Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Wolverine válasza sfefe (#83992) üzenetére


Wolverine
félisten

A megfelelő adatokkal lehet olyan egeret ajánlani neked, ami egyrészt megbízható és jó, másrészt még kényelmesebb is lehet, mint a régi :P

Neked a jelek szerint még az sem jutott eszedbe, hogy nem mindenki ugyanúgy fogja az egeret. Amikor én kerestem újat, leírtam a kérdésekre a válaszaimat és kiegészítettem azokkal a szempontokkal, amikre szükségem volt. Kaptam ajánlatot, választottam a javasoltak közül, és azóta is elégedett vagyok. Ugyanakkor a topicban legtöbbször javasolt egerekkel nem lennék elégedett, mert nem illeszkednek ahhoz a fogáshoz, ami nekem kényelmes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#84002) Create.


Create.
addikt

Még annyit kérdeznék, hogy vettem pár hónapja egy aula dawnguard blue switches billentyűzetet, hogy meglássam milyen a mechanikus, meg hogy mennyire hangos. Nekem teljesen jó ilyen szempontból nem volt gondom vele, viszont néha vagy dupláz az “e” betű vagy más gombra is beadja, ezt még nem tudtam kideríteni. A kérdés az lenne, hogy küldjem vissza garanciába? Mert tényleg random csinálja, tehát direktbe nem sikerül produkálni a hibát, csak munka miatt elég idegesítő a jelenség. Ezért is fogok más milyet venni, csak kezdésnek ez tényleg tesztre vettem (és amúgy nekem bejött volna ez is, ha nem csinálja ezt).

(#84003) Zaied válasza Create. (#84002) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem ezt a billentyű topikba írd be, én úgy tudom hogy ez hiba, szóval gari...

(#84004) Create. válasza Zaied (#84003) üzenetére


Create.
addikt

Jaj, bocsi, ezt jól benéztem :R

[ Szerkesztve ]

(#84005) jaffa 2843 válasza ribizly (#83999) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pedig már vittem volna a kukoricát a mikróba... :O

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#84006) Zaied válasza jaffa 2843 (#84005) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

:))
Ma se fog vér folyni.

[ Szerkesztve ]

(#84007) ribizly válasza Zaied (#84000) üzenetére


ribizly
veterán

Ha még "a megfelelő válasz"-t kapná. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy kb. hány olyan bolt van itthon, ahol nem a szerződött vagy legdrágább termékre kap majd ajánlatot. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84008) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Kicsit furcsa kérdés...
Irodai(Windows,Office) munkához keresek olyan egeret,ahol(mutatóujj,hüvelykujj betegség miatt) a bal,( esetleg jobb) egérgomb funció letehető lenne mondjuk a hüvelykujj melletti gomb(ok)ra
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#84009) ribizly válasza Menotti (#84008) üzenetére


ribizly
veterán

A legtöbb oldalgombbal rendelkező egérnél beállítható, hogy az oldalgombok valamely főgombnak megfelelő funkciót ott is elérd. A legtöbb esetben csak az egyik oldalon vannak (pl. G102, Rival 3, ...) vagy csak az egyik oldalon funkcionálnak egy időben (pl. ZA11/2/3, FK1(+)/2, stb.), de vannak olyan egerek is, mint a Logitech G Pro Wireless, aminél tudtommal szabadon használhatóak az oldalsó gombjai.

@#84005jaffa 2843
Hát nézzenek oda! :DDD Tudom, hogy ez a karantén egy szar dolog, de hogy már az itt történtek is inger számba menjenek... ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84010) Zaied válasza ribizly (#84007) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan erre gondoltam én is, de erre van igény nem? Csak mondjá mán valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#84011) Evil Snowman válasza sfefe (#83992) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jah, végülis ki a f@szt érdekel a kényelem egy olyan eszköz esetében, amit több óráig fog az ember egy huzamban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84012) zedok válasza Zaied (#83971) üzenetére


zedok
senior tag

Hali! Tudtok esetleg ajánlani mas alternatívat? Palm grippel hasznalom az egeret, nagy kezem van - 20. 5 cm hossz es 9.5 cm a szelesseg. Mit tudnatok ajánlani? Nem jatekra kell, viszont eleg sokat ulok a gep elott - fontos a vezeték nélküli kiadás.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#84013) Zaied válasza zedok (#84012) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Razer Basilisk Ultimate
Razer Deathadder V2 Pro

(#84014) zedok válasza Zaied (#84013) üzenetére


zedok
senior tag

Koszonom, barmi mas esetleg olcsóbb árfekvésben? Vagy fogadjam el :D

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#84015) Zaied válasza zedok (#84014) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Logitech G603/703/903, csak ezeknek gyakori problémája hogy a görgő lehal.
Súly és gombok terén jobbak a Razerek amiket említettem, minőségben is.

