Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Synthwave válasza inf3rno (#85000) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Azt nem mondtam, hogy full patika, mert az 1000Hz, 1 msec lenne."

Á, az a sávfelszabadító tech lenne, mert a GPW-m 250 Hz-en is olyan messze áltt ezektől a régi wirelessektől, mint Makótól Jeruzsálem.

A vezetékes 125 Hz-en is reszponzívabb volt, mint az old school wireless tech, viszont egy olyan monitornál 5 ms-et a kijelző brutális késésétől elkülönítve megérezni kissé andersenes zöngéket pöcögtet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85002) inf3rno válasza Synthwave (#85001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennél biztosan nem. Volt vezetékesem is húztuk is 500Hz-re, érzésre nem volt nagy különbség. Gondolom a 60Hz-es monitor miatt. :)) :)) :))

De komolyan szívesen megnézek egy review-t, amiben lehúzzák, hogy mekkora ótvar szar, és játékra mennyire alkalmatlan. Nem igaz, hogyha tényleg ennyire rossz, mint mondod, akkor nem létezik róla cikk... Hol van? :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85003) Synthwave válasza inf3rno (#85002) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aki értett hozzá annyira, hogy hitelesen megírja, sajnálta rá az időt. Még az utána következő generáció is bőven kuka volt eSport szintű játékhoz.

:DD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85004) inf3rno válasza Synthwave (#85003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na persze. :DD :N

Buliban hasznos! =]

(#85005) Synthwave válasza inf3rno (#85004) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Volt vezetékesem is húztuk is 500Hz-re, érzésre nem volt nagy különbség. Gondolom a 60Hz-es monitor miatt. "

Jól gondolod. Pontosan ezt írtam úgy 4 poszttal ezelőtt. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85006) inf3rno válasza Synthwave (#85005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja csak poénból írtam, amúgy nem értek egyet vele. Mármint persze vannak már jobb monitorok, de akkor ez volt, és az akkori technológiához kellene viszonyítani a dolgokat, nem a mostanihoz. Akkor ugyanúgy lehetett játszani vele, mint bármelyik vezetékes Logitech egérrel. Engem semmiben nem korlátozott, és ez látszott az eredményeken is. Mondjuk azért napi 5-10 órákat beletoltam a játékba éveken keresztül, szóval nem ennek köszönhető, hogy valaki jó lesz e vagy sem, a jó egér és billentyűzet inkább az alap, ami nélkül nem megy.

Buliban hasznos! =]

(#85007) freelanced válasza Zaied (#84962) üzenetére


freelanced
addikt

Zaied, Synthwave, köszönöm a válaszokat, illetve a kisegítést, így már világos.

Szép napot,
Üdv,
Freelanced :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#85008) Komplikato válasza inf3rno (#84999) üzenetére


Komplikato
veterán

" az RTCW folytatása lett volna"
Én úgy fogalmaznék, hogy az RTWC világába átültetet Hidden and Dangerous klón lett volna, mármint a soha el nem készülő single része. Én ezért nagyon sajnáltam, hogy nem jött ki.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#85009) inf3rno válasza Komplikato (#85008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, én arról a részéről semmit nem tudok, a multi viszont rohadt addiktív volt. :-)

Buliban hasznos! =]

(#85010) Synthwave válasza inf3rno (#85006) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, hogy poénból írtad, én viszont nem. Akármihez viszonyítom, attól még nem változnak a valós specifikációi és nem lesz kevesebb input lagja sem a monitornak, sem az egérnek, és ugye az eszmecsere elején még szó sem volt olyasmiről, hogy mindent a maga idejéhez kéne viszonyítani.

De ha a maga idejéhez viszonyítom is, ott voltak a CRT-k, amik igazából gyorsabbak, mint a mai 100+ Hz-es LCD-k, szóval kijelző szintjén már akkor is bőven megvolt a megfelelő háttér a patkány késésének realizálásához. Ezért sem láttál ilyet a kompetitív szcéna azon részében, ami számított.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85011) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok,

XM1-ben cserélek switcheket gyári kínai Omron -> TTC Gold úton át most D2F-01F-re. A magasság probléma (01F kicsit magasabb, mint a standard switch-ek) sajna itt is megvan. Nem is tudom rendesen összecsavarozni az egeret. Netet böngészve több megoldás is látszik:

