Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

G203 Prodigy egerem volt, itteni ajánlás alapján. 1.5 évet bírt ki és gariba küldtem és pénzt kaptam vissza. Mit ajánlanátok helyette? Logitech G903 és Mad Catz R.A.T. 2+ fekete (+ 3 év garancia lenne választva, így 5 év lenne rá összesen) mind2-t alzánál néztem ki.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76002) HdRew válasza MaxxDamage (#76001) üzenetére


HdRew
őstag

Én a G403-at vittem vissza, elküldték gariba, de pénzt csak akkor kapok vissza, ha onnan azt mondják, nem lehet javítani. :(

Neked mi volt a probléma?

(#76003) MaxxDamage válasza HdRew (#76002) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem csak a bal gomb volt mikor 1 kattintásra 2x "jelzett" , más baja nem volt. -nagyon zavaró volt-
Szó nélkül kp.-t vissza fizették (de le is vásárolhattam volna) IBAN számra utaltak (Alza)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76004) Amerigo57 válasza HdRew (#76002) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Logitech G403 Prodigy , vagy Hero
szenzoros , amit most visszaküldtél garanciában ?

(#76005) HdRew válasza MaxxDamage (#76003) üzenetére


HdRew
őstag

Wow, az tök jó, rendesek voltak. Én a Mediaban vettem.

(#76004) Amerigo57

Prodigy. Amikor húztam az egeret, akkor volt, amikor 1-1 másodpercre megakadt a kurzor, aztán ment tovább rendesen, de eléggé idegesítő volt. Szerintem a zsanérral lehet valami, vagy nem tudom, az okosabbak lehet meg tudják mondani. :)

(#76006) Mukucs


Mukucs
senior tag

Hali!

Valaki foglalkozik esetleg egér javítással?
Logitech G203 bal gomb duplaklikkel.

thx

(#76007) Dency01 válasza Mukucs (#76006) üzenetére


Dency01
aktív tag

Ha van otthon WD-40-ed megpróbálhatod befújni. Csak nyomd le a gombot és fújj rá a tetejére, majd nyomogasd hogy jól befolyjon. Nekem anno a G303 DPI váltó gomb érzékelt duplán és megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#76008) Mukucs válasza Dency01 (#76007) üzenetére


Mukucs
senior tag

Közben megoldódott úgy fest, külföldi fórumon olvastam, h ne fújjak be semmivel, hanem leheljek be a gomb alá és jó lesz. Azóta jó...

Komoly, nem!? :C

(#76009) Rássid


Rássid
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ROCCAT Kone XTD ebben az évben töltené a 6. évét és úgy tünik, hogy mikrokapcsoló hibás lett!! :(((
Egy hete kezdte egyenlőre hol csinlálja hol nem a problémát!
Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tudna segíteni ennek a hibának az orvoslásában?! A cserében egyáltalán nem vagyok jártas és nincs meg a szükséges felszerelésem se. :(

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,

Rássid

(#76010) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

PC-hez sürgősen szereznem kellett egy egeret 6 hónapja, így vettem egy Trust Ziva-t, aminek a mikrokapcsolója kezdi megadni magát már most (nem mindig érzékeli a kattintást, lenyomva tartva az egérgombot szövegkijelölés közben elhagyja a kijelölést stb..). Notebookomhoz használt egeremet pedig nemes egyszerűséggel elhagytam, így most 2 egérre lenne szükségem.

Mivel erre a "csodára" is kiadtam 3000 Ft-ot, így arra jutottam, hogy inkább az itt ajánlott egerek közül próbálom beszerezni az említett 2db-ot egy 15 ezres keret mellett.

1. Mennyi a keret? 15.000 Ft összesen.
2. Használtpiac játszik? Igen. (Debrecen, Nyíregyháza, Kisvárda)
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Végső esetben (szállítási idő miatt)
4. Mire használnád az egeret? Böngészés, játék, stb.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm/fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 18 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? :F
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Az egyiken mindenképp legyen 2 gomb bal oldalt, ha a másikon is van az csak előny.

