Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Skullwipe válasza ribizly (#64650) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én tisztán emlékszem, hogy meg lett mondva Legacy-t kell használni.

(#64652) dobragab válasza Skullwipe (#64651) üzenetére


dobragab
addikt

DA 2013-hoz már nincs Legacy, csak az a hulladék.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64653) ribizly válasza dobragab (#64652) üzenetére


ribizly
veterán

Itt azt írják, hogy a polling rate elvileg megmarad a beállítotton (1000Hz) restart után is, ha uninstall ment a synapse-re.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64654) Vanir


Vanir
veterán

A SteelSeries legalább három új egeret fog kidobni, valószínűleg még idén.
Rival 110
Rival 310
Sensei 310
Igen, végre továbbviszik a Sensei vonalat. A képeken nem biztos, hogy 100%-ig pontos adatok vannak, de elvileg valóban így kell kinézniük a cuccoknak.

A Rival 310 és a Sensei 310 tehát 3360-at kap, a Rival 110 pedig valószínűleg 3330-at, tehát megmarad a büdzsé vonalon, de végre normálisan használható lesz - bár gyanítom, hogy a gombjai ugyanolyan kemények maradnak.

(#64655) MaTpr0F válasza Vanir (#64654) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

310 frankón néz ki és végre független a LMB+RMB a héjtól.
Remélem a súly nem növekszik.

(#64656) Vanir válasza MaTpr0F (#64655) üzenetére


Vanir
veterán

Elvileg 90 gramm körül lesz, ha lehet hinni a pletykáknak. A Sensei is baromi ígéretes, bár ha akkora lesz, mint a korábbi, akkor nekem no go, túl nagy. A Rival 110 meg remélhetőleg megmarad az alacsony árszegmensben az új szenzor ellenére is...

(#64657) ribizly válasza Vanir (#64656) üzenetére


ribizly
veterán

Kb az ami kipróbálásra is érdemes lehet legtöbbek számára.
Bytheway a Ninox Venator-hoz kijött egy új firmware. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64658) SpaceKombajn válasza SP!T (#64644) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Szépek!
Nekem egy olyan van mint a harmadik, csak még golyós, 2001 óta működik, kár, hogy ps/2-es(most is azt használom).Meg van egy olyan is ami balról a második(ez már usb-s), ezt rá pár évre vettem(melóba), de ennek 2-3 év alatt elromlott a bal gombja (nincs dupla klikk, egyből 1 kattintás). Ebből kellett volna venni pár darabot, mert ugye leálltak a gyártásával rég. Néha keresgéltem/keresgélek valami hasonló formájú egeret, aztán néhány hete megint elkezdtem egerészni és egy Logitech G403 prodigy lesz.

spacetime

(#64659) Vanir válasza ribizly (#64657) üzenetére


Vanir
veterán

Yep, láttam, de inkább nem szarakodok vele, amíg egykét hardcore arc meg nem erősíti, hogy valóban nem csinál zűrzavart. :P

(#64660) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

V7 GM120
Ez az egér 2K most a Pólus Médiában, mondjuk még nem próbáltam de vettem kettőt is. :DDD
Szép, igényes doboz, szövet kábelharisnya. (szemre teccetős :) )
Annyit szerintem simán tud.

Youtube teszt: [link]
árukereső: [link]

(*)(*)

(#64661) jaffa 2843 válasza Angelotti (#64660) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

:W :U Downvote

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64662) Vanir válasza Angelotti (#64660) üzenetére


Vanir
veterán

Szia!
Hulladék, nagyon nincs idegzetem kifejteni, hogy miért, összefoglaló.

(#64663) gtamate2 válasza Angelotti (#64660) üzenetére


gtamate2
veterán

Itt egy teszt róla, én 2k-t nem adnék azért, hogy az asztalon is jittereljen a legkisebb dpi-n az egerem.

Vanir nem értem az ellenszenved, amikor a Cougar X1-et is milyen örömmel használtad!

