Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32201) spurika válasza spurika (#32177) üzenetére


spurika
senior tag

Van egy gigabyte S-series socket AM2 es alaplap dobozom,driver cd,és teljes képes magyar leírásom ha valakit véletlen érdekel.Mert az alaplapom tegnap meghalt. :W

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32202) GaborGh válasza tothir (#32200) üzenetére


GaborGh
őstag

Az ivy bridge megjelenése áprilisban várható ugye?

Mi az amire kevés neked a Sandy :F

Reméljük akkora már 300 alatt elsz az euró és tudok venni mondjuk egy probookot

Én pedig annak fohászkodom, hogy maradjon 400 Ft alatt, sajnos az üzemanyagoknál nem találtak meghallgatásra az imáim... :(

(#32203) endruboy1 válasza GaborGh (#32202) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ha most vennék notit lehet, hogy én is bevárnám az Ivyt. Hátha az még kevesebbet fogyaszt u.akkora teljesítmény mellett, ami azért nem mind1... meg lehet erősebb lesz az integrált kártyája is.

(#32204) PainKiller13 válasza endruboy1 (#32203) üzenetére


PainKiller13
őstag

Most mindenképp várni érdemes, persze nem heteket hanem hónapokat, a vérfrissítés miatt és hogy stabilizálódjon a forint (ami akár 1-1.5 évbe és telhet).

(#32205) GaborGh válasza endruboy1 (#32203) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem a fogyasztás miatt butaság várni, addigra annyit emelkednek az árak, hogy azt a csekély néhány Watt különbözetet, Te soha az életben nem fogod tudni ledolgozni a villanyszámlán, egyébként a Sandy-k szinte már termelik az áramot... :P

(#32206) tothir válasza GaborGh (#32202) üzenetére


tothir
tag

Hát ha már csak 1-2 hónap az új plattform, akkor bevárom azt, kevesebb fogyasztás, erősebb grafikus mag, lesznek azért pozitívumok.
Remélem addig kibírom valahogy, ha nagyon szükségem lesz egy gépre, akkor nincs mese, nem várok.
Szeritnem meg az euró megy vissza 300 alá, pánik van az tény, de összeomlást vizionálni azért nem reális.

(#32207) Khelben válasza tothir (#32206) üzenetére


Khelben
nagyúr

pánik van az tény, de összeomlást vizionálni azért nem reális.

:)

(#32208) pitkon


pitkon
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a javaslatokat. :R

Még olyan kérdésem lenne, hogy milyen oldalakról érdemes rendelni, hogy minden simán menjen?

(#32209) GaborGh válasza pitkon (#32208) üzenetére


GaborGh
őstag

(#32210) M3oH válasza endruboy1 (#32203) üzenetére


M3oH
addikt

Hat en nem biztos. Aprillisra igerik. mire lesz normalis kinalat majus, es mire beall az ara kb junius. Persze aki raer varni tobb honapot, annak vszinu erdemes. De a muszaki cikkek ilyenek, ha varsz felevet, tobbet/jobbat kapsz ugyanannyiert. (Bar ez most rank nem igez, mert par honapja, minden olcsobb volt... )

(#32211) Dhampir válasza Khelben (#32207) üzenetére


Dhampir
félisten

Tulajdonképpen már régen összeomlott minden, ezek csak az elmúlt nagy kataklizma, földrengés utórengései. Ezt nagy kihívás végigélni, ám számunkra ez adatott meg, és ha a történteket a maga valóságában el tudjuk fogadni, akkor egy gondolat/lélek-teherrel könnyebb, ha pedig mégsem, akkor marad a fokozott önsanyargatás (ami a mazochistáknak kedvező) és a bűnbak keresése (ami a szadistáknak kedvező).

(#32212) spurika válasza Dhampir (#32211) üzenetére


spurika
senior tag

Ámen :C

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32213) endruboy1 válasza GaborGh (#32205) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem a villanyszámla miatt aggódok hanem az üzemidő miatt :D . A Sandyk is keveset esznek, de ha ráérnék várni néhány hónapot, kivárnám az Ivyt. Szerintem amúgy van esély rá hogy idővel jóárasodjon az euró, ezért is várnék. Persze ha most kéne a notebook, mert nem lenne másik gépem vagy hasonlók akkor simán vennék Sandyt is, a célnak bőven megfelel. No meg ha kijön az új széria lehet az lejjebb nyomja a Sandy árát is ;) .

(#32214) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, ki is néztem egyet, egész jónak tűnik, tudnátok esetleg valamilyen véleménnyel szolgálni az alábbi gépről?

