Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) BeStronk válasza gtamate2 (#64841) üzenetére


BeStronk
tag

Eléggé túlárazottnak tűnik és a méretéhez képest (L120 x W68 x H37mm) nehéz a 103g-jával szvsz (és ez kábel nélkül)
Szerintem felejtős...

[ Szerkesztve ]

(#64852) csati777


csati777
csendes tag

Sajna vissza kell adnom a kölcsönkapott Logitech G900-at, de máris hiányzik. Vajon érdemes lenne várni az új G903-ra? Az egéralátétes töltés nem érint, és már a G900-at sem tudtam soha zavarba hozni- vajon ez a Lightspeed Wireless mód tényleg előrelépés, vagy parasztvakítás? Nem igazán találtam még komoly tesztet róla.

[ Szerkesztve ]

(#64853) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#64832) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Konzolvilággal van valakinek tapasztalata? Azért kérdezem, mert ugyanazt az egeret árulják kétszer annyi garanciával, mint máshol, ráadásul ugyanannyiért. Na de a garis ügyintézésük jobb, mint a MM-é? :)

(#64854) Vanir válasza IMIIKE1998 (#64853) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz ott vedd, ahol a legolcsóbb. Szenzor nem fog megdögleni, max a kapcsolók, az meg úgyis forrasztás nélkül cserélhető ebben az egérben.

(#64855) SP!T válasza Vanir (#64850) üzenetére


SP!T
addikt

Látszik hajnalban irtam a hsz-t... Ami OFF-ba van, azok amik csak megfordultak nálam, de nem igazán maradt meg a kezem alatt. Pont fordítva írtam. :D

Habu-t istenítik? Mi a szösz? Linket plíz! :D Még megvan amúgy, csak kicsit beteges. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64856) Vanir válasza SP!T (#64855) üzenetére


Vanir
veterán

Asszem valahol itt láttam: [link]
De aztán jól le is fikázták egyből. :DDD

(#64857) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok !Macbook prohoz szeretnék egeret venni a keret 20 ezer alatt.Lehet vezetékes is meg BT is de kompatibilis legyen OSX-xel.A görgetésekkel szokott probléma lenni meg ,hogy néha össze vissza ugrál az egér ha nem tudja az OSX-et.Kipróbáltam azokat amelyek itthon voltak ez saját tapasztalat is ,hogy nem minden egér jó sajnos.Eddig csak Logitechnél láttam,hogy OSX -el is megy normál otthoni használatra kellene.Eddig Magic Mouse2 használtam de lassú és nehéz volt sajnos.

(#64858) bounder


bounder
csendes újonc

Sziasztok,

Egérvásárláson gondolkozom, de mivel soha nem használtam tisztességes egeret, és világéletemben noob voltam minden játékben (talán összefügg a kettő?), ezért szükségem lenne némi inputra.

Szóval 10-15k körül keresek új egeret, lehetőleg magyarországi garival, és casual gamingre használnám (leginkább RTS és single player RPG). A fogásom most fingertip, de viszonylag nagy a kezem, és a mediamarktos tapicskolás alapján nem érzem kényelmesnek a 120 mm-nél rövidebb egereket. Ezen kívül tetszik, ha az egér oldalán a hüvelykujj számára ki van alakítva egy homorú rész.

A fenti paramétereknek első blikkre egyedül a rival 100 felel meg az ajánlóban lévők közül, de kevés infót találtam róla, és az is arról szólt, hogy hajlamos idő előtt úgy eltörni, hogy az nem is garanciás hibának számít.

A kérdésem, hogy indokoltak-e a fenntartásaim a Rival 100-zal kapcsolatban, és van-e esetleg más ajánlott típus, amit érdemes lenne megnéznem? Meg persze nem jó a fenti gondolatmenetem, azzal kapcsolatban is szívesen veszem a kritikát.

(#64859) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Asus ROG Sica megvéve, ma letesztelem, kíváncsi vagyok. :)) Majd beszámolok, milyen, ha érdekel.
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R
2 év gyári gari van rá, remélem, nem lesz rá szükség.

