Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31301) rizso válasza Zsolti1818 (#31299) üzenetére


rizso
addikt

Páromnak most vettünk egy Lenovo Z570-et - bár valamivel több, mint 120k (én egy nyeremény-kedvezménnyel 109k-ért jutottam hozzá). Magáról a gépről:
- nagyon jó az anyaghasználat és az összeszerelés is - főleg ennyi pénzért. Belül fém (a billentyűzet körül mindenhol), a fedlap is fém, ráadásul a szürke fém felületek néha enyhén lilás árnyalatúak (kicsit a Samsung Wave-hez hasonlítható), páromnak nagyon tetszik
- maga a vas is elég erős a mindennapi használathoz: B950, 4GB, 500GB
- jár hozzá win7
- 2 év garancia
- ami még érdekes lehet: vannak érintős gombjai (akárcsak az Y570-nek), és a hangszórói is elég szépen szólnak (meg is lepődtem rajta)
- könnyűnek viszont nem nevezném, kb. olyan nehéz, mint a többi 15,6"-es gép

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31302) Giggles


Giggles
tag

Szevasztok!

Vásárlás előtt állok, és egyenlőre azt szeretném kideríteni, hogy egyáltalán mennyibe lenne egy igényeimnek megfelelő gép. Full hd 15-20gb-os filmek lejátszása lenne az egyik fő szempont, játékok kizárva. Ezt tudják a 100-120 körüli gépek is, vagy ez már a 150+ kategória?

(#31303) runner 125 válasza Giggles (#31302) üzenetére


runner 125
nagyúr

Full HD filmet a legolcsóbb 2 magos is lejátssza. 100k alatt is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31304) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy laptopot de nem vagyok otthon a notik világában. A vásárláshoz szeretnék segítséget kérni tőletek, amit előre is köszönök :). A munkám miatt egy jó időre el kellett költöznöm külföldre, és az asztali PC-m nem szeretném magammal vinni. Már régóta terveztem hogy veszek egy notebookot. Belevágni eddig még nem mertem és igazából annyira szükségem sem volt rá, viszont most szükségessé vált. Egy mindenes gép lenne amivel tudok dolgozni, játszani, filmet nézni stb... Fontos lenne, hogy megbízható legyen a gép és a garanciája is minél több, hosszabb időre szóljon . Hosszú távra terveznék a gépel nem 1év. 200ezer forintra gondoltam, de nagyon maximum 250ezret adnék a gépért. Egyenlőre ezt az egy notit találtam --> [link]. Szerintetek milyen? Hasonló paraméterű gépre gondoltam egyébként, mint amit linkeltem. Remélem semmit sem felejtettem ki.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Attila

[ Szerkesztve ]

(#31305) runner 125 válasza Titinho31 (#31304) üzenetére


runner 125
nagyúr

Látom te is - mint sokan mások - szereted nagy számok törvényét.
..ami nem minden esetben nyerő. Játszani felesleges az i7-es proci, egy frankó VGA-val már az i3 is elég, de hogy biztosra menj, keress i5-öst, de az i7 ilyen téren pénzkidobás.

15,6"-os kategóriában az Inspiron nem ajánlott a silány minőség miatt - sajnos gyakorlati tapasztalat nincs a nagy testvérről, de én ódzkodva állok ehhez is. Ha, erre esik a választásod előtte mindenképpen tapogasd meg, nyitogasd, gépelj rajta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31306) GaborGh válasza Titinho31 (#31304) üzenetére


GaborGh
őstag

Ez ajánlottabb kategória:

Lenovo G770

(#31307) GaborGh válasza Titinho31 (#31304) üzenetére


GaborGh
őstag

Dupla sorry.

[ Szerkesztve ]

(#31308) Borote válasza Titinho31 (#31304) üzenetére


Borote
addikt

Ha Dell-t szeretnél, én ennyiért inkább XPS-t vennék a helyedben :)
Abba viszont érdemes belegondolni, hogy 15,6"-ban jobbak az ajánlatok, mint 17,3"-os fronton. Ugyan annyi pénzért erősebb hardver (itt nem az erősebb processzorra gondolok, ahogy a kolléga is leírta, egy i3 is elég már), vagy jobb minőséget kapsz.

