Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) Ant@ válasza A_ScHuLcZ (#64150) üzenetére


Ant@
senior tag

Teljesen más kategória mint az itt ajánlott egerek. Egy olcsó 1000dpi-s irodai szenzor van benne, olyan mint kb bármelyik 3 eFt-os kacatban. Bővebben: összefoglaló

(#64152) Vanir válasza A_ScHuLcZ (#64150) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából simán jó lehet, ha tetszik a forma és az árával is meg tudsz barátkozni.

(#64153) Ant@ válasza Ant@ (#64151) üzenetére


Ant@
senior tag

há nemtom 1000 dpi nekem max 640x480-ra lenne elég :P

(#64154) Vanir válasza Ant@ (#64153) üzenetére


Vanir
veterán

1920x1080 @ 800 DPI
Megszokás és hely kérdése. Összefoglaló. ;]

(#64155) A_ScHuLcZ válasza Ant@ (#64151) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor kész szerencse, mert irodai használatra keresek irodai egeret, tehát az irodai szenzor teljesen megteszi, overkillnek érzem a G403-at vagy a G900-at erre a célra.

Az 1000dpi pedig szokás kérdése, hogy mire elég, nekem például teljesen. Ezt arra alapozom, hogy az imént ellenőriztem, hogy milyen dpi beállításokkal használom a G400 játékos egeremet az asztali gépen (bár rég játszottam utoljára, de a beállításokon nem változtattam), 800dpi-n van, a felbontás pedig 1920x1080.

Ez alapján nem gondolom, hogy munkára ne lenne elég az 1000dpi. :)

Vanir: Köszi, megpróbálom megtapizni valahol.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#64156) Ant@ válasza A_ScHuLcZ (#64155) üzenetére


Ant@
senior tag

Hát én ezért biztos adnék ennyit, de igazad van nem vagyunk egyformák lényeg, hogy neked jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#64157) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Enotus Mouse Test v0.1.4
Mouse: @oem28.inf,%pid_c247.mouse.desc%;Logitech HID-compliant Gaming Mouse G90/G100/G100s
Model: n/a
Resolution: 1600 dpi \good\
Polling speed: 495 Hz
Max speed: 0.97 m/s (61117 points/s) \ok\
Precision: 98.9 % (0.06 m/s) \excellent\

(#64158) M0RGI válasza koxx (#64139) üzenetére


M0RGI
őstag

Hali! Kérdezhetek addig míg nem lesz teszt?

Az oldalán van valamilyen bevonat, gumírozás, vagy csak a sima műanyag?
A középső gomb könnyen benyomható?
Illetve a kábellel mi a tapasztalatod?

Köszönöm!

(#64159) koxx válasza M0RGI (#64158) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze :)
Nem gumírozott, de sztem nem is sima műanyag bár fogásra tényleg olyan kicsit. Akkor tudom elképzelni, hogy kicsit csúszik ha kisebb a kezed és nem tudsz rendesen ráfogni. A legjobb ha valahol meg tudnád élőben tapogatni, hogy bejön-e.
A középső gombot nagyon eltalálták, határozott, de nem túl kemény nyomáspontja van, a görgetés szintén. Az oldalra billentést annyira nem használom pedig kéne.
Az elején kicsit kusza volt, nem nagyon akart kiegyenesedni, de most már nincs vele gond. Jól kell elhelyezni az asztalon vagy kell egy kábeltartó kütyü.
Nekem tényleg csak a talpakkal van gondom, a razeren jaffa teflon volt, ahhoz képest ez kicsit tapadósabb. (s&s steelpadon)

(#64160) M0RGI válasza koxx (#64159) üzenetére


M0RGI
őstag

Kösz az infókat.
Sajnos itt Szfváron nem nagyon tudom sehol megtapizni, így marad a 14 napos elállással történő hercehurca.

(#64161) Skullwipe válasza bobalazs (#64157) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nekem csak annyi a furcsa rajta, hogy ennyin: Polling speed: 495 Hz
miért csak ennyit tud: Max speed: 0.97 m/s (61117 points/s) \ok\
Az Enotus nem jelzi jól? Mert több helyen is írták, hogy nem pontos a program, talán az egyik ilyen gond pont ez?
Mert alapból az am-10 2.7 ms-t tud körül belül 500/1000 Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#64162) kemotox válasza Skullwipe (#64161) üzenetére


kemotox
addikt

Nem rántotta meg eléggé. Tud az azért többet is. Ilyen 2,7 körül asszem, de mindenképp 2+

(#64163) Skullwipe válasza kemotox (#64162) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Igen, most néztem meg újra, mert mindig csak elsőre emlékezetből próbálom meg felídézni, de sokszor rosszul, most is inkább javítottam, mert az am-el tévesztettem össze.

