Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Andrash22


Andrash22
csendes tag

Sziasztok!
Vett már valaki innen Cooler Master MasterBox Lite 5 (MCW-L5S3-KANN-01)
házikót?
Ha igen melyik webshopbol. (14.000 találtam :)

Érdekelne hogy a csomagba benne volt e a 3 cserélhető színes csík, amelyek közül kiválaszthatjuk a nekünk tetszőt - vörös, fehér vagy fekete. Nekem a fehér kéne :)
https://www.youtube.com/watch?v=RqpuXkSe3hQ
https://www.youtube.com/watch?v=Twr-lNeaOOQ

Milyen Led szallagot ajánlotok hozzá ? amit kinéztem :(XIGMATEK - XI-RAY WHITE) jó vétel? 2600ft
köszi

(#64302) fogtunder válasza Andrash22 (#64301) üzenetére


fogtunder
nagyúr

LED szalagot rendelj eBayről, vagy itthoni webshopból, sokkal olcsóbb lesz, 12V-ot nem nagy szám adni neki MOLEX, vagy venti csatlakozóról.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64303) Nixon18 válasza fogtunder (#64296) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a tippeket!
Ezen a Raijinteken még elgondolkodom, mert a VGA szükségessége is még kérdéses (mediabox, homeserver, esetleg ha sikerül összehoznom felhő).
Tápnak egy full moduláris EVGA B3-at néztem ki (lehet, hogy egyedi rövid kábelekkel)

A Fractalt és Phantekset néztem én is, de elég nagynak tűnnek az itx-hez képest.

Amit még néztem az a Node 304. Ajánlott is, de nem tudom, hogy mennyire jó a hűtése.

A RAID pedig csak egy opció. Valószínűleg maradok az SSD+1 nagyobb HDD mellett.

(#64304) fogtunder válasza Nixon18 (#64303) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Home szervernek jó a Node 304, vagy Bitfenix Prodigy, igazából attól függ, lesz-e VGA és mennyit lesz használatban.

NAS szoftverezés témában pedig vár a milyen NAS-t vegyek topik, nem bonyolult amúgy megoldani amit szeretnél és nem hülyeség a két HDD, csak nem feltétlenül RAID-ben

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64305) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Melyik az a legkeskenyebb (kb. 15cm széles) álló ház, ami normál méretű, tehát nem csak low-profileos vga-t fogad? Ja és nem lenne utolsó szempont, ha emberi áron lenne kapható?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64306) fogtunder válasza elfelejtette (#64305) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Thermaltake core G3, de SFX táp kell bele, egy 3M PCI-E riser árát is rá kell számolni, illetve nem árt, ha referencia hűtéses VGA-t veszel bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64307) elfelejtette válasza fogtunder (#64306) üzenetére


elfelejtette
veterán

Remek, mégtöbb kiadás.
Még jó, hogy szerezhető SFX->TFX átalakító.
Köszönöm az ajánlást.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64308) fogtunder válasza elfelejtette (#64307) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos az a tapasztalat, hogy a gyári TT riser kábelek nagyon változatos hibákat tudnak generálni, itt a fórumon mások tapasztalati alapján egyedül a 3M árnyékolt riser kábelei jók bármire is. VGA-ból meg lehet próbálni custom hűtésest is, nem biztos, hogy baja lesz, de szűk helyeken a blower hűtés jobban szokott működni.

mennyire feloldhatatlan limitáció a 15cm-es szélesség?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64309) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok.

Egy Msi gtx 1060 6gb belefér egy Zalman z9 plus vagy zalman z9 neoba?

Előre is köszönöm

(#64310) elfelejtette válasza fogtunder (#64308) üzenetére


elfelejtette
veterán

A 15cm a max. ami elfér, így is a mostani 10cm-es fekvő házról lépnék előrébb, hogy ne limitáljon a low-profilos bővítőkártya méret.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64311) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Alsó tápos házat keresek, amik megfelelnek a következő feltételeknek (legalább)
Fekete szín, legalább 1 db (csatis) USB 3.0 /+ 2.0 -s sem hátrány/ kivezetés, porszűrő nem hátrány.
320mm+ hosszú VGA (1080 Ti Lightning Z) elhelyezés.
6 db 120 -as venti (LPBOL12P-BL) elhelyezés.
Max. 20-30k keretből.

Tesseract SW -t váltanék.