A Te esetedben amire még érdemes odafigyelni a 3 év garancia mellett, hogy nemzetközileg érvényesíthető legyen, sokat nem érsz vele, ha nem fogadják el kint a papírokat :P

Szóval 17"-ban az XPS, a 3750-es Vostro, Hp-tól a 4730s ProBook amik jó választások (ez utóbbi kettő matt kijelzővel, ami azért nem egy utolsó szempont), játékra ugyan kapnál erősebbet is, de megéri azt a kis kompromisszumot a jobb minőség.

15,6"-ak közül amit említettem, nagyobb teljesítménnyel a Lenovo Y570 rendelkezik (esetleg Asus N55, hátha külföldön jobb az Asus supportja), mindkettőnek szép hangzása van, nagy teljesítménye, meg csillogó kijelzője :(
Ha beéred kisebb teljesítménnyel (valahol a fent említett ProBook szintjén, kicsit elmaradva a kinézett Inspirontól), akkor érdemes megnézned EZT a gépet is. Illetve konzultálni az eladóval (esetleges további ajánlatokért), mert ezek a legjobb minőségű gépek közé tartoznak.

Végülis, az az IdeaPad sem tűnik rossznak :)

Más: néztem G6-ost ocsóéknál, Spyducknak megint igaza volt :P Egészen silány minőségű a kaszni...

[ Szerkesztve ]

(#31309) Draken válasza Titinho31 (#31304) üzenetére


Draken
őstag

Esetleg még szóba jöhet ez is! Igaz nem 17' de hardvere ennek a legerősebb!

(#31310) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Betegeskedő C90S-emet lecserélném valami izmosabb masinára.Schenkernél néztem körül és ezt találtam:
http://www.mysn.de/detail.asp?bestellnr=adng0001&userid=D51E5997531E4720842385395F42B63A&KategorienOrder=010;020;015;040;010
Viszont lenne pár kérdésem:
Az az I3as proci nem kevés oda?
Ami beleférne még a keretbe az i7 2670QM 2,2-3,1Ghz
6GB ram élég vagy ide már több kell?
Valaki esetleg már vásárolt ettől a cégtől?
A választ előre is köszönöm!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#31311) papp_no1 válasza ktommy91 (#31270) üzenetére


papp_no1
senior tag

szóval szar vagy mi a baj vele? ? Spyduck már felvilágosított,hogy szervizigényesek, némelyik könnyen bedöglik de aki vett ilyen gépet az nem panaszkodik (westtől vásárolt gépre gondolok)

(#31312) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Nem szidni akarok más topicot, de háromszor beírtam ugyanazt a milyen egeret vegyek topicba és egyszer sem jött válasz, btw tracspartiznak minden másról csak arról nem amiről kéne szólnia a topicnak. Itt legalább segítenek :))

(#31313) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!
Ha van kb 80-110 ezer forintom egy notebookra és garanciás bolti gépet szeretnék. Milyet érdemes venni? Amin a párom tud netezni, de azért nem a leggyenébb. A kijelző 15.6 lenne jó. Ki mit mond rá? Főleg márkára lennék kíváncsi, melyik strapabíró pl.

válaszokat előre is köszi... :R

134 piros pötty :)

(#31314) PainKiller13 válasza cut (#31313) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én itt nézelődnék a Lenovo G570 környékén :)

(#31315) cut válasza PainKiller13 (#31314) üzenetére


cut
aktív tag

köszi.. :R

134 piros pötty :)

(#31316) marthin


marthin
csendes tag

Üdv!
Laptop vásárlás előtt állok és a segítségeteket akarom kérni. Főleg játékra és multimédiás használatra kéne 15,6 vagy nagyobb kijelző, windows 7,és minimum 2 év garancia. egy erős videokártya és egy jo processzor kéne bele és min. 4 gb ram. olyan 600 euro-m lenne rá... ha linkeltek gépeket örülök ha találtok olcsóbbat, de lőhettek az ár fölé is de 700 euronál semmiképp sem akarok többet költeni rá.

ui: erröl mi a véleményetek?[link]

Előre is köszönöm!

(#31317) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítségeket végül is ez a noti meggyőzött. [link] Talán meg is veszem, de azért ma még futok néhány kört az interneten és olvasgatok.

