Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) Vistaboy válasza fogtunder (#66600) üzenetére


Vistaboy
veterán

Villanyfénynél nem látok már jól, plusz fáradt is vagyok, meló után nem nagyon esik jó kínlódni vele. Majd holnap, úgyis itthon leszek szabin. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66602) fogtunder válasza Vistaboy (#66601) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem nem nagyon opció a kisgyerek miatt a nappali szerelés, mindig este szoktam, sose szokott gond lenni, kell rendes világítás, meg szemüveg, aztán ennyike.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66603) Mans20 válasza fogtunder (#66595) üzenetére


Mans20
addikt

Oké. Még annyit, hogy egy Chieftec ctg 550 tápom van, azon 550mm hosszú a 8 pines kábel, szerinted elér majd a lap végébe?( Enthoo pro m) vagy vegyek hosszabbítót?

[ Szerkesztve ]

(#66604) fogtunder válasza Mans20 (#66603) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha tudnám, milyen hosszú az én XFX pro 450-em kábele, talán még tudnám mondani, de nem találok róla infót a neten telefonról. Elég határesetnek tűnik amúgy.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66605) Mans20 válasza fogtunder (#66604) üzenetére


Mans20
addikt

Az XFX-nek is 550mm most néztem. A 24 pines meg 10cm-el hosszabb mint a Chieftecnek.

(#66606) fogtunder válasza Mans20 (#66605) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor elvileg jó lesz, a H440-ben is elért simán a 4+4 kábel. A 24-es nem gáz, ha rövidebb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66607) Mans20 válasza fogtunder (#66606) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi, már csak rá kell venni magam a vásárlásra. PCX-nél most ingyenes a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#66608) Ringman válasza fogtunder (#66565) üzenetére


Ringman
nagyúr

végül matx lapot fogok venni, úgy meg a fractal design define mini c megfelelő, mert annyival kisebb, hogy lehetnek felül a portok - a házat már meg is rendeltem (+ a tápot is hozzá)

(#66609) szabi0314


szabi0314
csendes tag

Sziasztok! :) Egy kis útmutatás/segítségre lenne szükségem! Szeretnék venni egy teljesen új belépő gamer számítógépet! A konfig már meg is van! Csak a házon vacillálok még hogy melyik legyen!

A gépbe szerelendő alkatrészek:

•Alaplap: MSI B350 PC MATE (7A34-014) (ATX)
•CPU: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core 3.5GHz ( hűtője Wraith SPIRE)
•GPU: Sapphire RX 470 4GB OC
•RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz CMK8GX4M2B3200C16
•Tárolók: -SSD: ADATA 128GB ULTIMATE SATA3 (ASU800SS-128GT-C)
-HDD: WD 1TB 7200 SATA3 BLUE (WD10EZEX)
•Optikai meghajtó (ODD): LITEON (IHAS324-17)
•Tápegység: AEROCOOL 500W BRONZE (AEROKCAS-500)
•Számítógép ház: ??

Az informatikus (akivel összerakatom a gépet) először a ZALMAN Z1 (ZN-Z1) választotta! De utána olvastam egy kicsit és mondtam neki hogy azt inkább ne mert nagyon rosszakat írtak róla főleg melegedés terén! Nekem meg ez nagyon nem lenne jó mert egyébként sem lesz a gép egy valami nagyon jól szellőző helyen!
Külsejével kapcsolatban nincsenek nagy elvárásaim, ha van rajta ablak az plusz pont!
Ha lehetséges az ár 20 000 Ft körül legyen! De drágábbat csak tényleg akkor írjatok ha kihagyhatatlanul jobb az árérték aránya!

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! :)
Szabolcs

(#66610) Scooter válasza szabi0314 (#66609) üzenetére


Scooter
tag

Annyit szerintem még tegyél hozzá, hogy akarod e a későbbiekben lecserélni a processzor hűtőjét, mert akkor az is behatárolhatja a ház kiválasztását(főleg ilyen 160 magas vagy afelettiek).

