Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31901) archie17 válasza Dhampir (#31857) üzenetére


archie17
tag

Az!

És a linkednek köszönhetően most másodszor látom a vétel óta Happy Hoursban a terméket, remek :DDD

(Az "A" amit kiemeltél, jelent valami extrát? Szerintem csak üzlet függvénye, ki hogy hirdeti meg.)

Gman999
Hozzáadtad a progit az Nvidia vezérlőpultban a programok listához, és kijelölted neki a dedikált kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#31902) priest92 válasza kyleoplon (#31895) üzenetére


priest92
csendes tag

Amire te akarod használni, simán a legjobb kategória a lenovo..[link]
Szerintem ez az Asus inkább felejtős...

(#31903) spurika válasza priest92 (#31902) üzenetére


spurika
senior tag

Sziasztok.A kérdésem szerintem nem lesz meglepő.Vásárolnék egy notit,nem játszani hanem dolgozni.Érdeklődnék milyen gépet ajánlatok és miről milyen tapasztalataitok vannak ezekben a dolgokban.Én notiban lemaradtam az acer 3050 nnél.Ami nagyon fontos mikor úton vagyok és munkában is nagyon sokat megy.Valamint rohadt sokat hurcibálnám.Tehát egy strapa gép kéne max 150k ig.Előre is köszi a választ.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31904) ZEN1TH válasza spurika (#31903) üzenetére


ZEN1TH
őstag

LifeBook A531 + 2Gb RAM.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#31905) spurika válasza ZEN1TH (#31904) üzenetére


spurika
senior tag

Megnézem köszi.Tudsz valami pozitívumot mondani nekem vele kapcsolatban.Esetleg neked is ez van?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31906) Gman999 válasza Borote (#31900) üzenetére


Gman999
tag

Persze mutatja tudom is finomhangolni h mi milyen legyen de beálíltottam h a játéktól függjön a beállítás, teljesítményen van az energia menedzsment, hálózatról játszok nvidia teljesítménycentrikuson stb...ennek a gépnek simán vinnie kéne...

(#31907) Borote válasza Gman999 (#31906) üzenetére


Borote
addikt

Hűtés Effective Thermal Dissipation-ön van? Esetleg driverfrissítés?
Nekem már nincs meg, hogy ki tudjam próbálni...

[ Szerkesztve ]

(#31908) Gman999 válasza Borote (#31907) üzenetére


Gman999
tag

Standardon volt a hűtés, mikor feltoltam maxra kb 2-3 fps el javult...ami még mindig szánalmasan kevés egy ilyen géptől lowon...videókárty driver természetesen elgfrissebb, direct x el se lehet gond...

[ Szerkesztve ]

(#31909) IBasterd


IBasterd
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, asztali gépemet szeretném egy cipelhetőbb eszközre cserélni. :)

Nézelődöm egy ideje a notipiacon, de nem nagyon találtam olyan vasat, mely (akár kompromisszumokkal is, de) elnyerné a tetszésem. Lehet azért, mert túl sokat nézelődtem már. Épp ezért nem is szeretnék jelölteket ide bedobni, nagyon örülnék pár független (és nálamnál hozzáértőbb) tippnek.

Az ár valahol 200k körül mozogna. Picit több is lehet, de ha kevesebb, nyilván nem baj... :)

Amire használnám... Nem vagyok hardcore gamer, de azért legyen benne potenciál, ha elkapna a játszhatnék. Elsősorban munkára és filmezésre kéne, előbbihez is kéne némi teljesítmény (programozás, konvertálás, mindenféle tervezés, etc.). Matt kijelző sem lenne hátrány, de nem feltétel.

Asszem hirtelen ennyi. :) Előre is köszi a reakciókért.

(#31910) runner 125 válasza IBasterd (#31909) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo Y570

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31911) spurika válasza runner 125 (#31910) üzenetére


spurika
senior tag

Nem rossz gép,kár hogy ennyim nem lesz rá.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31912) IBasterd válasza runner 125 (#31910) üzenetére


IBasterd
tag

Hmm. Nahát. Most egy picit elgondolkodtam az alaposságomon, ilyen gyorsan kaptam egy tök jó offert. :D

Köszi! (Ha valakinél van még alternatíva, ne kíméljen! :) )

[ Szerkesztve ]

(#31913) kilac válasza Gman999 (#31908) üzenetére


kilac
csendes tag

Hali!Nekem y570 van. Én a vga drivert lecseréltem egy béta verzióra, asszem 290. valamennyi, azóta hasít a game meg nincs kékhalál sem.Próbáld meg a drivert cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#31914) Gman999 válasza kilac (#31913) üzenetére


Gman999
tag

Köszi a tippet, megpróbálkozok vele!

