Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) Skullwipe válasza Lecsoo11 (#64450) üzenetére


Skullwipe
senior tag

(#64452) Lecsoo11 válasza Skullwipe (#64451) üzenetére


Lecsoo11
csendes tag

Hát, se a design nem jön be nagyon, és azt írják a tesztben, hogy az alacsony sensen játszóknak nem a legjobb. Jobban tetszenek az enyhén jobb kézre tervezett egerek, mint pl a G502

(#64453) dobragab válasza Lecsoo11 (#64452) üzenetére


dobragab
addikt

Nem hinném, hogy abba a kategóriába esnél, akiknek kevés lenne az a 2,6 m/s ;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64454) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Úgy ránézésre, és teszt alapján eléggé tetszik a g402. Mi a véleményetek?

(#64455) Lecsoo11 válasza dobragab (#64453) üzenetére


Lecsoo11
csendes tag

Azt én sem gondolom, de a design és a forma úgy ahogy van annyira nem jön be.

(#64456) gtamate2 válasza dobragab (#64453) üzenetére


gtamate2
veterán

Uhh, az valami borzasztó kevés, most kíváncsiságképp megnéztem mekkorát rántok játék közben és 4 m/s felett volt.

*Sn0w

(#64457) Lecsoo11 válasza gtamate2 (#64456) üzenetére


Lecsoo11
csendes tag

Mi a program neve?

(#64458) Skullwipe válasza gtamate2 (#64456) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Biztos? Mond ezt a PRÖ-knak csben WMO, IMO társaságában.

(#64457) Lecsoo11: A program amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#64459) rumkola


rumkola
veterán

Beszaráááááás:

[link]

:C :C

(#64460) kemotox válasza rumkola (#64459) üzenetére


kemotox
addikt

Menj már ez így best buy, még akkor is, ha költ az ember egy flakon fekete spray festékre :D

(#64461) rumkola válasza kemotox (#64460) üzenetére


rumkola
veterán

25 dollár a szállítás :(

(#64462) Ant@ válasza rumkola (#64461) üzenetére


Ant@
senior tag

Egy időben a Steelseries is árulta a saját oldalán fél áron 35 EU-ért ingyen postával.

(#64463) gtamate2 válasza Skullwipe (#64458) üzenetére


gtamate2
veterán

Biztos, melyik pro használ wmo-t még ?

*Sn0w

(#64464) FeRR95


FeRR95
csendes tag

Sziasztok!

Genius Scorpion M6-600-ról mi a véleményetek? Elvileg a szenzora elég jó, valakinek volt már ilyen? Viszonylag olcsó vétel, eléggé gondolkodom rajta..

(#64465) Vanir válasza gtamate2 (#64456) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon intuitiv, hogy ki mekkora sensin jatszik, meg mekkorakat rangat. Abszolut nem keves a 2.6 m/s.
En amugy Quakeztem WMO-val poénból pár napig, annak meg 1.5 a vége 1000 Hz-en, olyan 25-30 cm/360-nal nem porgott ki...

[ Szerkesztve ]

(#64466) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

A 11-16 ezer forintos kategóriából szeretnék egeret venni.
Ebay játszik, ha úgy van. Használtat nem szeretnék.
Használat: egy 42 collos 4k tévét használok monitornak. A régi A4tech X7 egerem még legnagyobb felbontáson is lassú ahhoz, hogy akár netezéshez is elég gyorsan mozogjon a képernyőn, meg olyan pontatlan, bizonytalan, remeg.
Olyan egeret szeretnék, ami ugyancsak vezetékes, nincs lag, remegés, gyors, pontos, meg nem tűnik lassúnak 4k@60hz-en. Elvétve játszom, de az A4techen látható hüvelykujjnál látható két extra gomb jó lenne, ha meglenne, jobb kezes vagyok, régimódi palm fogással. Nincs nagy kezem, de a claw nekem megszokhatatlan, szeretem az egész kezem az egeren nyugtatni, akár hüvelykujj-támasz is jöhet. Ha minden egyben van, mehet a dolog 20k-ig is, hosszú távon gondolkodom. Kifejezett márka preferenciám nincs, de a Microsoft és Logitech termékek a szimpik alapvetően.