Ja meg a tápos topikba én bekérdeznék. Egy FSP Hexa vagy be quiet! táppal jobban járnál

(#66611) szabi0314 válasza Scooter (#66610) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Előre láthatólag nem szeretném lecserélni! Mert a AMD Ryzen Wraith SPIRE hűtőjéről elég jókat írtak meg hogy teljesen megfelel a céljának! De az még előfordulhat hogy mondjuk a proci változik és pl. még is csak a Ryzen 5 1600X kerülne bele ahhoz meg ugye nem jár ez a jó kis gyári hűtő így ahhoz vennék külön! Nem tudom annyira hogy milyen hűtők vannak (elég laikus vagyok ehhez az egész témához) De számoljunk úgy hogy egy normális hűtő beleférjen ami normálisan lehűti a procit! (Gondolom ilyen 10-15 ezerért már lehet kapni)

(#66612) vaakuum


vaakuum
addikt

Létezik valami [Ehhez hasonló]
házikó, amiben az alaplap vízszintesen van elhelyezve? Tetszik, hogy kis kompakt, meg még fogantyúja is van.
Akár mikroatx méret is jó lehetne, csak vízszintesen legyen benne az alaplap, meg menjen rá normális toronyhűtő, illetve ne a tetején legyenek a csatlakozók...
:R

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#66613) fogtunder válasza szabi0314 (#66611) üzenetére


fogtunder
nagyúr

CM Masterbox 5-ből a rácsos elejű

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66614) fogtunder válasza vaakuum (#66612) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én nem tudok róla, de ilyen alu koffer rengeteg méretben van, nem olyan komplikált átalakítani.

Ha meg ez jó, csak fekvő kell, akkor rakd az oldalára és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66615) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nehéz szülés volt, de végre átköltöztettem a gépet. Megkínlódtam rendesen. Amilyen bitang nagy a ház és tényleg sok hely van benne, viszont a kábelek érdekes módon mindig útban voltak egymásnak. Végül hátul ugyanolyan zsúfoltság lett, mint a kisebb házban. Viszont elől sokkal kevesebb kábel maradt látható.:)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66616) szabi0314 válasza fogtunder (#66613) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Az is jól néz ki amit most írtál! :) De csak most láttam az összefoglalóban írt gépház ajánlásokat! És van köztük egy kettő ami nagyon tetszik és szerintem jó lenne! Pl: A Zalman Z9 NEO PLUS nagyon tetszik (ebben például 5 ventilátor is van!Amit te írtál abban csak 2 volt! Persze ez nem jelenti azt hogy egyértelműen jobb is az amit én írtam azt tudom csak megjegyeztem :) ) de a Zalman Z9 NEO se rossz meg a Aerocool AERO-800 se néz ki rosszul!

Az lenne a kérdésem hogy ezek a házak (de főleg a Zalman Z9 NEO PLUS mert az tényleg nagyon tetszik)
megfelelnének a konfigomnak? Jók lenének nekem? pl a Zalman Z9 NEO PLUS nem szerepelt az ajánlott listátokban arra csak úgy találtam rá! De csak azért mert még nem frissítettétek vagy mert van róla rossz vélemény/tapasztalat?
Az ismételt útmutatást/segítséget előre is köszönöm! :)
Üdv. Szabolcs

(#66617) fogtunder válasza szabi0314 (#66616) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Alapvetően igen, de ha később szeretnél másik hűtőt, limites lesz, mert csak 160mm-es fér bele.
Inkább ajánlom az Aero 800-at, de még inkább a Masterbox 5-öt, abban van elől is porszűrő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66618) szabi0314 válasza fogtunder (#66617) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Köszönöm! És átfogom gondolni! :)

(#66619) Balesz1899 válasza szabi0314 (#66616) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

A Z9 Neo ott van az ajánlottak között, ha jól tudom a Plus csak a TG oldalban különbözik tőle.

