Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) zsomboy válasza drtimot (#25000) üzenetére


zsomboy
csendes tag

Nem tényleg komolyan kérdeztem! :DD Lényegtelen milyen egerem van most, mivel valami 1-2 ezer forintos alap egér...

Üdv,
zsomboy

(#25002) drtimot válasza zsomboy (#25001) üzenetére


drtimot
aktív tag

1-2 ezer forintos alap egérből is van (Microsoft Wheelmouse Optical - a "WMO"), ami megalázza a 20 ezres gamer csodákat:) Mondjuk ha akarsz egy igazán jó egeret, add el ezt a goldot, és az árából veszel ebayról egy egeret az ajánlottak listájából, a maradékból meg elmész fagyizni kétszer.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25003) mqm válasza drtimot (#25000) üzenetére


mqm
senior tag

(Koszi az egeret asszony meg van elegedve vele) :)
Azert az is sokat szamit milyen fogassal jatszik. Nekem pl egy palm utan jott a claw.. fps-ben megtatosodtam!
MMO-ban kevesbe..:))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#25004) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

A Razer DeathAdder Black-nek milyen meghibásodási rátája van? Alkalmam nyílna venni egyet jó áron, de sajnos garancia nélkül...szerintetek? :F

Nem tudom érdemes-e kockáztatni... :U

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#25005) mqm válasza mcmike (#25004) üzenetére


mqm
senior tag

Minden elhasznalodik egy ido utan, beépitett elhasználódás garancia lejártával elég esélyes hogy feluti a fejet.. bar nem vagyok nagy szaki. Kerdes ,hogy mennyit hasznalta elozo tulaj?!
Hasznaltan gari nelkul en nem vennem meg. :)
De ez egyeni latasmod.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#25006) drtimot válasza mcmike (#25004) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sajna az újabb szériás Razereknél egyre több mikrokapcsoló-panaszról hallani hosszú távon, valószínűleg gyengébb minőségű kapcsolókat használnak, így az probléma lehet, de az egy 300 forintos alkatrész, és minimális forrasztási tudással cserélhető (fórumban vagy aprón biztos találsz hozzá szakit, ha te magad nem is állsz neki). Az egér többi része továbbra is jó minőségű, és ritkán hibásodik meg, ha jó áron jutsz hozzá, és jól ki tudod próbálni megvételkor, szerintem még mindig egy kiváló egér.

(Legjobb, ha le tudsz vele ülni játszani 10 percre, ezen kívül külön ellenőrizd, hogy a kábel nem kontaktos-e, kapcsolók nem kattintanak-e duplát, illetve hogy a görgő nem ugrik-e gyors mozgásoknál, vagy bizonyos pozíciókban. Ezek nem Razer-specifikus dolgok, csak tipikus egérhibák. Ha nem tudod a helyszínen kipróbálni, kérj rá pár nap garit, és vásárolj megbízható eladótól.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25007) mcmike válasza drtimot (#25006) üzenetére


mcmike
őstag

Elméletileg új lenne az egér, szóval nem volt még használva, ezt nem írtam valóban... :B

Viszont ahogy egyre jobban utánaolvasok, annál inkább elbizonytalanodok. A fogása teljesen más lenne a jelenlegihez képest, ugyanis G9x-ről váltanék. Azaz Claw-ról Palm-ra... :F

Ami nem biztos hogy a legjobb döntés, ha csak FPS-t játszom...ugye? Több helyen is azt olvastam hogy a Claw fogásúakkal gyorsabb az ember, a Palm pedig pontosabb tud lenni. De BF esetén inkábba gyorsaság számít. Szóval elbizonytalanodtam...ráadásul a helyem is kicsi ahol az egér mozog, ez megintcsak a Claw irányába billenti a dolgot, mert az kisebb. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#25008) mqm válasza mcmike (#25007) üzenetére


mqm
senior tag

En is BFelek claw cm storm spawn-al.. fps-re sztem is inkabb claw.
De, kinek a pap..

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#25009) jaffa 2843 válasza mcmike (#25007) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezeket a grip-es marhaságokat nem tudom melyik agytröszt találta ki, de mindig jókat nevetek rajta.(FPS-re claw, meg egyéb "okosság") Olyan egeret kell venni, ami kényelmes és jól tudod használni. Claw gripeltem már Deathadder-t, sőt MX518-at és Intellimouse 3.0-át is, pedig nem rendelkezem nagy tenyérrel, sőt. Úgy fog benned tudatosulni, hogy jó-e vagy sem, ha ráteszed a kezed és használod kicsit.
BF-ben meg az egér számít legkevésbé. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25010) #10691584 válasza jaffa 2843 (#25009) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kinek a palm, kinek a palmné. A delta grip a legjobb, azzal hasítasz, akár a szél:

(#25011) Bufo bufo válasza jaffa 2843 (#25009) üzenetére


Bufo bufo
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz...
:DDD

(#25012) autox3c válasza autox3c (#24995) üzenetére


autox3c
tag

Erre valaki?

