Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) dobragab válasza IMIIKE1998 (#64700) üzenetére


dobragab
addikt

Úgy érzem, Nick Marshal szentírása egyenesen neked szól. :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64702) IMIIKE1998 válasza dobragab (#64701) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Érdekes a stílusa. No offense, de nem ezért mondom, tényleg ennyi van rá, ugyanis ajándékba kapom, azt mondták ennyiért nézzek ki valamit. Most mondjam az arcukba, hogy hétezeröccázé van jobb hö. Értetitek....?
Én viszont azt megértem, hogy senki se fog szerinte "szart" ajánlani. Most ez kinek tetszik-nem tetszik ez a húzóereje a fórumnak, mert nincs másik ehhez hasonló, ami megbízható infót nyújt, főleg nem Facebook és társai... Szóval köszi mindenkinek, még szétnézek a helyi boltokban, hátha találok valami tuti akciót, aztán lehet veszek egy "szart". :D De valami egerféleséget muszáj vennem, mert néha nem érzékel a bal klikk, ami nagyon zavaró már.

[ Szerkesztve ]

(#64703) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64702) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kérd el a pénzt aztán teszel hozzá :U

Nyilván fogod érezni a különbséget, új lesz. Aztán lehet a szenzor tulajdonságai vagy a talp még bénább, mint amit most használsz, zsákbamacska az egész. De ezen nem fogunk segíteni.

Amúgy tényleg nem értem azokat az embereket, akik azok után, hogy tisztában vannak vele, hogy itt objektív ellenőrizhető tesztek alapján van ajánlva egy elég szűk lista amiért felelünk, ÉS nem kapják meg az önigazolást a random szenzor plusz gamer felirathoz, mégis megveszik a random valamit mert majd az tutijó.
A legtöbb "egérteszt" az csak fizetett hirdetés vagy vérpistike húzott vele kettőt az asztalon és jajj milyen jó.

Lenne egy kérdésem:

Egeret fogtál már valaha is vagy csak "szart"? Csak mert az üt. Pont CS:GO-val tesztel unokatesóm és csak a Maurust adtam oda meg a Gigabyte egérpadot (ami egy erős közepes, nem az olcsó textilpad kategória). És az MX Master meg a Giga M6800 V2 volt az ellenfél...

Ez olyan, mint amikor a Tesla után belehallgatsz az audiofilbe...

[ Szerkesztve ]

(#64704) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64702) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bocs a dupláért, lényeg, hogy ő is szkeptikusan állt hozzá, bár mérnök és utánaolvasott rendesen, de ő se fogott egeret korábban. Nem áll neki kézre a Maurus, de érezte azt az iszonyat konzisztens pontosságot, hogy arra megy és annyit amennyit ő húz és amennyit gondol. Nameg csúszott is...
A játékán is látszott melyik egér van éppen a kezében.
A topicban meg leírtam, hogy Razer Abyssus 2013 lett a vége.

Sajnos most az se játszik, hogy vegyél egy 2k-s szemetet amíg nem telik egérre, mert más a baj. Ha jót akarsz magadnak, akkor elárulod, hogy 6k kevés lesz. Főleg helyben a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#64705) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64702) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen egyet kell értsek az előttem szólókkal.
Sajnos nagyon nincs opciód így. :(
Az őszinteség sokkal kifizetődőbb. Mondd meg nyugodtan, hogy egy tényleg jót szeretnél így magadnak, de sajnos ennyiből csak bóvli szenzorral szerelt cuccok vannak, amik csak kívülről tűnnek jónak.
8-10k az a határ, ahol már megjelennek a jó egerek (Logitech G102/203, Steelseries Rival 95/100, Cougar Minos X3, Razer DA3.5, CM Storm Alcor, ...) és a hardverapro-n is több még bőven garanciális, csak kipróbált darab pörög.

