Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) fogtunder válasza egalmi (#65950) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a K szériás Intelekhez tudtommal nem jár gyárilag, úgyhogy neked kell. van rá külön topik, ott érdeklődj, itt off is, meg fogalmam sincs, mi lenne jó hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65952) Komplikato válasza wassabi11 (#65920) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért általában ESD szivacs okozhat gondot olyan helyen ahol nyák van, hiszen vezeti az áramot, ez a lényege. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#65953) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!

A jelenlegi házammal (Chieftec Bravo BA-01 nagytorony) az a problémám, hogy ugye itt a winchesterek házra merőleges elrendezésűek (mint sok más házban mostmár), viszont a kábelezésnek baromi kevés helyet hagytak, gyakorlatilag a tápkábelektől elég nehéz felrakni a bal oldali panelt, pláne mert a Corsair TX650v2 tápomnál elég merev a csatlakozó vége + még hálózva is van a kábel, szóval nem igazán jól hajlanak. Ráadásul 5 HDD-m van a gépben jelenleg, ami garantálja a kábeldzsungelt.

Ahogy az összefoglalóban is szerepel, látom már az dívik, hogy az alaplaptálca felől végezzük a kábelezést. Az ilyen házaknál van elég hely a kényelmes kábelezésre, vagy ugyanezzel a problémával fogok szembesülni? Akinek szintén 4+ hdd-je van, az hogy oldja meg a tápkábelezést? Mert ugye van X db SATA ág, a hdd-k közel egymáshoz, és hát ennyi hdd-nél már fel kell használni egy ágról több csatit - nem egyszerű móka, van, amihez SATA táp hosszabbító kábelt vagyok kénytelen használni, hogy kényelmesen tudjam használni az adott ág másik csatlakozóját.

Amúgy ezeknél a házaknál, ha ki akarok venni egy hdd-t, akkor le kell szednem a jobb oldali panelt, hogy hozzáférjek a kábelekhez, meg a bal oldalit is, hogy ki bírjam venni a vinyót?

De hogy ne legyek nagyon offtopik, igazából főleg a fenti probléma miatt keresnék egy házat.
Kellene
- legalább 2 db 5.25-ös hely
- legalább 5 db hdd hely + 1 SSD
- ATX
- gépem eléggé régi, ezért nem írok konkrét vga-t, úgyis hamarosan bővítés esedékes, de jó lenne, ha beférne azért a vga-k jelentős része
- a CPU hűtőm batár nagy: 140 x 128 x 163 mm

Funkcionalitás:
- nem bánom, ha a hdd-k jól érzik magukat, jelenleg is három venti küld át rajtuk levegőt (ami ki is megy a házból egyből, ez speciel tetszik a jelenlegi házban), illetőleg jó lenne vmi rezgéscsillapítás a hdd-knek (akár a ház funkcionalitásaként, akár úgy, hogy utólagosan beépíthető valami megoldás)

- moduláris belső - pl. ha minél jobban variálható a hdd/odd rack az pozitívum (mondjuk például a rack kisebb részekre van osztva, így több darabban is átpakolható/kivehető, esetleg az odd-k helyére is hdd tehető stb)

- porszűrő mindenhol ahol kell
- jó kábelmenedzsment persze
- nem baj, ha nagy, inkább kényelmesen szerelhető legyen, a ház mindenféle okos megoldását díjazom :)

Hangszigetelés nem lényeges szempont, vízhűtést nem tervezek beletenni, design elemek nem fontosak. Árlimitet nem írok, hogy egyelőre ne zárjak ki semmit, lényegesebb most a funkcionalitás.

Köszi előre is a tanácsokat, javaslatokat! :R

(#65954) abridabri válasza DDaniel (#65953) üzenetére


abridabri
veterán

Fractal define R5 . Ezt ajánlom figyelmedbe.

(#65955) wassabi11 válasza Komplikato (#65952) üzenetére


wassabi11
aktív tag

igen viszont ha a keret és a vinyo oldala közé rakott vagyis Műanyag és a vinyo oldala fém, így nem lesz gond vele, tapasztalatból mondom) . a szivaccsal az a gond h össze nyomódik egy idő után, és nem lesz rugalmas és kevésbé fogja tompítani ezért is mondtam helyette a gumit.

