Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31351) Giggles válasza runner 125 (#31303) üzenetére


Giggles
tag

És tudnál ajánlani ilyesmi hardverrel rendelkezőt ami mondjuk matt kijelzős és fém vázas/borítású?

(#31352) mosquetoo válasza Borote (#31350) üzenetére


mosquetoo
tag

"i3+GT540 illetve A6+6650M"

Ilyen Hardver-el ellátott Gépet tudnál mondani amit érdemes lehet megvenni ?

(#31353) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok!

Találtam két ár/érték arányban nagyon jó gépet! Szeretném, ha segítenétek kiválasztani, hogy melyik éri meg jobban az árát!

Az első: [link]

Második: [link]

Röviden AMD A6-3400M + HD 6650 6 GB ram
vs
Core i5 2430M + GT 540M 4 GB ram

A megbízhatóság is fontos lenne. Úgy hallottam az Acerek nem valami jók ilyen téren. Gyakorlatilag az áruk ugyanaz. Teljesítményben szerintem az Acer jobb az Asustól, de még nem találtam olyan tesztet, ahol egyértelműen ki tudtam volna deríteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#31354) GaborGh válasza Multikiller (#31353) üzenetére


GaborGh
őstag

Én rádobnék még 5e-t és vennék egy 3 év garos Medion-t GT555-tel, 2 hónap pénz visszafizetési garral...

(#31352) mosquetoo
Nézz le :D

[ Szerkesztve ]

(#31355) Multikiller válasza GaborGh (#31354) üzenetére


Multikiller
tag

Linket tudsz adni?

(#31356) GaborGh


GaborGh
őstag

(#31357) dave118


dave118
senior tag

Helló
B.nőmnek szüksége lenne egy viszonylag olcsó, netezős stb. átlag laptopra. A szükségeltek a kis súly, lehetőleg jó aksi és a nem "böhöm nagy" átmérő. Max 100k rá a keret. Nem tudom, hogy újat vagy iylen kategóriában valami használt gépet nézzek. Mivel nem nagyok az elvárások a tudás terén, az új mellett voksolnék(persze nem árt ha nem csak facebookra jó :DDD ). Ha tudnátok néhányat ajánlani azt megköszönném.
Üdv!!! :R

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#31358) runner 125 válasza dave118 (#31357) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl.
Teljesen korrekt.
..és van hdmi, ami ebben az árkategóriában ritka.

mod.

Jah bocs, ha nem normál méretű (15,6") gépet kerestek, akkor egy netbook-ot kell nézni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31359) olahmate1991 válasza dave118 (#31357) üzenetére


olahmate1991
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném notebook vásárlás előtt!

Az elképzelés gamer notebook, tehát játszani szeretnék rajta elsősorban!

A keret a laptopra 300.000Ft lenne maximum 320.000Ft, de csak névre szóló számlával kellene a gép!

Segítségeteket előre is köszönöm!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31360) dave118 válasza runner 125 (#31358) üzenetére


dave118
senior tag

A 15.6" teljesen elfogadható kategória. A netbookok már túl kicsik:)
Egyébként jónak néz ki.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#31361) Televan74 válasza olahmate1991 (#31359) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pl. Asus gamer notebook.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31362) jozsak


jozsak
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene laptop vásárlásban a keret 140 és amit semmiféleképpen nem szeretnék az MSI és Acer ( többszöri rossz tapasztalat). Tudom , hogy elég tág így a dolog , de a legfontosabb , hogy egy megbízható gyors kis gépecske legyen 15.6"-os körül , de 14"nél semmiképpen sem kisebb , a winchester nem lényeges annyira ,hogy mekkora , az összes többi paraméter pedig a keretből kihozható maximális.

Előre is köszönöm!

Üdv.!

Az élet egy kurva szar játék,de rohadt jó a grafikája :)

(#31363) olahmate1991 válasza olahmate1991 (#31359) üzenetére


olahmate1991
tag

Azt nem tudja valaki, külföldi oldalakról, ha rendeltek notebbokot, pl ebay vagy ilyesmi, akkor a számla ott hogyan működik, egyáltalán tudnak adni névre szóló számlát?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31364) GaborGh válasza jozsak (#31362) üzenetére


GaborGh
őstag

Fujitsu LifeBook A531

(#31365) kerekfej válasza olahmate1991 (#31363) üzenetére


kerekfej
addikt

Paypal-on ott marad a fizetés könyvelve. Ha ebay-en cégtől veszed akkor adnak számlát elvileg, de rá kell kérdezni.