[ Szerkesztve ]

(#84016) hunace


hunace
tag

Helló,

polling rate-et mivel lehet mostanság ellenőrizni ?

Megvan.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84017) Zaied


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Esetleg ha van valakinek egy XM1 v1-es egere elfekvőbe, szánjon már megy egy XM1r-el való összehasonlító teszt erejéig :R

(#84018) NJanika


NJanika
aktív tag

Milyen egeret ajánlanátok seriesx-hez ?
(Outriders és COD Cold War-hoz kellene egyenlőre.)
Van wireless egerem notebookokhoz , de azzal nem működött csak a vezetékessel amit pc-hez használok.
Csak vezetékessel működik ?
Ha csak azzal akkor valami hosszú kábeles kellene.

1. Mennyi a keret?
Max 10k
2. Használtpiac játszik?
Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem
4. Mire használnád az egeret?
Series X konzolhoz
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Kézzel ;]
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
Kicsi
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Jó lenne menet közben valtoztathato dpi-s mert problémás vagyok.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Plusz gomb sosem árt. Anyag minőség ami a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#84019) Zaied válasza NJanika (#84018) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Logitech G102, ha fingertippel fogod és ha a kezed 18cm vagy kisebb.
A kábele ennek is standard hosszúságú, wirelessre kevés a kereted, de g305 ugyan ezekből az okokból, elméletbe saját vevővel jók.

[ Szerkesztve ]

(#84020) #32191744


#32191744
törölt tag

Sziasztok, új egeret keresek.

1. Mennyi a keret?
30-35 ezer Ft
2. Használtpiac játszik?
Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem
4. Mire használnád az egeret?
Főként FPS játékokat játszanék vele
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Általában 800DPI
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Bal oldali plusz gombokra szükségem van

:R :R :R

(#84021) Zaied válasza #32191744 (#84020) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Xtrfy M42
Glorious Model O-
Endgamegear XM1r

[ Szerkesztve ]

(#84022) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Akit érdekel.
A régi Microsoft egerekből ebben az Kazasztáni kiskerben, igen nagy választék van.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#84023) nuke7 válasza Amerigo57 (#84022) üzenetére


nuke7
veterán

:DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#84024) Amerigo57 válasza nuke7 (#84023) üzenetére


Amerigo57
őstag

nuke7 .
Ha megnézed több féle régi, de új Microsoft egér van 39 színben. Link:
Nem tudom mennyi a szállítási költség, de ha átváltod a Kazah fizetőeszközt (Tenge), Link:
akkor jóval olcsóbbak az egerek, mint az AliExpressen.

Magyarországra is szállítanak.
Budapest - Будапешт ➤ +7(701)777-9865➤ WhatsApp

[ Szerkesztve ]

(#84025) #32191744 válasza Zaied (#84021) üzenetére


#32191744
törölt tag

Xtrfy M42 illetve Model O- elég jónak tűnik, valószínűleg e kettő közül fogok választani, azonban most nézem hogy a Logitech G Pro HERO Wireless 36k, és kb egy méretben van az Xtrfy ill. Glorious-sal, a Razereket is néztem még (DAv2, DAElite) azok gondolom palm gripes fogással kényelmesek tehát azoknak lőttek, maradt tehát:

Xtrfy M42
Glorious Model O-
Logitech G Pro Hero Wireless

Logitechnél milyen input lagra lehet számítani? Illetve nem vagyok nagy szakértő, de a Gloriousból van egy Model O is ahogy nézem, az mennyivel nagyobb mint az O- ?

Köszönöm szépen. :R

(#84026) Zaied válasza #32191744 (#84025) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Határesetes vagy nagyon, nem mertem ajánlani.
Model O Wireless
G-Wolves Hati
Razer Viper 8K

Nem kell aggódnod az input lagért, ezeknek kiemelkedően jó(közel semmi).

