Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32801) Borote válasza Tv (#32800) üzenetére


Borote
addikt

Én azon sem lepődnék meg, ha itt is elírnak valamit... a legbiztosabb az lenne, ha bemennél, és megnéznéd - esetleg megkérdezni, hogy van-e kiállított, bekapcsolható modell, mert akkor le is lehetne ellenőrizni ;)

(#32802) Tv válasza Borote (#32801) üzenetére


Tv
senior tag

Hát igen, láttam én is már érdekes dolgokat. És nagyon zavaró. Több helyen is láttam többféle specifikációval, és teljesen megegyező típuskóddal. Freedos-al árulják, ha van esetleg kiállított darab. akkor ez alatt hogy tudom meglesni milyen vga van benne?

(#32803) PainKiller13 válasza Tv (#32802) üzenetére


PainKiller13
őstag

viszel bootolhato windowst, miniPE-t mondjuk. De van hogy rávan matricázva a laptopra.

(#32804) Borote válasza PainKiller13 (#32803) üzenetére


Borote
addikt

Esetleg bootolható Linux? :)

(#32805) PainKiller13 válasza Borote (#32804) üzenetére


PainKiller13
őstag

miniPE szerintem egyszerűbb ha az ember windowst használt :) meg linux ugye nembiztos h felismerné a bootolható ha régi. De van még win7ből is PE bootolható változat. Esetleg egy pendriveot vigyél aida-val rajta az tutira az igazat irja :)

(#32806) Borote válasza PainKiller13 (#32805) üzenetére


Borote
addikt

Jogos, Win hasznosabb!
Talán megengedik, hogy belenézzenek egy gépbe :) Fenyegetőzni kell, hogy visszaviszik a gépet, ha nem az van benne, amit írnak :D

(#32807) Dhampir válasza PainKiller13 (#32805) üzenetére


Dhampir
félisten

Fedora 16 biztosan felismeri, abban minden új. :)
[link]

Pendrájvról pár másodperc alatt, hasítva betöltődik.

[ Szerkesztve ]

(#32808) snoopy


snoopy
aktív tag

Hali.

Akarok venni egy notebookot és fogalmam nincs milyen teljesítmények rejlenek a számok alatt ezen a területen. Ha a jelenlegi 3-4 éves gépemét hozza, akkor már jó simán. Leginkább grafikai alkalmazásokhoz használnám, mint max, maya, zbrush, stb..., meg mondjuk ilyen orc must die szintű játék fusson el rajta. Elsőre ilyen 160 környékére gondoltam el a dolgot, intel és nv párosításban.

[ Szerkesztve ]

(#32809) mokus1 válasza snoopy (#32808) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
A konfigod az ami adatlapon?
Procit simán hozzák az i3-sok sőt erősebbek is.Az asztali 6850 elég erős van ilyen erősségű kártya noteszba de nagyon drága.
Monitor 15'6os kell vagy kisebb nagyobb?

(#32810) snoopy válasza mokus1 (#32809) üzenetére


snoopy
aktív tag

Ami ott van az van jelenleg.
Annál semmiképp sem kisebb, esetleg nagyobb, azt még nem döntöttem el. :)
De akkor az i3-ban gondolkodhatok, ez nagyszerű. Vga, az nem kell, hogy olyan erős legyen természetesen. Nem kell ilyen erős vga ezeknek az alkalmazásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#32811) Borote válasza snoopy (#32810) üzenetére


Borote
addikt

Háááát, notebook téren 6850 teljesítményét nem nagyon lehet hozni ennyiből :B
Ami azt megközelíti, az a 6970, az pedig 400e fölött kezdődik...

Mennyire videokártya igényesek ezek a programok?

Látom szerkesztetted.... videokártyát használnak ezek a programok? (160-ból talán harmad akkora teljesítményt lehet hozni :( )

[ Szerkesztve ]

(#32812) snoopy válasza Borote (#32811) üzenetére


snoopy
aktív tag

Ha úgy állítom be, tudják már :) De ezeknek nem kell erő. Anno, még ati 9600xt-vel is simán mentek a dolgok, az pedig már jó sok éves. Proci meg memo kell inkább ezekhez, számolás miatt. Vga, az inkább támogatásból fontos, mint openGl, direct3d és az ilyen marhaságok.

[ Szerkesztve ]

(#32813) snoopy


snoopy
aktív tag

Lejárt szerk időm.

Megnézegettem a követelményeket. Sehol semmi konkrétum. OpenGl2.0 képes legyen kb és elvannak ezek már.