(#31366) olahmate1991 válasza kerekfej (#31365) üzenetére


olahmate1991
tag

Csak azért kérdeztem, hogy az áfa leírás miatt, mert jóval olcsóbb a laptop, és elvileg cégek le tuják írni az áfát!

Esetleg valakinek nincs valami könyvelő ismerőse akitől, ezt meglehetne kérdezni?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#31367) apuc válasza runner 125 (#31358) üzenetére


apuc
őstag

Ez talán jobban megéri,picit jobb proci- a célnak nekünk megfelel,+2Giga RAM,500-as vinyó,Win7-ha kell, ha nem anélkül -20 ezerért is kapható.
Fiamnak ilyen van, csak fontos hogy a hangot teszteld le vételkor, mert most szervizelik a miénket,veszettül sistergett megvétele óta.
Valószínűleg hardveres a hibája,- reméltem hogy szoftveres, de sajnos nem-természetesen gariban javítják.(Lehet hogy alaplapcsere?)
Ez sajnos bármelyiknél benne van a pakliban, de ettől ez még tényleg korrekt vétel- ráadásul máskülönben ímádja a gyerek, a WOW -ot bőven jól futtatja, mást nem igen játszik a gyerek rajta :) :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31368) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Elég sokat olvasgattam a laptopokról a napokban. Nagyon megtetszett a Lenovo egyik notija. (Személy szerint ő lenne az -->[Lenovo] ). Ennek az Y570 laptopnak a hardver paraméterei teljesen megfelelnek annak amit keresek. Már azt is majd nem teljesen eldöntöttem hogy megveszem, de mielőtt megtenném szeretném megkérdezni tőletek, úgy általában és nagy általánosságban mik a tapasztalatok a Lenovo márkával kapcsolatban? Mivel a legelső laptopom lenne és számomra ez nem egy sokat hallott márka (persze ez nem zárja ki azt, hogy valójában népszerű-e a márka) kicsit félek a megvételétől, és a minőségétől. Esetleg ha van valakinek tapasztalata a Lenovo szervizzel kapcsolatban és a garanciával azt is szívesen meghallgatom.

Olvastam más topikban itt a fórumon, hogy így év elején, és év vége felé a lenovoba szerelt seagate winyok nem muzsikáltak túl jól. Sokaknak kondíció problémái vannak. Azt lehet tudni valahonnan, hogy az Y570 milyen winchestert kapott? Leginkább ez a 750GB érdekelne amit kinéztem magamnak. Ha más nem felhívom az üzletet megkérdezem. :)

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
A

(#31369) Borote válasza Titinho31 (#31368) üzenetére


Borote
addikt

Nekem is volt ilyen gépem, korrekt kis masina. Nekem mondjuk a 2410M-es procival volt, de az a gép 750-es WD vinyóval jött :)
A szervizük viszonylag gyors és korrekt, sok szervizpontjuk van, még több átvevőhellyel. Sajnos nem háztól házig garanciás...
Szóval jó vétel a gép. kérdés, hogy megér-e 40e Ft felárat az i5-ös processzor, a +2GB ram, és a +250GB HDD. (Bár utóbbi még meg is érheti, mret lehet, hogy emiatt nem lesz Seagate...)

olahmate1991: én még nem láttam olyat, hogy valaki külföldről is rendelt és áfát is igényelt vissza... ha kinti céggel rendelteted meg, akkor gondolom működnie kell, de nemzetközi rendelésre nem vennék mérget... Miért is adná vissza az állam a külföldön megfizetett áfát? o.O
De ha már 320-nál tartasz, akkor szerintem jobb vétel a G74-es Asus ;) A matt kijezlő az matt kijelző :)

(#31370) rizso válasza Titinho31 (#31368) üzenetére


rizso
addikt

Korabban volt Y570-em, nagyon jo kis gep, megeri az arat (nekem i3-as volt es 200k alatt megkaptam). A minoseg, teljesitmeny, szervizhatter is rendben van. Nem tudom mik a mostani vetelytarsai, de ha kicsit gyengebb vga is eleg, akkor erdekes lehet megnezni egy Toshiba P750-et. Jelenleg ilyet hasznalok, es szinten nagyon jo kis gep 1-2 extra funkcioval, mint pl hattervilagitasos billentyuzet, usb3.0, remek hangszorok, 2hdd hely (elvileg), sleep&charge-sleep&music funkciok...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31371) forzaroma


forzaroma
tag

Melyik a legjobb vétel szerintetek?
[link]
[link]
[link]
[link]

