Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Solymi81 válasza Ispy (#64036) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Jogos, viszont az emberek többsége nem akar jót, csak valami átlagosat, használatra.
Azért 5K alatt is lehet értelmes egeret kapni, csak felesleges tesztelgetni, sztem.

Egyszerűbb egy ajánlás, hogy mire figyeljen, mit nézzen meg az egéren. Szenzort helyben úgyse tudja tesztelni, se a többit, szóval úgyis csak az számít, hogy kényelmes legyen és anyaghasználatra is megfelelő.

(#64052) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Egér vásárlás előtt állok. Laptop mellé szeretném venni.
Szeretnék egy vezetékest, a keret 10k környéke. Nagyon jó lenne ha alatta lenne , de 1-2 link jöhet esetleg 12-4k környékén is. Játékra szeretném használni(cod2, cod4, PUBG, GTA V meg még kitudja, most lesz új laptop, úgyhogy lehet próbálok más játékokat is.) Jelenleg egy X7-es egeret használok az asztali gépemnél. (X-710MK). Ami nagyon jó és szeretném, hogy a következő egeremen is lenne az a bal oldalt lévő kettő gombocska. Ahogy nézegettem ezeket a fogásmódokat a palm grip és a fingertrip grip között vagyok talán, viszont nem szeretnék nagy egeret venni, a kisebbek sokkal jobban tetszenek.

Plusz lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyibe kerül a legolcsóbb wirelles egér ami használható és nincs vele gond.
Mindkettő egér új legyen. Ebay-el kapcsolatban nincs tapasztalatom.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#64053) gtamate2 válasza Solymi81 (#64051) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem feltétlenül, lásd simán el lehet rontani egy teljesen jó alapanyagokból álló egeret is, az olcsóknál pedig ez fokozottan veszélyes, hiszen ott nem töltenek el annyi időt a firmware írással, bugok keresésével.

Valószínűleg meg lehetne oldani, hogy teszteljünk 1-2 olyan cuccot ami az olcsóbb 4-8k körüli kategória, csak ilyenkor a gyártó valószínűleg nem is olyan szívesen adja, vagy ha egy kevésbé ajánlott minősítést kap akkor az elkövetkezendőkben nem biztos hogy lehet ezt folytatni hosszútávon. De ha lenne rá igény (és Vanir és Dobragab is szeretne kipróbálni ilyen kaliberű egereket) szerintem lehetséges lenne.

*Sn0w

(#64054) dobragab


dobragab
addikt

Cougar Revenger teszt a csgo.hu-n. Pár hét, és a cenzúrázatlan változat is megjelenik Logouton ;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64055) jaffa 2843 válasza dobragab (#64054) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Cenzúra?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64056) dobragab válasza jaffa 2843 (#64055) üzenetére


dobragab
addikt

A cikk eredeti stílusa nemigen passzolt volna az oldalhoz :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64057) dobragab válasza Ispy (#64036) üzenetére


dobragab
addikt

Az a gond, amit mi nem mind értünk, hogy a 10k alatti kategória végtelenül bő, és nehéz elhinni, hogy mind pont egyforma szar, pláne ha ekkora különbség van két 20k-s egér között is. És az érv végülis valid, mert tényleg ordítóak lehetnek a különbségek, de mégse vagyunk képesek meghatározni.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64058) SP!T válasza dobragab (#64054) üzenetére


SP!T
addikt

Most ilyen csgo-s linkekkel fogunk dobálózni a PH!-n? :F Ez nem reklám meg blabla, ha te vagy a szerző? ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64059) jaffa 2843 válasza SP!T (#64058) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

De. Kickban. :DDD

(#64056) dobragab

Mert a CS-sek eszméletlen kulturáltak. :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64060) gtamate2 válasza dobragab (#64057) üzenetére


gtamate2
veterán

A kevésbé szar szenzorosokat lehet érdemes lenne egy teszt erejéig megnézni, nem? Lehet mégis van használható az olcsóbbak között. Pl. a cougarnak vannak olcsóbb értelmesnek tűnő egerei, de talán az a4tech valamely egere is használható lehet ha jobban ránéznénk.

