Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) kemotox válasza bmakszim (#64950) üzenetére


kemotox
addikt

Természetesen meg lehet nyomni a görgőt az MX Anywhere esetében is, mint az elmúlt 20 évben minden egeren.

(#64952) bmakszim válasza kemotox (#64951) üzenetére


bmakszim
senior tag

Abban az esetben nem a szabad görgetést aktiválja mondjuk a böngésző lapok bezárása helyett? Valamit rosszul olvastam?

(#64953) kemotox válasza bmakszim (#64952) üzenetére


kemotox
addikt

Attól függ hova kattintasz. Ha a lap fülre akkor bezárja, ha egy linkre akkor új lapon megnyitja, ha valahova a honlapon akkor szabad görgetés.

(#64954) bmakszim válasza kemotox (#64953) üzenetére


bmakszim
senior tag

Értem, tehát alkalmazkodik.
Csak sok helyen olvasni, hogy nem alkalmas normál középső klikkre, mert ahelyett a szabadgörgetést kapcsolja ki-be.
Köszi, ez jó hír, akkor eldőlt a választásom.

[ Szerkesztve ]

(#64955) kemotox válasza bmakszim (#64954) üzenetére


kemotox
addikt

Jaaj megvan mire gondolsz. Van egy mechanikus kis kapcsoló, amivel át lehet váltani fokozatmentes görgetésre. Szal nem fog kattogni hanem meggörgeted és kb addig megy amíg meg nem állítod. Meg persze van a hagyományos kattogós-fokozatos mód is.

(#64956) ribizly válasza kemotox (#64951) üzenetére


ribizly
veterán

Nope. Logitech egyszer úgy gondolta, hogy jó ötlet lenne a görgő szabadonfutó-szakaszos kapcsolóját a görgő alá tenni és a görgő lenyomásával váltani, a középső gombot meg a görgő mellé helyezni. Úgy hívják: Logitech M560
Rettenet! :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64957) Vanir válasza ribizly (#64948) üzenetére


Vanir
veterán

Palmoztam 2 évvel ezelőttig, aztán azóta ilyen fingertip-szerűség.

(#64958) kemotox


kemotox
addikt

Én egészen kicsi koromban még fingertipeztem, aztán áttértem palmra.. jaaa egér.
Izé, ja, eddig én is palmoztam, most meg olyan fingerclawizé van.

(#64959) M0RGI


M0RGI
őstag

Halihó!
Lehet tudni valamit az új SteelSeries Rival 310-ról?

(#64960) Vanir válasza M0RGI (#64959) üzenetére


Vanir
veterán

Lehet. Elvileg augusztus elején jön.

[ Szerkesztve ]

(#64961) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok. A feleségemnek vennék egy lehetőleg bármilyen felületen használható, drót nélküli pockot általános használatra (gémelés gyakorlatilag kizárva). A lényeg, hogy energiatakarékos legyen (bírja bár egynéhány hónapig egy/egy pár ceruzaakksival). A rágycsáló lehet méretileg akkora is, mint pl. az aktuálisan használt Logitech LX7, amit nem neveznék éppen kicsinek, de nagyon jól fekszik a markában. Ami a legfontosabb: a rádió vevője legyen kicsi, mert az LX7-tel csak ez az egy baj van, nagyon kiáll a laptop oldalából és félő, hogy beleakad valamibe.
1. max 10 ezer ft a keret
2. használtpiac
3. általános használatra
4. palm
5. felbontás mindegy, de jó, ha legalább 800dpi
6. extra gombokra nincs igény, a 3 gomb+görgő pont elég.
Válaszaitokat/tippjeiteket előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#64962) Hauptmann válasza M0RGI (#64949) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mi volt a bajod az EMP-vel?

(#64963) bmakszim válasza ribizly (#64956) üzenetére


bmakszim
senior tag

Akkor most mi a helyzet? Úgy van, ahogy gondoltam? A középső klikket a görgő mögötti kis gombbal lehet elérni?

(#64964) SP!T


SP!T
addikt

Valaki nem rendelt Ali-ról Logitech új G-s emblémát még akkor mikor nem volt a régi logós? Mert ha igen és nem használta fel pls írjon már rám. :) (nem megvenni szeretném, nem hirdetés :D )

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64965) ribizly válasza bmakszim (#64963) üzenetére


ribizly
veterán

Fene tudja melyiknél hogy van, de ez nekem gyanús:
"Gyorsabban és egyszerűbben görgethet végig hosszú dokumentumokat és weboldalakat. Vagy akár precíz navigációt lehetővé tévő fokozatos görgetésre is válthat, ha lenyomja a görgőt."
Forrás

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64966) Vanir válasza Hauptmann (#64962) üzenetére


Vanir
veterán

Kone EMP sem jött be fogásra.