Üdv,
Attila

(#31318) rizso válasza marthin (#31316) üzenetére


rizso
addikt

Tessék!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31319) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok! Ma akarok venni egy laptopot. 150000ft a keret rá. Van valami jó ár-érték arányú vas ebben a kategóriában? Idáig csak Dell laptopom volt. De most összehasonlítva a többivel jóval kevesebbet tud mint mondjuk egy Acer. Hosszú távra tervezem (min 3 év).

(#31320) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Asszonynak most egy ilyen laptopja van (hp 620). Munkára használja és a marha sok email miatt nagyon sokat tölt, több ezer emailt tárol archiválva az outlook -ban amik céges levelezések. Ez olyan 50gb körül van most méretben. Mellette persze 40 excel megnyitva.

Hogy ne legyen gond a töltési idő, ezért vagy egy macbook -ot vagy pedig egy samsung series 9 laptopot néztem ki neki.
Macbook -ot nem akar, mert fél az osx rendszertől.

Kérdésem, hogy szerintetek merhetek e venni üzleti célra egy samsung series 9 laptopot? A méretbeli különbségek nem zavarnák. Igazából nagyon tetszik neki ez a dizájn, csak nem tudom, hogy bírná e a napi 12 órás nyüstölést az sdd, meg úgy az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31321) GaborGh válasza Petike6 (#31319) üzenetére


GaborGh
őstag

Dell-ből csak Inspiron van ebben az árkategóriában, az pedig nem ajánlott.
Az Acer sem túl nyerő az 1 év gar és a külföldi szerviz miatt.

HP ProBook 4530/4535 viszont annál inkább. (3 év gar, fémház, üzleti kategória)

[ Szerkesztve ]

(#31322) PainKiller13 válasza Def26 (#31320) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én így első ránézésre úgy vélem hogy ezt nem napi 12 órás nyüstölésre tervezték, szerintem i5 proci miatt melegszik is, és a vékonyság+kis méret miatt nemhinném hogy jól megvan csinálva a hűtése. + a zsanérok terén is aggályaim vannak.

Persze ha megtudsz nézni egyet élőben az sokmindenre választ adna :))

[ Szerkesztve ]

(#31323) Def26 válasza PainKiller13 (#31322) üzenetére


Def26
félisten

Annyira nem értek hozzá, meg tudok nézni élőben egyet, mert ezeket a gépeket árulja a tmobile is, és vannak kiállítva belőle.

Egyébként milyen notebook -ok vannak még ssd -vel?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31324) PainKiller13 válasza Def26 (#31323) üzenetére


PainKiller13
őstag

Vaio például. De ezenkívül még sok másik, ez mibe kerül amúgy? mert Vaio drága kategória viszont nemis consumer. De természetesen másik business kategóriás gép is megfelelne neki(Dell, Fujitsu, HP, stb..)

(#31325) Def26 válasza PainKiller13 (#31324) üzenetére


Def26
félisten

Olyan 350k körül van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31326) PainKiller13 válasza Def26 (#31325) üzenetére


PainKiller13
őstag

Akkor a Latitude-oknál nézelődnék, 300 körül lehet kapni + még bele egy SSD, bár szerintem lehet alapból azzal kérni ha ez az igény.

(#31327) Petike6


Petike6
tag

én mondjuk ezt néztem ki még:
http://ipon.hu/webshop/product/hp_630_a1e78ea8g/190939

(#31328) angelus8925


angelus8925
tag

csoky!

Notebook vásárlását tervezzük, Tesómmal kinéztünk már egyet és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy szerintetek jó lenne-e főleg office, pdf (tanulás,beadandók), photoshop, filmnézés, internet, nem túl kemény grafikájú játékokra-ra.. (a memóriát 4gigára bővítve, persze) .. ez lenne az

[ Szerkesztve ]

(#31329) GaborGh válasza Def26 (#31320) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha munkára és hölgynek lesz a notebook, érdemes lenne megnéznetek ezt a bordó kisválallati Vostro-t is, igaz, hogy nem SSD-vel adják, hanem HDD-vel, de az egy gyors Scorpio Black 7200rpm-es, erős 65Wh-s akkuval, húgomnak hasonlót vettünk és imádja, ráadásul jóval olcsóbb a SS9-nél, ami egy kissé komorabb és férfiasabb szerintem...

