Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31701) Thunderzolee válasza Tulujus (#31695) üzenetére

Például ez?
http://laptopesztergom.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G570_i3-2330_Intel.jpg

Karácsony előtt még csak 130ezer volt (ugyanezzel a felszereltséggel).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31702) franc0 válasza pzg (#31699) üzenetére


franc0
őstag

blahblahblah...

Én is azt gondoltam régen, pedig csak egy jó matrica és egy ügyes kéz kell hozzá.
Tudod mi az igénytelen? Amikor a sok gépeléstől kifényesedik a billed. Na AZ igénytelen.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31703) runner 125 válasza franc0 (#31702) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért, és ha kifényesedik már ki kell dobni? Vagy billentyűzetet kell cserélni? Hagyjuk má'.
Az enyém is fényesedik már, sőt, néhány betű már kezd halványulni, de egy 7 éves - amúgy karc és kopásmentes, folyamatosan tisztán tartott - gép mellett ez normális.

Láttam már jó néhány billentyűzet matricát, fél, max 1 évnél egyik sem bírja tovább. A sarkuk szépen elkezd felpöndörödni, minden retket összeszednek, jóval hamarabb kopnak, ..csúnyább szerintem annál nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31705) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

http://www.laptopszalon.hu/webshop/benchmark/cpu

Ez a táblázat megfelelően mutatja a laptop procik erősségét?! :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#31708) bugizozi válasza 7Days (#31707) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm a listát illetve a gyors választ! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#31709) GaborGh válasza 7Days (#31706) üzenetére


GaborGh
őstag

Mennyibe kerül?

(#31711) adolfka00 válasza franc0 (#31689) üzenetére


adolfka00
tag

És azok közül amiket írtam ?:)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#31712) Borote válasza 7Days (#31704) üzenetére


Borote
addikt

Jobbnál jobb gépeket hozol... FuSi, Acer, Pavilion... MSI-t nem láttál? :DDD

Mire föl amúgy ez az AMD mánia? Annyira nem voltak jók akkoriban... (most sem azok :P )
37k mondjuk annyira nem is sok, hogy kidobd az ablakon ;)

De ha látsz, akkor nézz Dell D630-t :) Tudod mit? Tessék! 6 hónap garanciával...
Tudom, már dacból sem fog tetszeni, de bennem még dúl a jóindulat, és megpróbálok segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#31713) Don't Panic válasza Tulujus (#31695) üzenetére


Don't Panic
senior tag

ment pü

[ Szerkesztve ]

(#31714) GaborGh válasza Borote (#31712) üzenetére


GaborGh
őstag

+1 :D

Alfának korrekt gépei vannak :K

(#31715) endruboy1 válasza 7Days (#31704) üzenetére


endruboy1
senior tag

Megint sikerült jól beválasztani :D . Inkább Intel C2D-val szerelt gépeket kellene nézned, mert ezek az AMD-k elég kevesek.
Egyik se jó, de az Acerben legalább van annyi RAM hogy használni is lehessen. De a Vistát felejtsd el a saját érdekedben :D .

(#31716) Csababá


Csababá
tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget és a sok információt.

(#31717) tothir


tothir
tag

Szerintetek várható, hogy az ssd a notebookokban is alaptartozék lesz?
Mondjuk 320 GB HDD és mellé 32 GB SSD ami a rendszernek pont elég.
Ez még annyira nem dobná meg az árat talán.
Én midnenképpen megvárom most már az ivy-t, talán addigra stabilizálódik a Ft is vagy nem... :W
Amúgy a B800 celeronnal szerelt notimmal tökéletesen meg vagyok elégedve, teszi a dolgát 0-24 órában:)
Nem bántam meg, akinek csak netre, filmre letöltésre zenehallgatásra kell a gép bátran vegye, bőven elég rá, nem szükséges a 20e Fttal drágább pentiumot megvenni.

(#31718) forzaroma válasza Thunderzolee (#31700) üzenetére


forzaroma
tag

Szóval egy P9600 proci jobb az i3 2310-nél? Ebből is látszik h tényleg csak kapisgálni kezdem a dolgokat! :)

Realme GT2

(#31719) GaborGh válasza tothir (#31717) üzenetére


GaborGh
őstag

Mennyi idő alatt áll fel az oprendszered vele, a bekapcsolástól egészen a Win komplett betöltéséig és tolhatnál még egy élményindexet.
Milyen HDD van benne?