(#31915) Borote válasza Gman999 (#31914) üzenetére


Borote
addikt

Illetve akkor próbáld még ki csak az iHD-vel, hogy úgy milyen gyors... Ha nem változik semmit, akkor valószínűleg a videokártya bekapcsolásával lesz a gond.

(#31916) Dhampir válasza archie17 (#31901) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom, sőt napok óta figyelgetem, de nekem erősebb i3-am volt. :P

Amit Gman999 írt, pont emiatt (is) az i5-öt preferálnám, és alapból több RAM-mal, mert utólag igen drága egy lapos bővítése. Tomtekshopban szlovák billel sokkal olcsóbb ugyanez a konfiguráció. :K

[ Szerkesztve ]

(#31917) Gman999 válasza Dhampir (#31916) üzenetére


Gman999
tag

Mikor én álltam vásárlás előtt valaki linkelt egy kifejezetten érdekes és hasznos notebookchek tesztet, amiben i3 tól i7 ig teszteltek játékokat, adott videókártyával, és a külnbség elenyésző volt ezért nem zavart az i3...

(#31918) spurika válasza Dhampir (#31916) üzenetére


spurika
senior tag

Tiszteletem kolléga :R

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31919) Borote válasza Dhampir (#31916) üzenetére


Borote
addikt

Elég az i3 is....
De milyen szempontból érted, hogy drágább egy laptop bővítése? Mivel szeretnél bővíteni? Bővítettél már laptopot??

(#31920) ChelseaFC26


ChelseaFC26
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől!
Szeretnék új laptopot vásárolni, és ebben kérném én a segítségeteket. Sajnos a keret elég szűkös. Az igényeim viszont relative nagyok. Csakis Dell laptopokban gondolkodom, mert szerintem messze a legjobb minőségűek, legalábbis én ezt tapasztaltam. Családban többen is, és én is dell laptopokat nyúzunk, és sosem volt még rájuk panasz.
Az igényeim elég konkrétak:
Processor:
AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ or better
Intel Core 2 Duo Processor 2.0GHz or better
Operating System:
Windows XP Service Pack 3 or later
RAM:
Windows XP: 1.5GB RAM
Windows Vista and Windows 7: 2GB RAM
Note: PCs using a built-in graphical chipset are recommended to have 2GB of RAM.
Video Card:
Star Wars: The Old Republic requires a video card that has a minimum of 256MB of on-board RAM as well as support for Shader 3.0 or better. Examples include:
ATI X1800 or better
nVidia 7800 or better
Intel 4100 Integrated Graphics or better

Star Wars: The Old Republic nevezetű játékhoz keresek laptopot, amelyhez ezek a minimális rendszerkövetelmények. Ennél jobb laptopot keresek. Tudom, játékhoz asztali gép a megfelelő, de sokat utazok, így nincs lehetőségem ezt a verziót választani. Nézelődtem már, de tényleg nem nagyon értek hozzá. Olyan 160.000 forintig van lehetőségem, ehhez mérten én ezt néztem ki?
[link]
Bármi tanácsot, javaslatot, gondolatot, véleményt szívesen fogadok! Előre is köszönöm!

(#31921) spurika válasza ChelseaFC26 (#31920) üzenetére


spurika
senior tag

Énis ilyen árból tudok gazdálkodni kb.Jó gépnek tünik és mostanában istenitik is őket.Valóban jó volna ha valaki tudna hasznos infóval szolgálni ezekről a masinákról.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31922) Dhampir válasza spurika (#31918) üzenetére


Dhampir
félisten

Üdv itt is! :R

(#31919) Borote

Anno netbookot igen, és egy vagyonba került akkor az +1 GB memória. Szvaz érdemesebb alapból izmosabb konfiggal vásárolni, hogy később ne kelljen vele szórakozni, mert összehasonlítván; egy asztali gép bővítése sokkal olcsóbb a későbbiek folyamán is.

(#31917) Gman999
Alapfeladatokra és egy kis játékra valóban elegendő is, bár egy olcsóbb AMD-s géppel (Asus K53TA-SX149D) anyagilag talán jobban jár az ember, mert sokkal többet nem ad hozzá a Lenovo, a maradék pénzből pedig vesz az ember egy jó hangfalat hozzá, és voilá.

