Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32751) mokus1 válasza Borote (#32748) üzenetére


mokus1
addikt

4870 a 800shaderes a 5870 1600:)
De jól hangzik mindenesetre

(#32752) cut válasza Borote (#32744) üzenetére


cut
aktív tag

Miért sok i7 láttatok meghalni?
Melyik az a márka ami a legtöbb garit adja és még strapabíró is?

134 piros pötty :)

(#32753) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Kernek egy kis helpet. HD3000 vga tudja kezelni a 24p-s videot vagy sem? Az a CPU amely ezzel a VGA-val szerelve es a specifikaciok kozott ott van az intel clear video annak elvileg nincs gondja a 24p-vel nemde? Koszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#32754) spurika válasza cut (#32752) üzenetére


spurika
senior tag

Mondtam hogy lebeszélnek róla a srácok,de szerintem nem is bánod.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32755) cut válasza spurika (#32754) üzenetére


cut
aktív tag

Ja , hogy te így ismered őket?
:DD :N
És neked mi a véleményed az i7 ről , laptobban? :O

134 piros pötty :)

(#32756) spurika válasza cut (#32755) üzenetére


spurika
senior tag

Nekem nincs véleményem,én csak tanulni járok ide :DD :DD
Kb2-3 hete látogatom a topicot Dhampir barátom javallatára,de már több infót tudtam meg mint ha egy éve járna a hvg :)

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32757) Borote válasza spyduck (#32749) üzenetére


Borote
addikt

Dehogynem, ott is van crossfire, csak 6470-nel és 6490-nel :)
Nem olyan rossz dolog ez a crossfire olyan szempontból, hogy nem hagyja kihasználatlanul a prociban lévő tranzisztorokat sem. Bár az más kérdés, hogy a CPU magok elől veszi el a TDP keretet.....

mokus1: nagyon örülök, hogy asztali fronton tájékozott vagy, de mi most notebookról beszélünk, abba pedig mobility radeon-ok mennek.......

cut: nem a processzor hal meg, hanem a körítés... az extra hőmennyiség szépen lassan megeszi a forrasztásokat, és alaplaphibával megy a kukába a gép :)

(#32758) cut válasza Borote (#32757) üzenetére


cut
aktív tag

értelek.. de akkor milyen i7 ajánlasz?

134 piros pötty :)

(#32759) GaborGh válasza spurika (#32756) üzenetére


GaborGh
őstag

:DDD

Azért mert topik látogató lettél, attól még a HVG-t ne mond le, mert abban is vannak hasznos információk és a tájékozottság magabiztossá tesz... :P

[ Szerkesztve ]

(#32760) GaborGh válasza cut (#32758) üzenetére


GaborGh
őstag

Két magosat, az kevésbé melegszik, vagy ha négy magos kell, akkor legyen alatta normális hűtés, amely el tudja vezetni a felesleges hőmennyiséget, melyet a brutál cpu és vga termel.

A legolcsóbb note ami erre alkalmas:
Asus G53/74

Gondolom a 2600K-t sem a gyári léhűtővel hajtod, hanem egy 1,5 Kg-os réz szörnyeteggel (Noctua), + ház ventikkel, a megfelelő hűtés a PC-knél is nagyon fontos...

[ Szerkesztve ]

(#32761) mokus1 válasza Borote (#32757) üzenetére


mokus1
addikt

Na de ott a 4870m és a 5870m is 800al garázdálkodik :)

(#32762) Jocozolg


Jocozolg
tag

(#32763) apuc válasza GaborGh (#32759) üzenetére


apuc
őstag

:D

(#32764) havri1


havri1
félisten

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül Toshiba Satellite L750-169 lett a választás, inkább kipótolom neki.
Remélem iponba lehet megrendelést törölni, még nem válaszoltak mailra..
:R

havri

(#32765) spurika válasza GaborGh (#32759) üzenetére


spurika
senior tag

Rendben megfogadom a tanácsodat,de elképzelhető hogy akkor már túl képzett leszek. :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32766) mokus1 válasza havri1 (#32764) üzenetére


mokus1
addikt

Biztosan.Ezen felesleges törnöd magad.
Most akartam én is venni egy egeret pcxbe csak egy izomszakadás közbe szólt a mozgásnak és nem tudtam érte menni sajnos.

