Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) dobragab válasza xEon1337 (#39000) üzenetére


dobragab
addikt

800-on a legjobb. Asszem minden gyárilag beállított érték natív, de 800-on optimális.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#39002) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Átolvastam az összefoglalót, meg az ajánlókat is, de ahogy nézem nem az én pénztárcámnak való.

Esetleg van valami normálisabb egér a 10.000-es tartományban, játékhoz (MOBA, FPS). Nem e-sports szinten akarom rángatni, ki voltam békülve az eddigi Trust GXT 32-esemmel is, csak sajnos most 4-5 év után felmondta a szolgálatot.

És ha már veszek újat, akkor valamivel legyen jobb.

Gygabyte-okat nézegettem, azokról tud valaki valamit? Vagy van más elfogadható márka/típus ebben az ártartományban?

(#39003) bbdzyx válasza TYÜTYI2006 (#38986) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ha ez a forma kell, akkor inkább G400s, az optikai.

Sose értettem, hogy a laikusok miből gondolják azt, hogy a lézer szenzor a jobb. Jobban hangzik? Vagy a Star Wars van az emberekre ekkora hatással? :-)

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#39004) csati777 válasza Bubicica (#39002) üzenetére


csati777
csendes tag

A Gigabyte-okat semmiképpen sem javaslom, vacak a szenzoruk, rossz az összeszerelési minőségük és anyaghasználatuk. Kezdetben jónak tűnnek, aztán pár hónap után nyikorognak, akadnak, recsegnek-ropognak.
Sajna pont a 10 ezres kategória az, ahol még a csiricsáré "gamer" egerek uralkodnak, 12-13 ezernél kezdődnek a minőségi Steelseries-ek.
Saját tapasztalataim az olcsóbb kategóriában:
Az irodában mostanáig CoolerMaster Storm Xorneteket használtunk:
https://www.pcx.hu/termek/cooler-master-sgm-2001-blon1-storm-xornet-eg-r-095582
Nagyon jó, pontos kis egér (sok FPS játékos is használja), de sokan panaszkodtak a kis méretére, ezért nemrég lehetett kérni helyettük Sharkoon Shark Force-okat:
https://www.pcx.hu/termek/sharkoon-shark-force-fekete-eg-r-044848
Kipróbáltam, és egy 4 ezres egérhez képest szokatlanul jó anyagminőség és pontosság jellemzi, de két hónap alatt még nem tudok róla tartós tesztet írni.
A fiam egy Genius Maurus X-et használ:
https://www.pcx.hu/termek/genius-maurus-x-fekete-eg-r-092651
Szerinte minden szempontból ezerszer jobb, mint a Razer Orochi, amit ezelőtt használt.
Valamint ment egy privát üzenet is neked, mert itt nem akarok reklámozni.

(#39005) TYÜTYI2006 válasza bbdzyx (#39003) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

nem feltétlenül az kell. De azért gondolkozok a G500S-ben mert árban még elfogadható. Illetve lézerest keresnék leginkább, eddig is az volt. Nézegetem az újakat, hogy milyenek vannak.

(#39006) phenomHUN válasza TYÜTYI2006 (#39005) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Miért pont lézeres? :)
Üvegen használod?

(#39007) dobragab válasza phenomHUN (#39006) üzenetére


dobragab
addikt

Ráadásul úgy emlékszem, üvegen a default lézerek sem mennek el, csak a Darkfield-esek 4mm fölött...

mérget ne vegyél rá, így emlékszem

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#39008) TYÜTYI2006 válasza phenomHUN (#39006) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Nem üvegen használom. De a G5 gen 2-őm (kb. 7 éves) is lézeres, így az is elég nekem bőven. Persze még nem vettem semmit, csak keresgélek. A minősége is fontos szempont, várható élettartama.

[ Szerkesztve ]

(#39009) kemotox válasza TYÜTYI2006 (#39008) üzenetére


kemotox
addikt

Csak épp a G400s sokkal olcsóbb, de te tudod..
(Nem értem ezt a lézer mániát, a legtöbb ember meg sem tudja mondani, hogy miért lézerest akar, de azt akar, hiába van jobb olcsóbban)

(#39010) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39005) üzenetére


Vanir
veterán

A G500s egy dögnehéz szar, és még pontatlan is. Itt találsz minőségi egereket.