Ezeket néztem az ajánlottak közül:
HyperX Pulsefire Core
ASUS TUF Gaming M5

(#76011) bunfi


bunfi
őstag

AliExpress MX518 Legend (Hero) €33

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#76012) HdRew válasza bunfi (#76011) üzenetére


HdRew
őstag

Csábító.

A gond az, hogy félek, a Magyar Postán elakad. :D

(#76013) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Foglalkozik még itt valaki paracord vezeték készítéssel?

(#76014) ribizly válasza MaTpr0F (#76013) üzenetére


ribizly
veterán

[link]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#76015) Aventador91


Aventador91
őstag

üdv. 10k környékén van használható gamer egér ami bírja az alacsony érzékenységet? amiben jó szenzor van, és ha hirtelen húzok nagyot rajta alacsony érzékenység mellett akkor nem állva marad. ilyen érdekelne ebben az árban

(#76016) Fehercsoki válasza Aventador91 (#76015) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

G203 vagy G102 pont ilyen.

(#76017) Aventador91 válasza Fehercsoki (#76016) üzenetére


Aventador91
őstag

esetleg steelseries rival 110 13k-ért? vagy egyáltalán nem jobb?

ja és palm fogáshoz kell

[ Szerkesztve ]

(#76018) Fehercsoki válasza Aventador91 (#76017) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Az is megfelelő, a szenzor bírni fogja a nagy sebességet.

(#76019) Zaied válasza Aventador91 (#76017) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Pixelbe csak egy 10 es...

(#76020) lemusz


lemusz
addikt

Endgame gear xm1, úgy hirdetik, mint a "világ leggyorsabb" egerét. Gondoltam valami millió dpi-s egér lesz, de végülis a click response time-ra értik. Van valami objektív teszt erről, ami megerősíti vagy éppen cáfolja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#76021) Amerigo57 válasza lemusz (#76020) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nem sok cikk van róla , talán ez némi segítség.
Link:
Link:

(#76022) lemusz válasza Amerigo57 (#76021) üzenetére


lemusz
addikt

Na látom vanir is górcső alá veszi majd. Köszi.

(#76023) Vanir válasza lemusz (#76022) üzenetére


Vanir
veterán

Már vettem, csak még nem jött ki a rivjú. Jó cucc nagyon. :)

(#76024) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Régóta keresek már egy normális, ergonómikus egeret, egyelőre sikertelenül. Nagyon fáj a kezem, ezért egy ideje átálltam a vertikális egérre. Ez tökéletesen meg is felelne, ha nem egy csecsemő kezére méretezték volna. A mostani vertikális egerem hossza 12 cm, ami túl rövid. Ahhoz, hogy kényelmesen álljon a tenyeremben, a középső ujjpercemmel kellene klikkelnem, ez viszont nekem nem megy. Ha az ujjvégeimmel klikkelek, akkor teljesen természetellenes pozícióban kell tartanom a kezem. Ennek viszont az lett az eredménye, hogy a háromszögcsontom környéke rohadtul megfájdult.
Tudnátok ajánlani olyan vertikális egeret, ami legalább 13-14 cm hosszú, és lehetőség szerint egy picit "tömzsibb"?

[ Szerkesztve ]

(#76025) #16939776 válasza Vanir (#76023) üzenetére


#16939776
törölt tag

Régen is voltak olyan egerek amiben iszonyat rövid pergésmentesítést alkalmaztak, pl.: ha a mod-olt G5-öm-be új japán omron kapcsolót tennék bele azzal 100% hogy duplaklikkelni fog, használhatatlan lesz.
Bontott (használt, bekopott) kapcsolót beletéve, meg, amíg rendszeresen nyúzva vannak a gombok addig tünetmentes.

hint: a windózba is van beépített click delay, ezt az a számláló okozza, ami a két klikk közti időt méri, hogy eldöntse dupla-klikk vagy sima klikk.
Hint2: ugyan itt van input szűrés feltételei, és annak függvényei is.:

Számítógép\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse

Felette a keyboard beállításai, ott is van aktív delay.

