Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) whYz válasza WolfheartGR (#21000) üzenetére


whYz
addikt

Hat en is 518-at ajanlanam, viszont volt 510-em, nem valt be az alakja, es csak ch-t talaltam ennyiert, ezert lett ez.
En nem istenitem ezt az egeret. Amikor kijott kb mindenkit lebeszeltem rola :D (ezt olvasd el: [link]) es most meg is ilyenem van.
En csak annyit mondtam, hogy magas sensen nem jo a 400 cpi, 1:1 aranytol tulsagosan el kell ternunk, ezaltal nem alkalmas high sens usereknek. Na most ebbe mindenkinek bele kellett kotnie, mert en nem ertek hozza. :)

[ Szerkesztve ]

(#21002) WolfheartGR válasza whYz (#21001) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha csak ezt montad volna: En csak annyit mondtam, hogy magas sensen nem jo a 400 cpi, 1:1 aranytol tulsagosan el kell ternunk, ezaltal nem alkalmas high sens usereknek. Még igazat is adtunk volna.
Tényleg, Krait. Az is alternatíva lenne, csak ritka mint a fehér Zorro. :)) (Bár én nem kedvelem igazán ezeket a kis gyöszöket.)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21003) n@p@lm válasza jaffa 2843 (#20976) üzenetére


n@p@lm
őstag

írtam pcx-éknek, várom a visszajelzésüket.

(#21004) keneseig


keneseig
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani vezeték nélküli egeret aminek van akár 8m-es hatótávja is?Smart TV-hez kellene és valami nagyobb fajta,mert nem kicsi a kezem.Árban max 5000Ft-ra gondoltam.Csak böngészésre lenne használva,előny ha sokáig bírja az elem.

Köszi!

(#21005) whYz válasza keneseig (#21004) üzenetére


whYz
addikt

Szia

MICROSOFT Wireless Mouse 1000, 3500 vagy 4000 ha talalsz annyiert.
GIGABYTE GM-M7700
Ha logitech-et preferalod akkor LOGITECH Wireless Mouse M235 vagy M515 bar ezek szerintem kicsik lesznek neked.
Ha pedig kicsit gameresebb egerre vagysz akkor A4TECH G9-600HX vagy A4TECH X7-R4 esetleg RAPOO 7100P is megfelelo lehet.

(#21006) Land


Land
veterán

Játékra (is) keresek 10.000 Ft-ig egeret. Melyek a bestbuy egerek?
Gigabyte-t, A4Tech-et néztem eddig.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#21007) jaffa 2843 válasza Land (#21006) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21008) whYz válasza Land (#21006) üzenetére


whYz
addikt

Logitech G400 talan a legmegfelelobb valasztas. Ha kicsit hypeoltabb eger kell akkor talan SS Kinzu, de ezen keves a gomb, ha a leghypeoltabb egeret keresed akkor WMO. :DD

jaffa 2843: Megis mit nezzen? Nezze a mar tobb eve nem kaphato egereket? Arrol nem is beszelve, hogy o ar alapjan keresett, azt meg nem tudja meg az 1.hsz-bol, hogy mi mennyi.

(#21009) MarcZ válasza whYz (#21008) üzenetére


MarcZ
senior tag

Azért ilyen hájpolt, mert tényleg jó. Mellesleg Kinzunál a kikapcsolhatatlan gyorsítás is veszélyként fent áll.

A man's got to do what a man's got to do.

(#21010) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Razer DiamondBack 3G-t használtan vagy gyűjtsek egy razer abyssus-ra?

(#21011) jaffa 2843 válasza whYz (#21008) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Minden , új egér is benne van a listában. Árat meg lehet tudni a 'zinterneten. Boltja válogatja, hogy mit mennyiért ad. Lustasággal nem tudok mit kezdeni.

Ezt a stílust pedig nyugodtan befejezheted.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21012) MarcZ válasza Mr. Erikszon (#21010) üzenetére


MarcZ
senior tag

Fogástól függ leginkább.