(#64164) bobalazs válasza kemotox (#64162) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van. Most erőből megrángattam.
[kép]

(#64165) kemotox válasza bobalazs (#64164) üzenetére


kemotox
addikt

Nem rossz, egy fokkal jobb, de még mindig nem az igazi. Barátnőd van-e? Ha igen dobd, nem kell. Megtanulsz majd jó nagyokat rántani, ne aggódj ;]

(#64166) ribizly válasza kemotox (#64165) üzenetére


ribizly
veterán

LoL.
De igazad van :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64167) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!

Összefoglalót, ajánlót elolvastam, Én ennek ellenére mégis e két egér felől érdeklődnék: COUGAR GAMING 230M-250M. ADNS-3050 szenzorral van szerelve. Ami nekem a lényeg, hogy kialakításra ez hasonlít leginkább a régi razer diamondback 3g egeremhez, és azóta sem találtam olyan egeret ami annyira kényelmes volna.
Van-e Valakinek tapasztalata ezen egerek valamelyikével? Vagy tud-e ajánlani helyette max 10-12k-ig más alternatívát, lényeg 128x70x42 környéki méret.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#64168) ribizly válasza Qtya72 (#64167) üzenetére


ribizly
veterán

Ha rákeresel a topicban (desktop-os oldalon, jób felső sarokban található a kereső) a cougar -ra, akkor azt lehet látni, hogy egyre nagyobb elismerésnek örvend a márka.
Mondjuk speciel a keresett típusokról itt még nincs teszt, de ha az a szenzor elég arra amire Neked szükséged van, akkor lehet egy jó választás.
Topic gazdák azért még lehet ajánlanak más alternatívát. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64169) Vanir válasza Qtya72 (#64167) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz visszalépés lesz a szenzor, de ha a forma mindenek felett áll, akkor nosza. Semmi tapasztalatunk nincs vele amúgy.

(#64170) Qtya72 válasza ribizly (#64168) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Az igazság az, hogy képes vagyok akár 10 órát is COD-ozni 1 héten, de van hogy csak 2-3 órát. Már nem érdekel a 1++ kill, vagy hogy 5:1-es statom legyen. Egyszerűen csak egy kényelmes, és viszonylag jó egeret keresek. Bár nem tudom, hogy a 3200vs4000DPI, 3vs5 gomb megér-e közel 4000 FT többletet.
Sajnos a razer már évek óta nem üzemel, itt porosodik 1 steelseries optical, logitech g300, a4tech bloody v7m, de egyik se az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#64171) dobragab válasza Qtya72 (#64170) üzenetére


dobragab
addikt

Javittasd meg a Razert, ha nincs komoly baja, Eger problema topik. :)

Esetleg meg a QPAD DX-20 lehet jo, annak van hasonloan retardalt, hosszukas formaja. Mondjuk azt csak 500 Hz-en, 500-zal oszthato DPI-n szabad hasznalni :D

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64172) Qtya72 válasza dobragab (#64171) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Köszönöm mindhármótok segítségét, akkor körül nézek az egér probléma topikban is.

(#64173) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Pár hete nézelődök egérfronton és meg van a végső 2 kiválasztott, viszont képtelen vagyok dönteni. Átbújtam minden leírást: Steelseries Rival 300 vagy G402. Mind a kettő tetszik és a nagy kezemhez passzolna is. Előbbihez van gari. Ti melyiket választanátok? :) G602 sajnos drága a büdzséhez, így az kiesett a körforgásbólés marad a vezetékes.

(#64174) dobragab válasza Don.Corleone (#64173) üzenetére


dobragab
addikt

Nagy kezhez tenyeres fogasra sokkal inkabb Rival 300. Claw / fingertipre meg nem biztos, hogy ebbol a kettobol kellene valasztanod :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64175) Vanir válasza Don.Corleone (#64173) üzenetére


Vanir
veterán

Rival 300 (esetleg Minoix Naos 7000, az is nagy mancshoz való).

(#64176) M0RGI válasza koxx (#64139) üzenetére


M0RGI
őstag

Azt meg tudod mondani, hogy az EMP kábele kb. milyen vastag? A G403-é elég merev és vastag volt, a DA és Mamba kábele szuper, vékony, hajlékony.
Köszi!

(#64177) TotO'


TotO'
aktív tag

Hali! Segítsetek kérlek egeret választani :B

1. Mennyi a keret? - Max ~14-15k (Ha van olyan, amiért ár-érték arányt tekintve megér még pár ezret, megnézem azt is)
2. Használtpiac, és / vagy eBay? - Újonnan szeretném venni, lehetőleg itthonról / itthoni webshopból
3. Mire használnád az egeret? - Competitive gaming, illetve mindennapi használat
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? -
Tenyérhossz: 20cm
Szélesség: 9,5cm
Churchill-style
Jelenleg egy nagyobb A4Tech egerem van, amit inkább fingertip mint palm módon fogok, nem fekszik fel a tenyerem az egér testére, de van, hogy hozzáér.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - Alacsonyan, OW-zek, a 180°-om 15 centi körül lehet, ha ez mond valamit..
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - Bal oldali két gomb mindenképp, ha volna olyan A4Teches átbindolható "triple-fire" gomb, az király volna, de kb semelyik másik egeren nem láttam, szóval le kell tennem róla.

