Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31051) PainKiller13 válasza kerekfej (#31050) üzenetére


PainKiller13
őstag

Medion-ba Hitachi-t raknak, azthittem ez a cég már rég megszűnt :D

(#31052) forzaroma válasza kerekfej (#31050) üzenetére


forzaroma
tag

Azt honnan tudom h Seagate-e a merevlemez?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31053) kerekfej válasza forzaroma (#31052) üzenetére


kerekfej
addikt

AIDA64 Extreme Edition-ot feltelepíted és egyszerűen leellenőrződ.

vagy

HD Tune

vagy

Hard Disk Sentinel

[ Szerkesztve ]

(#31054) forzaroma válasza kerekfej (#31053) üzenetére


forzaroma
tag

Előre nem lehet ezt megtudni,mielőtt még megveszem?

,
Szerintetek az, hogy USB3.0 csatlakozó legyen mennyire fontos?

Realme GT2

(#31055) kerekfej válasza forzaroma (#31054) üzenetére


kerekfej
addikt

Csak így lehetsz biztos benne, vagy szétszeded és megnézed előtte. Némelyik gép a BIOS-ába belépve is kiírja az információknál.

USB3.0 csatlakozó szerintem manapság alap dolognak kéne, hogy számítson.

(#31056) forzaroma válasza kerekfej (#31055) üzenetére


forzaroma
tag

Tehát reménykedjem h nem azt fogom ki amelyikben Seagate van? :-)

A belinket Dell-ről mi a véleményed? A Lenovo van olyan megbízható szerinted mit a Dell?

Hiába kellene, hogy alap dolog legyen a 3.0-ás USB , de a Dell-en kívül egyikben sincsen.

Realme GT2

(#31057) kerekfej válasza forzaroma (#31056) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet Samsung-ból és HP-ből találhatnál jobbat is ekörül az ár körül.

Vga:
GeForce GT 525M 96@600MHz 117. hely
GeForce GT 520MX 48@900MHz 155. hely
AMD Radeon HD 6470M 178. hely
NVIDIA GeForce 410M 202. hely
ATI Mobility Radeon HD 545v 204. hely

[ Szerkesztve ]

(#31058) forzaroma válasza kerekfej (#31057) üzenetére


forzaroma
tag

Esetleg valami tipp?

Realme GT2

(#31059) kerekfej válasza forzaroma (#31058) üzenetére


kerekfej
addikt

Hát most így hirtelen kéne dönteni akkor lehet Dell lenne amit elfogadható, ha csak ez a pár jöhet szóba.

(#31060) Jocozolg válasza PainKiller13 (#31027) üzenetére


Jocozolg
tag

Találtam ezt a cikket.
Ha nem tetszik vkinek ne engem baszogassatok piszkáljatok.

(#31061) forzaroma válasza kerekfej (#31059) üzenetére


forzaroma
tag

Amennyiben nem csak ez a pár darab jöhet szóban akkor milyet ajánlanál?

Realme GT2

(#31062) dJ Peer válasza GaborGh (#31044) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Most rendeltem, elvileg ma érkezik a Series 3 NP300E5Z-S02HU Ezüst.
Később tudok mondani valamit. De nem mondtak róla rosszat.

(#31063) PainKiller13 válasza Jocozolg (#31060) üzenetére


PainKiller13
őstag

Attól hogy 68szor befogod linkelni ugyanazt a baromságot még nem lesz jobb az a6, a hülye is tudja hogy rosszabb, aki pedig integrált VGA-val játszik annak úgy kell.

(#31064) Jocozolg válasza PainKiller13 (#31063) üzenetére


Jocozolg
tag

Azért neked is Kellemes Ünnepeket és BUÉK.

(#31065) forzaroma válasza dJ Peer (#31062) üzenetére


forzaroma
tag

holmennyiért?:-)

Realme GT2

(#31066) PainKiller13 válasza Jocozolg (#31064) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ne haragudj de már 58x belett ide linkelve ez a teszt, bármilyen CPU nem VGA tesztben lenyomja az i5 az a6-ot, mivel ezek processzorok nem VGA-k.

