Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) Grave_444 válasza Yodamest (#80146) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont, hogy nagyon is sokat számít az alsó ventilátor a kártya alatt.
Emiatt is vettem Jonsbo D31-et, ennek is tökéletes az elrendezése.
(-1 első ventilátor, cserébe keskeny és a táp elölről friss levegőt szív)
Alulra-felülre elfér 360-as vízhűtő és csak 32l-es a ház.

(#80152) Rowon válasza mmdms (#80145) üzenetére


Rowon
veterán

Igen. Ennek a háznak is az a baja, hogy ha az asztalra rakod, akkor széles az alapterülete. Ha a földre rakod, akkor meg a Föld közepéig le kell hajolnod, hogy elérd a bekapcsológombot. Szvsz széles asztal kell neki.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80153) Yodamest válasza Grave_444 (#80151) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú tetszik nekem a jonsbo d31, d41 vonal, tudnál róla írni hogy mik a tapasztalataid vele? Általában az tántorít el a márkától, hogy írják a rossz anyagminőséget, festét minőségét stb. ami érdekes, mert a videókban amit látok abszolút igényesnek tűnik a kidolgozása... tök fura.

(#80154) Grave_444 válasza Yodamest (#80153) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nemrég írtam róla. :) [link]
Azóta annyit változtattam, hogy hátra és a procihűtőre is 14cm-es ventilátort tettem, így összesen 7x14 van benne és vettem egy komolyabb kártyát (335mm). [kép]

Házhűtők idle 300, load 5-600rpm, procin lévő magasabb fordulaton is ugyanilyen halk.
VGA max terhelésen minimum 30%-os 1000rpm körül megy és minden 60 fok alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#80155) Marci112233 válasza Yodamest (#80146) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezzel azért vitatkoznék. Anno a gtx1060-asom alatt egy ideig volt egy 120-as venti, ami kb 5-8 fokkal hűvösebben tartotta, de tápváltás miatt kikrült, mert annál nem fért már el.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#80156) Yodamest válasza Marci112233 (#80155) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát nekem ez fura, egy 120-as venti, főleg GPU hőmérsékletben ennyit hogy számíthat. Lehet az valami nyitottabb kártya volt nemtom, de az olyanoknál, ahol végig fedve van műanyaggal meg ventikkel a lefelé néző része, nem is találkozik levegővel ott semmi.

Redditen egyébként írták, hogy ezt le is tesztelte egy csatorna és kijött ott is, hogy semmi különbség nem volt aközött, hogy volt alul 2 ventilátor vagy nem volt ott semmi, ez az AP201 asus házra értendő, de ha ott igaz, akkor sok más helyzetben is igaz lehet.

(#80157) Benhill válasza Yodamest (#80156) üzenetére


Benhill
senior tag

Én egyszer próbáltam ezt, oldallapra szereltem fel egy 120-as ventit közvetlenül a VGA-nal volt és a magra fújta a kinti friss levegőt, egy fokot nem javított a kártyán, cserébe az SSD-re fújta a VGA melegét, az +15fokkal több lett :DDD

(#80158) Yodamest válasza Benhill (#80157) üzenetére


Yodamest
addikt

Ennyi.

(#80159) Marci112233 válasza Benhill (#80157) üzenetére


Marci112233
őstag

Oldalt már más a felállás.Én is próbáltam, de semmit nem változtatott.Akkor még nem volt M.2-es SSD-m hogy arra milyen hatása lett volna.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#80160) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintem amúgy az egyik legjobban szellőző ház a Fractal Design Torrent Compact lehet, ha elöl és alul 2x2db 18cm-es ventilátor van, ott kap minden elég levegőt. :)

(#80161) Yodamest válasza Grave_444 (#80160) üzenetére


Yodamest
addikt

Amúgy ezt a system fan kérdést sokan hajlamosak túlgondolni. Ami igazán számít és 90%-ban meghatározza a komponensek konkrét hőmérsékletét, az csak is a közvetlen hűtésük. Az számít, hogy a CPU és VGA minőségi közvetlen hűtőt kapjon, de azon felül most, hogy 2-3 vagy 5-6 system fan van, már alig számít valamit.