Thx

(#31720) Borote válasza forzaroma (#31718) üzenetére


Borote
addikt

Ezt azért így nem jelenteném ki... Ha benchmark programokat nézek, sok tekintetben erősebb az i3 (még a T9600-nál is), mindennapi felhasználásban meg nem nagyon lesz különbség...
Ráadásul ha valami képes használni a HT-t, akkor itt egyértelműen jobb lesz az i3.

Ráadásul hiába a 25W-os TDP fogyasztásban sem biztos, hogy jobb :B

(#31721) nemtom51


nemtom51
csendes tag

Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy ezzel a géppel ([link]) meg lehet-e azt csinálni, hogy az itthoni 3D TV-n kereszül 3D-be lehessen a játékokat játszani? Pl. MW, COD, hasonlók. Vagy ehez mi szükséges?

(#31722) tothir válasza GaborGh (#31719) üzenetére


tothir
tag

Hitachi HDD van benne, megvizsgáltam a HDD Sentinelel, semmi gond vele!
Hát rendszer elég gyorsan feláll, de semmi extra, szerintem kb fél perc.
Annyi, hogy azért 2-3 napoonta újraindítom.
Élményindex:
Proci 5
memória 5.9
videókártya 4.8
játék videókártya 5.5
merevlemez 5.9
Szerintem teljesen korrekt, régi c2d 4 GB Ramos gépem sokkal de sokkal gyengébb.

(#31723) Borote válasza nemtom51 (#31721) üzenetére


Borote
addikt

Elvileg működnie kell, a probléma viszont az, hogy ez a gép gyenge lesz szerintem 3D játékhoz :B Én ilyen célra inkább egy G53-as Asust vennék GTX560M-mel... Kicsit gyengébb support, viszont azért a +35k-ért fHD kijelzőt és egy jóval erősebb videokártyát kapsz :)

tothir: a fél perces boot idő alatt mit értesz? Hogy megjelenik a Win logó? Vagy beírhatod a jelszavad? Mérd le kérlek, hogy mettől meddig számítod, mert 30s-es boot időt én nem hiszem el :B

[ Szerkesztve ]

(#31724) nemtom51 válasza Borote (#31723) üzenetére


nemtom51
csendes tag

Hol adják annyiért az Asus G53-t? Mert akkor nem kérdés. Én csak 310e fölött láttam őket.

(#31726) Borote válasza nemtom51 (#31724) üzenetére


Borote
addikt

Megvették, amit linkeltem pár napja... Most már csak EZ van :(
De még mindig egy 20-assal kevesebb :D

7Days: nem elfogultak vagyunk, hanem segíteni szerettünk volna, hogy ne vegyél SZART, ami sokkal valószínűbb, hogy rövidesen beadja a kulcsot, mint amit mi ajánlottunk... Persze mindenkinek szíve joga ostoba döntést hozni, hajrá :)
(Amit ajánlottam, az is annyiba került mint az első kereted, oké, 54 helyett 56k, cserébe lett volna rá 6 hó garancia).

[ Szerkesztve ]

(#31727) endruboy1 válasza tothir (#31717) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nálam a Win7 elég hamar megeszik 32 GB-ot :D.

Borote: Én láttam már Win7-et SSD-ről 30s alatt teljesen felállni, szóval nem elképzelhetetlen... mondjuk azért HDD-ről sztem min 1 perc kell neki :) .

[ Szerkesztve ]

(#31729) tothir válasza endruboy1 (#31727) üzenetére


tothir
tag

32 GB-ot? Ez alatt mit értesz? Annyira lehet telepíteni nem?
A fél perces boot idő meg hasracsapás alapon van csak, foglalmam sincs amúgy mennyi, de mivel 2-3 naponta van újraindítva nem is angyon érdekel.
Sajna most újraindítani se tudom, jelszót meg nem használok.

