Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31551) Dhampir válasza PainKiller13 (#31549) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm!

Borote

Így már világosabb. Nehéz eset vagyok, de nem is csoda, hiszen sohasem kellett matricáznom még egy "klavia-tortúrát" sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#31552) adolfka00 válasza PainKiller13 (#31545) üzenetére


adolfka00
tag

55-53-ba kerülnek net,film,kis jàtèk is nèha :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#31553) forzaroma


forzaroma
tag

Ez nagyon gagyi? :D
[link]

Realme GT2

(#31554) spyduck válasza forzaroma (#31553) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az nem kifejezés :)

(#31555) Zoli1222 válasza csucsbicep (#31491) üzenetére


Zoli1222
őstag

Szia!

Gyanúsan olcsó! :Y

[ Szerkesztve ]

(#31556) kerekfej válasza franc0 (#31496) üzenetére


kerekfej
addikt

Üzleti felhasználásra nem biztos, hogy SSD-s gépet vennék.

(#31557) franc0 válasza kerekfej (#31556) üzenetére


franc0
őstag

Üzleti felhasználásnál nyilván rendelkezésre áll egy backup szerver. Csak a lustaságon múlik, hogy az egész drive-ot vagy csak egyes fájlokat akár minden nap backupoljak.
Ez teljesen független a laptop háttértárának típusától. Egyébként az SSD a fizikai behatásokat sokkal jobban bírja.
A Samsung SSD-k vezérlői pedig megbízhatók. Én tehát a sebességet választom.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31558) GaborGh válasza PainKiller13 (#31533) üzenetére


GaborGh
őstag

Aldival vagy a szervizzel beszéltél, hátha van még valahol elfekvőben?

(#31538) Dhampir
Ez tényleg korrekt tájékoztatás, nem úgy mint pl. a Rádiumnál...
Nem tudtam, hogy a Szlovákoknál ennyire olcsók a notik, ha megyünk síelni körbe nézek laptop fronton, hátha lesz még valami best buy... :D

[ Szerkesztve ]

(#31559) GaborGh válasza kerekfej (#31556) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem meg tök mindegy milyen felhasználás, én tuti SSD-t vennék, pláne most, hogy aranyárban vannak a HDD-k...
Adatmentésen kívül szerintem mindenben jobb, mint egy winyó.

(#31553) forzaroma
Én tényleg nem értelek téged, jobbnál jobb notikat ajánlottunk már neked, de te mindig valami, inspiron, acer, vagy msi szutykot linkelsz, miért :F :F

[ Szerkesztve ]

(#31560) kerekfej válasza franc0 (#31557) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha így tudsz javítani az adatok biztonságán akkor megfelelhet (gondolom amit lementesz az nem túl nagy terjedelmű, lementéskor CRC hibás ne legyen arra kell ügyelni). SSD-k jelenleg nem annyira megbízhatók még általánosságban, mint a merevlemezek. Samsung-ok megbízhatósága SSD-k szintjén elég jó.

Egyébként remek ár/teljesítményű az a termék.

Korábbi ár: Samsung 470 256GB 90677Ft (354,20Ft/GB) Sata2 (2 hete)
Új ár: Samsung 470 256GB 68948Ft (269,32Ft/GB) Sata2

Olvasási 250 MB/s - írási sebesség 220 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#31561) GaborGh válasza Draken (#31542) üzenetére


GaborGh
őstag

Mennyi időre tervezel a gépekkel?
Vm. érdemes lenne élőben megnézned kipróbálnod mindkettőt, sokat segítene a döntésben...

(#31562) franc0 válasza kerekfej (#31560) üzenetére


franc0
őstag

Az Intel és Samsung SSD-k meghibásodási százaléka (0,8-1,5%) nagyjából az asztali 2 terrás HDD-kkel van egy szinten.
Az viszont tény ha gebasz van, flashről drágábban hozza vissza az adatot a Kürt (ha egyáltalán).