(#65956) tpeter77


tpeter77
addikt

Hali,

Csütörtöki egésznapos program volt az új házba való átköltözés.
A thermal Macho Rev B alaplap alatti tartója és az alaplap között van egy vékony szilikon szerű anyag, amit az előző tulaj nem küldött el, igy gyártanom kellett (műanyag lapból vágtam) egy megfelelő formát, aztán a hűtőn lévő coolert kellett a másik oldalra felszerelni, a rugós leszorító persze h nem bírta a kiképzést, nem rögzítette a coolert, mindig kipattanta helyéről ezért hajlítgatnom kellett rajt. Végül sikerült a projekt, de a gyerekkel nem sok időm maradt játszani :(
Táp - moduláris - beszerelése simán ment, átraktam a két HDD-t és az SSD-t, meg a Dvd írót.
Ezután rájöttem, h a vinyóketrecek közül elég nekem az 5-ös modul, így szétkaptam, ami nem is olyan könnyű. Alulra tettem a hdd keretet, középen lesz faszául hely, hogy a venti ráfújja a levegőt a vga kártyára.
Bement a vga is a helyére, 28cm hosszú az 1060-as és nem érné el a hdd keretet. Tök jó nagyon tetszik.
Megkínlódtam a sata csatikkal mert csak ekkor jutott eszembe csatlakoztatni... ez is ment jól.
Kábel elrendezés, igazgatás, egész kulturált lett (főleg az előzőxházamhoz képest ami egy kupleráj volt).
Képet hétvégén rakok be.
A zaj kb mint előtte ami azt jelenti h a HDD a legfőbb zajforrás :) szóval egész csendes a masina.

Már csak a 3 ház hűtő van hátra.
Van jobb, halkabb házhűtő a ty147-től?! mert pénteken rendelném.
Kösz fogtündérnek és a többieknek a sok segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#65957) demmer123


demmer123
őstag

Fractal Design Meshify c gépházba beköltöztem.

Szerintetek jól raktam fel a 14-es ventilátorokat?Mivel a vga eléggé melegedik 76-77 fokig felmegy terhelésen.

Lehet lentebb kéne rakjam az alsó ventilátort amíg csak lehet?Mert kb 2cm-nél lejjebb tudom rakni.

[ Szerkesztve ]

(#65958) Milka 78 válasza demmer123 (#65957) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a 2 cm nem oszt,nem szoroz és igen jól raktad fel.
Csinálj egyedi ventiprofilt a vga-n és nézd meg menyire tudod levinni a hőfokot.

[ Szerkesztve ]

(#65959) Spazzz válasza fogtunder (#65945) üzenetére


Spazzz
tag

Ertem,visszaterve a temahoz,tudsz mondani hasonlo gephazakat?Szeretnem a leheto legjobbat kihozni ha mar veszek valamit :D mint esztetikai mint teljesitmeny szempontbol.Vagy valogassak az osszefoglalobol,csak ott annyi pl a meshify c se volt benne :S

(#65960) Zοltta válasza demmer123 (#65957) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én azt olvasom a VGA-d honlapján ,hogy automata tuningnál ugyanúgy 70fok körül van. Rossz nem lehet max a hátsó ventid fordulat számát növeld meg 5-10 % al.

Ablak mosó folyadékkal és mikrószállás kendővel töröld át az üveget, mert így randa az összkép :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65961) Zοltta válasza Spazzz (#65959) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ő nem játszik esetleg? Phanteks Pro m TG .

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65962) csontfox


csontfox
kezdő

Üdv, egy Matx házat keresek ami halk, nem rezonál. 10.500ft a maximum.
1db hdd hely elég, beépíthető vga hossz nem számít, cpu hűtő magasság: 60mm
fsp hexa+400w táp. esetleg ha van atx-ből egy jó az is jó lehet, méret nem számít.
alaplap: gigabyte ga-b250m-ds3h

[ Szerkesztve ]

(#65963) fogtunder válasza Spazzz (#65959) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nincs benne, mert lusta vagyok :D

ha a hűtési teljesítmény a lényeg és kevés meghajtód lesz, akkor vagy Meshify C, vagy Phanteks Enthoo Pro M-et szoktam mondani, mindkettő nagyon jó ház és annyira nem vészes az áruk sem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65964) fogtunder válasza csontfox (#65962) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ahhoz tegyél még hozzá, 10K-s kategóriában már megy a spórolás az anyagon rendesen, ha tényleg halk mATX-es házat akarsz, akkor a Fractal Define Mini C-t ajánlok, de az nagyon nem ennyi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65965) =HG=


=HG=
addikt

Mindenki meshify c-be költözik? :U No akkor egy kérdés: Valaki Sharkon TG5-be költözött-e ? Vélemény?