(#66620) fogtunder válasza Balesz1899 (#66619) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az csak plexi, nem TG, de amúgy igen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66621) Balesz1899 válasza fogtunder (#66620) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Ja, hogy ja. Totál abban a hitben voltam, hogy az TG. De köszi az infot :)

(#66622) Mans20 válasza fogtunder (#66606) üzenetére


Mans20
addikt

A Pro m-nél a reset gomb használható reset-nek, vagy itt is a venti fényét lehet vele kapcsolgatni mint a SE verziónál?

(#66623) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

szeretném lecserélni az új vga-m miatt gyengén muzsikáló InWin 707-em, egy jobb fajta házra.
Az összegkeret mivel nemvolt tervezve, igazából eléggé véges, de nem akarok spórolni ezen.

Az anyagi keret legyen maximalizált 50e

Viszont nehéz lesz a választás mivel eléggé cserélgetős típus vagyok....
De az E-atx lap befogadás képesség nem létszükséglet.
Esetleges + opció csak....

A gép nagyvonalakban.:
Z370F+i3 8100 /később 8700K/
Shadow Rock 2
2x8gb Vengeance ddr4
Asus 980ti strix
evga 550 B3
1db 2,5 ssd fury 240gb
2db 2tb hitachi 3.5 hdd

Aminek mindenképp teljesülni kell:
legyen telibe ablakos oldal/most füst plexivel van megoldva mert az eredeti elrepedt/
épített víz férjen el
és vagy
esetleges léghűtésen maradás okán NE szenvedjen a vga mint most, tehát a front panel nemlehet burkolt mert emiatt s*****ok:D

Szín nemtudom mennyire limitál...nem vagyok nagy szín párti..nem kell + rgb..arra ott a lap és a ram...
Ha lehet a fekete maradjon az irányvonal, bár a mostani laptálca is burkolva van carbon fóliával..

Köszönöm!

Üdv
Apollo

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#66624) chopin42 válasza Apollo_21 (#66623) üzenetére


chopin42
őstag

Én csak úgy tippre berakom ezeket neked, de a többiek, főleg fogtündér válaszát is várd meg.
Aerocool p7 c1, de még inkább Thermaltake Core X71.
Egyébként összefoglaló 30-50k közötti házak közül válassz egy megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#66625) Apollo_21 válasza chopin42 (#66624) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezek szép gondolatok, nembántásból. Persze mindenki más de a felsoroltakból 1sem tetszik.

+ írtam hogy kizárt hogy még 1 lezárt előlapos házam legyen..az összefoglaló 30-50ig kb a felsorolt 10ből 9 olyan:D
X71 et néztem régebben is, illetve szemezek a 750D Airflow-al.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#66626) chopin42 válasza Apollo_21 (#66625) üzenetére


chopin42
őstag

Hát, én ha épített vízre gondolok, bár még sosem csináltam, akkor tuti az x71-et venném. Annak ráadásul az 5.35 takarói is lyukacsosak, ami segíti a légáramlást, és a port bejutását :D Bár nyilván porszűrős.
Mondom, várd meg a többiek válaszát, lehet, ők tudnak sokkal tutibb/jobb ár/érték arányú házakat.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#66627) abridabri válasza Apollo_21 (#66623) üzenetére


abridabri
veterán

Par vizre is alkalmas airflow haz :
TT V51(van uveg oldallapos verzio is)
Core x5 (van uveg oldallapos verzio os )
Phanteks Enthoo pro M TG
Cougar Panzer
CM H500p MESH verzio(ez most jelent meg ,meg nem kaphato itthon, de az ara annyi lesz mint a zart elolaposnak /40-45k)
Es igen a x71 is jo valasztas,ha full vizrol van szo, leghutesre feleslegesen nagy es sok a ures te'r benne.

[ Szerkesztve ]

(#66628) Apollo_21 válasza abridabri (#66627) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszi mindkettőtöknek.

A fentebb említett 750D vel is bőven előrébb volnék?
Az bármelyik általatok ajánlott házzal felveszi a versenyt ha úgy alakulna hogy ő a választott?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#66629) abridabri válasza Apollo_21 (#66628) üzenetére


abridabri
veterán

A 750D airflow edition is jo haz, nyugodtan veheted ,ha az tetszik ;)

(#66630) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Tudom nem ide tartozik de Alaplapi távtartó csavar milyen méretű kell legyen?Van egy régi gépházam de nincs hozzá ilyen csavar.