*Sn0w

(#64664) ribizly válasza Angelotti (#64660) üzenetére


ribizly
veterán

Általában ez a topic nem arról szól, hogy emberek beesnek ide és ajánlanak ezt azt a többieknek. Éppen ezért (nomeg mert egyébként elég hulladék az egér amit linkeltél) esetleg törlésre kerül a kommented.
Hogy kicsit jobban kifejtsem:
Van ennek a topic-nak egy összefoglalója meg néhány lelkes és profi topic gazdája, akik ezt összehozták, karbantartják.
Ha beleolvasol az összefoglalóba, akkor láthatod, hogy milyen részletességgel boncolgatják fel a ma fellelhető egereket és mennyi teszten kell megfelelni ahhoz, hogy valami ajánlott egér legyen. A legtöbbször igaz az, hogy a szenzor-tól indulnak a szálak. Ha az rendben van, akkor elég nagy eséllyel odafigyelek más paramétereire is a jószágnak. Na itt ez sajnos bukni látszik. :((
A szempontjaid, mint hogy szép a doboz, meg harisnyázott a vezeték inkább hátrány már ebben a kategóriában, mert érezhetően ezekkel akarják palástolni, hix közben az egér lelke nem áll a helyzet magaslatán. A vezetéknek a harisnyázás bytheway pont nem annyira jó, mert az amúgy esetenként hajlékony gumi butítású vezetéket még merevebbé teszi. ;)

Egy dologban viszont lehet, hogy ezzel előre lendítesz egy régebb óta húzódó témát, a budget, nem gamer ajánlott egerek témáját. :D Persze abba is csak kis valószínűséggel kerülhetne be, mert általában a kevésbé komoly gyártók ritkán tartanak fent egy modellt több éven át és így nincs mit ajánlani.

Én speciel már leszoktam arról, hogy az ára alapján válasszak perifériát, mert sokkal jobban járok, ha ugyan drágábban, de tartósabb, minőségi cuccot kapok, ami minden helyzetben kiszolgál. De azt is megértem, ha egy amúgy jónak tűnő termék igazán jó áron van (a 2K még a mezei irodai egerek esetében is ritka) és az ember nem tud ellenállni. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64665) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni ,mert már kezdek bekattani :)
1. Mennyi a keret? 10.000.- Huf
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Hivatalos bolti, de nem zárkózom el az Ebay-től sem
3. Mire használnád az egeret? Elsősorban FPS miatt ( Quake )
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?Fingertip, bár ez érdekes kérdés mert ahogy a csatolt képen is látszik, "tenyérbe mászóan" is tudnám használni .
Nem a sajátom, de a paraméterek megegyeznek :)

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 400 max 800 DPI
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) DPI switch mindenképpen kell

Eddig egy A4Tech X-710MK-t & Logitech G300 -t használtam.Van egy Maurus X-m is,de nagyon kényelmetlen :(
Az A4Tech-et ha felemelem kb 1 másodpercre megfagy a kurzor és vagyok olyan "szerencsétlen" hogy közben forgattam is akkor utána odakerül a kurzol ismét odafagyva....
A Logitech meg néha az egyik vagy másik gombját duplán érzékeli.
A gondom ott van és elkövettem azt a hibát hogy vettem egy Asus GT200-t(netes rendelés ), hogy az majd milyen jó lesz, de nekem túl magas és idegesít.

Tegnap voltam az MM-be , minden létező "értelmes" egeret végig tapicskoltam és sajnos az A4Tech-es Blody V7, V5 -ök, illetve még talán az Asus Sica jött be(nem tetszik).
Néztem a Logitech G203-t is de annak túl hangos volt a klikk-je.

Szívem szerint vennék még egy G300-t Ebay-ről. Mindíg is ez volt a szívem csücske.
Olvastam hogy a G100s elég jónak mondható, de ugye az ittthon nem kapható, így megrendelés után derülne csak ki hogy milyen.

