Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) razor03 válasza BomiBoogie (#47344) üzenetére


razor03
aktív tag

Igen, de én kimondottan csak ezt szeretném. Nem tud valaki segíteni a beszerzésében? Akár használt is szóba jöhetnek. :R

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#47352) otreck


otreck
csendes tag

Sziasztok!

Házat keresek, amibe beleférne a Cooler Master Hyper 212 Evo CPU hűtőm.
Első ránézésre lenne egy kiszemeltem: Akyga AKY006BK
Tudtok valamit erről a házról esetleg ami segítene?

Vagy ha tudtok körülbelül ilyen árkategóriában (max. 12k) házat és megosztanátok velem előre is köszönöm! :R

人を呪わば穴二つ

(#47353) JohnK válasza otreck (#47352) üzenetére


JohnK
aktív tag

Ezt a gyártó nem túl minőségi házakat gyárt, de ez új konstrukció (de lehet csak nekem) még jó is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#47354) Demertin


Demertin
tag

Két ház közül nem igen tudok választani, Fractal Design Core 3000 és Corsair Carbide 300R. Ugye azért ők a kiválasztott típusok, mert ilyen 20 körül szeretnék házat, ami jól is szellőzik és elfér benne a 30cm+-os VGA-m. Esetleg valami tipp, hogy melyiket válasszam?

(#47355) jeni válasza Demertin (#47354) üzenetére


jeni
félisten

kell-e USB 3.0 és abból mennyi?
mekkora a ház szélessége,,vagyis mekkora a hűtő ami MAX.belefér?
elméletileg a CM 300R jobb az anyag választása.
a CM 300R egyel több 5.25 hely van elől,viszont kevesebb az USB (csak 3.0) csatlakozó rajta.
a Fractal Design Core 3000 háznál kivehető belső HDD keret,valamint a tetején 4 USB csati van ami 2x 2.0 és 2x 3.0 csatlakozású.
tesztben a FDC 3000 kapott több pontot hűtés szerint.

(#47357) Demertin


Demertin
tag

Elolvastam természetesen mind a 2 ház tesztjét, csak valahogy nagyon hasonlónak tűnnek. Lehet végül az FDC3k lesz a rendkívül jó szellőzés miatt, ami ebben a melegben elkél... (panel 10. emelet...)

(#47358) kalozhun100


kalozhun100
őstag

FD3K hűtése jobb, mint a HAF XB-nek? Érdemes lecserélni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47359) JohnK válasza kalozhun100 (#47358) üzenetére


JohnK
aktív tag

Ha a kettővel fentebb linkelt táblázatot veszed alapul akkor még valamivel rosszabb is, persze ez alkatrészenként és egyénenként is változthat.

[ Szerkesztve ]

(#47360) BenHans


BenHans
addikt

[Erre] valaki? Vagy itt már annyira ízlés dolga, higy dobjak fel egy érmét vásárlás előtt? :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#47361) razor03


razor03
aktív tag

Kedves Fórumozók!

Tudna-e valaki a Lian li PC-60F vagy PC-60FN típusú ház beszerzésében segíteni? A neten nem találtam olyan webshop-ot ahol árulnák, komoly számítógépes kapcsolataim pedig nincsenek. :R

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#47362) kalozhun100 válasza razor03 (#47361) üzenetére


kalozhun100
őstag

Olyan jók azok a házak?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47363) razor03 válasza kalozhun100 (#47362) üzenetére


razor03
aktív tag

:K

Elég sok házat végignéztem, de ez a két modell tetszik leginkább. Szolid külső mellett jó anyag, normális az elrendezés. Viszonylag jól szellőzik - legalábbis jobban mint a 10 éves Codegen-em. :))

Szóval egyáltalán nem szeretnék másfajtát, pont az én igényemnek megfelelő. Az ára elég borsos, szerintem az elkövetkezendő 10-15 évre megteszi, ezért úgy döntöttem rászánom a pénzt. Elég régóta tervezem a cserét, csak sajnos valami mindig "elvitte" a pénzt, hogy új házam legyen.

Egyébként az apróhirdetések között találtam egy használtat, de nem tudom eladja-e az illető külön a többi alkatrésztél, még nem válaszolt.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#47364) drunkyboy válasza razor03 (#47363) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Hello! PC-6FN-t tudok szerezni újat. A többit PMben :)

(#47365) JohnK válasza razor03 (#47363) üzenetére


JohnK
aktív tag

15 év? Addigra lehet háromszög alapú alaplapok lesznek. :D Ebay esetleg? Ha találsz és még nem vásároltál ott, hardveraprón van olyan, aki segíthet.

(#47366) BomiBoogie válasza razor03 (#47363) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

10-15 év?

