Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) jaffa 2843 válasza -FreaK- (#56999) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Átcsúszott, mint a kuplung. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57002) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamit a mai piacról?

1. Mennyi a keret? 0-10e Ft
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Új
3. Mire használnád az egeret? Kis játék, képszerkesztés (LR, PS) és általános dolgok.
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Átlagos kezem van és semmi komolyra nem vágyom, ezt az is elárulja, hogy fogalmam sincs, mi a megnevezése annak, hogy hogyan fogom az egeret. ;]
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Közepesnél picit magasabb.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Wireless, kompakt, de még kényelmes.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#57003) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a Razer DA Chroma ... a fogását kicsit szoknom kell mert kicsit ki akar esni a kezemből (félig palm félig crawl fogással használom) de ez majd idővel javulhat

jelenleg 1800 dpi-vel és 1000Hz polling rate-el használom

Amit rögtön (kis Q3A után) mondhatok róla:
- gyors ... hihetetlenül gyorsan siklik (vettem hozzá egy Razer Goliathus Speed-et is) ... ezt még szoknom kell, de jó lesz, érzem :)
- pontos ... egész jókat lehet vele lőni :)

de ... és itt jön a de ... hiába állítottam a Razer szoftverében, hogy azt az egérpadot használja és a 'lift of range-et' 1-re, úgy érzem, hogy nagyon nagy a LOD-ja még így is ... és ez meglátszik a játékon ... tök sokszor ugrik egyet a kép picit, amikor emelem az egeret!

Erre kellene valami megoldás de gyorsan ... összefoglalóban említettetek valami szoftvert erre, hogy azzal javítható, de nem találom :(

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#57004) TeebyKay válasza Wa2x_ (#57002) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nagyon kiemelkedő nincs ebben a kategóriában, kisebb logitech egereket érdemes nézegetni, esetleg media marktban kipróbálni.

(#57005) Champipi


Champipi
senior tag

Néztem boltban egy Logitech G303-at be is jönne, de van egy kis holtjátéka a gombnak: lenyomom kb 2 mm-t és semmi. Aztán ha tovább nyomom, egyszercsak kattan. Ez rohatd idegesítő. A gomb úgy rugózik, mint egy ugródeszka. Lehet ez csak azért van mert kiállított darab és már szétnyomkodták a népek?

Nekem olyan egér kell, amin ráteszem az ujjam és ha picit is lenyomom, már rögtön kattan.

(#57006) MaTpr0F válasza Champipi (#57005) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mivel rugós feszítésű a gombja így sanszos, hogy mivel kiállítási darab, tönkrement.
Nekem volt 2 is, egyikkel sem volt ilyen gondom.

(#57007) jaffa 2843 válasza Champipi (#57005) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Durva, hogy nem tartják karban a kiállítási példányokat. Állandóan szar az, ami valahol ki van állítva.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57008) strynox


strynox
tag

Logitech G403-t esetleg látott valaki kiállítva valahol?

(#57009) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

A topicot olvasgatva dontottem a Mionix avior 7000 mellett.
Eddig nagyon tetszik :)

Egy Logitech G500ast vált. :R
Termeszetesen a Logitech hibatlan allapotban van 3 ev utan is :)

Remélem ez is fogja ilyen jól bírni :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#57010) izee


izee
senior tag


Tracer egér :DD

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#57011) Vanir válasza izee (#57010) üzenetére


Vanir
veterán

Ez egy Alcor / 300M váz, nem?

(#57012) jaffa 2843 válasza Vanir (#57011) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

IME 3.0

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57013) izee válasza jaffa 2843 (#57012) üzenetére


izee
senior tag

Csak lenne vele kompatibilis, szép és olcsó ;]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#57014) Vanir válasza jaffa 2843 (#57012) üzenetére


Vanir
veterán

Első saccom nekem is az volt, csak abból ennyire customot nem láttam még. :DDD

(#57015) izee válasza Vanir (#57014) üzenetére


izee
senior tag

A3050-nel szerelve vigyázzáá :))

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#57016) MaTpr0F válasza izee (#57010) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ilyen revíziókat miért nem tud csinálni egyik normális öreg vagy új gyártó (SS, Logi, Ninox, DM, stb. )?
Mindig ezeknél a noname gyártóknál bukkannak fel a régi jó kis formák.

[ Szerkesztve ]

(#57017) Tewe013 válasza MaTpr0F (#57016) üzenetére


Tewe013
őstag

CM Storm Alcor ;]

[ Szerkesztve ]

(#57018) MaTpr0F válasza Tewe013 (#57017) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Jelentősen kisebb.
Vagyis lehet nem annyira drasztikusan, de kisebb. A Mizar az ami akkora, de az meg fosch lézer.