Nagyon szépen köszönöm!

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64467) Skullwipe válasza Den Hadnagy (#64466) üzenetére


Skullwipe
senior tag

g203, még 6000-en is egész jól használható mivel a szenzora ezt bírja. De persze ez is már bőven csak a sebességről szól, nem a pontosságról. Bár ez kicsi egér, ami nem igen jó palm-ra átlagos 19cm-es kézhez, az ár takarja ezt a kategóriát amit kigondoltál.
Á mindegy is, majd valamelyik másik logi lesz a befutó, azokon van támasz és még nagyobb sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#64468) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Közben most nézem, hogy az ajánlott egereknél, főleg a fentebb említett 20k alatti kategóriánál jó pár link halott.

(#64469) Den Hadnagy válasza Skullwipe (#64467) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A támasz kimaradhat, ha más stimmel. Jaja a linkek amúgy valóban halottak az ajánlóban :(

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64470) dobragab


dobragab
addikt

QPAD DX-20 teszt Logouton is.

Beraktam összefoglalóba. Meg akkor mindjárt Vanir KPOE tesztjét is.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64471) Vanir válasza dobragab (#64470) üzenetére


Vanir
veterán

Zsíros, meg köszcsi. :D A G102 cikkem is lassan talán megjelenik.

(#64472) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

64466-ra valaki pls?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64473) koxx válasza Den Hadnagy (#64472) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

SteelSeries Rival 300 vagy Logitech G403 sztem jó lehet. Mindkettőről vannak elég részletes tesztek, de ha elmész egy MM-ba vagy vmi nagyobb boltba akkor talán élőben is meg tudod tapogatni.

[ Szerkesztve ]

(#64474) dobragab válasza Den Hadnagy (#64466) üzenetére


dobragab
addikt

Ha 1800 DPI elég, akkor Razer DA 3.5G ebayről. Ha nem, akkor 3200-ig elviselhető a Strix Claw és a Cougar Revenger, már ha kapsz ennyiért.

Ja, Rival 300 is jó lehet, bár arról nincsen előttem Paint teszt, hogy magas DPI-n mit produkál. G403 szerintem már elég messze van a kerettől.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64475) koxx válasza dobragab (#64474) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt írta 20k-ig okés, aquánál 19900 a g403 :)

(#64476) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!
Elsődlegesen Logi G502-es tulajoktól kérdezném , hogy mennyire veszélyes a görgő hangja/ mozgása? Együtt lehet vele élni vagy inkább nézzek másik modellt? Mert elég sok szó éri emiatt a szóban forgó egeret.

(#64477) Den Hadnagy válasza koxx (#64473) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64478) ricshard444 válasza Beast007 (#64476) üzenetére


ricshard444
veterán

Túltolt téma, az enyémnek semmi gondja, a kapcsolós megoldás minimális holtjátékkal jár, de én még egyszer sem kapcsoltam félre vele, igaz már 8 éve ilyen görgőt használok. Hangra sem gond. Szeretem, bár a G502 nem a kedvencem, idén cserélem is.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#64479) Beast007 válasza ricshard444 (#64478) üzenetére


Beast007
aktív tag

Értem, köszi a választ!

(#64480) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Új egérre lenne szükség.

Keret: kb 15k, max 20.
Kizárólag új, vezetéknélküli jöhet szóba.
Napi 18 óra munka, (archicad, word, excel, böngészés), 0 játék.
Átlagos méretű kéz, fingertip fogás.
Mik az ajánlott készülékek a fentebbi szempontokat figyelembe véve?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, d.

[ Szerkesztve ]

(#64481) Vanir válasza ricshard444 (#64478) üzenetére


Vanir
veterán

Ezt a túltolt témát átgondolnám kicsit, attól még, hogy a te személyes preferenciáidnak megfelel, attól még a nagy átlag szerint egy forintot nem ér. Nehéz, kényelmetlen használni, gagyi az egész görgetési feeling.

Dugos: Ennyiből nem tudunk normális, ajánlott wireless-t mondani. G602 / G403 / G900 ami szenzorilag is ott van, de mindegyik jóval drágább.

