Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) Joezyka válasza jeni (#68450) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi az ajánlásokat, az utolsó kettő az nagyon bejön, bár lehet, hogy a harmadik lesz, a ház kialakítása miatt (gyorsszerelésű saját tappancsai vannak, így kell hogy merev legyen).

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#68452) villifog válasza jeni (#68450) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Szerintem a 3. variánsnál nem jó helyen vannak a furatok, nem fogja tudni bepattintani, viszont a linkelt oldalon ez pl: jó. A CM házamhoz kaptam ilyet, ez biztosan jó.

(#68453) Error válasza Helsing (#68445) üzenetére


Error
csendes tag

Nemrégiben vettem Silentbase 600-at annak ellenére, hogy én is olvastam, hogy elavult meg van jobb. Nekem a fő szempont a csend volt és azért is döntöttem mellette. Viszon-t napokban megjelent a felújított változata a SB601 ami már több problémát is orvosolhat, + pár ezresért. Ha tetszik a ház szerintem ezt érdemes megnézned.

AsRock B450 pro | AMD Ryzen5 2600X | Dark Rock 4 | Sapphire RX580 Nitro+ | ViewSonic XG3240C | Be Quiet Silent Base 600 | Be Quiet Pure Power 600w |

(#68454) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Számítógépház cserére szánnám magam az elkövetkező hónapokban és körül szeretném már most járni a témát, hogy tudjam, hogy milyen úton induljak meg a választásban, vagy ha találok konkrét jó gépházat akkor már most eldönteném, hogy melyik legyen.

Az igényeim ezek lennének:

- minél nagyobb legyen a ház.
- szeretném ha legalább az egyik oldallap üveg lenne, de az még jobb lenne, ha mindkettő.
- minumum 33cm-es videókártya férjen bele, de itt is jobb ha nagyobb.
- vízhűtésre is legyen alkalmas. Legyen hely 3 db 12 cm-es ventilátor nagyságú radiátornak. PL: NZXT Kraken X72
- tápegység takaró lemez is hasznos lenne számomra, de ebből olyan kellene ami a tápnál lyukacsos. Félpasszív tápot használok aminél a ventilátor a gépház felé néz, tehát belülről szívja a levegőt. Így kell behelyezni a félpasszív tápokat. Amennyiben nem lyukacsos a lemez, akkor nem kap levegőt a táp megfelelően. (ha nincsen ilyen akkor elhagyható ez a kritérium)
- legyen lehetőségem nagyon csendes gépet építeni. Noiseblocker ventilátorok fognak belekerülni. Szeretném a lehető leghalkabb gépet elkészíteni.
- jó legyen a kábelmenedzsment.
-porszűrő legyen mindenhol
Illetve nyilván a legfontosabb, hogy nagyon jó legyen a hűtési teljesítmény benne megfelelő ventilátorokkal.
Van olyan amin ezeket az igényeimet kielégíti ? :)
köszönöm

(#68455) Helsing válasza Error (#68453) üzenetére


Helsing
aktív tag

Köszi. Tényleg jónak tűnik az utód. De megint kezdek elszállni árban. Eredetileg kb 25e volt a limit. Most meg lassan 40e-nél járok. Viszont nagyon tetszik, hogy van benne ventiszabályozó gyárilag. És alapból van benne venti, nem kell külön venni.
Viszont nem tudom hogy ezek a dolgok megérnek e ennyit. Mert egy jobb minőségű (zaj, porszűrés, szerelhetőség szempontjából, stb) ház lehet jobb választás lenne mivel ventit meg szabályozót vehetek külön is hozzá.
Már persze ha 20-30e-ért lehet ennél jobb minőséget kapni.