Vajon azt, hogy a merevlemez Seagate vagy sem honnan lehet előre megtudni?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31372) GaborGh


GaborGh
őstag

Sajnálom, de a közvetítést meg kell szakítanom egy reklám miatt, főleg Medion után érdeklődők jelentkezését várják a hangosbemondónál... :D

(#31371) forzaroma
197 ;]

[ Szerkesztve ]

(#31373) forzaroma válasza GaborGh (#31372) üzenetére


forzaroma
tag

Mi 197? :-)

Realme GT2

(#31374) Khelben


Khelben
nagyúr

A kettő közül melyiket vennétek?
Közös jellemzőik: i3 2330, hd6650, 4gb ram, 500gb hdd, 17,3" 1600x900)

Lenovo IdeaPad G770Am (2 év gar, 195k)
Acer Aspire 7750G-2334G50MN (1 év gar, 180k, 3 év gar: 207k)

(#31375) GaborGh válasza Khelben (#31374) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo

(#31376) SirKero válasza Khelben (#31374) üzenetére


SirKero
őstag

+1 Lenovo

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31377) forzaroma válasza GaborGh (#31375) üzenetére


forzaroma
tag

A jobb videókártya, az usb3.0 csatlakozó és a +250db hdd nem ér szerintetek +10k-t , vagy a toshiba nem olyan megbízható mint a lenovo?

Realme GT2

(#31378) Borote válasza forzaroma (#31377) üzenetére


Borote
addikt

Mennyire kell Neked a videokártya? Mert linkeltél olyna gépet is, amiben az iHD3000-rel egy szinten lévő GPU van :)
Na meg ennyiért kapsz ILYET is matt kijelzővel :)

Ha nem kell dedikált kártya, akkor van 3 év garanciával Fujitsu A531 140-ért.... Illetve Toshiba L750 Llano processzorral.

Az az interstore bolt nekem kicsit gyanúsnak tűnik, illetve szerintem arra a ProBook-ra csak 1 év garanciát kapsz ott, mert külföldi a gép.
Ha nincs igazam, akkor viszont jó vétel ;)

[ Szerkesztve ]

(#31379) Titinho31 válasza rizso (#31370) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Köszi a válaszokat :)! Azt hiszem még ma megrendelem a laptopot, és maradok a Lenovo mellett. Számomra is korrekt gépnek tűnik, ezért döntöttem mellette. Felhívtam a kereskedést ahol a srác azt mondta, hogy Seagate winchestert szereltek a gépekbe, de még egyikkel sem volt igazi gond. Pár vészmadár ilyesztgeti a népet! Hát körülbelül ez volt a lényege annak amit mondott, és akkor még finoman fogalmaztam :D . Egyébként teljesen korrekt volt a srác a telefonban. Többek között ez megerősített abban, hogy melyik gépet is válasszam. Mi lehet a legrosszabb esetben hát 2 év garancia. :)

(#31380) forzaroma válasza Borote (#31378) üzenetére


forzaroma
tag

Talán pont te írtad nekem tegnap, hogy az iHD3000 elég sok játékhoz is, úgy hogy nem ragaszkodom hozzá. Viszont a 3.0-ás usb csatlakozó szerintem nem árt, ha van a gépen ha hosszú távra tervezek vele.
Az itt kapott tanácsok alapján az eleinte alapnak tekintett i3 proci sincsen kőbe vésve, ha az A6 vagy a Llano is hasonló szinten működik.

Ti mit gondoltok, érdemes várni az IMF-re ,hátha megállapodnak és erősödik picit a forintunk?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#31381) GaborGh válasza forzaroma (#31373) üzenetére


GaborGh
őstag

A Maják titkos kódja, üsd be a telefonodba! ;]

(#31380) forzaroma
Ti mit gondoltok, érdemes várni az IMF-re ,hátha megállapodnak és erősödik picit a forintunk?

Szerintem érdemesebb várnod a Maják jóslatára, hogy eljön-e az idén a világvége, vagy inkább béke... :P

[ Szerkesztve ]

(#31382) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Szerintetek melyik laptop érné meg jobban az alábbiak közül?