- switchek szétszedése, a japán belső átműtése a kínai házába, a kínai lenyomópöcökkel (plunger)
- switch plunger-ből lecsiszolni (ez szvsz nem optimális, úgy látom, hogy a 01F-nek a háza is picit magasabb, mint standard)
- egérgomb alatt a switchre rányomó lábból lecsiszolni (innentől 01F only a buli)

Tanácsot szeretnék kérni, melyikkel próbálkozzak. Így is elég frankenmouse már az egerem. Illetve van-e vmi út még? Kailh switcheket is szívesen kipróbálnám, de azt nem árulnak a hwaprón :) TTC Gold amúgy jó switch volt, fényévekkel feszesebb az egyéves kínainál. Sajna van némi pretravel, és elég keményen, nagy erővel működik...onetap-ekhez sajna túl kemény (válogatós lettem...)

Speed is the only truly modern sensation

(#85012) Zaied válasza NightGT (#85011) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az egérből nem reszelnék le, a szétszedés kockázata miatt és a kapcsoló reszelést választanám, de még inkább a gm 8.0-át.

(#85013) Synthwave válasza Zaied (#85012) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

+1

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85014) NightGT válasza Zaied (#85012) üzenetére


NightGT
senior tag

Van esetleg bevált beszerzési forrás Kailh GM 8.0 switchekhez?

Speed is the only truly modern sensation

(#85015) Zaied válasza NightGT (#85014) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

[link]
2 hét alatt meg szokott jönni.

(#85016) inf3rno válasza Synthwave (#85010) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lehet, de az input lagról nem mondtál konkrét értéket sem, csak hogy szerinted magas. Akik használták azok szerint meg nem érezhető. Van egy közvetett bizonyítékod, hogy nem olvastál cikket komoly emberről, aki tesztelte volna, tehát valszeg nem jó, én meg hoztam bejegyzéseket olyanoktól, akik ténylegesen használták játékra, és elégedettek voltak vele, illetve ET-ben én is magas szinten játszottam vele, ez meg inkább közvetlen bizonyíték, ami erősebb, mint a közvetett. Jó lenne látni valami reviewt vagy konkrét mérést, ami szerint szar, egyébként az enyémnél erősebb bizonyíték nélkül nem fogsz meggyőzni róla. Maradjunk ennyiben, mert már hosszúra nyúlt ez a szál.
Amúgy már régebben is beszéltünk róla, akkor is nagyjából annyira jutottunk, hogy nincs igazi érvetek ellene, csak hogy szerintetek nem volt jó, mert csak, ami szerintem azért elég kemény sznobizmus. Kicsit olyan, mint amikor a kávé topikban előadják, hogy csak 2 milliós kávégéppel lehet jó kávét főzni, minden más szar, vagy a főzős topikba beküldök egy szerintem jól sikerült pizzát, aztán előadják, hogy csak az a pizza, amin mozzarella és bazsalikom van és kemencében sütötték, a gyakorlatban meg az emberek 99.99%-a leszarja az ilyen úri hülyeségeket, és azt issza, eszi, amelyik finom, és azt az egeret és billentyűt használja, ami megbízhatóan működik és jó a fogása. Nálam a G7 sokkal megbízhatóbban hozta a magas szintű eredményt, mint az MX510 vagy a G400, és ez a statisztikákon, mint headshot, accuracy, K/D is keményen meglátszott minden alkalommal.

Buliban hasznos! =]

(#85017) NightGT válasza inf3rno (#85016) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha van valakinek hozzáférése egy 1000 FPS körüli slow motion kamerához (high end telefoné is jó), meg egy jó gyors monitorhoz, akkor latency-t ma már lehet objektíven tesztelni
pl. így (link)

:)

Speed is the only truly modern sensation

(#85018) inf3rno válasza NightGT (#85017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Sajnos már nincsen egér, amit tesztelni lehetne, mert ezek már 10 éves dolgok.

Buliban hasznos! =]

(#85019) Synthwave válasza inf3rno (#85016) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Próbáltam ilyet. Csak széljegyzetben említem meg, szóval nem csak hallottam, hogy ratyi a wireless része, hanem elsőkézből tapasztaltam, ráadásul high-end CRT-n, szóval a képfrissítési ráta is megvolt hozzá (640 x 480 @ 160/200 Hz). Ez legalább annyira közvetlen bizonyíték, mint a tiéd, ugye. Viszont emlékeim szerint olyan sem volt itt a topikban, aki az ajánlást követő vásárlás után visszajött volna azzal, hogy mekkora szemetet vett; ez minden bizonnyal azért van, mert igen komolyan szelektáltuk, hogy mit ajánlunk.

