Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) koki44


koki44
csendes tag

Milyen házat ajánlanátok max: 25000 van rá?
Ezt néztem Raidmax X-Force vagy Raidmax Smilodon.
A lényeg, hogy bőven elférjen benne minden.

(#4202) Dani_kp válasza koki44 (#4201) üzenetére


Dani_kp
őstag

mind a 2 raidmax-ba elfér bőven minden szerintem. én egy kicsit a smilodon felé hajlok a szerelhetősége miatt...

https://ingatlan.com/33821564

(#4203) fecc87


fecc87
tag

Az MSI P6N SLI alaplap befér egy mini házba a maga 30 cm-es magasságával? Mert nagyon úgy nézem, h kéne egy kis hely neki még... :((
Vagy nem marad más, és csere midire?

[ Szerkesztve ]

(#4204) nyunyu válasza fecc87 (#4203) üzenetére


nyunyu
félisten

MicroATX hazak max 25 centi hosszu alaplapokat fogadnak.
(Rendes ATX 30 centis...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4205) fecc87 válasza nyunyu (#4204) üzenetére


fecc87
tag

Enyém nem passzol, házcsere lesz a dolog.

(#4206) nyunyu válasza Daemon09 (#4190) üzenetére


nyunyu
félisten

Ujabb CM Centurion 5-ok? (532/534)

5 nagyhely, elforgatott vinyohelyek, plexi asszem opcionalis.

Viszont a kenyelmes elferes relativ, nekem a "regi" Centurion 5 belseje nem jott be, igaz abban meg egyenesen voltak a vinyok, igy a kabelek nagyon beleutkoztek a szelesebb alaplapok (Pl. A8N-E 30x25 centis...) szelen levo csatikba.
Nem is alltam neki szetfurni a vizhutes osszerakasahoz, mert nem fertem volna bele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4207) fecc87


fecc87
tag

Tudna valaki ajánlani nekem egy "szép" házat egy 30.5 x 24.5 cm méretű alaplaphoz?

(#4208) Kombat válasza fecc87 (#4207) üzenetére


Kombat
őstag

ATX ház kell neked, de mennyi lenne a keret?

(#4209) fecc87 válasza Kombat (#4208) üzenetére


fecc87
tag

Mondjuk 15 ezerig. Nem kell plexis sem, és táp nélkül, azt vettem már.

(#4210) Kombat válasza fecc87 (#4209) üzenetére


Kombat
őstag

[link]
[link]
[link]

Ezek, hogy tetszenek?

(#4211) Nyiscsák válasza diegho (#4198) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Láttam már belülről csak még nem szereltem! :D De én is a CM-et ajánlom inkább!

Obi-1: Neked pedig köszi a válaszodat!

(#4212) fecc87 válasza Kombat (#4210) üzenetére


fecc87
tag

A harmadik egész jó, de felesleges két floppy hely elől (vagy mi lenne az?). Meg igazából nemtom mi fontos egy ház választásakor. Ja, és kellene rá reset(nem látom, ezen van-e), mert a mostanin nincs, és elég durva a konnektoros kikapcsolás...(adott esetben)

[ Szerkesztve ]

(#4213) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

CM az télleg jó! De nem értem minek raknak a gyártók Floppy-t az uj gépekbe, szerintem elrontják az összképet. A másik meg, hogy ma már senki sem használ max ha az van a boot, mindenesetre kettő teljesen felesleges véleményem szerint.

(#4214) fecc87


fecc87
tag

Van még egy kételyem, h mennyire kellene passzolnia a hátsó panelnek az alaplaphoz. Mert ezek a házak nem passzolnak semennyire.

(#4215) Nyiscsák válasza fecc87 (#4214) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ha ATX-es házad van akkor mindenképp passzolni kell!

(#4216) Kombat válasza fecc87 (#4214) üzenetére


Kombat
őstag

Esetleg ez?
A hátsó panel cserélhető, az alaplap mellé jár!
Ház vásárlásnál a lényeg: minőség (ne rezonáljon/zúgjon), szellőzés, méret, kinézet.
Meg aztán van olyan ami csavarhúzó nélkül szerelhető, plexis, ajtó van az elején oldalt nygy venti. (Van akinek ezek is számítanak!)

