Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32601) mokus1 válasza Apika (#32599) üzenetére


mokus1
addikt

Tesomnak lesz ő alkalmi játékos.Én a hpt választanám de nem ismerem a lianot mire képes.

(#32602) Borote válasza mokus1 (#32601) üzenetére


Borote
addikt

Én találkoztam élőben azzal a HP-val... engem nagyon nem győzött meg... Vékony, gagyi anyagokból van összetákolva.
A teljesítménye nagyjából egy szinten van a GT520M-mel, talán erősebb is - ha valóban G2-es grafika van benne.

[ Szerkesztve ]

(#32603) Karesz69


Karesz69
csendes tag

Sziasztok! Az e digitalba szeretnek venni egy notebookot de nem ertek hozza... 150 200 korul szanok ra! Hetkoznapi hasznalatra szanom neha ritkan jatszanek is vele! A lenyeg hogy gyors legyen... Koszi elore is!

(#32604) Athanáz9 válasza polip (#32600) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Egyetértek nézegetési javaslatoddal. Minden Dell és Lenovo esetében az a hely.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#32605) Borote válasza Karesz69 (#32603) üzenetére


Borote
addikt

A mai gépek már kb mind egyformán gyorsak, erre a felhasználásra kb processzor független. Amivel valósan lehet gyorsítani a gépet, az egy SSD meghajtó a rendszer alá :)
Mondok pár alternatívát, lesz közöttük játékra alkalmasabb, illetve kevésbé alkalmasabb is, előtérben lesz a jó minőség, illetve a matt felületek.
Samu NP300V5A i3, az i5 egy húszassal drágább, szerintem nem éri meg.
+1 év garancia, fém borítás, picivel gyengébb processzor, de erősebb grafika, HP ProBook 4535s
Minőségben verhetetlen az árért, de csak integrált GPU-ja van, Dell E5520, illetve ugyanez i5-tel, csak bontott csomagolással, de olcsóbban. És bontatlanul.

Még gondolkozok, hátha eszembe jut valami ;)

(#32606) odrif


odrif
MODERÁTOR

Tudtok ajánlani 13-14" világító billentyűzettel rendelkező könnyű laptopot (használt is lehet)?
Játékra nem lenne használva, de HD filmek filmek lejátszására képes legyen.
Ne legyen csillogó a képernyő, és ha lehet férjen bele ~150K-ba a vételár.

20 éve a Prohardveren

(#32607) runner 125 válasza Borote (#32605) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon off, de a Samsung-ból ez a fehér-narancs színkombó, úh, hát nehéz rá szavakat találni. :Y

Viszont a Probook nagyon ott van, manapság szvsz az egyik legszebb noti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32608) Borote válasza odrif (#32606) üzenetére


Borote
addikt

Dell Vostro 3350 illetve 131 (ebből az i5-ös változat), ezekben van billentyűzet háttérvilágítás, de újonnan 200 illetve a fölött kezdődnek... használtan talán találsz.

runner 125: majd keres másikat, csak az összeállítás miatt linkeltem :)
A ProBook amúgy nekem is tetszik nagyon, de azért a Vostro-k és Latitude-ök is baromi szépek.

(#32609) tothir válasza Borote (#32605) üzenetére


tothir
tag

Szerintetek várható a közeljővőben olyan, hogy egy gépet gyárilag ssd-vel fognak árulni, illetve ssd és hdd hozzá? 64 GB-os már nem olyan sok (25-30e Ft), nem sokkal olcsóbb most egy 500 GB-os hdd. De pl 128-as nekem már midnenre elég lenne ami létszükség.
Olvastam valamelyik cikkben, hogy tavasszal 500$-os amd-s ultrabookok várhatóak, azokban már gondolom ssd van, mivel hdd nagyobb helyet is foglal sokkal.

(#32610) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Ti lecserélnétek egy 12,1" Lenovo X200 (P8600 3gb ddr3 SSD) laptopot egy 14" Dell Latitude E5410 (i5 2,6GHz 4GB DDR3 SSD) laptopra? Utóbbi biztos jobb hardverileg de mégis az x200 olyan kis kompakt gép.

(#32611) endruboy1 válasza tothir (#32609) üzenetére


endruboy1
senior tag

Most is árulnak gépeket gyárilag SSD-vel. Csak olcsóbban kijössz ha nélküle veszed és külön veszel hozzá SSD-t.

petya84b: Én szó nélkül. Már csak azért is mert a 14" az már használható méret.