Én amikor vettem a 011 air minit egyből tudtam, hogy az a 2 elülső és 1 hátsó system venti pont megfelelő lesz, nem fog kelleni bővítés. A VGA nem attól lesz hüvösebb, hogy még alápakolok 2-3 ventilátort, hanem attól, hogy nem a legolcsóbb 3rd party hűtőset veszem, illetve kihasználom a képességeit pl. undervolt formájában, amivel adott esetben 10-15 fokokat is lehet nyerni teljesítményvesztés nélkül, inkább ilyenekben érdemes gondolkodni.

Tök triviális példa: pár napja bejöttek a melegek, az 5600X procim elkezdett felmenni játékok alatt 66-67 fokra. Ez persze még teljesen jó, de engem már zavart kissé. Észrevettem, hogy alapból elég magas feszültségeken dolgozik, jellemzően ilyen 1.25-1.4V között kapta. Bementem biosba és átállítottam ezt fix 1.1V-ra. Láss csodát még feljebb is boostolja magát, továbbá nyertem vele 10 fokot, illetve még fogyasztásban pedig idle 30W, terhelve 55W lett a végeredmény, röhej. :)

[ Szerkesztve ]

(#80162) Grave_444 válasza Yodamest (#80161) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Teljesen egyetértünk, ettől függetlenül egy alap légmozgás muszáj, hogy a hardverek friss levegőt kapjanak és a meleg is tudjon távozni. Nálam sem indokolt a házhűtőket még félgőzzel hajtani sem, mert nem lesz 1-2 foknál több változás. Full mesh ház előny.
Nekem nem kell mondanod, Suprim X kártyát használok ~280W helyett 150W. ;]

Szóval túltárgyaltuk, használd egészséggel az új házad. :)
Mindig a számít, hogy neked megfeleljen.

[ Szerkesztve ]

(#80163) spleenszuru válasza Grave_444 (#80160) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nekem ott kétségeim vannak táp felől, hiszen a procihűtő, ha levegős, kb. ott tolja kifelé magából a forró levegőt, a táp alá.
Pedig veszettül tetszik maga a ház.

Malaka!

(#80164) Yodamest válasza Grave_444 (#80162) üzenetére


Yodamest
addikt

Ja nincs új házam amúgy, a 011 már 1 éve megvan kb. A karácsony környékét tervezgetem, majd akkor lesz talán egy félkonfig váltás és akkor lehet hogy becsábulok egy AP201-re, az is nagyon jó ház. Attól függ minden, hogy az ATX méretet el tudom-e engedni... egy dolog miatt nagyon jó az ATX, hogy oda olyan lapot vennék végre már, amin van VGA kipattintó kis gomb külön és nem kell a procihűtő alatt fakéssel szenvedni, hogy a kártyát az ember ki tudja venni, persze vízhűtésnél könnyű elérni, de én léghűtős vagyok és ott ez rémálom mióta eszemet tudom. Persze ha kijönne egy mATX lap, amin van ilyen gomb az megoldana mindent, de ilyen nem létezik jelenleg....

[ Szerkesztve ]

(#80165) abridabri válasza Yodamest (#80164) üzenetére


abridabri
veterán

Pontosan a VGA kipattintó gomb miatt vettem én is ezt alaplapot . Azóta már vagy 20x szedtem ki a VGAt ,szóval megérte :K

(#80166) Yodamest válasza abridabri (#80165) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát igen az mindent megér, hogy ne kelljen ott szenvedni a bordák között. Nem is értem, hogy ezt miért nem használják már standardként mindenhol... egyedül az asus ATX lapokon van jelen, emiatt nem is vennék már mást.

(#80167) abridabri válasza Yodamest (#80166) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem levédették ,a többiek meg nem tudnak kitalálni hasonlót ?!

(#80168) Yodamest válasza abridabri (#80167) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát csak tényleg milyen már, hogy a sulinetes gépek óta mennyit fejlődött minden, de ezek a rohadt PCI kallantyúk még mindig ugyan azok.... Igazán jó lenne már teljesen elhagyni ezt a megoldást, egy nagyobb cpu hűtő alól szenvedés kivenni a kártyát.