Számítógép\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard

[ Szerkesztve ]

(#76026) dobragab


dobragab
addikt

Sziasztok!

Mint bizonyara eszrevettetek, eleg regota nem kovetem a topikot, elsosorban idohianyban. Elnezest, hogy ezt csak most jelzem, 1 evvel azutan, hogy megszuntem aktivnak lenni. Mentsegemre szoljon, hogy nagyon sokaig kb. hetente beneztem read-onlyban, es mivel nelkulem is szepen mentek a dolgok, nem ereztem kesztetest, hogy irjak is.

A heten szoltam a moderatoroknak, es lemondtam ebben es az Egerpad topikban a Topikgazda posztrol. Az Eger problema topikot meg mindig olvasgatom es valaszolgatok is, ezert ugy dontottek, hogy ott maradhatok Topikgazda.

En elveztem ezt a 3-4-5 itt toltott evet, es tobb lettem altala, koszonom mindenkinek, aki hozzajarult.

dobragab

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#76027) Zaied válasza dobragab (#76026) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

:R

(#76028) MaTpr0F válasza dobragab (#76026) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mi köszönjük! :)

(#76029) twice


twice
tag

Sziasztok!
Egér vásárlása előtt állok és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. A jelenleg használt egerem a steelseries rival(az eredeti, szám nélküli :D). Lényegében tetszett az egér talán méretben és tömegben egy kicsit kisebbet/könnyebbet keresnék, viszont a formája nagyon tetszett.

1. Mennyi a keret? 20k
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Legfőképpen játékra(FPS), de emellett programozásra, böngészésre is használom
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. kb 18cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 600-800 dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 2 oldalsó gomb jól jönne.

Elkezdtem nézegetni az egereket, persze pont egy olyan egér keltette fel a figyelmem ami lehet nem ajánlott. A GLORIOUS GAMING MODEL O, ami pl pcxnél kapható kb 18kért. Az egyik bajom az lenne hogy csak fényes kiszerelésben van, és szerintem a matt jobb lenne, valamint a tömege ami kb fele akkora mint a mostani egeremnek(nem tudom, hogy ez hátrány vagy épphogy előny). Esetleg valakinek van tapasztalata ilyen könnyű egerekkel? Vagy más egér ami ebben a kategóriában best buy? A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#76030) Vanir válasza dobragab (#76026) üzenetére


Vanir
veterán

Leginkább én köszi! :R Én írtam a modiknak vagy egy hónapja, hogy vegyék el tőlem is a jogokat, de az én rangom valamiért megmaradt. Majd írok még nekik.
Amúgy viszonylag read-onlyban én is felnézegetek pár naponta.

(#76031) kemotox válasza dobragab (#76026) üzenetére


kemotox
addikt

A tesztelős progihoz akkor már nem kell az ikon? :D

(#76032) Dency01 válasza twice (#76029) üzenetére


Dency01
aktív tag

Glorious model ajánlott kategóriában van. Lehet hogy elkerülte a figyelmed. Az hogy könnyű az megszokás kérdése , írtad hogy fele akkora a tömege, tehát te akkor nehéz egerekhez szoktál. Lehet hogy kellesz pár hét mire teljesen megszokod hogy annyira könnyű. Nekem is volt rival-om nem volt vele gondom, és a súlyával sem de azóta én inkább a könnyebb egerek felé húzok, most G PRO-t nyúzok ez 85 gramm. Ennél nehezebb egeret már biztos nem vennék.
Javaslom még fusd át az ajánló 16-21E-ftos kategóriáját.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#76033) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Keresem a kövi egerem, most egy Revoltec Fight Mouse Elite-et nyúzok.