(#64860) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Kinzu V1 -hez keresek USB kábelt.
Tudnátok segíteni valami jó lelőhellyel?
Ebay,Ali,Hardverapró...Mindenre vevő vagyok :)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64861) ribizly válasza atyca (#64860) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem a legjobban azzal jársz, ha dobragab-tól rendelsz hozzá paracord-ot. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64862) kemotox válasza atyca (#64860) üzenetére


kemotox
addikt

Meg is válaszoltad magadnak a lelőhely kérdést.

(#64863) ribizly válasza csati777 (#64852) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem nem is kell róla komoly teszt. A G900 az egyik legjobb egér a piacon. Ahhoz képest minden téren vagy maradt vagy fejlődött (nem lett nehezebb, jobb kapcsolók, wireless charging, ...). Szóval csak jó lehet.
Ami persze plusz költséget is jelent, hiszen venni kell hozzá egy olyan padot, ami támogatja az új feature-t.
Egyébként nem tudom mennyivel drágább, de ha mondjuk 5k-n belül van én tuti az újat venném. Ha attól nagyobb a különbség, akkor már egyéni preferencia kérdése, hogy az a plusz kényelem mennyit ér. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64864) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok!

Egér vásárlásában kérném segítségeteket.
1. Mennyi a keret? 12k
2. Használtpiac, és / vagy eBay? újban gondolkodok
3. Mire használnád az egeret? játék
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? fingertip
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 400 dpi, 6/11 windows, 2 sensitivity csgo
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.): igazából kinzu v1-hez hasonló alakút szeretnék, erről váltanék

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#64865) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Akinek van Sica-ja milyen DPI-n érdemes állítani? Illetve én vagyok az ügyetlen, hogy nem találom, hol kell állítani? Az előző egeremnél máshogy volt.

(#64866) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64865) üzenetére


ribizly
veterán

2000 DPI alatt érdemes maradni, ahogy az összefoglalóban lévő ajánlott egerek listájában is olvasható.
Elvileg a performance fülön találod a DPI-t.
;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64867) kemotox válasza ribizly (#64866) üzenetére


kemotox
addikt

Tapasztalat azt súgja, hogy most direkt más fülön fogja keresni csak azért is ;] ;]

(#64868) ribizly válasza kellog123 (#64864) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem egyértelműen a Logitech G102 (ebay 7500,- körül) vagy itthon Logitech G203 (ugyanaz az egér, csak ázsiai piacra vs egyéb piacra szánt verzió).
Még mostanában a Cougar Minos x3, amit dícsérnek a srácok, de remélhetőleg egy topic gazda is ajánl valamit. ;)

@(#64867) kemotox
Lehet... :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64869) atyca válasza kemotox (#64862) üzenetére


atyca
senior tag

Igazad van.
Megbízható eladót,terméket kellett volna írni.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64870) atyca válasza ribizly (#64861) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64871) Vanir válasza atyca (#64870) üzenetére


Vanir
veterán

5 percen belül szerkeszd a hsz-t légyszíves, különösen egy szmájliért felesleges még egy.

(#64872) IMIIKE1998 válasza ribizly (#64868) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

És hogy tudom elérni a ROG Armoury-t? Bocsi a láma kérdésért, de eddig csak olyan egeremmel volt, amin csak a rajta lévő gombbal lehetett állítani a DPI-t. :(

(#64873) Vanir válasza IMIIKE1998 (#64872) üzenetére


Vanir
veterán

(#64874) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64872) üzenetére


ribizly
veterán

B@sszus! Egyszerűbb ide beírni egy kérdést, mint a google-be?
Tessék
Kérlek felejtsd legyen ez az utolsó kommented... :R

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64875) IMIIKE1998 válasza Vanir (#64873) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Közben megtaláltam, elnézést a marha kérdésért. Még annyi, hogy érdemes regisztrálni az egeret? Van értelme?(pld. gari?)
ribizly: Azért írtam ide, mert az én gépemen hiába mentem rá a support fülre, kihozta a magyar Asus főoldalt, semmi többet. Nem trollkodni vágyó ember vagyok... :(