ASUS X54HY - SO085D

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#32215) christofer


christofer
csendes tag

Hello

Tanácsaitok alapján, tegnapi keresgélésem eredménye ez lett.
Erröl konkrétan mi a véleményetek?
A gt520m képes elvinni mondjuk még egy starcraft 2 -t és 1080p filmek sem akadnak rajta?(gondolok itt a memoria bus olvasási sebességére)

[ Szerkesztve ]

(#32216) PainKiller13 válasza Anthony001 (#32214) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jó gép, i3 már elég erős proci is, bár a 6470 szerintem felesleges bele. Ha meg játékra szeretnéd akkor inkább a4/6+6650 inkább.

christofer: Elviszi a starcraft 2-t, persze nem fullon, inkább low/mediumon, fHD filmekkel biztos nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#32217) runner 125 válasza christofer (#32215) üzenetére


runner 125
nagyúr

FHD filmeket egy inteles vga-val szerelt netbook is elviszi már. Azzal biztosan nem lesz gond.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32218) sti01


sti01
csendes tag

Ha mar senki nem valaszol, akkor felteszem meg egyszer a kerdesem:

Laptopot szeretnek venni es 2 marka kozott vacilalok : Asus es Lenovo Ideapad.
Szerintetek melyik az utosebb marka es jobb gep? Felljebb vannak linkek is azokhoz a gepekhez amiket kineztem.
Koszi a valaszt

(#32219) PainKiller13 válasza sti01 (#32218) üzenetére


PainKiller13
őstag

Lenovo minden téren jobb, ha játszani is akarsz akkor legalább GT540 kell. Szerintem így máris tudod melyik :))

(#32220) forzaroma


forzaroma
tag

Lassan tisztul a kép, maradt két gép.
Kíváncsi vagyok szerintetek melyik a jobb vétel?
Az egyikben a matt kijelző, a másikban az usb3.0 a vonzóbb. :)
Samsung
Toshiba

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#32221) Borote válasza sti01 (#32218) üzenetére


Borote
addikt

Mi a célod? Mire szeretnéd használni a gépet? Játék fontos szempont? Mert akkor érdemes lenne nézni egy i3-mal szerelt Y570-t, elvileg annak is hasonló árban kellene lennie.
A külföldi Asus supportot nem ismerem, de itthon nem ajánljuk a consumer Asus gépeket....

forzaroma: nézd meg élőben, bár én úgy vagyok vele, hogy a matt kijelzőt egész nap használja az ember, az USB3-t meg ahhoz képest sokkal kevesebbet - ráadásul működik az USB2.0-val is elvileg, csak lassabban, nem? :)

Tom1939: :D :D :D

Anthony001: mi a kereted? Mire szeretnéd használni a gépet? :)

[ Szerkesztve ]

(#32222) Tom1939 válasza forzaroma (#32220) üzenetére


Tom1939
őstag

Úgy általánosságban, nem erre a két gépre vonatkoztatva a képernyő.
A képernyőt állandóan nézed, ezért ez szerintem fontosabb mint az alkalmanként használt usb.
Én utálnám a fényeset...

(#32223) forzaroma válasza Tom1939 (#32222) üzenetére


forzaroma
tag

De ugye jól tudom, hogy a toshiba képernyője nem matt? :)

Realme GT2

(#32224) Borote válasza forzaroma (#32223) üzenetére


Borote
addikt

Oda is van írva 'HD LED Glare', azaz fényes. Bár elő szokott fordulni, hogy tévednek, de ez most helyesen van feltüntetve.

(#32225) sti01


sti01
csendes tag

Sziasztok. En is Lenovo Ideapad es Asus kozott vacilalok. Tudna segiteni vlki? Kuldok 3 linket :

Lenovo ideapad v570 :15colos, i5 sandy bridge proci, 1 giga graf, 4 giga ram, 750 Giga HDD, 6 cellas aksi [link]

Lenovo ideapad z570 : 15 colos, i5 proci,1 giga graf, 6 giga ram, 750 giga HDD, 6 cellas aksi [link]

Illetve Asus gépek : [link]

Arra lennek igazabol kivancsi h melyik a jobb marka es ti melyiket vennetek a helyemben. Apropo, az 1 gigas graf kartya mire eleg? COD-ozáshoz jo?jah es meg vlmi : intel3as vagy inkabb intel 5ös legyen a proci?egyebkent sima otthoni felhasznalasra lesz a gep, szoval semmi komolyat nem tervezek vele.

Koszi a valaszokat

[ Szerkesztve ]

(#32226) Borote válasza sti01 (#32225) üzenetére


Borote
addikt

Írd mán' be még háromszor :DDD
De akkor válaszolok még egyszer....

