Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) nyunyu válasza Butcher-HUN (#13997) üzenetére


nyunyu
félisten

Kis MS egerologia

IntelliMouse 1.x:

IntelliMouse Optical 1.x:

IntelliMouse Explorer 1.0:

IntelliMouse Explorer 2.0:

Wireless IntelliMouse Explorer:

IntelliMouse Explorer 3.0:

IntelliMouse Explorer 4.0:

Wireless IntelliMouse Explorer 2.0:

Explorer Mouse:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14002) nyunyu válasza nyunyu (#14001) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso optikai egeruk az IntelliMouse with IntelliEye persze jol kimaradt, formara ugyanugy nez ki, mint a golyos IntelliMouse 1.1.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14003) neorow1 válasza nyunyu (#13999) üzenetére


neorow1
senior tag

Jót nem szégyen másolni :D Na, játszogatok a WMO-val és már 3x csinálta hogy lenéz a földre és pörög :D mondhatom roppant kellemes. Ennek az az oka, hogy mintás az egérpadom?

(#14004) nyunyu válasza nyunyu (#14002) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze az elso gorgos IntelliMouse is mar egy ujrahasznositott formaterv volt, ez volt az elodje. ;)
(Nevere mar nem emlekszem, MS Serial Mouse-ra keresve van par fele, nem csak ez)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14005) nyunyu válasza neorow1 (#14003) üzenetére


nyunyu
félisten

MX500/700-nak sem tetszett az elozo, Warcraft 3 egeralatetem, ork pofajara erve kiakadt az optika. :DDD

Lezeres MX1000-et mar nem zavarta az alatet mintazata.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14006) Butcher-HUN válasza nyunyu (#14001) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ez igen! :C Koszi. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#14007) neorow1 válasza nyunyu (#14005) üzenetére


neorow1
senior tag

Igen, nekem is egy bizonyos helyen akad ki mindig.. Csak meg kell vegyem azt a QcK-t :)
Igen, a lézeres X7-et sem zavarja, egyszer sem akadt ki miatta.

[ Szerkesztve ]

(#14008) Synthwave válasza neorow1 (#14003) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Olyat nagyon nem kellene neki.

Milyen pad?

nyunyu: WMO kimaradt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14009) neorow1 válasza Synthwave (#14008) üzenetére


neorow1
senior tag

Teljesen gagyi, össze vissza színekkel és ábrákkal, csak azért van, hogy ne az asztallap kopjon. Van benne egy kék téglalap, ami hirtelen pirosba vált és ott szokott kiakadni. Nem gáz, értem, hogy ezek nem szeretik, majd akkor kezdek kiakadni ha a QcK-val is csinálja.

(#14010) Radeon_5 válasza nyunyu (#14001) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hejj, a 2.0-nak milyen jo kis huvelykujj-tamasza van..nem jo kis eger az? sosincs szo itt rola

Son of a Bit

(#14011) Synthwave válasza neorow1 (#14009) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"majd akkor kezdek kiakadni ha a QcK-val is csinálja."

Ha azzal is csinálja, akkor hibás darabot vettél - vagy egyéb hardware-es gond van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14012) TomiLi


TomiLi
addikt

Na most nagyon mérges vagyok....
Van egy G400-asom, eddig nagyon meg voltam vele elégedve.... Erre most minden előjel nélkül elkezdett "akadni" a bal gombja.... :W
Olyan, mintha a bal gomb, minden lenyomáskor elakadna valamibe... kifújtam sűrített levegővel, mert azt hittem valami piszok került alá, de semmi. Továbbra is csinálja...
Szétszedni nem akarom, mert garis. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Bogyóka

(#14013) tommjee


tommjee
senior tag

Szereztem egy nagyon szép fekete WMO 1.1A-t :)

(#14014) TomiLi válasza TomiLi (#14012) üzenetére


TomiLi
addikt

Még annyit sikerült kitapasztalni, hogy a bal gombnak lett egy kis holt játéka. A microkapcsoló, és a nyomófelület között van pár tized mm lógás, ami előidézheti a rapszódikus akadozást. Tehát a bal gomb lenyomásakor van egy "inaktív" mozgás...
(na nem tudom jobban megfogalmazni...) A lényeg, hogy a jobb gombnál nincs ilyen!!!!
Azt meg kell nyomni, és semmi gond ,teszi a dolgát. A bal viszont így nagyon idegesítő...
Valakinek nincs véletlenül ötlete a problémámra? Foglalkoznak ilyesmivel ha visszaviszem?