Amerigo57
Már csak valakinek érteni kellene ezt a mordori nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#84027) ferni válasza #32191744 (#84020) üzenetére


ferni
őstag

Model Ot már én se ajánlanám igazából, sztem az már túl hosszú neked.
Jó fele nézelődsz az M42 és a Model O- környékén.

(#84028) #32191744 válasza ferni (#84027) üzenetére


#32191744
törölt tag

Igazából egy 2017-ben vásárolt Rival 110-et váltanék le, olyan lomhának érződik játék során, Xtrfy M42 és Model O- nagyon tetszenek, de amint megtudtam, kb semmi input lagjuk nincs a jobb wireless egereknek, lehet azok felé közelítenék, G Pro Wirelessről / Model O Wirelessről nagyjából csak jókat hallok, tényleg ennyire bazi nagyok lennének nekem?

Model O Wireless "jóval könnyebb" mint a jelenlegi Rival 110-em, G Pro Wireless meg kb egy súlyban van vele. :F
Szerk: Xtrfy M42 meg majd 30grammal könnyebb :Y

[ Szerkesztve ]

(#84029) z123456z válasza #32191744 (#84028) üzenetére


z123456z
őstag

MOW: gyerek vette magának, nem panaszkodik, hogy nagy lenne. Sőt, direkt rá is kérdeztem, azt mondta, kényelmes. 69g.

(#84030) #32191744


#32191744
törölt tag

Köszi a válaszokat, igazából egy teljes setup váltás előtt állok - billentyűzet, monitorra is szükségem van az egér mellett - ha a billentyűzet+monitorra félrerakott pénzből elvennék egy kicsit és az egérre fordítanám (a keret ~50k-ra bővülne) akkor sokkal jelentősebb lenne a különbség választék szempontjából? Annyiért már ott van a Logitech G X Pro Wireless tökömtudja Superlight is, az milyen?

(#84031) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv,

Tud valaki olyan hanyattegerrol, ami vezeteknelkuli, van rajta oda-vissza nyil gomb, allithato a DPI-je, es AA-s (nem AAA-s) elem valo bele?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#84032) dudLee


dudLee
tag

(és egyéb Logitech termékek -15%)
Logitech G Pro Superlight Fehér 42,5k Mall [link]

[ Szerkesztve ]

(#84033) ferni válasza #32191744 (#84030) üzenetére


ferni
őstag

Megírtam a kisregényt gépen erre elment az áram :DDD
De kezdjük újra, szóval te írtad fingertip amit használsz.

Rival 110 hossza 120mm kb, ugyanolyan hosszú a kezem, mint neked, én is fingertipeztem régen, de az FK2 is hosszú volt nekem arra, 124mm a hossza, mert néha beleakadt a tenyerem hátuljába. Szóval a Model O Wireless fixen hosszú lenne neked fingertipre 128mm-rel.

Xtrfy M42 meg a Model O- tuti választás lenne, azokkal fixen nem nyúlnál mellé, de elméletileg lehet a Superlight is működhetne, ha nagyon Wireless egeret szeretnél. Próbáld ki, ha nagyon nem jó max visszaküldöd, jobb ötletem nincs. 125mm még jó lehet talán mert másabb az alakja picit.
Superlight az kb 1 az 1ben G Pro Wireless csak 20 grammal könnyebb, ami sztem elég nagy előny saját tapasztalat alapján FPSnél.

Én átváltottam fingertipről, a tenyerem kb palmolja az egeret amennyire lehet, az ujjam meg picit clawba van, attól függ ugye milyen hosszú az egér, de hogy a tenyérnél stabil az egér nekem nagyon sokat segített aimban.

[ Szerkesztve ]

(#84034) #32191744 válasza ferni (#84033) üzenetére


#32191744
törölt tag

Akkor marad az Xtrfy M42, ehhez milyen mouse bungee-t ajánlanátok? Ha már Xtrfy, B4-en gondolkoztam, de néztem róla videókat, és valahogy annyira nem fogott meg :D
Xtrfy C1 esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#84035) Yodamest válasza #32191744 (#84034) üzenetére