Szóval valami G300-s méretekkel rendelkező, halk kattintású, DPI Switch-s, értelemszerüen 10K alatti ár alatti , normális "gamer" szenzoros egér érdekelne.
De nem zárkózom el egy jó ajánlattól . :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#64666) dobragab válasza Callmaster (#64665) üzenetére


dobragab
addikt

G203 + [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64667) Callmaster válasza dobragab (#64666) üzenetére


Callmaster
tag

Na ez gonosz volt :C .
G100s vagy esetleg G102. Valaki állítson meg, pls ;]

[ Szerkesztve ]

(#64668) dobragab válasza Callmaster (#64667) üzenetére


dobragab
addikt

G100s is teljesen jo.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64669) Callmaster válasza dobragab (#64668) üzenetére


Callmaster
tag

Ebay-ről már nem egyszer rendeltem, de csak "jelentéktelen" eszközöket.
Van jelentősége hogy Kínából vagy Kóreából jön? Nekem utóbbi "megbízhatóbbnak" tűnik.
Hamisítás stb. miatt kérdezem.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#64670) Vanir válasza Callmaster (#64669) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább Korea. Én innen rendeltem, nekem kb. két hét volt, mire megjött.

(#64671) Callmaster válasza Vanir (#64670) üzenetére


Callmaster
tag

Most nézem..Kórea.. na szép, ülj le egyes fiam :DD , na mind1 volt már rosszabb is.
Pont ezt néztem én is a napokban. 100 és 102 között van érdemi különbség a külsőt leszámítva?
Üdv.

(#64673) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

A Logitech g602-őm jobb kapcsolójával lehet gond mivel aim közben vissza "ugrál" mintha felengedném a gombot.

Ennek javításához gondolom Omront kellene benne cserélni,viszont nekem nincs megfelelő gyakorlatom ehhez!

Lenne esetleg olyan valaki közöttetek,aki tapasztalt ilyen dolgokban és meg tudná nézni/javítani amit kell??

Köszi előre is

(omron és teflon talp csere lenne elvileg)

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#64674) Vanir válasza Callmaster (#64671) üzenetére


Vanir
veterán

+2 oldalgomb, jobb szenzor, szvsz jobb görgő, meg RGB a G102 javára. Ellenben a G100s jóval könnyebb, különösképp a beépített súly kiszerelése után. Logout-omon van cikk mindkettőről btw.

(#64675) Callmaster válasza Vanir (#64674) üzenetére


Callmaster
tag

Köszönöm, elolvasom a cikkedet. :R

(#64676) gtamate2 válasza Vanir (#64674) üzenetére


gtamate2
veterán

+az anyagminőség szerintem a 102 irányába dönti a mérleget.

*Sn0w

(#64677) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

10.000Ft körül keresnek vezetek nelküli akkus egeret. Alltalanos hasznalatra, neha 1-1 jatek elöfordulhat.

Ezt az egyet talatam:

Sandberg Sniper 640-05

jo marka? erdemes lenne megvenni? sose hallottam rola,d e ettöl függetlenül lehet akar jo is, ezert is kerdezek itt hatha valaki ismeri.

esetleg ötletek? :DDD

(#64678) ribizly válasza zzz03 (#64677) üzenetére


ribizly
veterán

Egy jótanács:
gif

"Mobilnetes Érdekvédelmi Szervezet" nevében linkesítve. :D

[ Módosította: CoolMan ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64679) dobragab válasza zzz03 (#64677) üzenetére


dobragab
addikt

animgif ;]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64680) gtamate2


gtamate2
veterán

Teszteltem a HyperX Pulsefire FPS-t, kezdésnek szerintem elég jó lett, de még nem az igazi.

(#64678) ribizly: Oh Frank, hatalmas figura :D

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#64681) ribizly válasza gtamate2 (#64680) üzenetére


ribizly
veterán

Jó kis teszt lett egy viszonylag jó kis egérről. Nekem már régóta érthetetlen talány, hogy a Zowie miért nem a tetejére rakja az egérnek a DPI váltó gombot és miért nem lehet normális szinekkel jelezni az aktuális DPI-t (nem a rózsaszín nem normális nálam :DDD). :F Ezt ez remekül megugrotta, remélem ezt átveszik majd.
Amíg a szenzor és maga az egér teljesítményben nyújt szerintem elég, de nem ezen az áron. A kábel vállalható, a többi meg kb rendben van.
Pont a HyperX-nek kellett volna annak a terméknek lennie, ami kicsit a piaci ár alá lő egy nagyon jó ajánlattal. Na ez nem jött össze. A Zowie, Logitech, ASUS, Mionix, Cougar gyakorlatilag felzabálják ezt az egeret ebben az árkategóriában... :))

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64682) Vanir válasza gtamate2 (#64680) üzenetére


Vanir
veterán

A trenddel ellenkezően itt nincs aranyozott csatlakozó, ez dicséretes.
Dicséretesnek nem dicséretes, mert hátránya nincs igazából.