(#68456) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Core p3-at lehet a hátára is rakni ugye? Nem csak talpra állítva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68457) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Zalman X7 házról mi a véleményetek?
Van valakinek esetleg?
:F :U

(#68458) abridabri válasza Cobrusz (#68457) üzenetére


abridabri
veterán

itt egy teszt. Ha jot akarsz magadnak gyorsan elfelejted meg a gondolatot is ;hogy egyaltalan eszedbe jutott ez a haz ;)

(#68459) sirszevenap válasza abridabri (#68458) üzenetére


sirszevenap
addikt

Most sok helyen ezt promozzák... Förtelem. Főleg annyi pénzért. De még 10K - ért sem venném meg. Hasonló mérnöki f0snak tűnik mint a BitFenix Enso.

Bankkártyával? Hát persze!

(#68460) Cobrusz válasza abridabri (#68458) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Megnéztem a videót, igazából látom a hibákat, de mi az ami nagyon nagy probléma ennél a háznál? :U

Laikusként kérdezem... :B

(#68461) chopin42 válasza Cobrusz (#68460) üzenetére


chopin42
őstag

Átgondolatlan, és ebben az árban vannak sokkal jobb alternatívák. Régen olvastam róla tesztet, és a lényeg, hogy ez a Zalman "prémium" háza, tehát magukhoz képest jók, de sok benne a butaság, és a ventik fosok. Ingyen 20k körül amúgy nem lenne rossz, de 50k-ért BeQuiet, Phanteks, Fractal design, ami eszembe jut, ezeknél ennyiből szuper kuckó vehető, változatos igényekkel.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68462) spln válasza spln (#68043) üzenetére


spln
tag

Találtam közben még egy ilyet, ha esetleg más is keresne hasonlókat:
luna-design prime
Bár egyelőre nem kapható.

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#68463) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van itt valakinek core p3 háza? Lenne egy kérdésem videókártyával kapcsolatban :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68464) abridabri válasza Cobrusz (#68460) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nem zavar ,hogy throttingolni fog a 8600k ,meg 80fok folott fog jarni max rpmes ventikkel a 300W os VGA- d akkor nincs vele semmi problema ;]
ON : a legnagyobb baj ,hogy nincs hely ahol levegot tudna beszivni , oldalt van 1cm nyilas ami keves (legalabb 2cm kell ) ,plussz mogotte full racsos az elolap. A ketto egyutt ugy lefojtja a ventiket,hogy jo ha a teljesitmenyuk 15% at tudjak produkalni.

[ Szerkesztve ]

(#68465) smallmer válasza smallmer (#68454) üzenetére


smallmer
őstag

Erre senki? :)

(#68466) Cobrusz válasza abridabri (#68464) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Akkor igazából az első panel az ami nagyon levegő szempontból?
Ha kivágnám cnc-vel rácsosra akkor már elfogadható lenne? :U

Ezen kívül van még nagyobb baj vele?
Az a baj, hogy nem nagyon találok másik házikót ami tetszene és más alternatíva lenne... :F :W

(#68467) abridabri válasza Cobrusz (#68466) üzenetére


abridabri
veterán

Ha van szived kivagni egy vadi uj hazat akkor ugy mar vallalhato az x7.
De ebben a 45k-s arsavban azert vannak soooookal jobb hazak anyaghasznalat -szellozes szempontjabol.
(par szemelyes kedvencem : Phanteks Enthoo sorozat / Silverstone PM01 / Cooler Master H500P Mesh )

(#68468) abridabri válasza smallmer (#68465) üzenetére


abridabri
veterán

Thermaltake Core X5 /X9 ebbe mehet barmekkora vizhutes ,es a "minel nagyobb" kivanalmadnak is megfelel ;)
Van beloluk uveg oldalu verzio is. Taptakaro ugyan nincs , de nem fog latszodni ha az uveggel ellentetes oldalra szereled be.