(#64967) Hauptmann válasza Vanir (#64966) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt értem, de mi volt benne a kényelmetlen? Nagyon gondolkodom ezen az egeren, ezért kérdem.

(#64968) Vanir válasza Hauptmann (#64967) üzenetére


Vanir
veterán

Full szubjektív dolog a kényelem, ne a másik ember véleményét vedd alapul, hanem próbáld ki.

(#64969) ribizly válasza Vanir (#64957) üzenetére


ribizly
veterán

+@(#64958) kemotox
Köszi a választ. :R
Érdekes, hogy ez is változik ezek szerint. Vagy csak simán fogom ezt is az öregedése. LoL ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64970) csiki_89


csiki_89
csendes tag

hello! asus echelon egérrel van valakinek tapasztalata?

(#64971) Vanir


Vanir
veterán

Kijött Logout-ra a Cougar Minos X3 tesztem.

csiki_89: Ne vedd meg, nem ajánlott. Összefoglaló.

(#64972) TeebyKay válasza csiki_89 (#64970) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tapasztalat tudtommal nem sok. Lézeres és nem ajánlott egér.

(#64973) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Elolvasva az összefoglalót és néhány linket, kiderült, hogy a lehető legigénytelenebb játékos vagyok, egér szempontjából mindenképp. Úgyhogy gondoltam kérek egy ajánlást, hogy legyen mit kérni Jézuskától Karácsonyra.

Mennyi a keret? 15.000Ft
Használtpiac, és / vagy eBay? Csak kiskerből.
Mire használnád az egeret? FPS játékokhoz
Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Nagy kezem van, és hosszúak az ujjaim (24.5cm-es arasz, 10cm-es középső ujj. D kosár áll kézre). Ezért fingertip tudom csak fogni még a nagyobb egereket is. Churchill stílusban
Milyen érzékenységgel játszol / használod? Letámasztott csuklóval játszom, 7cm/360 fok
Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 4-5 extra gomb nem ártana, fedélzeti memóriában tárolt makrókkal, mert két gépen játszom (laptop, asztali). Jó lenne, ha a görgőt könnyű lenne lenyomni, a jobbra-balra döntés sem hátrány

Sokáig egy Gigabyte Ghost-ot használtam (még akkor vettem, amikor 10k alatt volt), akkor még multiztam is (COD MW2) és elégedett voltam vele, nyilván összehasonlítása alap nélkül minden egér a legjobb. A lányom lenyúlta, azóta egy Dell széria-egérrel játszom, teljesen komolytalanul.

+1 kérdés: sokáig dolgoztam laptopon, otthon még most is azt használok. Megszoktam a touchpad-et, nagyon kényelmes, hogy pozícióváltás nélkül elérem az egérfunkciókat. Kerestem különálló touchpad-et, de nem találtam megfelelőt. A Wacom, de még az Apple is túl nagy, és nincsenek dedikált gombok, A Dell-t már nem lehet kapni sehol. A többi meg elég gagyinak látszik.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#64974) Timeola


Timeola
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy milyen vezeték nélküli egeret tudtok ajánlani? Normál felhasználásra lenne (Toshiba laptophoz), főleg netezésre használnám, ja meg tesóm szokott időnként Big farmozni a gépemen. Korábban Microsoft 1000 típusú egerem volt, ez ment tönkre, amúgy ezt szerettem. Csajszi vagyok, úgyhogy olyan kellene ami női kézbe való. :) Árban max. 5000-6000 forintra gondoltam volna.. Köszönöm szépen előre is, ha adtok valami tanácsot! :))

(#64975) ribizly válasza lajthabalazs (#64973) üzenetére


ribizly
veterán

Steelseries Rival 300, Mionix Naos 7000. Kb ezek amik nagyok, ajánlottak és van rajtuk több gomb is. Az oldalra billenthető görgő nem jellemző.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64976) lajthabalazs válasza ribizly (#64975) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszönöm, felveszem a kivánságlistámra. Ráadásul mindkettő RGB-s, nem akartam írni, de kizáró ok lett volna a hiánya :)

(#64977) BeStronk válasza lajthabalazs (#64973) üzenetére


BeStronk
tag

Esetleg még a Logi G402-t is megnézheted, ha sok gomb kell.