Persze azt még mindig nem tudtuk meg a részedről, hogy ha annyira használható volt, akkor miért nem nyúzott senki olyan ilyeneket, aki számított. Ez egy kényelmesen kikerülhető történet. Bár igazából játéktól függetlenül várom azoknak a próknak/semi-próknak/high-skillereknek a listáját, akik a Lightspeed előtt vezetékmentes perifériákat toládoztak. Talán egy-két mazochista akadt, nem tudom, a magam részéről csak quakerekkel és Starcraft playerekkel tudok szolgálni a gyűjtéshez ----> senki.

Igen, hoztál bejegyzéseket a neten amúgy rajzó – random krumpliktól és patisszonoktól. Fájt is őket olvasni. :DDD Ha hozok egy Blikk, egy Kacsa és egy Bild cikket, hogy Orosházán és Stuttgartban leszálltak az idegenek és megtörtént az első kapcsolatfelvétel, akkor tényleg leszálltak? Mondjuk abból a szempontból nem ideális az analógia, hogy erről a három lapról minden épeszű tudja, milyen hírétéket képvisel, míg a netes random usereket még ennyire sem lehet lekövetni.

Hogyne lenne igazi érvünk ellene. Egy lagos terméskő. Ez rögtön kettő. Persze van, aki ezt szereti. Vagy nem tűnik fel neki, önhibáján kívül. Az ismerősnek, akinek anno eladtam az MX700-amat, annak se tűnt fel a késés, pedig ott még vizuálisan is lehetett látni (a 27 MHz-es örömébódottá), hogy milyen lemaradásban van a PoV fordulása a kézmozdulattól, nem csak érezted. Vagy olyan monitort használt, aminél tökmindegy volt (lásd tizenplusz éves, 60 Hz-es csodák).

A margóra még odafér, hogy az sem elhanyagolható tényező amúgy, hogy az emberek képesek megszokni a rosszat, és utána már úgy kalkulálják a mozdulataikat, hogy beleszámolják a késést, igaz, akik elmennek egy magas szintig, általában nem kínozzák magukat direkt ilyesmivel, hanem vesznek normális hardvert. Pont nem is olyan régen néztem egy Linus videót, ahol 1000 fps-es kamerával, "laborkörülmények" között tesztelték a 60/144/240 Hz-es kijelzőket prókkal (Shroud, egy Overwatch pro, meg még egy hosszú hajú srác) és egy tech YouTuber krumplival , hogy van-e különbség, mennyit számít a képfrissítés. Ott a hajkoronás emberke 60 Hz-en tanult meg lőni, mert akkoriban nem volt lehetősége jobb hardverre, és annyira megszokta, hogy mindhárom frissítéssel (és input laggal) tudta hozni a szintjét. Mondjuk ez ritka, mint a fehér holló, de szökőévente ilyen is van.

"Nálam a G7 sokkal megbízhatóbban hozta a magas szintű eredményt, mint az MX510 vagy a G400, "

Ez már csak azért is érdekes, mert az a kettő nem csak, hogy sokkal harapósabb és könnyebb, de még szenzorosan is jobb (utóbbihoz csak egy perfect control mérés és egy Paint teszt kell, ha nem hiszed). Talán az lehet az oka, hogy a formájuk/fogásuk picit más, és neked a G5/G7 formavilága egy fokkal jobban bejön, és az a legfontosabb tényező, még ha a szenzor/tömeg/kapcsolat közvetlenül mögötte is kullognak.

"gyakorlatban meg az emberek 99.99%-a leszarja az ilyen úri hülyeségeket"

Azt hiszem igen erős költői túlzás ez a számérték, de nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek többsége igénytelen. Azt viszont semmiképp sem nevezném sznobizmusnak, hogy -->feleannyiból<-- háromszor olyan jó hardver vásárlására adom a fejem/buzdítom az embereket.
A legjobb kávé szerintem minőségi kotyogóssal készül, gázon. :)) Pizzából tényleg a kemence a nyerő. Nyilván a másfélét is megeszi az ember, sőt, még az íze is bejöhet neki, de ha már lehet választani...