*Sn0w

(#64061) mobal válasza Vanir (#64035) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A rumot pls.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64062) kemotox válasza SP!T (#64058) üzenetére


kemotox
addikt

Én ezt a kérdést már a múltkor is fel akartam tenni. Érdekes

(#64063) gtamate2 válasza SP!T (#64058) üzenetére


gtamate2
veterán

Mivel nem hirdet semmit és releváns az infó, nem hinném hogy reklámnak számít.

A CSGO Hungary-s történet nagy vonalakban pedig a következő:
Mivel nem igazán van itthon olyan oldal, ami a csgo-val átfogóbban foglalkozna, ezért úgy gondoltam hogy a közösség örülne neki, ha lenne egy összefoglaló site, ami nem csak az esport eredményekkel foglalkozik, hanem magával a játékmechanikában történő változtatásokkal is. Ezeken túl pedig a gamer perifériák is rendkívül fontosak itt, de ez ugyan úgy más hasonló kompetitív játéknál szintén.
Itt jön a képbe Vanir és Dobragab, akiket én kértem meg, hogy ha lenne kedvük cikket írni én szívesen biztosítanék nekik eszközöket. Az egerek között pedig van jó pár olyan, amit szívesen tesztelnének, ehhez pedig.
Mivel ez a logouttal ellenben saját oldal, így a cégekkel fel tudtuk venni a kapcsolatot, akik biztosítják ezeket az eszközöket Persze nem minden cég érdeklődött így sem az ajánlat felől, viszont voltak/vannak jó páran akik látják az oldalban a potenciált és a nézettség is nagyon jól alakul már a megalakulás óta.

Btw az írók közül pedig mindenki ph-s.

*Sn0w

(#64064) SP!T válasza gtamate2 (#64063) üzenetére


SP!T
addikt

Félre ne érts! Az oldal és a kezdeményezés örvendetes. Csak az a diktatúra ami itt sajnos kialakult inkább ellenszenves.
Sorry ez most kifakadt már belőlem. Biztos észrevették páran, hogy kevesebbet vagyok itt aktív. Persze olvasgatom folyamatosan, csak írni nincs már kedvem egy ideje.
Én elismerem mindenkinek a munkásságát, remekül tolják itt, sok-sok munka is van benne. Nem erről van szó.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64065) dobragab válasza SP!T (#64058) üzenetére


dobragab
addikt

Kellően szakmai teszteket sose üldöztünk, pl. RJN linkjei is megférnek. Azt pedig nem értem, miért lenne baj, hogy máshova is írunk.

Konkrétan olyan egereket kaptunk kölcsön, amit máshogy nem lenne esélyünk tesztelni, ezért pedig csak annyit kértek, hogy Logouton min. egy héttel később jelenjenek meg. Az összefoglalóba, ajánlóba is a Logoutos link megy majd.

Azért remélem, te is érted, miért esik tök más elbírálás alá egy cikk, mint egy akció / hirdetés linkelése :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64066) gtamate2 válasza dobragab (#64065) üzenetére


gtamate2
veterán

Mondjuk azt én sem értem, hogy amit összeszedtem akciókat, miért moderálandóak.
Az tény hogy a Pixellel van kontaktunk, hiszen az egerek egy részét tőlük kapjuk, viszont nem ők kértek meg hogy foglaljam össze, teljesen saját gyűjtés volt mivel voltak/vannak egész jó ajánlataik amiket szerintem amik másokat is érdekelhetnek.

*Sn0w

(#64067) koxx válasza gtamate2 (#64066) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha van érdekeltséged akkor az már reklámnak minősül.

(#64068) sNk77


sNk77
aktív tag

Röviden az én tapasztalataim a Venátorról.

Tényleg büdös :DD , az ár/érték arány kritikán aluli. Annak megérheti akinek ez a forma bejön és egy jó szenzort szeretne. Nekem nem lötyög benne semmi, a görgő is türhető. Talán +8 ezerért egy Zowie ZA jobban megéri, bár nekem a Venator formája jobb. Abyssus formára jobban hasonlít szerintem és még mindig az a legjobb nekem. Várom a Minos X5-öt, hátha. Plussz ez a fehér cucc a Venator tetején nem lesz hosszú életű van egy olyan érzésem.

nádpálca

(#64069) ribizly válasza sNk77 (#64068) üzenetére


ribizly
veterán

Az a helyzet, hogy elég sok 336x alapú egér jelenik meg mostanában, így ez sajnos el fog tűnni a süllyesztőben... :((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64070) Recon666 válasza ribizly (#64048) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi!