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#25013) Bufo bufo válasza autox3c (#25012) üzenetére


Bufo bufo
tag

Túl sok lehetőség most nem ugrik be...
Egy lehetőség. Bár a fehér színnel magasra tetted a lécet! :DD

(#25014) Newlocal válasza Bufo bufo (#25013) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. Vezetéknélküli egeret keresek irodai munkára.

Főbb szempontok:

- kicsi USB érzékelő, hogy ne kelljem állandóan kirángatnom belőle
- hosszú elem élettartam
- teljes méretű legyen
- nem kell igazából semmi extra programozható gomb, etc

Vettem egy Logitech M525öt, de az kicsi a mostani A4 Techhez képest.
Köszi előre is.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#25015) izee válasza autox3c (#25012) üzenetére


izee
senior tag

Ez sem fehér :F :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#25016) mcmike válasza #10691584 (#25010) üzenetére


mcmike
őstag

Szerintem ne vesszünk össze a grip-en... :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#25017) Keni21


Keni21
tag

Szevasztok egy olyan kérdésem lenne ha kirojtosodott a DeathAdder-m kábele akkor azzal vissza küldhetem garanciális ügyintézésre?

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#25018) izee válasza Keni21 (#25017) üzenetére


izee
senior tag

Azt szokták mondani, hogy funkcionális hiba hol van benne... Ha meg tudod magyarázni, akkor viheted.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#25019) izee


izee
senior tag

MX518 skin

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#25020) jaffa 2843 válasza izee (#25019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Oszt innen szállíccsák-e magyarhonba?

Egyébként én G400s burkolatot fogok venni az MX518-amra. A felülete nagyon jó az új szériának. (tapintásra)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25021) izee válasza jaffa 2843 (#25020) üzenetére


izee
senior tag

elvileg az amazon megoldja Sőt, rá kell kérdezni, de a .com-ról is.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#25022) #10691584 válasza jaffa 2843 (#25020) üzenetére


#10691584
törölt tag

"Egyébként én G400s burkolatot fogok venni az MX518-amra"

Hogyan?

(#25023) jaffa 2843 válasza #10691584 (#25022) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ebay-en volt már egyszer egy eladónál MX518, G400 éa G400s burkolat. Ráírtam és azt mondta, hogy majd hamarosan újra árulni fog, csak most épp rakják össze a store-t. :D
Nála lesz elvileg majd. ~3ezer Ft körül volt a cumó görgővel együtt, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25024) #10691584 válasza jaffa 2843 (#25023) üzenetére


#10691584
törölt tag

Köszi. Ez jól hangzik :K

(#25025) Bufo bufo válasza #10691584 (#25024) üzenetére


Bufo bufo
tag

Borderlands2 fanoknak... ;)

(#25026) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Vezeték nélküli egeret szeretnék nemsokára vásárolni.
Ezt néztem ki: GENIUS Traveler 9010LS.
Szerintetek milyen? Ami számomra fontos az egérrel kapcsolatban, hogy fokozatok legyenek a görgőben. És a görgő, mint gomb funkcionáljon. Játékra viszonylag keveset használnám. E helyett esetleg valami mást tudtok ajánlani, vagy melyiket nem. Vagy áldozzak pénzt egy Logitech egérre, ha jót akarok magamnak? :)
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#25027) Riegerr válasza Riegerr (#25026) üzenetére


Riegerr
tag

Még ezt néztem ki: Logitech M325.
Nem kell sok gomb és érzékenység állító. Extrák nélküli, de megbízható, jól működő egeret keresek.

(#25028) Weareus válasza Riegerr (#25026) üzenetére


Weareus
addikt

Hogy érted hogy fokozatok legyenek a görgőben? Mikor tekered, ne folyamatosan pörögjön, hanem legyen benne "racsniszerű" jelleg?

Nekem Logitech M325-öm van. Nagyon jó egér. Egy ceruzaelem megy bele, én újratölthetővel használom, amiből van egy szett és hozzá hálózati töltő. Elég sokáig bírja az elem, az egér kicsi, de nagyon jól kézre áll, szerintem játékokhoz is tökéletes, igazi kis műszer.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#25029) Riegerr válasza Weareus (#25028) üzenetére


Riegerr
tag

Igen. Arra gondoltam. Nekem nem jött be hogy megpörgetem és csak pörög a görgő. Fokozatok legyenek benne.

