Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32451) GaborGh válasza G3R!94 (#32411) üzenetére


GaborGh
őstag

PB nagyon nem ajánlott az 1 év nem bővíthető garancia miatt, helyette inkább egy Lenovo G570.

(#32374) VANESSZA1
Előző notiddal mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#32452) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Épp kezembe került egy HP 6550b. Nagyon jó kis cucc. Soha többet nem veszek konzumer notit az biztos. Az Asus K42JV gépemhez képest kánaán. És ez még csak nem is egy Elitebook...

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#32453) priest92 válasza GaborGh (#32451) üzenetére


priest92
csendes tag

G3R!94
Teljesítményileg erősebb valamivel, mint a többi hasonló kategóriájú noti, viszont az 1 év gari az kevés. De itt úgy látom bővihető a garancia: + 2 év: 13.495 Ft Viszont ha bővited, akkor már annyiért találsz jobb notit is (2 év garival)

[ Szerkesztve ]

(#32454) Borote


Borote
addikt

Látom nagy bölcsességek hangzottak el mostanában :DDD
Szóval a Lenovo megvette az IBM PC gyártó részlegét 2005-ben, ez notebookok terén a ThinkPad termékeket jelentette, ezzel együtt jött néhány mérnök is, ha jól tudom.
Ennek ellenére (bár néhányak szerint volt egy kis minőségbeli visszaesés) még mindig első osztályú minőséget képviselnek a TP-k :)

Azon meg nem kell csodálkozni, hogy valamit Kínában gyártanak, szinte az összes vállalat kínai bérgyártókkal készítteti a gépeit.

priest92: az ipon garanciát egyelőre nem ismerem... jól hangzik minden esetre, hogy olcsóért lehet bővíteni :) Kérdés, hogy hogyan működik...

[ Szerkesztve ]

(#32455) PainKiller13 válasza Abysmal (#32420) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem volt mind2, Asus k52 van is, amiről úgy hírlik hogy szériahibás, én ilyet természetesen napi 10 óra használat mellett sem tapasztaltam. Acerem volt anno, 4 éve, inspire(220ezer ftos), hát acer consumer-t biztos nem vennék.

(#32456) PainKiller13 válasza Kornel (#32437) üzenetére


PainKiller13
őstag

Engem bezzeg fikáznak mikor rápecsételem h bestbuy :D Megjött már az a8 az Asusba?

Bocsi a dupla miatt :(

[ Szerkesztve ]

(#32457) spyduck válasza GaborGh (#32451) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igaz a G575-ben nincs belül alumínium de legalább nem lakkos a teteje mint a G570-enk. Ez az E450.es proci is nagyon jó, egyáltalán nem melegszik és nem is lassú. Én G575-öt vennék ha választani kéne.

ZEN1TH: Hehe, Asus K szériánál szinte bármi jobb, nem, h egy ProBook "b" :)

spurika: A Lenovo egy kínai gyártó ami felvásárolta az IBM-et. A Thinkapd T, W, X (kivéve X1) viszi már csak az IBM hírnevét. A többi consumer kategória és semmi köze az IBM-hez.

[ Szerkesztve ]

(#32458) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok!

Nővérem szeretne laptopot, elsősorban ArchiCAD-re használná, de később jól jönne, ha a 3ds Max is elfutna, de ez nem kritérium. Max 200ezer lenne a laptopra, és a HP Probook 4535s-t néztük ki, ennek megfelelő a teljesítménye? Vagy esetleg tudtok valami másik, jobb alternatívát?
Én még a Samsung NP300V5A-t ajánlottam neki, ez mennyivel megfelelőbb/nem megfelelőbb a célra a HP-nál?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#32459) Dhampir válasza bendzso (#32458) üzenetére


Dhampir
félisten

Khelben kolléga már vett egy ilyen jószágot: [link]
Ehhez azonban nem jár Windows.

(#32460) LaptopSystem

Sziasztok mi a véleményetek erről Asus G74SX ?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#32461) LaptopSystem

http://asusnotebook.hu/notebook/Asus_G74SX-91115Z

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#32462) Christopher4


Christopher4
csendes tag

Sziasztok ! Segítsetek,nem tudok választani ezek közül:
Asus A54HY-SO144V
Lenovo IdeaPad G570
HP Pavilion G6-1205EC
Acer Aspire 5349-B804G75MN
Melyiket válasszam és miert?