[ Szerkesztve ]

(#32612) Borote válasza petya84b (#32610) üzenetére


Borote
addikt

Miért szeretnéd lecserélni? Gondolom nem ingyen lenne, hanem elég tetemes méretű ráfizetéssel... Megérné az? :B Nem elég gyors, vagy mi a gond vele?

sulep: miért van Neked két felhasználói neved? o.O

[ Szerkesztve ]

(#32613) sulep válasza petya84b (#32610) üzenetére


sulep
senior tag

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy programozóként használnám továbbra is a gépet tehát játék nem érdekel csak üzleti célra használnám a gépet. A dell új gép lenne ráfizetni nem kellene. Csak megszoktam hogy a Lenovo könnyen elfér a táskában extra kapacitású akksim van hozzá amivel nem 1,5 órát bír hanem 4-5 órát még használtan is.

(#32614) sulep válasza Borote (#32612) üzenetére


sulep
senior tag

Céges a lenovo is és céges lenne a dell is tehát ingyen lenne a váltás.

(#32615) sulep válasza Borote (#32612) üzenetére


sulep
senior tag

Bocsánat csak tesó nevében válaszolok. :)

(#32616) tothir válasza endruboy1 (#32611) üzenetére


tothir
tag

Igen, de mondjuk egy ilyet nem tudna msot venni az ember, nem 1000, de még 1500$-ért se nagyon.
És ez azért már nagyon bika, mégha i3mal is adnák, ssd nagyot lök rajta, nem is beszélve ha amd trinity is bekerül a kinálatba.
Meg én bízok a Ft erősödésében is:)
De tegyük fel marad 250 FT, 500$-ért már igérnek ultrabookot amdnél, legyen 600$ mire itt árulják, az akkor is 150000 jó magyar pénz.
Szerintetek ennek van esélye tavasz végére, nyár elejére vagy vegyem ki a kezem a biliből? :U

(#32617) Borote válasza sulep (#32614) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem akkor nézd meg élőben, hogy ugyan olyan könnyű lenne-e hordoznod, gépelési komfort is ugyan az-e, kijelző tetszik-e... Ilyen apróságok, amik csak élőben derülnek ki :)
Nekem spec mindkét gép tetszik :)

tothir: a teljesség kedvéért azt tegyük hozzá, hogy az AMD-s gépek sosem lesznek Ultrabook-ok :DDD
Érdemes lehet várni, most úgy is elszaladtak az árak... Ja, azokhoz az árakhoz talán az áfát is hozzá kell venni... legegyszerűbb, hogy ha a dollárt euró árfolyamon váltod, akkor kb a hazai árat fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

(#32618) tothir válasza Borote (#32617) üzenetére


tothir
tag

Miért, mi baj azokkal az amd-s gépekkel? Fogyasztás?
Ja vagy ugye az hogy az ultrabook nevet az intel birtololja, midnegy hívhatják tőlem bárminek:)

[ Szerkesztve ]

(#32619) endruboy1 válasza sulep (#32613) üzenetére


endruboy1
senior tag

Még ha a sima 6 cellás akku van is a Dellben, az akkor is bír 3-4 órát. A 9 cellással pedig 5 órán felül. Teszt. Az én egyszerű hátizsákomban a 14"-os Acerem is lazán elfér...

tothir: Az Ultrabook Intel szabvány. Az AMD-nek köze nincs hozzá. Persze kitalálhatnak a jövőben valami hasonló koncepciót ők is.

[ Szerkesztve ]

(#32620) Borote válasza tothir (#32618) üzenetére


Borote
addikt

Dehogy, csak egy kis szójáték. Az Ultrabook az Intel koncepciója és védjegye, így elég halvány arra az esély, hogy egy AMD-s gépet Ultrabook-nak hívjanak :D
Én kíváncsi vagyok a Trinity-s gépekre nagyon, hogy mit sikerül kihozni ebből az AMD-nek :)

(#32621) tothir válasza Borote (#32620) üzenetére


tothir
tag

Én is, főleg ha jó árban adják. Sok előrelépést nem igérnek teljesítményben, grafikus szinten többet, de majd emglátjuk. 150e Ft-ért jó lenne ha összedobnának valamit:D

(#32622) Dhampir válasza tothir (#32621) üzenetére


Dhampir
félisten

Kevesebb energiafogyasztást is hoznak majd.

(#32623) rocket


rocket
nagyúr

Au*han ujsagban van Samsung NP300E5Z-S01HU Notebook 119990ft-ert.
Konfig B940, 4GB DDR3, GF 520MX, 500GB, ennyiert nagyon jo vetel lenne, de mivel semmit nem talaltam ilyen neven errol a konfigrol, igy gondolom "nyomdai hiba".