(#39011) mqm válasza kemotox (#39009) üzenetére


mqm
senior tag

Múltkor azt sem értetted miért ilyen alergiásak egyesek a kisebb egér hibákra..(nyikorgó gombok stb.) Ha neki csoda Jedi lézer technika kell 20x-os áron akkor az legyen az ő baja. Ahány ember annyi szokás(hülyeség). :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#39012) he7edik.


he7edik.
addikt

Most hoztam el a Pixelből egy FK2-est nagyon kíváncsi vagyok hogy mennyire jó "harci körülmények között" az egér.Ja és nagy respect a Pixelnek mert a DA Left-Hand-et is anno náluk vettem ezért 18 helyett 16 volt az egér mint régi vásárlónak.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#39013) freestailo válasza he7edik. (#39012) üzenetére


freestailo
őstag

biztos jók, de mondjuk má egy hete berendeltem egy EC1-A -t és még a visszaigazoláson kívül semmi....

(#39014) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Na vegre megjott a massdropos aviorom. <333333333333333

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#39015) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39010) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Sajnos a listában szereplők egy része már nem vehető újan. Én ami a legbiztosabb, hogy nem rövidtávra szeretnék. A Logitechről meg egyre több meghibásodást olvasni sajnos. A mostanim is kb 7 éves G5 gen2. Legyen oldalt előre vissza gomb, legyen előre visszafelé állítható dpi, és 2000-nél több legyen a maximum. A G500S-től konkrétan félek, hogy nem olyan minőségű már mint régen a termékeik, ennyi ideig például biztosan nem menne el, ezért nézek más márkákat is főleg. A maximum ár 30 körüli lenne mondjuk, de olcsóbb is lehet.

(#39016) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39015) üzenetére


Vanir
veterán

G400s ebayről, burkolat és kábel is kapható hozzá külön, ha esetleg valamelyik szétmenne (nem fog), minden más hiba meg olcsón javíttatható (hardveraprón egy-két legény pikk-pakk megcsinál szinte bármit). 13 rongy egy egérért ami még 7 évet simán ki fog szolgálni. ;)

(#39017) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39016) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Ebay problémás, nincsen paypalom. Angol tudás nélkül is lehetne ott talán rendelni, szoktam keresgélni ott is, de a paypal az kell sajnos. Az hogy hardveraprón hirdetnek javításokat az oké, csak ott meg a 2X-es postaköltség a gond. Miben lenne jobb a G400S, mint a G500S?

(#39018) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39017) üzenetére


Vanir
veterán

Pontosabb szenzor, súlyra könnyebb (egérsúlyozhatóság = faszság, a csuklódat fogja szétszedni hosszú távon). Igényesebb kialakítás, olcsóbban és könnyebben javítható, és millió helyről beszerezhető hozzá mindenféle pótalkatrész, ha valami szétmenni (ugyanis kompatibilis G400, MX518, MX510 és MX500 alkatrészekkel is a talpakat leszámítva).

Ja, és ezek személyes tapasztalatok is, volt alkalmam mindkét fajta egeret kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#39019) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39018) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

A g5 előtt 1 évig MX518-am volt, nem volt vele gondom, csak eléggé megkopott a külseje pár helyen felirat stb. És ilyen tájban, bár talán Májusban a haverom vett Média márktban egeret, nézegettük, MX518, és G5 gen 2, megvette 20 elején a G5-öt (2008-ban). Nyáron egyszer 1 hétre elcserélte velem próbálásra, és utána 5000-ért enyém lett a G5. Még most is jó, csak a szövete eléggé hamar szakadt, illetve a 1-2 éve előjött hibaként, hogyha előre visszalépek a 2 oldalgombbal gyorsabban egymás után, akkor elfelejti a beállításait. Valamint már a talpaiból 2 lekopott, 1 még meg van. (mondjuk ez a haverom keményebb szinten játszott jóval mint én)

[ Szerkesztve ]

(#39020) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Te jártál rosszabbul...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#39021) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39020) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Nincsen persze kizárva, de még mindig jó a G5. Viszont most elkezdtem keresgélni Webáruházakban a G400S-t. Árukeresőn nincsen már, iponnál sincs, pcx kilőve, tehát hdekakas sem tudja 10 %-kal olcsóbban adni. Sajnos úgy jártam mint a Gigabyte Aivia Osmium billentyűzettel. Újként már nem kapható nálunk. Bár ezt még keresgélem éppen.

(#39022) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39021) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Működik ≠ jó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#39023) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39022) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

A talpai nem tudom már mióta lekoptak az igaz, meg amit írtam. Tehát talpak kellenének rá.

(#39024) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39023) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Meg az elektronikát kell kicserélni normálisra és már kész is. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#39025) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39024) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Az még talán jó. Most nekiálltam, kitakarítottam, azóta az oldalra görgetés megtáltosodott.

(#39026) oke válasza tiempo (#38984) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Hol vetted az egeret, mennyiért?