Nem akarlak meggyőzni, mert úgysem foglak, G7-et meg nem kukázok valahonnan azért, hogy utána még két délutánt elverjek a méricskéléssel és cikkírással csak azért, hogy egyetlen user végre elhigyje azt, amit körmölök, bár ezt gondolom megérted. Ezt már az első posztváltás után láttam, csak szeretek széllel szemben brunyálni, és túl sok a szabadidőm. :DDD Tudom, hogy igazam van, akik értenek hozzá, azok is tudják, akik meg nem, de olvassák a topikot, remélem elhiszik (noha 2021-ben a konkrét téma már eléggé irreleváns).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85020) ferni


ferni
őstag

Mi lenne, ha elengednénk a témát, mert egy 15-20 éves egérről beszélgetünk bakker :DDD
Már 40 Grammos egerek vannak magnézium ötvözet házzal meg 8k hz-es polling ratek mennek, tökéletes wireless technológiával.

Rég volt, szép volt, jó volt, vége. Ügyes volt a G7, örülünk, hogy neked ennyire tetszett, de lapozzunk, beszélgetünk a semmiről, neked sincs olyan egered, lemérni se tudjuk, totál feleslegesen megy a rúgózás már ezen kb 3 napja

[ Szerkesztve ]

(#85021) inf3rno válasza Synthwave (#85019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Csak széljegyzetben említem meg, szóval nem csak hallottam, hogy ratyi a wireless része, hanem elsőkézből tapasztaltam, ráadásul high-end CRT-n, szóval a képfrissítési ráta is megvolt hozzá (640 x 480 @ 160/200 Hz)."

Igen? Hol, mikor, mit mértél? Hogy lehet, hogy rajtad kívül nem találni mást, aki ugyanerre jutott? Lehet, hogy csak "random krumplik" írnak review-ot fórumokba, mindenki más meg nem?

"Hogyne lenne igazi érvünk ellene. Egy lagos terméskő."
Ez csak vélemény. A tényeket bizonyítani szokták, de tőled nem láttam semmilyen bizonyítékot eddig, csak véleményeket. Lehet, hogy túl keményen szelektáltok, és egyébként jó egerek is kihullanak. Mondjuk akkor nem tudom a G603 hogy maradt bent az ajánlottak listáján, amikor szemétre való az ergonómiája alapján, ráadásul széria hibás volt a görgője, amikor én vettem és mindkettő feladta néhány hónap után. Persze itt is mindenki hülye, aki mást mond, meg senki a játékokban függetlenül attól, hogy nemzetközi beválogatós vagy meghívásos alapú versenyeken játszott...

A 60Hz-el kapcsolatban igazad van, én az egérrel tudtam, hogy hova kell lőni mielőtt a monitor frissítette volna a képet. De ebben már legalább 5x igazat adtam, hogy fos a 60Hz monitor a mostani 120-144-200Hz-es monitorokhoz képest.

"Talán az lehet az oka, hogy a formájuk/fogásuk picit más, és neked a G5/G7 formavilága egy fokkal jobban bejön, és az a legfontosabb tényező, még ha a szenzor/tömeg/kapcsolat közvetlenül mögötte is kullognak."

Leírtam többször, hogy egyértelműen a vezeték miatt volt, felesleges tovább találgatni ezzel kapcsolatban.

Persze, én is tudom, hogy igazam van. ;-) Venni maximum akkor veszek G7-et, ha találok olcsón. Akkor szívesen elküldöm, ha le akarod mérni az input lagját. Tervben van, hogy szkennelem a formát és nyomtatok egy felső részt a G603-hoz az alapján, de lehet, hogy megoldom a G400-al az egészet, ha nem találok G7-et elérhető áron. Nyilván 2-3 prémium egér árát nem fogom elkölteni erre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85022) inf3rno válasza ferni (#85020) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is engedjük el, de mindketten olyanok vagyunk, hogy nem bírjuk ki, ha nem a miénk az utolsó szó. :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85023) Synthwave válasza ferni (#85020) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mi lenne, ha elengednénk a témát, mert egy 15-20 éves egérről beszélgetünk bakker"

De ez miért zavar? Akkor is voltak jók. Mondjuk pont nem ez.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85024) inf3rno válasza Synthwave (#85023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na közben megtaláltam, hogy nem is 200Hz-es volt, hanem 500, és itt is van frekvencia váltás, mint a Lightspeed-nél.