[ Szerkesztve ]

(#64876) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#64875) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na látom ezen felkaptátok a vizet nagyon. Sajnálom, de tényleg nem találtam, már itt kerestem egy ideje, gondoltam megkérdezem itt, ugyanis sosem volt ilyen "szintű" egerem, a régin csak megnyomtam a gombot és átállítottam. Hát nem tudok mást mostani, sajnálom. :/

(#64877) ribizly válasza kkp900 (#64857) üzenetére


ribizly
veterán

Kérlek a összefoglalóban található kérdésekre adj választ, mert így túl sok az opció. Ugyan nincs tapasztalatom pont az OSX-el, de pl Linux alatt gyönyörűen működnek azok a funkciók, amiket az egér a saját memórájában tárol és elég sok ilyen egérke van ma már. Kb majdnem az összes ajánlott. ;)

@(#64858) bounder
Elsőre a CM Storm Alcor, Razer DA 3.5 még amik szembe jöttek a méret alapján az ajánlott egerek közül. Persze ez most hirtelen kb 0 pontot ér.
Ha Budapesten laksz, akkor a Pixel-ben rá tudnál próbálni a Rival-ra amúgy, ami szintén jó kis szerkezet. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64878) dobragab válasza kemotox (#64867) üzenetére


dobragab
addikt

& mindenki

Légyszí a piszkálást fejezzétek abba. Értem én, hogy a kolléga a szokásosnál nehezebb eset, de attól még nekünk sem muszáj bunkónak lenni. :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64879) IMIIKE1998 válasza dobragab (#64878) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Gyakorlatilag erre az egérre úgy néztem, mint borjú az új kapura, sosem volt még ilyenem, csak a "2000 forintos bedugod és már megy stílusú". :( Mindegy....

(#64880) norby91 válasza IMIIKE1998 (#64879) üzenetére


norby91
tag

Na és hogy tetszik?
Érzel különbséget az előzőtől?

(#64881) dobragab válasza IMIIKE1998 (#64879) üzenetére


dobragab
addikt

Ja, szóval ajánlott: 800 DPI és 500 / 1000 Hz, az 500 kevésbé rizikós (tuti bírja az alaplap meg minden).

És Windows-ban az EPP-t tessék kikapcsolni, csúszka 6/11. De ez már le vagyon írva az összefoglalóban is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64882) IMIIKE1998 válasza dobragab (#64881) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, de szerintem félreértettél. Tudom, benne van az összefoglalóban, de az érdekelt volna, hogy aki használja, milyen tapasztalatai vannak, milyen beállításon a legpontosabb. :')
norby91: Köszi, érezhetően jobb, de még szoknom kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#64883) kellog123 válasza ribizly (#64868) üzenetére


kellog123
csendes tag

E-bayről rendeltnek gondolom nincs garancia(Logitech g102). Valamint mennyire van esély kifogni hamisítványt vagy nem működőt? Bárkitől bármilyen tapasztalat érdekelne.

(#64884) TeebyKay válasza IMIIKE1998 (#64882) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az ajánlóban lévő max 2000 dpi érték alatt nem fogsz észrevenni pontosságbeli különbséget.

(#64885) ribizly válasza kellog123 (#64883) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem csont nélkül engedte a Logitech g203-ként beregisztrálni a paypal-os számlával. És így azt mondja a Logitech support page, hogy van rá náluk gari. :)
Ha a már ajánlott linken rendeled, akkor az tuti eredeti. Eddig 4-et rendeltünk már Tőle (kollégáim). ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64886) martin66 válasza ribizly (#64885) üzenetére


martin66
senior tag

ÉS melyik lenen az ajánlott link? :B

(#64887) ribizly válasza martin66 (#64886) üzenetére


ribizly
veterán

Tessék.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64888) Deer76 válasza Deer76 (#63928) üzenetére


Deer76
aktív tag

Végül úgy alakult, hogy lesz egy kicsit több pénzem, így nem kell annyira kompromisszumot kötnöm.
Már csak az a kérdés, hogy Steelseries Rival 300 vagy Logitech G403 Prodigy. vagy más ezekhez hasonló. (Palm fogás- Sidewinder X5 helyett. Most egy A4tech X-750F-et használok, ez is kényelmes.)

