Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31801) Borote válasza asfgh (#31793) üzenetére


Borote
addikt

60-ért amit érdemes megvenni, az ThinkPad T60 és Latitude D630... Előbbiből most nem tudok mutatni, amúgy ITT szokott lenni, utóbbiból pedig EZT nézd meg :)

Esetleg még EZ lehet jó választás.
Játékra egyik sem alkalmas, de azok a gépek sokkal drágábban kezdődnek... Ennyi pénzért 6 hónap garanciát + egy megbízható gépet kapsz, ami azért nem elhanyagolható.

(#31802) rizso válasza asfgh (#31796) üzenetére


rizso
addikt

60k? Az kicsit kevés lesz, még használt viszonylatban is. A másik, hogy játékra (szerintem) nem szabad megvenni egy ilyen gépet. Elkezded használni, kicsit meghajtod, és elszáll mondjuk a vga, garancia viszont már nem lesz rá.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31803) asfgh válasza Borote (#31801) üzenetére


asfgh
tag

a hp és a dell nem olyan rossz!
de ezen zényleg nem nagyon fognak menni a játékok!
ibm-eket meg nem szeretem!
lehet hogy egy kicsit többet kell rá szánnom.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31804) Dhampir


Dhampir
félisten

A régi Asus eeePC-men (Intel Atom N270 1.60 GHz (533 MHz FSB, 512 kB L2 cache, Intel GMA950) szépen futott a Hedgewars vagy egy igényesebb grafikájú Mahjong is, és jobban szóltak aprócska hangszórói, mint egy Fujitsu Lifebook A530-nak. :)

Szövegszerkesztésre, netezésre, kisebb játékok elfuttatására még egy netbook kategória is megfelel, persze jó szem is szükséges a pici kijelző miatt.

(#31805) Fooler89 válasza rizso (#31802) üzenetére


Fooler89
őstag

Ezt a hsz-t nem értem. Hogy tudok úgy meghajtani egy laptopot, hogy elszálljon?:D
Ha nincs beporosodva a hűtő akkor, hogy is?
Ugyanúgy megesik bármilyen használt laptoppal is, hogy tönkre megy, de azért mert gamer?:D

[ Szerkesztve ]

(#31806) asfgh válasza Fooler89 (#31805) üzenetére


asfgh
tag

ezt énsem értem.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31807) rizso válasza Fooler89 (#31805) üzenetére


rizso
addikt

Mondjuk hogy be van porosodva a hűtő, nem jó a hűtés, elenged ez-az, stbstb. Nálam eddig szerencsére csak egy alaplap adta meg magát (egy 8530p-ben), pedig abszolút nem volt nyúzva/dobálva a gép, végig asztalon ment, és mégis. Egy több éves használt gépnél bármi előjöhet...
Nem azért, mert gamer, nyilván bármivel megeshet, de egy nagyobb teljesítményű, nagyobb hővel járó vga meghibásodási esélye nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31808) Borote válasza asfgh (#31803) üzenetére


Borote
addikt

Ha ennyi pénzed van, akkor nem kell ám finnyásnak lenni :D Vagy tartós gépet veszel, vagy olyat, ami hónapokon belül meghal... Te döntesz ;)

Drágábban, dedikált kártyával, 8510W :)
Ilyesmit is lehet venni, csak ez LUTRI :)

Na, EZ is jó gép :)

Itt még olcsóbban is :)

Fooler89: VGA - extra hőforrás, azt meg nem szeretik a notebookok. Egyik legjellemzőbb hibaforrás. Forrasztások elválnak, és már itt is az alaplaphiba :(

(#31809) asfgh válasza Borote (#31808) üzenetére


asfgh
tag

ezek nem nagyon tetszenek és drágák is.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31810) Borote válasza asfgh (#31809) üzenetére


Borote
addikt

EZ drága??
Ha szeretnél játszani, akkor fizetsz... Így megy ez.