Nézem itt a régebbi hozzászólásokat a G5, G7 terén [link]. Azért ha lézeres egeret textil padon használsz, akkor ne csodálkozz, hanem fog simán menni. A G7-ről csak annyit írtál, hogy wireless viccparádé féltégla. Esetleg ki is próbáltad, vagy a G5 után már elfogyott a türelmed? Mondjuk ha azt is textil padon nézted, akkor kb. tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85025) Synthwave válasza inf3rno (#85021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Igen? Hol, mikor, mit mértél?"

Egen. Itt a szobában, ha jól emlékszem, tizenéve, és a fejbőrömön négyzecentiméterenként elhullajtott hajszálak számát mértem, ami végül jó sok lett. ))

"Lehet, hogy túl keményen szelektáltok"

Nem, sőt, az utóbbi időben már talán túl engedékenyen is, bár mostanára a random kínai OEM-ek között is szép számmal vannak használható (mi több, egyenesen korrekt) darabok, nincs az az általános gyalázat, mint régen. Viszont ez jópár évvel ezelőtt visszatérő téma volt, mikot a Philips TwinEye szenzoros meg hasonló retkek nem kerültek be, és egy-egy "prof" (persze nem topiklakók, csak betévedő random emberek, akiknek nem tetszett a kérdésükre kapott válasz) lázadt emiatt.

"Mondjuk akkor nem tudom a G603 hogy maradt bent az ajánlottak listáján, amikor szemétre való az ergonómiája alapján"

Azt hittem, ezt egyszer már letisztáztuk. Úgy, hogy egyrészt teljesít egy hardveres normát, másrészt akik az ajánlót írják, azok tudják, hogy az ergonómia végtelenül szubjektív, ahány ember, annyi kézméret, preferencia és egérkezelési stílus, így nem annak alapján kerülnek bele modellek, hogy szerintük mi a komfortos (ilyen irányelvekkel elég sivár lenne a lista; részemről lenne benne vagy 8-9 patkány, és az már stretching it, oszt kifújt). Személyes blogon megfér úgy, szakmai topikban ellenben tragikomikus volna. Meg nem is az alapján készül, hogy inf3rno szerint mi a kényelmes. :)) Abszolút baráti jótanács: aki úgy javasol neked bármit, hogy egyértelműen kijelenti, hogy az kézreáll, addig menekülj, amíg lehet – a pénztárcád és az idegrendszered nagy valószínűséggel meg fogja köszönni!

"A tényeket bizonyítani szokták, de tőled nem láttam semmilyen bizonyítékot eddig, csak véleményeket."

Azért nem csak tőlem. A tömeget illetően meg elég egy digitális mérleg. Fejből nem emlékszem már rá, de 134 grammot találtam (120 körül rémlett). Pontosítok; ez már nem is terméskő, hanem majdnem megalit, 100 százalékos objektivitással kiadható a belépő a legnehezebb kurzorherghelők díszes pantheonjába . Yikes. FPS-hez yikes³ kategória, de ezt a világ bármelyik vonatkozó szakmai fórumán megmondják neked, nem csak itt.

"függetlenül attól, hogy nemzetközi beválogatós vagy meghívásos alapú versenyeken játszott..."

Pics or it didn't happen. ;] Amúgy ha happened, ez még mindig csak te vagy, hol vannak a többiek? Viszont az, hogy valaki jót puffog, annak nem egyenesági következménye, hogy hardvertanácsért hozzá kell fordulni, érted. Persze nem hátrány, ha az ajánló fél nem egy katatón zöldpaprika online, de önmagában kevés; inkább csak nyomatékosító tényező, mintsem alapkövetelmény.

"De ebben már legalább 5x igazat adtam, hogy fos a 60Hz monitor a mostani 120-144-200Hz-es monitorokhoz képest."

Semmi olyat nem írtam ezzel kapcsolatban legutóbb, amiben igazat kéne adni. You missed the context, ami az lett volna, hogy nem csak a monitorral lehet megjátszani a "megszokom a fizikai mozgatás és annak eredménye közti kávészünetet, majd előre úgy kalkulálok" történetet, hanem a beviteli eszközzel is.

"Leírtam többször, hogy egyértelműen a vezeték miatt volt,"

My bad, csak annyira abszurdnak hatott ennek a feltalálása után, hogy nehezen ülepedett le.

"Persze, én is tudom, hogy igazam van."

Tudom, egy kész veteményes biztosítja a hátadat. ;] :DDD

"Venni maximum akkor veszek G7-et, ha találok olcsón. Akkor szívesen elküldöm, ha le akarod mérni az input lagját."