(#39027) takacsbotond válasza TYÜTYI2006 (#39025) üzenetére


takacsbotond
őstag

Esetleg a G502-t nézted?
Nekem is az van, nagyon jó egér, bátran tudom ajánlani! :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#39028) TYÜTYI2006 válasza takacsbotond (#39027) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Megnézem azt is, az még kapható ez igaz. Viszont oldalán csak G gombokat látok. Egyrészt jó is, de nekem kellenek az előre visszalépő gombok is, nem tudom az van e rajta funkcióként.

(#39029) csati777 válasza TYÜTYI2006 (#39028) üzenetére


csati777
csendes tag

Alapállapotban azok az előre/visszalépő gombok, de persze azt állítasz be rájuk, amit akarsz.

(#39030) TYÜTYI2006 válasza csati777 (#39029) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Értem, köszönöm. Tehát működnek arra is böngészőben, sajátgépben, amíg be nem állítok hozzá profilt.

(#39031) SP!T


SP!T
addikt

Melyik Kinzu V1 ROM az optimális? Valaki tudja?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#39032) jaffa 2843 válasza SP!T (#39031) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

1.0.10 előttiek. 1.0.8 vagy 0.7. Néhányan írták, hogy a régi szoftvert feltelepítve és beállítás okézása után visszapakolja a régit, de erre nem vennék mérget.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#39033) kemotox válasza SP!T (#39031) üzenetére


kemotox
addikt

Hol szereztél te olyat? Én is akarok :D

(#39034) SP!T válasza jaffa 2843 (#39032) üzenetére


SP!T
addikt

1.0.7 szoftver azt írja, hogy a fw 2.9.20. Vajon ez most így jóu? :) Illetve a szoftver kell utána a gépre, vagy ez megjegyzi? Nem akarom potyára letörölni! :D
Ill beállítottam a 800 CPI-t, de sztem ez marhra nem 800. Minden más egeremnél ez gyorsabb mozgást jelent. A teszt is 600-at ír! :F Érdekes...

kemotox: Nyitott szem az aprón! :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#39035) -FLY->


-FLY->
őstag

DA sokkal könnyebben csúszkál a zowie műanyag padon mint az EC1, talpak ugyanazok, csak más a méretük(zowie-éknál területre kb a negyedét kiteszi az egér aljának a talp). Az a megállapításom, hogy kemény felületre kisebb talpak valók, puhán-szöveten valószínűleg a nagyobb talpak a nyerőbbek, mivel a nagyobb felület miatt kevesebbet süpped, így nem fog akkorát. Kemény műanyagon a DA attól elcsúszik hogy ránézek, EC1-nél érezhető ellenállás van, ez meg valszeg a talp területe miatti nagyobb súrlódásból következik. Most már arra is gondolok, hogy az összes egérre 4 kis kör talpat kéne tegyek, aztán csókolom, úgy is műanyag párti vagyok. Rally effekt, csak nálunk pont a fordítottja a cél, ők puha talajra raknak vékony pacskert és keményre pedig széleset, kiszorítani-fogni-tapadni szeretnének. Ló túloldala él persze ettől még, effektivitáson biztosan lehet rontani felülettől függetlenül, túl nagy és túl kicsit talpakkal.

[ Szerkesztve ]

(#39036) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok!
Keresem a legmegfelelőbb egeret profi játékra. Mivel FPS-re kellene ezért baromi jó szenzoros egér lenne a legmegfelelőbb. Jelenleg SS Sensei (igen a 20-25e Ft-os nem a Raw) egerem ment tönkre, ha lehetséges ezeket a felnyalt egereken kívül keresek( beleértve Razer,SS, szerintem a zowie is közé tartozik) a legtökéletesebb egeret. Profi játékokba beleértem, hogy lanozás, gyors reflex stb. SS Kinzu v2-vel szemezgetek szerintem ez a legjobb egér, vélemény? Köszönöm
ui: QCK Mass egérpadom van. Tudom nem a legjobb, de most ez a legjobb -> majd beruházok egy QPAD-ra :)

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39037) Vanir válasza kiszi07 (#39036) üzenetére


Vanir
veterán

A Kinzu v2 éppen egy fos szenzorral rendelkezik. Itt egy lista a jó egerekről. A QcK Mass az egyik legjobb egérpad, a QPADok elkopnak hamarabb.