(#64482) ricshard444 válasza Vanir (#64481) üzenetére


ricshard444
veterán

A G500 sokkal gagyibbnak hatott a maga vékony görgőjével és nem mellesleg brutálisan lötyögött a környezetemben mindenkinek, az enyémnek ez is lett a halála. :(

Sokkal minőségibb a hatása szerintem, mint ami volt itt Sensei, Imperator, Mamba triónak. Nem olyan elkülönülők az akadások, de jobban bejött. Csak elmondtam a véleményem, mivel ilyen tulajt kérdezett. Nem vagyok igénytelen, sőt, imádom a minőségi cuccokat és tényleg bevált. :R

Vannak dolgok...

(#64483) Beast007


Beast007
aktív tag

Számomra már kiesett a g502 az mindent elárult amikor írta hogy szereti de nem a kedvence és még idén lecseréli. :R

(#64484) Vanir válasza Beast007 (#64483) üzenetére


Vanir
veterán

Ember, egyéni preferenciák. :DDD Nem kell 140%-ig más ember személyes véleményét alapul venni.
A G502 legnagyobb hibája a görgő mellett, hogy nevetségesen nehéz. Aki ezzel a kettővel megbarátkozik, annak valószínűleg nem lesz baja vele. Mondjuk én nem szívesen ajánlgatom, pont emiatt a kettő dolog miatt.

(#64485) ribizly válasza Vanir (#64484) üzenetére


ribizly
veterán

Csak alátámasztani tudom a véleményt:
Amíg nem fogtam a kezemben könnyű, jó minőségű egeret, addig boldogan elvoltam a G500-al. Majd megértettem milyen egy megfelelő (könnyű, jó szenzor, paracord, japán omron vagy huano, ...) egérrel tolni. Egészen más élmény.
Persze ha nem kompetitív FPS a cél, hanem csak a precizitás, akkor lehet jó egy nehezebb, pontos egér, mint a g502 (pl. photoshop). Egyébként érdemes kerülni. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64486) Dugos válasza Vanir (#64481) üzenetére


Dugos
tag

Köszönöm a segítséget, körbenézek!

(#64487) ribizly


ribizly
veterán

Srácok!
Merre jár éppen a Venator? Ki lehet próbálni esetleg valamikor? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64488) dobragab válasza ribizly (#64487) üzenetére


dobragab
addikt

Elvileg valamikor ideér hozzám, akkor majd megmutatom ;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64489) ribizly válasza dobragab (#64488) üzenetére


ribizly
veterán

THX! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64490) Vanir válasza ribizly (#64487) üzenetére


Vanir
veterán

A héten elvileg jön vissza hozzám, aztán megy dobragab-hoz valamikor egy kis retusra. :D

(#64491) Vanir


Vanir
veterán

Na, miután az elmúlt pár hétben többen is írtátok, hogy lassú, nem jól csúszó egértalpat kerestek: Hotline Games Performance Level a megoldás. Próbából rendeltem júni 23-án két szettet takasta-tól, ma már itt volt nálam, tehát a szállítás extra gyors, Kínához képest.
Rosszabbul csúszik, mint egy gyári Logitech talp. Szépen csúszik, nem serceg, nincs hangja, nem karcolja a padot, de nagyon lassú. Úgyhogy aki ilyesmit keres, az bátran vigye, van eBay-en mindenféle egérre való.

(#64492) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Melyik egeret tudnátok ajánlani ami méretben kb. Roccat Kone EMP ill. Logi G403 méretű/formájú viszont nem jobbkezes/döntött kialakítású és van az oldalán 2 gomb?
Ár, beszerzés, ilyenek lényegtelen.

Van Roccat Kone XTD-m, használok MX518-at ill. néztem a G403-at is aminek a vételén gondolkodok, de szívesen kipróbálnék egy hagyományos formájú egeret is.

A Zowie EC-1/ EC-2 szimpatikusan néz ki (csak az a fehér görgő, jáááj), vagy még a Rival 300...