Nem van 1000 fps-es kamerám.

mod: "Esetleg ki is próbáltad, vagy a G5 után már elfogyott a türelmed? Mondjuk ha azt is textil padon nézted, akkor kb. tökmindegy"

Nem tudom, hogy a wireless lagnak mi köze a padhoz (segítek: az égvilágon semmi), de nem baj. :)) Mindenesetre műanyagon sem ment a perfect control nagyon 1,5-2 m/s fölé, so...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85026) inf3rno válasza Synthwave (#85025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó mondjuk itt egy poll, bár ez se bizonyít sokkal többet, csak hogy elég sokan szerették, akiknek volt: [link]
Itt a fórumban csak egyvalaki említi, hogy van quake pro gamer ismerőse, aki használja, és elégedett vele, szóval a legtöbb pro gamer úgy volt vele, mint te, hogy wireless? Az csak szar lehet. Aztán hanyagolták is. Nem találni róla semmi érdemleges tesztet egyáltalán és általában csak úgy írnak róla, hogy G5/G7.

Egyébként az input lagról volt szó, ami ugye szerinted valami baszott nagy, szerintem meg gyakorlatilag mindenki szerint, aki használta, és írt róla, nem létező volt, nem a súlyról, vagy egyéb paraméterekről. Erre hozzál valami bizonyítékot. Én olvastam azóta párszáz fórum bejegyzést vagy cikket, de nem találtam senkit, aki a lagra panaszkodna, még igazából te sem írtad róla ott és akkor, utólag meg simán lehet, hogy összekeveredett mondjuk az MX1000-el, amit gondolsz róla, mert már régen volt.

Nincs köze, viszont ezek az egerek nem valóak textil padra, ha azon próbálod őket, az nem túl nagy szakértelemről tanúskodik.

Próbálok szerezni egyet, hátha találok valamit elfogadható áron használtan. Még ha nem is megy, akkor is jó lesz 3d szkennelésre a forma miatt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85027) inf3rno válasza Synthwave (#85025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

[link]

Jó lenne valami hasonlót látni tőled, hogy lássuk mekkora ász vagy quake-ben, ha ez a fő szempont, hogy kinek nagyobbak a tökei...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#85028) Zaied válasza inf3rno (#85027) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Már többször belinkelte, keresd vissza.
Más különben bejöttél ide segítséget kérni és azokkal nem értesz egyet akiktől a segítséget várod/vártad.

Szerintem már rég elengedhetted volna a dolgot, olyannal vitatkozol aki napi szinten ezzel foglalkozik évek óta.

Elég volt már a sok spamból, máshol folytassátok pls...

[ Szerkesztve ]

(#85029) Zaied válasza NightGT (#85017) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van már erre rendes mérőműszer, de progival is mérhető. Csomó teszba használják is.

[ Szerkesztve ]

(#85030) inf3rno válasza Zaied (#85028) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól még nyilvánvaló hülyeséget mond erről az egérről. De jó, legyen. Majd jelentkezek, ha lesz egy működő G7-em, és lemértem az input lagját, illetve összehasonlítottam a G603-éval. Hogy ez megtörténik e valaha attól függ, hogy találok e olcsó G7-et. Részemről akkor ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#85031) ribizly válasza inf3rno (#85030) üzenetére


ribizly
veterán


Laser szenzor, régi wireless. Hát hajrá.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85032) inf3rno válasza ribizly (#85031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak a formája miatt veszem. Az a tervem, hogy szkennelem és nyomtatok valami hasonlót a G603-ra, de majd meglátjuk, hogy mekkora fába vágtam a fejszémet, ha sikerül szerezni egyet.

Buliban hasznos! =]

(#85033) ribizly válasza inf3rno (#85032) üzenetére


ribizly
veterán

Ha ilyenen töröd a fejed, akkor 2 dolgot javasolnék:
1. Indulj ki a G305 alapjából, általában azt szokták erre használni.
2. Piranha mouse mods foglalkozik ilyenekkel. Érdemes lehet körülnézni náluk.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85034) inf3rno válasza ribizly (#85033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rendben, köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#85035) Zaied válasza inf3rno (#85030) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Erről van szó? Mert ha igen veszem is és mérhetjük [link]

Megvettem, írj rám majd személyes találka egyeztetés ügyében, hogy te is ott legyél a mérésnél.