(#39038) kiszi07 válasza Vanir (#39037) üzenetére


kiszi07
senior tag

Kana 2-t akartam írni, bocsi :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39039) izee válasza -FLY-> (#39035) üzenetére


izee
senior tag

:R

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#39040) -Rolika- válasza jaffa 2843 (#38998) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Lenne még egy kérdésem, ami eddig a legidegesítőbb :F
Az a probléma, hogy ma már másodszor fordul elő, hogy a gép elindítása után nem indul el a Legacy driver, ezért minden visszaáll a gyári értékre és ha elindítom a programot, akkor sem tudok állítani semmit. Ez így elég tré, hogy minden 2. nap újra kell telepítenem a Legacyt.
Tudna esetleg ebben segíteni, hogy ez miért lehet?

(#39041) -FLY-> válasza kiszi07 (#39036) üzenetére


-FLY->
őstag

Ilyet esetleg? Bírja, olcsó, pontos és ez a barkácsolt mód elég jól is néz ki. Oldalsó gomboktól el tudsz tekinteni, akkor ez egy jó vétel szvsz, méretben is kb az amit keresel és szimmetrikus.

Szerk: SS Kana i-cafe is jó lehet neked, szintén ebay.

[ Szerkesztve ]

(#39042) dobragab válasza kiszi07 (#39038) üzenetére


dobragab
addikt

Kana v2 teljesen jó. Mondjuk fogás- és kézméret-függő, hogy melyik lenne a legjobb.

Claw/fingertip fogásra: G100s, Kana v2, Ninox Aurora, Roccat KPM, G303 és még egy rakás - az ajánlóból.

Palm-os fogásra: DA 3.5G, G400s, G402, Mionix 7000, esetleg Rival, vagy G502, és még sokan mások, szintén az ajánlóból.

OFF:

Kana 2-t akartam írni, bocsi :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

csak én érzem az iróniát? :DD

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#39043) izee válasza -FLY-> (#39041) üzenetére


izee
senior tag

Aki korábban is kifizette az árát, annak "a legtökéletesebb egérnek" ne egy kana v1 (i-cafe)-t, hanem ha kana, akkor csak a v2-t ajánljad. Szigszalag fix után hibátlan.
Lehet, hogy a v1-et is eredménnyel lehet használni, de a hallottakból ítélve nyűgösebb vele a játék. A finomigazítások nem az erőssége. [own]f4te próbálta, kijavít ha nem így van.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#39044) kiszi07 válasza dobragab (#39042) üzenetére


kiszi07
senior tag

Köszi, milyen iróniát érzel ? :B
(#39041) -FLY-> köszii, jó egér lenne, de kevés a DPI :( Kb 1000 dpi(egér) játékban 2.33 szokott lenni. :DD

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39045) #97716736 válasza kiszi07 (#39044) üzenetére


#97716736
törölt tag

1000DPi 2.33 sensel, az egyenlő a halállal. Azzal képtelenség komoly szinten játszani ;)

(#39046) kiszi07 válasza #97716736 (#39045) üzenetére


kiszi07
senior tag

Na akkor mesélj. Mi a problémád vele ? 6 éve ezekkel beállításokkal játszom. Mivel tudom, hogy te go-zol ezért írom. Mm rangom supreme/GE (mostanában csak esea pörög). Rws-em most 11-13 között mozog (amerikai topoknak kb 14-16). Voltam jópár nemzetközi(3) nem tul jelentős lanon és magyaron is. Akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39047) #97716736 válasza kiszi07 (#39046) üzenetére


#97716736
törölt tag

Semmi. Csak akik igen komoly szinten játszanak 400DPi-n 1-3 sens, 800DPin 1-2 között. Könnyebb kontrollálni a lövést, én csak azt mondom, de ha neked így jó akkor játsszál nyugodtan, csak életembe nem gondoltam volna, hogy Supreme-GE szinten van aki ekkora High senses.

(#39048) -FLY-> válasza izee (#39043) üzenetére


-FLY->
őstag

Ez estben elnézést kérek, SS iskolát nem jártam ki, csak egy v1 kinzum volt kevés ideig mert kicsi volt, amúgy pöpec cucc. Erősen át kellene gondolni, hogy van-e helye az ajánlóban az i cafe-nak, ha funkcionális hibákkal küzd, kiváló egereknek van ott csak helye. Alacsony árral a funkcionalitási problémák nem ellensúlyozhatók szvsz. Nem jó, akkor menjen...

(#39049) SP!T válasza kiszi07 (#39046) üzenetére


SP!T
addikt

Megéri lejjebb menni amúgy hidd el. Hamar megszokod és számít a pontosságban! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#39050) kiszi07 válasza SP!T (#39049) üzenetére


kiszi07
senior tag

Miben mennyek lejjebb ? Ami egér nem jó az nem jó tény. H*lye b*rom alapon megvettem a SS Sensei-t és megbántam és tönkre is ment konkréten szinte széttört :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.