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31563) PainKiller13 válasza GaborGh (#31558) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az a vicc h aldi oldalon nem tüntetnek fel egy teloszámot sem :)) 3 helyiben néztem ott nincs :(

(#31564) kerekfej válasza franc0 (#31562) üzenetére


kerekfej
addikt

SSD-knél a Hard Disk Sentinel szerint hamarabb romlanak az értékek, mint a merevlemezeknél. HDD-ket 1-2 bad sector miatt is visszaviszik, az SSD az más tészta, mert az FLASH alapú tároló és más a működése nagyban. Így szerintem nem lehet összehasonlítani egyértelműen. A mostani más márkás SSD-k-ből elég sok megy tönkre. Szerintem pár év mindenképp kell még amíg kiforr a technológia.

(#31565) forzaroma válasza GaborGh (#31559) üzenetére


forzaroma
tag

Tényleg nem vagyok túl tájékozott laptop fronton, de az MSI-t tényleg csak poénból kérdeztem-ezt a márkát még senki nem ajánlotta! :DD

Azt hiszem ezek közül választok:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Esetleg ezek közül valamelyik külön vidokártya nélkül kb 10k-val olcsóbban. Pontosan azért amiért írtátok, hogy jópár dedikált kártya szinte semmivel nem tud többet mint az integrált iHD3000.

Még egy.ettől független kérdés: a Phenom II procik milyenek a véleményetek szerint?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31566) rizso válasza Dhampir (#31544) üzenetére


rizso
addikt

Matricázott vs szitázott.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31567) yerico


yerico
senior tag

Csak egy sztori, hogy hogyan mennek itthon a dolgok.

Ugyebár még decemberben vettem egy C660-1EE Toshiba notebookot (C-380M/2GB/250GB). Ez gyárilag 2 év garanciával jött. Azt terveztem, hogy kibővítem a garanciáját. Ekkor ért az első meglepetés, hogy a Notebookstore pécsi boltjában azt mondták, hogy nem a teljes C660 szériára lehet garanciakiterjesztést vásárolni, hanem csak egyes modellekre. Az enyémre pl. nem. Itt már kezdett érdekes lenni a dolog. A jótanácsuk: egyezkedjek a Technotrade-del (ők a fődisztribútorok itthon). Rendben. Kisebb levelezésbe kezdtem velük, mire kiderült, hogy az általam kinézett 2->3 éves kiterjesztés 10K HUF-ért nincs, de lehet 2->4 évre 16K-ért. Na, ez se rossz, hát vettem egyet.
Természetesen csak a budapesti központban van, a pécsi részlegben nincs, 3K-ért postázzák, vagy személyes átvétel.
A meglepetés ott ért, hogy nem tudtam beregisztrálni. Azzal jött folyton a weboldal, ahol meg kell tenni, hogy a jótállást már regisztrálták. Felvettem a kapcsolatot a Toshiba.hu-n található elérhetőségeken a Toshiba Hungary-val, akik azt mondták, hogy ezt a jótállást már bizony felhasználták, és hogy egyeztessek a Technotrade-del.
A válasz volt a legérdekesebb a Technotrade részéről. Ezt szó szerint beidézem:

"Kedves XXXXXXXXXXXXXX!

Tévedésből ez a kód lett regisztrálva egy barátom notebookjához.Küldök egy másik kódot, amit továbbítson a toshiba ügyfélszolgálathoz. Ezzel már nem lesz gond.

YYYYYYYYY

Üdvözlettel:
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ"

Tehát semmi elnézést, meg bocsánat, csak annyi, hogy hát amit mi eladtunk önnek, azt már mi felhasználtuk, és egy nagy rakás sz@rt kapott maga. Szerencsére vagyunk olyan jópofák, hogy küldünk egy másikat.

Hozzátenném, a kód egy zárt DVD tokban van, amit csak úgy lehet megtudni, ha felbontja az ember.

Adalék: 30 nap áll rendelkezésre a garancia kiterjesztésére a vásárlástól. Vajon hanyadik napon sikerült a regisztráció? Igen, a 30. napon. Ma végre megjött a levél, hogy sikerült a garancia kiterjesztése.

Konklúzió:
A Technotrade nem hibázik, nem is kell elnézést se kérnie, csak az ügyfél a balfasz, amiért megveszi a szart tőlük.
A Toshiba Hungary teljesen kultúráltan, barátságosan intézkedett, és mindig gyorsan.