Dell Inspiron N5110
*15,6"
*Intel Core i5 2430M 3 GHz
*8 GB RAM
*500GB HDD
*nVidia GeForce GT 525M 1 GB
*3 év helyszíni DELL jótállás

Lenovo Ideapad G770
*17,3" HD+
*Intel Core i5 2430M 3 GHz
*6GB DDR3 RAM
*500 GB HDD
*ATI Radeon HD 6650M 2 GB DDR3
*2 év Lenovo márkaszerviz jótállás

(#31383) Blip


Blip
csendes tag

Sziasztok, egy i5-ös szintű gépet szeretnék programozásra.
Az általatok írottak alapján úgy érzem, hogy egy dedikált videokártya inkább hátrány (melegedés, élettartam, többletfogyasztás) lenne, mint előny, mivel modern játékokat úgysem akarnék futtatni.

Például ezt a A531-est referenciaként véve, milyen javaslataitok lenne?

A megcélzott árlimit 200e lenne win7-tel együtt. Tetszenének a Vostro, ProBook stb. kategóriájú gépek is, ha ehhez az árhoz közelíthetők.

Még annyit, hogy valami okból vannak gépek, amelyekben az integrált HD3000 mellé raknak olyan videokártyát, ami alig vagy semmivel se gyorsabb. Ennek mi értelme? És az ilyet le lehet kapcsolni, hogy ne fogyasszon fölöslegesen? (Linux alatt is érdekelne.)

(#31384) forzaroma válasza GaborGh (#31381) üzenetére


forzaroma
tag

Nekem csak a lottó számokat mondja be ezen a számon. :D

Realme GT2

(#31385) GaborGh válasza forzaroma (#31377) üzenetére


GaborGh
őstag

A (#31375)-ös hsz-om nem neked szólt, hanem, Khelben (#31374)-nek, egyébként az L750 is ajánlott noti vedd nyugodtan, főleg akkor ha van egy külső USB 3.0-ás eszközöd amit szeretnél rácsatlakoztatni...

(#31386) Borote válasza Blip (#31383) üzenetére


Borote
addikt

Végülis, ha olcsón szeretnéd megúszni, jó gép az A531 :)
Már akartam írni pár dolgot, aztán észrevettem, hogy Win-t is szeretnél hozzá... Pedig EZ egy kellemes gép lett volna :) Egy hónapja 166-ért is lehetett ilyet kapni :S Kérdezd meg HPAA kollégát, hátha tud olcsóbban szerezni ;) Illetve volt E5520 Latitude is 180-ért.......
Renew gépekkel hogy állsz? SeniorTilla-nál is érdeklődhetsz, hátha talál egy Neked való gépet.

Igazából nem tudom, hogy érdemes-e most gépet venni, 320Ft körül jár az euró is, a jó ég tudja, hogy megy-e lejjebb, illetve hogy mikor...

Szóval ami Neked jó lehet, az Dell Latitude és Vostro, HP-tól ProBook vagy renew EliteBook, esetleg használt ( :B ) néhány hónapos ThinkPad, ha találsz...
Nomeg a Fuji A531 sem rossz, i5-tel, matt kijelzővel az egyik legolcsóbb alternatíva.

Dhampir: 17 vagy 15 colos gép kell? Mire használnád? Szeretnél játszani? Mennyi a kereted? :)

(#31387) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy új notebook-t, 120k-t szánnék rá. Ami lényeges lenne, hogy normális minőségű és halk legyen. Átlagos felhasználásra, illetve némi játékra, bár ez nyilván nem az az érkategória ami játékra is igazán alkalmas. Lenovo ideapad g570 jó vétel? Van esetleg ami jobb ilyesmi árban?

(#31388) GaborGh válasza Dhampir (#31382) üzenetére


GaborGh
őstag

Inspiron-t inkább ne, a Lenovo viszont erősen ajánlott kategória, ha elég a 15" akkor pedig Y570-es számít jó vételnek...

(#31389) kerekfej válasza Tv (#31387) üzenetére


kerekfej
addikt

normális minőségű az nem ez az árkategória sajnos.
halk legyen - ez meg szubjektív dolog.

(#31390) GaborGh válasza Tv (#31387) üzenetére


GaborGh
őstag

120e-ből ez a legjobb amit most a pénzedért kapsz, :K

Esetleg még szóba jöhet a LifeBook A530/531

[ Szerkesztve ]

(#31391) Dhampir válasza Borote (#31386) üzenetére


Dhampir
félisten

Attól is függ, hogy mit takar a konfiguráció. Elég lenne a 15 körüli is.
Néha játékra is jó lenne. :)
A keret 170-190, de utóbbi már nagyon a határon mozog.
Lényeges, a masszív készülékház, és szépen szóló hangszórói legyenek (már ami egy notebooktól kitelik). Utóbbi talán annyira nem fontos, ha a többi tulajdonság rovására menne.

