Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) -FreaK- válasza M0RGI (#64080) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont ugyan arra van szükségünk, úgy érzem :)

Nos, a hétvégén játszottam egy keveset a Kone EMP-vel, és azt kell mondjam, hogy kényelmesebb fogást biztosít mint a G403, de még ez sem az igazi. A legnagyobb bajom vele viszont a súlya, ezt bizony rendesen érezni a Logitech után. Az is lehet hogy a súly érzetbe beleszól még, hogy mennyire csúsznak a gyári talpak, lehet, hogy kevésbé, mint a G403-nál.

Már régóta gondolkozom rajta, hogy hogyan lehetne megfogalmazni, hogy milyen formát szeretnék egy egértől, de nehezen tudom leírni. Fura módon a legközelebb ehhez az ideális formához a G9x áll, mégpedig azért mert hátul, magasan van a "pukli" ami kitölti a tenyeremet ahogy szeretném.
Talán itt látszik jól, hogy mire gondolok: [link]
Sajnos viszont az az egér elég rövid az én kezemnek és elöl lelógnak az újaim róla ha kinyújtom őket, de ha behajlítom, akkor használható. Lehet hosszabb azért. Meg persze nehéz is kicsit, meg a szenzor se túl jó (negatív accel), így.
Ez egyébként egy ilyen vegyes palm/claw fogás amit szeretnék, hátul palm (szépen kitöltve a tenyerem aatt), elől az ujjak claw helyzetben.

Ami így ránézésre közel áll ehhez, az a Corsair M65 vagy mi a fene, de azt is elcseszték pár hülyeséggel mint pl. a sniper gomb a lehető legrosszabb helyen, vagy a nagy súly.

Szóval nekem egy ilyen nagyobb G9x kéne, normális szenzorral és alacsony súllyal :)

(#64102) dobragab: Persze, az volt az előző delikvens, a múlt héten adtam el :) Ránézésre jónak tűnt, de a ZA11 is viszonylag kicsi még, nem volt a legjobb.

Más: kinnt a PH hír is arról amit Vanir linkelt: Saját egereit tölti a Logitech egérpadja

[ Szerkesztve ]

(#64102) dobragab válasza -FreaK- (#64101) üzenetére


dobragab
addikt

Zowie ZA-szeriat nezted mar?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64103) M0RGI válasza -FreaK- (#64101) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen én is úgy érzem. :)
Pont ez a tenyér kitöltő "pukli" hiányzik nekem is.
G403on ez meglett volna, de ott meg túl keskeny és rövid volt maga az egér, leógtak az ujjaim.
DA Elite szélesebb, jobban meg tudom fogni, jobbak a gombok, a kábel, azonban itt meg a pukli nincs meg,
nagyon hamar megfájdul a csuklóm.
Az MX510-et behoztam a munkahelyre, itt próbálgatva arra is gondolok, hogy lehet ez az ujjtámasz miatt érződik sokkal kényemesebbnek számomra, bár ezt a Kone EMP tapasztaatod meg megcáfolja
Én is totál biztonytalan vagyok. A G403-at hirdetem, a DA Elit meg valószínűleg megy vissza 14 napos elállással.

[ Szerkesztve ]

(#64104) koxx válasza M0RGI (#64103) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Pont ez a tenyér kitöltő "pukli" hiányzik nekem is." purhab? :DDD

A razer DA nekem is kicsit lapos volt, az mx 518 melóban pont jó, de játszani már kicsi lenne. Az EMP még egy kicsivel lehetne nagyobb, magasabb, de már így is elég nehéz.

(#64105) Vanir válasza dobragab (#64095) üzenetére


Vanir
veterán

Még jó, hogy emlékszem a saját threadjeimre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64106) SP!T válasza Tomi_Sci (#64100) üzenetére


SP!T
addikt

Eselyt adtal neki megujulni nalam. ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64107) Tomi_Sci válasza SP!T (#64106) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Te veletlenül nem zártad amúgy rövidre egy rúgóval? Figyelek ám ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#64108) M0RGI válasza koxx (#64104) üzenetére


M0RGI
őstag

Jelenleg mit használsz, ami megfelel? Kone EMP?

[ Szerkesztve ]

(#64109) SP!T válasza Tomi_Sci (#64107) üzenetére


SP!T
addikt

Az nem az MX500 volt. :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64110) koxx válasza M0RGI (#64108) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, razer da 2013-at valtott.