Ha meg így sem mennek bele, akkor pótold ki Te. Mondd azt, hogy Te is hozzáteszel, kipótolod (amennyiben van erre lehetőséged). ;)

Ne hidd, hogy nem tudjuk amúgy ez milyen, csupán mind jót akarunk Neked. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64706) BeStronk válasza IMIIKE1998 (#64687) üzenetére


BeStronk
tag

Ausus ROG Sicca, Logitech G102/G203, Logitech G100s, alapjáraton ezeket mondanám eBay, Aliexpress és hardverapron ki lehet fogni olcsón párat, de mivel írtad, hogy ebay/használt nem jöhet szóba és nem akarsz 6k-nál többet költeni, így valószínűleg nem tudunk ajánlani konkrét egeret. Mivel mindenképp szükséged van új egérre és nem feltétlen "fontos" neked a precíz pontos szenzor, így azt tudom mondani, hogy menj be egy Media Markt-ba vagy egy helyi elektronika boltba és kiválasztod ami kényelmes.

DE én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy érdemesebb kicsit hozzátenni és egy precízebb szenzorú/ajánlott egeret választani.

(#64707) gtamate2 válasza IMIIKE1998 (#64702) üzenetére


gtamate2
veterán

Mondd azt, hogy itt van 1500 és ennyiért éri meg megvenni legolcsóbban jó gamer egeret, de figyelj. Én szerdától Debrecenben leszek, ha gondolod elviszek magammal 1-2 egeret és megmutatom neked, hogy mi a különbség egy gamer egér, meg a te mostanid között.

*Sn0w

(#64708) ribizly válasza gtamate2 (#64707) üzenetére


ribizly
veterán

Az igen! Ezért jár a respect plecsni! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64709) gtamate2 válasza IMIIKE1998 (#64702) üzenetére


gtamate2
veterán

Közbe eszembe jutott egy hasonlat is na figyelj. Van nálad 3700$ a CSGO-ban, veszel páncélt és marad 2700, amiből még épp kijönne egy kurvajó AK47 T oldalon, ami a legjobb fegyverek egyike. Na, de a társad megígérte, hogy dob neked (ez az ajándékozód), de neki csak 2200 van és csak negev-et tud dobni, amivel egyrészt kurvalassan haladsz. Másrészt lőni se lehet rendesen vele. Mit csinálsz?

(#64708) ribizly: :R Az ilyen olcsón gamer egeret vásárlások ellen mindent meg kell tenni.

dobragab, ilyenkor hiányozna az a cikksorozatod első része, amit már hetek óta lusta vagy megírni! :D

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#64710) IMIIKE1998 válasza gtamate2 (#64707) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi az előzékenységet, de azt hiszem, a Media Markt-ban van pár komolyabb egér kirakva, kipróbálgatom őket. :R
Ma meg hátha fel tudnám emelni a keretet olyan 7-8k max.-ra és akkor lehet egy Cougar Minos X3 is kijönne. Ebay azért nem játszik, mert a minőséggel sokszor megjártam már.

(#64711) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64710) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valahogy éreztem, hogy az egész dumát figyelmen kívül hagyva mész a fejed után és meghúzod a létező legrosszabbat :DDD
Sok szerencsét találni valami értelmeset abban a túlárazott boltban.

Ha szeretnéd, a kiszolgáló személyzet ingyen meg is győz arról, hogy az az irodai szenzoros fél évig tartó vacak majd jobb lesz mint egy normális egér. Sőt, ha nagyon akarod még vetetnek veled egy Samsung telefont és TV-t is.

[ Szerkesztve ]

(#64712) IMIIKE1998 válasza quailstorm (#64711) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem mondtam, hogy onnan veszek. :) Csak ki vannak rakva, kipróbálgatom, alakra melyik a kényelmes.

(#64713) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64712) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván azt lehet, de vedd figyelembe, hogy köszönőviszonyban se lesz a valódi élménnyel.
Gondolom nem ülve, asztalnál, nagy és normális egérpadon lehet kipróbálni PC-hez kötve, hanem csak úgy a levegőben megcsöcsörészni őket.

(#64714) dobragab válasza gtamate2 (#64709) üzenetére


dobragab
addikt

Kuss. Hajnali haromig irtam, a szoveg tobbe-kevesbe kesz. :P

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64715) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

A Razer Deathadder Elite a nagykezűeknek jó lehet?