G203 az amit még régebben kinéztem, árban tetszetős, kinézetre is teljesen jó, méretben is jónak tűnik, azonban mintha olvastam volna, hogy a görgőjével valami probléma szokott lenni.
Van ilyesmi árfekvésben olyan egér, ami jobban preferált, mint a G203?

köszi :R

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#64178) koxx válasza M0RGI (#64176) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4-5mm kb, de teljesen jo sztem a hajlekonysag, nem erzem merevnek

(#64179) M0RGI válasza TotO' (#64177) üzenetére


M0RGI
őstag

Hasonló a tenyérméretem és a fogásmódom.
A G203/102 biztosan kicsi lesz. Nekem még a G403 is az volt.

(#64178) koxx: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64180) TotO' válasza M0RGI (#64179) üzenetére


TotO'
aktív tag

Úgy érted kényelmetlenül kicsi? Mit javaszolsz?

4a || Neuzer Courier DT

(#64181) koxx válasza M0RGI (#64179) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem 20/10 a méret, én is ezért kerestem nagy egeret.

(#64182) TeebyKay válasza TotO' (#64180) üzenetére


TeebyKay
őstag

Razer Deathadder Chroma, Mionix Naos 7000, Steelseries Rival 300

(#64183) BeStronk válasza TotO' (#64177) üzenetére


BeStronk
tag

G203 ebben az árfekvésben szinte a legjobb választás lehet, ha a forma/méret megfelel. Görgő problémáról én nem nagyon hallok, bár erről a toplikgazdák lehet pontosabban tudnak nyilatkozni én speciel teljesen elégedett vagyok az enyémmel, de ez személyes vélemény. Inkább amit lehet szokni kell az A4tech után az az érzékenyebb bal és jobb egérgomb.

És az hogy méretben kicsi lesz vagy nem az eléggé fogásfüggő, esetleg ha megtudnád mondani, hogy melyik A4tech egered van pontosan, ahhoz mérve könnyebb lenne ezt eldönteni.

Esetleg a Mionix Aviort-t is megnézheted, azt mostanság egész jó áron lehet kapni és az valamivel nagyobb is mint a g203.

[ Szerkesztve ]

(#64184) kemotox válasza TotO' (#64180) üzenetére


kemotox
addikt

Attól még, hogy neki kényelmetlen volt, nem biztos, hogy neked is az lesz. Ha fingertipre keresel egeret, akkor jó az. Jó a g203, inkább a g403-al voltak görgő gondok.

(#64185) TotO' válasza BeStronk (#64183) üzenetére


TotO'
aktív tag

Most hogy összehasonlítottam

G203
Magasság: 116,6 mm
Szélesség: 62,15 mm
Mélység: 38,2 mm

A4Tech X-710BK egerem pedig hivatalos specifikációt mm-be konvertálva
121 mm
68,5 mm
39,3 mm

Ami vonalzóval mérve kb így is van, ez azt jelenti, hogy fél centivel alacsonyabb és keskenyebb, ez egyáltalán nem hangzik vészesnek

(#64182) TeebyKay : Köszi, lecsekkolom őket

(#64184) kemotox : Ez jól hangzik, a fenti számítások is ezt támasztják alá.. :K

4a || Neuzer Courier DT

(#64186) ribizly


ribizly
veterán

Na már volt róla szó, de itt egy kis handson a Swiftpoint Z Mouse-ról. Egy egészen jó felhasználását mutatja be a srác R6: Siege alatt.
Ahhoz képest, hogy mennyi minden van benne egészen könnyűre sikeredett.
Csak az ára... ami biztosan miatt ez nem fog tudni betörni piacra, pedig ebből még akármi is lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64187) BeStronk válasza TotO' (#64185) üzenetére


BeStronk
tag

Én is A4Tech X7-ről váltottam G203-ra.... G203 tényleg valamivel kisebb, de én megtudtam szokni. Formára főként az egér seggénél más abban hogy nem szélesedik hanem végig egyenes, így a kisujj pozíciója nekem kicsit változott. De mondom nekem amit nagyon szokni kellett azok az érzékenyebb fő gombok, de miután megszokod, akkor már nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#64188) BeStronk válasza ribizly (#64186) üzenetére


BeStronk
tag

Azért a 121g-ot nem nevezném könnyűnek :)

