Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) M0RGI válasza SP!T (#63738) üzenetére


M0RGI
őstag

Attól függ mit nézünk...
Szenzorra valóban bamba, de fogásra, gombok és kábel minőségében fényévekkel a G403 előtt jár.

(#63752) kemotox válasza M0RGI (#63751) üzenetére


kemotox
addikt

Fogás szubjektív, gomb bekopik, kábel meg.. hát inkább az, mint a szenzor.

(#63753) M0RGI válasza kemotox (#63752) üzenetére


M0RGI
őstag

:)

(#63754) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Végig olvasgattam az összefoglalót s az biztos hogy nem gondoltam volna hogy ennyi mindenre oda kell figyelni a legjobb patkány kiválasztásában így az tuti hogy sokat tanultam :) Gyönyörű munka !

Az első és legnagyobb gondom a keret, valahogy sose tudtam lelkileg feldolgozni azt hogy 10nél többet költsek egy patkányra de mostanra arra a következtetésre jutottam hogy az általam igényelt attribútumokkal rendelkező egér megtalálása érdekében megpróbálom :)
Így:
1. Keret: 15-20 (nagyon max 25) ezer forintocska
2.Tudom nagy fájó pont de csakis itthon és újonnan! Magyar garanciával!
3. Elsősorban játék! (FPS - Unreal Tournament (ugye nem kell bemutatni ? :D , RPG) De nem verseny szinten! Viszont valszeg ezt használnám melóban is (szoftver fejlesztés - de ott az egér szinte lényegtelen a végett majd a billentyűzet topikba látogatok)
4. Teljes tenyérből szoktam elkapni a patkányt! (Palm)
5. Jelenleg egy Hama uRage Reaper Evo egeret használok amin négy DPI szint állítható, ebből többnyire az 1800DPI szokott beállítódni. Windowsbanagában meg a fennt (összefoglalóban) említetteknek megfelelőek a beállítások.
6. A szokásos gombok mellett mindenképpen legyen egy oda-vissza gombpár de ha már ennyi pénzt " rá verek " akkor jó lenne még néhány + programozható gomb (makrózhatóság előny). (RPG végett, + néha érzem azt is hogy az UT-ban is kellene néhány nagyon gyorsan elérhető gomb)

Úgy jöttem a topikba hogy nekem egy hibrid egér kell. Ami egyszerre lehet vezezékes s amikor olyan van vezetéknélküli is. De hogy őszinte legyek szinte 100%-ban meggyőzött az összefoglaló hogy badarság. (Az a kicsi ami meg bennem van az meg ez a "mekkora király lenne már" érzés, hogy nincsen kábel de mégis van)

Így ezek alapján milyen patkányt tudnátok ajánlani az átlagos méretű mancsom alá? :)
(Ha valami esetlegesen elírtam volna vagy nem érthető akkor elnézést, szóljatok csak nyugodtan és pontosítok!)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63755) dobragab válasza spanglee001 (#63746) üzenetére


dobragab
addikt

Borzasztó nagy, ez még nem lenne baj. De borzasztó nehéz is, és szar a szenzora.

és nálam a jól nézzen ki majdnem annyira fontos, hogy jól is működjön

Ez még nem kizáró ok. A helyedben keresnék magamnak jó egereket, és közülük választanám ki, amelyik a legjobban tetszik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63756) dobragab válasza Roxkex (#63754) üzenetére


dobragab
addikt

:R

Asus Strix Claw, Logitech G403, valami Razer DeathAdder Elite, amelyik kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63757) koxx válasza Roxkex (#63754) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pl egy ilyen? [link] de ezen kívül van még vagy 6-8 típus/márka ami szóba jöhet.

(#63758) spanglee001 válasza dobragab (#63755) üzenetére


spanglee001
addikt

ha szar a szenzor az természetesen kizáró ok :K
hiába nézegetem a weboldalakon nem találok olyat mint a g502 vezeték nélkülibe vagy még a genius gila tipus is jó lenne tehát a gombok elrendezésére és darabszámára és méretre gondolok, esetleg tudtok ilyet ajánlani? a lényeg apró usb érzékelője legyen amit nem kell kihúzgálni a laposból, cserélhető akku legyen, vagy 24órát kibírjon egyhuzamban vagy működjön kábelről is :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#63759) dobragab válasza spanglee001 (#63758) üzenetére


dobragab
addikt

Logitech G403, G900, esetleg G602. Más ajánlható wireless nincs. :N

Más: van most egy G400s aprón :Y

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63760) mobal válasza dobragab (#63759) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ilyen drágán megy? És ha megvan a doboza is? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#63761) ribizly válasza mobal (#63760) üzenetére


ribizly
veterán

Inkább csak ilyen drágán árulják... :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63762) Vanir


Vanir
veterán

Roccat Kone Pure Owl-Eye teszt itt

Estére valószínűleg kész lesz a Venator tesztje is, beleírtam az összes diy-fixet, amit én is megcsináltam.