[ Szerkesztve ]

(#85036) #16939776 válasza Zaied (#85035) üzenetére


#16939776
törölt tag

Küldök szívesen egy G5-öt arra a tesztre referenciának, mert az a bele, azt átalakították át vezetéknélkülivé. Majd látszani fog, hogy pontosan mennyet rontott a reakció időn a vezeték elvágása.

(#85037) ribizly válasza #16939776 (#85036) üzenetére


ribizly
veterán

:DDD :DDD :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#85038) Vanir válasza inf3rno (#85027) üzenetére


Vanir
veterán

Jó sok kupas meg arany ladderes regben bent voltam én is cb-n anno, ez önmagában nem sokat jelent. ;]

Amúgy meg CoD4, Stevy: a legtöbb lanját nem csak megnyerte, hanem rommá carryzte egy Logi G5 v1 segítségével, amit én böngészésre sem használnék, annyira rossz. Én is lőttem rengeteget Microsoft Sidewinder X5-tel meg valami Gigabyte lézeres szutyokkal anno. Nem feltétlen az egér a szűk keresztmetszet, ha valaki teljesítménye nem kielégítő.

Ugyanakkor mögé tudok állni annak, hogy a régi wireless technológia érezhetően iszonyatosan szar volt, főleg ha valami korai VCSEL szenzorral volt kombinálva. Az elmúlt 10 évben sokat fejlődött a technológia, de a Lightspeed felrakta az i-re a pontot.

(#85039) Zaied válasza #16939776 (#85036) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van itthon egy SS Ikari Laser, azzal akartam, de ez valóba jobb ötlet lenne. 18-21 körül van írva az érkezés, majd akkor rádírok.
Bár gondolom azért bőven változattak rajta...

Meg akkor bevágjuk már azt is újra ha itt tartunk, miért is rossz a lézer :).

[ Szerkesztve ]

(#85040) #16939776 válasza Zaied (#85039) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megbeszéltük.

(#85041) Gaben046


Gaben046
újonc

Sziasztok!

Szeretném leváltani a G102-esemet.

1. Mennyi a keret? 10-15k
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Főleg fps game
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? palm/finger, de inkább finger
6. Mekkora kezed van? 19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 800 dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) -

Először egy Rival3-at néztem ki, de azóta sokszor belebotlottam itt fórumon is a CM MM710-be, és elég jókat olvastam róla, + tetszik ez a könnyített szerkezet. Viszont olvastam, hogy az első kiadással voltak gondok, lötyögős főgombok, éles talp stb. Valahogy ki lehet szűrni azt hogy melyik régi, melyik új? Nem lenne jó valami raktáron maradtat kifogni az első darabokból.

Esetleg más alternatíva?

Előre is köszi! :)

(#85042) Zaied válasza Gaben046 (#85041) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem már nem tudsz olyan régit venni...
Razer Viper Mini lehetne még opció akcióba 13szokott lenni.

(#85043) DarkChild


DarkChild
senior tag

Sziasztok!
Razer Basilisk V2 / DeathAdder V2 / Pro Click trió között vacillálok.
19/10 cm a kezem, claw-módon fogom az egeret és kizárólag munkára venném (grafikai szoftverek).
Az első kettőt sikerült kipróbálnom MM-ban, mindkettőt kényelmesnek találtam az alatt a pár perc alatt, amíg próbáltam. A Basilisk annyiból szimpibb, hogy a bal oldalán van az a hüvelykujj pihentetős kitüremkedés (bocs, ha hülyén fogalmaztam meg - nem tudom annak a megoldásnak van-e valami hivatalos neve :DDD ).
A Pro Click is hasonló kialakítású, így szerintem az is bejönne nekem.
Utóbbi modellnek a használóit kérdezném, hogy mik a tapasztalatok? (Láttam, hogy korábban volt már róla szó, de tulajoktól csak 1-2 rövid hsz-t láttam még.) Mennyire jó használni? BT kapcsolattal mennyire stabil a kapcsolat? Ha pár percig nincs használatban, gondolom energiatakarékossági okok miatt megszakítja a kapcsolatot - ilyenkor a megmozdítását követően milyen gyorsan kezd el újra működni? Milyen gyakran kell tölteni? Mennyire megbízható? (Az Amazonon elég sok negatív vélemény volt róla, sok tulaj számolt be pár hét utáni meghibásodásról.)
Válaszokat előre is köszi! :R

(#85044) Synthwave válasza inf3rno (#85026) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kiváncsi vagyok, hogy ki lehet az a pro. Csak mert kb. mindenkit ismerek (Wood pl. jelenleg is klántárs, ő volt, akit feljebb említettem, hogy G403 -> Model O -> MM710, és hívott a most következő Nations Cupra nnewone (pilot) és feeder mellé, de már 3 éve nem Kvéjkeltem a kezem miatt; a régi sensimet már nem bírja a csülköm, high sens meg nem fogok QL-t tolni, mert aimwhore voltam és csak felkúrna :O ), és nem csak itthonról. : >

"Nincs köze, viszont ezek az egerek nem valóak textil padra, ha azon próbálod őket, az nem túl nagy szakértelemről tanúskodik."