Régebben lehetett kapni jó áron IBM Thinkpadeket is, de már nem található meg az eladó.

GaborGh

Köszönöm, utánanézek! :R

[ Szerkesztve ]

(#31392) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Sziasztok
Pár napja írtam, hogy két notebook érdekelne
HP g6 Lenovo G570. Többen mondták hogy a HP g6-os széria rossz anyagi minőségű és a Lenovo HDD-je pedig gyárilag hibás. A kérdésem az lenne hogy ebben az árkategóriában 115-130e milyen i3 noti van még ami elfogadható?

(#31393) forzaroma válasza Borote (#31378) üzenetére


forzaroma
tag

Konkrétan melyik az a videókártya ami ilyen gyenge csak?

Realme GT2

(#31394) Borote válasza forzaroma (#31393) üzenetére


Borote
addikt

ITT nézelődhetsz :)
Amúgy a kinézett gépek közül a 410M, a 6330M illetve a ProBook, mert abban kifejezetten az iHD3000 van :D

Nagyon muszáj a játék? :) Mert egy i3 vagy A6 bőven elég mindennapos felhasználásra ;)
Az a Toshiba amúgy nem rossz gép, és garanciát is olcsón lehet bővíteni... A videokártya abban sem túl acélos, de tippre talán lekapcsolható.

DaviD202: képről rendben van a G6-os, de élőben szerintem siralmas... az a Lenovo nem rossz választás :) Ha tényleg hibás a HDD (és nem csak a program ismeri fel rosszul), akkor meg úgy is cserélik garanciálisan :)

Dhampir: ha szeretnél játszani, akkor Y570 :) Ennek a hangja is kifejezetten szép!
Ha masszív gépet szeretnél, akkor E5520 :)

[ Szerkesztve ]

(#31395) Khelben


Khelben
nagyúr

Azt tudja valaki, hogy a Lenovo G770-ben a dvd írót ki lehet-e cserélni hdd-re?

(#31396) SeniorTilla válasza GaborGh (#31381) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A lejtőn lefelé tartunk országosan, ne számíts semmi jóra. Sokan kérdezték tőlem december végén, hogy érdemes-e várni a januári akciókra. Aki erre várt, most megszívta, mert minden gép ára felment, nem is kicsit. És ez szerintem még feljebb fog menni, amennyire én tudom, nem csak a sz*r magyar gazdaságpolitika miatt, hanem konkrét okok miatt is: pl. HDD áremelkedés.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31397) tothir válasza SeniorTilla (#31396) üzenetére


tothir
tag

Hát igen, egyenlőre én is elhalasztottam a vásárlást, no meg anyagilag is meg akarok erősödni:)
Szerintem én kivárom már ivy sorozatott, remélhetőleg addig erősödik a Forint is, mert igy sok jóra nem számíthatunk...
Emlékszem nyáron 130-140ért is lehetett kapni i5-ös gépet, no meg a vostro is jó árban volt, most meg 200k :F

(#31398) Dhampir


Dhampir
félisten

Képbe került még 3 gép:

Lenovo Ideapad B470
*Intel Core i5 2410M 2.9 GHz turbo(?)
*14"
*8GB DDR
*750GB HDD
*GeForce GT 410M 1GB

HP Pavilion dm4
*Core i5-2410 CPU
*14" HD LED fényes (1366x768) TFT kijelző
*500 Gb (7200) HDD
*4096 Mb DDR3 Ram
*AMD Radeon HD 6470M; 1024 Mb VGA
*Renew, 1 év gyári garancia

HP Pavilion dv6
*Core i5-560M
*15,6" Wxga LED fényes (1366x768) TFT kijelző
*500 Gb HDD
*6 Gb DDR3 Ram
*ATI Radeon HD 5650; 1024 Mb VGA
*Renew, 2 év garancia

:F

[ Szerkesztve ]

(#31399) Borote válasza Dhampir (#31398) üzenetére


Borote
addikt

Na most szeretnél játszani, vagy sem? :)
Mert ez a két utóbbi gép inkább alkalmatlan játékra, és akkor már kapsz ezeknél jobbat is :)

(#31400) Dhampir válasza Borote (#31399) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó, hozzáírtam egy harmadikat is. :D

Az igazság az, hogy a korábban használt Intel HD grafikánál csak jobbak lehetnek a kicsik. Talán, vagy nem.

Konkrét típust, ár-érték arányban tudsz esetleg?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.