Amúgy fasza lett. :K

(#64683) ribizly


ribizly
veterán

Olcsósított Logitech G Pro a készlet erejéig!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64684) kemotox válasza ribizly (#64683) üzenetére


kemotox
addikt

Óvatosan, mert megtámadja a számítógépeket!

(#64685) gtamate2 válasza ribizly (#64683) üzenetére


gtamate2
veterán

a bemutatóujj edzésére is kiváló!

*Sn0w

(#64686) BeStronk válasza kemotox (#64684) üzenetére


BeStronk
tag

Ahhh a Google Fordító szépségei!

(#64687) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

1. Mennyi a keret? 6k max. :(
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Nem. Lehetőleg Debrecenben vennék.
3. Mire használnád az egeret? Általános dolgok, játék.(World of Tanks, Cs Go(hobbi, nem profi szinten), War Thunder
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Nincs nagy kezem, de az rá szoktam markolni az egérre. Ha ez segít Icon 7 D200-am van, ez kényelmes.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 800-1200-1600 DPI, de ez változó.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Görgő fontos lenne, a többi nem annyira.
Mi az, amit ennyiből megéri megvenni és jó? Tudom, a keret alacsony, nyilván komprumisszumképes vagyok, ha szükséges. Előre is köszönöm. :R

(#64688) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#64687) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Upsz, azt nem írtam, hogy edigital oldalán nézegettem pár Spirit és Trust egereket 4-5 k körül, azok nagyon rosszak.

(#64689) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64688) üzenetére


ribizly
veterán

Azok a márkák kompletten felejtősek.
Az a gond, hogy nem nagyon van ebben az árkategóriában jó szenzorral szerelt, új, itthon beszerezhető modell. :(
Ha ebay játszana, akkor ott lenne a Logitech G100s, vagy hardverapro-n néhány ASUS Rog Sica, nomeg a felújított, vagy alig használt MS WMO/IMO, Logitech MX500/510/518-ak. Ezzel kifújt ami 6k-ból kijön és ajánlott lenne.
Ha viszont nem az ajánlott egerek közül választasz, akkor kb. el van engedve a kezed, mert nincs rá garancia, hogy megfelelő lesz (sőt leginkább jellemző, hogy vacakokat kapni). Mivel tolod a CS: GO-t én mindenképpen olyan egeret vennék a helyedben, aminek a pontossága rendben van. ;)

Még egy fogás típust mondhatnál amúgy. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64690) dobragab


dobragab
addikt

Meg kell allapitanom, a Roccat KPM par evesen is elso osztalyu cucc, foleg a friss japan Omronokkal :D

Mondjuk a gorgo tengelye mar kicsit kikopott, van pici holtjateka es lotyog is... :(

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64691) ribizly válasza dobragab (#64690) üzenetére


ribizly
veterán

Az az egérke egy ~18x8-as kézzel fingertip-re mennyire alkalmas?
Vagy az inkább claw-ra fogható be kényelmesen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64692) IMIIKE1998 válasza ribizly (#64689) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Bocsi, az kimaradt, azt hiszem Palm Grip, bár játéka válogatja, az a baj. :(. Cs:Go nem megy olyan komoly szinten, igazából jó, ha hetente egyszer játszok vele. Ha a jelenlegi egeremnél érezhetően jobb a szenzora, nekem megfelel, komprumisszumképes vagyok. :) Így változik esetleg a paletta? :R

[ Szerkesztve ]

(#64693) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64692) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem a paletta kb ugyanaz (talán az Asus rog sica kiesett, mert az inkább claw, de ezt majd megmondják a nagyok), szóval hardverapro.
Ha az ár feljebb tud kúszni (~7500,- körülre), akkor ebay-es Logitech G102. ;)

A válasz pedig igen, nagyon lehet érezni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64694) gtamate2 válasza IMIIKE1998 (#64692) üzenetére


gtamate2
veterán

Cougar minos X3

*Sn0w

(#64695) quailstorm válasza ribizly (#64693) üzenetére


quailstorm
nagyúr

G102 gyári gombminősége mennyire szór? Tesztjében a görgő is volt egy kicsit szidva, de ahogy nézem semmi súlyos. Gondolom irodai görgetést nem befolyásolja olyan mértékben, hogy kellemetlen lenne.