Amit talaltam NP300E5Z-S01HU neven az i3 2310M, 4GB DDR3, GF 520MX, 500GB, az ara meg ~160000ft.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32624) runner 125 válasza rocket (#32623) üzenetére


runner 125
nagyúr

160?

Ipon-nál 142k.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32625) tothir válasza Dhampir (#32622) üzenetére


tothir
tag

Reméljük igy lesz, abban el van maradva mondjuk az inteltől. Teljesítményben meg eddig se volt sok panasz rájuk.
Bizakodó vagyok:)

(#32626) Borote válasza rocket (#32623) üzenetére


Borote
addikt

Nem rossz gép, matt kijelzővel (bár a V szériának jobb az összeszerelése), ennyiért kifejezetten jó vétel. Elírások sok helyen előfordulnak... Érdemes bemenni és megnézni. Ha nem azt kapod, ami rá van írva, lehet reklamálni :D
A másik verzió, amit mondtál, bőven nem ér annyit, mert annyiért már a V változatot kapod jogtiszta Win7-tel.

(#32627) spurika válasza Borote (#32626) üzenetére


spurika
senior tag

Ki mit hallott gyerekek,az ACER-nek valóban nincs itthoni szervíz hálózata
?Egyik barátnőmnek most ment el a kép a notiról.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32628) rocket válasza runner 125 (#32624) üzenetére


rocket
nagyúr

Argepen neztem, (egyebkent IPON-ban nincs is NP300E5Z-S01), de most nem ez a lenyeg, hanem gondolom eliras a konfiguracio, es valojaban valami integralt Intel vacakkal van az arabol itelve.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32629) Kornel válasza rocket (#32628) üzenetére


Kornel
veterán

Amúg az integrált intel vacak nem sokkal rosszabb, mint a g520 :)

(#32630) Borote válasza spurika (#32627) üzenetére


Borote
addikt

Fel kell őket hívni, jön érte a futár, viszik Brno-ba, szerelik, majd hozzák vissza.

rocket: egy személyes látogatással utána tudsz járni ;) a teszkóban is adtak el véletlenül sokkal jobb konfigurációban PB gépeket, mint ahogy ígérték :D
(Mondjuk ez jelzi is a multik megbízhatóságát notik terén :B )

[ Szerkesztve ]

(#32631) spurika válasza Borote (#32630) üzenetére


spurika
senior tag

Hová a búbánatba viszik? :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32632) Borote válasza spurika (#32631) üzenetére


Borote
addikt

(#32633) spurika válasza Borote (#32632) üzenetére


spurika
senior tag

Ja igen itt a Moto Gp futam is.Miért nem ezzel kezdted? :D .Na akkor onnan gondolom csak jövő karácsonykor jön neki vissza :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32634) Borote válasza spurika (#32633) üzenetére


Borote
addikt

Azt mondják, egy hét alatt megjárja... Homáron azért vannak rémtörténetek :DDD

(#32635) rocket válasza Kornel (#32629) üzenetére


rocket
nagyúr

~50% a Intel leggyorsabb HD3000-hez kepest azert nem hiszem a "nem sokkal rosszabb" kategoria lenne :)

#32630: Az lesz :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32636) spurika válasza Borote (#32634) üzenetére


spurika
senior tag

Van amit ismerek közüllük igen.Majd meglátjuk kellett neki alacsony kategóriás gép,meg acer :D

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32637) fcriss válasza rocket (#32628) üzenetére


fcriss
tag

Volt már itt a topikban ebből keveredés,a samsung oldalán GT315M-t írnak.(a böngésző címsorában van a pontos típus)

(#32638) rocket válasza fcriss (#32637) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi, igy mar mas a leanyzo fekvese, ez a VGA kb. az Intel HD3000 szintjen van.

Ezt neztem tegnap a Samsung oldalan, de nem a cimsort neztem, hanem a weboldalon a nevet, ott meg E5ZH van :)

Adhatnanak minden laptopnak normalis nevet, rendelkezesre all eleg szam meg betu, mert ezek az egybetus/egyszamos elteresek a vicc kategoriat kepviselik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32639) farmer


farmer
csendes tag

Sziasztok,

HP ProBook a választás, ez idáig eldőlt. Ezen belül Intel vs AMD a kérdés. Cégnél DOS alapú raktár programot is futtatnék rajta. Valaki azt mondta, az AMD nem szereti ezt, "összeakadhat" majd a program. :F Nekem ez már kínai, valaki megerősítené, cáfolná?
Ha az inteles lesz, akkor találtam intel HD 3000 videókártyával, illetve ATi Mobil RadeOn HD6490 6490-es kártya vagy 6470-es [6470es kártya] kártyával is. Melyiket ajánlanátok?