Válaszokat / segítséget előre köszönöm ! :R

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64312) abridabri válasza fogtunder (#64308) üzenetére


abridabri
veterán

Linusnak bevalt a TT riser :P

[ Szerkesztve ]

(#64313) fogtunder válasza pHantom x (#64309) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Neoba biztos, a Z9 plusban 290mm a limit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64314) fogtunder válasza elfelejtette (#64310) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és nem opció az asztalon elhelyezni? én is szórakoztam egy darabig ilyen méret limites dolgokkal, aztán inkább vettem egy monitor tartó állványt és átrendeztem az asztalt úgy, hogy fent legyen a gépház.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64315) pHantom x


pHantom x
tag

es a neo az jofele haz? erdemes megvenni?

(#64316) fogtunder válasza MaxxDamage (#64311) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Meshify C vagy Thermaltake Core X3, Phanteks Enthoo Pro M ha jó légáram kell, bár én ezekebe 4, max 5 ventit raknék (3 előre, 1 hátra, és esetleg ha indokolt egy hátra-fel)

ha inkább letisztult design és kis hangszigetelés, akkor Fractal Define C, Define S, Corsair 400Q, BQ Silent Base 600, TT Suppressor F31.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64317) fogtunder válasza pHantom x (#64315) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglaló eleje, válaszolsz a három kérdésre, aztán folytassuk onnan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64318) MaxxDamage válasza fogtunder (#64316) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Phanteks Enthoo Pro M volt az eddigi kiszemelt, látom beépíthető 120 -as venti(k) tömkelege (is) én csak fő infót néztem korábban és ott 140 -es volt említve. Köszönöm a megerősítést és gyors választ !

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64319) pHantom x válasza fogtunder (#64317) üzenetére


pHantom x
tag

vga: msi gaming x gtx 1060 6gb
alaplap: gigabyte b85m d3h
cpu: i5 4440
meghajto: lg gh24nsd1
merevlemez: Wd blue 1 tb

az ar max 25 ezer lenne

(#64320) fogtunder válasza pHantom x (#64319) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Cpu hűtő magasság?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64321) pHantom x válasza fogtunder (#64320) üzenetére


pHantom x
tag

alap venti van csak... semmi extra

(#64322) fogtunder válasza pHantom x (#64321) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha nem akarsz semmi extrát CPU hűtés téren, akkor jó a Z9 Neo, de a ventik hangosak lesznek benne, igaz ha a gyári Intel hűtő nem zavar, akkor ezek sem fognak.

A Phanteks Enthoo Pro M egy sokkal minőségibb ház, de abba kell még két venti is előre, viszont később bármilyen bővítést elbír. Vagy TT Core V31/X31 is szóba jöhet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64323) pHantom x válasza fogtunder (#64322) üzenetére


pHantom x
tag

köszönöm szepen valaszod es türelmed:)

(#64324) Diosbejgli válasza fogtunder (#64322) üzenetére


Diosbejgli
tag

Én most rendeltem meg a Phanteks Enthoo Pro M házat és két 140-es ventit adnak hozzá - legalábbis azt írják.

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#64325) Zοltta válasza Diosbejgli (#64324) üzenetére


Zοltta
senior tag

Így van, még a gyári képen is ezt látni ;) [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64326) fogtunder válasza Zοltta (#64325) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ne keverjük a TG és a sima verziót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64327) Diosbejgli válasza fogtunder (#64326) üzenetére


Diosbejgli
tag

Jogos! A TG verzióhoz 2 db jár, míg a sima PRO M-hez csak egy. Akkor én kérek elnézést! :R

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#64328) XenHai


XenHai
senior tag

pro M -be előre 2db 140 es vagy 3 db 120 a jobb felállás?

(#64329) Zοltta válasza fogtunder (#64326) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tudtommal TG-t akart venni, ezért linkeltem ezt a képet.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64330) fogtunder válasza Zοltta (#64329) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ott volt kb 4 posttal felette, hogy max 25K a keret, erre ajánlottam a sima verziót, ti meg elkezdtetek a TG verzióról beszélni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64331) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!
MATX házat szeretne vásárolni az egyik ismerősöm, és a segítségemet kérte!
Azért fordulnék hozzátok mert sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkező emberek vannak itt mint én. :D
A keret kb 20-25k!
Meglévő hardwerei: - R5 1500x ehez van egy matx lap pontos típusát nem tudom.
- Egy Gtx 1060 6gb
Gondolom a többi nem annyira fontos, ezek a dolgok termelik a hőt. Jah még van két db pure rock 140-es ventije, azokat sem akarja kidobni.
Amiket néztünk:
Fractal design define mini c
Bitfenix Prodigy Matx
Thermaltake v21
Esetleg más ötlet? Illetve ezekből melyik lenne a legjobb?