Mennyire fontos a játék? Ha szeretnél játszani, GT540 alá nem érdemes adni, de azt tartsd észben, hogy a grafikus kártya árából jobb minőségű gépet is vehetsz.
A grafikus kártya nem attól lesz erősebb, vagy gyengébb, hogy mennyi memóriát tesznek alá (ez kb a legutolsó tényező), hanem hogy hány számolóegység van benne és ezek milyen órajeleken futnak.

Otthoni felhasználásra, illetve játékra is bőven elég az i3-as processzor, ha pedig szeretnél játszani, akkor érdemesebb az erősebb grafikus kártyát keresni. Minimum GT525/540M, illetve ha belefér a keretbe, akkor Y570 i3-mal.

Ahogy nézem a boltok kínálatait, én inkább ezt a két modellt nézném:
Asus N55
Lenovo Y570

Nem tudom milyen a kinti Asus support és garancia, de ha rendben van, akkor az N55-t választanám, már csak a matt kijelző miatt is. (legalábbis matt, ha minden igaz :) )

(#32227) mutyi


mutyi
őstag

Kellene egy laptop típus 95-110 ezer ft közötti értékben.
Úgy nézem ebben az árkategóriában AMD e-450 vagy Intel B800,esetleg B950 fér bele.
Ötleteket várok. Eddig nekem Lenovo IdeaPad G570GH tűnik az egyik legjobb választásnak.

(#32228) crue válasza mutyi (#32227) üzenetére


crue
őstag

Jó gondolat, jó gép. Ebben a kategóriában a többi gyártót el lehet felejteni.

(#32229) sti01 válasza Borote (#32226) üzenetére


sti01
csendes tag

Amit mutattal asust , csillogos a monitorja...es bar te biztos jobban ertesz hozza,azert is kerdeztem, de 8 euro a kulonbseg arban az asus n55 es lenovo z570 kozott, viszont lenovo i5ös proci es 2 gigaval tobb ram ill. nagyobb HDD...ez nem mervado?az igaz h GT 520M a graf benne es nem 525/540 amit te irtal...jah es regifajta billentyuzet van az asusban ha jol latom. Viszont ez az ideapad y570 [link] tok jol nez ki. Lenyeg ami lenyeg : te asust vennel a helyemben igaz? meg tudnad indokolni h lenovot miert nem? köszi

(#32230) Borote válasza sti01 (#32229) üzenetére


Borote
addikt

Amit mutattam Asust, annak egyáltalán nem biztos, hogy csillogós a kijelzője. Annak ellenére is, hogy az van odaírva... el kell menni és meg kell nézni :) Mert biztosan van belőle matt változat is ;)
Általános felhasználás szempontjából kb mindegy, hogy i3 vagy i5-ös a processzor, Te viszont azt mondtad, hogy szeretnél játszani. Na most játék szempontjából klasszisokkal jobb a GT555M mint a GT520M illetve jelentősen jobb, mint a GT525/540M...
Memóriát utólag is lehet bővíteni, ráadásul kifejezetten olcsón... a merevlemezt meg Neked kell eldöntened, de ha nem férsz el 500-on, 750-en sem biztos, hogy elférsz :P

Ha játszani szeretnél, akkor a helyedben az általam linkelt két gépet venném, ha meg nem szeretnél játszani, akkor meg nem Ideapad-ot, egyszerű a képlet :D
Utána kell kérdezni, hogy milyen az Asus support Szlovákiában. Illetve a billentyűzetet is nézd meg személyesen, ne ilyen elv vezéreljen, hogy az 'régi', mert mondjuk nem szigetes... mindkettőből vannak szarok, van, aki élből utálja a szigetes billentyűzetet.

Ha pedig csak a GT520M-szintjén fontos a játék, akkor pedig ProBook 4530s-t vennék a helyedben! i3-mal, ebbe még garanciabővítés is fér (ha jól látom, ott 2 év van rá? ), illetve i5-tel

Érdemes a többi ProBook-ot is megnézni ;)

[ Szerkesztve ]

(#32231) GaborGh válasza forzaroma (#32220) üzenetére


GaborGh
őstag

Nagyon egyszerű a helyzet, vegyél ProBook 4530-at amit már legelőször is ajánlottam és lám mindkét kívánságod teljesül egyszerre...matt és USB 3.0... :P

(#32232) m4rc!


m4rc!
őstag

Lenovo Ideapad B570
Lenovo Ideapad G570

Megéri a 410M azt a +10k-t?

We are analog players in a digital world

(#32233) GaborGh válasza m4rc! (#32232) üzenetére


GaborGh
őstag

Nem, szinte fej-fej mellett van az iHD-val. :N

(#32234) Blip válasza GaborGh (#32231) üzenetére


Blip
csendes tag

A ProBook 4530s egyik tesztjében azt írják hátrányként, hogy folyamatosan pörög a ventilátora és kicsit hangos. Ez a gyakorlatban tényleg hallható illetve zavaró, vagy ha csak külön odafigyelek rá?