[ Szerkesztve ]

(#64978) archer99


archer99
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok par eger tippet tip grip-es fogashoz?
abyssus v2-m volt de tul nagy volt nekem. Egy ilyesmi eger megfelelne, kevesebb dpivel esetleg(max 1000el hasznalom oket. Ugy pontosabbak valamiert nekem :D)
Kis fpsre hasznalnam. Kb 10k ft kategoriaban.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#64979) dobragab válasza archer99 (#64978) üzenetére


dobragab
addikt

Roccat Lua.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64980) Fred23


Fred23
nagyúr

A G203-ban is lévő Mercury szenzorról miket érdemes tudni? Mennyire jó? Írt róla már valaki részletesen?

(#64981) Vanir válasza Fred23 (#64980) üzenetére


Vanir
veterán

(#64982) Fred23 válasza Vanir (#64981) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, azóta már olvastam, és megtaláltam ezt és ezt is!

Szuper egérnek tűnik, csak kicsi számomra egy kicsit.

(#64983) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

CM Alcort-nézegetem.
Első kérdésem, hogy bind-elhetőek e a felső plusz gombjai, vagy csak fix dpi?!
Nagy kezűeknek is megfelel? E szerint kicsit kisebb lehet mint a G400s-em. Max hány dpi-n ajánlott használni? Minimum 2000 kellene.

Vagy más egér, ami 12K alatt van és megfelelne ezeknek?

Köszönöm!

(#64984) Zoli Durden


Zoli Durden
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy egeret és kérnék tőletek egy kis segítséget, hogy melyik egeret is vegyem meg:
Egy-két szempont a vásárlásnál:
Ár: kb. 5-7000 Ft
Játékstílus: RPG, FPS (fél profi szinten játszok naponta, szóval nem napi 10 perc majong)
Görgő: Fokozatos görgő (komolyan melyik játéknál van értelme a fokozatmentes görgőnek? Ez költői kérdés, nem kell rá válaszolni)
A hüvelykujjnál 2 gomb (előre-vissza)
Jó lenne egy makrózható gomb, amit valamelyik billentyű gomb vagy billentyűgomb kombináció lenne.

Én a A4 Tech V7M Bloody egeret nézegettem.

Azért a V7M-et néztem ki mert olcsó és a görgő alatt van két gomb amit be lehet állítani billentyű kombinációra is. Persze még rengeteget szemeztem a Trust GXT 158 egérrel, csak ahhoz nem volt szerencsém a MediaMarktban.

A kéztartást (karmos, tenyeres) nem írom, mert gyakran változik, még játékon belül is másképp fogom az egeret szituációtól függően. Jelenleg (2 éve) egy Gigabyte GM-M6580 egeret nyúzok, ami egy kicsit kicsi, és szeretnék egy nagyobbra váltani, mint például a V7M-re.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#64985) Ant@ válasza Zoli Durden (#64984) üzenetére


Ant@
senior tag

Jó tanács. Ha tényleg jó egeret szeretnél felejtsd el az A4Tech-et és társait, dobj még hozzá pár ezer forintot és nézz ki valamit az ajánlott egér listából, egyébként egy olyan rágcsálód lesz ami semmivel nem jobb mint a leggagyibb ezerötszáz forintos csak világít.

(#64986) Vanir válasza Zoli Durden (#64984) üzenetére


Vanir
veterán

Félprofi szintre ne vegyél szutykot, áldozz rá többet. A4tech, Giga, Trust, Hama mind messze kerülendő ipari hulladék.
Amúgy Logitech G102 ebay-ről 7500-ból megvan, makrózható, jók a gombjai és a szenzora, szóval annyiért best buy. Ellenben pici, és claw/fingertip grip-re lesz csak megfelelő. A normálisabb, nagyobb, cuccok 10k felett kezdődnek.

SunMount3r: ?!-t ne használj már ilyen formában, mert felesleges, sima kérdőjel kell oda. Az Alcor-hoz nincs szoftver (XMBC-vel programozhatóak az oldalgombok, a DPI-váltó viszont nem), de nagy kézhez alapból nem lenne olyan jó választás, kisebb, mint a G400s. 12k alatt nem nagyon van ilyen, esetleg használtak közül érdemes nézelődni. A SS Rival 300-at megnézném a helyedben, 15k körül szokott már lenni újonnan is.

[ Szerkesztve ]

(#64987) Skullwipe válasza Ant@ (#64985) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De bele gondolva, úgy általános milyen fogásra is találják ki ezeket? Palm és finger valami lenne nem? Mert nem annyira kicsik, hogy claw legyen bármelyik is. Csak valami nagyon nagy lapát kézre esetleg. Ugye a formájukat csak egy féleképpen határozhatók meg, mennyi súly, gomb, világítás fér rá.