Értelek, nem gépházat akarsz venni, hanem lakóházat. :DDD

(#47367) kutyamutya


kutyamutya
csendes tag

Zalman Z9 U3 - Ez az USB3-on kivül különbözik a Zalman Z9töl? Itt a forumot olvasva ajánlottnak tünik a Z9, de ha a Z9 U3 tesztekre (csak angol nyelvterületen találtam) keresek ott meg lehuzzák hogy olcso meg nem minőségi...

(#47368) #98593280 válasza kutyamutya (#47367) üzenetére


#98593280
törölt tag

Csak az USB3 a különbség és nyugodtszívvel megvehető, sőt az egyik legjobb ár/ értékű ház 15k kategóriában. Best buy.

(#47369) kutyamutya válasza #98593280 (#47368) üzenetére


kutyamutya
csendes tag

Köszönöm

(#47370) Topanka


Topanka
aktív tag

Tisztelt fórumozók!
Legyetek szívesek segíteni, házak ajánlásában. Idáig mindig nagy házakat vettem, amibe minden elfér, ilyen a gamer PC-énk is, de ebből egy is elég egy családon belül, hisz ez megnyomja a költségvetést. Nagy a család, és az unokáim is benyújtották az igényüket egy gépre, nekik egy kezdő gépet raknék össze a meglévő nem használatos cuccokból, ha megépülne a sajátom. Mert az erős játékgépemet megkapná a 12 éves fiam, az Ő PC-jéből és kimaradt cuccokból lenne gépe a 12 éves unokámnak. -- Jó az öreg a háznál időnként.
-- Nem kell mindenféle gagyi!
-- El lehet menni akár a 30000-50000 forintos Lian Li házakig. Persze jó lenne minnél olcsóbban.
-- Kis méretű legyen, fekvő vagy álló is lehet. Az asztalomon tartanám.
-- Nem játék gépnek kell! Vagyis egy Intel Core i5-4570 vagy 4670, de az árakat nézve inkább a 4570 proci köré épülne fel a gép. HD 4600-as videó vezérlő elég (remélem), így videókarit nemigazán raknék bele. Jobban munkára, és média lejátszásra használnám. De ha kell, később valamilyen türhető VGA-val bővíthető legyen. ATX szabványnak megfelelő alaplap is legyen kapható hozzá, én szeretem, és ismerem az ASUS márkát, de nyitott vagyok mindenre. Itt fontos a HDMI csatlakozó. Ha lehet 120-as, 140-es ventikkel lehessen ellátni. (kisebb fordulat, csendesebbek)
-- Szerettem idáig, hogy több 3,5"-os vinyó csücsül a gépben, rengeteg film, zene (ez mondjuk nem foglal sok helyet), de ebben az estben erről lehet, hogy le kell mondanom. Mondjuk van külső HDD dokkolóm, az 5000-es fordulatúaknak tökéletes. Tehát hely kell egy SSD-nek (op. rendszer lenne rajta), és legalább egy 3,5"-os HDD-nek.
Nekem nagyon tetszika Lian Li PC C60[link], a monitor alá be is tudnám rakni, de húzós az ára 67000 Ft.-. A Lian Li PC C50[link] is tetszik, de ez is elég drága, 56000 Ft.-. Egy darab 5,25"-os külső hely azért jó ha van, az optikai meghajtónak.
Hát talán ennyi az elképzelésről. Valamivel olcsóbban lenne más?
Most nézem éppen a Lian Li PC-Q08[link] házat, de kellene vélemény más tipusokról, mint pl. Silverstone, Thermaltake, Cooler master, stb.

(#47371) jeni válasza Topanka (#47370) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Ez egy asztalon elhelyezhető ház.
Ha feltétlenül az asztalon szeretnéd elhelyezni.
Ha nem lesz játékra kialakítva később sem,akkor akár a Cooler Master N200 is jó lehet neked.
Még kisebb házban a Elite 120 (van már újabb és fehérben is)

Természetesen ez attól függ,hogy milyen lapot teszel bele?
Ugyanis vannak ITX,mATX és ATX lapok.

Asztali kivitelben TV alá akár a Silverstone GD04/05/06/07/08 házak is érdemes figyelembe venni.

Az aprón van épen újszerű NZXT ház olcsón 10000 Ft-ért eladó a TV alá tehető.

[ Szerkesztve ]

(#47372) Topanka válasza jeni (#47371) üzenetére


Topanka
aktív tag

Még fogalmam sincs, milyen alaplap lesz benne. Csak a proci biztos, amit fentebb írtam Haswell 4570-es valszeg.
1150-es alaplapot még eztán néznék, a HDMI csati elsődleges, wifi is jó ha van.
Tápból van két lehetőségem, Corsair VX 450, vagy Corsair ha jól emlékszem HX 560.
Ventik 120-asok vannak.
Ki kell néznem az alaplapot is, hogy házat tudjak választani, azt gondoltam kapásból be tudtok írni valamit erre. a Silverstone is tetszik, kár a 80-as ventikért.