Nincs köze, de azért belekevered. : > Bizony, teljesen hülye vagyok a témához. Azért alapul a munkámon az összefoglaló nagy része, mert hasraütésszerűen madárjóslok. Ennyi év alatt csak kibukott volna. :))

Amúgy G5-nél pl. 800 cpi-n 1.2-es FW-rel (ez lényeges) nem homogén mintázatú textilen szódával elmegy volt a szenzor, de műanyagon sem ment nagyon ~2 m/s fölé, ami az esetemben azt jelentette az akkori sensimmel, hogy az első 180 fokos rántásnál meggajdult (average swipe 2,75-3 m/s volt, ezt utólag OxyPlot MouseTesterrel mértem). Az viszont tény, hogy nagyon jól össze volt rakva, legendásan sokáig húzta. Sajnos ez a fajta összeszerelési minőség manapság már nem igazán jellemző.

"utólag meg simán lehet, hogy összekeveredett mondjuk az MX1000-el, amit gondolsz róla, mert már régen volt."

Minden bizonnyal, csak nálad nem hullott rózsaszín fátyol zsenge jánykorodra. : >

"Jó lenne valami hasonlót látni tőled, hogy lássuk mekkora ász vagy quake-ben,"

Lásd aláírás, ott az FFA mellett vannak TDM pickup, pcw és official gém PoV-ok is (demókkal együtt), meg egy-két CTF is. Aztán elmész Quake Live topikba itt PH-n, és rámkeresel, rendszeresen linkelgettem, mikor mentek a ligák, akadnak mások által streamelt dolgok is, ha ennyire érdekel.

"Próbálok szerezni egyet, hátha találok valamit elfogadható áron használtan. Még ha nem is megy, akkor is jó lesz 3d szkennelésre a forma miatt."

Na, ha ilyenre adod a fejed, arról összedobhatnál majd egy LOGOUT cikket, mert érdekelne a dolog. Tényleg. Mondjuk a csavarhelyeket szerintem valahogy át kéne tervezni valami 3D-s progiban, mert nem hiszem, hogy pont ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85045) Synthwave válasza Zaied (#85035) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Feneketlen a tárcád. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85046) Synthwave válasza DarkChild (#85043) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pro Clickről tudtommal nincs itt tapasztalat, de ha az amazonos vélemények közt sok a negatív, a magam részéről nem szívesen kockáztatnám meg.

A Basilisk V2 volt itt teszten, picit ugyan nehéz, de sokkal könnyebb, mint az elődje, cibálni meg nem fogod, és amúgy eléggé minőségi benyomást kelt. Ha bejött a hüvelykujjtámasza, szerintem azt vedd, főleg, hogy grafikai munkánál jól jöhet a "sniper" ravasz, és a szabályozható ellenállású, dönthető görgő is jópofa.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85047) Zaied válasza Synthwave (#85045) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Baromságra mindig van elég, 21534Ft-ot símán megér a világ legjobb lézer+wireless egere. :DDD

Igazából ha jó eladom Amerigo57-nek 230 dollárért.

Abban az esetben ha nem jó, mellérakom a hasonló összegért vásárolt kés mellé, hogy ezzel legalább lehet ölni.

(#85048) Amerigo57 válasza Zaied (#85047) üzenetére


Amerigo57
őstag

Köszi Zaid. :)
Te mindig rendes vagy velem ...... :D

Megvettem az Amazonról újonnan, nehogy már egy több százezer órát futott G7-st teszteljek, mint te....... :))

Azért ennek a O km-es általam vásárolt Logitech G7 Lasenek, még is más az input lagja. :P


(#85049) Zaied válasza Amerigo57 (#85048) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nah zsír akkor azt is lemérhetjük mennyit romlik :DDD

(#85050) Synthwave válasza Zaied (#85047) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Waiting for lánctalpas YT vid. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.