Köszi! :R

Bogyóka

(#14015) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szerintetek ennek az egérnek az alján mire utal a 2010-es szám?

(#14016) tommjee


tommjee
senior tag

Lőttem pár képet a WMO 1.1 Black-rőL:)

(#14017) Synthwave válasza TomiLi (#14014) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha nem akarod szétszedni, gari.

"Foglalkoznak ilyesmivel ha visszaviszem?"

A Logitech biztosan.

DeFranco: Gondolom, hogy 2010-ben gyártották.

De van rajta kanji is - kell egy ilyen. :DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14018) DeFranco válasza Synthwave (#14017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És 2010-ben gyártották még ezt a típust, Watson?

(#14019) Synthwave válasza DeFranco (#14018) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Holmes, kedves Tetemborough úr, Holmes. :DDD

Tudtommal igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14020) DeFranco válasza Synthwave (#14019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

o_O és 2012 év elején már nincs egy darab sem az országban? Azigen...

(#14021) TomiLi válasza Synthwave (#14017) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor jobban járok, ha közvetlenül a Logitech-kel veszem fel a kapcsolatot.
(velük már van jó tapasztalatom)

Nem értem a hibát amúgy, kíváncsi lennék a belső szerkezetére (a gomb, és a micro kapcsoló kapcsolatára), mert most "megjavult". Mielőtt segítséget kértem volna itt, azelőtt már egyszer így jártam... Mindenesetre idegesítő, hogy megbízhatatlan, mert ha elő jön, akkor nagyon idegesítő, és hátráltató probléma....

Bogyóka

(#14022) Synthwave válasza DeFranco (#14020) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tavaly október vége- körülre eléggé kifogyott minden üzlet.

Nem értem, miért nem lehet piacon tartani. Kb. ugyanúgy fogy, mint 5-10 évvel ezelőtt. A 3.0 10 év múlva is 3.0 lesz. :/

ceaser: Egy telefont megér a bolt is, hátha. Mikor vetted az egeret?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14023) DeFranco válasza Synthwave (#14022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Piaci rés... harminhat dollár a kisker ára a microsoft oldalon is, nagyobb tételben ennyire kijön szállítással együtt, és az itthon, dobozosan verhetetlen ár a haszonnal együtt is.

Boltos lennék berendelnék úgy kábé háomhuszat.

(#14024) Synthwave válasza DeFranco (#14023) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De az is lehet, hogy háhúszat. :))

Magyar boltosokon nincs mit meglepődni, nagy részük azt sem tudja, hogy mit árul. Bezzeg nem kellek eladónak, mert nincs eladói PhD-m.. :W

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14025) Mans20 válasza Synthwave (#14024) üzenetére


Mans20
addikt

Hello

Tudsz ajánlani olyan egeret amit érdemes megvenni és kb ilyen formája és fogása van?[link] mert ezek a MS meg társa valahogy a 10 évvel ezelötti egereket idézi és nem tetszik a fogása.

(#14026) TomiLi válasza Synthwave (#14022) üzenetére


TomiLi
addikt

Tavaly december 29.-én lett vásárolva.
(még lehet, hogy egy-két napig tesztelgetem, mert nem akarom magam beégetni.... Olyan ez, mint amikor az ember foga fáj és elmegy az orvoshoz.... hirtelen semmi baja..)