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64889) ribizly válasza Deer76 (#64888) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon más a két egér fogása és mérete.
A Steelseries egy nagy egér (az egyik legnagyobb a piacon), míg a Logitech G403 egy közepes méretet képvisel. A G403 könnyebb, és újabb szenzorral van szerelve.
Viszont, ha nagy a kezed, akkor simán előfordulhat, hogy a SSR300-at találod inkább kényelmesnek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64890) Fred23


Fred23
nagyúr

Asus ROG Sica az ajánlottak között van, a Corsair Harpoon viszont nincs. Ez a kimaradás indokolt is, vagy miért nem elég jó a Corsair? A 3320 nem számít elég jónak?

Rival 100 vs ROG Sica vs Corsair Harpoon?

(#64891) martin66 válasza ribizly (#64887) üzenetére


martin66
senior tag

köszi

(#64892) Deer76 válasza ribizly (#64889) üzenetére


Deer76
aktív tag

Az A4tech X-750F mérete kb: 121x68x39 mm és ezt is még kényelmesnek találom. A Logitech G403 124x68x43 mm, a MS Sidewinder X5 pedig 129x77,7x40.9mm. Bár talán ez utóbbi picivel kényelmesebb. De a két méret közt szerintem jó bármi. (A Steelseries Rival 300, ha jól látom 133x70x?.)
Esetleg ZOWIE EC1-A is megfelelőnek tűnik vagy Mionix Naos 7000 vagy Logitech G402.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64893) Vanir válasza Fred23 (#64890) üzenetére


Vanir
veterán

A Harpoon azért nem ajánlott, mert egy totális hulladék. Rettenetes.

Deer76: Szerintem várd meg a Rival 310-et, ha a SS felé húz a szíved, nemsokára meg fog jelenni. Én már nem vennék addig Rival 300-at.

(#64894) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
A CM Mastermouse S-ről van valami tapasztalat?
THX :R

@(#64892) Deer76
Zowie EC1-A, SS Rival 300(310), Mionix Naos 7000 mind nagy egerek. Szóval csak akkor, ha tényleg nagy a kezed (nekem 18x8-al kényelmetlenül nagyon nagyok, de nekem már az EC2-A is túlzásnak bizonyult).

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64895) Deer76 válasza Vanir (#64893) üzenetére


Deer76
aktív tag

Nem húz egyik felé sem. Augusztusban tervezem a vásárlást.

ribizly: és talán a Rival 300 kivételével ezek kisebbek a Sidewindernél.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64896) Vanir válasza ribizly (#64894) üzenetére


Vanir
veterán

Borzasztóan hulladék a gyári kábele, meg az összeszerelési minőség sincs a toppon. OCN thread-et érdemes nézegetni. Az egyik tagnak gyárilag duplaklikkes volt - best QC EU.
Amúgy baromira ki akarom próbálni, rárakni egy parakábelt, meg bele D2F-01F-eket, de 10+ rongyot erre kiadni elég gyászos üzlet lenne. :DDD

(#64897) martin66


martin66
senior tag

Egy G402-es egéret fogok valószínűleg vásárolni, abban érdemes kicserélni a mikrokapcsolót erre?

(#64898) TeebyKay válasza martin66 (#64897) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha puhább klikket szeretnél akkor igen.

(#64899) Vanir válasza martin66 (#64897) üzenetére


Vanir
veterán

Ha nincs gondod a gyárival, akkor szerintem felesleges. G402-re még nem hallottam panaszt klikk téren.

(#64900) ribizly válasza Vanir (#64896) üzenetére


ribizly
veterán

THX a gyors válaszért! :R
Nincs az az egér, amit egy jó paracord ne dobna fel. :DDD A duplaklikk meg azért gondolom nem fordul elő túl sűrűn.
Lehet egyet megnézek közelebbről. :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.