Eleve lehetnének az elsődleges VGA kártyahelyek is 1 slottal lejjebb már, mivel manapság senki sem használ bővítőkártyákat, SLI konfigurációt mint régen és üresen tátong a hatalmas hely a VGA alatt... Bezzeg felette meg minden össze van zsúfolva kis helyen, egymás szájában ott a CPU hűtőborda, a VGA, meg még köztük-alattuk az m2 slot, teljesen hozzáférhetetlenül persze.

[ Szerkesztve ]

(#80169) abridabri válasza Yodamest (#80168) üzenetére


abridabri
veterán

Igen , tényleg rakhanák egyel lejjebb a VGA slotot !
Ami innováció volt az elmúlt években alaplap téren az ez a VGA kipattintó gomb ,meg hogy az M2 SSD- nél már nem kell tökölni a mini csavarokkal ,csak ráhajtani a műanyag kallantyút .

(#80170) HUN_Sector válasza Yodamest (#80168) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Megoldás: Riser kábel.

(#80171) Yodamest válasza HUN_Sector (#80170) üzenetére


Yodamest
addikt

Hehe neeem, számításba vettem persze ezt is, de ez az oldalra forgatás sem old meg semmit csak még jobban kitakarja az egész lapot. Mögé benyúlni a kis pöcökhöz meg ugyanúgy nehéz, ráadásul nem is tetszik a design.

(#80172) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Iránymutatást kérnék ház választásban.

1. Mennyit szánsz a házra
~20-25 (használtba is gondolkodom)
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
ASRock B450 Gaming-ITX/ac. R3 2200g egy Id-cooling Is-50-nel, de ez változhat.
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Letisztult forma, semmi ablak vagy világítás. Kis méret, jó kialakítás és szerelhetőség (amennyire ez a méret ezt megengedi). Fehér belül nem gond, kívül fekete lenne az ideális, de nem kizáró ok ha más színű.

Jelenleg 3 házat találtam ami tetszene formailag (mind HA-s)
- Fractal Design Define Mini C
- Cooler Master NR200
- Jonsbo V10 mini

Ezek ajánlható házak, ti milyen sorrendbe tennétek őket?
Ezeken felül még mit javasolnátok?

(#80173) HUN_Sector válasza Talala (#80172) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha nem tervezel bele a későbbiekben sem vga-t, a fractal és az nr200 masterbox pl. elég overkill nagyságát tekintve.
Méretben valahol a Zalman M2 mini környékén találnál kisebbet, ami még mindig vga képes) 30-tól indul újonnan)
Ha kisebb házak is lehetnek, akkor viszont megnyílik előtted egy hatalmas nagy opció, ahol 3-5-7 literes micro házacskákból is válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#80174) Talala válasza HUN_Sector (#80173) üzenetére


Talala
senior tag

Mindenképp VGA nélküli megoldásban gondolkodom.
Tudnál példát milyen micro házba lenne érdems fektetni?
Jelnleg egy Fractal Design Node 202 van, de nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#80175) HUN_Sector válasza Talala (#80174) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha a használt piacon látsz egy in win chopint, azt azonnal meg kell venni.
ITX házakat most kevéssé gyártanak. De náluk egész tisztességes mértékű választék van, asszony inter-tech házát is innen rendeltem (itt javasolták): [link]

(#80176) HUN_Sector válasza HUN_Sector (#80175) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ez pl egész jó ár/érték arányú, a mérete tűrhető, a szellőzése rendben van, de ehhez kell, hogy az ilyen házakat szeresd.
[link]
[link]
Nekem volt kocka (aerocool m40), hasáb (xigmatek nebula), hatalmasra nőtt itx (in win 901) az elmúlt 5-6 évben, de jobbára már inkább mini vonalon építgetek az elmúlt időszakban

A fractal design era is időközönként lecsap 50 alá. Ha valaki azon árban vette, 30 körül nincs kizárva hogy találsz használtat.

[ Szerkesztve ]

(#80177) Talala válasza HUN_Sector (#80176) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást.
Én is minden újításnál egyre kisebbe költöztem, a jelenlegi cél is egy kényelmesen elférő kis konfig lenne, valami szép letisztult házzal. Szerintem ez lenne a vége is. G-s ryzen, egy megfelelő lap, 1 ssd (jelenleg van 1 HDD is, de ez előbb utóbb távozik) és 2 ram társaságában. Még nézelődök, aztán ha valn valami kérek rá egy áment max.