(#65966) diegho válasza =HG= (#65965) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem mindenki. Én pl semmibe, mert mindegyiknél van valami, ami miatt nem veszem meg, így még várok, bár a Define Mini C Window tűnik talán az arany középútnak.

(#65967) Zοltta


Zοltta
senior tag

Új üdvöskék a Phanteks családban ! :)

P300 SE

P350X ( Airflow )

Több infó: HardwareCanucks

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65968) fogtunder válasza Zοltta (#65967) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az Airflow verzió eléggé adja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65969) Zοltta válasza fogtunder (#65968) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jaja, jobban mint a mostani CM irány azzal a bazi nagy sugárágyúival ... :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65970) diegho válasza Zοltta (#65967) üzenetére


diegho
nagyúr

A 350x még jó is lehet, a 300-ba nem fér el a tápom, pedig már majdnem megvettem, még jó, hogy megnéztem.

(#65971) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Jól érzem, hogy Define R6-al nem lövök mellé? 30e reális ár? (Egy Point Of View Turbine V54 váltana 10 év után :D )

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#65972) smekone válasza Szab02 (#65971) üzenetére


smekone
tag

Hát figyelj, nem tudom hogy hol veszed 30-ért de annyiért nagyon jó vétel!

(#65973) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Szeretnék mini ITX méretre váltani.

A kiszemelt RAIJINTEK Metis feketében.
A gépben nincs és gyanúsan nem is lesz dedikált VGA. Az adatlapomon lévő konfignak kellene egyedül beleférnie. Az alaplapot tudom, hogy cserélnem kell, viszont a tápban nem vagyok biztos.
Érdemes a mostani táppal próbálkozni vagy jobb lenne egy SFX vagy SFX L? méretűt keresnem?

Szerintetek jó kis kuckó ez? Külsőre tetszik. Ennél sokkal többet nem szeretnék rá költeni és szeretném, ha egy letisztult és kicsi házban elférnék az íróasztalon.

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#65974) Maelephant válasza Szab02 (#65971) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én 42 EFt-ért vettem A.....-n és ez a teljes fém (azaz üveglap nélküli - az üveglapos 49 EFt volt) verzió. Az a 30 gyanúsan/érthetetlenül szerencsésen alacsony ár, még az R5-ök is drágábbak. Rádaásul nem is lehet mindenhol kapni, tehát dömping sem indokolja az alacsony árat, így pl. I.....-nál, Aq....-nál sincs.

(#65975) dugo_ válasza QwErTy42 (#65973) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem lesz benne vga, akkor maradhat az ATX táp. Amellé csak 170mm-es kártya férne el, ami elég korlátos, SFX mellé mehetne ~240mm-es is, az SFX-L ugyanúgy problémás lenne a hossza miatt.
Ha később mégis lenne benne többet fogyasztó játékos videokártya, akkor érdemesebb a Metis Plus-t venni, abban már gyárilag van fent kivágás, szellősebb. Merlinnél van szintén fekete 22k-ért.

(#65976) QwErTy42 válasza dugo_ (#65975) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nagyon szépen köszi. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#65977) Szab02 válasza Maelephant (#65974) üzenetére


Szab02
aktív tag

Sry, benéztem, 40e-t akartam írni! (Amazon)

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#65978) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. kérhetnék [erről] a házról véleményt? Netezős gép lenne belőle szüleimnek, valszeg valamilyen i3 al. Később esetleg valami gyengébb vga val..
köszi. :R

(#65979) stratova válasza chopin42 (#65428) üzenetére


stratova
veterán

Üdv Urak!