(#64071) ribizly válasza koxx (#64067) üzenetére


ribizly
veterán

Ha már itt tartunk, akkor megjegyezném, hogy az említett boltban most egészen akciós (16 990 Ft) a Zowie ZA12! ;)
Van még akciós FK+ is, ami megéri.

És ami még érdekesebb, hogy megjelent náluk néhány Logitech egér (g203, g502, g403), úgyhogy lehet még inkább érdemes lesz tapizásra (is) használni a boltot! :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64072) Vanir válasza mobal (#64061) üzenetére


Vanir
veterán

Borzaszto kommersz akarmi, meg van belőle par korty az elkövetkezo nehany perc erejéig.
GL HF everyone, par nap mulva re. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64073) sNk77 válasza ribizly (#64069) üzenetére


sNk77
aktív tag

Küldöm vissza én is, ennyit nem ér. Főleg, hogy ez is túl keskeny középen. Ha méretre jó lenne akkor azt mondom, hogy jó, recsegjen az egész szerkezete és a görgő kattogjon, kopogjon úgy, hogy hozzá se érek. ;] Méretek alapján tudnom kellett volna már megint, hogy nem lesz jó.

Közben már rendeltem egy másik egeret amire valamiért azt hittem, hogy 128mm hosszú. Közben 117mm mint az Aby14 és a szélessége kérdéses mert papíron 71, mert a segg részénél van két kiálló kis ''szárny'' rész ami miatt 71et írtak rá. Szenzor ugyanúgy 3360 és sajnos +24g az egér, remélem ebből is kiszerelhető egy kis súly.

nádpálca

(#64074) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Létezik olyan egér, aminek teljesen teflonos az alja?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#64075) kemotox válasza mayday00 (#64074) üzenetére


kemotox
addikt

:N
Igazából minél kisebb az érintkező felület (= kisebb talpak), annál jobb a siklás szóval nem is értem miért lenne ez jó.

(#64076) MaTpr0F válasza mayday00 (#64074) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem, de jaffa megcsinálja neked, ha van igény és keret rá. :D

(#64077) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!
Egér vásárlás előtt állok. Laptop mellé szeretném venni.
Szeretnék egy vezetékest, a keret 10k környéke. Nagyon jó lenne ha alatta lenne , de 1-2 link jöhet esetleg 12-4k környékén is. Játékra szeretném használni(cod2, cod4, PUBG, GTA V meg még kitudja, most lesz új laptop, úgyhogy lehet próbálok más játékokat is.) Jelenleg egy X7-es egeret használok az asztali gépemnél. (X-710MK). Ami nagyon jó és szeretném, hogy a következő egeremen is lenne az a bal oldalt lévő kettő gombocska. Ahogy nézegettem ezeket a fogásmódokat a palm grip és a fingertrip grip között vagyok talán, viszont nem szeretnék nagy egeret venni, a kisebbek sokkal jobban tetszenek.
Plusz lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyibe kerül a legolcsóbb wirelles egér ami használható és nincs vele gond.
Mindkettő egér új legyen. Ebay-el kapcsolatban nincs tapasztalatom.
Előre is köszönöm!

(#64078) Ant@ válasza tKb. (#64077) üzenetére


Ant@
senior tag

Így elsőre ez a Logitech G203 lesz.

(#64079) 13 sanyika


13 sanyika
tag

Sziasztok!

Logitech g pro egerem van.
Azt szeretném kérdezni,hogy a főgombokat is lehet e makrózni?

köszi.

(#64080) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Mivel a G403 mérete nekem túl kicsi volt, megpróbáltam a Deathadder Elitet is.
Az már szélességre jól a tenyerembe fekszik, azonban annak meg annyira lapos a felém néző íve, hogy a tenyerem közepébe nem passzol bele.

Mit ajánlanátok még kipróbálásra? MX510-ről váltanék, de még mindig az a legkényelmesebb és legjobban eltalált formájú számomra.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#64081) koxx válasza M0RGI (#64080) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Roccat Kone EMP?

(#64082) Skullwipe válasza M0RGI (#64080) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Kábel, kapcsoló, talp csere, voilá.