Korábban írtam, hogy ergo egér kéne, de választ nem kaptam. Ugye Maurusom van, de mostanában ha játszok, ahhoz nem kell egér, viszont a Maurust nem lehet takarítani, mert ledörgölöm róla a szilikont...

Viszont én pont az a típus vagyok, aki ronggyá izzadja az egeret, tehát ha szeretném, hogy maradjon valami megfogható a Maurusból, akkor csak játékra szabad használni... Úgyhogy kellene valami "mosható".

Szóval lehet bepróbálnám a G102-t napi használatra, a szerencsétlen Genius DX-100-at meg bevinném melóhelyre, mert ott a vezeték nélküli az isten, attól én meg hányok annyira rossz, főleg ha elmegy aludni a kezemben... Mert most naponta hurcibálom ezt a 2k-s egeret+padot és ez nem tetszik :DDD

Nameg a 220x180-as promóciós Gigabyte egérpad is menne melóhelyre, mert mindig kicsi volt, mint ahogy a rászánt pénz is :DDD

(#64696) IMIIKE1998 válasza gtamate2 (#64694) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

és ribizly: Köszi mindkettőtöknek, sajna az árat 6k-nál nem tudom feljebb húzni. :( Ismerősöm ajánlotta még a Hama Urage-et, de gondolom az is felejtős, szerinte jó, de én inkább a "fórumnak" hiszek. :D
Trust-okat hallottam, hogy jók, de gondolom nem ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#64697) gtamate2 válasza IMIIKE1998 (#64696) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor vagy beéred olcsóbb egérrel, ami nem lesz pontos, vagy többet áldozol rá.

*Sn0w

(#64698) IMIIKE1998 válasza gtamate2 (#64697) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem, és olcsóbból milyet vegyek? Olvastam, hogy nincs értelme a márkásdinak, de te milyet vennél, ha ennyi lenne rá?

(#64699) quailstorm válasza IMIIKE1998 (#64698) üzenetére


quailstorm
nagyúr

semmit mert nincs
max a G100s

Egy bizonyos árszintig ugyanazt a fos irodai hulladékot tudod megvenni, csak több lesz körülötte a csicsa.
Úgy 7500Ft-tól kezdődik az esély egy normális egérre, és ott is muszáj a teszteltekre hajtani.

Szóval a kérdés a következő: Akarsz-e indokolatlanul sokat költeni egy ipari hulladékra, ami nem jobb mint a legolcsóbb fix 800DPI-s irodai izé, vagy vársz és teszel hozzá még egy kicsit aztán veszel egy egeret.

Persze arra is megvan az esély, hogy megveszed 5500-ért a tuti gamer egeret, aztán bemagyarázod hogy ez így pont jó. Azt nem mondom, hogy nem veszed észre, mert FPS játékban elég hamar kijön... Az az elég hamar úgy 2 perc. Simán veszthetsz a rossz szenzor miatt is csak nem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

(#64700) IMIIKE1998 válasza quailstorm (#64699) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha a mostani(Icon 7 D200) egeremmel 8 évig rendszeresen játszottam, ami 2k volt, akkor azt ne mondd, hogy nem érzem majd a különbséget. Persze, biztos, hogy nem lesz olyan jó, de ha ennyi van rá, akkor ennyi, mivel nem én fizetem, így örülök, ha egyáltalán kapok. :D De "viccet" félretéve tudom, mire számíthatok, de a jelenlegi gépemhez hülyeség lenne a 10k-s egér. Nem rossz gép, de eljárt felette az idő.(Az adatlapomon van a konfig, ha érdekel.) Nem sok minden megy már rajta lagg nélkül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.