Vehetsz Acert meg MSI-t is, csak akkor mondjuk elkezdheted nézni az utódját is. Sokkal nagyobb eséllyel adják meg magukat. Próbáltam business gépeket mutatni (az MSI kivételével :P ), ha nem tetszenek, akkor veszel consumert, aztán ha megadja magát, veszel rövidesen újat.
Amiket mutattam, azok is meghalhatnak hónapokon belül, csak mondjuk tizedakkora eséllyel.

(#31811) asfgh válasza Borote (#31810) üzenetére


asfgh
tag

ez pont nem drága csak nem tetszik.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31812) Borote válasza asfgh (#31811) üzenetére


Borote
addikt

Nézz róla több képet :D
Amúgy kíváncsi vagyok, hogy mit találsz majd :)

(#31813) asfgh válasza Borote (#31812) üzenetére


asfgh
tag

néztem képeket ahogy látom nem rossz tényleg de az 15.4-es nekem 15.6-os kellene!
de lehet h ez is meg felelő lesz!

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31814) priest92


priest92
csendes tag

hali!!
Aki 150 ért keres notit, az egyértelmű, hogy nem játékra fogja elsősorba használni, de amit írtok itt néhányan, hogy ez meg az alkatmatlan játékra, az egy picit túlzás....A szemetekben csak a 200 000. fölötti gépek alkalmasak játékra....
Most linkelek be egy két videót és nézzétek meg a gépet is!! videók alatt (több megjelenítése...ott van a noti is amivel tolja az emberke)
[link]
[link]
[link]
most mennyiért lehet venni ezeket a gépeket 110-120K ?..
És ezt most nem kötözködésképpen írtam..csak mást jelent a ,,szakiknak" az, hogy játék..
meg mást jelent pl nekem is, aki nem tud, és nem is akar 200.000 ket költeni notira...

(#31815) asfgh válasza priest92 (#31814) üzenetére


asfgh
tag

így van egyetértek veled!

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31816) Tim82 válasza Borote (#31801) üzenetére


Tim82
nagyúr

A barátnőm épp most Dragon Age-zik a T60-amon (persze 1024*768-ban, ill. medium-low részletességgel), tehát azért 3 éves vagy régebbi játékokhoz elég a benne lévő Radeon X1400. Btw, a dokkolóba azért szerzek majd egy passzív HD5570/6570-et, de egy casual gamernek, mint én, ennyi elég is. (Na jó, lesz majd egy XBox360 is valamikor.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31817) Kornel válasza priest92 (#31814) üzenetére


Kornel
veterán

125k-ért kapsz 6650-el szerelt új notit is, ami min. 2szer gyorsabb az általad linkelt megoldásoknál.

(#31818) elod22


elod22
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék egy új laptopot venni. Eddig két "bestbuy"-t néztem ki magamnak. A lényeg, hogy sok mindenre használnám, a játékot is beleértve (de semmi olyasmire ami nagyon kemény processzort igényelne).
Ezek közül kéne választani:
[link] ez kb. 195 ezer forintba kerülne.
[link] ez pedig kb. 145k.
Ezeket ennél olcsóbban nem lehet megkapni a román piacon. Az y570 elég lenne i3-al is ahogy az előző hozzászólásokból olvastam csak sajnos nem kapható i3 gt555 konfiguráció.
Tehát a kérdés az, hogy mégérné-e azt a 7000 lej (50.000 FT) különbséget a Lenovo?

(#31819) Kornel válasza elod22 (#31818) üzenetére


Kornel
veterán

Ha van annyid pluszba, akkor mindenképp megéri, azért a lenovo jobban összerakott, jobb supporttal rendelkező gép, mondom ezt úgy, hogy asusom van. De azért árban sincs egy szinten, ezt is figyelembe kell venni, nekem sok lett volna ennyiért a lenovo.