[ Szerkesztve ]

(#80178) spleenszuru válasza Grave_444 (#80151) üzenetére


spleenszuru
őstag

Tudsz még esetleg ilyen típusú házakat, ajánlón kívűl?
Nekem nem mini alaplapos kellene, hanem ATX, de érdekelnek az ilyen tesók, mint pl. az O11 Air Mini, illetve azok, ahová lentre lehet ventiket pakolni.

Malaka!

(#80179) Grave_444 válasza spleenszuru (#80178) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jonsbo D41 Mesh esetleg? Hirtelen fejből nem nagyon ugranak be nagyobb méretben.

(#80180) spleenszuru válasza Grave_444 (#80179) üzenetére


spleenszuru
őstag

Azt nézegettem, a tiéddel együtt. Érdekesnek tűnik, csak félő, én bénáznék vele szerelés közben.
Tetszik, hogy a kijelző csak opció.
Jól értem, hogy a tápot elől, gyakorlatilag kedvemre mozgathatom a ketrecében fel-le, és nekem megfelelően rögzítem?
Ill. az nem veszi el a felső és alsó 3x120 venti opciót.

+1: lehet az az első 1x120 kevés lenne a 6900 XT kártyámmal.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#80181) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Új konfigot szeretnék, pár régi dolog megtartásával (vga+táp) ezeket szeretném egy minél kisebb házba belerakni. Köszönöm előre is az ajánlásokat
1. Mennyit szánsz a házra
Max 40k környékére gondoltam
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
Alaplap: GIGABYTE B760I AORUS PRO
Proc + hűtő : i5-13400F / Zalman Reserator 5 Z24
ASUS GeForce RTX 2080 (3 venti)
Táp: AORUS P850W
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Minél kisebb ház legyen, jól szellőző, oldalablak legyen.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#80182) Grave_444 válasza spleenszuru (#80180) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen, 4 helyen rögzíthető.
Ha a felső foglalatban a táp és nem túl hosszú elfér egy 14-es ventilátor is előre, igaz furat nem lesz neki.
FD Torrent Compact valószínűleg szellősebb 4x18cm-el elöl-alul. :)

(#80183) mmdms válasza Grave_444 (#80182) üzenetére


mmdms
addikt

Sztem ez egy tök jó alternativa, beférne felülre a 280-as radi azonnal venném

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#80184) Grave_444 válasza mmdms (#80183) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kártya alá szeretne alulra vemtilátorokat.

(#80185) spleenszuru válasza Grave_444 (#80182) üzenetére


spleenszuru
őstag

No igen, a FD Torrenttel/Compacttal csak 1 gond van, az ára.

Malaka!

(#80186) Grave_444 válasza spleenszuru (#80185) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha belekalkulálod a ventilátorok árát már nem is olyan sok. :)

(#80187) demmer123


demmer123
őstag

Lian Li LANCOOL 216 ARGB gépházról vélemény, van ehhez hasonló ebbe az árkategóriában?

Úgy olvastam külföldi oldal tesztjeit jelenleg egyik top 5 gépházba benne van.

(#80188) Busterftw válasza demmer123 (#80187) üzenetére


Busterftw
veterán

Ajanlott haz, ajanlott listaban van tobb opcio is ebben az arsavban:
Be Quiet! Pure Base 500DX // Fractal Design Pop Air XL // Fractal Design Meshify C //

Erdemes dragabbat is nezni, hatha akcio van epp pl Phanteks G500A stb.

(#80189) aua


aua
csendes tag

Be Quiet! Silent Base 600 helyett keresek az új konfignak jobban hűthető (és nagyobb, könnyebben szerelhető) házat:

1. Mennyit szánsz a házra
30-40e Ft, ha indokolt lehet több

2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
alaplap: ASRock Z790 PRO RS/D4 (ATX)
CPU: Intel Core i7 13700K
hűtő: Thermalright Peerless Assassin 120
RAM: GOODRAM IRDM Pro 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
VGA: Radeon RX 6600, később remélem RX 6800 XT
TÁP: Be Quiet! Pure Power 11 CM 700W Gold (valószínűleg ezt is cserélni kell 900-1000W-ra)
SDD: m.2
HDD: min. 2 db 3,5" + 5,25" rack

3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
- kis terhelésen legyen nagyon csendes
- legyen könnyen szerelhető
- preferált szín a fekete
- frontpanel: 2-4 USB, audio jack
- ha lehet ablak nélküli
- RBG, más csicsa sem kell :)

Köszönöm a javaslatokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#80190) Watto1991 válasza demmer123 (#80187) üzenetére


Watto1991
senior tag

Én pont ilyet vettem a napokban, még nincs összerakva. Nagyon sok tesztet néztem és ez volt a legszimpatikusabb. Nagyon jó airflow, jó hőmérsékletek, magas CPU hűtő és hosszú VGA belefér.