(#32235) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Mi a véleményetek HP Pavilion dv7-ről I5-ös procival 6770 videokártyával?

(#32236) forzaroma válasza GaborGh (#32231) üzenetére


forzaroma
tag

Erről mit gondolsz?
Egyrészt a gépről, másrészt a forgalmazóról. :Y Probook 4530s
A billentyűzete vajon magyar lehet?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#32237) runner 125 válasza forzaroma (#32236) üzenetére


runner 125
nagyúr

"W7H 64bit"

Ebből fakadóan valószínű magyar az is, viszont a no name webshop-okkal óvatosan. Egy részből sűrűn csinálják azt, h kiírnak egy durva árat, majd közlik e-mail-ben, h csak rendelésre, ami 2-3 hét. Vagy szimplán megírják, h ennyiért nincs.

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32238) Borote válasza runner 125 (#32237) üzenetére


Borote
addikt

Én itthon még nem láttam i3+dedikált kártyás ProBook-ot... ráadásul az a H betű simán lehet a Home (Premium) jelzése is.
Külföldről hozott gépnek nem az a gondja, hogy más a billentyűzet, sokkal inkább, hogy máshol nem alap 3 év garanciával adják, így bővíteni kellene.

R1200GS: nem rossz, csak külföldi a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#32239) runner 125 válasza Borote (#32238) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz :K, valamiért most arra asszociáltam.

Hjah, mindenki saját maga tudja az elvárásait, ha úgy is megfelel a vevőnek, ott kell megvenni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32240) mutyi válasza Borote (#32238) üzenetére


mutyi
őstag

W7H- az Windows 7 Home Premium tuti.

(#32241) forzaroma válasza Borote (#32238) üzenetére


forzaroma
tag

Ezen tényleg érdemes elgondolkozni! :)

Realme GT2

(#32242) Dhampir válasza runner 125 (#32237) üzenetére


Dhampir
félisten

A jelenlegi helyzet csak a feketepiacnak vagy "szürkeimportnak" kedvező. :)

[ Szerkesztve ]

(#32243) spurika válasza Dhampir (#32242) üzenetére


spurika
senior tag

Hát azt vesszük észre sajnos. :(((

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32244) franc0 válasza Blip (#32234) üzenetére


franc0
őstag

Állandóan megy a venti, de elviselhető.
Attól függ milyen gépről váltasz. Ha konzumer Acer-ről, akkor nem fogod hallani.
Nekem a magán gépem ThinkPad (a 4530s céges), na ahhoz képest hangos...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32245) szabork


szabork
csendes tag

Üdvözletem! Laptopvásárlással kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni, mivel teljesen tanácstalan vagyok.http://prohardver.hu/dl/s/n1.gif
Mondjuk azt hogy játékra szeretnék gépet venni, tehát elvárás egy 2magos proci és egy dedikált 512-es (vagy 1gigás?http://prohardver.hu/dl/s/n1.gif) videókártya 2 giga rammal.
Maximum 125ezer forintom van rá.
Adjatok légyszíves tanácsot, milyen laptopot vegyek, nem vagyok a téma szakértője, szóval hiába nyálazom a netes katalógusokat.

(#32246) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Melyik a jobb vétel:
HP Pavilion dv6-6150sl (i5 2410M, AMD 6770 2Gb, 4Gb ram, 500 Gb HDD)
Lenovo y570 (i5 2430M...)

HP Pavilion dv7-et szeretnék venni I5-el, de nem nagyon találok.
Emiatt kezdtem nézegetni a 6770-el szerelt gépeket. Van ami miatt nem javasoljátok a HP-t?

(#32247) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Mit szóltok ehhez: Acer Aspire 5755G - 2434G50MNBS.

Az a helyzet,hogy eddig még jót nem hallottam az ACER notikról és így féltve venném meg.De csak ebben van core i5 és gt540 ilyen jó árban.

Valójában ennyire gázak ezek a notik?

Véleményeket várom és előre is köszönöm. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#32248) spyduck válasza Blip (#32095) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kár, hogy ez az árlista már nem jó kb 5 hónapja, lecserélték a szerverüket ;)

(#32249) nemtom51


nemtom51
csendes tag

Mit gondoltok erről a gépről, esetleg van valakinek ilyenje:[link]

(#32250) SG3rg0 válasza atti1848 (#32247) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én ennek a gépnek a kis testvérével szemezek! Valaki akinek ilyenje van az írhatna róla!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.