Köszönöm szépen előre is a cimborám nevében! :D

(#64332) Lalee88


Lalee88
csendes tag

Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass házról tud valaki valamit? Alig kapni pár helyen 1-2 nappal ezelőtthöz képest.

(#64333) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok :) Egy kis infó mit lehet bepakolni a lejjebb megnevezett házba. :)
Fogtunder!

Phanteks Enthoo PRO M be a 3x120mm-es radiátor befér :) (Thermaltake Water 3.0 Ultimate CL-W007-PL12BL-A) Abban az esetben ha a DVD olvasó modult kicsavarozod a házból :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#64334) Hunork válasza #12681728 (#64331) üzenetére


Hunork
veterán

Esetleg Raijintek Aeneas. fekvő alaplap, 4 HDD, egy ODD, 1 SSD, táp nem látszik, igényes, masszív, halk. Volt nekem is, ezért merem ajánlani. aeneas Saját teszt: Aeneas 2
Ha meg az a három, akkor én a Fractal-t venném.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#64335) fogtunder válasza #12681728 (#64331) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mióta nincs Fractal Arc Midi 2, szerintem a Define Mini C a legjobb mATX ház, ha mindenképpen ez a form factor kell, akkor én azt venném.

fekvő laposból meg vagy a V21, vagy az Aeneas, de nekem a Define Mini C inkább, egyszerűen minden úgy van rajta, ahogy nekem tetszik. talán ha lenne Meshify Mini C (remélem lesz), akkor jobb lenne, de egyelőre nincs, elegáns ház, a váza nagyon jó és a szellőzése se rossz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64336) fogtunder válasza MasterHUn (#64333) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de így nem a radiátor kereten van, hanem a ház tetejére csavarozva, ugye?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64337) fogtunder válasza Lalee88 (#64332) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteksből gyakran limitált a készlet és ha egyszerre sokan rendelnek ugyanazt, elfogy, aztán pár hét, mire hoznak. ilyenkor szokott jönni a varázsló és a kékcsip, akik beszerzik külföldről, ahol szokott lenni készlet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64338) Lalee88 válasza fogtunder (#64337) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Így már értem, nem tudtam mi van vele, amikor pár hónapos a cucc... Köszi. :R

(#64339) #12681728 válasza fogtunder (#64335) üzenetére


#12681728
törölt tag

Koszi! Mi is arra gondoltunk, elvileg ma mar megis jon neki. :R

(#64340) MasterHUn válasza fogtunder (#64336) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nem. a Radiátor keret 360mm-es

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#64341) Radomer


Radomer
aktív tag

Fractal D R5-nél a ventilátor kapcsoló 5-7-12V-ot ad a ventilátornak elvileg ugye?

Sok tapasztalatom nincs házakkal, de egészen elégedett vagyok a választásommal.
Jó szellős tágas és szerelni egyszerű.
A beépített ventilátorok baromi jók szerintem. Közép állásban hangtalanok, és jó légszállításúak. Jobb mint a 7V-on működtetett WB2 már ha a fordulatszám megegyezik egyáltalán. :F

Pár kép a belakott házról.




(#64342) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Szeretném új házikóba költöztetni a gépem, mert azzal kellett szembesülnöm, hogy nem fér be a gépházba a vízhűtő amit vettem, ennek a pontos típusa : Corsair H100 i v2 [link]

Holott a házamban (gigabyte sumo 5115) volt hátul 2 db 120 as venti, de ennek ellenére nem fér be.
Nem tudom a radiátort feltenni.

Az új házban férjenek el a mostani csúcskártyák is, hátha valamikor ki is lehet fizetni őket :)
Ajtó ne legyen az elején !!

Elvárások a házzal kapcsolatban :

Külső 5 .1/4 es helyből 3 kellene. 2 mindenképpen !!, ha úgy alakul a DVD íróról le tudok mondani, akad másik gép amiben van, ill. van egy külső is.

USB 3 kivezetés az elejére, a felső régióba, mert a földön lesz a gép, 80 % hogy ott lesz.
USB 2 kivezetése is legyen, szintén 2 db
Az olyan, ahol 1 - 1 van mind a 2 ből nem elfogadható.