Vagy ez?

[ Szerkesztve ]

(#4217) fecc87 válasza Kombat (#4216) üzenetére


fecc87
tag

A cserélhető hátsó panel úgy értendő, h a gyári kialakítást úgy ahogy van ki lehet cserélni arra, ami a laphoz volt? Mert akkor oké.
Egyébként még a CoolerMaster Elite RC-331-tel szemezek nagyon. ;)

(#4218) Kombat válasza fecc87 (#4217) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

(#4219) karika26


karika26
csendes tag

floppy-t azért raknak még a gépházakba,mert nem minden gép kerül lakásba,többnyire irodai használatba kerülnek,ott pedig haszálatos még manapság is,az usb mellett is
bár kinézetre ami design-osabb az inkább lakásba kerül,és abba felesleges az usb port és az egyre nagyobb méretü pendrive-ok elterjedése ota
ez nem baj csak valoban rontja egy franko ház összképét a floppy vagy annak elökészitett helye,minden dolog fejlödik mint ahogyan ez is,de kinöte magát és süllyesztöbe kerül
leváltotta az usb féle adattárolás,amelyel a nagyobb méretü adatokat lehet egyszerübben elvinni bárhová
én nem csak a CM-re voksolnák,bár jo anyagokbol gyártanak házakat,de többnyire csak a design az elsö,nem feltétlenül a jo hütés ,vagy a jo elrendezés
én pár házat már kiprobáltam,elfogyasztottam,de általában bármely gyártotol egy drágább modellnek jobb a hütésea belsö kialakitása,és valahogy jobb a kinézete is,de ez nem törvényszerü,van ennek a teljesen ellenkezöje is
azért van ekkora választék,hogy mindenki tudjon a saját igényeinek,vagy izlésének megfelelö házat tudjon venni

(#4220) fecc87 válasza Kombat (#4218) üzenetére


fecc87
tag

Ez így akkor remek, elszálltak az ilyen irányú aggodalmaim. Valszínűleg marad, amire voksoltam. Sokat tanul az ember menet közben :DDD Köszi a segítséget!

(#4221) Kombat


Kombat
őstag

Azért annyit hozzátennék még a floppy témához, hogy elég sok 3,5"-os helyre szerelhető ventiszabályzó/ kártyaolvaló van már. Tehát azért még manapság sem biztos, hogy felesleges a 3,5"-os hely. (Legalábbis annak, aki ilyesmit használ.)

fecc87: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#4222) applause


applause
aktív tag

Ezt a házat ismeri-e valaki. Sharkoon Revenge Value-Edition
[link]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4223) diegho válasza applause (#4222) üzenetére


diegho
nagyúr

belsőre erős codegen szint, se rögzítő rendszer, se csavarmentesség, semmi extra.5k-ért talán jó, de 10k-ért már hülyeség, hozzáteszem nem tudom mennyibe kerül.

(#4224) karika26


karika26
csendes tag

nem rossz,mindenkinek más tetszik
nagy benne a hely a levegözés is jo lesz benne
árát én sem tudom de csatlakozom az elöttem szolohoz

(#4225) applause válasza diegho (#4223) üzenetére


applause
aktív tag

Azért kérdeztem, hogy ismeri-e valaki, mert úgy néz ki, hogy csavarmentes, de a tartozékokat nem mutatja. Amúgy 13K körül van az ára a 25cm és 12cm-es ventivel.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4226) karika26 válasza applause (#4225) üzenetére


karika26
csendes tag

szerintem nem csavarmentes,amit belinkeltél oldalt azon ott van
ott ahol azt nagyfelbontásu képek vannak,és ott ugy néz ki hogy a kártyákat is,meg a vinyokat is és a meghajtokat is csavarral kell rögziteni másképpen minek lennének ott a csavarhelyek
nekem volt csavarmentes házam,és abban nem voltak csavarhelyek,de lehet azota van olyan is ami ilyen is meg olyan is
ezt valahol meg kell kérdezned vagy személyesen megnézned.