(#31820) ktommy91 válasza priest92 (#31814) üzenetére


ktommy91
addikt

Általában azt írjuk hogy érdemben alkalmatlanok a HD6650/GT540-nél gyengébb VGA-val szerelt gépek a játékra. Ezek a gépek képtelenek natív felbontáson medium-high beállításon futtatni a mai játékokat, nem beszélve arról hogy majd 1,2,3 év múlva mire lesznek képesek.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#31821) priest92 válasza Kornel (#31817) üzenetére


priest92
csendes tag

Bátyja..most mondtad ki a lényeget!!! amit én linkeltem, az csak egy példa, hogy még azzal is lehet gémelni, pedig azok aztán tényleg nem arra vannak! (ahhoz képest elég jól futnak rajta)

(#31822) Borote válasza priest92 (#31814) üzenetére


Borote
addikt

Az 5470-t ne keverjük ide, az ma már NAGYON gyenge...
Minimális játékra, 520M vagy MX illetve 6470M illetve 6490M, ezt eddig is mondtuk, de e mellé még az is fontos, hogy milyen minőségű gépet vesz az ember, nem pedig mondjuk az általad linkelt Acereket...
Ha valaki értelmesebben szeretne játszani, akkor A6+6650M illetve i3+GT540M illetve 525M-et szoktunk ajánlani, utóbbi ugyan egy picivel gyengébb, cserébe jobb minőségű gépek érhetőek el vele.
Normál játék pedig a GT555M illetve 6770M szintjén kezdődik, ezt is el szoktuk mondani.

Ha nem muszáj, nem fogunk 110-120k-s Packard Belleket meg Acereket ajánlani, mert nem csak az a lényeg, hogy fusson egy játék, hanem hogy a gép se essen széjjel.....
Oké, hogy jössz osztani az észt, de ebbe sem árt belegondolni.

(#31823) endruboy1 válasza priest92 (#31814) üzenetére


endruboy1
senior tag

Sőt a Mario a 6-7 éves üzleti gépeken is stabil fpsel fut! :DDD
Amikor valaki azt mondja h esetleg játékra IS használná a gépét, olyankor már eleve nem ajánlunk neki 200 ezres gépeket (mintha azt mondaná hogy kifejezetten játékra keres), de azért azt figyelembe szoktuk venni hogy az a gép akkor még 2-3 év múlva is futtassa az akkori játékokat elfogadható sebességgel.
Egyébként azt is érdemes beleszámolni, hogy hamarosan esedékes egy konzol generáció váltás ami valószínűleg hatással lesz majd a PC játékok igényeire is, mivel mostanság az a divat hogy konzolról portolják PC-re a gémeket.

[ Szerkesztve ]

(#31824) priest92 válasza ktommy91 (#31820) üzenetére


priest92
csendes tag

Ez tény, de te már megint fogalomzavarba vagy! 140 ért nem is fogsz kapni olyan notit ami high beállításokkal fogja futtatni a legújabb mai játékokat! mert ezek NEM arra valók!
de amikor írjuk mi ,,halandó" emeber, hogy esetleg játékra is kellene, akkor nem is arra célzunk, hogy max grafikán kell a játék, hanem ha punnyadás van, akkor 20 perce tolsz valamit, elbohockodni jó lesz rajta...mert ennyiért nem vár mást az ember!!!
Meg a MAI játékokról volt szó, senki nem beszélt a 1,2,3 év múlva kijövő játékokról!!!

(#31825) Borote válasza priest92 (#31824) üzenetére


Borote
addikt

Erre pedig elég egy i3-as processzor is iHD3000-rel, dedikált kártya nélkül. Kisebb fogyasztás, kevesebb melegedés, kisebb hibalehetőség, hosszabb élettartam :)

(#31826) rizso válasza priest92 (#31824) üzenetére


rizso
addikt

Az eredeti hsz: "üdv!
milyen laptopot ajánlanátok ami jó játszásra is és munkának is?"
Majd jött a 15,6" és a max 60k. Na most ebből persze, hogy vita keletkezik, hisz ellentmond egymásnak a két dolog. Ha úgy jön a kérdés, hogy "Srácok, milyen használt laptopot ajánlanátok 60k körül, ami szolid játékra is megfelel?", akkor egyszerűbb lett volna a dolog. Párom gépét nem olyan régen adtuk el 70k-ért, és egy Asus K50ab volt, amiben egy kétmagos AMD proci volt, és egy ATI 4570 vga. Alkalmi játékra nyilván elég, de nagyon sok kompromisszumot kell vele kötni, főleg ha újabb játékok is érdeklik.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31827) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Változott a helyzet. Új 15"-os notebook kéne 110k-ig. Otthoni felhasználásra, néha film. Kérdése "egyszerű": Ennyiért mit érdemes választani?