(#64111) Vanir


Vanir
veterán

Van az aprón egy elvileg szép állapotú kék G5 óccsóér, ha valakinek kéne ereklyének (nem én árulom).
Elég sok pro tolta vele régen, ahhoz képest, hogy mennyire fostos szenzora van. :D

(#64112) tKb. válasza Ant@ (#64078) üzenetére


tKb.
tag

Oké köszi! Steelseries QCK gamer egérpad jó lesz hozzá?

(#64113) MaTpr0F válasza Vanir (#64111) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ez is mutatja, hogy lehet itt műtéti szenzorokat hypeolni, akinek van skill, az a szar lézerrel is simán kenterbe ver bárkit. :P

(#64114) 13 sanyika


13 sanyika
tag

13 sanyika
(újonc)

Sziasztok!

Logitech g pro egerem van.
Azt szeretném kérdezni,hogy a főgombokat is lehet e makrózni?

Valaki segítsen,légyszi

köszi.

(#64115) Vanir válasza 13 sanyika (#64114) üzenetére


Vanir
veterán

Vanir
(PH! addikt)

Szia!

Elvileg igen. Új parancs hozzárendelése, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#64116) 13 sanyika válasza Vanir (#64115) üzenetére


13 sanyika
tag

Köszi!

Sehogy nem sikerül rájönnöm...............

(#64117) Vanir válasza 13 sanyika (#64116) üzenetére


Vanir
veterán

Ha nincs olyan funkció, akkor nem lehet. Nem vagyok biztos benne, mert nekem G102 van, az meg lényegében lebutított verzió, ebből gondoltam, hogy a Pro-ban megoldható. A főgomboknál nekem sincs ez a lista, csak az, hogy a gombok megcserélése.

[ Szerkesztve ]

(#64118) tKb. válasza Vanir (#64117) üzenetére


tKb.
tag

Szia! Ehhez a g102-es egérhez, milyen egérdpadot ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#64119) Vanir válasza tKb. (#64118) üzenetére


Vanir
veterán

(#64120) 13 sanyika válasza Vanir (#64117) üzenetére


13 sanyika
tag

Köszi a választ!

Az az érdekes,hogy olvastam a logitech szoftver ismertetőt.
Ott azt írja,hogy másik gombot kijelölünk bal1-nek akkor lehet a főgombot is makrózni.

A számítógépen tárolt funkcíóknál több lehetőség van,de nem jövök rá.............

(#64121) mobal válasza koxx (#64104) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

mx 518 kicsi?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64122) koxx válasza mobal (#64121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az én kezemhez igen.

(#64123) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok Srácok!

Tegnap beújítottam egy Deathadder Chromat. Az elmúlt 10 évben csa DA egereim voltak, ez utóbbi már a harmadik típus, gondoltam megosztok néhány tapasztalatot, észrevételt.

Eddig nem a Synapse-os drivert használtam, hanem a Legacyt. Jól vettem észre, hogy a sensitivity állítására csupán a DPI buzerálásával van lehetőség a Synapse-ban?

A legacyban megszoktam, hogy 3 csúszkán is lehet állítani, így most az asztalon elég érzékeny az egér mozgás. Erre van vmi állítási lehetőség a windowsos alapbeállítások módosítása nélkül?

Másrészről viszont annyit észrevettem, hogy mintha sokkal gyorsabban reagálna az egér a mozdulatokra.
Korábban azt hittem csak én érzem rosszul, de mintha random módosult volna az egér érzékenysége. Low-sens játékos vagyok, szóval a legapróbb változást is észre veszem. Annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy a BE kábele elég merev volt és az néha akadályozta a mozgást. Most a Chroma mellé vettem egy mouse bungeet is, a probléma szerencsére orvoslásra került.

Visszatérve a BE és a Chroma közötti különbségre (nem tudom, hogy csak a driver eltérése miatt), de BF1-ben sokkal gyorsabban reagál a lövésre is. Értem ezalatt, hogy korábban olyan érzésem volt, mintha input lagom lenne és érezhető idő telne el aközött, hogy megnyomom a gombot és elindul a lövés. Most ilyet sem tapasztaltam.

Összefoglalva az első benyomásaim nagyon pozitívak a Chromával kapcsolatban, azt hittem kelleni fog egy kis idő, mire megszokom a váltást, de a sensi változása sem kavart be, sőt!

Egyébként nem terveztem új egeret vásárolni, de a használtban sikerült egy -szerintem- jó vételt kifogni, így próbacseresznye alapon újítottam. Egyelőre nem bántam meg. Aki esetleg hasonló cipőben járna annak remélem hasznos információként szolgál a fenti kis szösszenetem. ;) :B

üdv: mad

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#64124) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nagy tenyerem van, és palm fogáshoz keresek munkahelyre egeret, lehetőleg vezeték nélkülit, mert folyton hordanám magammal.