(#25030) Riegerr válasza Weareus (#25028) üzenetére


Riegerr
tag

Nekem is szimpatikus a jószág. Lehet, hogy M325-s lesz belőle. :)

(#25031) Weareus válasza Riegerr (#25029) üzenetére


Weareus
addikt

A kis Logitech, amit kinéztél, ilyen (fokozatos, v. racsnis). Ha már a kettő közül választanék, akkor inkább Logitech mint Genius. Volt néhány Genius egerem és nekem annyira nem jöttek be, persze attól még nem mondom, h. rossz márka, biztos vannak jó típusok is belőle csak nekem még nem sikerült belefutnom. Mondjuk a mostani Logitech egeremet (bár egyszerű kis "alaptípus") nem nagyon cserélném másra.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#25032) Riegerr válasza Weareus (#25031) üzenetére


Riegerr
tag

Köszönöm a segítségedet. :)

(#25033) Riegerr válasza Weareus (#25031) üzenetére


Riegerr
tag

Több helyen is láttam a neten, hogy fokozatmentes az egér. Ez igaz? Itt is azt írják! http://ipon.hu/elemzesek/logitech_egerek_a_szoritoban/1441/1

(#25034) Weareus válasza Riegerr (#25033) üzenetére


Weareus
addikt

Ne haragudj, de annyira hasonlít a két egér...
Most előkerestem a papírjait némi közelharc árán...
Nekem M305-öm van.
:R :R :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#25035) Riegerr válasza Weareus (#25034) üzenetére


Riegerr
tag

Akkor milyen egeret vegyek? M345-ötöt például? Vagy M525-t, de ez jóval drágább!
Már teljesen tanácstalan vagyok. :(

(#25036) drtimot válasza Riegerr (#25035) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sajna mind a kettő fokozatok nélküli. Nem az a fajta, amit elengedsz, és pörög tovább, de nincsenek benne jól elkülönülő fokozatok, "mikropontosságú" néven jelölik ezt Logitechék.

Logitech weboldalán elmész az adott egér oldalára, és látni, hogy milyen görgő van benne.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25037) Tirexi


Tirexi
addikt

Válasz erre: [link]

Milyen tesztre gondoltál pontosan? Csak mert a legjobb teszt a játék. Először nekem is szokatlan volt. Pár napig csak szívtam vele, de aztán simán jó lett. Megtaláltam magamnak a megfelelő DPI-t és a megfelelő súlyt meg a megfelelő ingame egér sebességet.
Ennyi a titka az egereknek. Sztem egy 5k Ft-os optikai egérrel is lehetne simán játszani.

(#25038) kristof123 válasza Tirexi (#25037) üzenetére


kristof123
őstag

Valójában 2k-s optikai egér ott van a legjobbak között (WMO) sajnos Én még nem tudtam szerezni.
Ilyenre.^^

[ Szerkesztve ]

(#25039) jaffa 2843 válasza kristof123 (#25038) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"sajnos nem tudtam szerezni."

Akkor pótold minél előbb. Így nem állok veled szóba legközelebb. :DDD

Egyébként a gaynius Gila a technológia csúcsa, még elülső fényszórói is vannak, szóval látod a gyalogosokat az egérpadodon. ;]

Ilyen teszt sajnos nincs mégegy. :O

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25040) Tirexi válasza jaffa 2843 (#25039) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor csak úgy érdeklődés képen kérdezném, hogy melyik a jelenleg ITTHON is kapható legjobb gamer egér amit az ember FPS-re használ.
Erre kíváncsi lennék. :)

(#25038) kristof123:
Ilyen tesztekre aztán sokra megyek... Ezt játékokban kell tesztelni nem ilyen hülye programokban.
Ugyan az mint a VGA-nál a tuning. A 3D Mark lefut de a game 2 perc után kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#25041) kristof123 válasza jaffa 2843 (#25039) üzenetére


kristof123
őstag

11 évig tartó FPS őrületemben biztos volt már ilyen egerem, de nem mernék megesküdni rá. Pedig nagyon egérb*zi vagyok. : D

"Akkor pótold minél előbb. Így nem állok veled szóba legközelebb."
Sajnos nem lehet, mert egy ilyenre vetettem most szemet. : DD
De mindenképpen megpróbálom pótolni, már csak az imázs miatt is. : DDD

"Egyébként a gaynius Gila a technológia csúcsa, még elülső fényszórói is vannak, szóval látod a gyalogosokat az egérpadodon."
Ne már! : DD

(#25040) Tirexi:
A játék is olyan program, csak az nem írja ki "meddig pontos az egered". : D

BTW:
Olyat vettem észre a g4oo-nál, hogy játékban oda-vissza ráncigálás nem félreérteni! ;] közben néha megugrik. Fel fogom venni videóra, mert lehet hogy Én emelem fel picit és ezért van ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#25042) Tirexi válasza kristof123 (#25041) üzenetére


Tirexi
addikt

Na amit linkeltél most az pl nekem nem áll kézre mert a nagy ujjam lecsúszna róla és az úgy kényelmetlen.
Az én minimális egér igényem az ott kezdődik, hogy az egér bal oldalán van a nagy ujjnak helye.