(#31828) Borote válasza csucsbicep (#31827) üzenetére


Borote
addikt

HP 630 vagy Lenovo G570 B800 illetve B950 procival.
Ezek például jó gépek, általánosan jó véleménnyel vannak róluk az emberek :)

(#31829) olahmate1991 válasza rizso (#31826) üzenetére


olahmate1991
tag

sziasztok!

laptopvásárlás előtt kikértem a véleményeteket, két gép között gondolkodom, igazából szinte ugyanaz a kettő mégpedig Asus G53sx-s1146 valamint Asus G53sx-s1147-es gépek!

Sajnálatos, hogy készlethiány van mind a kettő gépből, persze a normális áron felül még kaphatóak :), egy két őrültebb helyen....

Igazából a nettó keret 250körül lenne! Játékra szeretném használni elsősorban, fontos lenne a gtx560m típusú grafikus kártya.

Tanácstalan vagyok, nagyon sok helyen leltár van, felhívtam pár helyet azt mondták január közepe, vége felé a leltár is kész, valamint akkor érkeznek be a gyártóktól, hogy milyen gépeket küldenek ki, na és persze elvileg már ezek a gépek kifutott termékek, ahol beragadtak a raktáron ott lehet még kapni horror áron...

Azt nem tudom eldönteni, hogy most várjak-e még, hátha lesz valahol leltár után, esetleg mikor jönnek az új modellek, vagy vegyem meg horribilis áron?!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31830) priest92 válasza Borote (#31825) üzenetére


priest92
csendes tag

Betudsz nekem linkelni 130-140 jörül az általad említett notikból is egyet?
rizso:nem abból a kommentből keletkezett ez a vita...mert 60k ért ha talál olyan gépet, amire igénye lenne, akkor meghajlok előtte..
endruboy 1: neked most csak annyit mondok, hogy ne szálj el, maradj a Földön és máriozz akkor!
Még 1x mondom az általam belinkelt hitvány gépeket nem azért mutattam meg, hogy ezt vegyék, csak ezzekkel is ellehet játszogatni....ha esetleg valakinek CSAK ennyi lenne az igénye.

(#31831) Borote válasza olahmate1991 (#31829) üzenetére


Borote
addikt

Mit értesz horror áron? Sosem volt ez a gép 250 ezer forint... Legolcsóbb kb 275 volt iPonnál, de inkább 280-285... ennél nem sokkal drágább a 292 :)

Ahogy nézem, az össz különbség a két gép között (1146 és 1147) az i5 és i7 processzor. Ha i7-t akarsz, az drágább, ezen miért csodálkozol? Játékra úgy sem használnád ki......

Abban viszont nem tudok segíteni, hogy mit hoz a jövő... Ha tudnék, akkor már rég elvittem volna a lottó ötöst :D

priest92: tessék.

csucsbicep: Asus - gyengébb support, rosszabb garanciális háttér... én nem venném :)

[ Szerkesztve ]

(#31832) csucsbicep válasza Borote (#31828) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi. Esetleg ez:[link]?

(#31833) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Anyukámnak kéne kizárólag munkára egy ultrabook. Pár megkötés lenne: 13 collos legyen. Nem kell erőmű, főleg prezentációkhoz kéne. Mit ajánlotok? Azt halottam ,hogy az asus zenbook egész jó... Szerintetek?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31834) priest92 válasza Borote (#31831) üzenetére


priest92
csendes tag

Köszi! Annyira nem estem a földhöz tőle, de azért egynek megfelel...