(#31730) Borote válasza 7Days (#31728) üzenetére


Borote
addikt

Nem a ThinkPadről beszélek, hanem a D630-as Latitude-ről... szerintem meg sem nézted :D

tothir: nekem most 25GB a rendszer, annak már nagyon szűkös szerintem egy 32GB-os :B Főleg, hogy SSD-nek kell a sok szabad hely is :)

[ Szerkesztve ]

(#31732) endruboy1 válasza tothir (#31729) üzenetére


endruboy1
senior tag

Minimum egy 64GB-osra telepíteném.

(#31733) tothir válasza Borote (#31730) üzenetére


tothir
tag

Ez igaz és ki tudja win8 mennyit foglal majd...
Mindegy várni kell akkor, 64es még nagyon drága...

(#31734) Tom1939 válasza endruboy1 (#31732) üzenetére


Tom1939
őstag

Én saját tapasztalatból azt mondom hogy win7 rendszernek inkább 128 gigás ssd az igazi. Sőt ha rendeléskor lett volna 256 gigás msata elgondolkoztam volna (mostanában jönnek).
Az én 128 gigámból most 71 giga használt és 33,8 üres (ugye ilyen a gyártói matek :) ).
Semmi játék nincs rajta, de a gyakran használt kiegészítő programok igen (office, stb).

Szóval szerintem 128 giga az igazi, de 256 sem túlzás.

(#31735) Thunderzolee válasza forzaroma (#31718) üzenetére

Bocsi, de hol írtam én ilyet? :F

A lista oldalán előrébb van, ez tény.

DE eleve az i3 2310 Hyper Threadinges, ha olyan programot futtatunk, ami 4 magot képes kihasználni, biztos, h az i3 elveri a P9600-ot.
Egyébként a két procit nem érdemes összehasonlítani.
A P9600, ha valahol be is szerezhető, horror áron van.
A hozzá tartozó chipkészlet általában DDR2-t kezel, ami 2×2GB ram használatát teszi lehetővé. Persze lehet bele 2×4GB-ot is tenni, de mutass értelmes áron 4GB-os DDR2-es modult. :)

De most nézem, Borote már összefoglalta.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31736) forzaroma válasza Thunderzolee (#31735) üzenetére


forzaroma
tag

köszi, ez nekem mind új! :)

Realme GT2

(#31737) Norbeez


Norbeez
csendes tag

Sziasztok.
Tudnátok jobb laptopot mondani a Dell 5110-es nél?
(gt525 és i5 intel és persze 15.6+ col)

Laptopot vennék és az ár 180-190k lehetne max. (játékra, photoshopra, hd filmnézésre)
És azért min. 2 év gari kellene.

előre is köszi az ötleteket!

(#31738) Mayer_David válasza #65675776 (#1) üzenetére


Mayer_David
csendes tag

D013 : 2év gari miatt inkább az asus...ha meg beleférne +1év gari kiterjesztés acerra akkor meg az.Azért notiknál továbbra is egyre inkább igaz az,minél több a gari annál jobb, sztem senkinek nincs kedve gari lejárta utáni 200k-s gépeket kukázni...és azért a többség meg amúgysem évente 1x cserél gépet.

De ez csak az én ajánlásom! :R

Ezek vannak nekem: ->> http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=mayer_david&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#31739) Borote válasza Norbeez (#31737) üzenetére


Borote
addikt

Én a helyedben nem venném meg azt a gépet. Nem túl jó anyagminőség, se a billentyűzet, a hűtése is eléggé elbaltázott...
Toshiba L750-t nem láttam sajnos 525M-mel elfogadható áron,csak i7-tel :(
Ha belefér +10k, akkor játékra EZ a legjobb.

525M-mel V570.

Ennek kéne utánanézni, valaki tud róla valamit? Az A531 pl egy nagyon ajánlott, jó kis gép!