[ Szerkesztve ]

(#64988) Ant@ válasza SunMount3r (#64983) üzenetére


Ant@
senior tag

A dpi csak dpi gomb nem lehet mást hozzá rendelni.
19,5cm hosszú kezem van. Nekem tökéletesen megfelel, de ez megszokás kérdése. Ha lehet előbb próbáld ki.
2000 dpi-n még teljesen jó lesz, persze nem tökéletes. Fölötte exponencioálisan veszít a pontosságból.
Az ajánlottak közül bármi. Pl: Rival 100 vagy G203. De személy szerint még mindig ezt venném.

(#64989) Vanir válasza Ant@ (#64988) üzenetére


Vanir
veterán

Nagy kezűeknek nem lesz jó sem a Rival 100, sem a G203...

(#64990) Ant@ válasza Vanir (#64989) üzenetére


Ant@
senior tag

Na ja a G203 biztos nem, a Rival 100-al még elvoltam ideig-óráig. A Rival 300 viszont már bazi nagy, ha fingertippre kell inkább az Alcor vagy köztes megolgásnak valamelyik régebbi Deathadder.

(#64991) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Még egy kérdéssel zavarok: én még csak egy R.A.T egeret szedtem szét, meg az egyik legolcsóbb Logitech-et. Előbbi reménytelenül integrált volt, utóbbival könnyen lehetett dolgozni. A kérdésem az, hogy van-e olyan ajánlott minőségű egér, aminek a burkolata könnyen cserélhető "utángyártottra". Tehát a háta nem egy egzoszkeleton, ami mindent tart, hanem csak egy köpeny. Arra gondoltam, terveznék hátat a lapát kezemhez, kinyomtatnám, kicserélném, és akkor nem lennének méretbeli megkötések. Csináltatok már esetleg ilyet?

(#64992) weri válasza Ant@ (#64990) üzenetére


weri
senior tag

Hat nekem Rival (300) utan a G403 lett a legjobb valasztas. Nekem is kicsit nagy volt azaz eger. Szoval lehet hogy a 403 jo valasztas lenne :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#64993) Ant@ válasza weri (#64992) üzenetére


Ant@
senior tag

Egyet értek, de az nem fog kijönni neki 12 kilóból.

(#64994) ribizly válasza Ant@ (#64993) üzenetére


ribizly
veterán

Amazonon volt már 14k a G403, szóval bármi megtörténhet... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64995) koxx válasza ribizly (#64994) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

G402 is jó áron van amazonon [link]

(#64996) Vanir


Vanir
veterán

A Zowie gombkeménységet valóban a burkolat okozza elsősorban, most már személyes tapasztalatom is van róla. Kapott japán Omron-okat, ugyanúgy merevek a gombok, de valamivel puhábbak lettek. Clickspam-re így se való. Marad a G102 használatban. Igazából ezzel semmi baj nem lenne, de a befele ívelő alsó rész, és az egér hossza nem begyere.

The hunt goes on. Mosmá' kijöhetne a Minos X5, a Sensei 310, a Rival 100 utódvariánsok meg a CM Storm Alcor utód, mert tűkön ülök...

(#64997) martin66


martin66
senior tag

Remélem nem gond, hogy itt kérem. Szeretnék vásárolni egy Logitech G402 egeret, de elég drága ahhoz, hogy, ha nem jönne be, akkor ne verném a fejemet a falba.

Ezért, ha valaki lenne oly szíves és Győrben fél nap használatra (akár munka időre) kölcsön tudná adni nekem kipróbálásra az egerét, annak nagyon örülnék.

(#64998) SunMount3r válasza Ant@ (#64988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az eddig felsoroltak közül sajnos egyiknek sincs a görgő alatt +2 gombja, max csak egy. Ez fontos nekem a Copy & Paste miatt.

A legszimpibb amúgy a G403 lenne, de sajna ennek sincs. A G402 meg formára/design-ra nem jön be annyira. Meg ezek már túl drágák is.

Lehet csak megpróbálom átpakolni a Logi M100-ba ennek az ősrégi Speedlink-nek a kábelét. (Ha az ára újonnan annyi, mint egy már működő mobiltelefon, akkor csak megéri). Mai project, mondjuk. (A porszívózás meg marad holnapra :D ...) A CM Xornet meg megy az apróra.

(#64999) Vanir


Vanir
veterán

Bontatlan Logi G500 Jófogáson tíz rongyért, ha valaki nyerészkedni szeretne eBay-en egyet. :)

(#65000) SunMount3r válasza SunMount3r (#64998) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sajnos cancel lett a project, mert a Speedlink kábele forrasztva van a PCB-hez. Az M100-ban viszont ilyen a csatlakozó: [link]. (Szedjem ki a Xornet-ből?! :D :N ) Amúgy ez lenne az oka a cserének: [link]

Szerettem ezt a kis izét, nincs szívem kidobni, van rá valami párszázas megoldás?! :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.