Amúgy megnéztem azt a dual szenzoros Razer Orotobos-t vagy mit és hát kapaszkodj meg de én abból a 8k DPI-ből 800-at használnék.
Most is 800 DPI-vel játszok és nem lövök összevissza mellé.
Nem is értem miért van egyáltalán ekkora DPI-je egy egérnek.
Vagy ez tényleg csak a vevő csalogatására való?

(#25043) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Sensei Raw 16,5k-ért vagy Kana 11k-ért?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#25044) kristof123 válasza Tirexi (#25042) üzenetére


kristof123
őstag

"Amúgy megnéztem azt a dual szenzoros Razer Orotobos-t vagy mit és hát kapaszkodj meg de én abból a 8k DPI-ből 800-at használnék.
Most is 800 DPI-vel játszok és nem lövök összevissza mellé.
Nem is értem miért van egyáltalán ekkora DPI-je egy egérnek.
Vagy ez tényleg csak a vevő csalogatására való?"

Fején találtad a szöget, csak egy picit olvass még utána! : D Én 400-800 cpi-t használok.
A téma összefoglalóban le is van írva. (:

[ Szerkesztve ]

(#25045) jaffa 2843 válasza Tirexi (#25040) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nincs ultimate best. Az ajánlottak közül bármi lehet legjobb (+Zowie-k és G100s), ha neked kényelmes és megfelelő a mérete.

A hsz-ed (nem hozzám intézett) második fele teljes képzavar. Ez nem így működik. :N

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25046) ForRedGlory válasza kristof123 (#25041) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az egy igen jó kis egér, ha bal kezes vagy, van nálam egy eladó darab :D

(#25042) Tirexi: "de én abból a 8k DPI-ből 800-at használnék."

Az lehet, de hogy normál használatra édeskevés. 1440ps monitorhoz marhára kevés a 800 dpi. Túl sokat kell mozgatni az egeret. Amúgy alapból 1800 dpi-re van nálam most belőve, amikor nem játszim és ez éppen elég.

[ Szerkesztve ]

(#25047) jaffa 2843 válasza ForRedGlory (#25046) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nemhogy a 800 dpi nem kevés, hanem az 1800 dpi állati sok. Megszokás kérdése, de kiváncsi vagyok, hogy milyen gyorsan és pontosan navigálsz az ikonrengetegben desktopon. Feltételezve, hogy mindkét esetben normálisan van beálílrva az egér. (amit kétlek)

Én 400 cpi-t használok egy 1920x1200-as kijelzőn. :U

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25048) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok.

Tesómnak keresnék egeret, 10k alatt, két irányú görgővel és 5 gombos. Nagy kézhez kell szóval nagyobb darab lenne jó.
Gyorsan átfutottam az ajánlottakat és csak egyet találtam, de az árban húzós volt.
Milyen egeret válasszak?

(#25049) Tirexi válasza ForRedGlory (#25046) üzenetére


Tirexi
addikt

Én úgy lőttem be, hogy soha ne kelljen DPI-t állítgatnom. Fogom aztán ingame/Windows beállítom a nekem megfelelő egér sebességet azt jóccakát. :)
Igazából majdnem, hogy felesleges is a DPI gomb az egerén.

(#25050) ForRedGlory válasza jaffa 2843 (#25047) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszönöm a feltételezést, elég jól elboldogulok az egérrel :D Mellesleg a 800 irreálisan kevés. Beállítottam és kb 6-7 cm-t kell mozgatni mire átlóban végigér a kijelzőn. Már kell mozgatni hozzá az alkart, ami minden csak nem kényelmes. A dektopom meg konkrétan üres, utálom az ikonokat. Amúgy normál windows kezelésre a 4000 dpi-t is tök megszokhatónak tartom 1440p-ben.

(#25049) Tirexi: Hát igen, mondhatnám, hogy Genius Gilán az a DPI kapcsoló jól el van dugva, elérhetetlen kényelemsen. Mondjuk legalább játék közben nem állítja el az ember véletlenül :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.