(#31835) endruboy1 válasza priest92 (#31830) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem szálltam el szerintem az ember nem félévre vesz notebookot.

(#31836) Borote válasza priest92 (#31834) üzenetére


Borote
addikt

Most Te mégis mit szeretnél, úgy őszintén, kötekedni? Mert akkor itt most elköszönünk. Van nekem ennél jobb dolgom is, inkább segítek másoknak (és készülök a vizsgákra), mint Rád pazaroljam az időmet.

(#31837) csucsbicep válasza Borote (#31831) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Rendben, köszönöm.

(#31838) priest92 válasza Borote (#31836) üzenetére


priest92
csendes tag

Elnézést szerenték kérni, ha ez már kötekedésnek tünt!!
Sajnos nekem nincs annyi pénzem, hogy olyan gépet vagyek, ami egyszerre minőségi is, meg teljesítményre se legyen tróger!!...hülye fejjel én is sajnos inkább a teljesítményt nézem..(de pl asus, acer próbálom kilőni).,csak ugye olcsóbb gépeknél: jobb teljesítmény----> hitványabb minőség. Sajnos így nehezebb megtalálni azt ami megfelelő lenne...
U.i: Sok sikert a vizsgákhoz! :R

(#31839) Borote válasza priest92 (#31838) üzenetére


Borote
addikt

Tudom jól, ezért mondjuk azt, hogy érdemes átgondolni, hogy pontosan mire van szüksége az embernek. Lehet erős gépet venni relatíve olcsón is, de ott jóval több minőségbeli kompromisszumot kell kötni, mint egy hasonló árú, de kisebb teljesítményű gép esetén. Illetve a garanciális körülmények sem elhanyagolhatóak. Lehet venni Acert és Asust is (előbbinél muszáj a garanciabővítés), de fontos felhívni a figyelmet arra, hogy ez későbbiekben visszaüthet.
Ilyen ez a popszakma :P

Köszi, bár ezek a vizsgáim el lesznek fogadva, inkább arra kell figyelnem, hogy az év végi szigorlatokra is tudjak mindent :D

(#31840) archie17


archie17
tag

Hogy kicsit feldobjam a hangulatot, köszönetet szeretnék mondani az itt hozzászólóknak, mert nagyban a topic által összegyűjtött tapasztalatra alapozva vagyok néhány napja boldog Y570 tulaj :)

:))

Pici üröm az örömben, hogy mióta elkezdtem nézegetni a gépeket, kb 20K-rel feljebb mentek az árak, de sajna csak most tudtam megvenni.

Viszont így is megérte minden Ft-omat, villámgyors, kényelmes, jó tapintású, szép, az előre telepített w7 és egyéb progik miatt kibontás után csak bekapcs, és már használhattam is, Skyrim gyönyörűen fut rajta high-on, és a gyári Lenovo progik is mókásak :) Az egyik pl. kimutatta, hogy lila színvak vagyok :D (eddig is sejtettem).

Köszi srácok!

U.i.: a konfig az új típusú i3 gt555 2gb-os, Laptopszalontól.

[ Szerkesztve ]

(#31841) Mercutio_ válasza asfgh (#31796) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ahhoz a "sokan" emberhez kellene fordulni ők biztos jobban tudják ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31842) g@bo válasza Borote (#31825) üzenetére


g@bo
nagyúr

erről urak, mi lenne a vélemény?

NB Lenovo Ideapad 15,6" HD LED G570GH - 59-310146
Intel® Core® i3-2330M - 2.2GHz, 2GB/1333MHz, 500GBSATA DVDSMDL, Intel® HD3000, WIFI, Bluetooth, Webkamera, FreeDOS
104900+fa.

?? :R

(#31843) asfgh válasza Mercutio_ (#31841) üzenetére


asfgh
tag

oké!
kösz a segitséget!