1. Mennyi a keret? 20-21.000 Ft összesen.
2. Használtpiac játszik? Csak ha nagyon jó állapotban van...
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Elsősorban World of Warcraft, Böngészés, stb.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1600 DPI Kb.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Oldalt több mint 2 gomb legyen. Szerintem min. 4 kell, mert MMORPG-zek

Razer már túl drága kategória, használtan meg elég zsákbamacska...

[ Szerkesztve ]

(#76034) Vanir válasza McCsaplak (#76033) üzenetére


Vanir
veterán

Logi G402

(#76035) twice válasza Dency01 (#76032) üzenetére


twice
tag

Köszi a választ! Lehet első körben még nem váltanék ekkorát. A listából ami megtetszett az a ZOWIE EC2-A volt. Kicsit kisebb, kicsit könnyebb. Néztem még az újabb verzóját a ZOWIE EC2-B-t, de egy kicsit utána olvastam a kicsit jobb szenzort eltekintve nem nagy előrelépés van, sőt valakinek elvileg a A típus jobban muzsikál. Erről a modellről van esetleg valakinek személyes tapasztalata?

(#76036) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

Egy Logitech G102-ről váltanék feljebb. Ami legfőképp zavar benne, hogy a bal-jobb gombja nem elég érzékeny, lassúnak/keménynek érzem a kattintást. Aránylag kényelmesnek mondanám, bár a melós egeremet jobban szeretem (MX Anywhere 2S)

1. Mennyi a keret? 20-30e
2. Használtpiac játszik? igen
3. eBay, külföldi rendelés játszik? igen
4. Mire használnád az egeret? fps
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. Kb 18cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1100dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) bal oldalsó 2 gomb

Merre induljak el?

:R

(#76037) Amerigo57 válasza twice (#76035) üzenetére


Amerigo57
őstag

19cm-es a kezem nagysága nekem is.
Ehhez a kéz méret fogáshoz nekem a ZOWIE EC2-A
egér jobban bejött , mint a ZOWIE EC2-B.
A ZOWIE EC2-B egy kicsit kicsi a 19 cm hosszú kézhez.
Ha van lehetőséged , itt mind a kettőt kipróbálhatod élőben,
plusz még 58 egér van most kibontva kipróbálás céljára.
Link:

(#76038) partymaci válasza Amerigo57 (#76037) üzenetére


partymaci
aktív tag

Üdv!

Van nékem egy Logitech G305-ös rágcsálóm, és olyat produkál néha, mintha simpla bal kattintásra, duplát kattintana, tehát pl, ha egy konyvtárra kattintok simplát akkor belelép. H fogd és viddel mozgatnék valamit akkor leszakad útközben és más jelölődik ki. Meg félúton elengedi amit húzok fájlt.
Ilyent tapasztalt valaki?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#76039) Amerigo57 válasza partymaci (#76038) üzenetére


Amerigo57
őstag

partymaci
Itt biztosan tudnak válaszolni a kérdésedre.
Egér probléma fórum.

(#76040) xEon1337


xEon1337
őstag

Hivatalosan is bemutatták a Logitech MX Master 3-at: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#76041) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok

Megérett az egerem a cserére. Nézegettem az ajánlott egereket.

Keret:10000ft környéke.
Használt : nemigazán.
Külföld: nem.
Használat: általános,többen is használjuk, döntően én és a fiam. Játék :skyrim, fiam fps-t is nyomja .
Fogás: Én ujjbegyes ,fiam tenyeres inkább.
Kézméret: Egységesen lapát .

HP OMEN STEELSERIES egérpad már megrendelve hozzá.

Amik a listából tetszettek:
ASUS TUF M5 11 490 Ft
SteelSeries Rival 110 11 480 Ft
Razer Abyssus Elite D.Va 11 990 Ft
Razer Abyssus 2000 12 799 Ft
Kingston HyperX Pulsefire Core Gaming 8 990 Ft
Thermaltake Tt eSports Iris Optical RGB 9 190 Ft
ROCCAT ROC-11-310 7 977 Ft
Logitech G203 Prodigy Gamer Black 9 935 Ft
Asus ROG Sica 8 990 Ft

Lehet van jobb ajánlat is, azokat várom.