(#32767) havri1 válasza mokus1 (#32766) üzenetére


havri1
félisten

Már törölték is:)

havri

(#32768) spurika válasza havri1 (#32767) üzenetére


spurika
senior tag

Miről maradtam le?Mit töröltek? :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32769) havri1 válasza spurika (#32768) üzenetére


havri1
félisten

Iponos tegnapi asus rendelésem. Ma úgy döntöttem, inkább az ajánlott toshibát rendelem meg, csak ehhez törölni kellett az ipont.

havri

(#32770) spurika válasza havri1 (#32769) üzenetére


spurika
senior tag

Nem fogod megbánni szerintem,sokkal jobban jársz azzal a géppel.Valamint fejfájásod is ritkábban jön majd elő :D

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32771) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ezúttal magamnak szeretnék venni egy notit egyetemre, tehát első szempont a hordozhatóság, ezért 15"-nál kisebb, de 12"-nál nem kisebb gépet keresek. Nem tudom, utóbbi mennyire kicsi a normális használathoz, ilyen kis gép még nem fordult meg nálam.
Fontos a matt kijelző!!
Jó volna, ha lenne rá garancia, ezért alfa156 gépeit nézegettem.
Szeretem a nagyobb felbontást, a konzumer notik 1366*768-as felbontása nem jön be.
Van itthon húgaimnak egy t43-as thinkpadje, én nem estem tőle hanyatt, nyeklik összevissza, igaz, jó pár éves már elmúlt. Ezért is idegenkedek a t61-től :B
Szeretném, ha a touchpadja normális lenne, nem akarok feltétlenül egeret hordani magamnál.
Továbbá olyan ~80 körül álljon meg az ára. A kevesebb jobb elv most sajnos él... :B

Amiket eddig néztem:
6910p - tetszik, erős...
2510p - tetszik, de nagyon gyengének tűnik, és zif csatlakozós a vinyó, ami ritka, drága, lassú, nem?
T61 - nem tetszik, de csak jókat hallani róla

Továbbá: általában külföldi billentyűzetesek ezek a notik, sajna nem értek ehhez a részéhez, de átmatricázhatók esetleg ezek? Valami olyasmi rémlik, hogy nem mindegyik kiosztás egyezik meg a magyarral. Érdemes matricázni, vagy megszokja az ember?
Köszi előre is! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32772) spyduck


spyduck
nagyúr

erről küldj már nekem kérlek egy linket, átolvasnám. Én nem találtam erről sehol sem infot...

(#32773) GaborGh válasza havri1 (#32764) üzenetére


GaborGh
őstag

Éreztem én, hogy Homo Sapiens vagy, hiába próbáltad tagadni... :P

(#32774) bubimaci


bubimaci
csendes tag

Vélemények erről a Medion noti-ról?
Azt leszàmitva,hogy milyen gyártású,mennyire jó ez a config?
® AKOYA® P7624 (MD 98920)
További információkért kattintson ide!
A HD-szórakoztatás világa!
nagy teljesítményű processzor
az Intel ® Core ™ processzorok második generációja Intel ®
Core™
i3-2350M processzor (2,30 GHz, 3 MB Intel ® Smart Cache,
Intel ® Hyper-Threading technológia)
NVIDIA® GeForce ® GT630M DirectX ® 11 grafika
felhasználás szerint a nagy teljesítményű NVIDIA ® grafika és az
energiatakarékos, beépített Intel ® HD grafika között váltakozik az
intelligens NVIDIA ® Optimus™ technológiának köszönhetően
nagy, 4 GB-os memória
4 GB DDR3 SDRAM – egyszerre több alkalmazást is megnyithat
500 GB-os S-ATA merevlemez
a beépített, második merevlemez-bővítőhelynek köszönhetően a
kapacitás a kereskedelemben szokásos 6,35 cm-es (2,5 ”)
merevlemezzel több, mint a duplájára növelhető
televíziózás élménye bárhol
USB DVB-T TV-tuner mini adapter távirányítóval
élénk hangzás
High Definition Audio 2 hangszóróval és 1 Subwoofer –
Dolby Home Theater ® v4 tanúsítvánnyal
Multi-Standard DVD-/CD-író DVD-RAM és
Dual Layer támogatással
digitális HDMI audió-/videó -kimenet
a briliáns multimédia élményért
hálózat-ellenőrző
Gigabit LAN (10/100/1 000 Mbit/másodperc)
Intel ® Wireless-Display (WiDi) 1
az Intel ® Wireless-Display-jel a notebook tartalmát
könnyedén átviheti a TV-képernyőre
Intel ® Centrino® Advanced-N1030 beépített
Bluetooth 3.0 -val gyors Wireless LAN IEEE 802.11
n-Standard technológia, 802.11 b/g kompatibilis
multi-kártyaolvasó SD-, SDHC-, SDXC-, MMC-,
MS- és MSPro memóriakártyákhoz
számos csatlakozási lehetőség
nagy szoftvercsomag (OEM-verziók ) előre telepített
eredeti 64 bit Windows® 7 Home Premium, Microsoft ®
Office 2010 2 stb.

(#32775) vante


vante
aktív tag

Most ezek a Sandy/Ivy Bridge laptopok mennyivel fogyasztanak kevesebbet? Vagy minimális?

