996) üzenetére


Kornel
veterán

kb. 2 GHz-ig megy mindegyik alapfeszen, legalábbis az eddigi tapasztalatok szerint, de van aki szerencsés és 2,2 is megvan.

(#31998) spurika válasza Kornel (#31997) üzenetére


spurika
senior tag

Köszi az infót :C

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31999) bandus válasza Borote (#31995) üzenetére


bandus
veterán

már ötödik éve egy core duo T2080-at nyúzok, 1,73 GHz-vel, az alacosnyabb órajel ellenére gondolom ez a 4 magos kis bigyó jóval jobban teljesít mint a mostani, szóval tökéletesen elégnek kell lennie. esetleg az aggaszt, hogy vajon ez is működik-e nekem 3-4 évet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32000) crue válasza M3oH (#31994) üzenetére


crue
őstag

Pontosan ez tűnt fel nekem is amikor gépet kerestem a múlt hónapban. Egyedül a Lenovo képes normális minőségű belépő szintű gépeket csinálni. A HP, Toshiba, Dell mind gyalázatos minőségű kacatokat kínál ebben a szegmensben. Itt a HP 630, Toshiba C660, Dell 5010 és társaira gondolok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.