2 méretbe találtam.

M3 6+4mm
M3 7+4mm

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#66631) meszimate22


meszimate22
csendes tag

Sziasztok,

Házat keresek az alábbi konfignak:

- Asus Z9PE-D8 WS (EEB form, magasságxszélesség 305x330mm 12"x13")
- be quiet! pure rock 120 cpu hűtő (155mm)
- Nvidia Quadro FX1800 (kicsi, nem játszik szerepet a ház kiválasztásánál)

Nem találtam neten kielégítő választ arra hogy milyen házat keressek.
Csak EEB jöhet szóba vagy az EATX ház is jó? Egyáltalán ugyanaz a kettő? :D

Phanteks Luxe és Primo biztos jó de ha lehetne, jobb lenne egy olcsóbb házikó.
20.000Ft a felső határ. Lehet használt is. Vagyis főleg az, ennyiért. :DD

Külső: lényegtelen de ne legyen 20kg a ház
Hűtés: csak léghűtés

Egy mellékes kérdés: Ahol az EATX-nél nincsen megadva méretkorlát az mit jelent?
Mivel néztem egy Cougar Panzer Max házat, ott viszont a hivatalos oldalon az áll hogy: EATX up to 12"x11".
Ezek szerint ebbe a Cougar házba nem fér bele.

üdv
Máté

[ Szerkesztve ]

(#66632) Tombolo


Tombolo
tag

Sziasztok!

Ezt a két házat néztem ki: [link]
[link]
Az lenne a kikötésem, hogy három 2.5-ös és 2 3.5-ös hely legyen benne. De nem sok infót találtam róla.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#66633) fogtunder válasza Tombolo (#66632) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az összefoglaló elején van három kérdés, azokra válaszolj légyszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66634) Tombolo válasza fogtunder (#66633) üzenetére


Tombolo
tag

- a gépbe szerelendő alkatrészek, kiemelten fontos az alaplap méret szabványa, a processzor és a hűtő pontos típusa, ha van, a VGA típusa, a meghajtók száma és mérete (2,5", 3,5", 5,25")

3 2,5-öa, 2 3,5.-ös, vga mérete nem fontos, egy sapphire 560-as lenne benne, lap atx

- van-e elvárásod a külsejével kapcsolatban, például ablak, edzett üveg, világítás,
nincs

- maximum összeg, amit a házra fordítanál
18000-30000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#66635) fogtunder válasza Tombolo (#66634) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define C és Meshify C, Corsair 400C, NZXT S340 Elite

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66636) Tombolo válasza fogtunder (#66635) üzenetére


Tombolo
tag

Köszi!

(#66637) Redneck


Redneck
veterán

Asszony addig "győzködött", hogy veszek egy Deep Silence 4-est. Igaz csak az ünnepek után, addig vele kell töltenem a szabadidőm. :DD

Az építésről és a tapasztalatokról majd beszámolok. fogtunder, köszönöm szépen a sok jótanácsot!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66638) Tombolo válasza fogtunder (#66635) üzenetére


Tombolo
tag

Még egy hülye kérdés. Milyen hosszú sata kábeleket kellene beszereznem? Vagy elég az is amit az alaplapokhoz csomagolnak?

(#66639) cuko válasza cuko (#65846) üzenetére


cuko
aktív tag

Megvettem az Aerocool Aero-500-ast, tesztelem egy ideje már, most megjöttek az új ventik is hozzá - a tapasztalataim dióhéjban:

Pro:
- jól szerelhető
- jól rendezhetőek a kábelek a hátsó lemez mögött, ssd is mehet oda
- 5+1 venti hely
- porszűrők alul/elöl/felül
- kapcsolók, usb a tetőn (gondolom már ez az elterjedtebb megoldás, de nekem ez az első ilyen házam)

Kontra:
- nagyon magasan van a súlypontja, nem áll stabilan a lábain
- fix HDD/ODD keretek
- (részben ezeknek köszönhetően) nem tudok elég átmenő levegőt produkálni az alsó szekcióban

Mindent összegezve budget opciónak szerintem tökéletes.