A man's got to do what a man's got to do.

(#21013) Land válasza whYz (#21008) üzenetére


Land
veterán

Köszönöm!
Ez hasznosabb volt, mint az előző hozzászólás. :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#21014) whYz válasza jaffa 2843 (#21011) üzenetére


whYz
addikt

Hat akkor szerintem kitorolhetnenk az 1.hsz-t es beirhatnank, hogy "WMO-t vegyel", es meg van oldva az osszes problema. :DD

En legalabb probalok segiteni, es nem 1.hsz-ezek mindig. Gondolkodj kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#21015) jaffa 2843 válasza whYz (#21014) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mit is kérdezett? Játékra kell jó egér: Ott a lista.
Árat csak sikerül megtalálni az interneten, esetleg abban az üzletben megnézni ahol vásárolni szeretne. (egyébként felesleges beleírni, mert minden boltban és árfolyamváltozáskor módosulhat) Azért a gondolkozást ne váltsuk fel a gépeléssel.

A személyeskedést pedig gyomláld ki a hsz-eidből légyszives.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21016) kristof123


kristof123
őstag

Üdv!

Valaki tudna nyilatkozni a 2013-as DA-ről?

(#21017) jaffa 2843 válasza kristof123 (#21016) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy szép, kényelmes forma, amit megerőszakoltak egy nem túl jó szenzorral és egy botrányos driverrel.
Pénztárcával is jobban járnál pl egy V2-vel vagy Black Edition-nel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21018) WolfheartGR válasza whYz (#21014) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Befejezhetnéd a trollkodást. Nem szeretem a konkurenciát... :N ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21019) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#21018) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ejj, de menő lett a závátárod :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21020) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#21019) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Köszönöm köszönöm! :R
Csupa jóindulat, kellem és báj szerintem. ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21021) whYz válasza WolfheartGR (#21018) üzenetére


whYz
addikt

Igenis :B

WMO-val minden oke? :DDD

(#21022) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok 3 egeret néztem ki magamnak használt kazegóriában:
TeamScorpion X-Luca
Logitech G5
Razer Abyssus

keret kb 5k
melyik lenne a legjobb választás ?
Általános használatra lenne és a kék világítás előny :) ha mást is tudtok ajánlani megköszönném főleg lézeres vezetékes érdekelne

(#21023) jaffa 2843 válasza BénaNyurga (#21022) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezek közül egyértelműen az Abyssus az, ami kiemelkedő. Bár nem lézeres (ami előny), viszont nem látni az "optikáját", mivel infra LED-et használ.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21024) BénaNyurga válasza jaffa 2843 (#21023) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Értem :) erről a team scorpion ról semmi tesztet nem találtam sajnos :(

(#21025) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

jaffa 2843 és whYz, utolsó még nem konkrét moderációval járó figyelmeztetés. Az egyik a modkerbe járogat, a másik meg mindig megadja azt a pontot, amibe már bele lehet kötni. Érzem a topikon, hogy nem lenne reménytelen, úgyhogy kérlek benneteket, találjátok meg a közös hangot!

(#21026) Core2duo6600 válasza BénaNyurga (#21022) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Éna Logi ra szavazok, nekem G7 -es os van, ugyanaz, csak a G7 drótnélküli.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21027) drtimot válasza Core2duo6600 (#21026) üzenetére


drtimot
aktív tag

Vigyázni kell azért azzal a G5-tel, csak 1.1 firmware-rel jó, és akkor is csak nemhomogén szövet vagy műanyag padon. (pl. nálam fekete QcK+-on jitterelt durván, használhatatlan volt.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#21028) BénaNyurga válasza Core2duo6600 (#21026) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

köszi mindenkinek mivel az abyssus eladója khmm hagyjuk...
g5 meg nem tetszik és nem is ajánlják annyira így marad a teamscorpion kíváncsi vagyok rá ! ma megyek érte :) sajna értékelhető tesztet nem találam róla csak hog sok fps gamer használja :)

(#21029) drtimot válasza BénaNyurga (#21028) üzenetére


drtimot
aktív tag

Elég veszélyes dolog tesztek hiányában azt feltételezni, hogy jó:) Lehet, hogy csak azért használják sokan, mert olcsó (hisz valami kínai gyártó ez a TS, ha jól tudom), de mégis "gémer" kinézete van.