Bogyóka

(#14027) Synthwave válasza Mans20 (#14025) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"MS meg társa valahogy a 10 évvel ezelötti egereket idézi és nem tetszik a fogása."

Mert idén 10 éves.
Többségük azóta is mindennapos használatban.
De fogtál már ilyet? A 3.0 palm-ra kényelmes, rántáskor pedig stabilabb érzetet ad, mint az MX-ek.

Link--> Logitech MX 518, Logitech G400, SS Ikari Optical, ami hasonló.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14028) Mans20 válasza Synthwave (#14027) üzenetére


Mans20
addikt

Én már ezekhez szoktam,ahol van az újaknak mélyedés,lehet hogy már fogtam,nem tudom,az MX518 at már fogtam,ott gyűrüs és kisújjamat zavarta a jobb oldali rész,a mionix egerekről mit tudni?

(#14029) cellpeti válasza Mans20 (#14028) üzenetére


cellpeti
veterán

Az itt ajánlott MS egerek a porba alázzák az általad linkelt Acme és társai egereket, illetve sokszor a 10-20k-s "gémer" egereket is. Végre valamibe megmutatta az MS, hogy tud. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14030) shteer válasza Draken (#13406) üzenetére


shteer
titán

orochim van. mit szeretnél tudni konkrétabban?
komolyabb játékra valóban csak vezetékkel alkalmas. a razer pro v1.6 után nekem kicsi volt, de mivel a kezem is az, könnyen megszoktam

..szerintem jónak tűnik

(#14031) GibsonSG


GibsonSG
tag

Hol érdemes egyszerűen kinéző fehér egereket böngészni, a max 5k-s árszegmensben?

(#14032) neooen


neooen
aktív tag

Szisztok!

Tudnátok nekem ajánlani maximum 25.000 forintig vezeték nélküli egeret? A Logitech Performance MX-et szemeltem ki, de jobban utánaolvasva a dolgoknak inkább kikérném a véleményeteket, mert kap azért kritikát. Testesebb egeret szeretnék, nem kell 100 gomb, vezeték nélkülit, tömören ennyi. Előre is köszönöm!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#14033) jaffa 2843 válasza GibsonSG (#14031) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ez párszáz ft: [link]

Egyébként itt

neooen
Mire szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14034) GibsonSG válasza jaffa 2843 (#14033) üzenetére


GibsonSG
tag

Kösz, de én olyanra gondoltam amik Mo-n is biztosan kaphatók.

(#14035) Egon válasza neooen (#14032) üzenetére


Egon
nagyúr

Van még pl. ez, bár a gombjait ennek is kritizálták páran (én még nem próbáltam). Látatlanban ennyi pénzből én Perf MX-et vennék.
Amúgy próbáld meg megfogdosni a kinézett példányokat: ennyi pénzért csak olyat érdemes venni, ami szubjektíve kényelmes.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14036) Mans20 válasza cellpeti (#14029) üzenetére


Mans20
addikt

Örülök hogy jó a belsejük,de mit csináljak ha nem tetszik a fogása?razer is kb MS kinézetű,legalább csinálnának valami olyan formát mint a mionix.

(#14037) stevve


stevve
nagyúr

Továbbra is szívesen várok ötleteket halk egerek terén. :R

(#14038) szuzi80 válasza jaffa 2843 (#13980) üzenetére


szuzi80
tag

de NEM! :) Első hsz-ban írtam is, hogy 90%-ban internetezésre használjuk az egeret, a maradékban fényképet vágok ki és évente 10 alkalommal ha játszok. Kisbaba mellett nehéz is lenne órákat játszani :D

(#14039) sittes79


sittes79
addikt

Szeretnék egy HID-as(bármi is legyen az) bluetooth egeret tablethez, ne legyen usb-és vevő egysége. Olcsó legyen, amit a sarki számítástechnikai boltban is meg lehet venni.