(#63763) koxx válasza Vanir (#63762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon jó lett :)

Nekem nincs bajom a szoftverével, szeretem a csillió beállítási lehetőséget. A razer DA sem volt rossz egér, de minőségben az EMP sokkal jobb(nak tűnik). Az oldalsó gombok nekem se nagyon esnek kézre, főleg a hátsó. Tappancsból is rendelek majd jaffa-féléket mert elég jól beváltak. Az S&s padon sokkal jobban csúsznak mint bármelyik gyári talp.

(#63764) gabro0 válasza Vanir (#63762) üzenetére


gabro0
őstag

Meg tudom erősíteni a leírtakat. Reggel óta van csak meg, de felülmúlta a várakozásaimat. :)

(#63765) TeebyKay válasza Vanir (#63762) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha majd valaki által pécsen jár egy ilyen egér az szóljon nekem, nagyon kipróbálnám.

(#63766) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Szeretnék érdeklődni hogy a jelenlegi egeremet mennyi DPI-N használjam? (Roccat Kone Pure Naval Storm)

Próbáltam 1000-1500-őt de nagyon lassú volt játékokban.2000-már javult valamennyire de még mindig lassú nekem.

Akinek van esetleg ilyen egere mennyin használja?

A Programokban érdemes valamit állítani vagy hagyjam defaulton?

[ Szerkesztve ]

(#63767) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Le szeretnem cserelni a Logitech G400s egeremet. Tokeletesen mukodik de sokszor az utan is szoktam jatszani, hogy a baratnom lefekudt aludni es azt mondja, hogy hangosan kattog az eger (nem eri rohogni :D) ezert gondoltam lecserelnem egy ujabbra ettol pedig megvalnek. Szerintem lenne kereslet az egerre hisz jo eger. Van esetleg olyan amirol koztudott, hogy halk eger? :)

megj: sok igenyem nincs az egerrel szemben csak annyi hogy az oldalan a nagyujjamnal legyen legalabb 2 gomb.

Esetleg egy SS Rival 300?

udv

[ Szerkesztve ]

(#63768) Roxkex válasza dobragab (#63756) üzenetére


Roxkex
senior tag

Szia!
Köszi a gyors választ, neked is meg koxx kollégának is ! Mindegyik egér tetszetős de esetleg a fennt írtaknak megfelelve nincsen olyan rágcsáló aminek az alap (gondolok itt: bal,jobb,görgő fel,le,klikk-re) gombjai mellett található még 4-5 pluszba ? (Oda vissza gombokat is bele értve) - Tudom telhetetlen vagyok :( - Tehát összesen 8 gomb a minimum de inkább 9-10 (ahol a görgő fel le is bele van számolva mint gomb)

Jim-Y: Nem röhögtem :P - Szakad akarom mondani együtt érzek!

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63769) kemotox válasza Roxkex (#63768) üzenetére


kemotox
addikt

DA Elite-n megvan a két szokásos hüvelykujj gomb, és még a görgő alatt is van kettő, szóval az fasza lenne.

(#63770) Roxkex válasza kemotox (#63769) üzenetére


Roxkex
senior tag

Az tény és való! De esetleg hátha vam 9-10es :P ?
Vagy olyan ahol az a + gombocska szintén a 2 oldalváltó gombnál helyezkedik el ? Vagy esetleg a mutató ujjnál ? (És nem gyári "beégetett" dupla klikk)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63771) Vanir


Vanir
veterán

Ninox Venator teszt (annyit lelövök, hogy nem lesz ajánlott darab, amíg nincs gyári fix a nagyobb hibáira)

demmer123: Maradj 2000 alatt, és in-game told fel a sensit.

Jim-Y: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63772) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Nem mint kérdező, inkább mint ajánló írok nektek.
Egy A4Tech V8M-et használok leginkább munkára a pontossága, kényelme és ára miatt.

Az oldalán két gomb helyezkedik el, melyeket gyors gombokra állítottam be, valamint a görgő megnyomása is egy különálló gyors gomb nálam. Így ezzel az összesen 5 (bal és jobb klikk) általam használt gombbal már gyorsan lehet haladni. Különösképp tetszik, hogy ezeket az egér a saját memóriájában tárolja, így mikor másik laptop elé ülök vele se kell állítanom semmit. Máskülönben szép és a kábele is minőségi. Abszolút megéri az árát.