[ Szerkesztve ]

(#32814) ZEN1TH válasza ZEN1TH (#32753) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Vki erre? Illetve egy HD3000 elég lehet egy ArchiCAD 15-höz? Vagy inkább egy HD6490?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#32815) Borote válasza ZEN1TH (#32814) üzenetére


Borote
addikt

Lejátszik minden videót, akadás nélkül.
Egy HD tévés topicban kérdezz utána, amit én tudok, hogy TV-re kötött filmezésnél lehet feltűnő, hogy a 23,976p-s videóknak nincs tökéletes támogatottsága, így minden 40-ik másodpercben beszúr egy fekete képkockát, hogy ne csússzon el.

Ha többet tudsz meg, ne felejtsd el elmondani :D

(#32816) mokus1 válasza snoopy (#32812) üzenetére


mokus1
addikt

Megfognak itt kövezni engem nyomban, de leírom a véleményem ha ezek nagyon proci igényesek és kihasználják a több magot én néznék esetleg hp reneweket vagy nem full új noteszt de garival.
Én kb 1 hónapja vettem egy Hp-t 3 hetesen i7-el.
Nem azt mondom hogy úgy melegszik a gép mint az i3as de a régi T7200asom melegítette így a gépet kb. és 80-81 fok felett még sose volt a gép! Pedig van alatta egy erősebb dedikált vga.
Persze ha ennyire azért nem eszi a procit akkor jó az új sandys i3 is csak lehet hogy számodra megfontolandó.

(#32817) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ebbe a topikba tartozik-e a problémám, de ha nem irányítsatok át létszi. :D
Ma vettem egy Asus X54L noti és win 7 telepítés után, megakad a bootolásnál, azaz bejön az Asus logó és aztán amikor az oprendeszer jön újraindul. A boot beállításoknál minden rendben van, így a win telepítőmre gondoltam hiba forrásként. (nem eredeti, auto loader-es) Eddig nem volt ilyen problémám ezzel.
Van valami ötletek?

(#32818) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Dupla lett, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#32819) tothir válasza G3R!94 (#32817) üzenetére


tothir
tag

Én is igy jártam, eredeti windows kell, vagy telepítés után crackeld.
Amúgy milyen ez az asus? Normálisan össze van rakva?

[ Szerkesztve ]

(#32820) snoopy válasza mokus1 (#32816) üzenetére


snoopy
aktív tag

Állításod szerint hozza erőben az otthoni gépemben lévő szintet a proci, ebből kiindulva elég kell legyen az i3, kell még mellé 4giga ram legalább, meg valami gt520 vagy 540 és helyben is vagyok. :) Már úgy nagyjából a körvonala megvan a dolognak.

(#32821) somasz


somasz
addikt

Erre és erre mondjatok még pár ötletet, tanácsot, legyetek szívesek! :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32822) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata a Medion Akoya notebook-okkal kapcsolatban?
Talátam egy ilyet 160k-ért. Megéri az árát?

Go Pats!

(#32823) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok errõl vélemény ?
www.edigital.hu/Notebook/Asus_K53BY-SX169D_notebook_+_Ajandek_taska_es_eger-p284340.html
Net,multimédia,torrent,jah a hdmi kimenet fontos,van rajt ? (nem pontosak az e digital leirasok)

(#32824) Borote válasza dunc (#32823) üzenetére


Borote
addikt

Mire szeretnéd használni?
A leírása alapján van rajta HDMI, muszáj pont ez a gép? :B (consumer Asus nem éppen az ajánlott kategória :( )

LicskaiJ: pont ilyet még senki, de inkább csak saját felelősségre. A benne lévő videokártya egy átnevezett GT540M :)
A kistestvére legalább erős, de erre még az sem mondható :B

[ Szerkesztve ]

(#32825) runner 125 válasza dunc (#32823) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kicsivel többért kapsz erősebb Lenovo-t vagy Samsung Series 3-mat jobb supporttal, jobb anyaghasználattal.
Asus K kerülendő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32826) dunc válasza Borote (#32824) üzenetére


dunc
nagyúr

Helybe szeretnék vàsàrolni. (pécs)
Mi a probléma vele ? Helyette mit ? Igen hdmi kell.

(#32827) dunc válasza runner 125 (#32825) üzenetére


dunc
nagyúr

Mi a baj az asussal ? 2 év hàztòl hàzig gar.

(#32828) LicskaiJ válasza Borote (#32824) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Kösz!

Tudnál esetleg vmit ajánlani?
Minimum 15" kijelző,i3 proci, 4GB ram, GT 520m.

Go Pats!

(#32829) tothir válasza dunc (#32827) üzenetére


tothir
tag

Toshiba is hátzól házig garis, 130ért már kapsz a6-tal szereltet, kicsit jobb mint ez.

(#32830) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy megbízható notebook vásárláshoz. Maximum 100e Ft-ot tudok rászánni, netezésre, film nézésre kellene. Előre is köszi!