Amúgy Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :C

(#31067) Jocozolg válasza PainKiller13 (#31066) üzenetére


Jocozolg
tag

Semmi gond. Alapelvem amúgy:
Nyugalom, a hosszú élet ritka.

(#31068) dJ Peer válasza forzaroma (#31065) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Itt

(#31069) Borote válasza forzaroma (#31047) üzenetére


Borote
addikt

Szia!
Pontosan mire szeretnéd használni a gépet? Mennyit szánnál rá legfeljebb? :)

kerekfej: az a Dell is elég hitvány gép.......

(#31070) forzaroma válasza Borote (#31069) üzenetére


forzaroma
tag

Netezés, közepes szintű játékok néha, letöltés, filmezés.

Ja, és a 155-160 amit max szánok rá!

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31071) runner 125 válasza kerekfej (#31050) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnos kijelenthető, h a Seagate HDD-vel szerelt új Lenovo-knál (lehet a többi gyártónál is) kb. az összesnek rohamosan esik a kondíciója. Eladtunk mi is egy Y570-et a napokban, s már jelezték, hogy 3 nap alatt 78%-ra csökkent.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31072) tothir válasza runner 125 (#31071) üzenetére


tothir
tag

Az érdekes azért hogy az én 90e Ft-os lenovomban meg hitachi van :C

(#31073) Gery15 válasza tothir (#31072) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt nem értem én sem, hogy az 'olcsóbb' változatba miért szerelnek jó vinyót és a drágábba pedig szart... Rendeltem én is egyet i3-as procival szerelve. Kíváncsi leszek, de szerintem az lesz belőle, hogy vissza fogom küldeni és mást rendelek majd.

HyperX

(#31074) Borote válasza forzaroma (#31070) üzenetére


Borote
addikt

Ennyi pénzért már lehet kapni játékra közepesen alkalmas gépeket (GT525M és GT540M) Asusok és Acerek képében (na jó, ott van még az az Inspiron is, de annak is csapnivaló a minősége), de általában nem a legjobb minőségű gépeket gyártják, ráadásul a support is hagy némi kívánnivalót maguk után. (Na meg Mediont is :DDD )
Érdemes inkább odafigyelni a jó összeszerelésre, jó garanciális háttérre, mert hiába mondják az emberek, hogy nekik x évet elment az ilyen-olyan gépük, az esély mindig ott van, hogy megadja magát, és olyankor nem mindegy, hogy hány napig/hétig/hónapig maradsz gép nélkül.

A közepes szintű játékok alatt mit értesz? Mert iHD3000-n már eldöcögnek a 2-3 éves játékok is. (A dedikált kártya pedig egy extra hibaforrás is :( )

Első körben nézd meg EZT és EZT a gépet :) Szerintem a Samu szebb :) és matt kijelzős... Csak nem lehet hozzá bagóért garanciát bővíteni.

(#31075) forzaroma válasza runner 125 (#31071) üzenetére


forzaroma
tag

Ennyire gáz akkor mostanság Lenovo-t venni, nagy esély van rá h szar lesz a vinyó?

Realme GT2

(#31076) runner 125 válasza tothir (#31072) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerencséd volt, vagy passz. Nem hinném, h árkategória válogatja, h milyen HDD-t kap az adott gép.
Igaz az általam említett Lenovo is egy 240k-s gép volt.

forzaroma

Egyértelműen szerintem nem lehet kijelenteni, h emiatt nem szabad Lenovo-t venni. Normális, korrekt szervizháttérrel rendelkeznek - minden bizonnyal, ha már az x. HDD-s eset fut be hozzájuk, lépni fognak. (De szerintem ettől függetlenül is kicserélik.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31077) Gazda1 válasza runner 125 (#31076) üzenetére