Olcsobban ,de ha csak jatekviz lesz akkor az is boven elfer : Phanteks Pro M

(#68469) Cobrusz válasza abridabri (#68468) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Sajnos amiket felsoroltál egyik se tetszik.... válogatós vagyok nagyon :W
Kinézetre mindegyik olyan egyszerű :B

Thermaltake Core x71 ez még a másik amit néztem, csak ez meg hatalmas :D
Kinézetre a Zalman az ami nagyon bejön.
Akkor vágott előlappal azt mondod megfelelő?
Néztem még a H700-at , de az meg ugyan az hogy vágni kéne az előlapot...

(#68470) abridabri válasza Cobrusz (#68469) üzenetére


abridabri
veterán

A h700 nal nem kell kivagni az elolapot, pont eleg oldalt a levego beomlo nyilas . itt egy teszt homerseklet adatokkal :[link]
Igaz ez h700 i, de a vaza ugyanaz .
Ha tetszik az a haz kinezetre akkor nyugodtan megveheted :K

(#68471) Cobrusz válasza abridabri (#68470) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Igazából a h700 meg picike nekem, core x71 meg nagy :D
Úgy tervezem, hogy pár évig nem váltok másik házra....

Lehet marad a zalman és kicsit átalakítom :D :B

(#68472) fabri07 válasza abridabri (#68467) üzenetére


fabri07
aktív tag

nzxt s340elite-ről mi a véleményed?

(#68473) abridabri válasza fabri07 (#68472) üzenetére


abridabri
veterán

En soha nem vennek S340 et ,mert nekem mindig gamer konfigjaim vannak (nagy hotermeles ) , de netezni /APU-s koca jatekgepnek eleg egy S340 is .

(#68474) Helsing


Helsing
aktív tag

Nézegettem a házakat és a be quiet 601-es még mindig favorit nálam. [link]

Egy Ryzen 2600 vagy 2600x lesz benne meg egy GF1060. Szóval semmi extra hőtermelési szempontból.
Viszont lesz benne 3db HDD meg 2db SSD.

Igények:
Szeretném ha moduláris lenne a HDD-s része. DVD írót már nem fogok belerakni, szóval felesleges fix hely neki.
14cm-es ventiket tervezek belerakni, szóval legyen nekik hely.
Ne rezonáljon be a sok vinyótól és viszonylag csendes legyen.
Az jó lenne ha lenne benne ventiszabályozó, de nem feltétel.
Üveg oldalfal nem izgat, van vagy nincs, tökmindegy.

A kérdésem/kérésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani olyan házakat amik teljesítik ezeket a feltételeket és nem drágábbak a 601-esnél, valamint ugyanolyan vagy jobb minőséget képviselnek?
Az ajánlóban leírtakat már megnéztem, de valahogy egyik sem nyerte el annyira a tetszésemet. (Pl kinézet alapján)
Fontos a kinézet, de a funkcionalitás még fontosabb. Szóval ha az ajánlottak között van olyan ami ilyen téren jobb akkor inkább azt választanám. Viszont sajnos az ismereteim kevesesek ahhoz hogy meg tudjam ezt ítélni.

(#68475) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok!

Én vettem egy ilyet, Fractal Design R6 TG Blackout de sajnos nem jött be.

Üdv : Garfield.37

(#68476) Helsing


Helsing
aktív tag

Azt elfelejtettem, hogy ha nincs gyári ventiszabályozó akkor legyen benne legalább egy 5.25"-s hely a szabályozó panelnak amit külön veszek majd hozzá.

(#68477) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Alakulóban van egy AMD Ryzen konfig összepakolása, igaázból ház hiányzik.
Ami menne bele az egy ASUS B450M TUF , Ryzen 2700X , Asus Rog Strix 1080, EVGA 650 gold táp.
Kérésre RGB támogatott lenne, így ezt a Phanteks házat néztem ki, sokat nem tudok a márkáról se, nekem az elmúlt x évben FD és CM házaim voltak. Van ezzel tapasztalat, mennyire lehet designesre szerelni és mennyire jó a szellőzése? Meg miért majdnem 2x ese a gyári árának itthon :(
Ryzenehez a gyári rgb hűtő menne, esetleg Kraken X61, de az meg nem tudja az aura sync-et ami fontos.