Még nézhetsz 6650M-mel és 6770M-mel szerelt gépeket is :)

(#31740) Mayer_David válasza Borote (#31739) üzenetére


Mayer_David
csendes tag

Ha egy kis angol tudásod van akkor EZ a link sokat segít :R

Nekem legalább is segített! :)

Ezek vannak nekem: ->> http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=mayer_david&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#31741) Mercutio_ válasza Dhampir (#31638) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra kíváncsi lennék mit csináltál azon a Fujitsu A530-on amihez kevés volt az i3-as proci?
Nem-e lehet-e esetleg-e az-e, hogy-e a vinyót SSD-re cserélve megoldódott volna minden gondod? :D

Tom1939: 96GB-s SSD-men 36GB foglalt, úgy, hogy Win7 Ultimate 64 bit, Office teljes telepítés, sok segédprogram, 6GB hiberfile, van rajta, szóval átlagos felhasználónak bőven elég 64GB-s SSD.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31742) GaborGh válasza Norbeez (#31737) üzenetére


GaborGh
őstag

Játékra: Lenovo Y570 i3/GT555 2 év gar
Munkára: Dell Latitude E5520 i5/iHD 3 év

(#31743) Dhampir válasza 7Days (#31725) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem olyan rossz az az AMD. :)

Szintetikus méréseinkben arra jutottunk, amit korábbi cikkeinkben is tapasztaltunk. Hogy a Phenom II X4 N970 nagyjából hozza a Core i5-2410M szintjét, az A6-3400-es APU pedig a Core i3-2310M magasságában, vagy picivel alatta teljesít, az előző generációs, magasabb órajelű Core i3-380M pedig szintén hasonló tudással bír, és a mezőnyt a kétmagos A4-es APU zárja. Memóriakezelésben az Intel Sandy Bridge architektúrája a nyerő, az AMD nem tudja felvenni vele a versenyt.

Forrás: [link]

(#31744) #24334592 válasza Dhampir (#31743) üzenetére


#24334592
törölt tag

én alig bírom kihajtani a 2430-at :)

(#31745) Dhampir válasza #24334592 (#31744) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen progikkal? :F Videovágás?

[ Szerkesztve ]

(#31746) Borote válasza Dhampir (#31745) üzenetére


Borote
addikt

Úgy is olyan sokan szoktak videót vágni :D

Amúgy miért lenne jó, ha ki tudnád hajtani? De ez is egy jó példa, hogy erősebbek már a processzorok, mint szükséges... Az Ivy-val pl asztali fronton nem csak a teljesítmény növekszik egy picit, hanem a fogyasztás is jelentősen csökken. Tetszene, ha notebookokba is minél több, alacsony fogyasztású processzort gyártanának.

Amúgy a Notebookcheck szerint az a Phenom bőven elmarad az i5-től, ráadásul szerintem ezt csak nyers teljesítményre értik, ahol mind a 4 szál dolgozik, de erre egész kevés az esély. Egy vagy két szálon pedig az i5 MESSZE állva hagyja azt a Phenomot.

[ Szerkesztve ]

(#31747) Tom1939 válasza Mercutio_ (#31741) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, ez csak attól függ mit teintünk átlagos felhasználónak. Szerintem 128 giga alatt nagyon figyelni kell mit tesz az ember és mit nem az ssd-re windows 7 esetén. Én szeretem úgy használni hogy a gyakran használt programok rajta vannak az ssd-n (nem a játékok!). Azért van hogy gyors legyen minden.

Szerintem a 64gb elég lehet, de nagyon szűkős. A 96 giga ami neked van már szerintem jó kompromiszum.

Én a magam részéről áldoztam volna a 256 gigásra, de nem volt amikor rendeltem. Venni meg nem fogok most már bele, annyit nem ér amennyit buknék rajta (vagyis nem olyan mértékű az upgrade mint amennyibe kerülne).

(#31748) Dhampir válasza Borote (#31746) üzenetére


Dhampir
félisten

Cserébe kevesebbet fogyaszt. :U Habár alapjáraton mindegyik keveset eszik az integrált grafikával.

[ Szerkesztve ]

(#31749) #24334592 válasza Dhampir (#31745) üzenetére


#24334592
törölt tag

960p-t vágtam, szerkesztgettem avs4u-val...

másik dolog, eco módban 15w-ot fogyaszt :Y és dvd-rip filmeket simán lejátsza...

[ Szerkesztve ]

(#31750) Borote válasza Dhampir (#31748) üzenetére


Borote
addikt

Mire gondolsz, hogy kevesebbet fogyaszt?

Zseketto: használ az a program CUDA-t? Mert ha igen, szerintem a processzort az sosem fogja teljesen kihasználni :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.