Gazda1
tag

Szerintem akkor van gáz, ha a rossz HDD-t ugyanolyan típusra cserélik, mert akkor az is meg fog hibásodni valószínűleg.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31078) endruboy1


endruboy1
senior tag

Nem egészen értem ezt a HDD problémát. Van valami kézzel fogható következménye annak hogy romlik a kondíciója? Vagy csak ezt jelzi a tesztprogram? Azért kérdezem mert én simán el tudom képzelni hogy rosszul méri fel a program vagy a HDD valahogy rosszul jelzi vissza az állapotát...

(#31079) Gery15 válasza endruboy1 (#31078) üzenetére


Gery15
addikt

Szériahiba.

HyperX

(#31080) endruboy1 válasza Gery15 (#31079) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ezt értem csak kérdés hogy mi a hiba? Valakinek krepált már be vinyója?

(#31081) runner 125 válasza endruboy1 (#31078) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván, ezért is kér a Lenovo SeaTools tesztet. - Ha, ott is hasonló kondícióromlás mutatkozik, akkor szerintem nyugodtan lehet gariztatni a gépet.

31080

Biztosan nem. De, szerintem téged is aggasztana, ha 3 nap alatt 30-35%-os kondícióesést tapasztalnál. Mindenkinek vannak megfizethetetlen adatai, amit biztonságban akar tudni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31082) Borote válasza Gery15 (#31079) üzenetére


Borote
addikt

Te tudsz valamiről? :)

Én is gondoltam olyasmire, hogy a program valamilyen driverhiba folytán nem működik megfelelően... Nem csak azt kéne nézni amúgy, hogy Seagate, hanem hogy pontosan mi a típusa az adott HDD-nek.

runner 125: az olyan adatot nem egy darab HDD-n kell tartani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31083) endruboy1 válasza runner 125 (#31081) üzenetére


endruboy1
senior tag

Miért még senki nem próbálta azzal lemérni?

Nyilván vannak megfizethetetlen adatai, node azokat egy szál vinyón tárolni már eleve felelőtlenség. Backup a minimum olyankor.
Értem én hogy megrettenünk attól amit kiír a tesztprogram, de azért ha nincsen hibajelenség én egy kicsit merésznek tartom kijelenteni hogy biztosan sz*r a vinyó...

[ Szerkesztve ]

(#31084) Gazda1 válasza endruboy1 (#31078) üzenetére


Gazda1
tag

Szerintem egyrészt az élettartama csökken a HDD-nak a rossz kondíció miatt. Plusz fagyhat is a gép, gondolom én, laikus szemmel. Talán ketten panaszkodtak itt kékhalálra Y570 esetében, lehet, hogy a HDD okozta a problémát.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31085) ktommy91 válasza endruboy1 (#31078) üzenetére


ktommy91
addikt

Nekem anno azt mondták hogy elképzelhető hogy beadja a kulcsot a hdd de valószínű hogy csak hibás adatokat küld és azon kívül semmi baja. Ezt el is hiszem mert több mint egy éve hibátlanul megy fix 80%-os kondícióval egy y560-ban.

Hunter2: A brazost én hanyagolnám.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#31086) Hunter2


Hunter2
addikt

az egyik ismerős csajnak kellene gépet vennünk max 100k-ig jelenleg 2 fajta gépet néztünk:

HP 630

Lenovo G575

Szerintetek melyik a jobb megoldás? A brazos platformban lévő proci mennyiere gyenge/erős a másikhoz képest?

Ja igen, a felhasználás : internet , film , zene , facebook, IM alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#31087) Torry válasza Hunter2 (#31086) üzenetére


Torry
addikt

Ezt ajánlanám.

(#31088) Borote válasza Hunter2 (#31086) üzenetére


Borote
addikt

Az intel egy jó 80%-kal erősebb...