(#4227) diegho válasza applause (#4225) üzenetére


diegho
nagyúr

13 körül már házat is kapni, szerintem nézzél körül coolermaster, gigabyte, raidmax vonalon.

(#4228) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

13 ezren belül ajánlanám a Raidmax Ares-t, 10K alatt van plexi, hütőt adnak hozzá, és RAIDMAX :R

(#4229) Gyuri27 válasza sNiP3rFun (#4228) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért meg kell azt nézni. Képen tetszet, élőben nem. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4230) szeva000


szeva000
addikt

hali!
eddig mindig csak chieftec házzal építettem,most keresnék kíváncsiságból valami más márkájú jó házat.Ha van valamelyikben minőségi táp,úgy is érdekelne.olyan 30-35k-ig.De jó erős és megbízható táppal legyen,mee egy Q6600megy bele+ 4HDD,2író meg valami középkategóriás VGA

(#4231) karika26 válasza szeva000 (#4230) üzenetére


karika26
csendes tag

hello
nekem is ilyen procival megy a gépem,és én is franko házat akartam
volt már nekem drága házam is,de nem igazán volt jo
amennyire lehet mindig arra törekedtem hogy csendes legyen
most elég csendes a Mercury KM81 tipusu házban,pláne passziv cpu hütés mellett
és nincs a házon semmilyen házhütö venti,egy darab sem,és a proci 32 fokos,huzás nélkül
a ház maga nem több 7500 Ft-nál és ebbe benne van a 350W táp is,amit már eladtam
ebbe beraksz egy corsair vagy egy chieftec vagy márkás megbizhato tápot és kész
ha valami gáz van höfok ügyben / 4 vinyo,2 meghajto /,max felrax 1-2 házhütöt
:C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#4232) BekeVon


BekeVon
tag

Huh ma délután keresgéltem házak után és egy számomra ismeretlen márkát találtam, a designe viszont k*****t jó!! klaszikus ív személy szerint innen nekem a lexa,hush,trinity jönbe.A másik "gamer" styl:D inen részmről a rugó és az elit nemesis teccik..

(#4233) szeva000 válasza karika26 (#4231) üzenetére


szeva000
addikt

egy normális képet sem találok a belsejérőőől :W
bááár nemtom,hogy ennyi pénzért mit várhatok:Dde ha tényleg jó aránylag,akkor miért ne.Inkább legyen egy qrva jó táp,mint a másik gépemben az FSPszervertáp :)

(#4234) Gyuri27 válasza BekeVon (#4232) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4235) diegho válasza sNiP3rFun (#4228) üzenetére


diegho
nagyúr

belsőre codegen szóval felejtős.

(#4236) BekeVon


BekeVon
tag

itt olcsóbb :D [link]

(#4237) Dani_kp válasza karika26 (#4226) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem Raidmax Ninja házam van. Az ugyan csavarmentes, de csavarral is lehet rögzíteni....így (ez az én házamról készült kép :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#4238) szeva000 válasza Dani_kp (#4237) üzenetére


szeva000
addikt

és milyen táp van benne??meeeeeert nem látom a képen.Nem néztél bele esetleg,hogy milyen a bele a tápnak?Mert ha valami gagyi,akkor nagyon sok ennyiért ez a ház,pedig tetszene is,ha merném hagyni azt a tápot benne

(#4239) Csabroncka válasza szeva000 (#4238) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mert nincs "én úgy tudom", legalább is ha nem használtan veszed :( ..egyébként ha táp, akkor FSP /olcsó és jó/ :K

"in medias res"

(#4240) szeva000 válasza Csabroncka (#4239) üzenetére


szeva000
addikt

a tápokkal én nagyon is tisztában vagyok milyen kell,de nem találni valami normális házat,ez a baj.Még aztmondta itt valaki,hogy egy jó chifi ház sok 30k-ért táppal.Na ne vicceljünk kérem.Ezek meg se közelítik azt a méretet qrva sok pénzért.Akkor nyilván marad a chieftek jól bevált chieftec LBX01XXXX sorozat vagy a BA01XXXX sorozata.Ezekben tuti nem merül fel a hely szűkössége és a minőség is kiváló.