Az M705 tetszik, az ára teljesen elfogadható, a fogása nem rossz (azért el tudok képzelni jobbat), de olvastam a scroll hibáról, amire sokan panaszkodnak, illetve félek a szenzor furcsa elhelyezésétől.

Az ajánlóban szereplő 3 wireless egér (G403, G602, G900) közül már éppen kezdtem megbarátkozni az általatok is ajánlott G403 árával, de utána olvastam, hogy itt túl hosszú üzemidőre nem számíthatok (20-30 óra), ami eléggé lehangolt, hiszen úgy tudom, hogy az M705 hónapokig, évekig elmegy egy töltéssel. (tudom, az egyik precíziós gamer egér, a másik pedig egy mezei, de ez a különbség még így is durva)

A másik kettő nem opció, a G602 nagy, nem hurcibálásra lett kitalálva, a G900 pedig már egy másik árkategória, annyit nem adok munkahelyi egérért.

Más alternatíva esetleg? (logi vagy nem logi vonalon)

(Korábbi egérkeresős hsz-em)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#64125) ADAM1337 válasza A_ScHuLcZ (#64124) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én g602-t használok munkára napi 6-8 órában, és simán cipelem nincs vele gond.
De nekem elég nagy kezem van elterül rajta. :)

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#64126) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Dolgozós laptophoz szeretnék vezeték nélküli, bluetooth-os egeret venni. Nem lenne folyamatosan használva, mert csak akkor dolgozom a laptopon, ha el kell utaznom valahová.

A legfőbb kritérium az lenne, hogy menjen tölthető elemmel is. Van egy régebbi rapoo egerem, de az az istennek sem akar tölthető elemmel működni, sima elemeket meg nem akarok állandóan vásárolni.

Ár: max 5-10k HUF

Köszi!

Per aspera ad astra!

(#64127) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

G100s-nél találkozott valaki olyannal, hogy szövetpadon akadjon a szenzor? a pad közepén, tehát a kopottabb részén mintha kihagyna/ugrana a szenzor.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#64128) Tomi_Sci válasza FireKeeper (#64127) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem QCK+ Limited Edition (Fnatic) csinált ilyet a színesebb részeknél. Jól kimostam aztán megoldódott :D De a fekete részén porosan sem csinálta. Úgyhogy most teljesen fekete padot használok, fő a lustaság.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#64129) mpierre


mpierre
veterán

Hát még mindig nem vettem meg a mionix naos 7000-et... Így jött ki a lépés.

De nézelődés közben belefutottam az ozone egyik egerébe, ami formára jobban tetszik. Ez az Exon F60 Origen lenne, ami magasabb, keskenyebb valamivel, de cserébe rövidebb, mint a naos 7k. Érdemes ezzel foglalkozni? (Labtecnek van tán hasonló formájú egere, mint a naos (MM). Kényelmes, de emelgetni nem igen nyerő, mert nincs "felület" megkapaszkodni benne. Az f60 jobb széle jobban le van csapva... :F Talán jobb ilyen bűntettek lekövetésére.)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#64130) ribizly válasza mpierre (#64129) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy a srácok itt mondani szokták: nem minden a szenzor.
Gondolom nem nagyon volt még tapasztalat erre felé ezzel az egérrel, de ebből még bármi is lehet, ha csak a specifikációkat olvassa az ember.
Emelni amúgy tényleg nehét a Naos-t... :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64131) dobragab


dobragab
addikt

Kome EMP-t tesztelt már valaki, vagy van tervben? Mert tudnék egyet szerezni kölcsönbe :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64132) FireKeeper válasza Tomi_Sci (#64128) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gondolom a pad a hibás akkor, gagyi geniusról van szó, illetve nem is kímélem, viszem mindenhova, ez a "nyúzós" padom. mondjuk feltűnt, hogy a G100s-em elég finnyás a felületekre, pl fehér papírlapon egyáltalán nem működik, kíváncsi leszek, majd ha a Krait visszajön, annak lesz-e baja a Genius paddal.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#64133) Vanir


Vanir
veterán

Kiraktam ide Logout-ra is az Owl-Eye tesztet, valaki átnézné, hogy nem vétettem-e benne hibákat? Köszcsi. :R

(#64134) koxx válasza dobragab (#64131) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azert ajanlgatom mindenkinek aki nagy es jo egeret keres :D majus 6 ota nyuzom. De olvasnek rola egy altalatok osszerakott profi tesztet, en kb annyit tudok megallpitani hogy krvajo:)

(#64135) gabro0 válasza Vanir (#64133) üzenetére


gabro0
őstag

Természetesen világítás terén is el vagyunk látva, az egér hátulsó részén elhelyezkedő Roccat logót mindenféle színjátékra tudjuk bírni az RGB színskála nagyon széles tartományában. - 8-tól világít (0-255) :U Ez a szoftver hibája, inkább csak megjegyzés.