Megoldás: Mielőtt bárki Toshiba notebookot vesz, nézze meg előtte, hogy az ő gépéhez, kifejezetten az ő sorozatszámához kérhető-e garanciakiterjesztés.

Amúgy most végre 106K-ért van egy 4 éves garanciával bíró notebookom, így egy ideig azért fedezve vagyok a meghibásodások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#31568) Borote válasza forzaroma (#31565) üzenetére


Borote
addikt

A helyett a Samu helyett inkább ezt a Samut nézd. Drágább, de jobb minőségű :) És annyiba kerül, mint más kinézetted.

yerico: örülök azért, hogy megoldódott :)

(#31569) forzaroma válasza Borote (#31568) üzenetére


forzaroma
tag

Annyival jobb, hogy megér +30k-t?

Realme GT2

(#31570) Draken


Draken
őstag

Igaz hogy már egy ember elmondta róla a véleményét de több ember véleményét akarnám látni: erre ki mit mond?

(#31571) forzaroma válasza Borote (#31568) üzenetére


forzaroma
tag

Mennyivel jobb ez, mint amit én linkeltem be? Mert hardverileg szinte azonos.

A Samsungot ajánlod inkább a Toshibával és Lenovoval szemben?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31572) nova001


nova001
senior tag

hello
150-160k között keresek notebookot...ezt találtam vélemény ? játékra kell
(csak asus)

[ Szerkesztve ]

(#31573) Dhampir válasza rizso (#31566) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az összehasonlítást, jól néz ki a matricázott is.

Más:
Egy Lenovo Y570 és Z570 elég nagy az árkülönbözet, de az utóbbi nem sokkal marad el a nagy testvér mögött, vagy mégis?

(#31574) runner 125 válasza nova001 (#31572) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért ragaszkodsz ennyire hozzá?
..ráadásul pont a K szériához?! :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31575) nova001 válasza runner 125 (#31574) üzenetére


nova001
senior tag

nem pont a K-hoz csak asushoz...és nem ártana 4 giga ram 4 magos proci meg egy jo vid kari

(#31576) Borote válasza forzaroma (#31569) üzenetére


Borote
addikt

30k-t? Nem akarlak megbántani, de most azért nehéz dolgom van :D az általad linkelt 147k, az általam linkelt pedig 167k... ez 20k különbség, hidd el ;) Amúgy ha azt nézed, ezért a 20k különbségért megkapod a 20k-ba kerülő Win7 licenszt, ami egy esetleges eladásnál ugyanúgy dob a gép árán, tehát nem a 'semmire' költöd el, de a V5-nek jobb az általános minősége mint az E5-nek.
Nem mondom azt, hogy jobban ajánlom, mint a Lenovot vagy a Toshibát, itt inkább az alapján tudsz majd dönteni, hogy élőben melyik jobb-rosszabb. Elöljáróban annyit, hogy a Samu nagy előnye a matt kijelző.

nova001: miért muszáj az Asus? Illetve a négymagos processzor azért kell, mert kifejezetten kihasználnád, vagy azért, mert olyan jól hangzik, hogy négy magos a processzor, holott sok tekintetben gyengébb, mint egy kétmagos...
Inkább azt mondd, hogy mennyi a kereted, és mire szeretnéd használni? :)

(#31577) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Megjött a Y570 :) ! Még nem kapcsoltam be a gépet, csak kibontottam mindent és nyitogattam picit billentyűztem rajta :)) . Eddig nagyon tetszik a noti és az első telefonálástól az üzletbe, + a megrendelésig, és a házhoz szállításig teljesen korrektül ment minden. Az eladó akivel mindig beszéltem segítőkész volt csak ajánlani tudom az üzletet [link]. Remélem ez a pozitív véleményem mindvégig megmarad.

Az lehetséges hogy a garanciát nem kell érvényesítenem, mert már érvényes? Eddig mindig érvényesítgetnem kellett.

(#31578) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok!