(#4241) Dani_kp válasza szeva000 (#4238) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ezen a képen nem láttad? (mondjuk itt mind a 2 táp bevolt kötve :D mert tápadt egy kisprobléma....na mind1 ha nagyon érdekel akkor leírom). Amugy most jelenleg ez a táp van a gépembe, és nem hinném h gagyi, mert összehasonlítottam még az előző tápommal egy hiper power-rel és azonos sulyba voltak, szóval az anyag nins kisporolva belőle :DD . De nem fogom szétszedni a tápot csak ezért, amugy meg 10-12k. újonnan de ezt én bespiráloztam! (uv narancs).

De a lényeg az előző hsz-ba az volt a lényeg h a csavarmentes rögzítés mellett csavaros rögzítés is lehetséges ennél a háznál

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#4242) Lespaulka001


Lespaulka001
csendes tag

Hi!
Egy blőd kérdésem lenne. Abit KR7A-133RAID Socket A -s alaplap működhet egy nem ATX-es régi (Celeron 400-as) alaplapba?
kössz a kérdést!

(#4243) atilius válasza Lespaulka001 (#4242) üzenetére


atilius
tag

Szerintem ezt a kérdést érdemes lenne átfogalmazni.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#4244) Lespaulka001 válasza atilius (#4243) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Bocs, egy kicsit reggel volt még...
szóval újra:

Abit KR7A-133RAID Socket A -s alaplap működhet egy nem ATX-es régi (Celeron 400-ashoz való) házban ?

(#4245) Dani_kp válasza Lespaulka001 (#4244) üzenetére


Dani_kp
őstag

A kérdés továbbra se jó. esetleg nem azt akartad kérdezni h ez az abit alaplap beleférne egy micro ATX-es házba? mert az h müködik egy alaplap az nem a háztól függ. Ami probléma felléphet az az h az ATX-es alaplap nem fog beférni a micro ATX-es házba.

https://ingatlan.com/33821564

(#4246) Lespaulka001 válasza Dani_kp (#4245) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

A kérdés annyi, hogy ha nem ATX-es a ház, akkor működhet e benne egy ATX-es alaplap.

(#4247) Gyuri27 válasza Lespaulka001 (#4246) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem mnagyon. Ugyanis az atx nagyobb mint az matx.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4248) Lespaulka001 válasza Gyuri27 (#4247) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

köszi

(#4249) nyunyu válasza Lespaulka001 (#4244) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem valoszinu, ugyanis az meg a korabbi AT szabvanyu lehet, nem (micro)ATX.

Mar nem emlekszem pontosan, de egyreszt mashol voltak a rogzitesi pontjai az AT-nek, masreszt hova rakod az ATX-nel eloirt hatlapot (alaplapra integralt soros/parhuzamos, PS/2, USB, halo, stb), harmadreszt pl. a power gomb sem ugy mukodott, mint most, hanem kozvetlenul a 230V-t kapcsolta ki/be, nem az alaplapnak kuldott egy impulzust, hogy elessze a tapot...

Szoval fizikailag sem tudod beleepiteni.

De az is elkepzelheto, hogy siman beepitheto, ugyanis az ATX valamikor '96 korul jelent meg, '99-2000 korul szoritotta ki teljesen az AT-t.
Celeron 400 meg 98-ban jelent meg.

Kene egy fenykep a haz hatarol, hogy eldonthessuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4250) Lespaulka001 válasza nyunyu (#4249) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Közben már megnéztem és fizikailag sem fér bele, pedig úgy emlékeztem... szóval majd kukázok egy atxeset valahonnan.
Azért köszi a segítségeket!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.