Azonban én egyéb ok miatt elgondolkoztam a cseréjén:
Két videókártya van a gépemben, amikor nem ülök a gépben, ezek bányásznak. A felső kártya (ami "be van szorulva" a másik fölé) jobban melegszik, beállt 64% / 64fokra kb. Ez nekem egy kicsit hangos már, illetve hosszútávon szeretném 60 alatt tartani a hőfokot is (összehasonlításul az alsó, ugyanolyan vga 57-58 fokos ugyanekkora %-on pörgő ventik mellett úgy, hogy szintén nincsen túl jól szellőző pozícióban a táp felett, melegebb kártya alatt)
.
Tudnátok ajánlani az olcsóbb kategóriából valami biztosan jobban szellőztethető házat, ahol meg tudom oldani a dupla kártya jobb hűtését?
Szerintem jó lenne egy olyan ház, aminek nincsen / kivehető alul HDD rögzítése (sőt akár az ODD is), ezeket nem használom és nem is tervezem a jövőben, viszont lefogják valamennyire az elölről jövő levegőt.

Corsair 270R-et és a Fractal Core 1100-at néztem a listából, szerintetek jobbak lehetnek ezek az Aero-500-nál?
Használt ház is szóba jöhet, kinézet abszolút tök mindegy.
(A gép "szíve": 2db Palit 1060/3 (hőcsöves hűtésű) egy Asrock B250M-PRO4 (matx) lapban.)

(Van 2db 120-as Alpenföhn WingBoost 2 Plus és 2db 120-as Xilence Red Wing a házban jelenleg, 40-50%-on, illetve 5V-ról mennek, ez alatt a zajszint alatt szeretném tartani a konfigot.)

(#66640) fogtunder válasza cuko (#66639) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát olcsó kategóriában nem igazán, a budget házaknál nem igazán perspektíva, hogy a kedves user egynél több VGA-t fog benne huzamosabb időn keresztül nagy terhelésen üzemeltetni :D ez sajnos nem ez a kategória, de eleve az, hogy legyen olcsó, hűtsön le két VGA-t és mindezt halkan, na ez így nem létezik.

ilyen célokra a Silverstone Raven az egyik legjobb választás, a 3-as verzió 35-ért van most aprón, olcsónak nem olcsó, de legalább jó. a Silverstone-tól még az RL06, PM01, amiről elhiszem, hogy jók lehetnek, de egy Raven lenne az igazi.

egy másik opció az épített víz lenne, de ott egy full cover blokk kerül ennyi pénzbe, plusz ugrik a gari.

ha olcsó kell, akkor az Aero 500-at már próbáltad, Aero 800 van még, sok különbség nem lesz közöttük. mindenképpen rácsos elejű házat néznék, a 270R nem lesz jó, a Fractal meg nem hiszem, hogy előrelépés lenne, talán a Focus G, de őszintén szólva ez csak találgatás, mert a tesztekben, ahol mérnek hőfokokat egyáltalán, soha nem próbálnak dual kártyát ilyen árú házakban. a CM Masterbox 5-öt tudnám még mondani, de annak meg a tetején nincs szellőzőnyílás, ami valószínűleg szükséges lenne jelen esetben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66641) vaakuum


vaakuum
addikt

Ennek a [Prodigynek] nem lukacsos az oldala, miközben én gyaokrlatilag az összes youtube videóban olyanokat láttam, amik a vidkarinál perforált oldallemezzel rendelkeznek. Az itx méretről beszélek, nem az "M"-es változatról.
Itt van rosszul a képen, vagy tényleg létezik olyan prodigy, aminek teli oldala van?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#66642) cuko válasza fogtunder (#66640) üzenetére


cuko
aktív tag

Köszi szépen, tudom, hogy túl sokat akarok túl kevésért, de gondoltam azért megkérdezem itt is. :R
Lehet az lesz, hogy körbenézek aprón valami használt ház után, és a gyengébb hűtésűt odaadom öcsémnek, neki úgyis egy noname gagyi van.