Yodamest
addikt

Majd írjál hogy vált be az M42 én is sokat agyaltam rajta, de végül az M4-et vettem, szinte ugyan az csak más a formája. Nagyon jó kis brand ez az xtrfy, szerintem a K4 klavijuk is elképesztő igényes lett, abba sem tudok belekötni. (bár billentyűzetes topikban leszóltak hogy az mekkora gagyi mert nem cherry switches no comment....) :Y

Kicsit más:
Azért is hoztam szóba a klavit is, mert nemtudom de én úgy vagyok ezzel, hogy szeretem az olyan gyártókat támogatni akik minden fronton törekednek az igényességre. Ezért nem pártolom az ilyen corsair, cooler master és hasonlókat, mert ugyan vannak jó termékeik, de vannak nagyon rosszul kitaláltak is és a turmixgépen kívül már mindent is gyártanak. Nálam ezért kimagasló az xtrfy meg az endgame is, mert kevés termékük van, de azt a tökéletességig csiszolják, szerintem ez is fontos, nálam legalábbis döntő szempont. Tápom is pl. pont ezért seasonic.

[ Szerkesztve ]

(#84036) Zaied válasza Yodamest (#84035) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

:DDD hát azért az Xtrfy-nek akad bőven zsákutcája. Mostanában ível inkább fölfele.

(#84037) Synthwave válasza Zaied (#84036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Úgy-úgy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#84038) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok.

Egy Logitech G500 utódját keresem, hasonló méretben és hasonló mennyiségű, kézreálló programozható gombokkal felszerelve. Tudnátok javasolni pár alternatívát? Értékben olyan 20 ezerig bezárólag.

Köszönöm!

(#84039) Zaied válasza FrezeR (#84038) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

G502 már sok?

[ Szerkesztve ]

(#84040) FrezeR válasza Zaied (#84039) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szerintem az még belefér. Azt ajánlanád? Külsőre kicsit vadabbnak tűnik :D

(#84041) Zaied válasza FrezeR (#84040) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Elöbb egy MX518 Legendary-t, csak azon szerintem nincs annyi gomb.

Nekem is elég transformers :DDD

(#84042) FrezeR válasza Zaied (#84041) üzenetére


FrezeR
senior tag

Az 518 egy szép letisztult egér, valóban kevesebb gombbal.

(#84043) Synthwave válasza FrezeR (#84042) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

S bár tégla, de nem terméskő.

^______^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#84044) Yeffy válasza Yeffy (#84031) üzenetére


Yeffy
veterán

senki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#84045) Zaied válasza Synthwave (#84043) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudom a könnyű egerek közül mi állhat közel hozzá. Talán egy Razer Basilisk V2?

(#84046) Zaied válasza Yeffy (#84031) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Logitech MX Ergo, M575?

[ Szerkesztve ]

(#84047) Yodamest


Yodamest
addikt

Én meg csak nem bírtam magammal, hazahoztam egy szépecske fehér színű XM1 v2-t, (r sajna nem volt kéznél) Már van a háznál XM1 RGB, de az 80g és annyira megtetszett az Xtrfy M4 70g súlya, hogy kellett ebből is egy 70g verzió. Nálam talán most ez a felső határ, e felett már érzem a feles súlyt. Ennek érdekes a kapcsolói puhábbak, ez omronos, az RGB verzió meg kailh, érezni, hogy más, de nem rosszabb.

Zaied jól megmondtad, hogy nem lesz megállás :DDD de azért most ezzel a 70g XM1-el szerintem már csak-csak révbe értem. :)) Nagyon perfekt egér így ezzel a súllyal már.

[ Szerkesztve ]

(#84048) Zaied válasza Yodamest (#84047) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az r-be gm 8.0+alps encoder van csak mondom :DDD

Szerintem a +10g nem éri meg csak az rgb miatt...

[ Szerkesztve ]

(#84049) Yodamest válasza Zaied (#84048) üzenetére


Yodamest
addikt

az alps encoder az miért jó?
A 10g-ot illetően, igen egyértelműen nem ér annyit az RGB és még drágább is ráadásul.

(#84050) Yeffy válasza Zaied (#84046) üzenetére


Yeffy
veterán

a trackball-osaknak nem vagyok annyira hive, ilyesmire gondoltam (ebbol nem van jelenleg ketto) csak AA-s elem(ek)kel, letezik vajon?

ha mar Logi, van ez a temekuk, igaz, ez is beepitett akksis, meg kicsit dragallom, de ismeri ot valaki? vannak vele tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.