Noverem es ferje szeretne laptopot venni otthoni felhasznalasra. Noveremmel tartottam a kapcsolatot, ezert elore is elnezest kerek, hogy nem teljesen vilagosak az igenyek. Amit ki tudtam belole hamozni:

- 200ezer a felso hatar, de legyen inkabb 150-170ezer (persze ha kevesbbert is lehet, gondolom azt sem bannak)
- felhasznalas: filmnezes, netezes, semmi extra dolog (a ferj szeretne neha FIFAzni, csak sajnos azt nem siekrult kideritenem, hogy melyik FIFAval)
- legyen rajta numerikus billentyuzet
- nyilvan wifi
- windows jarjon hozza (eleg nekik a Home, ugye?)
- legyen jo hangzasa

Nos, ennyi volna, lehet majd meg kiegeszitem ha valami nem vilagos. :)

Elore is koszonom!

(#31579) apuc válasza Titinho31 (#31577) üzenetére


apuc
őstag

Gratula! :C
Lehet hogy nekem is ezt kellett volna vennem, nem a HP 635-öst..

(#31580) rizso válasza Dhampir (#31573) üzenetére


rizso
addikt

Nem tudom mekkora a különbség, de azonos teljesítmény esetén nem hiszem, hogy akkora lenne az árkülönbözet.

Nekem volt Y570, páromnak meg most egy alapfelszereltségű (B950-es procival szerelt) Z570-et vettünk. Külsőben van néhány eltérés: a Z570 fedlapja szálcsiszolt fém, mint ahogy belül is, és nem csak a bill alatt meg oldalt, hanem felül is, ahol a gombok vannak (tehát csak a gombok és a kitöltő rész műanyag belül). A hangszórója elmarad egy kicsit az Y570-től, de még így is szebben szól, mint az átlag.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31581) PainKiller13 válasza nova001 (#31572) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jó cucc, sztem jelenleg bestbuy.

(#31582) Titinho31 válasza apuc (#31579) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Köszi! Eddig nagyon szuper a gép :DD .

(#31583) aag


aag
őstag

Karácsonyra kaptam egy i3-as chiliGREEN notebookot. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Miután még ugyanabban az árban kapható, tudom javasolni a vásárlást. Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

(#31584) Dhampir válasza rizso (#31580) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm. Ezek szerint a hangrendszerben lehet nagyobb a különbség.

(#31577) Titinho31
240-ért vetted? Magyar billentyűzettel?

[ Szerkesztve ]

(#31585) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Na kipróbáltam ezt a Celeron B800-as csodával szerelt Samsung Series 3 300E notebook-ot. Szűz Win7 volt rajta. Ilyen lassú betöltést még életemben nem láttam, nagyon lassú gép.

(#31586) apuc válasza csucsbicep (#31585) üzenetére


apuc
őstag

Az i3-al szuperjó.

(#31587) endruboy1 válasza Borote (#31576) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igen, erre a processzormag mániára egyébként egy nagyon jó gyógyír ha valaki utána néz gúgliban Amdahl törvényének ;) .

(#31588) zmilaner válasza nova001 (#31572) üzenetére


zmilaner
tag

Inkább ez: http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_K53TA-SX149D_notebook_+_Ajandek_taska_es_eger-p284339.html

Olcsóbb, 6GB memória, 640GB vinyó, + táska + egér.
Ha Asus kell akkor én erre szavazok.

(#31589) apuc válasza endruboy1 (#31587) üzenetére


apuc
őstag

Nem dőlt meg?(SG)

[ Szerkesztve ]

(#31590) Mercutio_ válasza Borote (#31450) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, de ha még a ram árát is hozzáadom messze fölötte vagyunk a 120k-s határnak.

Akkor már csak annyi, hogy jól értem, Lenovo G470/570 van csak 120k-ig ami javallott és jó vétel, de annak fényes a kijelzője, illetve még a Samsung NP300E5Z matt kijelzővel, ezzel van-e valami gond?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31591) endruboy1 válasza apuc (#31589) üzenetére


endruboy1
senior tag

Bizonyos rendszerek esetén, ahol a szekvenciális kód mennyisége kb 0% . Úgy különben nem egy bonyolult dolog és a levezetése is nagyon egyszerű úgyhogy nem tudom mi dőlhetne meg benne.

(#31592) kilac válasza Titinho31 (#31577) üzenetére


kilac
csendes tag

Hello!Nekem is Y570-em van, és a garit nem kellett érvényesítenem. Amikor megnéztem a warranty checket a lenovo.com-on ott már három hónappal a vásárlásom előtt érvényesítve volt a gari. Furcsa,de ezek szerint ahogy bejön MO-ra a gép,már elindul a gari is-mármint a nemzetközi.