(#80191) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

A Lian Li O11 Air Mini most 2 helyen is 40k alatt van, én rendeltem is egy feketét. :)
Csak gondoltam, szólok.

Malaka!

(#80192) spleenszuru válasza spleenszuru (#80191) üzenetére


spleenszuru
őstag

Illetve, bocsi a dupláért, de felmerült bennem egy kérdés.
Szerintetek létezik, hogy még a korábbi, "rosszabb" verziós O11 Air Minit kapom?
Mivel semmilyen cikkszámot, revízió számot, jelölést nem látni, hogy hol melyik van, még hivatalos oldalon sem.
Erre gondolok konkrétan:
[link]

Malaka!

(#80193) Rowon válasza spleenszuru (#80192) üzenetére


Rowon
veterán

Dobozon biztosan lesz gyártási azonosító, aztán majd írsz a supportnak, hogy "hete, ez most melyik?"

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80194) Laccoss válasza spleenszuru (#80192) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem a eynamic mini az új?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#80195) Zamma válasza spleenszuru (#80192) üzenetére


Zamma
őstag

Ez egy 2 évvel ezelőtti videó... Nem gondolnám.
Azóta akkora készlethiányok voltak hogy a nincs is elfogyott - többször is! :D

(#80196) spleenszuru válasza Laccoss (#80194) üzenetére


spleenszuru
őstag

Azt nem tudom, de nekem mesh előlapos jön majd. Amúgy a hivatalos oldalon, a kis furatok távolsága és átmérője, az új értékek szerint szerepelnek.

Zamma:
Van benne valami. Na majd megfogom a tolómérőt, ha megérkezik! :DDD

Malaka!

(#80197) Zamma válasza spleenszuru (#80196) üzenetére


Zamma
őstag

:))

(#80198) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok 50-60.000-ig milyen házat ajánlotok lehetőleg fehér színben? Számomra fontos lenne hogy jó szellőző legyen és felülre 360- AIO elférjen illetve egy sapphire nitro+ amd radeon rx 7900 xt vapor-x elférjen benne kényelmesen. Korábban egy be quiet! pure base 500dx volt de abban nem fértek el kényelmesen a felsorolt komponensek, vettem itt az aprón lian li pc-o11dw tg-t de azzal meg az a bajom hogy borzalmas az akusztika Arctic P12 PWM PST A-RGB akárhogy állítom be a ventillátorokat olyan hangja van mint mikor terep gumival megy az autó nagysebességgel aszfalton, valamint a VGA szélességben szűkösen fér be a házba mert a tápkábeljére rá fekszik az üveg oldallap
Előre is köszönöm szépen a segítséget

(#80199) Marci112233 válasza Speedy007 (#80198) üzenetére


Marci112233
őstag

[link]
[link]

Utóbbi szürke, bár gyártói oldal szerint abból is létezik fehérben. Viszont elvileg amiket leírtál mindkettőbe befér.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#80200) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

Fractal Torrent-tel kapcsolatban lenne 3 kérdésem:

- Most félpasszív tápom van (mindenem az adatlapon), a venti még sosem pörgött. Felső elhelyezésnél megmaradna ez a tulajdonság? Vagy a melegedő belső együtt jár a régi-új táp hellyel?
- Az X2 GP-14/18-as ventikről akad rossz tapasztalat, low rpm kattogás, csapágy kenőanyag megfolyása. Ezekkel találkozott valaki, mennyire "népszerű" probléma?
- Ha idővel előjönne a fenti gond a ventikkel, 180mm-est tervez valamelyik cég mostanában piacra dobni, vagy csak a SS Ap180-as széria jöhet számításba csereként?

Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.