(#32463) apuc válasza Christopher4 (#32462) üzenetére


apuc
őstag

Lenovot.Mert az a legjobb ;]

(#32464) Apika


Apika
Közösségépítő

Ezt szemeltem ki magamnak. Szerintetek jó vétel lenne, vagy ebben az árban tudtok javasolni mást is?

(#32465) endruboy1 válasza bendzso (#32458) üzenetére


endruboy1
senior tag

Az ArchiCad nem fogja kihasználni a G2 dual videó karit az Probookban, de a Samsungban levő 520M-et is alig. Sajnos hiába kérnek azért a programért több mint fél millát, még mindig nem sikerült megoldaniuk rendesen, hogy a VGA renderelje a terveket. A Samsung egyértelműen jobb lesz tervezésre, mivel viszont a processzort izzasztja az AC és az i5 jóval erősebb mint az A6.

(#32466) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Intel B950 és AMD 6470M (1GB DDR3) kombó jó választás főként irodai munkára?

[ Szerkesztve ]

(#32467) endruboy1 válasza krypton (#32466) üzenetére


endruboy1
senior tag

Bőven, az a videó kártya még felesleges is belé arra a célra.

(#32468) krypton válasza endruboy1 (#32467) üzenetére


krypton
senior tag

De mégis csak jobb, mint egy Intel HD3000 Graphics, és 120-ból ki is jön az egész.

[ Szerkesztve ]

(#32469) balalajka85


balalajka85
csendes tag

Hali.

Gép vásárlás előtt állok.
2 őt néztem ki, de nehéz a döntés...

HP ProBook 4530s (Intel Core i3 2330M / 4GB / 640GB / AMD Radeon HD 6490M) 215K
Lenovo IdeaPad Y570A(Intel Core i3 2330M / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce GT 555M) 204k

Végülis proci mindkettöben ugyanaz az, egy ami eltér az a videókártya!
Viszont kettő közül melyik ami strapabírobb, jobb anyaghasználat?! Olvasva a fórum utolso oldalait eléggé le lett fikázva a lenovo mármint a külsejét tekintve?!

Tehát a 2 ő közül mégis melyik lenne a jobb választás?! Amd Radeon Hd 6490m mennyire viszi a mai játékokat?

Köszi

(#32470) farmer


farmer
csendes tag

Sziasztok,

hosszas olvasgatás, mérlegelés után jutottam el a HP ProBook-hoz. 4530 és 4535 közötti különbségről valaki tudna néhány szót írni?
Köszönöm

(#32471) polip válasza balalajka85 (#32469) üzenetére


polip
addikt

hát ha fontos a VGA teljesítmény, akkor a 6490 és a GT555 között akkora a különbség, mint egy dacia és egy BMW között...

a radeon abszolút felejtős, de nem is értem az összevetést. az y570 egy othhoni, multimédiás gamer laptop, míg a probook meg egy small business gép...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32472) polip válasza farmer (#32470) üzenetére


polip
addikt

minden gyártónál megkülönböztetik az inteles és az amd-s modelleket. vannak, akik úgy, hogy 0-ás végű az inteles, az 5-ös meg az amd.s. itt is ez a helyzet...de pl a lenovo is így számoz

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32473) endruboy1 válasza krypton (#32468) üzenetére


endruboy1
senior tag

A B950ben nem HD3000 van. Valóban jobb csak mire? Elvileg ha nem játszol vele úgy is a B950-be integráltat fogja használni... illetve azt hiszem nem automatikus, de minek zabálja az energiát az erősebb VGA ha irodai munkára bőven elég az is ami a B950-ben van? Nem egészen értem a koncepciódat... vagy mégis játszanál rajta? (Igen, ebben is 2 VGA van, a B950-ben egy lebutított HD3000 van fele számolóegységgel ami még mindig simán viszi a fHD filmeket is, ez nem a régi GMA széria már!)

(#32474) farmer válasza polip (#32472) üzenetére


farmer
csendes tag

Értem, köszönöm.