Férjenek benne el a csúcs VGA-k is, noha most csak egy alap vagy semmi nem kerül bele.

Táp alsó legyen, ha van rá mód legyen leválasztva a gép többi részétől, de nem mindenáron fontos.

További előny, ha van a tetején egy vagy kettő hdd (3,5 is) dockoló, de ez sem feltétel, mert van/lesz benne 2 sata mobilrack
Ablak ha van van
Egyéb csicsa nem érdekel
Szín fekete !

Jelenlegi Config adatok:

LAP ATX, Asus Z97 Deluxe
CPU Intel I7 4790
VGA Radeon HD 7700
CPU Hűtő : Corsair H100 i v2
2 SSD , 1 HDD
1 Optika, na nem mintha nagy szükség lenne rá, indokolt esetben akár le is tudok mondani róla, de akkor nagyon jónak kell lennie a háznak.

Max 40 ropi, de nem baj ha kevesebb !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#64343) fogtunder válasza Core2duo6600 (#64342) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks Enthoo Pro alapvetően, ha valamiért nem tetszik, akkor keresünk mást.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64344) Core2duo6600 válasza fogtunder (#64343) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Alapvetőem tetszik, csak épp nem találok az iponban feketét, jó tudom, az Iponon kivül is van üzlet, de azokat nem ismerem,
Próbáltam keresgélni Pro M van majd mindenhol.

Ismersz olyan helyet, ahol kapható ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#64345) fogtunder válasza Core2duo6600 (#64344) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát így google, beírod, hogy phanteks enthoo pro ár, az első két találat minden esetben árgép és árukereső lesz, ahogy most is

én az iPonból max fogpiszkálót rendelnék, garanciális ügyintézésről nagyon sok horror sztorit hallottam náluk, szerintem kerüld őket messzire.

a fentiek közül én a Bestmarktot használom a legtöbbet, de a Merlin és az Aqua is korrekt, az A4Teamtől is vettem már ezt-azt, de mióta egy srác bevitt 3 napon belüli cserére egy VGA-t, majd közölték, hogy akkor most elküldik bevizsgálásra, azóta kerülöm a helyet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64346) Core2duo6600 válasza fogtunder (#64345) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, így tettem, de majd mindenhol a Pro M van, vagy a Pro fehérben
Nos fehér gépházat nem szeretnék
A Pro M nek nincs elég meghajtó helye

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#64347) Skynet258 válasza Core2duo6600 (#64346) üzenetére


Skynet258
veterán

Alzában is van, a PCX-ben még olcsóbb. Az utóbbi másél évben elvertem náluk sok tízezret a techbuziságaimra, soha nem csalódtam. Ez a két üzlet megy most nálam, régen csakazipon. Velük sem volt alapvetően bajon, de árban most a fenti két üzlet ami simán bejön.

Keresésnél van egy trükk; két helyen listázzák nálunk a boltokat, egyik az árukereső, másik az árgép. Ha csak árukeresőt használsz, akkor nem látsz pár boltot, amik viszont az árgépen fent vannak. A kettő együtt ad teljes képet. Vásárolhatsz tőlük bátran. Most is 15-ért van rendelésem a PCX-hez, az árak náluk a legjobbak. Alzában meg most 2000 mínusz van asszem 20 ezres vásárlás felett.

És nem, ez nem egy fizetett hirdetés volt. ;)

Hopp, PCX sztornó, most látom a linkelésnél, hogy az sötétzöld (képen nem tűnt fel hirtelen). :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#64348) Core2duo6600 válasza Skynet258 (#64347) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most találtam : http://arvilag.hu

Az RBX es az ráadásul a PRO M aminek nincs optika helye.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#64349) Skynet258 válasza Core2duo6600 (#64348) üzenetére


Skynet258
veterán

RBX az nem egyenlő PCX de a többi jogos. Arvilag.hu hogy jött a képbe? Ránézésre valami zs kategóriás webshop. :DDD

https://geekpulse.hu

(#64350) MasterHUn válasza Core2duo6600 (#64348) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Szia. elnézést, hogy bele vau vau :) de nekem enthoo pro M van (sajna nem a tempered glass :( ) viszont megvagyok vele elégedve. tágas, jól szerelhető, testes darab.

7db ventilátornak van hely benne. ebből 3db felül abban az esetben,ha optikai meghajtóra nem tartasz igényt.

Én személy szerint az enthoo PRO M -et ajánlani tudom neked :)

További szép estét :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.