[ Szerkesztve ]

(#47373) kahuta


kahuta
csendes tag

Sziasztok!
Lehet rossz helyre írom, de azt szeretném kérdezni, hogy a gépembe beleraktam egy régi
160 gb. vinyót mióta bekapcsoltam úgy rezonál ütemesen mint egy hajókürt.
Lehet ez a régi vinyótól? Vagy van valami ötletetek mit csináljak vele? mert nagyon zavaró.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv.

(#47374) jeni válasza Topanka (#47370) üzenetére


jeni
félisten

természetesen az asztali HTPC házak hátránya,hogy normál asztali CPU hűtés nem tehető be (nem a gyári BOX kiadású i5 proci mellé adott hűtőre gondoltam)

Előbb gondold át milyen lapot tervezel venni? Mivel nem játékra kell neked, hanem elegendő az IGP akkor mehet a HTPC ház is ami az aprón olcsón megkapod. Viszont a HTPC ház másik hátrány,hogy gyenge a szellőzésűk,és 1 ODD férő hely van,max 2 férőhely 5,25 egységnek.

kahuta
tégy bele gumi csillapítás,vagy már a HDD régi és már lassan elhasználódik,öregszik,esetleg nincs jól rögzítve,még az is lehet,hogy más miatt rezonál a cuccod.

[ Szerkesztve ]

(#47375) kahuta válasza jeni (#47374) üzenetére


kahuta
csendes tag

Köszi a választ. A más miatt? Mire gondolsz?

(#47376) jeni válasza kahuta (#47375) üzenetére


jeni
félisten

nem az zörög amire gondolsz,ez lehet akár a venti is.
csináld azt,hogy gépre kötve legyen szabadon a HDD és kipróbálni,hogy akkor mennyire zörög?

(#47377) kahuta válasza jeni (#47376) üzenetére


kahuta
csendes tag

köszönöm megpróbálom

(#47378) TaaT válasza Topanka (#47370) üzenetére


TaaT
veterán

Én asztalra álló házat vennék. A Mid Tower méretűek elég jók, ha később bővíteni kell akkor lesz benne hely rendes kártyának is. Én ilyet vettem nemrég. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#47379) kalozhun100 válasza Topanka (#47372) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én az XFX 550W-os tápot ajánlom. Corsairok annyira nem jók. Szvsz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47380) BomiBoogie válasza kalozhun100 (#47379) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Corsairok annyira nem jók. Szvsz.

Minden a belsőtől függ, csak meg kell nézni, mielőtt vásárol az ember. :K

Az XFX-ben sem minden Seasonic belsős.

(#47381) kalozhun100 válasza BomiBoogie (#47380) üzenetére


kalozhun100
őstag

Azért mondom az 550est, mert azok Seasonicok:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47382) TaaT válasza BomiBoogie (#47380) üzenetére


TaaT
veterán

"Minden a belsőtől függ, csak meg kell nézni"

A V1-es CX430-on kívül volt xar Corsair széria? :U

Give them hell Ukraine!

(#47383) #98593280 válasza TaaT (#47382) üzenetére


#98593280
törölt tag

VS sorozat sem az igazi...

(#47384) Topanka


Topanka
aktív tag

Köszi a válaszokat, tényleg az alaplap lesz az első amit kiválasztok akár több tipust is, és úgy megyek neki a háznak.

(#47385) headhunter válasza Topanka (#47370) üzenetére


headhunter
addikt

(#47386) drunkyboy válasza Topanka (#47370) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Mert az erős játékgépemet megkapná a 12 éves fiam, az Ő PC-jéből és kimaradt cuccokból lenne gépe a 12 éves unokámnak.
Ez komoly?? :C

ON:
Szerintem egy minőségi, nem gémer, álló házhoz azért nem kell feltétlenül a Lian Li és Silverstone csodák közt keresgélni. Ott van 20k-ért például a Corsair Carbide 300R, ami nagyon jól szellőzik a későbbi esetleges fejlesztést figyelembe véve, szép, letisztult külső és jó minőség jellemzi. Vagy a kisebb és olcsóbb 200R.
Álló házból azért akad még néhány alternatíva ezeken kívül is.

Viszont ha fekvő lesz majd végül, abból szerintem a Silverstone termékek minőségi, vállaható darabok.