[ Szerkesztve ]

(#57019) #57770240


#57770240
törölt tag

10,000 Ft körül van ajánlott, a SS Kana v2-nél nagyobb egér? SS Rival 95/100at láttam, kérdésem hogy ezen kívül lenne e még ebben az árkategóriában másik.

(#57020) jaffa 2843 válasza #57770240 (#57019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

CM Storm Alcor, vagy Deathadder 3.5G ebay-ről.
Kicsit többért Logitech G402 (~14k ebay, vagy ~16k hazai boltból)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57021) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Razer mindig meg tud nevettetni.[link] :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57022) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Razer naga vs Logitech G600
95%ban MMORPG a játék.
(vagy G502?)
Nem tudok dönteni és ütik a fejem hogy írjam be a listába.
Valahol esetleg az első kettőt meg lehet nézni élőben?
502est taperoltam már MMben.
köszi

(#57023) MaTpr0F válasza Songo (#57022) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ilyesfajta játékra mindenképpen az első kettő.
Ha nem lételem a vezeték nélküliség, akkor a Naga (eléggé közkedvelt a kategóriájában), ha wireless kell akkor meg amelyik kényelmesebb. Bár kiállítva nem tudom hol van bármelyik is, de a 14 napos elállás a barátod.

Más:

Legújabb szerzeményem. :D
Mielőtt megkérditek, egy szerencsétlen adminisztrációs hiba miatt totál ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#57024) e-newsee


e-newsee
addikt

Elkészült a Strix Claw parakábelem. Sikerült belehúznom a gyári törésgátlóba is, bár nem volt egyszerű.
A hossza félig-meddig szándékos. Egyelőre bőven elég, a mozgásteremet lefedi.Ha később mégis kellene a hosszabb, akkor vagy megtoldom egy hosszabbítóval, vagy csinálok egy újat. Az már úgyis gyorsabban megy majd. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#57025) sylar5


sylar5
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék FPS játékokban főleg Overwatchban jobb célzást elérni. Jelenleg egy Office egeret használok (kb. 1500 Ft volt) egérpad nélkül. Ezzel elég rosszul megy a játék és abban reménykedek, hogy egy jó gamer egérrel és egy jó egérpaddal ez javulni fog. Max. 20 ezret szánnék az egérre, egér pad nem tudom milyen kellne majd hozzá és mennyibe kerül, de ezt majd megkérdezem egérpados topicban is. Nem kell hogy az egér bármilyen színben is világítson, nem kell szépnek lennie, nem kellene rá sok gomb, csak egy egyszerű jó minőségű kényelmes egeret szeretnék.

(#57026) FireKeeper válasza sylar5 (#57025) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

összefoglalót ha lenyitod, van egy olyan rész hogy "Hogyan kérdezzek?". ott találsz kérdéseket, ha azokra válaszolnál, könnyebben tudnak majd neked segíteni a választásban.

meg úgy általánosságban, nem árt elolvasni az összefoglalót :) ajánlott listát is találsz amiket megnézhetsz, melyik tetszik, illetve linkeket tesztekhez.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57027) Songo válasza MaTpr0F (#57023) üzenetére


Songo
senior tag

Nem hogy nem kell hanem egyenesen tiltakozom a vezeték nélküli egér ellen 😂
Viszont a naga és a g600 is vezetékes

(#57028) MaTpr0F válasza Songo (#57027) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Valamiért a G602-re gondoltam. Én úgy tudom a Naga-nak van wireless változata is.

(#57029) bigdigit


bigdigit
addikt

Mivel a saját topikja rendesen kihalt ide tennék fel egy kérdést. Adott napokban vásárolt logitech G502. Az normális jelenség nála, hogy a görgő úgymond szalajt? Nem a szabadonfutóra gondolok hanem a rendes léptetős görgetésre. Ha kicsit is gyorsabban tekerem érzem olyan mintha nem minden kattanásra ugorna egyet. Egyesével léptetve nincs ilyen gond.

(#57030) kemotox válasza bigdigit (#57029) üzenetére


kemotox
addikt

Nem normális. Gariztasd.

(#57031) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
a roccat Kone Pure-t vagy Savu-t az ajánlott karmos fogásra ?

Ha a roccat Kone pure-t választom kizárólag az optikait vegyem vagy jó a lézeres is?Nem vagyok hardcore gamer, viszont az alacsony LOD-ot szeretem. Vagyis ha megemelem akkor ne remegjen a kép össze vissza.

(#57032) FireKeeper válasza Khaosz55 (#57031) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

go összefoglaló.

lézert ne.

én a Kone-t venném ha csak ebből a kettőből lehet választani, de érdemes szétnézni más márkák között is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57033) dobragab válasza Khaosz55 (#57031) üzenetére


dobragab
addikt

Optikai. KPO LOD-ja tudomásom szerint nem veszélyes, KPM-é pedig minimális.