Néztem az ajánlott listát, sajnos nem szerepelt rajta a kiszemelt Zalman Z3 Plus. Ha saját lenne rádobnék, de már így is a kért keret felett járok, így ~12-nél nem drágábban van-e a fentinél jobb ház, talán a CM N300?. Szívesen szánnék többet rá, de a többi komponensből sem nagyon van már hova engedni:
R5 1600 gyári hűtő OC képességéig, később lehet húzott 8/16-ot kap
~R9 380X ez még nem fix
SSD lakhelye lenne egy Asus Prime X370 Pro-ban, az áramellátásért egy Seasonic M620 Evo felelne.

chopin42
Itt picit OFF, de látom nálad a kiszemelt lap szolgál, ami számomra az 50 alatti kategóriában legjobb VRM matt szimpatikus. Úgy olvastam frissebb uUEFI-kkel javult a memóriakompatibilitás, de kivettek több funkciót. Meg tudnád nekem nézni, hogy nálad van-e még p-state állítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#65980) fogtunder válasza stratova (#65979) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát pedig a tápon még bőven lehetne szerintem, bár a 380X kajál, de azért nem ennyit, egy 600W-os FSP Hyper S kb. 17K, és az is bőven jó. amúgy olcsó kategóriában, ha nincs pénz extra ventikre, akkor a Fractal Focus G-t mondanám, ár/érték arányban elég jó, és jól szellőzik, 3 gyári ventije van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65981) fogtunder válasza haiiro_o (#65978) üzenetére


fogtunder
nagyúr

netezős gépnek kb. bármi jó, amúgy magát a házat nem ismerem, de ha SSD lesz benne, akkor rezonálni se nagyon fog, mert nem nagyon lesz mitől, én be merném vállalni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65982) haiiro_o válasza fogtunder (#65981) üzenetére


haiiro_o
tag

Hm köszi. Nekem nem nagyon tetszik, de nevelőfaterom az ilyen fura dolgokat szereti.

(#65983) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Ilyen házat cserélnék, erre! Kérdésem az lenne, mekkora szellőzés különbséget fogok tapasztalni? Vagyis szerintetek, melyikben tudom hűsebben tartani a cuccaim?

(#65984) abridabri válasza betyar1974 (#65983) üzenetére


abridabri
veterán

Legalabb 5C vel lesz melegebb a CPU es a VGA az S340 ben. En biztosan nem cserelnek. Mi a baj az Arc Midi-vel ?

(#65985) betyar1974 válasza abridabri (#65984) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nzxt design nagyon bejön, igazából h440 lenne az ami..., de használtan nem találok feketét, ezért volt a kérdés. Új 440? Ennyit nem szeretnék költeni, de 1hirtelen döntés... , majd meglátjuk.

(#65986) fogtunder válasza betyar1974 (#65985) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az Arc Midi 2 a Fractal egyik legjobb háza volt, én nem cserélném le. A H440 se rossz, de jóval gyengébben szellőzik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65987) betyar1974 válasza fogtunder (#65986) üzenetére


betyar1974
senior tag

Tudom, hogy csak jót akartok, mégis kicsit elvettétek a kedvem! :((( 10k-t fizessek rá és nem is jobb? Azt hiszem, újragondolom!
Köszönöm a tanácsokat! :R

(#65988) BlindMind


BlindMind
tag

Sziasztok ,

Kis segítséget szeretnék kérni. A jelenlegi zsúfolt házamból költöznék valami tágasabb dobozba, sok elvárásom nincsen a HDD helyeket kivéve, 10 HDD-nek és 2 SSD-nek kellene kényelmesen szellősen elférnie, és az sem baj ha nem főnek meg zárt oldalfal mellett. Másik szempont hogy csendes legyenek hűvösek!
Az alábbi házak jöttek eddig szóba:

(MagasságxSzélességxMélység)
Silverstone Temjin Series TJ11 642x224x657
Cooler Master Cosmos S 598x266x628
Cooler Master Storm Stryker SGC-5000W 605x250x578

3ik szempont hogy a fél vagyonomat nem költeném rá , inkább legyen célszerű mint márkás
Ezek hardver aprón mind vannak eladóba.

Minden pro és kontra érvet szívesen fogadok.
Nagyon köszönöm előre is!

BMind

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#65989) chopin42 válasza stratova (#65979) üzenetére


chopin42
őstag

Szevasz! Itt minden le van írva, angolra fordítva tökéletesen érthető. Alapból német. Nálam a 0805 bios van fent, nekem ezzel tökéletesen működik minden, minek frissítsem. Itt még van p-state, de később kivették, nem tudom, azóta már visszarakták-e, állítólag biosbricket okozott (a linkelt fórumban olvasható). Megjegyzem, nem próbáltam a p-state lehetőséget, nem tudom, hogy működik, nálam fix órajel van, így is alig fogyaszt terheletlenül, minek bonyolítsam?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#65990) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,

beüzemelve a Fractal Design Define R6 Black (vasoldalú), hihetetlenül csendes, minden venti (CPU is) a hub-ba kötve. Jól szerelhető. Felül egy ODD, alatta kikapva a HDD/SDD keretek, alulra beépítve egy HDD, alaplaptálca hátlapjára felrakva két SSD. Másnak is ajánlom a házat.