Pro
+ kellemes megjelenés és minőségérzet
+ fém burkolat
+ matt kijelző
+ HDMI és két USB 3.0
+ kiváló akkumulátoros üzemidő
+ három év garancia
+bill. vil.

Kontra
-Egy negatívumot tudnék kiemelni, az pedig a bill. ami lehetne stabilabb.

(#31330) Borote válasza Def26 (#31320) üzenetére


Borote
addikt

Miből gondolod, hogy a céges levelezés lassítja a gépet? Milyen töltési idő a hosszú?
SSD-vel szerelt gépet szerintem amúgy nem érdemes venni, mert rendszerint jóval többet kérnek érte a gyártók, mint amennyibe az SSD kerülne... Utólag is lehet bővíteni.

Ilyen igényekre én is lehet, hogy egy tartósabb, üzleti gépet vennék :)

Petike6: mire szeretnéd használni a gépet? Ha játék nem fontos, akkor rendszerint jobb minőségű, hosszabb élettartamú gépet lehet kapni.

(#31331) forzaroma


forzaroma
tag

HD filmek nézéséhez és egyszerűbb játékokhoz érdemes egyáltalán dedikált videokártyás laptopot venni, vagy megteszi a hd3000 integrált is?

Realme GT2

(#31332) GaborGh válasza angelus8925 (#31328) üzenetére


GaborGh
őstag

Ebből az összegből megbízhatóbb, minőségibb, 3 év garos üzleti notit lehet venni, Al:

HP ProBook 4530

(#31333) gerald4926 válasza forzaroma (#31331) üzenetére


gerald4926
csendes tag

Hd filmekhez és egyszerű, mondjuk ingyenes online rpg-hez, mint pl. metin2 bőven elég.

(#31334) Borote válasza forzaroma (#31331) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem nincs sok értelme... plusz hő és hibaforrás, ha véletlenül nem kikapcsolható, akkor a fogyasztást is növeli. Bőven elég az iHD3000 :)
Ráadásul így olcsóbb gépet is találsz, vagy ugyan annyiért jobb minőségűt ;)

(#31335) gerald4926 válasza Borote (#31334) üzenetére


gerald4926
csendes tag

Na igen, a plusz hibaforrásról nem is beszélve.

(#31336) foxi69 válasza Mercutio_ (#31286) üzenetére


foxi69
tag

Gari hazai márkaszervizes, billentyűzet magyar. A gond az, hogy nincs készleten és nincs a nagykerben sem. Optimális esetben 3 hetes átfutási idővel kell számolni.

(#31337) forzaroma válasza Borote (#31334) üzenetére


forzaroma
tag

integráltban az iHD3000 a legelérhetőbb, vagy van ennél jobb is?

Realme GT2

(#31338) Def26 válasza Borote (#31330) üzenetére


Def26
félisten

Köszi a válaszokat.

Főleg akkor lassul be amikor a levelekben matat, mellette ugrál excelekbe beilleszt, variál, töröl stb. Nyitva van még net böngésző lesi a tőzsdét, online bankol, eurot vesz szóval pörög rendesen. Nagyon alapos és soha nem töröl ki semmit. Ki idegeli az informatikust, mert nem győz neki új fiókot csinálni, plusz archiválni meg mittudomén.

Szerintem bármilyen gépet megakasztana, ezért gondolkodok neki valami erős ssd + proci + ram gépen. Hátha azzal nem panaszkodna.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31339) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv buék,tudom nem ide kell,de hol van az a topik,hogy milyen asztli gépet kell venni:)?mert nem találom,köszi..mert van egy régi fujitsu siemensem..5-6éves..csak gondolkodom asztalin,bár minden nap olvaslak benneteket:) a pc outletben,vannak jók csak én aztán kuka vagyok hozzá

[ Szerkesztve ]

(#31340) Def26 válasza bigdaddylaza (#31339) üzenetére


Def26
félisten

Szia, itt van.

Milyen asztali gépet vegyek?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31341) bigdaddylaza válasza Def26 (#31340) üzenetére


bigdaddylaza
tag

köszi,igy gyorsabb volt mig én bénázok meglátszik ujonc vagyok:)

(#31342) yorka


yorka
tag

Sziasztok!