Savu emlékeim szerint nem jó, szarul implementált A3090 és nagyon hamar kopik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#57034) Khaosz55 válasza FireKeeper (#57032) üzenetére


Khaosz55
addikt

A Kone pure fogása tetszett illetve még a Logitech G303. Persze mást is lehet nekem ajánlani.

(#57035) acu


acu
csendes tag

Sziasztok

MS intellimouse 1.1a egerem újra elkezdett duplaklikkelni, pár éve volt már cserélve a két kapcsolója.
Kérdésem inkább az lenne, érdemes lenne-e kipróbálnom vagy lecserélnem valami khm újabbra.
Ajánlóból nekem SS Rival 100, Kana/Sensei, Zowie ZA11/12, ami elsőre hasonlónak tűnik mint az MS.

fogás: balkezes palm, oldalsó gombok előny ha van.
keret: 10-15-20k, ebay-apró mindegy.

(#57036) weri válasza acu (#57035) üzenetére


weri
senior tag

Kodiakbol kiindulva Zowie ZA-t probald, o is arra szokott ra ms 1.1 utan. Azota is azzal tolja.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#57037) FireKeeper válasza acu (#57035) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha el akarsz verni 10-20k-t, akkor megéri, de ha elégedett vagy vele, akkor én szimplán megint csak kapcsolót cserélnék benne :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57038) torma1981


torma1981
veterán

Edigitálban 20% minden logitech cuccra. Így jó áron vannak az egerek is.

(#57039) danih


danih
addikt

A G402 jó vételnek tűnik 13,6k-ért. Nem "gond" hogy AM010 van benne? Szemezek én is az új G102-vel, és bár tudom más kategória, de mégis frissebb fejlesztés...

(#57040) Songo


Songo
senior tag

Hú bakker melyik razer naga kell nekem nekem?
Sima vezetékes jobb kezes vagyok. de találtam pár félét :S

help :D

(#57041) Vanir válasza danih (#57039) üzenetére


Vanir
veterán

Van benne kulon gyorsulasszenzor, ugyhogy meg lowsens fpsre is alkalmas. Ha kenyelmesnek talalod akkor vedd nyugodt szivvel.

(#57042) Khaosz55 válasza torma1981 (#57038) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megnéztem az árakat edigitalban logitech egerekre, de úgy látom hogy nem változtak. Vagy -20% vannak most ott az árak mint máshol ?

Most látom kupont kell beírni és kapot a 20%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#57043) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Így a G302 12K és a G303 15K. 3K különbség megéri a jobb szenzor miatt?

(#57044) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

FPS játékhoz keresnék palm tartással, high sens-hez egeret 15k-ig. Programozható gombok és egyebek nem szempont. Inkább a kényelem és hogy pontos legyen.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57045) MaTpr0F válasza Polllen (#57044) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Először is az összefoglalót ajánlanánk, különös tekintettel az ajánlott egerek listájára és a "Hogyan kérdezzek?" részre.

(#57043) Khaosz55

Jobb szenzor, 2 plusz talp amitől nem billeg, illetve RGB világítás. Megéri igen.

[ Szerkesztve ]

(#57046) Polllen válasza MaTpr0F (#57045) üzenetére


Polllen
nagyúr

1. Mennyi a keret? 15k
2. Használtpiac, és / vagy eBay? új
3. Mire használnád az egeret? FPS játékhoz
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm tartás
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? high sens
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Programozható gombok és egyebek nem szempont.

Dőlttel szedtem azt, ami benne volt az eredeti posztban. Ha ennyire problémát okoz az értő olvasás, akkor nem biztos, hogy tőled szeretnéd tanácsot kérni. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57047) MaTpr0F válasza Polllen (#57046) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Értő olvasással neked is gondjaid lehetnek, ha még mindig nem sikerült megadnod a kezed méretét.

(#57048) SP!T


SP!T
addikt

Akkor rendelésre fel:

MS IMO 1.1 burkolat: [link]
MS IME 3.0: burkolat: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#57049) Skullwipe válasza SP!T (#57048) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Itt írta valaki épp, és hát tessék, így már is új lehet :D

(#57050) kemotox válasza SP!T (#57048) üzenetére


kemotox
addikt

Hajjak meg az ime3ak dekurvajók! A fade is egész jópofa, de az alienwares, meg a fullmattfekete MS-es úristen.
Baromi jó dolgokat találsz te alin folyton :D A Logi logó miatt még mindig extázisban vagyok

Másodiknál hogy lehet választani? A Fade-nél az SS logó vajon áttetsző? Szal lehet LED modolgatni? Kajak jó befektetés lenne visszahozná az árát :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.