[ Szerkesztve ]

(#64189) ribizly válasza BeStronk (#64188) üzenetére


ribizly
veterán

"Ahhoz képest", hogy van benne kijelző, gyroscope, egy rakat kapcsoló (amiből van olyan, ami kicsit komplexebb, mint a "sima", hiszen nyomásérzékeny. Erre értettem a "könnyűt".
De amúgy én is a <90g egereket kedvelem és használom mára már csak. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64190) gtamate2


gtamate2
veterán

Kipróbáltam a Qpad DX-5-öt, hát gyalázat. 1 m/s gyorsulást bír, valami lézeres szenzor lehet benne tippre, de nagyon gyenge, pedig külsőleg teljesen korrekt lenne, kár hogy a szenzoron spóroltak..

Még nem lehet megvásárolni, valószínűleg a jövő hónaptól lesz kapható.

*Sn0w

(#64191) Tewe013 válasza gtamate2 (#64190) üzenetére


Tewe013
őstag

Az 1 m/s gyorsulás az valóban érdekes. (Hint: a gyorsulásnak m/s^2 a mértékegysége)

(#64192) BeStronk válasza ribizly (#64189) üzenetére


BeStronk
tag

Inkább megspóroltak volna 1-2 feature-t és levitték volna a súlyát 100g-re akkor barátibb lenne mert így nem tudom ki fogja megvenni 229 dollárért, szerintem bukó lesz ez az egér...

(#64193) ribizly válasza BeStronk (#64192) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem gaming-re nem teljesen okés a dolog. Eltekintve attól az 1-2 játéktól, ahova lehet alkalmazni (mint ahogy látszik a R6: Siege-nél a lean), de kb. ennyi a gaming. Viszont aki sok feature-t szeretne az egerén és tervező (grafikus, építész, stb.) és tényleg akar egy jó cuccot annak még lehet ez egy jó opció.
Igaz az ára még így is túlzás, de megy majd ez még lejjebb is... ;)
Nézd csak meg, hogy a Mionix Naos QG is anno ~43.000-en kezdett, most már 29k körül megkapod. Jah, én meg éppen csak el tudtam adni 16k-ért... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64194) M0RGI válasza TotO' (#64180) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, nekem az az általad leírt fogásmóddal.
De ki kéne próbálnod, ez teljesen egyéni és sok más mindentől is függ.
Nekem az oldalsó kialakítástól, anyagtól, borítástól is.

(#64195) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok :) Ha egy oldalon fel van tüntetve az egér tömege, azt kábellal, vagy kábel nélkül kell érteni? Csak az egeret mérik ilyenkor? Kábelt nem?

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#64196) kemotox válasza mayday00 (#64195) üzenetére


kemotox
addikt

Ezt csak a jóisten, meg aki mérte, az tudja. Nincs erre szabály, igazából egér + kábel első 5-10 centije lenne a legpontosabb, mert azt még mozgatod az egérrel együtt, de természetesen nem így szokták. A jobbak kiírják, pl asszem Loginál láttam, hogy with cable meg without cable.

(#64197) BeStronk válasza ribizly (#64193) üzenetére


BeStronk
tag

Szerintem még maguk a fejlesztők se tudják hogy ezek a feature-ök milyen vonalon lennének igazán hasznosak. Valószínűleg nem az volt a cél hogy egy jó gaming egeret csináljanak hanem, hogy mind ezt beletuszkolják egy egérbe azt majd csak lesz belőle valami...a "gaming vonal" hogy ezzel promozzák, egyfelől szerintem marketing dolog is, mert a gamer egereknek van piaca, precíziós munka egereknek annyira nincs, ezért nem az volt a fejlesztési cél...

[ Szerkesztve ]

(#64198) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Csak war thunderrel játszok, olyan egêr kellene, amivel egy gombnyomással tudok dpi-t váltani, mondjuk 3 programozott értékre. (Pl. tankhoz 500 dpi, tank precíziós célzáshoz 300 dpi, repüléshez 1000 dpi. ) Ha vannak hüvelykujji gombok, azok nem emelkednek ki nagyon, hogy véletlenül ne lehessen megnyomni. Ha még az ár is 10k alatt lenne, maga lenne a tökély..? :)

Szívesen fogadok javaslatokat.😃

(#64199) BeStronk válasza Bertiee (#64198) üzenetére


BeStronk
tag

Most így elsőre Logitech G102 ebay-ről de pontosabb ajánlást akkor tudunk mondani, ha kitöltöd az összefoglalóban lévő "Hogyan kérdezzek?" menü pontot.

(#64200) Bertiee válasza BeStronk (#64199) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Igazándiból majdnem mindent leírtam. Ebay is jöhet, a fogás talán claw, közepes kézméret.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.