Mert keresnék olyan 150e -ig bezárólag laptopot, ha lehet ilyet Bridge-es (már ha érdemes, mint fentebb kérdeztem), főleg netezésre, illetve filmek (elsősorban 1080p-s filmek). Valami ötlet? :U

(#32776) tothir válasza bubimaci (#32774) üzenetére


tothir
tag

Akkor ebbe a medionba lehet úgy beszerelni ssd-t, hogy a hdd is benne marad?

(#32777) priest92 válasza bubimaci (#32774) üzenetére


priest92
csendes tag

Érdekes egy valami :D Már a honlapja tacsra vágott:D [Aldiban lehet csak kapni?] 160 ért...találsz jobbat, megbizhatobbat

(#32778) GaborGh válasza bubimaci (#32774) üzenetére


GaborGh
őstag

Mi van az Aldi már megint akciózik, egy kiló burgonya mellé medion laptop az ajándék... :D

Az akksi szeret bennük megdögleni néhány hét vagy nap után, valamint sokan throttling problémára panaszkodnak a kis tesónál, a legtöbben már visszavitték és inkább visszakérték a lóvét... :DDD

Szóval best buy :P

[ Szerkesztve ]

(#32779) Borote válasza somasz (#32771) üzenetére


Borote
addikt

Külföldi billentyűzetről: a legjobb, a német (illetve az angol, mert az internationalról hiányzik egy billentyű), a T60-amon német bill van, összesen 4db billentyűre (ó, ú, ő, ű, esetleg é) kellene matrica, de ezt szerintem meg lehet szokni :)

A TouchPad az jó kérdés, a T60-on elég pici, de mióta megvan, talán 5 percet ha használtam... a TrackPoint-ot imádom :D

spyduck: ez most kinek szólt? :DDD

(#32780) gkozak


gkozak
tag

Közérdekű info, ha valakit esetleg érdekel használt Thinkpad:

Minimálár nélkül, január 22.-ig!

Nem fűződik érdekem az eladáshoz, csak hátha valaki ilyet keres.... :D

(#32781) tothir válasza priest92 (#32777) üzenetére


tothir
tag

Szeritnem durva, ha jól látom ebben már valami újabb nvidia kártya is van, ráaádsul kicsivel erősebb a core i3 is. Plussz egy ssd ha belemegy és 200 alatt van egy brutál gépe az embernek.
A gari meg kérdéses persze, de utána kell járni. Gondolom aldiba kell elvinni ha gond van vele, ők kiküldik németbe és úgy vissza.
Ja és az ár annak fényében még durvább, hogy van win7 is :Y

(#32782) PainKiller13 válasza bubimaci (#32774) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem rossz, mibe kerül? játékra is megfelel, a 630m egy 540nél picit erősebb.

(#32783) Borote válasza tothir (#32781) üzenetére


Borote
addikt

Az a kártya egy átnevezett GT5xx... ráadásul gyengébb, mint a GT555M, mert az a GT635M nevet kapta.......

Na, így lehet átnevezéssel bepalizni embereket :P No offense :B

Amúgy nem meglepő, hogy belemegy két vinyó, hiszen 17 colos, azoknak meg nagy részébe belemegy, csak mások nem reklámozzák ennyire :D

[ Szerkesztve ]

(#32784) somasz válasza Borote (#32779) üzenetére


somasz
addikt

Billentyűről köszi az infókat, a notikkal kapcsolatban valami?
Megéri esetleg kicsit drágábban ~95k-ért 6930p-t venni?
Nem akarom elsietni a döntést, és mindenképpen valami viszonylag értékállót szeretnék venni, ami megbízható is egyben...
Tudom, ilyen nincs ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32785) bubimaci válasza PainKiller13 (#32782) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Annyiba,mint a tied is került!Ha jól tudom neked a kisebb Medion van.Az jól müködik neked?Melyik a jobb játékra?

(#32786) GaborGh válasza Borote (#32783) üzenetére


GaborGh
őstag

Nemrég pont az új 2012-es vga-król beszéltünk, meg is jött az "új" átnevezett GT540 :D

[ Szerkesztve ]

(#32787) mokus1 válasza PainKiller13 (#32782) üzenetére


mokus1
addikt

Igazából a Gt630m pontosan a Gt540m.Ha jól tudom még maga a gpu chip is ugyanaz.

(#32788) PainKiller13 válasza bubimaci (#32785) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez jobb mert 555m van benne ami azért erősebb annál, pl crysis 2 hardcoreon sosem szaggatott be. SSD ebbe is belemegy az optika helyére, bár én baromságnak tartom mivel asztalinak használom 99%ban. Igen nekem a P6812-es van. 750es winyo, 2330+555m, 4gb rammal. 2 hónapja napi 24 órát megy mert éjszaka sincs semmi hangja.

mokus1: Notebookcheck szerint erősebb valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#32789) tothir válasza PainKiller13 (#32788) üzenetére


tothir
tag

Miért lenne baromság? Az ssd nem csak hordozhatóságnál jön jól hanem sokkal gyorsabb a rendszer.