(#64716) kemotox válasza Hauptmann (#64715) üzenetére


kemotox
addikt

Aha. Még egy kis egér is jó lehet akár. Fogástól függ.

(#64717) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok,

Meglett végre a Logitech G403 új egerem. Eddig nagyon szuper az egér. A görgető gombbal sincs gond, viszonylag könnyem benyomható, és nem is lötyög. Az oldalsó gombokkal viszont olyan problémám van, hogy ilyen tapadós műanyagból van, és ha lenyomom akkor hozzá tapad az ujjam, majd felengedésnél ahogy elválik az ujjamtól, akkor legtöbbször elég zavaró hangos kattanó hangot ad. Ha valamit rátekerek az ujjamra, amitől nem lesz tapadós, akkor felengedésnél nincs ez a hang. Más akinek ilyen egere van tapasztalta ezt a problémát? Mit lehet ezzel csinálni? Fel is vettem a hangot, a linken érhető el. [logitech_g403_oldalso_gomb_felengedes.mp3]

Köszi előre is a segítséget.
Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#64718) hemaka


hemaka
nagyúr

Mivel csori copperheadben a szenzort mar csak a szentlelek meg a szigszalag tarja a helyen a gorgo meg csak disznek van, mert eltort a tengelye, kellene helyette valami.
Meret es kialakitas hasonlo legyen lehetoleg, oldalt legyen ket gombocska, jobb kezes vagyok, ha ez szamit, de dusgazdag nem, igy max. 30 ruppot adnek az uj patkanyert.
Koszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#64719) Ant@ válasza hemaka (#64718) üzenetére


Ant@
senior tag

Mionix Avior 7000?

(#64720) dobragab válasza Ant@ (#64719) üzenetére


dobragab
addikt

Az sokkal nagyobb és tök más formájú.

Szerintem Zowie FK vonalon nézelődj.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64721) hemaka válasza Ant@ (#64719) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ocsemnek olyan van, az az en kezemnek nagy es meg nehez is. Kisebb esetleg?

dobragab
Meglesem oket.

[ Szerkesztve ]

(#64722) ribizly válasza hemaka (#64721) üzenetére


ribizly
veterán

Azzal rosszul nem jársz. Most nálam is van egy FK2 és egyelőre szerelemnek tűnik... :)
Az a szigszalagos kép szerintem nálam örökre beégett. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64723) hemaka válasza ribizly (#64722) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg is rendeltem egy Fk2-ot, meglatjuk milyen lesz, de sokan dicserik a zowiet, rossz biztos nem lehet. :)

Szegeny copperheadnek tenyleg ideje nyugdijba vonulnia, lassan 11 eves lesz, kiszolgalta az arat, meg az ex csajomnal is toltott egy "jo" 3 evet, respect az oreg harcosnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64724) ribizly válasza hemaka (#64723) üzenetére


ribizly
veterán

Érdemes meglesni a különböző FK verziókat, mert néhány mm itt-ott sokat számít. Az FK2 kb. a legkisebb.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64725) SP!T válasza gjohnny (#64717) üzenetére


SP!T
addikt

Nálam is csinálta ezt több G403 is. Ha jól emlékszem volt valami mod hozzá. Gondolom belül aminek visszacsapódik, arra raktak valami kis vékony réteget. De sajnos gőzöm nincs hol olvastam. Valószínűleg OCN-en.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64726) syIex


syIex
veterán

Razer Taipan-ról valakinek van tapasztalata vagy megalapozott véleménye? :U Elég olcsó és igenis ajánlott egér tesztek alapján. Nagyon megtetszett és szerintem ez az "öreg" Roccat Savum helyett jó választásnak tűnik, ha valóban jó egér, mint ahogyan mondják. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64727) dobragab válasza syIex (#64496) üzenetére


dobragab
addikt

Roccat KPM vagy KPOE.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64728) gtamate2 válasza syIex (#64726) üzenetére


gtamate2
veterán

Lézeres szenzor, abból az elmegy kategória, ez nem azt jelenti hogy jó lenne. 12k-ért van bőven jobb egér

*Sn0w

(#64729) gjohnny válasza SP!T (#64725) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi az infot. Akkor ezek szerint nem mindegyik ad ki ilyen hangot? Ez a probléma gariztatható vajon?