Korábban használt egerek: Logitech MX518. G5, Razer Copperhead

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#63773) koxx válasza Roxkex (#63770) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Roccat kone emp? De ez mar eleg nagy eger.
Dontheto gorgo plusz a dpi switch 2 gombjara is allithatsz mast.

[ Szerkesztve ]

(#63774) demmer123 válasza Vanir (#63771) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor ha pl beállítok 1500-at és játékba állítom az érzékenységet az nem olyan mint ha dpi-t tolnám feljebb?

(#63775) Roxkex válasza koxx (#63773) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jajj de nehéz ez a választás.
Ez az egér kifejezetten tetszik! Majd ha lesz rá lehetőségem hogy kipróbáljam valahol (Pesten esetleg valamerre szerintetek ?) akkor szinte biztos hogy ez lesz a patkányom.

Viszont egy kétségem van :( a görgő balra jobbra döntése. Nem megy sokkal hamarabb gallyra ? Viszonylag sokszor lenne akkor használva, mert akkor legalább nem csak a táccs paddal tudok oldalazni. (UT-ben kifejezetten k**va jó lenne ez a gomb egy makróval, már látom hogy függés lesz)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63776) dobragab válasza Roxkex (#63775) üzenetére


dobragab
addikt

Pixelben a Kone XTD Optical-t ki tudod probalni, ami elvileg formara pont ugyanolyan.

Nem, az EMP gorgo dontese kifejezetten jofele, es nem okoz tartossag-problemat.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63777) koxx válasza Roxkex (#63775) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Folyamatos jobbra-balra mozgast nem tudom mennyire viselne jol, idovel sztem lazulhat/lotyoghet. Nekem is annyira uj a dolog, hogy egyelore nem hasznalom pedig neha jol jonne.

(#63778) Vanir válasza demmer123 (#63774) üzenetére


Vanir
veterán

De nem ám. Összefoglaló a barátod.

(#63779) Roxkex válasza dobragab (#63776) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hmm, úgy is terveztem hogy benézek oda mivel most ott az az egér le van árazva, habár még nem tudom hol van az az oda :P - De holnapra szinte biztos hogy meglesz! - Nyáron már az új patkánnyal szeretném szelni a habokat...

Szerk.:
Koxx, igen ettől félek pont én is :( Gameknél tuti használnám, egyébkémt meg nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63780) mobal válasza demmer123 (#63766) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én 400-on használom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#63781) demmer123 válasza Vanir (#63778) üzenetére


demmer123
őstag

Én hülye meg 1500 Dpi-vel toltam és játékba semmi érzékenységet nem állítottam. :W

Most levettem 1000-re és játékban beállítottam a nekem megfelelő érzékenységet.

Sajnos a topikban nincs pont az én egeremnek a megfelelő DPI értéke láttam más egérnél oda van írva.

[ Szerkesztve ]

(#63782) dobragab válasza demmer123 (#63781) üzenetére


dobragab
addikt

800-ra erdemes allitani.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63783) ribizly válasza Des1gnR (#63772) üzenetére


ribizly
veterán

Ezeket errefelé inkább ne erőltessük...
Bízd az ajánlást a topic gazdáira! ;)
Örvendetes, hogy Neked jó, de általában csalódást okoznak az ezekben található szenzorok. :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63784) Tomi_Sci válasza ribizly (#63783) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Volt szerencsem fogni egy ilyet, rettenetes az "ergonomiaja" :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#63785) spanglee001


spanglee001
addikt

razer ouroborosról vannak tapasztalatok? igaz nem mikro laptopba hagyható vevője van, de ezt még eltudnám viselni a sok gomb a cserélhető akksi, és a kényelmi funkciók kárpótolnának

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#63786) MaTpr0F válasza spanglee001 (#63785) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nekem volt egy ideig, kényelmesnek kényelmes, viszont a seggén az állítható rész hamar kotyogni kezd (gariban cserélt is elkezdte), elég zavaró tud lenni. Plusz a szenzora is ratyi, bár ezt akkor még nem tudtam.

Annyit biztos nem ér amennyiért osztogatják, akkor inkább G900.