Én maradnék az első hozzászólásban ajánlott egerek között.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#21030) BénaNyurga válasza drtimot (#21029) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

félreértés ne essék :) nem nekem lesz hanem tesómnak neki bejön ez a hightech design nekem jó a microsoft 1.1a xD de azért én is kipróbálom majd az hogy kínai azt hagyjuk láttam már pár noname egeret ami sokkal jobb volt mint a logi vagy akkori razer egerek :) (3-4) éve a mostani egerekkel már nem vagyok tisztában

(#21031) kristof123 válasza jaffa 2843 (#21017) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm a választ.

Döglődik a jelenlegi egerem és nézegettem az új DA-t. Így hogy ezt írtad elég is volt róla(+kicsit olvasgattam külföldi fórumokat).

Sajnos választani nem tudok, a g400 és DA black editiont nézegettem én is, DE ha ettől eltérőt tudnátok ajánlani azt is szívesen veszem. Sajnos nemhogy kipróbálni, még élőben megnézni sem lesz lehetőségem (vidék előnyei). Claw-palm hibrid fogással fogom az egeret. Felhasználása játékra lenne, viszont a görgője lenne a legtöbbet használva. Így azt részesíteném előnyben amelyiknek jobban hozzáférhető, nagy és tartós görgője van. (Ugyebár azt nem igazán lehet szerezni az egerekhez...)

(#21032) jaffa 2843 válasza kristof123 (#21031) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elég nehéz így dönteni, ha nem tudod kipróbálni, hogy melyik kényelmesebb. Első körben talán az olcsóbb G400-zal próbálkoznék, aztán ha nem kényelmes, akkor netes rendelés esetén 8(?) munkanapon belül vissza lehet küldeni a cuccost, esetleg cserélni másra.

Külföldi fúrumok közül az ESReality és az Overclock az, ami releváns a témában.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21033) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Egeret szeretnék vásárolni max. 10k környékén és a kiszemeltem az 1. hsz alapján a Logitech G400.
Elkezdtem véleményeket olvasni róla és szinte csak jókat írtak.
De sajnos hallottam olyat is, hogy a kábel képes megtörni ott, ahol az egérbe "belemegy" és így lehetetlenné téve a működését.

Ez mennyire jellemző ennél a típusnál?

Nem szeretném fél év után szervizbe vinni az egeret.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#21034) jaffa 2843 válasza n0rbert0 (#21033) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sajnos ezt nem lehet megjósolni, hogy melyiknek fog megtörni a kábele és melyiknek nem. (nem csak G400-ról beszélek) Nálam még egy egeremnek sem tört meg a kábele, úgyhogy az én olvasatomban ez felhasználó-/elrendezésfüggő.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21035) n0rbert0 válasza jaffa 2843 (#21034) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Sajnos még nem volt rá módon megfogdosni az egeret, de azt mondták, hogy már ránézésből látszik, hogy vékonyabb és merevebb a vezetéke, mint a hasonló kategóriájú egereknek.

(#21036) MarcZ válasza n0rbert0 (#21035) üzenetére


MarcZ
senior tag

Merevnek nem igazán mondanám, sokkal jobb, mint akármelyik braided cucc. Nekem sosem tört meg, sok egeret próbáltam már, de még mindig a G400 kábele tetszett a legjobban azok közül, amiket próbáltam.

A man's got to do what a man's got to do.

(#21037) kristof123 válasza jaffa 2843 (#21032) üzenetére


kristof123
őstag

g400 görgőjéről valaki tudna nyilatkozni?