(#64730) SP!T válasza gjohnny (#64729) üzenetére


SP!T
addikt

Szerintem mindegyik, csak van akinek többször a kezéhez tapad van akinek egyáltalán nem. Nem hiszem, hogy garanciában cserélnék.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64731) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Rövid véleményt kérnék: Hulladék vagy sem. :))
LINK
Szerk.: Javítva. :R

[ Szerkesztve ]

(#64732) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64731) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Error 404, ez az oldal nem így működik, hogy az URL-t csak másolod.

(#64733) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#64731) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Upsz, bocsi, a másik kimaradt: LINK

(#64734) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64733) üzenetére


quailstorm
nagyúr

125Hz-es polling rate az nagyon a 3$-os irodai egér feelinget prognosztizálja...
Speedlink meg simán nevetséges. 1200DPI a minimum? Az aztán olyan zajos lehet mint állat (valószínűleg interpolált, ennyi pénzért 800-900DPI-n pontos egy egér). Tudom világít, meg rá van írva, hogy gamer, de amit művelsz az nevetséges.

7500-ért már Maurust tudtam venni, igaz azt is kell utólag moddolni, de legalább a szenzor meg a gombok jók...
És belső memóriás. Ráadásul az is világít, bár nem RGB.

[ Szerkesztve ]

(#64735) norby91 válasza IMIIKE1998 (#64731) üzenetére


norby91
tag

Nem vagyok egy egér szaki ezt az elején rögzítsük, de muszáj lesz írnom neked.

Leírtad már 2x is hogy kompromisszumképes vagy illetve én inkább a "fórumnak" hiszek, de mész a saját okosságod után...
Fura személy vagy és menthetetlen.

Feltételezem 98-ban születtél, 18/19 évesen lehetne minimális sütnivalód, ha leírják neked szájbarágósan mit érdemes és mit nem érdemes választani...

Cougar minos X3 -at ajánlották, az is 7500-ba kerül.. azzal mi a gondod? (nem kapsz debrecenben személyesen? :U )

(#64736) IMIIKE1998 válasza quailstorm (#64734) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

7500-ért max. használtan kapnék Maurust.
norby91: Lehet csak ez lesz, de tartok a rendeléstől, ugyanis a garanciát "picit" nehezebb intézni, főleg egy Budapest-i céggel...

[ Szerkesztve ]

(#64737) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64736) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert most már kifutott, én még kaptam raktáron ragadtat, amúgy 7990-ért lehet kapni, de nem mondtam, hogy olyat vegyél, inkább a G102 felé nézelődj...

norby91-gyel meg egyetértek, mész a saját fejed után a hülyeségbe. Szóval igazából már nem is éri meg időt pazarolni rád, az önigazolásban sajnos nem tudunk segíteni, a tanácsokat nem akarod megfogadni.

Anno én azért is vettem a Maurust, mert egy elárazott termékhez kellett még valami, hogy tuti megkapjam. Egy nagyon ritka AM2 Upgrade bővítőkártyáról volt szó...
Aztán ennyit szántam rá, meg laposhoz nem volt egerem, azt odaraktam a gagyit. Súly ki, Jaffa teflon fel, onnantól egészen egérszerű lett.

[ Szerkesztve ]

(#64738) dobragab válasza norby91 (#64735) üzenetére


dobragab
addikt

Ertem en, hogy probaljatok ravenni, hogy normalis egeret vegyen, es dicseretes az igyekezet, de szemelyeskedesbe legyszi ne forduljunk at :U

(#64737) quailstorm

Detto.

:R

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64739) norby91 válasza IMIIKE1998 (#64736) üzenetére


norby91
tag

[link]

Készleten: Elérhető
Garancia: 432 hónap

Ha kapsz rá 36 év garit, innen vedd.. :D :D :D megéri azt a pluszot!