Köszönöm

(#14040) vlevi válasza stevve (#13940) üzenetére


vlevi
nagyúr

"vagyis nem MS Arc Touch"
Azt nem ismerem, de az új Touch mouse-ban az a "jó", hogy nem is olcsó, és nem is halk. Mert csak a gesture parancsok az érintősek rajta, a két gombja akkorát szól, mint egy kalapács.

[link]

Egyébként kövezzetek meg, de én most jól elvagyok az A4Tech X-710BFS egeremmel. Már jónéhány kört mentem, de valahogy mindíg visszatérek hozzá. Legutóbbi eltévelyedésem a Microsoft Wireless Desktop 3000 bill+egér szet volt. A billentyűzet még elmegy, de az egér...

(#14041) neooen válasza jaffa 2843 (#14033) üzenetére


neooen
aktív tag

Vegyesen használnám. Napi 8-10 órát biztos menne, ebből javarészt munka, a fentmaradó rész pedig játék (nem profi FPS, arra tudom, hogy csak kábeles jöhet szóba).

Köszönöm Egon. Lenne még más alternatíva, vagy nagyjából ennyi? A Razer Orochi az milyen?

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#14042) nyunyu válasza Radeon_5 (#14010) üzenetére


nyunyu
félisten

Hejj, a 2.0-nak milyen jo kis huvelykujj-tamasza van..nem jo kis eger az? sosincs szo itt rola

Senki nem ismeri, annyira regi eger.

2003 vegen jelent meg az IME 4.0, nagyjabol akkor hagytak abba az eredeti IME 3.0 gyartasat.

Csak hat a gamer kozosseg a sok nyavalygasaval elerte, hogy 2006-tol ismet gyartsak a 3.0-at.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14043) nyunyu válasza sittes79 (#14039) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt egyszer mar osszeszedtem a boltban ugy-ahogy kaphato kekfogu eszkoz kinalatot.
Egyik sem olcso :(

HID: human interface device
Magyarul olyan eszkoz, amivel telepatia helyett noszogatjuk a gepet, hogy utana lehessen azt mondani, hogy a hiba oka a kepernyo es a szek kozott talalhato.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14044) nyunyu válasza Mans20 (#14025) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudsz ajánlani olyan egeret amit érdemes megvenni és kb ilyen formája és fogása van?[link] mert ezek a MS meg társa valahogy a 10 évvel ezelötti egereket idézi és nem tetszik a fogása.

Miert, az MX500/700-rol lopott kolcsonvett forma talan fiatalabb lenne?

Ex torzshelyem archivuma szerint 2002. november 5-en vettem az MX700-at. ;]
(Par nappal korabban futott be az elso MX500+MX700 szallitmany az orszagba.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14045) neorow1 válasza Synthwave (#14011) üzenetére


neorow1
senior tag

Fehér lappal tökéletesen működik. Az miért van, hogy eBayen a legolcsóbb QcK Mass 5300 Ft, Mo-n pedig az első boltban ahol megnéztem 4310 Ft

(#14046) sittes79 válasza nyunyu (#14043) üzenetére


sittes79
addikt

Erről mit gondolsz viszonylag olcsó.

[link]

(#14047) Egon válasza neooen (#14041) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem ismerem az Orochi-t, de azt legalább ki tudod próbálni a Pixel-ben. A másik két említett egeret csak pár MM-ben és/vagy Saturn-ban lehet megfogdosni (jobb esetben).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14048) Synthwave válasza neorow1 (#14045) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

eBay-en a legolcsóbb QcK Mass ~2800 Ft.
Top-rated seller-től ~4200 Ft.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14049) neorow1 válasza Synthwave (#14048) üzenetére


neorow1
senior tag

Az vicces, beállítottam, hogy a legalacsonyabb ár+szállítás legyen elöl és a legolcsóbb jött ki 5300-ra. Kérlek dobj linket, akár privátban is jó.

(#14050) Synthwave válasza neorow1 (#14049) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha a szállítást is beleszámoltad, nem értem, mit csodálkozol.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.