@vaakuum: a Google reverse image search az M-es Prodigy-re mutat a nem-lyukacsos oldallapos képnél, szóval szerintem a webshopnál van a hiba. Írj nekik egy emailt szerintem, ha érdekel, kérdezzék meg a nagykert, ha nincs náluk.

(#66643) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Sziasztok,

az összefoglalót átnézve kijelenthetjük, hogy a Nanoxia Deep Silence 3 és a TT Supressor F31 ára alatt nincs ajánlható hangszigetelt ház? ez még mindig áll?
olcsóbban láttam a CM Silencio szériát, de gondolom okkal nincs rajta a listán.

Köszi,
Speedy

(#66644) fogtunder válasza speedygonzi2 (#66643) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nagyjából igen, ismerek embereket, akik elégedettek a Silencioval, de én nem ajánlanám. A DS3-ban jó ventik vannak gyárilag, normálisan szellőzik is, egyedül a kábeleknek kevés kicsit a hely hátul, de nem vészes.

Amúgy a Fractal Define C se rossz, ha valami kompaktabb cuccot keresel, vagy mATX méretben a Nanoxia DS4.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66645) speedygonzi2 válasza fogtunder (#66644) üzenetére


speedygonzi2
tag

Köszi, a méret, az ATX mindenképpen, az alaplap miatt. Nem kell kimonottan nagynak lennie a bódénak, szerintem soha nem lesz 2 VGA a gépemben, de 1 VGA-ból sem hiszem hogy a méret gond lesz, nem gondolom hogy valaha ebbe a házba annyira brutál VGA kerülne. Most például Raven Ridgel megy majd egy darabig...

Ez a FD Defince C tényleg nem tünik rossznak és 26k-ból meglenne.
A TT F31 supp. most 28k a DS3 meg 25k. A többi sajnos már mind 30 fölött van, az pedig lélektanilag ... :)

kicsit utánaolvasok a DS3-nak meg a Defince C-nek.

köszi,
Speedy

(#66646) Mans20


Mans20
addikt

Megjött tegnap az Enthoo pro m, oldalt a nyílásokat már lerácsozták, gondolom a porfóbiások panaszkodtak. A bekapcsoló gomb lötyög és az a hangosan kattanós fajta. A házat felemelve nem érzem olyan masszívnak, lehetne vastagabb is az oldallap. A többi szerintem rendben lesz, de azt majd a gari után tudom meg, mert van az előlapon egy pici sérülés.

(#66647) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Csak pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy a Bitfenix Phenom itx és a matx között ha külső méretben nincs különbség, akkor az itx-be belemegy a matx lap vagy mókolni kell?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#66648) Ace Ventura válasza Nerazim (#66647) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Teljesen más a kettő belülről.
A táp elhelyezkedése sem ugyanaz. itt egy összehasonlító videó.
A matx verzióba tudsz itx lapot is betenni, fordítva nem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#66649) Nerazim válasza Ace Ventura (#66648) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a linket, valóban más. Látom neked is ilyen volt (matx). Tényleg olyan rossz a szellőzése? Gondolkozok egy metis után ilyenre jó lenne váltani és mehetne bele a matx deszka ami vmivel olcsóbb is lenne, mint egy itx.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#66650) Ace Ventura válasza Nerazim (#66649) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Milyen hardver lesz benne?
Sokan azt mondják, hogy rossz, de nekem nem volt bajom vele.
Most egy Fractal Arc Mini van, abba 3 fokkal alacsonyabbat mérek. Az 1050 2 gb a phenomban terhelés alatt 67 fok volt, az a Miniben 65. Nem egy eget rengető különbség.
A házban gyári ventiket használtam, nem vettem pluszba 20-ast alulra.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.