Ráadásul debreceni bolt! :C

(#64738) dobragab

Tudom picit sok volt, bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#64740) dobragab válasza norby91 (#64739) üzenetére


dobragab
addikt

A termékleírásban esetlegesen előforduló hibákért felelősséget nem vállalunk.

Korrekt webshop.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64741) IMIIKE1998 válasza quailstorm (#64737) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

7500 még bele is férne, csak mire Pestről idehozzák felszámolnak +2k szállítási költséget, így közel 10 k lesz a 7.5k-ból. De mindegy, köszi a segítséget. :R :'(

(#64742) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64741) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pick Pack pont, Postapont tudja olcsósítani a szállítást, azt azért szokták támogatni az üzletek. Vagy ha megy rokon/haver Pestre. Jobbat nem tudok, a szállítás az ilyen.
Amit meg lehet Debrecenben kapni, az meg alapból drágább. Nyilván multinál egységes(en drága) árak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#64743) norby91 válasza dobragab (#64740) üzenetére


norby91
tag

Olvastam, de hát legalább kapott egy debreceni lehetőséget is. :)

Amúgy itt is van egy 36 éves gari... ez is elírás, mert inkább 36 hónap akart lenni.

(#64744) IMIIKE1998 válasza quailstorm (#64737) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

7500 még bele is férne, csak mire Pestről idehozzák felszámolnak +2k szállítási költséget, így közel 10 k lesz a 7.5k-ból. De mindegy, köszi a segítséget. :R :'(

(#64745) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64733) üzenetére


ribizly
veterán

Miért teszed ezt velünk? Elolvastad az összefoglalót vagy csak átfutottad? :U
Ha elolvastad, akkor bizonyára emlékszel arra a "rövid, kis szösszenetre", ami a szenzorokról szól és nem csak annyi a lényege, hogy "az optikai a jó!". :(

Nézd meg a Zowie-t, mint márkát! Kérdi az egyszeri vásárló "miért kerül ez ennyibe?" (~20000,-). Nincs benne RGB, no fancy design, no top sensor, no szabadon állítható DPI, ...
Jah. De közben van benne egy olyan szenzor, ami minden körülményben kiszolgál, minőségi, kimagasló anyaghasználat, típusonként több méret. A formán és a méreteken nem változtatnak, csak update-et kapnak időnként. Így mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt a palettán ami utána később is elérhető.

7500-ért csak G102 ebay!

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64746) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Szerintetek Deathadder Elite, vagy Roccat Kone EMP? Az Elite-nek sokkal jobban tetszik a formája, letisztultabb, szebb, a Roccat-ban viszont a görgő jobbra-balra elmozdíthatósága szimpatikus.

A kezem nagy, 19,5/11,5 cm. A Kone mintha egy picit hosszabbnak tűnne.

(#64747) Hauptmann válasza Hauptmann (#64746) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ahogy olvasom, a szenzorok is mások, PMW3361, illetve 3389. Valami lényeges különbség köztük?

(#64748) ribizly válasza Hauptmann (#64747) üzenetére


ribizly
veterán

Összefoglaló : "IV. Mitől lesz jó egy egér?"
Ha itt megtalálod, akkor még akár jó is lehet. Ha nem akkor meg -> /dev/null. ;]
Még annyi, hogy a 3366/3360/3361/... ugyanaz a szenzor, csak bizonyos gyártónak saját implementációja.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64749) Hauptmann válasza ribizly (#64748) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az előbb olvastam, hogy a 3389 a 3360/66 Razer exkluzív változat.

'3389 is Razer exclusive version of 3360 Public version of 3366 Logitech exclusive sensor.'

Viszont nehéz a választás a Deathadder és az Kone EMP között. A legjobb lenne egy Deathadder jobbra-balra mozdítható görgővel, de ilyen nincs ugye. :DDD

(#64750) syIex válasza gtamate2 (#64728) üzenetére


syIex
veterán

Tudnál adni pár linket? Mert megrendeltem a Taipant, de még vissza tudom mondani! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.