[4530s]

és

[4535s]

Tehát intel vs AMD...
Napközben az irodában használom, utána netezés, film nézés, néha játék, full általános használat.
Teljesen szubjektív a döntés, vagy azért a hozzáértők számára egyértelműbb a válasz? :F

[ Szerkesztve ]

(#32475) spyduck válasza Apika (#32464) üzenetére


spyduck
nagyúr

Laptopkaluz-on hétfőn fent lesz a tesztje, játék fps teszteket is csináltam.

(#32476) polip válasza farmer (#32474) üzenetére


polip
addikt

teljesen mindegy, de ez örök vita, mint a coca cola és a pepsi :)

majd jönnek az okosok, hogy jobban melegszik, hangosabb, ilyesmi, de egy ált. irodai munkára szerintem mindegy

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32477) Apika válasza spyduck (#32475) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszi az infót! :R

(#32478) polip válasza Apika (#32464) üzenetére


polip
addikt

jó, csak itt olcsóbb: a plusz 4GB RAM-ot megkapod 5500-ért, csak hivatkozz rám

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32479) Apika válasza polip (#32478) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszönöm a lehetőséget! :R

(#32480) M3oH válasza LaptopSystem (#32461) üzenetére


M3oH
addikt

Szia! NEkem pont ilyen van. Remek kis masina, teljesitmenyben nincs gond, a 120Hz FHD kijelzo gyonyoru szint ad es matt, betekintesi szog remek. Kaszni massziv, bar muanyag, de mint a szikla, nem recseg, ropog egy pottyet sem. Bill. szigetes, hattervillagitassal, korulote fem, tehat nincs supedes. TEljesitmenye ellenere halk es brutal hutes (kulon hutes a vganak es a cpunak), a levegot a kijelzo es a bill.nel szivja be es a hatul fuja ki, nem zavaro es nincs szukseg hutopadra vagy megemelni a gepet. Hatranya lehet a sulya, tobb mint 4kilo es meretre sem a kisebb gepek koze tartozik. MAsik negativum, hogy a kijelzo rovidebbik oldalan a keret kisse "kopog", ha ott megfogja az ember, kicsit mozog a muanyag. Nem nagy gond, csak +2 rogzetes nem kerult volna nagyabol semmibe, es kikuszobolte volna ezt a hibat. Ha barmi mas erdekel, kerdezz. Ja es nemkicsit szallt el az ara...

(#32481) LaptopSystem válasza M3oH (#32480) üzenetére

te ezek szerint olcsóbban vetted?

Windows7 Élmény indexet tudsz nekem írni és egy 3Dmarkt 06-os eredményt?

Játékra milyen?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#32482) spurika válasza LaptopSystem (#32481) üzenetére


spurika
senior tag

arra énis nagyon kíváncsi lennék és megköszönnénk :C

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32483) A@ron


A@ron
tag

Sziasztok!

Használt laptopot vennék, kb. 40-45 (max 50) ezer forintot szánok rá, és minél jobbat szeretnék. Álalános célokra (böngészés, régebbi játékok, szövegszerkesztés, stb.) használnám, de ettől függetlenül szeretnék minél jobbat, gyorsabbat. (mert hozzá vagyok szokva, és szeretem hogy gyors a gépem :DDDD) Szóval lehetőleg jó processzort (erős egymagos, vagy gyenge-középkategóriás kétmagos) és sok RAMot (min 1 GB, de inkább 1,5-2) szeretnék. Jó lenne, ha gond nélkül futna rajta a Win7 is.

Melyik típust ajánljátok?

Előre is köszi!

(#32484) bendzso válasza endruboy1 (#32465) üzenetére


bendzso
senior tag

Nővérem a HP-hez ragaszkodna mégis, úgyhogy azt szeretném megkérdezni, hogy ennyire nagy a különbség az A6 és i5 között? Vagy azért az A6 is elég lenne (most kezdi el a számítógépes tervezést, de persze jó lenne, ha minél tovább kitartana)?

Mert ha nem, akkor érdemes lenne inkább egy HP 4530s-et venni i5-el? Csak mert az viszont már túllépné a 200ezer Ft-ot. Meg ott előjön megint a VGA kérdés, elég lenne a beépített HD3000? Vagy a Radeon 6490M-es változat kéne mindenképp? Vagy az is gyenge?