[ Szerkesztve ]

(#31923) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok tisztában a laptopokkal mostanság hogy miylenek vannak/kaphatóak.
Elsősorban otthoni használatra gondoltam egy középkategóriásat és nagyrészt játékra használnám.
Ha tudtok pár ötleted adjatok légyszi.

(#31924) TooN


TooN
aktív tag

Helló!

Tudnátok segíteni!
Laptop vásárlás előtt állok és kb. 100.000,- Huf az, amit max erre szánnék most.

Tudtok valami jót ajánlani, vagy esetleg van olyan tipp, hogy mire érdemes figyelni mostanában?

Mekkora a minimum:
Monitor felbontás?
Memória?
Winyó?
Proci?

Előre is köszi!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#31925) rizso


rizso
addikt

spyduck irományán felbuzdulva: vélemények? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31926) Borote válasza ChelseaFC26 (#31920) üzenetére


Borote
addikt

Most nincs nagyon időm keresgélni, de ez az Inspiron nem egy túl jól sikerült széria... Dellnek vannak jó gépei, de ezek nem nagyon tartoznak közéjük :B

Most nézem, ez az M5010... Ennek nem ismerem a hűtését, de az N5010-n gyatra :(

Dhampir: ha nem értesz hozzá, akkor nem muszáj ám mondani :P Laptopban kb 3000Ft 2GB memóriát bővíteni, 6000Ft a +4Gb...

[ Szerkesztve ]

(#31927) runner 125 válasza rizso (#31925) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már bocs, de minek azért nyitni egy blogbejegyzést, h feltedd a kérdést érdekli-e a népet? :)
Töröld, aztán mehet a teszt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31928) ChelseaFC26 válasza Borote (#31926) üzenetére


ChelseaFC26
csendes tag

Uh, akkor ez nem kezdődik jól : ) Körbenézek még. Esetleg valami támpontot tudsz adni, amely mentén az elvárásaimnak megfelelőt találhatok? Például én nekem anno mindig azt mondták (mikor 14 évesen még benne voltam ebben az informatikai dologban) hogy az At mindig jobb mint az nVidia, ez igaz? Ezért is kerestem Ati videokártyás laptopot, de lehet ez butaság.

(#31929) rizso válasza runner 125 (#31927) üzenetére


rizso
addikt

Mondjuk hogy melyik érdekli őket jobban. Vagy esetleg a topikba mehetne 1-2 dolog, amire kíváncsiak lennének a teszt során (mondjuk ez kimaradt a leírásból). Csak nem okoz gondot a PH-nak egy ilyen kis bejegyzés ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31930) Dhampir válasza Borote (#31926) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egy vagyon! Jobb azt egy az egyben lenyelni. :D

(#31931) priest92 válasza TooN (#31924) üzenetére


priest92
csendes tag

Ha 100 ért keresel, akkor ezek ajánlottak leginkább! Strapabíró, hétköznapi használatra tökéletes!
[Lenovo_G570]
[HP 630]

[ Szerkesztve ]

(#31932) flashpointer


flashpointer
őstag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Egy laptopra lenne szükségem a lényeg hogy 120-nál nem szánok rá többet
cél:
-autocad, inventor, filmek, le-feltöltés,
-ilyesmi játékok: wow, civilization4, cod 2,cod4, world of tanks. ATi 5470-es kártya szint elég ezzekhez? Ami még beleférne a keretbe ilyesmi szintűek voltak.

Az sem baj ha használt, nézegettem a hardveraprón de szeretnék pár tanácsot:
-érdemes 2-3 éves gépeket venni használtan, gari nélkül , vagy mindenképp garival ( pár hónap? fél év, év?), vagy márkafüggő?
-első meglátásra kerülném a több éves használt gépeket, mégsem örök életre tervezik őket, de javítsatok ki ha tévedek
-vagy mindenképp újat?
-acer asus packardbell nem jókat olvastam, asszonynak is olyan volt, és küldözgetnie kellett meg 2 hétig nélkülözni, na ilyet nem szeretnék.
köszi : )

(#31933) ZEN1TH válasza flashpointer (#31932) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Ezt találtam. Simán elviszi a játékokat amiket írtál. Régebbi gépeket nem éri meg szerintem venni, főleg kevés garival. 1-2 hónaposak viszont jók lehetnek. Persze azok ritkák nagyon, de ki lehet fogni egy-egy jó vételt csak figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#31934) Tom1939


Tom1939
őstag

Aki nem siet és reménykedik a forint erősödésében annak ez érdekes lehet y580

Y580 660-as grafikával és full hd kijelzővel...