(#64083) M0RGI válasza Skullwipe (#64082) üzenetére


M0RGI
őstag

Attól még az MX510 szenzora nem lesz jobb. :)

(#64084) kemotox válasza M0RGI (#64083) üzenetére


kemotox
addikt

Nem is kell, elég jó az. Amúgy vegyél egy G400/G400s-t használtan, burkolatot lehet venni hozzá újat, meg felújítod amit kell (kábel, talpak, stb), és van egy örökéletű istenkirály egered. Más olyan formájú egér nincs.

Ha bevált a forma akkor megéri szerintem. Én is az 510 után vettem két darab G400-at :D

(#64085) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kone XTD (bár tudom, hogy nem a legjobb szenzor van benne) most elég jó áron van amazonon [link]

(#64086) Skullwipe válasza M0RGI (#64083) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Teljesen rendben van az egér. A külső részekre nem gondoltam, hogy esetleg logót is akarsz cserélni. Ha nincs semmi baja a belső résznek sehol, és még sose volt cserélve semmi rajta, akkor pár ezerért teljesen fel újíthatod. Hogyan, azt meg egy kevés kereséssel megtalálod itt, már a szakik alaposan átbeszélték.

[ Szerkesztve ]

(#64087) Vanir


Vanir
veterán

(#64088) TeebyKay válasza Vanir (#64087) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor mindenki kezdhet filózni mire költse a spórolt pénzét, 3 kocsira és egy nyaralóra vagy a Logitech G903-ra ;]

[ Szerkesztve ]

(#64089) dobragab válasza M0RGI (#64083) üzenetére


dobragab
addikt

Mi a baj a szenzorával? :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64090) dobragab válasza Vanir (#64087) üzenetére


dobragab
addikt

Ha jól rémlik, az A4Tech is csinált ilyet 10 éve :D Mondjuk nem PMW3366-tal...

Jó látni, hogy valaki fejleszt is, és nem csak 2 mm-rel szélesítenek az egéren.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64091) M0RGI


M0RGI
őstag

(#64081) koxx: Köszi megnézem!

(#64084) kemotox: kösz az ötletet, megnézem ezt a G400-at is. Abban milyen a szenzor?

(#64086) Skullwipe: nem volt semmi baja, tökéletes 12 év után is. Elgondolkodtató a felújítása. ;)

(#64089) dobragab: Igazából nincs bajom a szenzorával ,csak gondoltam régi, korszerűtlen, alacsony dpi.

[ Szerkesztve ]

(#64092) dobragab válasza M0RGI (#64091) üzenetére


dobragab
addikt

Egy bizonyos setpointot be tudsz úgy konfigurálni, hogy 800-ra feltegye, és kilép. Mindjárt megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64093) Skullwipe válasza dobragab (#64092) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Most hogy van, csinálsz parakábelt vagy sem? Nem követelőzés vagy ilyesmi, csak érdekel.
Mert múltkor mondtátok, hogy nem csinálod. A tutorialod persze ott van még hozzá, bárki csinálhat.

[ Szerkesztve ]

(#64094) Vanir válasza dobragab (#64092) üzenetére


Vanir
veterán

Azt ki is pineled az összefoglalóba, légyszi? :R

(#64095) dobragab válasza Vanir (#64094) üzenetére


dobragab
addikt

Ez az. A Logitech-es linkek már nem mennek, de a metódust teszteltem Win8.1-en is. SetPoint 4.00 kell, van belőle 64 bites. Majd kirakom :K

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64096) dobragab válasza Skullwipe (#64093) üzenetére


dobragab
addikt

Az van, hogy annyi időm most nincs, hogy hirdessem is, de aki privátban megtalál, annak készítek. De ugye Tg-ként nem illik a topikomban a hirdetésemről írogatni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64097) Tomi_Sci válasza dobragab (#64095) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hmmm ha én ezt tudtam volna amikor MX500-am volt.... :(((
...akkor valószínűleg ugyanúgy megváltam volna tőle, és sóvárogtam volna tovább az MX300-ra :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#64098) dobragab válasza Tomi_Sci (#64097) üzenetére


dobragab
addikt

MX500-ra nem mukodik, csak MX510-re. :(

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64099) M0RGI válasza dobragab (#64098) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi!

(#64100) Tomi_Sci válasza dobragab (#64098) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

:( Nem nyálaztam végig a threadet, de akkor legalább nem vesztettem semmit az egérrel.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.