(#32790) PainKiller13 válasza tothir (#32789) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mivel gyorsabb? gyorsabban fut a játék? hamarabb tölt be a paint? bootoláson kívül hol veszed észre?

(#32791) mokus1 válasza PainKiller13 (#32790) üzenetére


mokus1
addikt

Fájlok megnyitásánál például.Programok indulása.Nekem most egy 7200rpm-es vinyó van benne és már itt is nagy a különbség a lassabb 5400asokhoz képest.

(#32792) tothir válasza PainKiller13 (#32790) üzenetére


tothir
tag

Volt nekem egy asus eeepc 700x-em, kemény fél GB Rammal, és 800 MHz-es processzorral, de 2 GB-os ssd-vel.
Meg szerintem (főleg hordozásnál), sokalta biztonságosabb, talán hosszabb életű is.
Egyébként játék miatt hülyeség is ilyet tenni laptopba, de mivel nekem is munkára kell a gép, ezért fontos, és ahogy tudom a processzorok közül már a leggyengébb is elég nekem, elenben ram és ssd sokalta fontosabb. Ezért se bánnám, ha pl kiadnának celeronos, pentiumos gépet, ssdvel, normális vázban. Engem érdekelne, meg szerintem sok midnenkit még.

[ Szerkesztve ]

(#32793) PainKiller13 válasza tothir (#32792) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem nem volt még SSD-m, de asszem ebben az akoya p6812ben 5400as 750es hitachi van, win7 64 bit van fenn, és bármit megnyitok azonnal indul(paint, driver softwarek, média center kb 1 mpet tölt de valszeg az a külső winyó felpörgési ideje miatt van(2tb usb3), crysis 2 kb 3 mpet tölt mielőtt bejön a játék képe. Én mint hétköznapi ember egy 60as SSD-re beruháznék ha látnám értelmét(cirka 20ezer ft), de kb hetente inditom ujra a gépet, és azt a 30 mpes bootolási időt kibírom. Másnál nem látnék változást, aki munkára használja, word meg ilyenek az biztos hogy hasznos, meg mellette 6 millio emailben keresgél, de például egy 3d-s tervezőprogram már a 60asra a win mellé nem biztos hogy felférne, ahhoz már 128as kellene ami jóval drágább(netalán 256os).

(#32794) tothir válasza PainKiller13 (#32793) üzenetére


tothir
tag

Igen, drága még, én igazából remélem ,hogy a tavasszal piacra kerülő vékony gépek letörik majd az ssd-k árait, 128-as nekem már bőven elég lenne.
Nem beszélve arról, hogy ugye ezek kiskerskedelmi árak, egy 128ast egy notebookgyártó biztos nem 30-40e Ft-ért szerez be :U
Nem is beszélve arról, hogy most azért egy 500as vinyó is jó áron van..

(#32795) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok
[link]
Korbábban már volt szó erről a notebook-ról a topikban, illetve arról is, hogy ez elírás, tehát nem 520mx videkártya van benne, hanem valami gyengébb. Ez igaz? Mert amúgy a gép felkekltette az érdeklődésem, főleg a matt kijelző miatt, és maga a konfig is jónak tűnik a hirdetett áron. Tehát tényleg elírás lenne?

(#32796) Borote válasza Tv (#32795) üzenetére


Borote
addikt

Legegyszerűbb, ha bemégy, és megkérdezed ott élőben. Illetve ha veszel egy ilyet, és otthon kiderül, hogy nem az van benne, amit reklámoztak, akkor szerintem simán visszaviheted :)

(#32797) Tv válasza Borote (#32796) üzenetére


Tv
senior tag

Sajnos nem túl jók a tapasztalataim az ilyen nagyobb üzletekben a műszaki eladók felkészültségével (tisztelet a kivételnek). A notebook dobozán viszont rajta a van a valós specifikáció nem?

(#32798) runner 125 válasza Tv (#32797) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jobb esetben igen.

Itt van pl. mellettem egy Lenovo B560A, minden rajta van, csak a VGA típusa nem. :)), pedig ebben is egy NVIDIA GF 310M VGA van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32799) Kbali válasza Tv (#32797) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen rajta szokott lenni, de a Samsung weblapja mit mond a konkrét konfigra (annak én inkább hinnék)?

(#32800) Tv válasza Kbali (#32799) üzenetére


Tv
senior tag

[link]
Én úgy látom ez lenne az ( azt nem teljesen értem miért rettegnek attól, hogy normálisan megkülönböztethető modellneveket használjanak). Ebben 315m videkártyát ír. Valószinűleg ez a valós akkor.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.