[ Szerkesztve ]

(#47387) jeni válasza drunkyboy (#47386) üzenetére


jeni
félisten

nem akartam firtatni :U

[ Szerkesztve ]

(#47388) drunkyboy válasza jeni (#47387) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Én azért rákérdeztem a biztonság kedvéért, hátha csak elírta. :B Ha titok, akkor meg úgysem mondja meg.

Ha már a firtatásnál tartunk, akkor ezt sem értem pontosan:

(#47385) headhunter válasza Topanka (#47370) üzenetére
[link]

(#47389) Geniusg


Geniusg
csendes tag

Üdv, lehet nem a megfelelő helyre írom, de jobbat nem találtam, nézzétek el nekem. A problémám egy Thermaltake COMMANDER MS-I VN400A1W2N házzal van, amiben összeszereltem a gépet, de a gépház oldalától gyakorlatilag elcsúszott az alaplap. A könnyebb érthetőség kedvéért itt képen is látható a probléma, a ház bal oldalától jobbra csúszott a lap, így még az alaplaphoz a hátlapot sem tudtam hozzáilleszteni. Jobban megnézve az egész a távtartók miatt csúszott el így, illetve mintha ezen a videón sem (egy rövid pillanatig látszik csak) lennének ott a távtartók. A kérdésem az lenne, hogy lehet, hogy ehhez a házhoz nem kellenek távtartók?

(#47390) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Tud valaki olyan házat ajánlani amelyiknek a tetején elől van 2db usb 3.0 + legalább 2db usb 2.0, alsó tápos, Atx kompatibilis, legalább 160mm hűtőborda hely és szintén legalább ugyanekkora táp hosszúság. Gumis bakok a hdd-k és a táp alatt is, kivehető tisztítható porszűrő a táp alatt és az elején, nem kell az a rengeteg külső 5.25 ös férőhely, elég max 3. Jól szellőzön de legyen azért halk is. Esetleg venti szabályzó. Ha ledes, akkor azt ki lehessen kapcsolni. Vagy túl sok az elvárásom? :)Az ár max 25-30 ezer Ft. Létezik ilyen ház?
Előre is köszi a segítséget.

zsoltee

(#47391) Burt1793 válasza muszor (#47390) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, nekem fractal define r4-em van, olvasva a hsz-edet ráismertem a házamra. A hűtése alapból nem olyan jó, persze azért nem tragikus. 2 plusz ventit bekraktam a 2 gyári mellé.

(#47392) headhunter válasza drunkyboy (#47388) üzenetére


headhunter
addikt

:R

"Elb@szintottam" a linket! :W

[link]

(#47393) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy házat az alábbiakhoz:

Táp: FSP 400-60APN
Processzor hűtő: CM Hyper EVO 212

Max 10 ezer forint értékben néznék házat, amit eddig kaptam ajánlást az a Sharkoon Vaya II volt, ebbe bele is férne elvileg a hűtő, azonban a tápom kábel hosszúságai miatt kicsit aggódom, hogy elegendőek lesznek-e abba az alsó tápos házba...

Vélemények?

Előre is köszönöm!

(#47394) muszor válasza Burt1793 (#47391) üzenetére


muszor
tag

Hali. Igen, azt is néztem már, bevallom hogy a hűtése miatt nem választottam. Na majd nézek másikat. Tud valaki valami jó ház keresőt elég jó szűrővel mint pl aquán?

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#47395) patomi válasza muszor (#47394) üzenetére


patomi
őstag

Még mindig best buy Fractal Design Core 3000 USB 3.0, amíg még itt-ott kapható. (gyári oldal, SK kolléga tesztje)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#47396) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés.
Sharkoon Rex3 házba be lehet rakni a microATX-es lapot?

Köszi!

(#47397) Adee_91 válasza Geniusg (#47389) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Üdv,volt ilyen házam.Nem kellenek a távtartók.

(#47398) JohnK válasza muszor (#47394) üzenetére


JohnK
aktív tag

FD 3000-ret én is ajánlom. :K

(#47399) zoltan6 válasza SparrowHUN (#47396) üzenetére


zoltan6
őstag

igen belehet rakni,tavaly raktam össze rokonnak egy ugyanilyen házat ilyen alaplappal:
Asrock FM2A75 PRO4-M
nem rossz ház,de azért van 1-2 hibája,körülményes levenni az előlapot takarításhoz,mert annyira passzosak, rövidek a kábelek,meg kb fél év után kiégtek az előlapi ledek,de ez valószínűleg tápegység hiba miatt volt.

(#47400) SparrowHUN válasza zoltan6 (#47399) üzenetére


SparrowHUN
tag

Oks, köszi a választ!

Sajna ebben az árkategóriában nincs olyan ház, ami hibátlan lenne... :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.