Üdv.! :)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32831) polip válasza dunc (#32827) üzenetére


polip
addikt

gyere be hozzánk a laptopszalonba holnap az ifjúság útra és elmondom mi a baj az asussal :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32832) runner 125 válasza dunc (#32827) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem napi 1x be van linkelve jó néhány Asus-szal kapcsolatos nagyon negatív iromány, amelyek első sorban a supportot említik. (pl. több hónapos alkatrészre várakozás)

Talán spyduck említette, h neki is volt a K szériával gyakorlati tapasztalata (zsanértörés, ropogós műanyagok, hullámzó billentyűzet), töréssel én még nem találkoztam, viszont a többi mind tény.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32833) Borote válasza dunc (#32826) üzenetére


Borote
addikt

Tothir által ajánlott Toshibára egy példa: L750
Sokkal erősebb processzor, GPU szempontjából egy picit gyengébb, fHD nézésre viszont kiválóan alkalmas.
Cserébe jobb szervizháttér ;) A házhozszállítás pedig ingyenes.

LicskaiJ: Mire szeretnéd használni?
Ilyen feltételekkel Toshiba 1, Toshiba 2 :)

(#32834) LicskaiJ válasza Borote (#32833) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

80%-ban feleségem használná irodai alkalmazásokra + netre,
20%-ban meg én játékokra(elsősoban stratégia).

Go Pats!

(#32835) foxi69 válasza GaborGh (#32778) üzenetére


foxi69
tag

Dobnál egy linket ezekről? Nálam még mindig hiba nélkül teszi a dolgát :D

(#32836) Borote válasza LicskaiJ (#32834) üzenetére


Borote
addikt

Játékra jobb lenne ezeknél erősebb gép, de ez erősen a minőség és vagy a garancia rovására menne :(
Egy GT525M/540M/555M nyilván jobb lenne, de ilyet vagy kevés, vagy rossz garanciával illetve minőséggel lehet kapni...
A fent említett Toshiba ITT olcsóbban, illetve a Samsung NP300V5 is jó választás a matt kijelzővel ;)
Az AMD A6-os Toshiba sem rossz gép, a 6540G2 drivertől függően az 520MX fölött is teljesíthet (ez utóbbi van a Samuban, valamivel erősebb kártya, mint a Toshiba GT520M-je - főleg, ha ez utóbbi még 64 bites is).

(#32837) polip válasza runner 125 (#32832) üzenetére


polip
addikt

asussal nagy szívás van szervizügyileg

nem is volt évekig itthon szervize, amikor mindenki visszaadta a szervizjogot, annyi baj volt velük

aztán évekig osztravában volt a régióközpont, mindent ott szervizeltek

aztán most bevállalta a hrp őket, de ahogy halljuk csak a szopás van velük, alkatrész niincs, meghibásodás viszont rengeteg

akkora szívás, mint az albacomp szervizben az msi notik :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32838) spurika válasza dunc (#32827) üzenetére


spurika
senior tag

Ha annyiszor lesz szükséged a házi garira mint húgomnak akkor minden Moto GP versenyt megnézhetsz az elkövetkező években Brno-ban, :DD.Vagy ott az acer nek van a szervize?Mindegy a húgom asusa egy kalap fos pedig G-s széria.Arra azt mondták hogy milyen komoly gép az 5 hónap alatt 2 szer volt oda.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#32839) R1200GS válasza SG3rg0 (#32254) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Lehet már nem aktuális, de azért leírom.
Ma megérkezett a HP Pavilion Dv6 6150sl notebookom. Ezzel már össze tudom hasonlítani az Aceer 5755-t. Az kell mondjam az Acer billentyűzete jobb. Nem hajlik be, a gombok felülete kellemesebb, enyhén érdes, jó rajta gépelni. A HP-n a felső két sor behajlik, a gombok felülete számomra nem kellemes tapintású, matt de enyhén csúszós. A touchpad sem igazán jön be, néha letapad az ujjam, csak végszükség esetén használható. De lesz hozzá egy Logitech G500, szóval nem kell a touchpaddal bénáznom.
Szerintem jól eltalálták az Acer 5755 billentyűzetét, örülnék ha a HP-ban is hasonló lenne.

Egy pár gondolat még a HP-ról.
A 6770M videokártya miatt döntöttem mellette. Versenyben volt még az y570.
Ezértt választottam mégis a HP-t. Remélem nem tévedtem. Korábban belinkeltem ide, de nem reagáltatok rá.
A burkolata fém, elég masszív, tetszetős darab. A monitor betekintési szöge talán jobb mint az Aceré, de nem a legjobb. Most kezdtem laptopot használni, még szokni kell. A hangja sem igazán fogott meg, de ezt még tesztelni kell. Bizonyos zenék borzalmasan szólnak, de filmezni azért lehet rajta.
Kipróbáltam néhány játékot. Company of Heroes, maximális beállítások mellet, az árnyékot kivéve, és az élsimítást gyönyörűen fut. Stalker Call of Pripyat maxon 22-24 FPS alá nem ment (Pripyattban), ezen azért kell egy kicsit butítani. Más helyszíneken 70-80 FPS is volt.