(#32485) M3oH válasza LaptopSystem (#32481) üzenetére


M3oH
addikt

W7 index:

3dmarkom nincs, de tesztek alapjan ~14-15000 pont. Minden jatek fut rajt, BF3at FHDban jatszom Highon 64fos szerveren is gond nelkul.
Olcsobban vettem, mert meg oktoberben tortent a vasarlas, beszerzesnel es afaval is volt kis segitsegem. Amugy a bolti ar ar akkor ~360ezer volt.

(#32486) Apika válasza M3oH (#32485) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nem gyenge! :K

(#32487) spurika válasza M3oH (#32485) üzenetére


spurika
senior tag

Ez egy tökéletes élmény,de nem a windosnak hanem neked :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32488) bandus válasza farmer (#32474) üzenetére


bandus
veterán

a laptop.hu-n olcsóbb és +1 év gari van a 5435s-re ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32489) endruboy1 válasza bendzso (#32484) üzenetére


endruboy1
senior tag

Megnézheted a saját szemeddel ITT hogy mekkora a különbség.(kb 100 cpu van közöttük a ranglistán)
Valószínűleg elég lenne hozzá az A6, de hosszú távra nem tartom jó választásnak semmiképp sem hogyha már ennyi pénzt kiadtok érte. A HD3000 is elég az AC-nak, csak az Intel és nem tudom hogy mennyire kompatibilis a drivere vele. Azért egy dedikált VGA-nak jobbak szoktak lenni a driverei.
Miért ragaszkodik a HP-hoz? Ezt nem egészen értem :D . Tény egyébként hogy a HP alu borítású de szerintem minőségileg azért nincs messze tőle a Samsung sem.
És ez a Toshiba nem tetszik neki? Igaz, ehhez nincs Windóz ha ez probléma...

[ Szerkesztve ]

(#32490) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok! Közeljövőben szeretnék új laptopot venni 300-350k között. Fontosabb paraméterek lennének:
- Intel Core i7 SandyBridge proci 4core/8thread
- 6-8GB DDR3
- Olyan VGA amivel fullHD-ben is el lehet játszogatni (Mondjuk Starcraft2-t). Minimum GT555m, de jobban örülnék GTX560m-nek.(Itt szeretnék rákérdezni hogy mennyivel tud többet az 560 mint az 555?). Esetleg AMD 6770M???
- 17col-os monitor (minimum 1600x900)
- 2 HDD hely, mert rögtön vennék bele 128GB-os Samsung 830-as SSD-t(Vélemény?)

Eddig a kiszemeltek között van az ASUS N75, MSI GT780R(de inkább szeretnék elegáns mint gamer notit), és a HP Pavi dv7-es. Ezek közül ti mit ajánlotok? Esetleg valami más gyártótól jó vétel? Dell? Vélemények a felsoroltakról vagy a gyártókról? Sokan fikázzák az asus-t pl, az MSI-t is...Előre is köszi az ötleteket és az észrevételeket!

(#32491) endruboy1 válasza ravensky13 (#32490) üzenetére


endruboy1
senior tag

Minek i7? Full HD filmeket fogsz konvertálgatni? :DDD Azt remélem azért tudod hogy az általad említett VGA-kat az i3 is kihajtja és nem azért mert gyengék lennének.
A legnagyobb baj az i7-el hogy melegszik és előbb-utóbb throttlingolni fog, ha csak nem szuper jó a hűtése a notinak.

[ Szerkesztve ]

(#32492) bendzso válasza endruboy1 (#32489) üzenetére


bendzso
senior tag

Hát nagyon megtetszett neki a külseje. A Samsungot még nem látta élőben, azt mondja, hogy túl férfias, a Toshiba meg szerintem sem egy szép laptop. A 3ds Max követelményekben hasonló mint az AC? Vagy ott már számít eléggé a videókártya?

(#32493) Tim82 válasza A@ron (#32483) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen kerettel én valamilyen használt üzleti notebook-ot keresnék, lehetőleg dedikált VGA-val.