/használt jó árazott háztól se zárkózom el, csak legyen szép és teljes felületű (tápcsatorna nem kötelező) üveg oldala/ :R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#68478) chopin42 válasza L4mie (#68477) üzenetére


chopin42
őstag

Phanteks házak igazán minőségi, ár-érték arányban szuper házak. Nekem Egy Enthoo pro van, hatalmas, csendes, kiválóan szerelhető, szuper a szellőzése.
A fent linkelt házikó zárt előlapos, de a képen oldalt nagy nyílás van hagyva, tehát elvieken tűrhető a szellőzése.
Keret mennyi?
rgb mennyire létszükség?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68479) L4mie válasza chopin42 (#68478) üzenetére


L4mie
veterán

Rokonnak lesz, gamer srácnak, így RGB itt előny hiába próbálok hatni a fiatalságra, hogy a szolid fekete erőgépet rejtő kocka a sarokban a menő :P , főleg ha tud szinkronizálni a többi komponenessel.
De nem létszükséglet, az teljes üveg oldal viszont az....láttam nekem ajánlott házakat aprón, de vagy drága vagy nem "teljes" üveg oldal, vagy... randa...
Ennél az árnál nem mennék tovább a kerettel, persze jobb lenne ha kijönne a feléből, mert már nagyon a határon mozgok az árakkal, ezért is játszik a használt.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#68480) chopin42 válasza L4mie (#68479) üzenetére


chopin42
őstag

Tényleges üveg oldallap+rgb világítással ez a legolcsóbb alternatíva, amit te találtál. A szellőzésben vannak jobbak, amik full rácsos előlappal rendelkeznek (pl Fractal meshify c), de utóbbi drágább és nincs benne rgb.
Szóval ha ezek az elvárások, átnyálazva az árukeresőt a te találatod a legolcsóbb alternatíva, ami minőségi.
Tg és rgb nélkül Cm Masterbox 5 mesh, vagy Fractal Design Meshify c, de utóbbi most jó drága...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68481) L4mie válasza chopin42 (#68480) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm a kimerítő választ :)
Nézem még a fekete Zalman Z9 Neo Plus-t
Ha esetleg RGB dobható ez még játszott, egész szolid kinézete van, még tetszik is. Tapasztalatok vannak ezzel? Bár nem lényegesen olcsóbb mint a Phanteks.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#68482) Grózi válasza L4mie (#68481) üzenetére


Grózi
veterán

Nem egy kategória a Phantekssel-szellőzés és anyagminőség terén is jóval gyengébb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68483) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A héten már írtam ide, de úgy érzem, hogy nem sikerült kellőképpen meghatározni akkor, hogy milyen házat szeretnék ezért megpróbálom újra.

Jelenleg egy Phanteks Enthoo Luxe házam van. Ezt szeretném lecserélni most.

A konfig ami belekerülne:

ASUS MAXIMUS VIII HERO ATX Alaplap
GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO Videókártya (~33cm)
360mm-es Kompakt vízhűtés(még nincsen meg, ez lehet kisebb lesz, de minimum 240mm)
Seasonic Prime Ultra Titanium 650W FÉLPASSZÍV tápegység

Elvárásaim a házzal kapcsolatban:

- szeretném ha legalább az egyik oldallap üveg lenne, de az még jobb lenne, ha mindkettő.
- minumum 33cm-es videókártya férjen bele, de itt is jobb ha nagyobb.
- vízhűtésre is legyen alkalmas. Legyen hely 3 db 12 cm-es ventilátor nagyságú radiátornak. PL: NZXT
Kraken X72
- tápegység takaró lemez is hasznos lenne számomra, de ebből olyan kellene ami a tápnál lyukacsos.
Félpasszív tápot használok aminél a ventilátor a gépház felé néz, tehát belülről szívja a levegőt. Így kell
behelyezni a félpasszív tápokat. Amennyiben nem lyukacsos a lemez, akkor nem kap levegőt a táp
megfelelően. (ha nincsen ilyen akkor elhagyható ez a kritérium)
- legyen lehetőségem nagyon csendes gépet építeni. Noiseblocker ventilátorok fognak belekerülni.
Szeretném a lehető leghalkabb gépet elkészíteni.
- jó legyen a kábelmenedzsment.
- jó hűtési teljesítménye legyen

néhány házról kérném a véleményeteket:
Be!quiet Dark Base 900 rev2.
Be!quiet SILENT BASE 801
NZXT H700i
Thermaltake Level 20 GT RGB Plus
Phanteks Enthoo Evolv
Lian Li PC-O11WXC

egyelőre ezekről kérek szépen véleményt, illetve más ajánlásokat is :) utána folytatjuk :)

köszönöm :R

(#68484) sirszevenap válasza Cobrusz (#68471) üzenetére


sirszevenap
addikt

(#68464) abridabri: Ha nem zavar ,hogy throttingolni fog a 8600k ,meg 80fok folott fog jarni max rpmes ventikkel a 300W os VGA- d akkor nincs vele semmi problema. < Ezek azért erős túlzások! :D Tudom, hogy azért írtad mellé azt a smile-t, de azért leírom, hogy nehogy valaki komolyan vegye.

Cobrusz: Ha nem zavar, hogy egy túlárazott átverést veszel, nyugodtan. Ugye izlések és pofonok, ha nagyon tetszik neked akkor nincs mit tenni ezzel a problémával. Viszont messziről elkerülném azt a házat. Annyi meg annyi szép és jó airflow-al rendelkező ház van ennyi pénzből (sőt olcsóbban is.) Nem akarsz mégiscsak kicsit körülnézni mielőtt belefutnál?

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#68485) Cobrusz válasza sirszevenap (#68484) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Nézegetem csak nem nagyon találok...
Nzxt h700 vagy core x71 eddig a zalman helyett...
:W :U
Hosszú távra tervezek, jó pár évig nem akarnék házat cserélni..

Most egy moddolt Sharkoon rebel 12 van...
Szeretnék egy szép házat már :B

(#68486) sirszevenap válasza Cobrusz (#68485) üzenetére


sirszevenap
addikt

Corsair 460x vagy 570x?

Megjegyzés: 570X - et használok 2 hete, nekem eddig nagyon bejött. Az, hogy csodaszép meg köztudott. Kiváló szerelhetőség! Negatívum: Úgy kell kezelni mint egy hímes tojást szereléskor (míg az üvegeket le nem szeded). Nem szabad hozzányúlni, mert rögtön takaríthatod! :D

Ill még annyit, hogy hőfokok terén szerintem nem nyújt többet, mint a 15 ezer forintos Z11 Plus házam ezelőtt. Pontosan vagy nagyon max 1-2 fokkal hűvösebbek a komponensek, pedig még kiegészítettem két ventivel, hogy könnyebben távozzon a hő.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#68487) enginev3.0


enginev3.0
félisten

P3 helyett végül Z11 plus hf lett

Nem gondoltam hogy lesz még álló házam valaha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68488) Helsing


Helsing
aktív tag

Ti melyiket vennétek meg a kettő közül és miért?
Valamint szerintetek melyiknek a hűtése jobb, illetve van lényeges különbség köztük?

BE QUIET! Silent Base 601 [link]
THERMALTAKE Suppressor F51 [link]

(#68489) smallmer válasza sirszevenap (#68486) üzenetére


smallmer
őstag

Hőfokok elfogadhatóak benne? :)

(#68490) Joezyka válasza enginev3.0 (#68487) üzenetére


Joezyka
senior tag

nekem a 'sima plus' van 5 éve. Nagyon frankó ház. (igaz, pont most halt meg benne az egyik oldalsó ventilátor, pedig éveken át 0-24 ment, szóval az is jól bírja).