Prime 95 alatt nem ment 70 fok fölé a gép. Idleben 45-48 között mozog. A hőmérsékletet még tesztelem, majd erről írok bővebben. Rendeltem hozzá egy Cooler Master NotePal E1et, azzal még hűvösebb lesz.

Eddig elégedett vagyok vele. Csak a billentyűzet, és a hangzás ami nem igazán tetszik, de ezt könnyen lehet orvosolni. Egyébként is asztali gépként fog üzemelni. Játékok alatt mutatott teljesítménye rendben van, a hűtése is jónak tűnik.

(#32840) Pecc válasza R1200GS (#32839) üzenetére


Pecc
őstag

Monster (beats) hangszorok vannak benne?
Illetve milyen az integrált hangchip típusa? Realtek vagy Intel?

(#32841) Dhampir válasza R1200GS (#32839) üzenetére


Dhampir
félisten

Én kritikusan álltam az Y570-hez a felhasznált műanyagok kétséges minősége és a mozgatáskor recsegő fedlap gyöngesége miatt, de ezt leszámítva k*rva jó noti, remek hűtéssel és hanggal.
Az eleinte nekem nagyon furcsa, dőlt betűs billentyűzetet is megszoktam, az Enter gombot viszont még nem, az sajnos túl apróra sikeredett. :)

(#32842) Xanyi


Xanyi
tag

Sziasztok!

Nézegettem az iPon-nál a notikat. Az ASUS-nál ki van írva hogy háztól-házig garancia van hozzá, míg a Toshiba-nál és a Samsung-nál nincs. Írtam nekik e-mailt, azt írták vissza hogy csak az ASUS-nál van háztól-házig szervíz, a másik kettőnél Budapesten van a szervíz, az odaszállítást oldjam meg ahogy tudom.
Ti itt mégis mindig azt írjátok, hogy a Toshibának és a Samsungnak jobb a supportja, most akkor mi az igazság?
Csak mert nekem itt a világ végén nagyon nem mindegy...
Előre is köszönöm!

(#32843) R1200GS válasza Pecc (#32840) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Elvileg Beats Sound System van benne. A chip az intel.

(#32844) polip válasza Xanyi (#32842) üzenetére


polip
addikt

a toshibát kb soha nm kell szervizbe vinned, míg az asusra lehet hogy háztól házig gar van, de kb a fél életét úton fogja tölteni, miközben jár háztól házig :)

egy toshiba és egy asus közt akkora a különbség minőségre, mint egy dacia és egy bmw között...

tökmindegy milyen gar van z asusra, ha egyszer fos :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32845) Xanyi


Xanyi
tag

Ezt én értem, de itt fentebb írták hogy a Toshibára is háztól házig gari van. Most akkor mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#32846) darthimp


darthimp
csendes tag

Sziasztok
Laptop vásárlás előtt állok, de már napok óta nem jutok dűlőre. Játékos laptop kellene de belépő szintű, pl. egy Skyrimot vigyen el de nem kell Ultra.
Használtan akartam de az egyetlen ajánlat egy lenovo y560 155E-ért aminek a zsanérja már volt javítva és Rádiumban vásárolt.
Így szerintem némi pótlással egy új laptop jobban megérné. Max 190E-re gondoltam. A márka mindegy (Acer ne).
Köszönöm. :)

NGZ

(#32847) polip válasza Xanyi (#32845) üzenetére


polip
addikt

nincs a toshibáknak háztól házig szervize, viszont egy tény: a toshiba meghibásodási aránya a legalacsonyabb!

mi lenovo, toshiba dell és hp garanciális szerviz vagyunk, sőt 100km-es körzetben mi vagyunk a dell kivonuló szolgálata is...voltunk asus szerviz is, hál istennek már rég visszaadtuk a szervizjogot

szóval a toshiba ki fog szolgálni, ne aggódj

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32848) polip válasza darthimp (#32846) üzenetére


polip
addikt

vegyél egy ilyent: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#32849) Borote válasza darthimp (#32846) üzenetére


Borote
addikt

Külföldi billentyűzettel, HP SeniorTillától.

polip: én azt a gépet akkor sem tudom jó érzéssel ajánlani :(

(#32850) polip válasza Borote (#32849) üzenetére


polip
addikt

melyiket? a toshibát vagy a dellt?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.