[ Szerkesztve ]

(#31593) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok!
Tavasszal le szeretném cserélni a toshi laposomat, és mivel elég konkrét elképzeléseim vannak, sajnos megfelelőt még nem találtam.
Külföldön élek, és mivel albérletben, ezért az asztali gép kizárt.
Felhasználási terület elég vegyes, inkább net, film, néha szoktam játszogatni is (csak multi)
Szeretnék tanácsot kérni a kövi specifikációra, remélem létezik ilyen gép.
core i5, 4g körüli minél gyorsabb ram, lehetőleg 15.x" képernyő, az mindegy hogy fényes vagy sem, 1366*768 - 1600*900közötti felbontás, (inkább a nagyobbikat preferálnám)
valamint a minél erősebb vga, lehetőleg 560m körüli.
Nézegettem az asus g53at, de nekem a fullhd felbontás felesleges, amugy tökéletes gép lenne.
Előre is köszi

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#31594) Dhampir válasza endruboy1 (#31587) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor Amdahl törvényének értelmében az AMD sem szégyenkezhet?

Ilyen értelemben megéri közel 40.000 Ft-tal olcsóbban venni az Y570-et i3-mal az i5 helyett.

(#31595) csucsbicep válasza apuc (#31586) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tisztasor, hogy erősebb, de ez használhatatlanul gyenge volt. Lehet, hogy teszek még hozzá és veszek egy i3-as gépet.

(#31596) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Bruttó 120.000 HUF-ért mi ma a bestbuy? (13-15")

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#31597) forzaroma válasza Borote (#31576) üzenetére


forzaroma
tag

Teljesen igazad van, de közben az E Samsungra találtam jobb árat, és úgy már közel 30k volt a különbség! :)
Ahogy nézegettem egyébként a V Samsung kb ugyanaz a minőség anyaghasználatra mint az L750 Toshiba. Jól látom, én mint amatőr?

Realme GT2

(#31598) apuc válasza csucsbicep (#31595) üzenetére


apuc
őstag

Nekem bevált.

(#31599) Borote válasza vagabor (#31593) üzenetére


Borote
addikt

Ha kell a nagy felbontás, akkor az Asus N55... De mi a gond az fHD panellal? Lehet változtatni az oprendszeren belül az egyes dolgok méretét, illetve a böngészőben is lehet nagyítani :) GTX560M-et 280-ért csak a G53-ban kapsz Mo-n...

Mercutio_: +2GB memória 3 ezer forint.... na ez biztos hogy nem fog MESSZE túllépni egy kereten.......

endruboy1: jaja, jó dolog hogy 4 magos processzor, jól is hangzik, lehet is mutogatni, de a legkisebb i5 sokkal jobb teljesítményt mutat...

csucsbicep: mit értesz lassú betöltés alatt? Előtelepített win7 első indítása mindig lassú, egykét újraindítás után normalizálódik a helyzet - szinte biztos, hogy ott nem a processzor a szűk keresztmetszet!

PainKiller13: K szériás Asus... bestbuy... nem túl jó minőség, nem a legjobb garancia. Érdemes ilyenkor azt is hozzátenni, hogy azért lehetnek vele problémák :P

sniphoe: felhasználási terület? :)

forzaroma: matt a kijelző, az kifejezetten előnyös tulajdonság :)

Dhampir: nem ilyen értelemben nem éri meg az i5-ös Y570 (mert i3 és i5 ugyanúgy 2 magos notebook fronton), hanem azért nem éri meg, mert úgy is GPU limites lesz a játék, GT555M mellé elég az i3 is!

[ Szerkesztve ]

(#31600) SeniorTilla válasza yerico (#31567) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Látod attól, hogy egy cég "nagy" (vagy annak hirdeti magát) még nem biztos, hogy megbízható.

Sokan hiszik azt, hogy "Mer a teszkóban/médiamárkban/ippoban/edidzsiben/stb. vettem, nem lehet baj vele". Dehogynem. Ezzel nem téged akarlak cikizni, csak azt akarom mondani, hogy néha rosszak a sztereotípiák.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.