[ Szerkesztve ]

(#63787) Roxkex


Roxkex
senior tag

Amióta itt beszélgettünk a topikgazda kollégával és a moderátor kollégával különféle oldalakon jártam már ahol különféle patkányokat láttam.
És egyszer csak szemet szúrt nekem, hogy vannak olyan nagy játékosok akik egy Logitech G1-el nyomatják.
(Nem egy mai patkány, csoda, hogy még él) De felmerült bennem egy kérdés, hogy a francba ? :D - Vagy mitől olyan epic az az egér ? :O

Amikor azt kérdeztem, hogy valami olyan megoldást a "sok" (/több 9-10) gombos egérre nem tudtok, hogy nem a görgő dönthető akkor ilyesmire gondoltam mint ami a hama urage reaper revolution-nek van. (Félre értések végett NEM kifejezetten erre az egérre!)

Illetve azok felé szólnék akik Roccat Kone EMP-t (amit ajánlott nekem a topikmájsztró :P )használják:
Kb mennyi ideje van meg ? És a görgő mennyire szereti a döntögetést ? - Illetve mennyire van igénybe véve a döntési fánksőn az egéren ? (Valahogy még mindig nem tudok dűlőre jutni - már csak azért se mert 20 ezer forint egy egérre, nálam valahogy mind végig elképzelhetetlen - annyi vót az SSD-m és NA azt megérte [habár azzal is szkeptikus votlam de aztán nem tartott sokáig])

Bocsi ha valami amatőrséget pötyögtem le.

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#63788) mobal


mobal
MODERÁTOR

Most itt mi a hivatalos állásponrt az ebayos IO 1.1a-ról? Tekinthető eredetinek? A bele az ugyanaz mint az MS gyártmány?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#63789) SP!T válasza mobal (#63788) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, max refurbished. Pl takasta is ilyen WMOkat arult es neten irtak, hogy szetszedes utan latszik, hogy csereltek benne kapcsolokat.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#63790) Solymi81 válasza Roxkex (#63787) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Azért mert minőségi, jól összerakott egér, nagyon jó szenzorral.
Itt a fórumban is ajánlott, rakat másik régi egérrel egyetemben.

Nekem nem Roccat Kone EMP-m van, hanem Roccat Kone XTD Optical, az is használt.
A görgőjével nincsen semmi baj, nagyon jól van összerakva, döntögetés egyáltalán nem probléma neki és eddig még nem olvastam sehol se, hogy meghibásodott volna, pedig nem mai egér.

Sajnos előbb-utóbb rájön az ember, hogyha minőséget akar, azt perifériában is meg kell fizetni.
Különben vehetsz 2-3 évente vmi szutykot 5-10 ezer forintokért, aztán hirtelen ott vagy, hogy ennyiért már vehettél volna 1 db jó egeret. Ami később is ért volna jópár ezer forintot.
Vagy veszed újonnan vagy veszed használtan. Kapcsolókat, görgőket lehet cserélni ha tönkremennek.

(#63791) mobal válasza SP!T (#63789) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tehát akkor ezt lehet venni: [link]? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#63792) koxx válasza mobal (#63791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megér még ennyit ez az egér?

(#63793) mobal válasza koxx (#63792) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Meg.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#63794) Skullwipe válasza mobal (#63793) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ú, nekem ez a forma nagyon nem jön be, nem nekem való hogy alul széles és felfele keskenyedik, nem is tudom ki tudja azt emelgetni (WMO annál inkább tetszik), de nagyon szuperül néz ki az IMO.

(#63795) Des1gnR válasza ribizly (#63783) üzenetére


Des1gnR
őstag

"Ezeket errefelé inkább ne erőltessük..."

Szerintem pedig az ilyen hozzászólásaid ne erőltessük :(((

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#63796) Vanir válasza Des1gnR (#63795) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem meg igaza van, és itt zárjuk is le.

(#63797) dobragab válasza Vanir (#63796) üzenetére


dobragab
addikt

Így van. :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#63798) Vanir


Vanir
veterán

Tudja valaki esetleg, hogy a Zowie-ban használatos Huano, és annak pöckének magassága megegyezik a sima kínai Omron-nal, vagy van eltérés?

És most következzen valami egészen más:
CM Storm újítások:
MS120 - Xornet/Spawn szerű forma, de hosszabb némileg, szenzor ismeretlen, valószínűleg 3330
MM520 - Xornet/Spawn szerű forma, de annál nagyobb (kicsit Naos feeling), valószínűleg 3360
MM530 - Alcor szerű forma, talán teljesen meg is egyezik, PBT gombok, valószínűleg 3360

[ Szerkesztve ]

(#63799) SP!T válasza Des1gnR (#63795) üzenetére


SP!T
addikt

Véleményként oké, ajánlásnak erős. Pontosság alatt pl mit értesz?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#63800) gtamate2 válasza SP!T (#63799) üzenetére


gtamate2
veterán

jobbra fordítva jobbra megy az egér, rántani meg úgyse szokta senki. ;]

*Sn0w

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.