(#64493) Vanir válasza Solymi81 (#64492) üzenetére


Vanir
veterán

Az EC1/2 is jobbkezes ergonomikus kialakítású. A görgője meg nem fehér, hanem áttetsző műanyag, ami aszerint világít, amilyen DPI-értéket állítasz be - meg különben sem értem, hogy mi a baj a fehér görgővel... A Rival 300 úgyszint jobbkezes kialakítású. Ekkora méretű nem nagyon van szimmetrikusból, talán a Zowie ZA11 lehet befutó még, vagy a Logi G900.

(#64494) dobragab


dobragab
addikt

Újgenerációs parakábel, elég WTF lett. Innen vettem bele az ereket, és az eddigeknél még egy nagyságrenddel hajlékonyabb :Y

Konkrétan az USB csati kb. ugyanolyan nehéz, mint a kábel többi része, és a merevséget most már jelentős részben a szövet okozza, kénytelen leszek valamivel kimosni :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64495) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egér vásárlás előtt állok, és nem nagyon tudok dönteni.

Felhasználás: Adobe programok, Photoshop, Premiere Pro. Emiatt fontos lenne a sok gomb, kényelem, precíz, pontos érzékelő, vezeték nélküliség nem kritérium, de nagy előny, de csak abban az esetben ha nem ilyen 1-2 napos üzemidővel bír az egér vezeték nélkül.

Az előbb említett okok miatt nézegettem a Logitech termékeit, mint pl. a G700S-t, amit TÖKÉLETES lenne, 11 programozható gomb, mikor megláttam, szinte már tudtam, hogy mit hova programoznék, jól is néz ki, minden szuper lenne vele, és még vezeték nélküli is, de nagyon köpködték az üzemidejét, és mint mondtam, ha vezeték nélküli és keveset bír akkor az nagyobb hátrány nekem mintha vezetékes lenne.

Utána néztem az újabb szériából a G502-t, viszont ott meg nagyon szidták a görgő minőségét.

Szóval nem tudom...

Mikor korábban még játszogattam FPS-s játékok asztali konfigomon évekkel ezelőtt egy Razer Deathadder egerem volt, és nagyon imádtam, lehet az lesz az egészből, hogy feladom a sok gombos kritériumot, és rámegyek a "tutira"

Ha valaki tud hasonló egeret mint a Logitech G700s, de jobb, vagy bármi egyéb mást ami a fentebb leírtak alapján megfelelne nekem, akkor ne tartsa magában! :))

Az ár meg is van határozva azáltal hogy miket néztem, kb. 25-öt szánok rá.

Előre is köszönök minden hozzászólást! :R

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#64496) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!

Évek óta egy Roccat Savu egeret használok, ami nagyon bevált és tényleg nagyon kezemre áll valamint súlyra is pont jó érzést kelt. Viszont az évek során már eléggé elkopott és a görgő még le fel működik de maga a gomb már nem rajta. Tehát váltani szeretnék. Olyan kérdésem lenne, mit ajánlotok helyette?
Mindenképp márkás és RGB-s egeret szeretnék és ehhez hasonlót. Mit tudtok ajánlani? :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64497) kemotox válasza syIex (#64496) üzenetére


kemotox
addikt

Javíttasd meg inkább a Sávút, ha nagyon bevált fölösleges tök sokat költeni zsákbamacskára.

(#64498) Solymi81 válasza Vanir (#64493) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Értem, köszi.
És olyan van ami kicsit kisebb és szimmetrikus (esetleg ezzel az infóval ki lehetne bővíteni az egeres excel listát) ?

Nem jön be az átlátszó/fehér görgő, ha nem olyan színű az egér :)

(#64499) syIex válasza kemotox (#64497) üzenetére


syIex
veterán

Jó tanács, csak nem merem szétszedni. Eladni sem akarom, mert sokat már nem kapnék érte ugye. Inkább megtartanám vésztartaléknak és vennék egy újat. Olyan 20 körül gondoltam, annál többet nem szívesen adnék érte, sőt még az is sok egy egérért. Mondjuk ez is annyi volt annó, bírta is rendesen a kattogtatást azért vennék mindenképp minőségit, mint Razer, Roccat, Steelseries esetleg Logitech.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64500) norby91 válasza syIex (#64499) üzenetére


norby91
tag

Sokan javítanak itt jó áron..

Postán elküldöd, 2-3 napon belül visszakapod a szeretett egered. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.