Személy szerint én egy Lenovo Thinkpad T60-at használok Radeon X1400-zal, amin nem túl magas felbontással és részletességgel, de elfut a Left 4 Dead és a Dragon Age első része, valamint az Oblivion és nem tapasztalok akadozást. Persze nem tudom, neked mit jelentenek a régebbi játékok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32494) endruboy1 válasza bendzso (#32492) üzenetére


endruboy1
senior tag

Na a 3ds Max viszont profitál az Nvidia CUDA technológiából. Ez egy okkal több arra, hogy ne olyan gépet vegyetek amiben Ati kártya van. Valamint azt is szereti, ha 1GB VRAM van.

(#32495) ravensky13 válasza endruboy1 (#32491) üzenetére


ravensky13
tag

Hát ha az i3 nem is de az i5 már mondjuk inkább kihajtja, de igen, tisztában vagyok vele, de hosszabb távra venném a notit, szóval szeretném he lenne kraft benne szóval nekem fontos lenne a 4 fizikai mag :) Konkrétan tudod valamelyik notit ajánlani, vagy nem ajánlani?

(#32496) Borote válasza krypton (#32468) üzenetére


Borote
addikt

Jobb, jobb, de ha nem használod ki, akkor csak az áramot fogyasztja és plusz hibaforrás...

balalajka85: összeszerelésre jobb a ProBook, ráadásul matt a kijelzője. De nem értem, hogy hogy kerültél ilyen választás elé, mert az Y570 az kifejezetten játékra való, ha játszani szeretnél új játékokkal, akkor az többnyire csak azzal lehetséges, ha pedig irodai munkára kell, akkor pedig a ProBook a nyerő - illetve ennyiért már kaphatsz EliteBook-ot is, ha szerencséd van - Notebookstore, SeniorTilla - náluk érdeklődj.

farmer: radiumtól ne rendelj, külföldi gépek, és csak egy év garanciával adják, itthon olcsóbban megkapod őket 3 év garanciával!!

A@ron: használt notebook iránt Alfa156 kollégánál nézelődnék, szokott adni 6 hó garit is :) Bár ahogy nézem, most épp nincs ebben a kategóriában gépe... Aprón nézelődj, ThinkPad, EliteBook és Latitude után nézelődj, ezek bírják a strapát ;)

bendzso: kérdezd meg, hogy milyen programot használna tervezésre, mi a gépigénye ezeknek, illetve támogatják-e a dedikált videokártyákat :)

ravensky13: a négy fizikai magnál SOKKAL többre mész a GTX560M-mel... ha videót szeretnél konvertálni, akkor is. fHD játék az ott kezdődik, nem a GT555M illetve 6770M szintjén.
A keretedbe az Asus G74 fér bele i5-tel és GTX560M-mel, emellé matt fHD kijelző jár... egyedül a garancia az, ami nem a legmegbízhatóbb, de a gép nagyon rendben van!
Ha árgépen utána nézel, árulják 328-ért is, csak ott nincsenek kiírva a specifikációk, ezért linkeltem ezt!

[ Szerkesztve ]

(#32497) endruboy1 válasza ravensky13 (#32495) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem, az i3 is tökéletesen kihajtja őket. Az a baj hogy sokan nem tudják követni a CPU-k fejlődési ütemét. Ezért szoktam hozni egy példát ami saját mérésemen alapul: egy közepesen erős Sandy Bridge i3 kétszer(!) olyan gyors mint egy régi asztali AMD Athlon64 X2 5400+(2x2,8GHz) ami ráadásul magasabb órajelen ketyeg és többet is fogyaszt.

Konkrét típusokat nem tudok neked ajánlani mert ezekről nincs tapasztalatom, várni kell vele olyat akinek van.

(#32498) A@ron válasza Borote (#32496) üzenetére


A@ron
tag

:R

(#32499) LaptopSystem válasza M3oH (#32485) üzenetére

egész jól teljesit de közel 500.000 nem ér meg sajnos amit te adtál érte az volt a reális :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#32500) ravensky13 válasza Borote (#32496) üzenetére


ravensky13
tag

Hát jó...szépen lassan meggyőztök, hogy elég az i5 :) Mondjuk amit linkeltél config meg is felelne. Köszi a segítséget neked is és endruboy1-nek is!
Esetleg még annyit kérdeznék, hogy létezik-e valami elegánsabb külsőben GTX560m? :( Mert mondjuk G74 meg alienware-k sem jönnek be így külsőre, esetleg az MSI gt780r ami tetszik...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.