(#21038) Core2duo6600 válasza drtimot (#21027) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam most valami noname padon elvan.
Igaz, nem játszom mostanában.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21039) n0rbert0 válasza MarcZ (#21036) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ez biztató, valószínűleg ez lesz a következő egerem. :)

(#21040) Kube válasza kristof123 (#21037) üzenetére


Kube
senior tag

MX518-as görgőjét kapta, talán egy picivel halkabbra sikerült, de lehet csak azért hallom így mert a G400 teljesen új :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#21041) arn


arn
félisten

Tudnatok ajanlani egy letisztult, salangmentes gamer egeret minel kevesebb gombbal (azert ketto legyen rajta :D )? Nem jatekra kellene, csak preciz egeret szeretnek.

Milyen egerpad dukalna hozza?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21042) drtimot válasza arn (#21041) üzenetére


drtimot
aktív tag

Első hozzászólást olvastad? Ajánl néhány kifejezetten sallangmentes egeret (2 gomb + lenyomható görgő), tulajdonképpen minden jó gyártónak volt (mert ez már nem mind kapható újonnan, csak használtan) 1-1 sallangmentes egere: Microsoft WheelMouse Optical, Logitech G1, Razer Abyssus és Salmosa, Steelseries Kinzu V1

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#21043) arn válasza drtimot (#21042) üzenetére


arn
félisten

Igen, olvastam. Az abyssust meg a kinzut neztem korabban. Ez utobbi tetszik is, de a kaphato v2rol meg olvastam hideget, meleget. Ill a v2 pro fenyes muanyagaval ki lehetne kergetni a vilagbol :)

Msbol melyik van meg piacon? Ill nincs aktualis reinkarnaciojuk?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21044) drtimot válasza arn (#21043) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sajna nincs versenyképes reinkarnációjuk. Ha lenne, ot lenne az ajánlottak listájában :)
(Tudtommal az egyik ajánlott MS egeret sem gyártják már pár éve :( )

Kinzu V1-et lehet jó áron kapni ebayen rendszeresen, csak arra figyelj, hogy a legolcsóbb, ún "bulk" verzióknak kicsit gyengébb az anyagminősége (nincs bevonva a kábel, más a görgő és az oldalsó felület anyaga)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#21045) arn válasza drtimot (#21044) üzenetére


arn
félisten

A sima v2 tenyleg szarabb, mint a v1? Az nem fenyes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21046) kristof123


kristof123
őstag

Nézegettem olcsóbb alternatívákat g400tól is. Első hszben van egy a4tech 710bf egér az lenne a kérdésem, hogy: Ezen kívül más a4tech szóba sem jöhet? Mert kifejezetten azt már nem lehet kapni...
Ezeket néztem, ajánlották...: A4Tech X710BK, 710MK, 718BK

(#21047) jaffa 2843 válasza kristof123 (#21046) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem volt 718BK-m. Logitech anyagminőségét jócskán alulmúlja, továbbá az sem valami étvágygerjesztő, hogy a honlapról letölthető új driver nem működik megfelelően. (Már amennyiben bejön a letöltőoldal) Görgő fokozatai nem túl elkülönülőek, és a talpaival sem voltam teljes mértékben megelégedve.
Egyébként használható, de a Logitech-el jobban járnál.

arn

Ha ebay játszik, akkor onnan jópár "minimalista" egeret lehet rendelni. (G1, MS WMO, mini Salmosa, MX310 így hirtelen)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21048) n@p@lm válasza n0rbert0 (#21033) üzenetére


n@p@lm
őstag

az enyém pont most van szervizbe (fél év után).
ha visszaérkezik referálok.

(#21049) n0rbert0 válasza n@p@lm (#21048) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ettől tartok...
Talán a madzag rögzítése segít ezen a problémán.

(#21050) Alg


Alg
veterán

Megvan a G400... kicsit szokatlan, az normális hogy a két főgomb kotyog kicsit? Nyomáspontja is érdekes, elég érzékeny, szokni kell.

Az X5 sokkal masszívabb, és határozottabb a kattintás is vele...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.