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#68491) sirszevenap válasza smallmer (#68489) üzenetére


sirszevenap
addikt

Aha. Húzott 7700K (4,7 GHz ~ 1,264V) játék alatt stagnál 55-65 között. Néha vannak ilyen 80 körüli kiugró értékek egyetlen egy másodpercre, nem tudom miért lehet, másik házba is ez volt. Szerintem ez nem ház probléma.

VGA => 100% load , max 65%-os venti = 78-80 fok. Tudni kell, hogy ez sem a ház szégyene. A Giga Gtx 1080Ti Gaming OC sajna ilyen meleg.

Ami biztos, hogy sokkal később éri el ezeket a fokokat, mint a Z11 plusba és hamarabb le is hűl.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#68492) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Üdv!
Nem pont idevág a kérdés, de mivel ez a gépházas topik pörög, gondoltam beírom ide. Mostanában tűnt fel , hogy elkezdett zörögni a gépház, ami egy Bitfenix Shinobi XL. Szinusz-szerűen csinálja, vagy még ahhoz tudnám hasonlítani mint mikor a ledvilágítás "lélegzőre" van beállítva.Esetleg hangot tudok majd felrakni valahova. 3 winyó van a gépben csavar nélkül, azt rögzítősíneken használom(csavaroznék én ha lenne hova).Minden más csavar meg van húzva rendesen. Ha kicsit megnyomom a gépet akkor abbahagyja de aztán elkezdi újra.

V6

(#68493) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!

Lehet vad kérdés, de tudnátok ajánlani értelmes árkeretek között (max. 15-20 ezer forint) teljes méretű ATX-es fekvő házakat? Egy Ryzen vas kerülne bele.

A témában szétnézve nem nagyon találtam ilyet.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#68494) abridabri válasza M0ng00se (#68492) üzenetére


abridabri
veterán

Szinte biztos ,hogy valamelyik vinyo rezegteti be. Gondolom az SSD-n van a rendszer . Probald ki ,hogy kihuzod a vinyokat a teszt kedveert akkor szerintem meg fog szunni a rezonancia. Ha megvan a problema forrasa onnan mar tobb opcio is van az orvoslasara . (Vinyok barkacs felfogatasa.)

Badman 4ever
15-20k ert ujonnan biztos nem fogsz talalni ATX fekvo gephazat Ryzenhez.
Hasznaltan CM Haf XB szokott lenni 20 korul

[ Szerkesztve ]

(#68495) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

vmi olcsó és normális (tudom nem passzol össze) házat keresek. semmi extra igényem nincs (tartsa össze a gépet), perpill van 2 belső vinyóm, és 2 SSD-m, opcionálisan egy 5,25 optikai is. alzán nézegetek, a "noname"-nek látszó dolgok között néha jó vételek vannak (pl. Connect-IT cuccok) [link]

egy B150M mATX lap, i5-6400 mellett egy 1060-as VGA van benne. (MSI G1 Gaming)

olyan 10k-s kerettel mondjuk mit ajánlotok? (nem szigorúan 10k, lehet 12 akár, csak ne legyen ph szindróma, dobj rá 200%-ot és vegyél emezt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68496) M0ng00se válasza Mr.Csizmás (#68495) üzenetére


M0ng00se
őstag

Hello!
Deepcool Tesseract házat lehet 12k körül kapni.Havernak is ilyen van , a célnak megfelel.Kérdés ,hogy tetszik-e :DDD

V6

(#68497) shifty! válasza Mr.Csizmás (#68495) üzenetére


shifty!
senior tag

Szia,

Én a héten vettem egy Zalman Z1 Plust az alzánál, kb. 12e ft volt.

Gyárilag 2 elülső kék ledes venti, előttük rácsos kivitel porszűrésre alkalmas bár picit nagy lyukmérettel, hátul egy nem ledes, de elég halk venti, mindhárom Zalman.