(#64136) Vanir válasza gabro0 (#64135) üzenetére


Vanir
veterán

:R

(#64137) gabro0 válasza Vanir (#64136) üzenetére


gabro0
őstag

Ha lesz türelmem, megírom a Roccatnak. Na meg más bugot is találtam, azt már a Swarm-ban (autoswitch hol működik hol nem).

[ Szerkesztve ]

(#64138) M0RGI válasza koxx (#64134) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez mennyire igaz erre az egérre?
"I compared this product to the following products: Logitech G502/Logitech G402/Razer Deathadder Elite. Plastic quality feels like it's on cheaper side and it's really slippery. Besides that, this mouse is like a fingerprint machine. Only after using it for couple hours it feels like it's been under heavy duty for couple month. The long travel distance(for right and left buttons) is really noticeable."

(#64139) koxx válasza M0RGI (#64138) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmivel sem csúszik jobban mint a razer vagy bármelyik logi egerem, nekem konkrétan tapad a tenyerembe. De nyilván ehhez megfelelő kézméret is kell. Gyűjti az ujjlenyomatot, na most ezt konkrétan ki nem szrja le egy egérnél? :) nem figyelgetem. Tény, hogy van súlya, de nem játszom napi 8órát így ez sem izgat. A gombok útja, na ez passz, sajnos nem tudom mihez viszonyítani. A nyomáspont, keménység nekem pont megfelel a bal és jobb gombnál és a görgőnél is. Nem lötyög nem zörög, remélem később se fog. A talpak lehetnének jobbak, de idővel úgyis jaffa teflonra cserélem. (ha vág nekem :) )

(#64140) M0RGI válasza koxx (#64139) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, akkor kipróbálom.

(#64141) _drk


_drk
őstag

Hello

Ismerősömnek/klántársamnak kellene egy jó egér.
Ezeket a válaszokat adta a kérdésekre:
1.12k +-2k
2.használt / új (inkább a jó vétel érdekli, mondtam hogy HA-n 10k-ért vannak már jók. Ebay nem játszik.)
3.Napi szinten játékra / dota 2
4.Fingertip
5.Beállításokban alacsony és közepes (nem tudja a dpi-t)
6.1-2 plusz gomb hüvelykujjra

Előre is köszi a segítséget.

(#64142) BeStronk válasza _drk (#64141) üzenetére


BeStronk
tag

Logitech G203 - 12k körül van (bár G102-t már lehet 8k körül is kapni ebayről), ennél jobb vételt nem tudok...

(#64143) Vanir válasza _drk (#64141) üzenetére


Vanir
veterán

Rival 100 / G203 / Roccat Lua / G302
Használtan ki lehet fogni olcsón Zowie FK / ZA szériás patkányokat, az is jó lehet, de clickspam játékokra nem kényelmes a kemény gombok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#64144) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

G102 megjött.
Kicsi. Közepesen nagy kezem, a régi batár egér után ezt szokni kell.
Nem tudom elsajátítani a fogását.

(#64145) kemotox válasza bobalazs (#64144) üzenetére


kemotox
addikt

Ha végképp nem jó akkor 3-al feljebb, drk kollégával le tudjátok bizniszelni szerintem, ő pont ilyesmi egeret keres

(#64146) bobalazs válasza kemotox (#64145) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó nagy hülyeséget írtam. G100S lesz az - nem tudom miért g102t irtam, kicsit nagy nálam a képzavar. :B

(#64147) Tomi_Sci válasza bobalazs (#64146) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egy kutya :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#64148) _drk válasza Vanir (#64143) üzenetére


_drk
őstag

Köszöntük szépen! :R

(#64149) Vanir válasza _drk (#64148) üzenetére


Vanir
veterán

;)

(#64150) A_ScHuLcZ válasza ADAM1337 (#64125) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azt hiszem megvan a megoldás abszolút elfogadható áron, bár kipróbálni sajnos még nem tudtam: M720

Van valami nagy problémája ennek az egérnek, ami miatt nem javallott megvenni? Kevesen írtatok róla a fórumban.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.