(#65991) fogtunder válasza Maelephant (#65990) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én gondolodtam rajta egy ideig, de az üveges verzió nagyon drága és nem érzem, hogy annyival jobb lenne, hogy megérje, mióta eldöntöttem, hogy nem költök többet a Gaming PC-re, mert nem játszok rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#65992) Maelephant válasza fogtunder (#65991) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Megértem. Én éjszaka szoktam néha játszani (vagy YT vagy Spotify és hírolvasás), a család már alszik, ezért csendesítenem kellett az ősi konfigot.

(#65993) smekone válasza Maelephant (#65990) üzenetére


smekone
tag

Na szuper! Én is alig várom, hogy megjöjjön az enyém. Sajnos elkeveredett a megrendelésem -.-

(#65994) Spazzz válasza fogtunder (#65963) üzenetére


Spazzz
tag

Na a Phanteks Pro M TG nyert nalam :D tetszetos 29.4K atszamitva az egyik oldalon,viszont neztem,hogy a Pro M es a Pro M TG kozott annyi a kulonbseg,hogy kapok +1 140mm ventit plusz a TG ugyebar,arban nincs nagy kulonbseg.A SE ugyan az csak rgb van elso 2 ventin,bar az annyiba jobban tetszik hogy feher belso,megborit rendesen.Viszont csak a sima TG tudnam megrendelni ha meg van raktaron.Esetleg tudtok olyan oldalt ahol szallitanak romaniaba es a szallitasikoltseg nem a duplaja a haznak? A sima TG es a SE is erdekelne ha nincs nagy arkulonbseg.

(#65995) Zοltta válasza Spazzz (#65994) üzenetére


Zοltta
senior tag

És még annyi ,hogy a sima pro m az plexi a Tg az meg edzett üveg, ami kényes ha leejted :D . Az Se-hez járnak ugyea fehér belső fekete fehér PCI-E ráccsal hátul + az említett ledekkel .

Az, hogy szállítanak-e külföldre, azt feltétlen emailben vagy facen kérdezd meg a kiszemelt bolttal :)

Sajnos én is a TG verziót néztem, ki de annyira elfogyott belőle a készlet, hogy több nap mire beérkezik raktárra :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65996) Maelephant válasza smekone (#65993) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nagyon sajnálom, remélem, mielőbb megkapod. A gyerekek mesét néznek, én épp a posztot írom és néha oldalra kell forduljak, hogy meggyőződjem róla, tényleg megy a gép...kiváló (persze nulla vizuális "gyönyör" és tudom, hogy más ház is tudja ezt).

(#65997) csocs


csocs
tag

Sziasztok, melyik az a legkisebb ATX ház, amibe ez belefér?
be quiet! Silent BASE 600-at cserélnék kisebbre.
Csak SSD-vel használom.

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-ARMOR-8G-OC.html

A házzal kapcsolatban annyi a fontos, hogy legyen USB 3.0-s kimenet elől.
2.0 jobb ha nincs is rajta. CD/DVD-nek sem kell hely.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#65998) tpeter77 válasza Maelephant (#65992) üzenetére


tpeter77
addikt

Vajon halkabb e mint a define R5 ?
És mennyivel, nem hinném hogy megérné váltanom R5-ről R6-ra.
Úgyis a hdd a legzajosabb egység a gépben. Idle állapotban csak a cpu venti megy 560rpm-en, Macho rev B
Tegnap este viruskeresést végeztem és majd seggreestem mert 100% terheltségű volt a cpu és a fordulat csak 680-ra ment fel, füllel észre sem vettem a változást. Megérte a gyári hűtőt erre cserélnem. Cpu egy Xeon E3 1220 ami 85W körül eszik maxon.

(#65999) Sanchez997 válasza Spazzz (#65994) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Én caseking.de-ről vettem az Pro M SE-t.

(#66000) csocs


csocs
tag

Tud valaki tippet adni egy normális, de kis méretű ATX házra?
HDD-nek nem kell bele hely.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.