Alul a tápnál porszűrős, elég jó anyagvastagsággal dolgozik, 3 db 2.5"/3.5"-os műanyag tálcás SSD/HDD felfogató, plusz az alaplapi tálcára még egy 2.5"-os felmehet csavarral, ODD-nek is van hely bár én nem használom.

Összeségében elégedett vagyok vele, nagyon halk, ellenére annak hogy a 2 első ledes venti MOLEX-en kap áramot, az ára pedig egész baráti volt amikor megvettem, nem tudom, akciós-e még.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#68498) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Egy ideje nézegetem a házat, de nem találom az "igazit". Lassan oda jutok, hogy kezdek kételkedni benne, hogy egyálalán létezik-e. Az alábbi paramétereknek kellene megfelelnie:

- 30k körüli (ha a többi paraméternek megfelel, de drágább, nem probléma, de azért nem 100k++... mondjuk 5-60ig elmehetünk, ha tényleg nincs olcsóbban megfelelő),
- ATX lapnak elegendő hely, (vízhűtést nem tervezek, de amennyiben elférne benne, nem hátrány.. szeretem a szellős házakat)
- nagyon jól szellőző,
- Előre 2x 12/14es venti férjen be (nem hiszem h van olyan atx ház, ami ezt ne tudná, de azért leírom), illetve hátra is preferálnám a 14est,
- mindenhol porszűrő, (amely könnyen eltávolítható/tisztítható ne adj isten, cserélhető, ha egyálalán létezik ez utóbbi),
- visszafogott, letisztult design,
- teli oldalapos (vagy max edzett üveg, de csak legvégső esetben),
- nem karácsonyfa (ha a ventik ledesek, azokat max kivágom a kukába, de ha ilyen csili-vili, beépített ledszalag, kismillió állapotled stb köszi, nem...)
- jó kábelmenedzsment, (tényleg jól el lehessen rejteni a kábeleket, ne mérnöki pontossággal kelljen kisakkozni hova rakom, hogy rá lehessen tenni az alaplap tálca mögötti oldallapot stb)
- min 170mm cpu hűtőhely (a egminimumabb 160, de nem szeretném túlságosan kicentizni, ha nem muszáj),
- opcionális 5,25ös hely (több háznál láttam ilyen moduláris elemet. habár nincs 5,25ös cuccom most, de nem hátrány, ha szükség esetén rendelkezésre tud állni. persze nem kizáró ok, ha mégsince)
- 3db 3,5es hely (ha cska 2 van az nem kizáró ok természetesen, csak 3 melle az ideális)
- nem tudom mi a pontos megnevezése, de: elszeparált táp rész (ez is csak opció, ha nincs elkülöníte az sem baj)

Szóval a fenti paraméterekre várnék javaslatokat. Minél több opciót mondtok, annál jobb természetesen :B

Előre is köszönöm a segítséget :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#68499) chopin42 válasza K1LLMy53Lf (#68498) üzenetére


chopin42
őstag

Phanteks enthoo pro. Mindennek megfelel, van teli oldallapos. Előre belemegy 2x14, hátra 1x 14, procihűtő 200, könnyen szerelhető. Nekem ez van, és tökéletes.
Tessék.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68500) K1LLMy53Lf válasza chopin42 (#68499) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hali,

Köszi. Igen, ezt elfelejtettem leírni, hogy én is ezt az egyet találtam, ami nagyjából megfelel. Azért csak majdnem, mert az elején a mesh rész nekem kicsinek tűnik, főleg 2x14es ventihez (illetve itt a kiemelt részben is habár ott van az ajánlott házak között, de nincs ott hogy jól szellőző, gondoltam okkal :B
De természetesen rajta van a listán, mint lehetséges opció.
Ettől függetlenül, ha van másik javaslat/opció azt nagyon szívesen fogadom és köszönöm :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.