Köszönöm

Privire válaszolni illik.

(#76042) TeebyKay válasza MaTpr0F (#76013) üzenetére


TeebyKay
őstag

Találtál rá embert?

(#76043) Dency01 válasza xEon1337 (#76040) üzenetére


Dency01
aktív tag

35k egy irodai felhasználású egérért, aminél nagyon fontos hogy wireless legyen. Egyébként kezdenek elharapózni nagyon az árak. Lásd finalmouse ultralight 120$ ~ 35k. Kíváncsi lennék mennyi az előállítási költség + összeszerelés egy egérnél. És mennyi haszon van rajta.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#76044) MaTpr0F válasza TeebyKay (#76042) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem nagyon. Majd megcsinálom magamnak. Valaki linkelt egy oldalt, de amennyit ott kérnek érte, abból csinálok vagy 20 db-ot.

(#76045) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Netezés-filmezés témakörre elég strapabíróak ezek a legolcsóbb vezeték nélküli genius szettek?

Köszi szépen!

(#76046) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Így tizenX év után kezd haldokolni a Razer Copperhead-em. Eléggé hozzá vagyok már szokva, tudnátok kérlek ajánlani egy hozzá mechanikailag nagyon hasonló egeret max 20k-ért, aminek oldalt van 2-2 gombja?

A copperhead paraméterei:
- 6.6cm x 12.9cm x 4cm (szél x hossz x mag), 150g
- 2000 dpi - 1ms válaszidő - 7080 fps mintavét, amit ma már bármelyik egér tud :)

Természetesen elkezdtem bogarászni az ajánlott egerek listáját is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#76047) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv szeretnék egeret venni.
1. Mennyi a keret? Az ár nem számít. Nem érdekel a márka de nem is akarom megfizetni!
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Lehet
4. Mire használnád az egeret? FPS, MMORPG játékok, 3D tervezés
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Tejles tenyerem feküdjön föl rajta, amúgy nagyon gyorsan elfárad a kezem.
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 20cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Fogalmam sincs. kb 3,5cm mozgatás az egyik széltől a másikig.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Kell legalább 6 gomb a nagy újnál, 8,9 soknak tűnik, az elhelyezéstől függ. Nem érdekel ha nem világít, úgyis kikapcsolom, mert eltereli a figyelmem. Optikai, usb vezetékes legyen, középső görgő kattintható legyen és könnyeden fel-le menjen.

Továbbá mit gondoltok a specter custom mouse pad-okról? Állítólag a szövet felület rossz az egérnek.

[ Szerkesztve ]

(#76048) w333


w333
félisten

Sziasztok na végre lecseréltem a régi Zalman ZM401R egeremet ... a kiválasztott egy Logitech G102 Prodigy lett és hát őszintén valami félelmetes hogy ez az egér mennyivel pontosabb és jobb, a súlya is pehely könnyű a másikhoz képest, az RGB világítás pedig szvsz. gyönyörű, anyaghasználat és összeszerelés 10/10 :)

Edigital -ból vettem kemény 7200 Ft -t volt szerintem ennyiért ajándék ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76049) lEninpApA


lEninpApA
csendes tag

Ez a Razer Viper tényleg jó cucc :D

Mondom most már rendelek egy egeret ami remélhetőleg kitart sokáig.

Baromi könnyű meg baromi jó fogni is.

Bár azért az anyaghasználatát figyelembe véve nem ér ez 30k-t de szenzorilag nagyon adja , de még kell 1-2 nap mire hozzászokok.

Az oldalsó gombjai viszont lehet zavaróak lesznek sokmindenkinek , nagyon benne vannak az egérben, én speckó jobban szeretem ha jobban kiáll mert úgy egyszerűbb megnyomni ha van rá bindelve valami.

(#76050) zohan echte


zohan echte
tag

Az Emag-nál ez az egér most nagyon megéri, 18eft.
Razer Lancehead Tournament Edition RZ01-02130100-R3G1

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.