[ Szerkesztve ]

(#31935) GaborGh válasza Tom1939 (#31934) üzenetére


GaborGh
őstag

Hmm, ez ígéretesnek tűnik:

Core i7 processzor, 2GB GTX660M, FullHD 1080p, 1TB HDD, JBL hangrendszer, Blu-ray ODD, 8GB RAM, áprilisi megjelenés 899$, kár, hogy mire megérkezik 900$-ból -> 900€ -> esetleg 900£ lesz...

[ Szerkesztve ]

(#31936) Tom1939 válasza GaborGh (#31935) üzenetére


Tom1939
őstag

Ha lesz benne msata ssd bővítő hely és ez a 660-as tud annyit mint a jelenlegi 560-as akkor ez mindent visz ebben a kategóriában. Meglátjuk mennyibe kerül majd, ha a jelenlegi árszinten marad akkor szuper (és ez független valamennyire sajnos a forinttól ha az elszáll a kategória társai is drágulnak, és így továbbra is a legjobb választás marad).

(#31937) GaborGh válasza laabom (#31923) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo Y580/570 :D
Asus N55SF

[ Szerkesztve ]

(#31938) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

hello..
3 féle 17"-os notebookot néztem ki 200e Ft környékén, melyik lenne a jobb?
- DELL Inspiron N7110 [link]
- HP ProBook 4730s [link]
- Ausu K73sv [link]
A DELL és a HP mellett szól a 3 év gari, a HP mellett a matt kijelző, az ASUS mellett meg az hogy az előző gépem is Asus :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31939) M3oH válasza Turbobacsi (#31938) üzenetére


M3oH
addikt

HP igy elsore. Bar kerdes, hogy mire kell?

(#31940) Televan74 válasza GaborGh (#31935) üzenetére


Televan74
nagyúr

320.000 Ft -ért azé nem lenne rossz. Le is cserélném a mostani y570 -t.

Mi a különbség a 480 és 580 között? :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31941) GaborGh válasza Televan74 (#31940) üzenetére


GaborGh
őstag

Méret, 14" és 15", kisebb felbontás és gyengébb hardver...elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#31942) Turbobacsi válasza M3oH (#31939) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

leginkább kiadványszerkesztés, néha egy kis játék kikapcsolódásnak (mozgatva nem sürüen lesz)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31943) GaborGh válasza Turbobacsi (#31938) üzenetére


GaborGh
őstag

Minőségre és megbízhatóságra a ProBook a nyerő egyértelműen...

(#31940) Televan
Szerintem még bőven elég az Y570 teljesítménye, legalábbis én nem cserélném még le, majd csak a garancia vége felé (1-2 év múlva)...

[ Szerkesztve ]

(#31944) M3oH válasza Turbobacsi (#31942) üzenetére


M3oH
addikt

Hat jatekre egyk sem tul acelos a VGA miatt. Asus a legerosebb jatek szempontbol, de a Probook minosegben tobbet ad.

(#31945) GaborGh válasza ChelseaFC26 (#31920) üzenetére


GaborGh
őstag

A Dell notik ajánlottak, 3 év bővíthető NBD garancia, jó anyaghasználat és minőség, de sajnos a belépő otthoni kategóriás inspironok kivételt képeznek ez alól...

(#31946) Khelben válasza Turbobacsi (#31938) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovo G770-et nézted? 199k, a Dellt meg a HPt veri teljesítményben, az Asusnál meg alig gyengébb a vga-ja.

(#31947) GaborGh válasza spurika (#31905) üzenetére


GaborGh
őstag

LifeBook

[ Szerkesztve ]

(#31948) spurika válasza GaborGh (#31947) üzenetére


spurika
senior tag

Köszönöm a választ,kiraknák egy kis finomságot a poker sszerelmeseinek.

[link]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#31949) ChelseaFC26 válasza GaborGh (#31945) üzenetére


ChelseaFC26
csendes tag

Ez szomorú. A játékra ajánlott Lenovo és Asus sajnos már nem fér bele a keretbe. Esetleg mit tudnátok még ajánlani akkor. Sajnálatos, hogy a Dell Inspiron 5110-esek nem jók, pedig teljesítményileg és ár/értékben szerintem nagyon rendben vannak. :\ Nem is nagyon találtam hasonló jót teljesítményileg, a 160-170es árkategóriában.

(#31950) Turbobacsi válasza Khelben (#31946) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

megnéztem, köszi: 3D-ben tényleg remek, de a billentyűzetét a HP-nak jobbnak vélem, meg a gari is "csak'" 2 év, egyenlőre a HP a nyerő

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.