Olyan 17" körüli notebookot keresek kb. 300-ig bezárólag, amiben két hdd-nek is van hely kialakítva. SSD + HDD páros lenne benne, de nem baj, ha gyárilag csak egy van benne, a lényeg a bővíthetőség.
Elég nehéz kisilabizálni az adatlapokról, hogy melyikbe megy bele két hdd.
Főleg virtualizációra és videószerkesztésre lenne használva.

Mit javasolnátok?

(#31343) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Melyik VGA lenne jobb választás? Radeon HD 6770M 2GB GDDR5 (ez egy HP laptop lenne) vagy Nvidia Geforce GT 555M 2GB (Lenovo Idepad Y570)

(#31344) GaborGh válasza dudi6 (#31343) üzenetére


GaborGh
őstag

Mindkettő jó választás, a felső kategória alján helyezkednek el és nagyjából egy súlycsoportban vannak...

(#31345) Borote válasza Def26 (#31338) üzenetére


Borote
addikt

Lehet, hogy jól jönne neki az SSD (mindenhol jól jön :D ), de leginkább erősebb processzor (i3 vagy i5 bőven elég), illetve több RAM válna hasznára.
Gondolom nem játék lesz a fő felhasználási terület, úgyhogy üzleti szériában lenne érdemes gondolkodni - és itt nem kifejezetten az erős vázra (az is hasznos azért), hanem a kitűnő billentyűzetre és a matt kijelzőre gondolok. Ha gyárilag nincs benne SSD, azt még túl lehet élni, és utólag venni bele egyet ;)

Persze ha van pénz, akkor a 128GB-os SSD is belefér, de fontos adatról MINDIG legyen másolat, az ördög sosem alszik...

forzaroma: Intel frontos az most a legerősebb GPU, az összes mobil i3, i5 és i7 processzorban megtalálható... Erősebb integráltat az AMD Llano processzoraiban lehet találni, de ott a processzor teljesítmény kisebb, amúgy nem rossz választás, A6-tól felfelé.
Majd nyár elején jön az Ivy Bridge, abban lesz majd erősebb integrált.

[ Szerkesztve ]

(#31346) x6radio


x6radio
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok és segítségeteket kérném erre a célra.
A keretem maximum 280.000Ft. Főleg játékra lenne használva.
Szeretném ha FullHD felbontású kijelzője lenne és GT 555m-nél ne legyen rosszabb a videókártya.

Köszönöm a segítséget, várom a hozzászólásokat! :R

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#31347) Def26 válasza x6radio (#31346) üzenetére


Def26
félisten

Szia

[link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31348) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok , keresek 1 olyan gépet kb 150-160 ezer ft körül ami megfelel játékra , és filmezésre.
Olyan kéne aminek elég jó minőségű a képernyője ami többféle látószögből nézve is látható , és valami jobb fajta hangkártya is van benne.
És ha oprendszer nélkül is várásrolni és igy olcsobb akkor az még jobb lenne , :)

[ Szerkesztve ]

(#31349) x6radio válasza Def26 (#31347) üzenetére


x6radio
tag

Az ott 290 :D sajnos nem fér bele. A kiMAXolt ár 280

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#31350) Borote válasza x6radio (#31349) üzenetére


Borote
addikt

Sajnos más nincs. Várhatsz egy kicsit, amíg lejjebb esik az ára, mert volt ez már 278 ezer is... Esetleg még utánanézhetsz más boltoknak is.
Vagy veszel Y570-t vagy N55-t 200-220-ért, fHD nélkül :)

Ha ennyi pénzed van rá, ez a jó vétel.

mosquetoo: sajnos a képernyőre vonatkozó kérésed nagyjából teljesíthetetlen, főleg ebben az árkategóriában... Olcsó, TN+film paneleket használnak, amiknek gyatra a betekintési szöge, főleg az olcsóbb változatoknak.
Ennyi pénzért i3+GT540 illetve A6+6650M szintű gépeket kaphatsz (illetve az Aldi-s Medion-t), de ezek a gépek hagynak némi kívánnivalót maguk után minőség terén.
Valamivel gyengébb hardverrel, de matt kijelzővel és jó összeszereléssel lehet kapni Samsung NP300V5-t, ez már korrekt gép, csak kisebb a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.