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#31844) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik: Lenovo Ideapad G470/G570 valamint Samsung NP300 esetén van-e és ha igen hol, hogyan, mennyiért lehetőség garibővítésre a 24 hónapon felül?

g@bo: Kategóriájában ajánlott, egyébként még a Fujitsu A531 és a Samsung NP300 amit ajánlanak, mindkettőnek matt a kijelzője, és a Fujitsu-nak alapból 3 év garija van.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31845) g@bo válasza Mercutio_ (#31844) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi, a samsung np300 1ik nagykerben 20 rugóval drágább, mint a lenovo. chs vs expert.

és ahogy nézem, kb egy kategória, mondjuk a samu matt. :B

(#31846) ktommy91 válasza priest92 (#31824) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez tény, de te már megint fogalomzavarba vagy! 140 ért nem is fogsz kapni olyan notit ami high beállításokkal fogja futtatni a legújabb mai játékokat! mert ezek NEM arra valók!
Sem a megintet sem a fogalomzavart nem értem... Én tisztában vagyok azzal hogy melyik kategóriás notebook mire való.

de amikor írjuk mi ,,halandó" emeber, hogy esetleg játékra is kellene, akkor nem is arra célzunk, hogy max grafikán kell a játék, hanem ha punnyadás van, akkor 20 perce tolsz valamit, elbohockodni jó lesz rajta...
Nem célozgatni kell hanem leírni a konkrét igényeket és nem lesz félreértés.

Meg a MAI játékokról volt szó, senki nem beszélt a 1,2,3 év múlva kijövő játékokról!!!
Persze a laikus aki idejön kérdezni az fél évig szeretné használni a gépet, még véletlen sem évekig.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#31847) priest92 válasza ktommy91 (#31846) üzenetére


priest92
csendes tag

Részben igazad van..csak itt még mindig 150K alatti(jóval alatti, mert 150 ért már lehet találni) gépekről volt szó..(tehát, ha a mai játékok elfutnak rajta, akkor Ok.), de azért olyan nagy választék nincs ebben az árban..minőségileg persze van!.

Találtam egy nagyon jó cikket!..lehet belinkelték már, de érdemes átolvasni!!
Milyen notebookot 160 ezer forintért?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31848) Ninja-Metal


Ninja-Metal
tag

Sziasztok!

Új laptop vásárlásán gondolkozom. A mostanim egy Acer Aspire 5738ZG, ami már több mint 2 éve teljesíti hűen a szolgálatot.
A laptopot sok mindenre használnám, nagy szempont a játék is. A mostani laptopomban egy T4400-as Intel dobog, a videókártya pedig egy HD4570, a RAM pedig 4GB. A laptopon sok játék elfut még most is, persze minimumra véve(AC: Revelations, MW3, Skyrim).
Az ár, amiben gondolkozok, az max 160 ezer Ft. A következő két laptopot találtam megfelelőnek, de a Ti véleményeteket is szeretném kérni:

Asus K53TA-SX149D A6-3400, HD6650, 6GB RAM

Nekem tetszik ez az Asus, a 2 év garancia, az ajándék táska, egér. Elvileg a processzora utoléri az i3-at, a videókártya pedig játékra alkalmas, Crossfire, stb. Procceszorhoz kapcsolódóan még, hogy nem szoktam HD videókat renderelni, csak ritkán, de arra még a T4400-asom is jó volt.

Acer Aspire 5755G i5, GT540, 4GB RAM

Na igen, ez az Acer már több mint 160k, de hát lényegesen jó is ebben az árban úgyhiszem. 1 év garancia az nem a legtöbb, ráadásul Linux van rajta. Én arra gondoltam hogy a Linux helyére Win7-et telepítenék, és akkor egész jó vásár lenne.

Mi a vélemény ezekről, vagy ti mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#31849) ktommy91 válasza Ninja-Metal (#31848) üzenetére


ktommy91
addikt

Az acer drága ráadásul garancia kiterjesztéssel már ott van mint egy y570. Az asus jó áron van, vagy azt vagy ezt az asust venném a helyedben:[link]

Nincs kerítés.

(#31850) adamssss válasza adamssss (#31833) üzenetére


adamssss
veterán

valaki?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.