Köszönöm

(#32640) Borote válasza farmer (#32639) üzenetére


Borote
addikt

Az a Bitstore-os az felejtős, csak egy év garanciát adnak rá, az iponos jobb vétel.
De mennyire van szükség a dedikált kártyára? Szeretnél játszani? Illetve ha nem szeretnél játszani, akkor jobb választás ennyi pénzért a Dell Latitude E5520 :)

(#32641) ZEN1TH válasza farmer (#32639) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Én biztosan az Inteleset venném 6490-el.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#32642) olahmate1991


olahmate1991
tag

erről mi e véleményetek? oldal ismeri valaki, elég olcsó a többi oldalhoz képest

asus g74

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#32643) chop válasza PainKiller13 (#32397) üzenetére


chop
őstag

"mi elvegetálunk addig a pár hónapig mint eddig"

Az a néhány hónap igazából néhány év lesz. A hozzászólásod tipikus megnyilvánulása a nem hozzáértő, de ennek ellenére okoskodó egyénekének. Javaslom, hogy akkor menj csődbe és utána oszd meg tapasztalatidat. Őrület...

(#32644) farmer válasza Borote (#32640) üzenetére


farmer
csendes tag

Ááááááhhh, nem illik összezavarni a több napon keresztül hsz-ek százait és tesztek tucatjait végigolvasó, és ezek alapján döntő laikust egy új javaslat bedobásával! :Y
Természetesen kössz a javaslatot. Főleg munkára kell, általános irodai, net, film nézés, persze némi játék is. Olyan igazi mindenes, nyúzva egész nap, irodában és otthon is.
Tehát akkor:
[Dell Latitude E5520] fele akkora memóriával, gyengébb videó kártyával, fele akkora vinyóval, de 4 év garanciával, avagy [HP ProBook 4530] erősebb belsővel, de "csak" 3 év garanciával.

thx

[ Szerkesztve ]

(#32645) Borote válasza farmer (#32644) üzenetére


Borote
addikt

Ami még a Latitude oldalán szól: háttérvilágításos billentyűzet, belső fém merevítés, helyszíni garancia.
Ami ellene szól: dedikált videokártya hiánya (kérdés, hogy mennyit szeretnél játszani), illetve az USB3 hiánya - ha később szükséged lesz rá, egy 5-10e forintos ExpressCard bővítőkártyával orvosolható.
2Gb memória pedig 3-4 ezer forint, 4GB pedig 7000. Később is megveheted bele ;)

Illetve itt van EZ a Latitude, itt csak 3 év garanciát adnak rá, de i5-tel és nagyobb HDD-vel.

Milyen játékokat terveztél? ITT meg tudod nézni mit tud az iHD3000, illetve a HD6490M :)

Érdemes még élőben is megnézni őket ;)

Jut eszembe, alfa156 fórumtársnál láttam még a napokban eladó új 6-os szériás Latitude-öt is, az minőségben még egy lépcső felfelé ;)

[ Szerkesztve ]

(#32646) polip válasza farmer (#32644) üzenetére


polip
addikt

ne a garit nézd...a 3 év is baromi sok, a 4 meg fölösleges...

4 év múlva egy ilyen gép - hiába garos - sz@rt sem fog érni :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32647) Borote válasza polip (#32646) üzenetére


Borote
addikt

Ja, mert ha új gépet vesznek, az jót tesz az üzletnek, mi? :D (bocs, ezt nem lehetett kihagyni :P )
4 év múlva saccra 60k-t fog érni... és netezésre pont ugyanolyan jó lesz, mint most egy 4 éves gép :)

[ Szerkesztve ]

(#32648) xlinux


xlinux
tag

Sziasztok !

Tegnap voltam itt egy kicsit kérdezőskődni és a javasolt [Asus] találtam a két konkurenciát, mit szóltok hozzá?

.1számú versenyző

2. számú versenyző

Szerintetek érdemes rajta gondolkodni ?

[ Szerkesztve ]

(#32649) apuc válasza G3R!94 (#32590) üzenetére


apuc
őstag

Szerintem neked erre egy garis Lenovo U550 is tökéletes lenne,73-ért :DDD

(#32650) spurika válasza xlinux (#32648) üzenetére


spurika
senior tag

Mekkora vicc hogy veszel egy majd 4 kilós gépet és 2500 ft a posta.Besz@rok :W

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.