Viszont nézd meg EZT a gépet is. Itt érdeklődhetsz is róla, mert már vettek ilyet.
Magán az oldalon a specifikációkat is megnézheted.
Amiket írtál, arra elég :)

(#31089) Hunter2 válasza Torry (#31087) üzenetére


Hunter2
addikt

ez tényleg nem rossz , csak hitelre lesz szóval így ez a bolt nem játszik.

(#31090) Gery15 válasza endruboy1 (#31080) üzenetére


Gery15
addikt

Biztosan téged is aggasztana, ha kiadsz 130k egy zsír új laposért és akkor óránként romlik 1%-ot a kondíció. Vagy már alapból 80%-ról indul...

Borote: Igen! :K K*rva mérges leszek, ha az enyémben is szar hdd lesz... :((( :D Am nem tudok semmit én sem. ;)

endruboy1: Jó lenne, ha valaki le is mérné... :U

Hunter2: Hitelre nem szabad notit venni. :N

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#31091) forzaroma


forzaroma
tag

Erről mi a véleményetek, ez már jobb minőség mint a dell n5110 vagy a lenovo b570?
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31092) istvannet


istvannet
csendes tag

Üdv!

Azt kérdezném, hogy egy Fujitsu Siemens Amilo Pa 3515 típusú gépet mennyiért lehetne elpasszolni?
2009-ben vásárolt,hibátlan.
Köszi előre is!

(#31093) Gazda1 válasza forzaroma (#31091) üzenetére


Gazda1
tag

A Dellnél biztosan jobb választás. Ez egy megbízható hely, én itt venném a Toshibát. Lenovoból pedig a Seagate HDD-vel szerelt típusok egyelőre nem túl ajánlottak. Én a Toshibát venném a 3 közül.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31094) kali válasza istvannet (#31092) üzenetére


kali
legenda

a paraméterek ismeretében, itt beárazzák neked; notebook_bearazas

[ Szerkesztve ]

(#31095) forzaroma válasza Gazda1 (#31093) üzenetére


forzaroma
tag

köszi!
A Toshibán gondolkozom,az itt olvasottak miatt a Leonovoban elbizonytalanodtam,és van még egy ami képben van:
[link]

Realme GT2

(#31096) papp_no1 válasza Gery15 (#31090) üzenetére


papp_no1
senior tag

Igen eléggé aggasztó a dolog . De mind az olcsóbbakba ,mind a drágábbakba más féle (WD/ HITACHI) Merevlemezt dobtak , úgy nézki ebbe a szériába van csak Seagete

(#31097) Gazda1 válasza forzaroma (#31095) üzenetére


Gazda1
tag

Szerintem tapizd meg mindkettőt élőben és úgy egyszerű lesz a döntés. Én a Samsungot, mint márkát valamiért nem szeretem, de ez ne befolyásoljon téged. Meg a Toshiba kicsit jobb is, de drágább is.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#31098) Gery15 válasza papp_no1 (#31096) üzenetére


Gery15
addikt

Nem, ha kicsit vissza olvasol akkor látod majd, hogy nem csak ebben a szériában, hanem vittek vissza y570-es is ami ugyebár nem egy árkategóriába van a mi 'kis' g570-esünkkel.

HyperX

(#31099) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Full hd kijelzőt használóktól kérdezném, hogy mekkora az a notebook kijelzőméret, ahol a full hd rendesen használható pl. programozáshoz (tehát szöveg olvasható méretű). A 15,6-os full hd nekem nagyon kicsinek tűnik (bár élőben még nem láttam).

(#31100) runner 125 válasza Khelben (#31099) üzenetére


runner 125
nagyúr

15,6"-os notikba nagyon ritkán is kerül FHD kijelző - ha, csak nem valami brutál gamer notebook-ról beszélünk, persze ami minimum 300k +. Mindenesetre nagyon penge élményt nyújt, az biztos.
Viszont szerintem értelme igazán csak 17,3"-on van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.